توانمندسازی اقشار آسیب پذیر اولویت برنامه دولت تدبیر و امید است

14:30 ۸۶ روز و ۷ ساعت پیش ایرنا 232 0
توانمندسازی اقشار آسیب پذیر اولویت برنامه دولت تدبیر و امید است

قزوین - ایرنا - مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین توانمندسازی اقشار آسیب پذیر را از اولویت های مهم برنامه های دولت تدبیر و امید دانست و گفت: متاسفانه ظرفیت و استعدادهای این قشر از جامعه تاکنون نادیده گرفته شده که باید مورد حمایت قرار گیرد.

ایرنا

مریم بیدخام روز شنبه و در حاشیه بازدید سرپرست فرمانداری قزوین از نمایشگاه اقتصاد خانواده در مجتمع مهر و ماه، به خبرنگار ایرنا گفت: برای حمایت از اقشار آسیب پذیر به جای آنکه آنان را تحت پوشش برخی نهادها مانند بهزیستی و کمیته امداد قرار داده و مبالغی را ماهانه به آنان پرداخت کنیم باید با ارایه آموزش های لازم از ظرفیت و توانایی های آنان استفاده کنیم.
وی ادامه داد: خوشبختانه در این راستا چند سازمان مردم نهاد برای آموزش به این قشر اعلام آمادگی کرده و پای کار آمده اند تا با ارایه آموزش های لازم در حوزه های مختلف از جمله صنایع دستی، بدون پرداخت هیچ هزینه ای نسبت به تقویت و کارآمدی آنان اقدام کنند.
بیدخام، مهمترین مطالبه و خواسته این قشر را نبودن بازار فروش محصولات تولیدی دانست و یادآور شد: مجتمع مهر و ماه در این راستای آمادگی خود را به مدت یک سال جهت عرضه، فروش و آموزش به این قشر اعلام کرده اما انتظار داریم برخی از دستگاه ها از جمله راه و شهرسازی و شهرداری مکان مناسب و دایمی را برای این کار در نظر بگیرند.
به گفته مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین، اشتغالزایی اقشار آسیب پذیر می تواند علاوه بر کاهش آسیب های اجتماعی، ضمن حفظ حرمت و جایگاه افراد، محیط های شاد و مفرح همراه با امید به زندگی بهتر را برای آنان در چنین نمایشگاه هایی ایجاد کند.
وی اضافه کرد: در همین راستا درصدد پیگیری ایجاد بانک اطلاعات برای افراد نیازمند در سطح استان از طریق دستگاه های ذیربط از جمله بهزیستی، کمیته امداد، هلال احمر، سازمان زندان ها و برخی نهادها که این افراد را تحت پوشش قرار دارند، هستیم.
نخستین نمایشگاه اقتصاد خانواده با عنوان خانواده مینودری با رویکرد حمایت از مشاغل خرد و صنایع دستی از 28 آذر ماه گذشته به مدت پنج روز در مجتمع مهر و ماه قزوین برگزار شده است.
جامعه هدف این نمایشگاه ها را فعالان صنایع دستی، مددجویان بهزیستی، هلال احمر، کمیته امداد، سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه کار آفرینی و اشتغالزایی تشکل داده اند.
8054


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

شهرداری تهران مکلف به مناسب سازی معابر برای معلولان شد
تهران- ایرنا- اعضای شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری را مکلف به اختصاص بودجه ای ویژه ای برای مناسب سازی فضاهای شهری برای توان یابان، سالمندان، کودکان و سایر اقشار آسیب‌ پذیر جسمی، حرکتی و ذهنی کردند.
ماجرای «رها» و مددکاری که قربانی شد
تهران-ایرناپلاس-چند روز پیش خبری با عنوان اخراج فاطمه کمرخانی، کارمند یک مراکز وابسته به سازمان بهزیستی ایلام به دلیل افشاگری و رسانه‌ای کردن موضوع ازدواج «رها»، دختر 11ساله ایلامی با مرد 50ساله در فضای مجازی منتشرشد؛ خبری که حساسیت افکار عمومی را برانگیخت و واکنش‌های زیادی داشت.
نخبه گرایی،جمهوریت و افزایش مشارکت  رویکرد لایحه جامع انتخابات
اصفهان- ایرنا - نخبه گرایی، جمهوریت و تجمیع قوانین و مردمی کردن رقابت از ویژگی های لایحه جامع انتخابات است که به اعتقاد کارشناسان حاضر در میزگرد ایرنا اصفهان، این رویکرد موجب افزایش مشارکت مردم و تثبیت و اقتدار بیش از پیش جمهوری اسلامی می شود.
برگزاری رقابت های ورزش کارگری در کشور افزایش یافته است
یاسوج- ایرنا- رئیس فدراسیون ورزش کارگری گفت: برگزاری رقابت های ورزشی کارگری در کشور با 70 مورد رقابت نسبت به سال های گذشته افزایش و رکورد شکنی داشته است.
ظرفیت پتروشیمی کشور به 90 میلیون تن افزایش می یابد
گچساران- ایرنا- معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران گفت: با بهره برداری از واحدهای در حال ساخت ، ظرفیت تولیدات پتروشیمی کشور تا پایان دولت دوازدهم به 90 میلیون تن می رسد.
بیانیه گام دوم انقلاب راهکار مقابله با جنگ نرم است
تبریز- ایرنا - رئیس ستاد مشترک و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه هدف دشمنان از جنگ نرم، تسلط بر مغز جوانان کشور است؛ گفت: بیانیه گام دوم انقلاب که توسط رهبر معظم انقلاب صادر شده راهکار مقابله با جنگ نرم است.
مدیریت منابع، شاه کلید بهره وری آب در مازندران
ساری - ایرنا - مدیریت منابع، مصرف و بهره وری بهینه آب با فرهنگ سازی و نیز استفاده از مبانی علمی، شاه کلید خروج از کم آبی در کشور و مازندران اعلام شد، مقوله ای که امروز بار دیگر اساتید دانشگاه ها در همایش راهبردهای مصرف بهینه آب در بخش کشاورزی در ساری مورد توجه قرار دادند.
تعلیق پروازهای تابان به بجنورد تا 3 ماه دیگر ادامه می یابد
بجنورد - ایرنا- مدیر روابط عمومی فرودگاه بجنورد گفت: تعلیق پروازهای شرکت هواپیمایی تابان به فرودگاه مرکز استان خراسان شمالی ممکن است تا سه ماه دیگر ادامه یابد.
تشکیل جبهه مشترک بین ادیان ابراهیمی ضروری است
مشهد - ایرنا - مدیر حوزه های علمیه کشور گفت: تشکیل جبهه مشترک ایمانی، فرهنگی و علمی میان ادیان ابراهیمی برای پیوند بین پیروان آنها ضروری است.
مراکز معاینه فنی تهران در ایام نوروز نوبتی دایر است
تهران- ایرنا- مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران اعلام کرد: مراکز معاینه فنی در ایام نوروز (به جز روزهای تعطیل اول و سیزدهم فروردین) به صورت نوبتی دایر است و در سایر روزهای عادی طبق ساعات اداری در صبح و عصر فعالیت خواهد داشت.