بدهی بیش از ۵ میلیارد دلار ی دولت به صندوق توسعه ملی

15:02 ۲۱۱ روز و ۳ ساعت پیش افکار نیوز 279 0
بدهی بیش از ۵ میلیارد دلار ی دولت به صندوق توسعه ملی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس می گوید دولت به صندوق توسعه ملی بدهی های ارزی و ریالی دارد که در بخش ارزی بیش از ۵ میلیارد دلار بدهی وجود دارد که تا امروز باز پرداخت نشده است.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به مصارف صندوق توسعه ملی از ابتدای تاسیس تا پایان سال 96، گفت: مهمترین هدف صندوق توسعه ملی با توجه به اساسنامه قانونآن، اعطای تسهیلات به بخش غیردولتی برای تولید و توسعه سرمایهگذای بوده است.
عضو کمیسیون برنامه، بودجهومحاسبات مجلس عنوان کرد: میزان تحقق اهداف صندوق توسعه ملی با لحاظ 100 درصد پرداخت تسهیلات از محل سپرده گذاری، صرفا معادل 24 درصد مصارف بوده است و پرداختی از محل صندوق توسعه ملیبه منظور اهداف بودجه و برنامه های توسعه بالغ بر 35.2 میلیارد
دلاربوده که حدود 38 درصد از مصارف صندوق است که عموما مربوط به تامین کسری بودجهاست.
بدهی دولتبه صندوق توسعه ملی بیش از 5 میلیارد دلار استنماینده مردم رشت در مجلس دهم شورای اسلامیدر خصوص  بازپرداخت تعهدات دولت به صندوق توسعه ملی گفت: در خصوص مطالبات سر رسید گذشته صندوق از محل تضامین ارزی دولت باید گفت، مجموع تعهدات دولت از جمله اصل و سود تسهیلات اختصاص یافته از محل منابع صندوق توسعه ملی با تضمین و تعهد پرداخت از سوی دولت، منتهی به اسفند سال 97 بیش از 5 میلیارد دلار است که تاکنو وجهی به حساب صندوق واریز نشده است.
وی بیان داشت: در خصوص بازپرداخت ریالی تعهدات دولتی نیز این نکته حائز اهمیت است که مجموع تعهدات ریالی دولت 14 هزار میلیارد تومان بوده که بازپرداخت آن باید از سال 98 تا سال 1402 در قالب بودجه های سنواتی پیش بینی شود.
ردیف هایی که به آن عمل نشده استاین نماینده مجلس با اشاره به منابع عمومی فاقد وصولی گفت: برای مواردی چون بدهی معوقه اپراتورهای مخابراتی، درآمد حاصل از حق انتفاع بهره برداری از معادن، حق مالکیت دولت در بخش ارتباطات و فناوریاطلاعات، درآمد حاصل از واگذاری استخراج و فروش معادن، درآمدحاصل از افزایش 20 درصد نفتگاز، فروش پادگان ها به شهرداریها، درآمد حاصل از فروش مجتمع های دستگاه های اجرایی، درآمد حاصل از فروش زندانهای قدیمی، واگذاری طرح تملک دارایی های سرمایه ای و دریافت وام داخلی دولت از شرکت های آب و برقدر بودجه سال های 93 تا 96 ردیف در نظر گرفته شده است که وصولی آنها صفر بوده است.
جعفرزاده ایمن آبادی تاکید کرد: واگذاری طرح های تملک داراییهای سرمایه ای از مهم ترین طرح های است از محل آن که در سال گذشته 3هزار و 500 میلیارد تومان درنظر گرفته شده بود که میزان وصولی آن صفر است.
مدیریت دارایی های دولتنایب رئیس فراکسیون مستقلین  ولایی در مجلس شورای اسلامیدر خصوص مدیریت دارایی های دولت بیان داشت: اطلاعا ثبت شده در سامانه سادا تا پایان شهریور ماه سال جاری به این قرار بوده است که دولت 353هزار و 240 فرقه املاک دارد از سوی دیگر 356 هزار و 408 فقره ملک دولت اسناد دارد و 73هزار و 955 فقرره ملک بدون سند است.
وی ادامه داد: میزان فضای اداری دولت 16هزار و 292 فقره است که ارزش ریالی دارایی های دولت 18 میلیون و 872 هزار میلیارد ریال برآورد می شود.
جعفرزاده ایمن آبادی بیان داشت: محاسبات نشان می دهد که درآمدهای اختصاصی در سال 97 نسبت به سال 90 حدود 277 درصد رشد داشته در حالی که نرخ رشدمنابع عمومی دولت حدود 150 درصد است، به عبارتی دستگاه های اجراییبیشتر از آنکه به وظایف شان بپردازند بنگاه داری می کنند.


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

فیلمبرداری «سرزمین آبی» در مراحل پایانی
فیلمبرداری فیلم سینمایی «سرزمین آبی» به کارگردانی علی فخر موسوی و تهیه‌کنندگی سیدرضا محقق به پایان رسید و مراحل پس از تولید آن در ۳ کشور اروپایی آغاز شده است.
«سرکوب» باران کوثری روی پرده سینماها
غلامرضا فرجی از اکران سه فیلم جدید از چهارشنبه هفته جاری خبر داد.
نمایش کمدی موزیکال «حسن کچل» روی صحنه می رود
نمایش کمدی موزیکال «حسن کچل» نوشته زنده یاد علی حاتمی به تهیه‌کنندگی و کارگردانی امید اسدی و بازی رضا رویگری از ۵ مرداد در تماشاخانه ایران تماشا روی صحنه می‌رود.
تازه ترین خبرها از سریال «از سرنوشت» با بازی لیلا بلوکات
اکبر تحویلیان درباره شروع دوباره سریال «از سرنوشت» بیان کرد که از روز گذشته تولید این سریال بعد از یک وقفه آغاز شده است.
اوج هیجان در «عصر جدید»- منتظر فینالِ جذاب برنامه احسان علیخانی باشید
برنامه «عصر جدید» این روزها به لحظات هیجان‌انگیز خود نزدیک شده است و مرحله نیمه نهایی را سپری می‌کند.
فرماندار تهران: زیست شبانه طرفداران زیاد و مخالفان جدی دارد
عیسی فرهادی با اشاره به مزایا و معایب زیست شبانه افزود: اجرای این طرح طرفداران زیاد و مخالفان جدی دارد.
کشف تجهیزات الکترونیکی قاچاق در پایتخت
اسفنانی گفت: متهم پرونده به پرداخت بیش از ۲ میلیارد ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد.
زوج قاتل پس از دوسال فرار به کشور برگشتند
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری مرد جوانی خبر داد که پس از ارتکاب قتل دایی همسرش به کشور مالزی گریخته و پس از ۲ سال به کشور بازگشت.
اسناد به جامانده از آیت‌الله کاشانی و مصدق در آتش سوخت
سردفتر 39 تهران با اشاره به حادثه آتش‌سوزی در میدان حسن‌آباد گفت: بیش از 700 دفترجاری در این حادثه از بین رفته است و اسناد ارزشمندی از جمله سندهای مربوط به آیت‌الله کاشانی و مصدق نیز طعمه حریق شد.
اجرای  طرح شادستان در تابستان‌های پایتخت
معاون شهردار منطقه 5 تهران گفت: برای افزایش نشاط اجتماعی برنامه‌های شادستان را با رویکرد محله گرایی و خانواده محوری در تابستان اجرا می کنیم.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ˮگوزن مینیاتوریˮ در مازندران- عکس
تصویری دیدنی از "شوکا" یا همان گوزن مینیاتوری در جنگل های هیرکانی استان مازندران را در زیر می بینید.
۶ راهکار طلایی برای کنترل سرطان سینه
سرطان سینه یکی از انواع سرطان‌های رایج در خانم‌ها است که با رژیم غذایی مناسب قابل کنترل است.
با غول خارجی پرسپولیس در خط حمله بیشتر آشنا شوید
مهاجم آلبانیایی مذاکرات خود را با نماینده پرسپولیس آغاز کرده است.
نمایش کمدی موزیکال «حسن کچل» روی صحنه می رود
نمایش کمدی موزیکال «حسن کچل» نوشته زنده یاد علی حاتمی به تهیه‌کنندگی و کارگردانی امید اسدی و بازی رضا رویگری از ۵ مرداد در تماشاخانه ایران تماشا روی صحنه می‌رود.
بهره‌مندی 2000 خبرنگار از کارت بلیت رایگان اتوبوس
دبیر کارگروه بررسی مدارک و اسناد متقاضیان استفاده از سهمیه طرح ترافیک ویژه خبرنگاران با اشاره به بهره‌مندی 2000 خبرنگار از کارت بلیت رایگان اتوبوس، گفت: مشکل توزیع این کارت‌ها بزودی رفع می‌شود.
قیمت سکه طرح جدید در ۳۰ تیر ۹۸
ترکیب ایده‌آل استراماچونی برای استقلال چیست؟
ساخت ۶۰ هزار واحد مسکونی ۳۰۰ میلیون تومانی در تهران
اروپا و آمریکا نخستین قربانیان ادامه مقابله با ایران
شانه خالی کردن وزیر از بار مسئولیت تنظیم بازار
آقای روحانی افزایش 30 درصدی نرخ اجاره بها امیدوارانه است؟
ساکنین باستی هیلز چقدر مالیات می دهند!؟
ایران در حال تبدیل شدن به صادرکننده رادار است
زنگنه: اینستکس بدون دریافت پول نفت به درد نمی‌خورد
اقتصاد بدون نفت هم اداره می‌شود