بدهی بیش از ۵ میلیارد دلار ی دولت به صندوق توسعه ملی

15:02 ۳۰ روز و ۱۷ ساعت پیش افکار نیوز 40 0
بدهی بیش از ۵ میلیارد دلار ی دولت به صندوق توسعه ملی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس می گوید دولت به صندوق توسعه ملی بدهی های ارزی و ریالی دارد که در بخش ارزی بیش از ۵ میلیارد دلار بدهی وجود دارد که تا امروز باز پرداخت نشده است.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به مصارف صندوق توسعه ملی از ابتدای تاسیس تا پایان سال 96، گفت: مهمترین هدف صندوق توسعه ملی با توجه به اساسنامه قانونآن، اعطای تسهیلات به بخش غیردولتی برای تولید و توسعه سرمایهگذای بوده است.
عضو کمیسیون برنامه، بودجهومحاسبات مجلس عنوان کرد: میزان تحقق اهداف صندوق توسعه ملی با لحاظ 100 درصد پرداخت تسهیلات از محل سپرده گذاری، صرفا معادل 24 درصد مصارف بوده است و پرداختی از محل صندوق توسعه ملیبه منظور اهداف بودجه و برنامه های توسعه بالغ بر 35.2 میلیارد
دلاربوده که حدود 38 درصد از مصارف صندوق است که عموما مربوط به تامین کسری بودجهاست.
بدهی دولتبه صندوق توسعه ملی بیش از 5 میلیارد دلار استنماینده مردم رشت در مجلس دهم شورای اسلامیدر خصوص  بازپرداخت تعهدات دولت به صندوق توسعه ملی گفت: در خصوص مطالبات سر رسید گذشته صندوق از محل تضامین ارزی دولت باید گفت، مجموع تعهدات دولت از جمله اصل و سود تسهیلات اختصاص یافته از محل منابع صندوق توسعه ملی با تضمین و تعهد پرداخت از سوی دولت، منتهی به اسفند سال 97 بیش از 5 میلیارد دلار است که تاکنو وجهی به حساب صندوق واریز نشده است.
وی بیان داشت: در خصوص بازپرداخت ریالی تعهدات دولتی نیز این نکته حائز اهمیت است که مجموع تعهدات ریالی دولت 14 هزار میلیارد تومان بوده که بازپرداخت آن باید از سال 98 تا سال 1402 در قالب بودجه های سنواتی پیش بینی شود.
ردیف هایی که به آن عمل نشده استاین نماینده مجلس با اشاره به منابع عمومی فاقد وصولی گفت: برای مواردی چون بدهی معوقه اپراتورهای مخابراتی، درآمد حاصل از حق انتفاع بهره برداری از معادن، حق مالکیت دولت در بخش ارتباطات و فناوریاطلاعات، درآمد حاصل از واگذاری استخراج و فروش معادن، درآمدحاصل از افزایش 20 درصد نفتگاز، فروش پادگان ها به شهرداریها، درآمد حاصل از فروش مجتمع های دستگاه های اجرایی، درآمد حاصل از فروش زندانهای قدیمی، واگذاری طرح تملک دارایی های سرمایه ای و دریافت وام داخلی دولت از شرکت های آب و برقدر بودجه سال های 93 تا 96 ردیف در نظر گرفته شده است که وصولی آنها صفر بوده است.
جعفرزاده ایمن آبادی تاکید کرد: واگذاری طرح های تملک داراییهای سرمایه ای از مهم ترین طرح های است از محل آن که در سال گذشته 3هزار و 500 میلیارد تومان درنظر گرفته شده بود که میزان وصولی آن صفر است.
مدیریت دارایی های دولتنایب رئیس فراکسیون مستقلین  ولایی در مجلس شورای اسلامیدر خصوص مدیریت دارایی های دولت بیان داشت: اطلاعا ثبت شده در سامانه سادا تا پایان شهریور ماه سال جاری به این قرار بوده است که دولت 353هزار و 240 فرقه املاک دارد از سوی دیگر 356 هزار و 408 فقره ملک دولت اسناد دارد و 73هزار و 955 فقرره ملک بدون سند است.
وی ادامه داد: میزان فضای اداری دولت 16هزار و 292 فقره است که ارزش ریالی دارایی های دولت 18 میلیون و 872 هزار میلیارد ریال برآورد می شود.
جعفرزاده ایمن آبادی بیان داشت: محاسبات نشان می دهد که درآمدهای اختصاصی در سال 97 نسبت به سال 90 حدود 277 درصد رشد داشته در حالی که نرخ رشدمنابع عمومی دولت حدود 150 درصد است، به عبارتی دستگاه های اجراییبیشتر از آنکه به وظایف شان بپردازند بنگاه داری می کنند.


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

شما نیمه گمشده خود را پیدا کرده‌اید اگر...
سالهاست که موضوع پیدا کردن نیمه گمشده خیلی جا‌ها مطرح است، اما نیمه گمشده چیست؟ ساده است؛ کسی که کاملا مناسب شما باشد، فقط شما! هرچند ایده‌ی پیدا کردن نیمه گمشده رومانتیک و جذاب است، اما واقعیت ندارد. در واقع خیلی از کارشناسان روابط، مفهوم نیمه گمشده را کاملا رد می‌کنند.
روش‌های نگهداری کاکتوس در زمستان
کاکتوس‌ها هم مثل هر گیاه دیگری با کاهش دما و طول روز فعالیت‌شان به حداقل ممکن می‌رسد؛ بعضی هورمون‌ها در آن‌ها افزایش می‌یابد و بعضی دیگر کاهش و با همین اتفاقات به اصطلاح به خواب می‌روند.
جهانبخش: گلزنی ‌نه، مهم قهرمانی است
ریش‌قرمز دوباره بازگشته و اتفاقا با قدرت هم به میادین بازگشته است. تیم‌ملی ایران با درخشش جهانبخش از پس عمان هم برآمد تا حریف چین در مرحله بعدی جام ملت‌ها شود.
دژاگه: خوشحالم، چون گل حساسی زدم
بدون‌شک باید او را عصای دست کی‌روش در جام ملت‌های آسیا معرفی کنیم.
یزدانی: لیپی می‌تواند دست کی‌روش را بخواند
چهار بازی و چهار برد برای تیم ملی کشورمان؛ این عملکرد خوبی است که باعث شد امیدهای قهرمانی در آسیا بعد از چهار دهه، در دل مردم بیشتر و بیشتر شود.
فنونی‌زاده: دلم به حال هواداران استقلال می‌سوزد!
پیشکسوت استقلال با ابراز نگرانی از وضع موجود تیم محبوبش گفت: تیمی که با بدنسازی ناقص به مسابقات برود بازیکنان مصدوم زیادی خواهد داشت.
اردوی قطر مفید بود یا اردوی ترکیه؟
شرایط آب و هوایی خوب کشور قطر در این فصل از سال سبب می‌شود حتی تیم‌های معروف خارجی برای برگزاری اردو‌های تدارکاتی خود به این کشور سفر کنند.
برانکو در نیم‌فصل دوم باید نیمکتش را مهار کند
پیشکسوت پرسپولیس به خبرورزشی گفت: تیم‌های مدعی در لیگ زیاد هستند، ولی پرسپولیس شخصیت قهرمانی ویژه‌ای دارد.
5 فرد گریان در عالَم- از حضرت آدم(ع) تا امام سجاد(ع)
امیر المومنین در حدیثی از افراد گریان در عالم می گویند.
بازگشت بازیگر مشهور ایرانی به سینماها با ظاهری کاملا متفاوت- عکس
سخنگوی شورای صنفی نمایش از اکران «پارادایس» به کارگردانی علی عطشانی خبر داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سکوت رسانه‌های بیگانه در قبال اعتراف جاسوسان پیشانی سفید
رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه که معمولا به بازتاب‌های رسانه‌ای جاسوسان غرب واکنش نشان می‌دادند ودر مقام وکیل مدافع آنها اقدام می‌کردند،در مواجهه باپخش تصاویر جدیدازاعترافات این جاسوس‌ها سکوت پیشه کردند.
روسیه در نشست ضد ایرانی لهستان شرکت نمی کند
بنا بر اعلام وزیر امور خارجه لهستان، روسیه اعلام کرده است که در نشست ضد ایرانی ورشو شرکت نخواهد کرد.
بودجه آب و برق به نحو احسن تامین شد
معاون وزیر نیرو گفت: اگرچه محدودیت‌های بسیاری در حوزه آب و برق وجود دارد، اما رقم تعیین شده برای بودجه وزارت نیرو بیانگر آن است که دولت نگاه ویژه‌ای به بخش آب و برق کشور داشته و این مساله می‌تواند راهگشای بسیاری از مشکلات فعلی باشد.
کاهش تولید اوپک و متحدانش مانع کاهش قیمت نفت می‌شود
برای خرید مسکن در منطقه ۱۱ چقدر سرمایه نیاز است
کاهش فرصت‌های شغلی در کشورهای عربی خلیج‌فارس
قیمت خودروی تندر ۹۰ در بازار
ایتالیا راغب‌ترین کشور اروپایی برای ارتباط تجاری با ایران است
آپارتمان در منطقه لویزان چند؟
بودجه آب و برق به نحو احسن تامین شد
فیس‌بوک در انتظار جریمه‌ای تاریخی
نرخ تولد در چین به کمترین رقم در ۶۰ سال گذشته رسید
خودروهای ۷۰ تا ۱۰۰میلیونی بازار تهران