80 درصد قرارداد پیمانکاران پالایش گاز ایلام تسویه شد

14:15 ۸۶ روز و ۶ ساعت پیش ایرنا 151 0
80 درصد قرارداد پیمانکاران پالایش گاز ایلام تسویه شد

ایلام - ایرنا - مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام گفت: بیش از 80 درصد از قرارداد های تسویه نشده شرکت پالایش گاز ایلام به پیمانکاران طی یکسال گذشته و 6 ماهه اول سال جاری تسویه حساب نهایی شده است.

ایرنا

شهریار داری پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: 20 درصد قراردادهای پیمانکاری شرکت پالایشگاه ایلام به علت ادامه فرایند تعهدات آنها پرداخت نشده است.
وی افزود: فرآیند تسویه حساب قطعی نهایی با پیمانکاران با اتمام پروژه ها و مدت پیمان نظام مند شده و بعد از خاتمه و اتمام تعهدات پیمان تسویه حساب با پیمانکاران طرف قرارداد به روز شده است.
داری پور یادآور شد: به دلیل پیچیدگی مسائل حقوقی، پیمانی و مالی مرتبط با موضوع تسویه حساب نهایی با پیمانکاران و نیز نبود رویه ای واحد و نظام مند در سطح شرکت ملی گاز و نیز فقدان سازماندهی مناسب موجب چالش در این زمینه شده است.
مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به اینکه با تلاش و کوشش مسئولان شرکت مشکلات پیمانکاران مرتفع شده است، اظهار داشت: این واحد در ابتدای امر نسبت به سیاست گذاری و نیز تدوین رویه قانونی با استفاده از ظرفیت های سازمانی موجود نسبت به برنامه ریزی لازم برای تسویه پیمان ها اقدام کرده است.
وی با اشاره به اینکه برای رفع مشکلات پیمانکاران 2 اقدام شاخص انجام شده، افزود: تمرکز در محاسبه هزینه های ریالی اجرای قراردادها و تدوین فرآیند قانونی دو اقدام شاخص برای تسویه حساب نهایی با پیمانکاران بوده است.
داری پور با اشاره به اینکه تمرکز در محاسبه هزینه های ریالی اجرای قراردادها در امور پیمانها و تغییر رویه های پیشین در این زمینه است، گفت: به منظور رسیدن به این هدف زیرساخت های نرم افزاری لازم با اتکا به تجارب کارشناسان این واحد تجهیز شده است.
وی افزود: تدوین فرآیند قانونی برای انجام معاملات کوچک، متوسط و بزرگ و دیگر فرآیند های مورد نیاز در اسناد مناقصه و انجام اقدامات لازم به منظور سیستمی کردن فرآیند ها با هدف تسهیل دسترسی واحد های متقاضی خدمات و تسریع در فرایند قانونی واگذاری خدمات به پیمانکاران است.

پالایشگاه گاز ایلام در 15 کیلومتری شرق شهر ایلام قرار دارد، ظرفیت تولید پالایشگاه گاز ایلام روزانه حدود هفت میلیون متر مکعب است.
پالایشگاه گاز ایلام به منظور تامین گاز مصرفی این استان و استان های غربی کشور، تامین خوراک پتروشیمی ایلام، تقویت فشار گاز غرب کشور و شیرین سازی گاز میدان تنگ بیجار در ۲۵ کیلومتری شمال غرب بخش چوار احداث شده است.
کار احداث این مجتمع بزرگ صنعتی از خرداد ۱۳۸۰ آغاز و در پاییز سال ۱۳۸۶ مراحل راه اندازی اولیه آن به پایان رسید.
این پالایشگاه در دو مرحله تعریف شده که در مرحله نخست شش میلیون و ۸۰۰ هزار متر مکعب گاز ترش وارد پالایشگاه و پس از شیرین سازی پنج میلیون و ۸۰۰ هزار متر مکعب آن به خطوط انتقال گاز تزریق می شود.
اتان با ظرفیت تولید روزانه ۳۷۰ هزارمتر مکعب، +C۳ با تولید روزانه بیش از یک هزار و ۳۰۰ متر مکعب، میعانات گازی با ظرفیت روزانه یک هزار و 200 مترمکعب و گوگرد با ظرفیت تولید ۳۴۰ تن در روز دیگر محصولات این پالایشگاه در شرایط کنونی هستند.
این شرکت با حفظ تولید پایدار تا پایان شهریورماه سال جاری 708 میلیون متر مکعب گاز تصفیه شده به خط سراسری گاز ارسال کرده است
علاوه بر گاز تصفیه شده در این مدت شرکت پالایش گاز ایلام بیش از 810 هزار بشکه میعانات گازی تولید کرده و با توجه به عدم راه اندازی فاز دوم پتروشیمی استان ایلام این فرآورده ها به دیگر نقاط کشور ارسال شده است.
7172/6119


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

شهرداری تهران مکلف به مناسب سازی معابر برای معلولان شد
تهران- ایرنا- اعضای شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری را مکلف به اختصاص بودجه ای ویژه ای برای مناسب سازی فضاهای شهری برای توان یابان، سالمندان، کودکان و سایر اقشار آسیب‌ پذیر جسمی، حرکتی و ذهنی کردند.
ماجرای «رها» و مددکاری که قربانی شد
تهران-ایرناپلاس-چند روز پیش خبری با عنوان اخراج فاطمه کمرخانی، کارمند یک مراکز وابسته به سازمان بهزیستی ایلام به دلیل افشاگری و رسانه‌ای کردن موضوع ازدواج «رها»، دختر 11ساله ایلامی با مرد 50ساله در فضای مجازی منتشرشد؛ خبری که حساسیت افکار عمومی را برانگیخت و واکنش‌های زیادی داشت.
نخبه گرایی،جمهوریت و افزایش مشارکت  رویکرد لایحه جامع انتخابات
اصفهان- ایرنا - نخبه گرایی، جمهوریت و تجمیع قوانین و مردمی کردن رقابت از ویژگی های لایحه جامع انتخابات است که به اعتقاد کارشناسان حاضر در میزگرد ایرنا اصفهان، این رویکرد موجب افزایش مشارکت مردم و تثبیت و اقتدار بیش از پیش جمهوری اسلامی می شود.
برگزاری رقابت های ورزش کارگری در کشور افزایش یافته است
یاسوج- ایرنا- رئیس فدراسیون ورزش کارگری گفت: برگزاری رقابت های ورزشی کارگری در کشور با 70 مورد رقابت نسبت به سال های گذشته افزایش و رکورد شکنی داشته است.
ظرفیت پتروشیمی کشور به 90 میلیون تن افزایش می یابد
گچساران- ایرنا- معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران گفت: با بهره برداری از واحدهای در حال ساخت ، ظرفیت تولیدات پتروشیمی کشور تا پایان دولت دوازدهم به 90 میلیون تن می رسد.
بیانیه گام دوم انقلاب راهکار مقابله با جنگ نرم است
تبریز- ایرنا - رئیس ستاد مشترک و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه هدف دشمنان از جنگ نرم، تسلط بر مغز جوانان کشور است؛ گفت: بیانیه گام دوم انقلاب که توسط رهبر معظم انقلاب صادر شده راهکار مقابله با جنگ نرم است.
مدیریت منابع، شاه کلید بهره وری آب در مازندران
ساری - ایرنا - مدیریت منابع، مصرف و بهره وری بهینه آب با فرهنگ سازی و نیز استفاده از مبانی علمی، شاه کلید خروج از کم آبی در کشور و مازندران اعلام شد، مقوله ای که امروز بار دیگر اساتید دانشگاه ها در همایش راهبردهای مصرف بهینه آب در بخش کشاورزی در ساری مورد توجه قرار دادند.
تعلیق پروازهای تابان به بجنورد تا 3 ماه دیگر ادامه می یابد
بجنورد - ایرنا- مدیر روابط عمومی فرودگاه بجنورد گفت: تعلیق پروازهای شرکت هواپیمایی تابان به فرودگاه مرکز استان خراسان شمالی ممکن است تا سه ماه دیگر ادامه یابد.
تشکیل جبهه مشترک بین ادیان ابراهیمی ضروری است
مشهد - ایرنا - مدیر حوزه های علمیه کشور گفت: تشکیل جبهه مشترک ایمانی، فرهنگی و علمی میان ادیان ابراهیمی برای پیوند بین پیروان آنها ضروری است.
مراکز معاینه فنی تهران در ایام نوروز نوبتی دایر است
تهران- ایرنا- مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران اعلام کرد: مراکز معاینه فنی در ایام نوروز (به جز روزهای تعطیل اول و سیزدهم فروردین) به صورت نوبتی دایر است و در سایر روزهای عادی طبق ساعات اداری در صبح و عصر فعالیت خواهد داشت.