بعیدی نژاد دیدار مقامهای ایران و آمریکا در لندن را تکذیب کرد

15:17 ۲۰۹ روز و ۲۱ ساعت پیش ایرنا 263 0
بعیدی نژاد دیدار مقامهای ایران و آمریکا در لندن را تکذیب کرد

لندن – ایرنا – حمید بعیدی نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در انگلیس خبر منتشره در باره دیدار پنهانی دیپلمات‌های ایران و آمریکا در لندن را تکذیب کرد.

ایرنا

به گزارش ایرنا، بعیدی نژاد روز شنبه با انتشار توئیتی نوشت: برخی رسانه‌ها خبری به نقل از روزنامه الجریده کویت نقل کرده‌اند که دیپلمات‌های ایرانی و آمریکایی به‌طور پنهانی در لندن پایتخت انگلیس دیدار کرده‌اند و مذاکرات یمنی‌ها در سوئد نتیجه این دیدارها بوده است.
وی تصریح کرد که این خبر یک دروغ‌ پردازی صرف می‌باشد و کاملاً تکذیب می‌شود.
روزنامه الجریده کویت روز شنبه مدعی شد که پس از به دست آمدن توافقات گروههای یمنی در سوئد یک منبع دیپلماتیک عالی رتبه اروپایی به این روزنامه گفته است که مذاکرات یمن در نتیجه ارتباطات و جلسات پنهانی مسئولان ایرانی و آمریکایی با وساطت برخی کشورهای اروپایی و عمان در لندن به دست آمد.
این منبع مدعی شده که این دیدارها درهتلی در لندن انجام شده است.برخی دیپلمات های ایرانی و آمریکایی با روادیدهای معمولی به پایتخت انگلیس سفر کردند و در یک هتل مستقر شده و به شیوه بسیار محتاطانه در اتاق‌های معمولی جلساتی را برگزار کردند. هردو طرف به طور جدی نگران تاثیر انتشار اخبار این جلسات بر اوضاع داخلی کشورهای خود هستند، زیرا از یک سو دولت ترامپ نمی‌خواهد نشان دهد که به تهران آسان می گیرد و از سوی دیگر دولت ایران نگران خشم تندروها است.
این نشریه مدعی شده است که یکی از نتایج این دیدارها مذاکرات سوئد بود، ایران تضمین‌ هایی برای مشارکت حوثی ها در مذاکرات و کنار آمدن آنها با برخی مسائل داده است و این امر باعث شد که جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا در آن زمان با اطمینان کامل به رسانه ها اعلام کند که یمنی ها تا یک ماه دیگر وارد مذاکره خواهند شد و این مساله ای است که اکنون شاهد آن هستیم.
اروپام ** هـ ن **1590


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

افتتاح بوستان وثوق الدوله به وسعت ۱۸ هزار متر در نیمه مرداد
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهر تهران با بیان اینکه بوستان وثوق الدوله تملک و کارهای اجرایی آن آغاز شده است، گفت: در نیمه مرداد این بوستان آماده بهره برداری می شود.
دست مریزاد رئیس شورای شهر به بچه های سپاه
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه باید به بچه های سپاه دست مریزاد گفت، خاطرنشان کرد: اقدام اخیر سپاه پاسخ محکمی به دزدی دریایی انگلیسی ها بود.
شرور سابقه‌دار با چاقو به جان پلیس افتاد +عکس
شرور سابقه‌دار با چاقو مأمور انتظامی را از ناحیه دست و گردن مجروح کرد.
تداوم هوای گرم در اکثر مناطق کشور
کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به وضعیت جوی گفت: تداوم هوای گرم تا ۳ روز آینده برای اکثر مناطق کشور با توجه به الگوی تابستانه پیش بینی می‌شود.
تشکیل کلاس درس در انباری و آشپزخانه!
میرحمایت میرزاده گفت: کجای دنیا فوق برنامه از اصل برنامه جلو می‌افتد؟ گاهی انجمن اولیا و مربیان درست عمل نمیکنند. هیچ کدام از این برنامه‌ها لزوما در روند آموزش تاثیر مثبت ندارد. هتل باز نکرده ایم، مدرسه باز کرده ایم.
خالی بودن 51 درصد ظرفیت هنرستان‌های غیردولتی
مجید طهرانیان گفت: آمار سال‌های 96 و 97 نشان می دهد که از 26 هزار صندلی در هنرستان های غیردولتی، 13 هزار و 662 صندلی خالی مانده است؛ یعنی حدود 51 درصد ظرفیت هنرستان های غیردولتی خالی است.
میرزاده: برخی مدارس غیردولتی در انباری و آشپزخانه کلاس تشکیل می‌دهند
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: به خانه‌های مسکونی مجوز مدارس غیردولتی داده شده است. برخی در انباری و آشپزخانه کلاس تشکیل می‌دهند که باید بسته شود.
باد تغییرات کشتی به کدام سمت می‌وزد؟
با انتخاب رئیس جدید فدراسیون کشتی احتمال تغییرات در بدنه فدراسیون و تیم‌های ملی وجود دارد که برخی بخش ها در اولویت قرار دارند اما بعید است بزودی این اتفاقات کلید بخورد.
تنها لژیونر والیبال ایران در سری A ایتالیا
زمان نقل‌وانتقالات رقابت‌های لیگ برتر ایتالیا به اتمام رسید و غفور تنها لژیونر ایران در سری A ماند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

توقیف نفتکش انگلیسی و موازنه تنش با آمریکا
همه گزینه های امریکا باید به یک گزینه یعنی "پایان تروریسم اقتصادی" علیه ایران تقلیل پیدا کند. ایران کشوری نیست که بنشیند و مجازات اقتصادی مردمش را تماشا کند.
ملت ایران نیازی به تاییدیه اخلاقی آمریکا و اروپا نداشت
این ناعادلانه است که رئیس‌جمهور در چهارمین سالگرد برجام، به جای برداشتن تحریم‌ها بگوید از نظر اخلاقی برنده شدیم.
آمارهای اقتصادی دولت با واقعیت منطبق نیست
یک روزنامه حامی دولت می‌گوید آمارهای اقتصادی روحانی منطبق با واقعیت نیست.
مهمترین ترکیبات غذایی سرطان‌زا و ضد سرطان را بشناسید
عضو هیات علمی انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور برخی ترکیبات غذایی سرطان‌زا و همچنین مواد غذایی دارای بیشترین اثر حفاظتی در برابر بروز سرطان را تشریح کرد.
تداوم هوای گرم در اکثر مناطق کشور
کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به وضعیت جوی گفت: تداوم هوای گرم تا ۳ روز آینده برای اکثر مناطق کشور با توجه به الگوی تابستانه پیش بینی می‌شود.