دبیر فدراسیون بسکتبال: فسخ قرارداد «پیک» به خاطر تحریم‌ها بود

11:40 ۲۰۷ روز و ۹ ساعت پیش ایرنا 469 0
دبیر فدراسیون بسکتبال: فسخ قرارداد «پیک» به خاطر تحریم‌ها بود

تهران- ایرنا- دبیر فدراسیون بسکتبال دلیل قطع همکاری شرکت پیک با ایران را تحریم‌ها و فشار آمریکا عنوان کرد و گفت: آنها به دلیل اینکه بازاری در ایران نداشتند علاقه‌مند به همکاری نبودند.

ایرنا

مسعود عماری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا درباره فسخ قرارداد شرکت پیک با فدراسیون اظهار کرد: این شرکت قرارداد را به صورت یک‌طرفه فسخ کرده است. با توجه به تحریم‌ها و اینکه در ایران بازار خاصی نداشتند علاقه‌مند به ادامه همکاری نبودند.
این در حالی است که شرکت پیک در یک دهه گذشته و در شرایطی که تحریم های قبلی هم وجود داشته با ایران همکاری می کرد. با این وجود دبیر فدراسیون بیان کرد: تحت فشار قرار گرفتن این شرکت به دلیل تحریم های آمریکا باعث شده که قراردادشان با ایران را فسخ کنند.
او در پاسخ به این سوال که چگونه این اتفاق افتاد؟ تصریح کرد: بعد از ثبت قرارداد ما همه نیازها و طراحی هایمان را به این شرکت دادیم. حتی زمانی که تیم زیر 23 سال به چین رفت قرار بود یک محموله لباس ارسال شود اما اعلام کردند که علاقه ای به ادامه همکاری ندارند. حتی در این قرارداد بحث پوشیدن کفش پیک هم بود و قرار شده بود تا برخی بازیکنان کفش این شرکت را هم بپوشند.
عماری در پاسخ به این سوال که آیا این شرکت به دلیل فسخ یک طرفه قرارداد 130 هزار دلاری جریمه نمی شود؟ تصریح کرد: از جزئیات قرارداد اطلاع ندارم. فقط می دانم که این شرکت قرارداد فعالیتی اش را که برای سال 2019 بود به طور کامل فسخ کرده است.
او در پاسخ به این سوال که با این شرایط تیم های ملی ایران به صورت رایگان با لباس های این شرکت بازی کرده اند؟ بیان کرد: با توجه به این که لباس های قبلی تیم ملی آماده بود با این لباس ها به میدان رفتیم اما تیم دختران که به رقابت های جوانان آسیا اعزام شدند چون دیگر این شرکت ما را تامین نمی کرد با لباس های ایرانی عازم مسابقات شد.
دبیر فدراسیون در پاسخ به این سوال که آیا جایگزین پیک مشخص شده است؟ گفت: در حال رایزنی هستیم. در نظر داریم با شرکتی قرارداد ببندیم که در کنار تامین لباس ها از نظر مالی هم حامی ما شود.
عماری در پاسخ به این سوال که با چه شرکت هایی مذاکره شده است و آیا شرکت ها داخلی هستند یا خارجی؟ گفت: بهتر است فعلا در این‌باره صحبت نکنم تا همه چیز مشخص شود.
او در پاسخ به این سوال که آیا با شرکت SNB که متعلق به صمد نیکخواه بهرامی است و قبلا هم با فدراسیون همکاری داشته نیز مذاکره شده است؟ بیان کرد: نه هنوز صحبتی نشده اما ما برای بهترین قرارداد رایزنی می کنیم.
تیم ملی با لباس های این شرکت راهی قزاقستان شد که آن زمان گفته شد این لباس ها رایگان در اختیار تیم ملی قرار گرفت اما شنیده شده که فدراسیون آن لباس ها را خریداری کرده است. دبیر فدراسیون بسکتبال در پاسخ به این سوال که آیا آن لباس ها رایگان بود یا خریداری شد؟ تصریح کرد: آن لباس ها رایگان بود و فاکتور برای خریدهای دیگر بود. در چند مورد از این شرکت خرید کرده بودیم که پول پرداخت شده برای آن موارد بود.
عماری در ادامه درباره برنامه‌ریزی های فدراسیون بسکتبال برای تیم نوجوانان در مسیر جهانی شدن اظهار کرد: اردوهای تیم نوجوانان طبق یک برنامه ریزی کامل انجام می شود و هر 2 یا سه هفته یک مرحله اردوی آماده سازی برگزار می کنیم. در کنار این اردوها در نظر داریم تا تیم برای برپایی یک اردو قبل از رقابت های غرب آسیا راهی ترکیه شود.
وی با بیان اینکه بنا داریم تیم نوجوانان در اردوی خود بازی دوستانه داشته باشد یا در یک تورنمنت شرکت کند تا به شرایط مسابقه برسد، افزود: طبق برنامه ای که داریم تلاش کرده ایم که تیم بلافاصله بعد از این اردو راهی رقابت های غرب آسیا شود.
عماری با اشاره به ادامه برنامه های نوجوانان در مسیر کسب سهمیه جهانی خاطرنشان کرد: با توجه به اضافه شدن استرالیا و نیوزلند کار در رقابت های آسیایی دشوار شده و برنامه فدراسیون این است که بتوانیم تیم ها را با بهترین شرایط برای انتخابی جام جهانی آماده کنیم.
دبیر فدراسیون بسکتبال با بیان اینکه بعد از غرب آسیا برنامه های تیم ادامه پیدا می کند، افزود: تلاش ما این است که تیم نوجوانان در کشورهای اروپایی مثل صربستان و مجارستان اردو بزند و در تورنمنت شرکت کند. قبل از حضور در انتخابی جام جهانی مهم است که تیم نوجوانان در یک تورنمنت شرکت کند و ملی پوشان در شرایط برد و باخت قرار بگیرند تا کاملا برای قهرمانی آسیا آماده شوند.
عماری در پاسخ به این سوال که برنامه تیم امید و تیم سبز (اردوی تیم بلند قامتان و جوانان) به کجا رسید؟ گفت: اولویت ما این است که برنامه های بلند مدت برای آینده بسکتبال داشته باشیم. تیم های جوانان و نوجوانان که امسال در قهرمانی آسیا شرکت کردند، پتانسیل خیلی خوبی دارند و تصمیم داریم با برگزاری اردوهای مناسب، آنها را برای آینده آماده کنیم. برای تیم امید هم برنامه داریم که موازی با تیم بزرگسالان پیش می رود.
وی درباره بازی های تدارکاتی تیم ملی قبل از پنجره ششم انتخابی جام جهانی نیز اظهار داشت: از اردن و امارات دعوتنامه آمده تا تیم ملی در تورنمنت این کشورها به میدان برود اما هنوز این موضوع قطعی نشده است. در نظر داریم که پذیرای کشورهایی مثل چین، کره جنوبی و نیوزلند در ایران باشیم. دعوتنامه های خودمان را نیز ارسال کرده ایم و منتظر جواب هستیم.
دبیر فدراسیون بسکتبال با اشاره به حمایت های محمدرضا داورزنی معاون وزیر ورزش از برنامه های فدراسیون در مجمع عمومی گفت: خوشبختانه داورزنی کاملا از برنامه های ما حمایت کرد و قول بیشتر شدن بودجه فدراسیون را نیز با توجه به فعالیت زنان داد. تلاش ما این است که بتوانیم همه برنامه های فدراسیون را عملی کنیم و قطعا در کنار این حمایت ها با جذاب منابع مالی مناسب کارهای خودمان را پیش می بریم.
وی در پاسخ به این سوال که شنیده شده چون علیرضا رحیمی رئیس هیات است، باید ریاست کمیته مربیان فدراسیون را واگذار کند. آیا چنین اتفاقی می افتد؟ اظهار داشت: خیر چنین قانونی در فدراسیون نداریم. رحیمی نیز به کارش در فدراسیون ادامه می دهد و با ما همکاری دارد.
عماری در پاسخ به این سوال که آیا فدراسیون پول پاداش پتروشیمی برای قهرمانی در آسیا را به این باشگاه داده است؟ تصریح کرد: به طور کامل خبر ندارم که آیا پول به فدراسیون داده شده یا نه اما روال این بوده که پاداش پتروشیمی به فدراسیون داده شود و بعد به حساب باشگاه واریز کنیم. قطعا به محض اینکه این مبلغ واریز شود، پاداش نماینده ایران در باشگاه های آسیا را می دهیم.
دبیر فدراسیون بسکتبال با بیان این مطلب که حمایت کامل از تیم پتروشیمی برای حضور در باشگاه های جهان انجام می گیرد، خاطرنشان کرد: این افتخاری برای بسکتبال ایران است که پتروشیمی در باشگاه های جهان حاضر شود و قطعا فدراسیون با تمام توان کنار باشگاه خواهد بود و از این مجموعه حمایت می کند.
ورزشی**ع-ح**2024


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

آیا نجفی در حمام می‌خوابید؟
یک فعال فضای مجازی به اظهار نظر امروز نجفی در مورد صحنه جرم واکنش نشان داد.
از «دست‌فروشی» تا «پناهندگی» !
امروز در رسانه ها خبری مبنی بر پناهندگی یک زوج دستفروش به خارج از کشور منتشر شد، اما با بررسی پشت پرده فعالیت هایشان به نکات جالب توجهی خواهیم رسید.
نماینده آمریکا به شکست کنفرانس منامه اذعان کرد
جیسون گرینبلات با اشاره به کنفرانس منامه گفت بدون دستیابی به راه‌حلی سیاسی برای مسئله فلسطین، طرح اقتصادی ارائه شده در این کنفرانس ارزشی ندارد.
تمرین متفاوت نوبت عصر شاگردان دنیزلی
شاگردان مصطفی دنیزلی در هفتمین روز از اردوی ارضروم ترکیه، از ساعت 17:30 امروز (چهارشنبه، 26 تیر)، تمرین خود را آغاز کردند.
تقدیر از مأمورانی که در ماجرای پارک پلیس انجام وظیفه کردند
مأمورانی که در برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی در پارک پلیس، انجام وظیفه کردند، مورد تقدیر قرار گرفتند.
پایان مسابقات شطرنج قهرمانی شهرهای آسیا
دور پایانى( نهم) مسابقات شطرنج قهرمانی شهرهای آسیا که عصر امروز (چهارشنبه) در داکای بنگلادش برگزار شد، تیم سایپا تهران به عنوان نماینده ایران موفق شد نماینده سریلانکا را با نتیجه 3 بر یک شکست دهد.
عرب: مصاحبه‌های برانکو چه معنی دارد؟!
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت:همه خوب می‌دانیم که برخی صحبت‌ها چون روی فضای پرسپولیس و روی هوادار پرسپولیس تاثیر می‌گذارد، پس روی خود تیم هم تاثیر خواهد گذاشت؛نمی‌فهمم الان این مصاحبه‌ها چه معنی دارد؟
مدافع ملی‌پوش تاتنهام به اتلتیکو پیوست
دقایقی پیش سایت رسمی باشگاه اتلتیکومادرید از به خدمت گرفتن کیران تریپیر مدافع تاتنهام خبر داد.
نیمار: مسی بهترین بازیکنی است که تاکنون دیده‌ام
نیمار، ستاره برزیلی پاری‌سن‌ژرمن از هم‌تیمی پیشین خود تمجید ویژه‌ای کرد.
میلاد محمدی رسما به باشگاه خنت پیوست+عکس
با اعلام رسمی سایت باشگاه خنت بلژیک میلاد محمدی مدافع ملی‌پوش کشورمان با تیم خنت بلژیک پیوست.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مهاجم اروپایی که احتمالا پرسپولیسی شود+عکس
باشگاه پرسپولیس برای تقویت خط حملۀ خود، این روزها در حال بررسی گزینه‌های مختلف است.
معاون سیاسی جدید روحانی را بیشتر بشناسید- چگونه سردار سپاه قدس، «تکنوکرات» دولت هاشمی شد؟ +تصاویر
وزن و جایگاه واقعی فریدون وردی‌نژاد در حلقه مشاوران و اطرافیان روحانی بسیار بیش‌تر از نمود بیرونی آن است و این امر بیش از هر چیز، به سال‌ها سابقه نظامی-اطلاعاتی این چهره سیاسی-رسانه‌ای باز می‌گردد.
مغانلو: از دعوت به تیم ملی شوکه شدم- اکثر تیم‌های لیگ برتری به من پیشنهاد دادند
شهریار مغانلو، مهاجم تیم فوتبال پیکان گفت که از دعوت به تیم ملی شوکه شده است و ابراز امیدواری کرد که به اردوهای بعدی این تیم دعوت شود.
یک ستاره دیگر از پرسپولیس کنار گذاشته می شود!
پس از آن‌که گابریل کالدرون متوجه شد لیست پرسپولیس برای فصل آینده پُر است، تصمیم گرفت تا برای جذب بازیکنانی که به تقویت تیم کمک می‌کنند، چند بازیکن را از جمع قرمزها کنار بگذارد.
تازه‌ترین جزئیات از تیراندازی در خیابان ولیعصر
جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: دو سارقی که گوشی تلفن همراه راننده نماینده مردم اصفهان را به سرقت برده بودند دستگیر شدند.