دبیر فدراسیون بسکتبال: فسخ قرارداد «پیک» به خاطر تحریم‌ها بود

11:40 ۲۵ روز و ۱۴ ساعت پیش ایرنا 171 0
دبیر فدراسیون بسکتبال: فسخ قرارداد «پیک» به خاطر تحریم‌ها بود

تهران- ایرنا- دبیر فدراسیون بسکتبال دلیل قطع همکاری شرکت پیک با ایران را تحریم‌ها و فشار آمریکا عنوان کرد و گفت: آنها به دلیل اینکه بازاری در ایران نداشتند علاقه‌مند به همکاری نبودند.

ایرنا

مسعود عماری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا درباره فسخ قرارداد شرکت پیک با فدراسیون اظهار کرد: این شرکت قرارداد را به صورت یک‌طرفه فسخ کرده است. با توجه به تحریم‌ها و اینکه در ایران بازار خاصی نداشتند علاقه‌مند به ادامه همکاری نبودند.
این در حالی است که شرکت پیک در یک دهه گذشته و در شرایطی که تحریم های قبلی هم وجود داشته با ایران همکاری می کرد. با این وجود دبیر فدراسیون بیان کرد: تحت فشار قرار گرفتن این شرکت به دلیل تحریم های آمریکا باعث شده که قراردادشان با ایران را فسخ کنند.
او در پاسخ به این سوال که چگونه این اتفاق افتاد؟ تصریح کرد: بعد از ثبت قرارداد ما همه نیازها و طراحی هایمان را به این شرکت دادیم. حتی زمانی که تیم زیر 23 سال به چین رفت قرار بود یک محموله لباس ارسال شود اما اعلام کردند که علاقه ای به ادامه همکاری ندارند. حتی در این قرارداد بحث پوشیدن کفش پیک هم بود و قرار شده بود تا برخی بازیکنان کفش این شرکت را هم بپوشند.
عماری در پاسخ به این سوال که آیا این شرکت به دلیل فسخ یک طرفه قرارداد 130 هزار دلاری جریمه نمی شود؟ تصریح کرد: از جزئیات قرارداد اطلاع ندارم. فقط می دانم که این شرکت قرارداد فعالیتی اش را که برای سال 2019 بود به طور کامل فسخ کرده است.
او در پاسخ به این سوال که با این شرایط تیم های ملی ایران به صورت رایگان با لباس های این شرکت بازی کرده اند؟ بیان کرد: با توجه به این که لباس های قبلی تیم ملی آماده بود با این لباس ها به میدان رفتیم اما تیم دختران که به رقابت های جوانان آسیا اعزام شدند چون دیگر این شرکت ما را تامین نمی کرد با لباس های ایرانی عازم مسابقات شد.
دبیر فدراسیون در پاسخ به این سوال که آیا جایگزین پیک مشخص شده است؟ گفت: در حال رایزنی هستیم. در نظر داریم با شرکتی قرارداد ببندیم که در کنار تامین لباس ها از نظر مالی هم حامی ما شود.
عماری در پاسخ به این سوال که با چه شرکت هایی مذاکره شده است و آیا شرکت ها داخلی هستند یا خارجی؟ گفت: بهتر است فعلا در این‌باره صحبت نکنم تا همه چیز مشخص شود.
او در پاسخ به این سوال که آیا با شرکت SNB که متعلق به صمد نیکخواه بهرامی است و قبلا هم با فدراسیون همکاری داشته نیز مذاکره شده است؟ بیان کرد: نه هنوز صحبتی نشده اما ما برای بهترین قرارداد رایزنی می کنیم.
تیم ملی با لباس های این شرکت راهی قزاقستان شد که آن زمان گفته شد این لباس ها رایگان در اختیار تیم ملی قرار گرفت اما شنیده شده که فدراسیون آن لباس ها را خریداری کرده است. دبیر فدراسیون بسکتبال در پاسخ به این سوال که آیا آن لباس ها رایگان بود یا خریداری شد؟ تصریح کرد: آن لباس ها رایگان بود و فاکتور برای خریدهای دیگر بود. در چند مورد از این شرکت خرید کرده بودیم که پول پرداخت شده برای آن موارد بود.
عماری در ادامه درباره برنامه‌ریزی های فدراسیون بسکتبال برای تیم نوجوانان در مسیر جهانی شدن اظهار کرد: اردوهای تیم نوجوانان طبق یک برنامه ریزی کامل انجام می شود و هر 2 یا سه هفته یک مرحله اردوی آماده سازی برگزار می کنیم. در کنار این اردوها در نظر داریم تا تیم برای برپایی یک اردو قبل از رقابت های غرب آسیا راهی ترکیه شود.
وی با بیان اینکه بنا داریم تیم نوجوانان در اردوی خود بازی دوستانه داشته باشد یا در یک تورنمنت شرکت کند تا به شرایط مسابقه برسد، افزود: طبق برنامه ای که داریم تلاش کرده ایم که تیم بلافاصله بعد از این اردو راهی رقابت های غرب آسیا شود.
عماری با اشاره به ادامه برنامه های نوجوانان در مسیر کسب سهمیه جهانی خاطرنشان کرد: با توجه به اضافه شدن استرالیا و نیوزلند کار در رقابت های آسیایی دشوار شده و برنامه فدراسیون این است که بتوانیم تیم ها را با بهترین شرایط برای انتخابی جام جهانی آماده کنیم.
دبیر فدراسیون بسکتبال با بیان اینکه بعد از غرب آسیا برنامه های تیم ادامه پیدا می کند، افزود: تلاش ما این است که تیم نوجوانان در کشورهای اروپایی مثل صربستان و مجارستان اردو بزند و در تورنمنت شرکت کند. قبل از حضور در انتخابی جام جهانی مهم است که تیم نوجوانان در یک تورنمنت شرکت کند و ملی پوشان در شرایط برد و باخت قرار بگیرند تا کاملا برای قهرمانی آسیا آماده شوند.
عماری در پاسخ به این سوال که برنامه تیم امید و تیم سبز (اردوی تیم بلند قامتان و جوانان) به کجا رسید؟ گفت: اولویت ما این است که برنامه های بلند مدت برای آینده بسکتبال داشته باشیم. تیم های جوانان و نوجوانان که امسال در قهرمانی آسیا شرکت کردند، پتانسیل خیلی خوبی دارند و تصمیم داریم با برگزاری اردوهای مناسب، آنها را برای آینده آماده کنیم. برای تیم امید هم برنامه داریم که موازی با تیم بزرگسالان پیش می رود.
وی درباره بازی های تدارکاتی تیم ملی قبل از پنجره ششم انتخابی جام جهانی نیز اظهار داشت: از اردن و امارات دعوتنامه آمده تا تیم ملی در تورنمنت این کشورها به میدان برود اما هنوز این موضوع قطعی نشده است. در نظر داریم که پذیرای کشورهایی مثل چین، کره جنوبی و نیوزلند در ایران باشیم. دعوتنامه های خودمان را نیز ارسال کرده ایم و منتظر جواب هستیم.
دبیر فدراسیون بسکتبال با اشاره به حمایت های محمدرضا داورزنی معاون وزیر ورزش از برنامه های فدراسیون در مجمع عمومی گفت: خوشبختانه داورزنی کاملا از برنامه های ما حمایت کرد و قول بیشتر شدن بودجه فدراسیون را نیز با توجه به فعالیت زنان داد. تلاش ما این است که بتوانیم همه برنامه های فدراسیون را عملی کنیم و قطعا در کنار این حمایت ها با جذاب منابع مالی مناسب کارهای خودمان را پیش می بریم.
وی در پاسخ به این سوال که شنیده شده چون علیرضا رحیمی رئیس هیات است، باید ریاست کمیته مربیان فدراسیون را واگذار کند. آیا چنین اتفاقی می افتد؟ اظهار داشت: خیر چنین قانونی در فدراسیون نداریم. رحیمی نیز به کارش در فدراسیون ادامه می دهد و با ما همکاری دارد.
عماری در پاسخ به این سوال که آیا فدراسیون پول پاداش پتروشیمی برای قهرمانی در آسیا را به این باشگاه داده است؟ تصریح کرد: به طور کامل خبر ندارم که آیا پول به فدراسیون داده شده یا نه اما روال این بوده که پاداش پتروشیمی به فدراسیون داده شود و بعد به حساب باشگاه واریز کنیم. قطعا به محض اینکه این مبلغ واریز شود، پاداش نماینده ایران در باشگاه های آسیا را می دهیم.
دبیر فدراسیون بسکتبال با بیان این مطلب که حمایت کامل از تیم پتروشیمی برای حضور در باشگاه های جهان انجام می گیرد، خاطرنشان کرد: این افتخاری برای بسکتبال ایران است که پتروشیمی در باشگاه های جهان حاضر شود و قطعا فدراسیون با تمام توان کنار باشگاه خواهد بود و از این مجموعه حمایت می کند.
ورزشی**ع-ح**2024


گروه های زیر مجموعه ورزشی

فوتبال و فوتسال
فوتبال و فوتسال

آخرین اخبار

انتقامِ کی‌روشی؛ عراق در سمت ترسناک جدول!
عراق با مساوی برابر ایران کار سختی در مرحله بعدی مسابقات خواهد داشت و احتمال حذف این تیم بسیار زیاد است.
یوونتوس با گل رونالدو فاتح سوپرجام ایتالیا شد
کریستیانو رونالدو با گلزنی، اولین جام دوران حضورش در تیم فوتبال یوونتوس را جشن گرفت.
طارق همام: نگاه من در این جام، صرفا ملی است
طارق همام معتقد است این بازی نه بازی استقلال بود نه پرسپولیس و نگاه من در این جام فقط ملی است.
گزارش AFC از بازی ایران و عراق
سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا از بازی تیم‌های ملی فوتبال ایران و عراق به عنوان یک بازی پرشور یاد کرد.
یک ستاره آینده دار در رادار بارسلونا
لوکا یوویچ، مهاجم صربستانی و 21 ساله که به طور قرضی از بنفیکا در فرانکفورت بازی می کند، مورد توجه بارسلونا قرار گرفته است.
ایرماتوف نمی‌خواست مانند ویلیامز بدنام شود
مرتضی پورعلی‌گنجی، مدافع تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: داور بازی امروزذهنیت قبلی از بنجامین ویلیامز استرالیایی داشت و نمی‌خواست مانند او بد نام شود.
قدوس: بله، فهمیدم خطای خطرناکی انجام دادم!
هافبک تیم ملی ایران می‌گوید در زمان وقوع خطای شدید بر روی بازیکن عراق هیچ عمدی در کارش نداشته است.
خون و غرش در بازی بدون گل ایران و عراق
خبرگزاری فرانسه بازی ایران و عراق در دور پایانی مرحله گروهی جام هفدهم آسیا را یک بازی فیزیکی و درگیرانه خواند.
دژاگه: چرا باید جلوی عراق ریسک می‌کردیم؟
کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران گفت: به هدفی که در این بازی داشتیم، یعنی همان صدرنشینی در گروه دست یافتیم.

پر بازدید ترین اخبار امروز

خیرونا، شاگردان سیمئونه را حذف کرد
اتلتیکو مادرید در مجموع دو دیدار رفت و برگشت مقابل خیرونا به تساوی دست یافت اما به دلیل گل خورده در خانه حذف شد.
واکنش سرمربی بارسلونا به احتمال جذب دی یونگ
ارنستو والورده، سرمربی بارسلونا، در مورد احتمال انتقال فرانکی دی یونگ به این تیم صحبت کرد.
سایت گل: صدرنشینی ایران در یک بازی بی‌روح
سایت جهانی «گل» در گزارشی، دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و عراق را خسته‌کننده و بی‌روح توصیف کرد.
وینیسوس باید در ترکیب ثابت رئال مادرید باشد
گایزکا مندیتا، هافبک خلاق و سابق اسپانیایی به تمجید از بازی وینیسوس جونیور برای رئال مادرید پرداخت.
برابری ایران و عراق در آمار بازی
آمارهای بازی ایران و عراق نشان می‌دهد دو تیم درجریان این مسابقه برابری تقریبی داشته‌اند.
سرپرست شهرداری گنبد: برخی اتفاقات روند بازی را تغییر داد
تیم شهرداری ارومیه مقابل پیام خراسان مغلوب شد
شهرداری گنبد مسابقه پرحاشیه والیبال را واگذار کرد
شهرداری گنبد مسابقه پرحاشیه والیبال را واگذار کرد
شکست یاران حدادی در لیگ بسکتبال چین
شاراپووا به دور سوم تنیس استرالیا راه یافت
بُرد پیکان و شهرداری ورامین در لیگ والیبال
شکست گنبدی‌ها در لیگ والیبال
تیم والیبال شهرداری تبریز از سد شهروند اراک گذشت
پیروزی صدرنشینان در هفته نوزدهم لیگ برتر والیبال