دبیر فدراسیون بسکتبال: فسخ قرارداد «پیک» به خاطر تحریم‌ها بود

11:40 ۹۲ روز و ۱۶ ساعت پیش ایرنا 254 0
دبیر فدراسیون بسکتبال: فسخ قرارداد «پیک» به خاطر تحریم‌ها بود

تهران- ایرنا- دبیر فدراسیون بسکتبال دلیل قطع همکاری شرکت پیک با ایران را تحریم‌ها و فشار آمریکا عنوان کرد و گفت: آنها به دلیل اینکه بازاری در ایران نداشتند علاقه‌مند به همکاری نبودند.

ایرنا

مسعود عماری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا درباره فسخ قرارداد شرکت پیک با فدراسیون اظهار کرد: این شرکت قرارداد را به صورت یک‌طرفه فسخ کرده است. با توجه به تحریم‌ها و اینکه در ایران بازار خاصی نداشتند علاقه‌مند به ادامه همکاری نبودند.
این در حالی است که شرکت پیک در یک دهه گذشته و در شرایطی که تحریم های قبلی هم وجود داشته با ایران همکاری می کرد. با این وجود دبیر فدراسیون بیان کرد: تحت فشار قرار گرفتن این شرکت به دلیل تحریم های آمریکا باعث شده که قراردادشان با ایران را فسخ کنند.
او در پاسخ به این سوال که چگونه این اتفاق افتاد؟ تصریح کرد: بعد از ثبت قرارداد ما همه نیازها و طراحی هایمان را به این شرکت دادیم. حتی زمانی که تیم زیر 23 سال به چین رفت قرار بود یک محموله لباس ارسال شود اما اعلام کردند که علاقه ای به ادامه همکاری ندارند. حتی در این قرارداد بحث پوشیدن کفش پیک هم بود و قرار شده بود تا برخی بازیکنان کفش این شرکت را هم بپوشند.
عماری در پاسخ به این سوال که آیا این شرکت به دلیل فسخ یک طرفه قرارداد 130 هزار دلاری جریمه نمی شود؟ تصریح کرد: از جزئیات قرارداد اطلاع ندارم. فقط می دانم که این شرکت قرارداد فعالیتی اش را که برای سال 2019 بود به طور کامل فسخ کرده است.
او در پاسخ به این سوال که با این شرایط تیم های ملی ایران به صورت رایگان با لباس های این شرکت بازی کرده اند؟ بیان کرد: با توجه به این که لباس های قبلی تیم ملی آماده بود با این لباس ها به میدان رفتیم اما تیم دختران که به رقابت های جوانان آسیا اعزام شدند چون دیگر این شرکت ما را تامین نمی کرد با لباس های ایرانی عازم مسابقات شد.
دبیر فدراسیون در پاسخ به این سوال که آیا جایگزین پیک مشخص شده است؟ گفت: در حال رایزنی هستیم. در نظر داریم با شرکتی قرارداد ببندیم که در کنار تامین لباس ها از نظر مالی هم حامی ما شود.
عماری در پاسخ به این سوال که با چه شرکت هایی مذاکره شده است و آیا شرکت ها داخلی هستند یا خارجی؟ گفت: بهتر است فعلا در این‌باره صحبت نکنم تا همه چیز مشخص شود.
او در پاسخ به این سوال که آیا با شرکت SNB که متعلق به صمد نیکخواه بهرامی است و قبلا هم با فدراسیون همکاری داشته نیز مذاکره شده است؟ بیان کرد: نه هنوز صحبتی نشده اما ما برای بهترین قرارداد رایزنی می کنیم.
تیم ملی با لباس های این شرکت راهی قزاقستان شد که آن زمان گفته شد این لباس ها رایگان در اختیار تیم ملی قرار گرفت اما شنیده شده که فدراسیون آن لباس ها را خریداری کرده است. دبیر فدراسیون بسکتبال در پاسخ به این سوال که آیا آن لباس ها رایگان بود یا خریداری شد؟ تصریح کرد: آن لباس ها رایگان بود و فاکتور برای خریدهای دیگر بود. در چند مورد از این شرکت خرید کرده بودیم که پول پرداخت شده برای آن موارد بود.
عماری در ادامه درباره برنامه‌ریزی های فدراسیون بسکتبال برای تیم نوجوانان در مسیر جهانی شدن اظهار کرد: اردوهای تیم نوجوانان طبق یک برنامه ریزی کامل انجام می شود و هر 2 یا سه هفته یک مرحله اردوی آماده سازی برگزار می کنیم. در کنار این اردوها در نظر داریم تا تیم برای برپایی یک اردو قبل از رقابت های غرب آسیا راهی ترکیه شود.
وی با بیان اینکه بنا داریم تیم نوجوانان در اردوی خود بازی دوستانه داشته باشد یا در یک تورنمنت شرکت کند تا به شرایط مسابقه برسد، افزود: طبق برنامه ای که داریم تلاش کرده ایم که تیم بلافاصله بعد از این اردو راهی رقابت های غرب آسیا شود.
عماری با اشاره به ادامه برنامه های نوجوانان در مسیر کسب سهمیه جهانی خاطرنشان کرد: با توجه به اضافه شدن استرالیا و نیوزلند کار در رقابت های آسیایی دشوار شده و برنامه فدراسیون این است که بتوانیم تیم ها را با بهترین شرایط برای انتخابی جام جهانی آماده کنیم.
دبیر فدراسیون بسکتبال با بیان اینکه بعد از غرب آسیا برنامه های تیم ادامه پیدا می کند، افزود: تلاش ما این است که تیم نوجوانان در کشورهای اروپایی مثل صربستان و مجارستان اردو بزند و در تورنمنت شرکت کند. قبل از حضور در انتخابی جام جهانی مهم است که تیم نوجوانان در یک تورنمنت شرکت کند و ملی پوشان در شرایط برد و باخت قرار بگیرند تا کاملا برای قهرمانی آسیا آماده شوند.
عماری در پاسخ به این سوال که برنامه تیم امید و تیم سبز (اردوی تیم بلند قامتان و جوانان) به کجا رسید؟ گفت: اولویت ما این است که برنامه های بلند مدت برای آینده بسکتبال داشته باشیم. تیم های جوانان و نوجوانان که امسال در قهرمانی آسیا شرکت کردند، پتانسیل خیلی خوبی دارند و تصمیم داریم با برگزاری اردوهای مناسب، آنها را برای آینده آماده کنیم. برای تیم امید هم برنامه داریم که موازی با تیم بزرگسالان پیش می رود.
وی درباره بازی های تدارکاتی تیم ملی قبل از پنجره ششم انتخابی جام جهانی نیز اظهار داشت: از اردن و امارات دعوتنامه آمده تا تیم ملی در تورنمنت این کشورها به میدان برود اما هنوز این موضوع قطعی نشده است. در نظر داریم که پذیرای کشورهایی مثل چین، کره جنوبی و نیوزلند در ایران باشیم. دعوتنامه های خودمان را نیز ارسال کرده ایم و منتظر جواب هستیم.
دبیر فدراسیون بسکتبال با اشاره به حمایت های محمدرضا داورزنی معاون وزیر ورزش از برنامه های فدراسیون در مجمع عمومی گفت: خوشبختانه داورزنی کاملا از برنامه های ما حمایت کرد و قول بیشتر شدن بودجه فدراسیون را نیز با توجه به فعالیت زنان داد. تلاش ما این است که بتوانیم همه برنامه های فدراسیون را عملی کنیم و قطعا در کنار این حمایت ها با جذاب منابع مالی مناسب کارهای خودمان را پیش می بریم.
وی در پاسخ به این سوال که شنیده شده چون علیرضا رحیمی رئیس هیات است، باید ریاست کمیته مربیان فدراسیون را واگذار کند. آیا چنین اتفاقی می افتد؟ اظهار داشت: خیر چنین قانونی در فدراسیون نداریم. رحیمی نیز به کارش در فدراسیون ادامه می دهد و با ما همکاری دارد.
عماری در پاسخ به این سوال که آیا فدراسیون پول پاداش پتروشیمی برای قهرمانی در آسیا را به این باشگاه داده است؟ تصریح کرد: به طور کامل خبر ندارم که آیا پول به فدراسیون داده شده یا نه اما روال این بوده که پاداش پتروشیمی به فدراسیون داده شود و بعد به حساب باشگاه واریز کنیم. قطعا به محض اینکه این مبلغ واریز شود، پاداش نماینده ایران در باشگاه های آسیا را می دهیم.
دبیر فدراسیون بسکتبال با بیان این مطلب که حمایت کامل از تیم پتروشیمی برای حضور در باشگاه های جهان انجام می گیرد، خاطرنشان کرد: این افتخاری برای بسکتبال ایران است که پتروشیمی در باشگاه های جهان حاضر شود و قطعا فدراسیون با تمام توان کنار باشگاه خواهد بود و از این مجموعه حمایت می کند.
ورزشی**ع-ح**2024


گروه های زیر مجموعه ورزشی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

امدادرسانی پلیس به سیل‌زدگان با جدیت ادامه دارد-بهره‌مندی حداکثری از ظرفیت‌های ناجا برای کمک‌رسانی به مردم در مناطق سیل‌زده
سخنگوی نیروی انتظامی با اشاره به فرمان فرمانده معظم کل قوا مبنی بر گسیل امکانات نیروهای مسلح به استان‌های سیل‌زده، از تشدید اقدامات پلیس در تداوم امدادرسانی به مردم مناطق سیل‌زده خبر داد.
سراج: استاندار سابق گلستان باید پاسخگو اعمالش باشد
رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: استاندار سابق گلستان قطعا باید پاسخگو اعمال خود باشد و سازمان بازرسی این موضوع را پیگیری می‌کند زیرا یک روز قبل از عید استاندار در استان بوده و سیل هم جاری شده، اما می‌گوید چیزی نیست و اتفاقی نمی‌افتد.
طب سنتی |برای ˮافزایش قدˮ در سنین رشد از این ترکیب استفاده کنید
بازخوانی/ برای "افزایش قد" در سنین رشد می‌توانید از یک ترکیب گیاهی ساده استفاده کنید.
فیلم- تخلیه آب از معابر مناطق سیل‌زده توسط آتش‌نشانان تهرانی
آتش‌نشانان تهرانی در مناطق سیل‌زده استان گلستان مشغول امدادرسانی به هموطنان حادثه‌دیده هستند.
ابتکار جدید شهرداری تهران در استتار پست‌های برق و مخابرات+ عکس
شهرداری تهران در اقدامی جالب نسبت به استتار پست‌های برق و مخابرات در پایتخت اقدام کرد.
جریمه 76 میلیاردی متخلفان در مرحله نخست طرح نوروز 98 در تهران
معاون اجرایی در امور شعب اداره کل تعزیرات حکومتی استان تهران از تشکیل ۷۳۰ پرونده برای متخلفان و جریمه ۷۶ میلیارد ریالی آنان خبر داد.
آیا طرح ˮشمسˮ به اسم محصولات سالم در پی به‌رسمیت‌شناختن ˮمحصولات تراریختهˮ است
اخیراً طرحی به‌نام "شمس" یا شبکه محصولات سالم از سوی برخی چهره‌های شاخص و مدافع سرسخت "محصولات تراریخته" ارائه شده است؛ چیزی که از شواهد و قرائن فهمیده می‌شود این است که در قالب این طرح قصد دارند تراریخته را به‌جای محصولات سالم به‌خورد مردم بدهند!
فیلم- اجرای ˮموافقتنامه پاریسˮ چگونه باعث فقیرترشدن مردم ایران می‌شود
بازخوانی/ توافقنامه پاریس ظاهری محیط زیستی دارد اما پیامدهای اقتصادی و صنعتی فراوانی برای کشور به‌دنبال دارد از جمله اجرای آن هزینه‌ای بالغ بر ۱۷میلیارد دلار در بر دارد که منجر به رکود بسیار شدیدی در اقتصاد کشور و فقیرتر شدن مردم ایران می‌شود.
آخرین وضعیت راه‌ها| بارش برف و باران در جاده‌های 8 استان
محورهای مواصلاتی هشت استان کشور شاهد بارش برف و باران است.
بازداشت عاملان تیراندازی به پسر 5 ساله
عاملان تیراندازی به پسر پنج ساله توسط پلیس امنیت تهران بزرگ بازداشت شدند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

انتخابی یورو 2020| پیروزی آلمان در خاک هلند در دقیقه 90- برد آسان بلژیک در قبرس
فوتبال جهان – در ادامه دیدارهای دور دوم از مرحله انتخابی یورو ۲۰۲۰، آلمان در یک بازی سخت در خانه هلند سه امتیاز گرفت.
پایان مسابقات کشتی زیر 23 سال قهرمانی آسیا در سرزمین چنگیرخان و رودخانه‌های یخ‌زده!
مسابقات کشتی زیر ۲۳ سال قهرمانی آسیا درحالی در مغولستان برگزار شد که تیم‌های آزاد و فرنگی کشورمان توانستند عنوان نخست این بازی‌ها را از آن خود کنند.
پایان خوش بورس با رشد 21 هزار واحدی شاخص در 1 ماه
شاخص کل بورس در جریان معاملات آخرین ماه آخرین فصل سال ۹۷ با ۲۱۲۷۲ واحد افزایش، معادل ۱۳.۵۲ درصد رشد را به ثبت رساند.
استاندار سابق گلستان از مردم عذرخواهی کرد
گرگان - ایرنا - سید مناف هاشمی استاندار سابق گلستان در تماس تلفنی با ایرنا ضمن عذرخواهی از مردم استان با سیل زدگان این خطه شمال کشور ابراز همدردی کرد.
جک S3 بخریم یا نه؟
خودروی جک اس ۳ محصول کرمان موتور، محصول شهری و جمع وجوری است که در خیابانها زیاد دیده می‌شود.
دعوت سه والیبالیست گلستان به تیم ملی نوجوانان
شکست نوشاد در مسابقات عمان - حذف برادران عالمیان به دست بازیکن سوئدی
ملی پوش بسکتبال ایران: می توانیم در جام جهانی موفق شویم
جایگاه بسکتبال گیلان در کشور بهبود یافت
5 والیبالیست ارومیه ای به اردوی تیم ملی نوجوانان دعوت شدند
اردونشنیان تیم ملی والیبال نوجوانان معرفی شدند
صعود نوشاد و حذف نیما از مسابقات پینگ‌پنگ عمان
شکست تیم دو نفره دختران پینگ پنگ باز ایران در مسابقات بین المللی عمان
حذف پینگ‌پنگ بازان ایران از جدول مقدماتی مسابقات عمان
مشاور فنی تیم والیبال شهرداری ارومیه معرفی شد