تعویض طلایی منچستریونایتد و وظیفه سنگین سولسشر

11:49 ۳۰ روز و ۱۱ ساعت پیش ایرنا 40 0
تعویض طلایی منچستریونایتد و وظیفه سنگین سولسشر

تهران- ایرنا- «اوله گانر سولسشر» تعویض طلایی منچستریونایتد، پس از به دست گرفتن سکان هدایت این تیم می بایست برای احیای شیاطین سرخ ریخت و پاش های به جا مانده از «آقای خاص» مغضوب را در اولدترافورد سر و سامان دهد.

ایرنا

به گزارش روز شنبه ایرنا، تارنمای «ترایبال فوتبال» در گزارش نوشت: بدنبال اخراج «خوزه مورینیو» سرمربی تیم منچستریونایتد، مقامات این تیم «اوله گانر سولسشر» ستاره اسبق این تیم را به عنوان جانشین موقت وی انتخاب کردند و حالا مرد نروژی اسبق یونایتدی ها پس از به دست گرفتن سکان هدایت شیاطین سرخ بحران زده می بایست در جستجو برای بازگرداندن بخت های این تیم و همچنین جلوگیری از پیشرفت و گسترش ذهنیت منفی پیرامون اولدترافورد، موضوعات زیادی را سر و سامان ببخشد.
اما در بین این چالش ها، ظاهرا رسیدگی به سه موضوع نسبت به مشکلات بی شمار تلبار شده در رختکن شیاطین سرخ، اولویت دارد:
** بالا بردن روحیه تیم
بازی کردن تحت هدایت مورینیو که از انتقاد علنی از بازیکنانش و بیان اظهارات تند و پرخاشگرانه در مورد آنها هیچ ابائی نداشت، تاثیراتی مخرب و اجتناب ناپذیری روی یونایتدی ها بر جای گذاشت.
با افزودن تاکتیک های خشک مورد استفاده از آقای خاص و همچنین تنش های ملموس موجود پیرامون الودترافورد به فهرست آثار مخرب به جا مانده از وی، می توانید اوج بحران را تا اندازه ای حس کنید.
در نتیجه، شیاطین سرخ در مارپیچی نزولی و غول پیکر، محصور شده اند؛ مارپیچی که موجب شده تا آن ها در حال حاضر با 19 امتیاز اختلاف نسبت به لیورپول صدرنشین، در رتبه ششم جدول رده بندی لیگ برتر انگلیس جا خوش کنند؛ رتبه ای که به هیچ عنوان با کیفیت و شان باشگاهی همچون منچستریونایتد همخوانی ندارد.
و حالا نخستین چالش پیش روی سولسشر پس از به دست گرفتن سکان هدایت یونایتد، بازگرداندن حس اعتماد به نفس و تزریق نگرش مثبت به گروهی تشنه اعتماد است.
نکته مهم و حائز اهمیت در این مسیر، سابقه سولسشر در پست های پیشنیش در خصوص حمایت از بازیکنان و القای حس اعتماد به نفس به تیم های تحت هدایتش است و این اتفاق بدون شک هوای تازه ای به شش های تیمی خواهد دمید که به وضوح از سبک تخریب گرانه و رویکرد منفی مورینیو، به ستوه آمده بودند.

** سر و سامان دادن به پوگبا
روابط تیره و تار «پل پوگبا» هافبک فرانسوی یونایتد و موینیو برای مدت های طولانی به یکی از داستان های ناامید کننده و تکراری اولدترافورد تبدیل شده بود؛ در حالی که مورینیو با انتقادهای شدید علنی و مکرر از پوگبا و نیمکت نشین کردن مرتب وی، آتش تنش را شعله ور می کرد، در سوی مقابل هافبک ملی پوش شیاطین سرخ هم با رفتارهای عجیب و غریب و صراحت لهجه اش که همواره او را به دردسر می اندازد، نه تنها هیچ تلاشی برای کاستن تنش ها نمی کرد بلکه در چندین مورد، موجب از کوره در رفتن آقای خاص نیز شد.
با این حال، مورینیو که در اعماق وجودش نسبت به پوگبا اطمینان نداشت، برای گرفتن بهترین بازی از ستاره 89 میلیون پوندی تیمش تقلای زیادی کرد.
این در حالی است که سولسشر که پیش تر یعنی همزمان با هدایت تیم دوم یونایتد، پوگبا را مورد تحسین قرار داده بود، از فرصت به وجود آمده برای استفاده هر چه بیشتر از ستاره مستعد و پیشین یوونتوس بهره خواهد برد.
سولسشر در ماه آگوست در اظهار نظری اظهار داشت: بدون شک تیم را حول محور پوگبا می سازم چرا که تنها این کار باعث شکوفا شدن او می شود؛ پوگبا بازیکنی فوق العاده است و امیدوارم بتوانیم با نگه داشتنش، تیم را با او بسازیم.
بنابراین انتظار می رود پوگبای بی اندازه مستعد را بار دیگر در ترکیب اصلی تیم در بازی پیش روی یونایتد مقابل کاردیف سیتی ببینیم، چرا که با توجه به اظهارات سرمربی 45 ساله، هافبک مرموز فرانسوی جزء اصلی نقشه های او است.

** بازگشت فوتبال هجومی
همزمان با بالا گرفتن تنش ها در چندین جبهه، تاکتیک های ناخوشایند و به اصطلاح خفه ای که توسط مرد پرتغالی به اجرا گذاشته می شد، یکی از مواردی بود که همواره از سوی بسیاری مورد انتقاد قرار می گرفت.
با توجه به سابقه سولسشر، او می بایست فوتبال جسورانه تر و هجومی تری را به اولدترافورد بازگرداند؛ چیزی که همچون موسیقی خوش آهنگ، گوش های هواداران وفادار یونایتد را بنوازد.
اگرچه تثبیت کردن این ایده ها کمی زمان می برد اما زمانی که آن ها در جای خود مستقر شوند، سولسشر می تواند امیدوار باشد تا تیم تحت هدایتش فوتبالی هجومی، مالکانه و آمیخته با هیجان ارائه دهد.
در راستای این هدف، تعویض طلایی یونایتدها که از «سر الکس فرگوسن» و «پپ گواردیولا» به عنوان الگوهای فوتبالی خود یاد کرده و هرگز از اطمینان کردن به جوانان نهراسیده است، از آخرین نقطه، شروع به ترمیم ستون فقرات تیمش خواهد کرد و برای این منظور مدافعان عقب را کمی جلوتر آورده و از سرعت خیره کننده و تحرک بازیکنانی همچون «آنتونی مارسیال» و «مارکوس رشفورد» برای باز کردن دفاع حریفان استفاده خواهد کرد.
تمام موضوعات گفته شده، مویدی است بر وظیفه سنگین سولسشر برای بازگرداندن منچستر و احیای شیاطین سرخ آسیب دیده؛ به عبارت دیگر، با توجه به عشق و علاقه وافر وی به باشگاه، احاطه داشتن بر جو حاکم بر اولدترافورد، تمایل به ارائه فوتبال هجومی و بازگرداندن حس لذت از فوتبال به بازیکنان بی انگیزه تحت اختیارش، تماشای او در حالی که برای احیای یونایتد دوست داشتنیش، از تمام وجود مایه می گذارد، می تواند به سرگرمی جذاب برای فوتبال دوستان تبدیل شود.
ورزشی**3991**1597


گروه های زیر مجموعه ورزشی

فوتبال و فوتسال
فوتبال و فوتسال

آخرین اخبار

استرالیا با شکست ازبکستان صعود کرد
تیم ملی فوتبال استرالیا با برتری مقابل ازبکستان در ضربات پنالتی به جمع هشت تیم برتر جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ راه یافت.
انتقال خربین به پیرامیدز مصر نهایی شد
همانطور که پیش تر توافق شده بود، ستاره سوریه ای الهلال برای ادامه فوتبال خود به کشور مصر رفت.
رونالدو در محاصره؛ کار دشوار CR7 برای آقای گلی
رونالدو در حال حاضر با 14 گل زده آقای گل سری آ ایتالیا محسوب می شود ولی کار راحتی تا انتهای فصل پیش رو ندارد.
طارمی، پنالتی، هشت تورنمنت و ده‌ها قربانی
مهدی طارمی دیشب در هشتمین تورنمت رسمی، پنالتی گرفت و صاحب یک رکورد عجیب در فوتبال ایران و آسیا شد.
امید ایران قهرمان تورنمنت چهار جانبه قطر شد
تیم امید ایران در آخرین مسابقه در تورنمنت چهارجانبه مقابل قطر به پیروزی رسید.
شب درخشان کاپیتان فرانسوی در برابر چلسی
لورن کوشیلنی در برابر چلسی بیستمین گل لیگ برتری خود را برای آرسنال به ثمر رساند.
بیران با این شوت‌ها کامل شد؛ آقای شروع مجدد!
گلر جوان تیم ملی ایران این روزها در آماده ترین فرم خود قرار دارد. فرمی که شاید او را به لیگ‌های معتبر اروپایی برساند و تعداد لژیونرهای ما را بیش از پیش کند.
خشم عمومی از آل‌شیخ؛ وضعیت نامشخص پیتزی
هواداران تیم ملی عربستان به شدت از ترکی آل شیخ خشمگین و عصبی هستند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سرما در بورس تهران رخنه کرد
بورس اوراق بهادار تهران امروز در اولین روز بهمن ماه به سردی گرایید و با کاهش ۳۶۵۲ واحد وارد کانال ۱۶۱ هزار واحدی شد.
عناوین روزهای دهه فجر ۹۷ مشخص شد +جدول
عناوین روزهای دهه فجر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اعلام شد.
استیون سیگال این روز‌ها کجاست و چه می‌کند؟
استیون سیگال بیشتر از سه دهه است که با فیلم‌های اکشن و پر زدوخورد هوادارانش را به هیجان می‌آورد، سیگال برای ایرانی‌ها نیز شخصیت بسیار شناخته شده‌ای است و طرفداران زیادی دارد.
تیپ و استایل چهره‌های ایرانی؛ چهره‌ها و استایل زمستانی
تیپ و استایل و توجه به پوشش همواره یکی از اصلی‌ترین نکات شخصیتی و از ویژگی‌های بارز سلبریتی‌ها و چهره‌های شناخته شده در هر جامعه‌ای به شمار می‌رود و در طول تاریخ هم همیشه سلبریتی‌ها سعی می‌کردند تمایز اجتماعی و گاهاً اقتصادی خود نسبت به دیگران را با پوشش و لباس خود به منصه ظهور برسانند. در این سری مطلب سعی داریم پکیجی از تیپ‌های برجسته چهره‌های ایرانی خدمتتان تقدیم کنیم.
عناوین روزهای دهه فجر 97 مشخص شد + جدول
عناوین روزهای دهه فجر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اعلام شد.
استرالیا با شکست ازبکستان صعود کرد
انتقال خربین به پیرامیدز مصر نهایی شد
رونالدو در محاصره؛ کار دشوار CR7 برای آقای گلی
خلاصه بازی جنوا ۰ - آث‌میلان ۲
طارمی، پنالتی، هشت تورنمنت و ده‌ها قربانی
امید ایران قهرمان تورنمنت چهار جانبه قطر شد
شب درخشان کاپیتان فرانسوی در برابر چلسی
بیران با این شوت‌ها کامل شد؛ آقای شروع مجدد!
خلاصه بازی استرالیا ۰ - ازبکستان ۰ + پنالتی
خشم عمومی از آل‌شیخ؛ وضعیت نامشخص پیتزی