تعویض طلایی منچستریونایتد و وظیفه سنگین سولسشر

11:49 ۸۷ روز و ۱۰ ساعت پیش ایرنا 134 0
تعویض طلایی منچستریونایتد و وظیفه سنگین سولسشر

تهران- ایرنا- «اوله گانر سولسشر» تعویض طلایی منچستریونایتد، پس از به دست گرفتن سکان هدایت این تیم می بایست برای احیای شیاطین سرخ ریخت و پاش های به جا مانده از «آقای خاص» مغضوب را در اولدترافورد سر و سامان دهد.

ایرنا

به گزارش روز شنبه ایرنا، تارنمای «ترایبال فوتبال» در گزارش نوشت: بدنبال اخراج «خوزه مورینیو» سرمربی تیم منچستریونایتد، مقامات این تیم «اوله گانر سولسشر» ستاره اسبق این تیم را به عنوان جانشین موقت وی انتخاب کردند و حالا مرد نروژی اسبق یونایتدی ها پس از به دست گرفتن سکان هدایت شیاطین سرخ بحران زده می بایست در جستجو برای بازگرداندن بخت های این تیم و همچنین جلوگیری از پیشرفت و گسترش ذهنیت منفی پیرامون اولدترافورد، موضوعات زیادی را سر و سامان ببخشد.
اما در بین این چالش ها، ظاهرا رسیدگی به سه موضوع نسبت به مشکلات بی شمار تلبار شده در رختکن شیاطین سرخ، اولویت دارد:
** بالا بردن روحیه تیم
بازی کردن تحت هدایت مورینیو که از انتقاد علنی از بازیکنانش و بیان اظهارات تند و پرخاشگرانه در مورد آنها هیچ ابائی نداشت، تاثیراتی مخرب و اجتناب ناپذیری روی یونایتدی ها بر جای گذاشت.
با افزودن تاکتیک های خشک مورد استفاده از آقای خاص و همچنین تنش های ملموس موجود پیرامون الودترافورد به فهرست آثار مخرب به جا مانده از وی، می توانید اوج بحران را تا اندازه ای حس کنید.
در نتیجه، شیاطین سرخ در مارپیچی نزولی و غول پیکر، محصور شده اند؛ مارپیچی که موجب شده تا آن ها در حال حاضر با 19 امتیاز اختلاف نسبت به لیورپول صدرنشین، در رتبه ششم جدول رده بندی لیگ برتر انگلیس جا خوش کنند؛ رتبه ای که به هیچ عنوان با کیفیت و شان باشگاهی همچون منچستریونایتد همخوانی ندارد.
و حالا نخستین چالش پیش روی سولسشر پس از به دست گرفتن سکان هدایت یونایتد، بازگرداندن حس اعتماد به نفس و تزریق نگرش مثبت به گروهی تشنه اعتماد است.
نکته مهم و حائز اهمیت در این مسیر، سابقه سولسشر در پست های پیشنیش در خصوص حمایت از بازیکنان و القای حس اعتماد به نفس به تیم های تحت هدایتش است و این اتفاق بدون شک هوای تازه ای به شش های تیمی خواهد دمید که به وضوح از سبک تخریب گرانه و رویکرد منفی مورینیو، به ستوه آمده بودند.

** سر و سامان دادن به پوگبا
روابط تیره و تار «پل پوگبا» هافبک فرانسوی یونایتد و موینیو برای مدت های طولانی به یکی از داستان های ناامید کننده و تکراری اولدترافورد تبدیل شده بود؛ در حالی که مورینیو با انتقادهای شدید علنی و مکرر از پوگبا و نیمکت نشین کردن مرتب وی، آتش تنش را شعله ور می کرد، در سوی مقابل هافبک ملی پوش شیاطین سرخ هم با رفتارهای عجیب و غریب و صراحت لهجه اش که همواره او را به دردسر می اندازد، نه تنها هیچ تلاشی برای کاستن تنش ها نمی کرد بلکه در چندین مورد، موجب از کوره در رفتن آقای خاص نیز شد.
با این حال، مورینیو که در اعماق وجودش نسبت به پوگبا اطمینان نداشت، برای گرفتن بهترین بازی از ستاره 89 میلیون پوندی تیمش تقلای زیادی کرد.
این در حالی است که سولسشر که پیش تر یعنی همزمان با هدایت تیم دوم یونایتد، پوگبا را مورد تحسین قرار داده بود، از فرصت به وجود آمده برای استفاده هر چه بیشتر از ستاره مستعد و پیشین یوونتوس بهره خواهد برد.
سولسشر در ماه آگوست در اظهار نظری اظهار داشت: بدون شک تیم را حول محور پوگبا می سازم چرا که تنها این کار باعث شکوفا شدن او می شود؛ پوگبا بازیکنی فوق العاده است و امیدوارم بتوانیم با نگه داشتنش، تیم را با او بسازیم.
بنابراین انتظار می رود پوگبای بی اندازه مستعد را بار دیگر در ترکیب اصلی تیم در بازی پیش روی یونایتد مقابل کاردیف سیتی ببینیم، چرا که با توجه به اظهارات سرمربی 45 ساله، هافبک مرموز فرانسوی جزء اصلی نقشه های او است.

** بازگشت فوتبال هجومی
همزمان با بالا گرفتن تنش ها در چندین جبهه، تاکتیک های ناخوشایند و به اصطلاح خفه ای که توسط مرد پرتغالی به اجرا گذاشته می شد، یکی از مواردی بود که همواره از سوی بسیاری مورد انتقاد قرار می گرفت.
با توجه به سابقه سولسشر، او می بایست فوتبال جسورانه تر و هجومی تری را به اولدترافورد بازگرداند؛ چیزی که همچون موسیقی خوش آهنگ، گوش های هواداران وفادار یونایتد را بنوازد.
اگرچه تثبیت کردن این ایده ها کمی زمان می برد اما زمانی که آن ها در جای خود مستقر شوند، سولسشر می تواند امیدوار باشد تا تیم تحت هدایتش فوتبالی هجومی، مالکانه و آمیخته با هیجان ارائه دهد.
در راستای این هدف، تعویض طلایی یونایتدها که از «سر الکس فرگوسن» و «پپ گواردیولا» به عنوان الگوهای فوتبالی خود یاد کرده و هرگز از اطمینان کردن به جوانان نهراسیده است، از آخرین نقطه، شروع به ترمیم ستون فقرات تیمش خواهد کرد و برای این منظور مدافعان عقب را کمی جلوتر آورده و از سرعت خیره کننده و تحرک بازیکنانی همچون «آنتونی مارسیال» و «مارکوس رشفورد» برای باز کردن دفاع حریفان استفاده خواهد کرد.
تمام موضوعات گفته شده، مویدی است بر وظیفه سنگین سولسشر برای بازگرداندن منچستر و احیای شیاطین سرخ آسیب دیده؛ به عبارت دیگر، با توجه به عشق و علاقه وافر وی به باشگاه، احاطه داشتن بر جو حاکم بر اولدترافورد، تمایل به ارائه فوتبال هجومی و بازگرداندن حس لذت از فوتبال به بازیکنان بی انگیزه تحت اختیارش، تماشای او در حالی که برای احیای یونایتد دوست داشتنیش، از تمام وجود مایه می گذارد، می تواند به سرگرمی جذاب برای فوتبال دوستان تبدیل شود.
ورزشی**3991**1597


گروه های زیر مجموعه ورزشی

توپ و تور
توپ و تور

آخرین اخبار

شبی سخت در انتظار گنبدی ها
گنبدکاووس - ایرنا - بالا آمدن لحظه به لحظه سطح آب رودخانه گرگانرود و افزایش احتمال وقوع سیلاب در این شهر، حکایت از در پیش بودن شبی سخت برای شهروندان گنبد و روستاییانی است که در مسیر پایین دست سدهای بوستان و گلستان واقع هستند.
متخلفان چهارشنبه سوری تا آخر تعطیلات در بازداشت می مانند
تهران- ایرنا- فرمانده انتظامی تهران بزرگ اعلام کرد: متخلفانی که امشب به بهانه چهارشنبه سوری مرتکب جرم و دستگیر شوند تا پایان تعطیلات نوروز بازداشت خواهند بود.
فرماندار ویژه گنبدکاووس: اولویت نخست نجات جان مردم است
گنبدکاووس - ایرنا - فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس با تشریح وضعیت بحرانی و خطر وقوع سیل در این شهرستان، تصریح کرد: اولویت نخست برای مسئولان نجات جان مردم است و تمامی اقدامات برای کاستن از شدت جاری شدن آب در رودخانه گرگانرود در حال انجام است.
چهارهزار سبد کالا نوروزی بین مددجویان بهزیستی تهران توزیع شد
تهران- ایرنا- مدیر بهزیستی شهر تهران گفت: چهار هزار سبد کالای عیدانه در آستانه سال نو، بین مددجویان بهزیستی تهران توزیع شد.
مرز فرهنگی بین ملت ایران و افغانستان وجود ندارد
تهران- ایرنا- معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران گفت: باوجود مرز سیاسی بین دو کشور ایران و افغانستان اما مرز فرهنگی به دلیل آداب و سنن مشترک بین دو ملت وجود ندارد.
شهردار پایتخت: نردبان های آتش نشانی از گمرک ترخیص شد
تهران- ایرنا- شهردار تهران گفت: تمامی نردبان های آتش نشانی از گمرک ترخیص شد و بزودی به سازمان آتش نشانی شهر تهران اضافه می شود.
آماده باش مردم گمیشان گلستان برای تخلیه خانه های خود
گرگان - ایرنا - فرماندار شهرستان گمیشان استان گلستان با بیان اینکه بارش باران ظرفیت آب سدها را تکمیل و موجب سرریزشدن آنها و در نتیجه به راه افتادن جریان آب در برخی از شهرها و روستاها شده است، گفت که ستاد مدیریت بحران منطقه پس از بررسی وضعیت خانه هایی که در مسیر سیلاب ها قرار دارد دستور قطعی برای تخلیه خانه ها را صادر خواهد کرد.
طلوع خورشید امامت از خانه خدا
سمنان- ایرنا- ملائک از آسمان پُلی از نور زده اند، جبرئیل، میکائیل و اسرافیل کودکی از جنس همه خوبی ها و عطرهای افلاکی را در دل خانه خدا به دامان پاک فاطمه بنت اسد هدیه می کنند که طلوع خورشیدی برای امامت است.
مصوبه صدور پروانه 62 برج- باغ پایتخت تایید نشد
تهران- ایرنا- رئیس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران اعلام کرد: هیات تطبیق ( فرمانداری)، مصوبه صدور پروانه ساختمانی برای 62 برج - باغ را به شورا بازگرداند.
سرباز وظیفه پلیس اولین مصدوم چهارشنبه سوری امسال پایتخت
تهران- ایرنا- رئیس مرکز فرماندهی و کنترل پلیس پیشگیری پایتخت گفت: اولین مصدوم چهارشنبه سوری امسال که به بیمارستان انتقال داده شد یک سرباز وظیفه شناس بود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سانحه رانندگی در قزوین 3 کشته بر جای گذاشت
قزوین - ایرنا - فرمانده پلیس راه قزوین گفت: در پی وقوع یک فقره تصادف در مسیر بویین زهرا-دانسفهان 3 تن جان باختند و یک نفر نیز مصدوم شد.
مهاجم حادثه لندن فریاد «همه مسلمانان باید بمیرند» سر داده بود
یک روزنامه انگلیسی در گزارشی اعلام کرد: مهاجم حادثه شنبه لندن، فریاد «همه مسلمانان باید بمیرند» سر داده بود.
چه ارتباطی میان فواصل کوتاه زایمان و مرگ نوزادان وجود دارد؟
طبق نتایج یک مطالعه جدید، فواصل کوتاه بین زایمان می تواند خطر مرگ نوزادان را افزایش دهد.
کوزه بلاگردان
بیرجند- ایرنا- خاصیت نوروز نو شدن است و کوزه شکنی سنتی زیبا از مردمان شهرستان قاینات در استان خراسان جنوبی است که به اعتقادشان با اجرای این آیین، دردها و بلاها را در آخرین چهارشنبه سال از زندگی خود دور می کنند.
اختصاص هزینه هدایای تبلیغاتی برای آزادی زندانیان
شرکت سرمایه‌گذاری سایه‌گستر سرمایه هزینه هدایای تبلیغاتی پایان سال خود را به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد اختصاص داد.
کی روش تمایلی برای دریافت مبلغ قراردادش از طریق شکایت ندارد
گسترش جام جهانی قطر تنش های خلیج فارس را تشدید می کند
کورتوآ پیشنهاد معاوضه با دخه آ را رد کرد
فتحی: مجوز بازی پاتوسی با دیپلماسی پشت پرده اخذ شد
نمایندگان خوزستان در هفته بیست و سوم سه بازیکن محروم دارند
گزارش تخریبی جاسوس مورینیو از بارسلونای تحت هدایت ریکارد
باشگاه های استقلال تهران و پارس جنوبی جم جریمه شدند
محرومان هفته بیست و سوم لیگ برتر فوتبال مشخص شدند
حذف «عادل» عادلانه نیست
وزیر ورزش:سرخآبی ها باید به دور حذفی لیگ قهرمانان صعود کنند