تعویض طلایی منچستریونایتد و وظیفه سنگین سولسشر

11:49 ۱۸۶ روز و ۸ ساعت پیش ایرنا 182 0
تعویض طلایی منچستریونایتد و وظیفه سنگین سولسشر

تهران- ایرنا- «اوله گانر سولسشر» تعویض طلایی منچستریونایتد، پس از به دست گرفتن سکان هدایت این تیم می بایست برای احیای شیاطین سرخ ریخت و پاش های به جا مانده از «آقای خاص» مغضوب را در اولدترافورد سر و سامان دهد.

ایرنا

به گزارش روز شنبه ایرنا، تارنمای «ترایبال فوتبال» در گزارش نوشت: بدنبال اخراج «خوزه مورینیو» سرمربی تیم منچستریونایتد، مقامات این تیم «اوله گانر سولسشر» ستاره اسبق این تیم را به عنوان جانشین موقت وی انتخاب کردند و حالا مرد نروژی اسبق یونایتدی ها پس از به دست گرفتن سکان هدایت شیاطین سرخ بحران زده می بایست در جستجو برای بازگرداندن بخت های این تیم و همچنین جلوگیری از پیشرفت و گسترش ذهنیت منفی پیرامون اولدترافورد، موضوعات زیادی را سر و سامان ببخشد.
اما در بین این چالش ها، ظاهرا رسیدگی به سه موضوع نسبت به مشکلات بی شمار تلبار شده در رختکن شیاطین سرخ، اولویت دارد:
** بالا بردن روحیه تیم
بازی کردن تحت هدایت مورینیو که از انتقاد علنی از بازیکنانش و بیان اظهارات تند و پرخاشگرانه در مورد آنها هیچ ابائی نداشت، تاثیراتی مخرب و اجتناب ناپذیری روی یونایتدی ها بر جای گذاشت.
با افزودن تاکتیک های خشک مورد استفاده از آقای خاص و همچنین تنش های ملموس موجود پیرامون الودترافورد به فهرست آثار مخرب به جا مانده از وی، می توانید اوج بحران را تا اندازه ای حس کنید.
در نتیجه، شیاطین سرخ در مارپیچی نزولی و غول پیکر، محصور شده اند؛ مارپیچی که موجب شده تا آن ها در حال حاضر با 19 امتیاز اختلاف نسبت به لیورپول صدرنشین، در رتبه ششم جدول رده بندی لیگ برتر انگلیس جا خوش کنند؛ رتبه ای که به هیچ عنوان با کیفیت و شان باشگاهی همچون منچستریونایتد همخوانی ندارد.
و حالا نخستین چالش پیش روی سولسشر پس از به دست گرفتن سکان هدایت یونایتد، بازگرداندن حس اعتماد به نفس و تزریق نگرش مثبت به گروهی تشنه اعتماد است.
نکته مهم و حائز اهمیت در این مسیر، سابقه سولسشر در پست های پیشنیش در خصوص حمایت از بازیکنان و القای حس اعتماد به نفس به تیم های تحت هدایتش است و این اتفاق بدون شک هوای تازه ای به شش های تیمی خواهد دمید که به وضوح از سبک تخریب گرانه و رویکرد منفی مورینیو، به ستوه آمده بودند.

** سر و سامان دادن به پوگبا
روابط تیره و تار «پل پوگبا» هافبک فرانسوی یونایتد و موینیو برای مدت های طولانی به یکی از داستان های ناامید کننده و تکراری اولدترافورد تبدیل شده بود؛ در حالی که مورینیو با انتقادهای شدید علنی و مکرر از پوگبا و نیمکت نشین کردن مرتب وی، آتش تنش را شعله ور می کرد، در سوی مقابل هافبک ملی پوش شیاطین سرخ هم با رفتارهای عجیب و غریب و صراحت لهجه اش که همواره او را به دردسر می اندازد، نه تنها هیچ تلاشی برای کاستن تنش ها نمی کرد بلکه در چندین مورد، موجب از کوره در رفتن آقای خاص نیز شد.
با این حال، مورینیو که در اعماق وجودش نسبت به پوگبا اطمینان نداشت، برای گرفتن بهترین بازی از ستاره 89 میلیون پوندی تیمش تقلای زیادی کرد.
این در حالی است که سولسشر که پیش تر یعنی همزمان با هدایت تیم دوم یونایتد، پوگبا را مورد تحسین قرار داده بود، از فرصت به وجود آمده برای استفاده هر چه بیشتر از ستاره مستعد و پیشین یوونتوس بهره خواهد برد.
سولسشر در ماه آگوست در اظهار نظری اظهار داشت: بدون شک تیم را حول محور پوگبا می سازم چرا که تنها این کار باعث شکوفا شدن او می شود؛ پوگبا بازیکنی فوق العاده است و امیدوارم بتوانیم با نگه داشتنش، تیم را با او بسازیم.
بنابراین انتظار می رود پوگبای بی اندازه مستعد را بار دیگر در ترکیب اصلی تیم در بازی پیش روی یونایتد مقابل کاردیف سیتی ببینیم، چرا که با توجه به اظهارات سرمربی 45 ساله، هافبک مرموز فرانسوی جزء اصلی نقشه های او است.

** بازگشت فوتبال هجومی
همزمان با بالا گرفتن تنش ها در چندین جبهه، تاکتیک های ناخوشایند و به اصطلاح خفه ای که توسط مرد پرتغالی به اجرا گذاشته می شد، یکی از مواردی بود که همواره از سوی بسیاری مورد انتقاد قرار می گرفت.
با توجه به سابقه سولسشر، او می بایست فوتبال جسورانه تر و هجومی تری را به اولدترافورد بازگرداند؛ چیزی که همچون موسیقی خوش آهنگ، گوش های هواداران وفادار یونایتد را بنوازد.
اگرچه تثبیت کردن این ایده ها کمی زمان می برد اما زمانی که آن ها در جای خود مستقر شوند، سولسشر می تواند امیدوار باشد تا تیم تحت هدایتش فوتبالی هجومی، مالکانه و آمیخته با هیجان ارائه دهد.
در راستای این هدف، تعویض طلایی یونایتدها که از «سر الکس فرگوسن» و «پپ گواردیولا» به عنوان الگوهای فوتبالی خود یاد کرده و هرگز از اطمینان کردن به جوانان نهراسیده است، از آخرین نقطه، شروع به ترمیم ستون فقرات تیمش خواهد کرد و برای این منظور مدافعان عقب را کمی جلوتر آورده و از سرعت خیره کننده و تحرک بازیکنانی همچون «آنتونی مارسیال» و «مارکوس رشفورد» برای باز کردن دفاع حریفان استفاده خواهد کرد.
تمام موضوعات گفته شده، مویدی است بر وظیفه سنگین سولسشر برای بازگرداندن منچستر و احیای شیاطین سرخ آسیب دیده؛ به عبارت دیگر، با توجه به عشق و علاقه وافر وی به باشگاه، احاطه داشتن بر جو حاکم بر اولدترافورد، تمایل به ارائه فوتبال هجومی و بازگرداندن حس لذت از فوتبال به بازیکنان بی انگیزه تحت اختیارش، تماشای او در حالی که برای احیای یونایتد دوست داشتنیش، از تمام وجود مایه می گذارد، می تواند به سرگرمی جذاب برای فوتبال دوستان تبدیل شود.
ورزشی**3991**1597


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

چرا آژانس‌های گردشگری به رپورتاژ آگهی نیاز دارند؟
وقتی پای مسافرت به میان می‌آید اتحاد و اعتماد عجیبی بین کاربران وبسایت‌های گردشگری دیده می‌شود. به طوری که، پیشنهاد مقصد بعدی برای مسافرت یک موضوع بسیار داغ در حوزه وب است. آمار و ارقام نشان می‌دهند وقتی کاربران درباره سفر یک رپورتاژ آگهی می‌خوانند، هوس مسافرت به سرشان می‌زند. بنابراین، امروزه در دنیایی که همه با گوشی‌های هوشمند سر و کار دارند، اینترنت در هر لحظه نقش تاثیرگذاری در رونق صنعت گردشگری دارد.
در تعطیلات از خرید بلیط هواپیما اجتناب کنید...
وقتی به دنبال بلیط ارزان هواپیما هستید، این مورد کاملا واضح است که نباید در تاریخ تعطیلات به دنبال بلیط ارزان هواپیما گشت. حتما بخاطر بسپارید که هفت روز قبل یا بعد از یک دوره تعطیلات شلوغ و مهم پرواز نکنید.
دیپورتی‌ها گره‌گشا هستند؟
ویژگی خاص بازار امسال اما،‌ خیز سرخابی‌ها برای بازگرداندن برخی بازیکنان قدیمی‌شان است؛ نفراتی که قبلا پرسپولیس و استقلال را به قصد حضور در تیم‌های دیگر ترک کردند و حالا معلوم نیست با چه کیفیتی، دوباره مد نظر دو باشگاه قرار گرفته‌اند.
این چهارراه دیگر گلفروش ندارد
به شیشه اتومبیل می‌زند و می‌خواهد از او چند شاخه گل بخرند. شیشه ماشین بالا می‌رود، گل‌ها پخش زمین می‌شود. دخترک خودش را از اتومبیل‌ها دور می‌کند...
شریعتمداری: ورزشکاران کارگر باید در اسپانیا توانمندیهای اخلاقی را به نمایش بگذارند
وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در حاشیه مراسم بدرقه ورزشکاران کارگر به مسابقات جهانی اسپانیا گفت: ورزشکاران کارگر در جریان مسابقات جهانی باید با به نمایش گذاشتن توانمندی‌های اخلاقی از آنها به عنوان سفیران باارزش نام برده شود.
ورزشکاران اعزامی به جهانی اسپانیا بدرقه شدند
مراسم بدرقه ورزشکاران اعزامی به ششمین دوره مسابقات جهانی ورزش کارگری با حضور مسئولان وزارت کار، رفاه و تعاون اجتماعی و وزارت ورزش و جوانان امروز در محل این وزارت‌خانه برگزار شد.
شطرنج بازان ایران بر روی سکوهای غرب آسیا - جدال خادم الشریعه و علی نسب برای کسب مجوز جام جهانی
شطرنج بازان ایرانی در هر دو بخش آزاد و بانوان رقابت‌های زون غرب آسیا بر روی سکوهای اول تا سوم ایستادند.
صعود اولسان هیوندای به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا
اولسان هیوندای با برتری سه بر صفر برابر اوراوا ردز ژاپن در بازی برگشت، موفق شد به مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان ‌آسیا صعود کند.
صعود شانگهای چین به دور بعدی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا
شانگهای چین با برتری برابر چونبوک موتورز کره جنوبی موفق شد به مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا صعود کند.
تمرین مشترک تیم های تکواندو دانشجویان، نوجوانان و جوانان در هفته المپیک
تمرین مشترک تیم های ملی تکواندو ایران به مناسبت فرارسیدن هفته المپیک برگزار شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

توضیحاتی درباره خانم بازداشت شده در وزارت نفت- هیچ تصمیمی برای حذف ارز 4200 تومانی نداریم
سخنگوی دولت با بیان اینکه یک خانم بازداشت شده اظهار داشت: اینها که با شرکت‌های خارجی کار می‌کنند و معمولا اطلاعات جمع می کنند و باید دستگاه بررسی کند، نوع بیان خبری اتفاق درست نیست.
این چهارراه دیگر گلفروش ندارد
به شیشه اتومبیل می‌زند و می‌خواهد از او چند شاخه گل بخرند. شیشه ماشین بالا می‌رود، گل‌ها پخش زمین می‌شود. دخترک خودش را از اتومبیل‌ها دور می‌کند...
ظرفیت پالایش نفت خام و میعانات گازی ایران افزایش یافت
متوسط پالایش نفت خام و میعانات گازی ایران از خردادماه به دو میلیون و ۱۵۰ هزار بشکه در روز رسیده و این در شرایطی است که ظرفیت پالایش کشور در ابتدای سال 1396 یک میلیون و ۵۵۰ هزار بشکه بوده است و پیش‌بینی شده که این میزان تا پایان امسال به حدود ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه در روز برسد.
چراغ نفتی بلای جان دختر ۱۸ ساله
دختری جوان در پی سوختگی ناشی از حریق چراغ نفتی در شهر زاهدان جان باخت.
چرا آژانس‌های گردشگری به رپورتاژ آگهی نیاز دارند؟
وقتی پای مسافرت به میان می‌آید اتحاد و اعتماد عجیبی بین کاربران وبسایت‌های گردشگری دیده می‌شود. به طوری که، پیشنهاد مقصد بعدی برای مسافرت یک موضوع بسیار داغ در حوزه وب است. آمار و ارقام نشان می‌دهند وقتی کاربران درباره سفر یک رپورتاژ آگهی می‌خوانند، هوس مسافرت به سرشان می‌زند. بنابراین، امروزه در دنیایی که همه با گوشی‌های هوشمند سر و کار دارند، اینترنت در هر لحظه نقش تاثیرگذاری در رونق صنعت گردشگری دارد.
محمد انصاری در پرسپولیس ماندنی شد
باقری‌نیا سرمربی استقلال خوزستان شد
شاگردان ویلموتس و فرهاد مجیدی ۲۴ تیر به مصاف هم می‌روند- طلب کی‌روش پرداخت شد
منصوریان: بازیکنان سربازمان را می‌خواهیم
زمان آغاز فصل نوزدهم لیگ برتر فوتبال اعلام شد
واکنش علی دایی به پیشنهاد مربی‌گری پرسپولیس
فرار فتاحی از پاسخ به سوالی درباره محرومیتش
استراماچونی: هواداران استقلال شور و شوق غیرقابل وصفی دارند
فتاحی تقویم پیشنهادی لیگ نوزدهم را به مربیان داد
مهدی زبیدی به گل‌گهر سیرجان پیوست