بزرگترین نمایشگاه عرضه کنندگان و متقاضیان فناوری برگزار می شود

11:56 ۸۶ روز و ۱۹ ساعت پیش ایرنا 134 0
بزرگترین نمایشگاه عرضه کنندگان و متقاضیان فناوری برگزار می شود

تهران - ایرنا -بزرگترین نمایشگاه عرضه گنندگان و متقاضیان فناوری در کشور با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از سوم تا ششم دی ماه جاری در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.

ایرنا

به گزارش خبرنگار گروه علمی ایرنا، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امروز شنبه میزبان دکترمسعود برومند معاون تحقیقات و فناوری وزیر علوم در نشست خبری تشریح برنامه های یکی از بزرگترین نمایشگاه های رویارویی عرضه کنندگان و متقاضیان فناوری در قالب'نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری و فن بازار' بود.
نمایشگاهی که قرار است از سوم تا ششم دی ماه با حضور دانشگاهها، پژوهشگاه ها، پارک های علم و فناوری و مراکز رشد و نیز برخی از وزارتخانه ها و سازمان های اجرایی مرتبط همزمان با پنجمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت داخل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شود.
مسعود برومند دراین نشست که با حضور پیمان صالحی معاون نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همراه بود، اظهار داشت: در این نمایشگاه به منظور حمایت از کالای ایرانی، توانمندی های مراکز دانشگاهی، پژوهشگاه ها، پارک های علم و فناوری، مراکز رشد و مراکز تحقیقاتی در قالب دستاوردهای پژوهشی و فناوری های قابل تجاری سازی در نمایشگاه و فن بازار به متقاضیان این بخش شامل درخواست کنندگان فناوری، سرمایه گذاران ریسک پذیر و موسسات تأمین مالی ارائه می شود.
وی ضمن دعوت از همه ذینفعان اعم از دانشجویان، پژوهشگران، فناوران، شرکت های دانش بنیان، پارک های علم و فناوری، مراکز رشد واحدهای فناور، مراکز صنعتی، سرمایه گذاران، موسسات تأمین مالی و سازمانهای اجرایی برای مشارکت و حضور در فن بازار گفت: مهمترین ویژگی این نمایشگاه آن است که هم عرضه کنندگان و هم متقاضیان در سطح وسیعی حضور خواهند داشت و روبروی یکدیگر قرار خواهند گرفت.
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم در ادامه تعداد مراکز عرضه کنندگان فناوری در این نمایشگاه را 199 مرکز عنوان کرد.
وی افزود: این مراکز شامل 15 دانشگاه، 15 پژوهشگاه، 40 پارک علم و فناوری ، 79 مرکز رشد و 14 موسسه تحقیقاتی است.
برومند با اشاره به 3 هزار و 199 فناوری که برای ارائه به نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری و فن بازار ثبت شده است افزود: از این تعداد محصول 58 درصد متعلق به دانشگاه ها، 16 درصد پارک های علم و فناوری، 11 درصد مراکز رشد، پنج درصد موسسات تحقیقاتی، پنج درصد پژوهشگاه ها و پنج درصد سایر است.
وی همچنین با اشاره به تعداد طرح فناورانه ارائه شده در این نمایشگاه به تفکیک استانی تصریح کرد: استان های تهران و گلستان از ۲۰۰ طرح به بالا، استان های خراسان رضوی، گیلان، اردبیل، مازندران، اصفهان و البرز از ۱۰۰‌ تا ۲۰۰ طرح و استان های سیستان و بلوچستان، آذریایجان غربی، کرمان، یزد، آذربایجان شرقی، سمنان و فارس با ۵۰ تا ۱۰۰ طرح فناورانه در این نمایشگاه حاضر خواهند بود.
معاون تحقیقات و فناوری وزیر علوم همچنین با اشاره به رونمایی از 75 فناوری ساخت داخل در نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری و فن بازار تصریح کرد:در این نمایشگاه برای 10 طرح فناور اعتبار و گرنت 250 میلیون تومانی در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه، این نمایشگاه در فضای 15 هزار متری نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود، معرفی فناوری به سرمایه گذاران، ارزیابی فناوری، برگزاری کارگاه های آموزشی برای آشنایی پژوهشگران و فناوران با موضوعات مشخص، تجاری سازی و فن بازار وتفاهمنامه همکاری و ارزیابی غرفه ها و تجلیل از برترین ها را از دیگر بخش های این نمایشگاه برشمرد.
برومند در ادامه با بیان اینکه بخش دوم این نمایشگاه شامل متقاضیان می باشند گفت: برای نخستین بار و در راستای توجه به اقتصاد مقاومتی تصمیم گرفته شده است که سازمان های دولتی و بخش خصوصی ضمن حضور در این نمایشگاه نیازهای فناورانه خود در شرایط فعلی کشور که با مشکل تحریم ها روبرو است به منظور ساخت داخل اعلام کنند.
وی تصریح کرد: تا امروز حدود 60 سازمان حدود 900 نیاز فناورانه خود را به نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری و فن بازار ارائه کرده اند.

**ارائه ۹ هزار محصول ساخت داخل در نوزدهمین نمایشگاه فن بازار
پیمان صالحی معاون نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز در این نشست در سخنانی با بیان اینکه در نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری و فن بازار حدود 350 شرکت حاضر خواهند بود، خاطرنشان کرد: این درحالی است که تعداد شرکت های حاضر در دور اول این نمایشگاه 120 شرکت بود.
وی همچنین با اشاره به تعداد محصولات ایران ساختی که قرار است در نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری و فن بازار به متقاضیان ارائه شود، این تعداد را 9 هزار محصول عنوان کرد و گفت: این درحالی است که این تعداد در دور نخست یک هزار و 400 محصول بوده است.
صالحی همچنین تصریح کرد: در طول پنج دوره گذشته برگزاری این نمایشگاه، 380 میلیارد تومان محصولات ساخت ایران تولید و به فروش رفته است و این بواسطه 140 میلیاردتومان یارانه ای است که از سوی معاونت علمی و فناوری تاکنون در این حوزه برای ایجاد کشش بازار در بخش خصوصی پرداخت کرده است.
وی با بیان اینکه، مساحت نمایشگاه از پنج هزار متر دوره نخست امسال به 19 هزار متر افزایش یافته است، تصریح کرد: البته ما در نمایشگاه خریدارانی از کشورهای خارجی داشته ایم به طوریکه در آخرین نمایشگاه متقاضیانی از 11 کشور خارجی از این نمایشگاه بازدید داشتند.
معاون نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همچنین با اشاره به حمایت‌های مالی معاونت علمی از این نمایشگاه، گفت: فناوری‌هایی که در این نمایشگاه دارای سطح یک هستند از ۴۰ تا ۵۰ درصد حمایت از سوی معاونت علمی برخوردار می‌شوند.
وی افزود: در نمایشگاه امسال فناوری هایی که دارای سطح و از پیچیدگی بالا برخوردارند و و برای نخستین بار عرضه می‌شوند از حمایت ۵۰ درصدی معاونت علمی برای تجاری سازی برخوردار خواهند شد و فناوری های سطح یک نیز مشمول حمایت های ۴۰ درصدی می شوند.
صالحی با بیان اینکه فناوری‌های سطح دو از حمایت ۲۵ درصدی و فناوری‌های سطح سه از حمایت ۱۰ درصدی برخوردار می‌شوند همچنین تصریح کرد:تسهیلات لیزینگ با نرخ هشت تا ۱۰ درصدی برای محصولات عرضه شده در این نمایشگاه اعطا خواهد شد.
وی ادامه داد: تسهیلات لیزینگ 8 تا 10 درصدی برای خریداران بخش خصوصی از محصولات شرکت‌های دانش‌بنیانی است که توسط خط اعتباری ۲۰ میلیارد تومانی صندوق نوآوری و شکوفایی ایجاد شده که این تسهیلات از طریق صندوق توسعه فناوری نانو بعنوان کارگزار پرداخت خواهد شد.
معاون نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در ادامه همچنین تصریح کرد: به منظور تشویق شرکت‌ها به فروش بدون یارانه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ارائه تخفیف مناسب به خریدارانی غیر مشمول حمایتی، ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات وام با کارمزد کم از سوی صندوق توسعه فناوری نانو اعطا می شود.
'نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری و فن بازار' از سوم تا ششم دی ماه با حضور دانشگاهها، پژوهشگاه ها، پارک های علم و فناوری و مراکز رشد و نیز برخی از وزارتخانه ها و سازمان های اجرایی مرتبط همزمان با پنجمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت داخل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.
علمی 1836**1440


گروه های زیر مجموعه علمی پزشکی

بهداشت و درمان
بهداشت و درمان

آخرین اخبار

داوری: میزبانی ۸ تیم برتر والیبال آسیا را می‌خواهیم- برای تیم بانوان مربی خارجی را مد نظر داریم
سرپرست فدراسیون والیبال ایران می‌گوید: به دنبال میزبانی از ۸ تیم برتر والیبال آسیا هستیم و گزینه‌های خارجی را برای هدایت تیم ملی بانوان مد نظر داریم.
گفتگو با تکواندوکاری که مربی برزیل شد
از روزهای اولی می گوید که به عنوان یار تمرینی در کنار یکی از چهره های موفق ورزش کشور یعنی هادی ساعی برای درخشش در المپیک تمرین می کرده، از مسابقاتی که در تمامی آن ها جز دو مورد با مدال برگشته، اما کسی به عنوان یک ملی پوش او را نمی شناسد که این درد بیشتر ورزشکاران ایرانی است، زندگی در گمنامی و یا زندگی در ترس و استرس، این که کاری نکند که مردم بگویند ای وای دیدی فلانی که قهرمان جهان است چکار کرد؟
ملی‌پوش فوتسال: اگر آقای لک ناراحت نمی‌شود، با مهران عالیقدر آب میوه خوردیم!
ملی‌پوش تیم فوتسال گیتی پسند گفت: زمانی که حرف اول را سرمربی نمی‌زند و خیلی‌ها در تصمیمات دخیل می‌شوند، تیم از حالت یکدلی و رفاقت خارج می‌شود.
هشدار آتش‌نشانی درباره بالن‌های آرزو
چند سالی است که بازار خرید بالن آرزوها داغ شده و برخی از شهروندان در جشن چهارشنبه سوری با این بالن‌، آرزوهای خود را به هوا می‌سپارند، بالن‌هایی که در سطح آسمان با نوری نسبتاً زیاد در حال پروازند، گرچه زیبا هستند اما در سال‌های گذشته حوادثی را رقم زدند، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی ایمنی شهرداری تهران در زمینه خطرات این رفتار وارداتی هشدار داده است.
شرایط مناسب برای نگهداری گیاهان در تراریوم‌ چیست؟
یک استادیار اکولوژی گیاهی دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به اینکه تراریوم یک روش نگهداری برای گونه‌های رطوبت‌پسند است،گفت: نکته مهم در مورد تراریوم این است که بتوان در آن‌ها به جای کشت گونه‌های گیاهی وارداتی از گونه‌های بومی کشور خودمان استفاده کنیم.
افزایش ۶ هزار صندلی به ناوگان اکران نوروزی
در نوروز ۴۷ سالن سینما با ۶ هزار و ۷۰۰ صندلی برای اولین بار اکران فیلم‌های نوروزی را تجربه می‌کنند.
عروس دلربای زاگرس- عکس
استان ایلام عروس دلربای زاگرس، سرزمینی محصور در میان دره‌ها و کوه‌هایی سر به فلک کشیده با تاریخ و تمدنی غنی است که مملو از ناگفته‌های بسیار از تاریخ هزاران ساله است.
۳ خوراکی برای پیشگیری از گرفتگی عروق
عروق، خون و اکسیژن را به تمامی نقاط بدن از سر تا انگشت‌های پا منتقل می‌کنند و به همین خاطر داشتن عروق سالم ضروری است هرچند معمولا تعداد قابل توجهی از مردم دچار عارضه گرفتگی عروق می‌شوند.
چگونه ورزش کنیم تا لاغر شویم؟
ورزش و تمرین با شدت بالا می‌تواند کمکتان کند با تمرین کمتر و البته صرف وقت کمتر، وزن بیشتری کم کنید. ضمناً این شیوه‌ی تمرینی باعث می‌شود بافت عضلانی خود را حفظ کرده و وزنی که از دست می‌دهید، برنگردد.
نحوه ارایه خدمات شیمی درمانی به مبتلایان سرطان در نوروز
مشاور معاون درمان وزارت بهداشت، گفت: در تعطیلات نوروز ۵۰ درصد ظرفیت تخت‌های شیمی‌درمانی فعالند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

داوری: میزبانی ۸ تیم برتر والیبال آسیا را می‌خواهیم- برای تیم بانوان مربی خارجی را مد نظر داریم
سرپرست فدراسیون والیبال ایران می‌گوید: به دنبال میزبانی از ۸ تیم برتر والیبال آسیا هستیم و گزینه‌های خارجی را برای هدایت تیم ملی بانوان مد نظر داریم.
ملی‌پوش فوتسال: اگر آقای لک ناراحت نمی‌شود، با مهران عالیقدر آب میوه خوردیم!
ملی‌پوش تیم فوتسال گیتی پسند گفت: زمانی که حرف اول را سرمربی نمی‌زند و خیلی‌ها در تصمیمات دخیل می‌شوند، تیم از حالت یکدلی و رفاقت خارج می‌شود.
سوریه حمایت امریکا از کلاه سفیدها را محکوم کرد
وزارت خارجه و مهاجران سوریه با صدور بیانیه ای حمایت های امریکا از گروه های تروریستی مستقر در سوریه به خصوص گروه کلاه سفیدها را محکوم کرد.
ایران به اطلاعات تلفن همراه نخست‌وزیر سابق اسرائیل هم دست یافته بود
روزنامه صهیونیستی هاآرتص می‌گوید ایران غیر از رئیس سابق ستادکل ارتش اسرائیل، اطلاعات محرمانه تلفن‌همراه نخست‌وزیر اسبق این رژیم را نیز رصد کرده است.
چوپان مانه و سملقانی در ارتفاعات برفگیر گم شد
بجنورد - ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی گفت: یک چوپان در ارتفاعات جیرانسو در شهرستان مانه و سملقان گم شده است که امدادگران برای یافتن وی به محل اعزام شده اند.
عزم جدی برای مدیریت طیف فرکانسی نسل پنجم تلفن‌های همراه
مُهر و موم خاک ماه برای کشف اسرار نهان
خرید بلیت مترو امکان جدید سامانه «تهران من»
بنیانگذار واتس‌اپ: اکانت‌های فیسبوک خود را پاک کنید
تجهیزات مخابرات خرمشهر700 بار سرقت شد
علوم شناختی از پیش‌دبستان تا دانشگاه توسعه می‌یابد
روش جدید جوشکاری آلیاژهای نانو در علم و صنعت ارائه شد
ستاره و مربع‌ها به قمارخانه‌های آنلاین تبدیل شده‌اند
خروجی نهایی شاخص‌های ارزیابی باید موجب رضایتمندی مردم باشد
عیدی همراه اول به مشترکان دائمی و اعتباری