بزرگترین نمایشگاه عرضه کنندگان و متقاضیان فناوری برگزار می شود

11:56 ۱۷۸ روز و ۵ ساعت پیش ایرنا 207 0
بزرگترین نمایشگاه عرضه کنندگان و متقاضیان فناوری برگزار می شود

تهران - ایرنا -بزرگترین نمایشگاه عرضه گنندگان و متقاضیان فناوری در کشور با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از سوم تا ششم دی ماه جاری در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.

ایرنا

به گزارش خبرنگار گروه علمی ایرنا، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امروز شنبه میزبان دکترمسعود برومند معاون تحقیقات و فناوری وزیر علوم در نشست خبری تشریح برنامه های یکی از بزرگترین نمایشگاه های رویارویی عرضه کنندگان و متقاضیان فناوری در قالب'نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری و فن بازار' بود.
نمایشگاهی که قرار است از سوم تا ششم دی ماه با حضور دانشگاهها، پژوهشگاه ها، پارک های علم و فناوری و مراکز رشد و نیز برخی از وزارتخانه ها و سازمان های اجرایی مرتبط همزمان با پنجمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت داخل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شود.
مسعود برومند دراین نشست که با حضور پیمان صالحی معاون نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همراه بود، اظهار داشت: در این نمایشگاه به منظور حمایت از کالای ایرانی، توانمندی های مراکز دانشگاهی، پژوهشگاه ها، پارک های علم و فناوری، مراکز رشد و مراکز تحقیقاتی در قالب دستاوردهای پژوهشی و فناوری های قابل تجاری سازی در نمایشگاه و فن بازار به متقاضیان این بخش شامل درخواست کنندگان فناوری، سرمایه گذاران ریسک پذیر و موسسات تأمین مالی ارائه می شود.
وی ضمن دعوت از همه ذینفعان اعم از دانشجویان، پژوهشگران، فناوران، شرکت های دانش بنیان، پارک های علم و فناوری، مراکز رشد واحدهای فناور، مراکز صنعتی، سرمایه گذاران، موسسات تأمین مالی و سازمانهای اجرایی برای مشارکت و حضور در فن بازار گفت: مهمترین ویژگی این نمایشگاه آن است که هم عرضه کنندگان و هم متقاضیان در سطح وسیعی حضور خواهند داشت و روبروی یکدیگر قرار خواهند گرفت.
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم در ادامه تعداد مراکز عرضه کنندگان فناوری در این نمایشگاه را 199 مرکز عنوان کرد.
وی افزود: این مراکز شامل 15 دانشگاه، 15 پژوهشگاه، 40 پارک علم و فناوری ، 79 مرکز رشد و 14 موسسه تحقیقاتی است.
برومند با اشاره به 3 هزار و 199 فناوری که برای ارائه به نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری و فن بازار ثبت شده است افزود: از این تعداد محصول 58 درصد متعلق به دانشگاه ها، 16 درصد پارک های علم و فناوری، 11 درصد مراکز رشد، پنج درصد موسسات تحقیقاتی، پنج درصد پژوهشگاه ها و پنج درصد سایر است.
وی همچنین با اشاره به تعداد طرح فناورانه ارائه شده در این نمایشگاه به تفکیک استانی تصریح کرد: استان های تهران و گلستان از ۲۰۰ طرح به بالا، استان های خراسان رضوی، گیلان، اردبیل، مازندران، اصفهان و البرز از ۱۰۰‌ تا ۲۰۰ طرح و استان های سیستان و بلوچستان، آذریایجان غربی، کرمان، یزد، آذربایجان شرقی، سمنان و فارس با ۵۰ تا ۱۰۰ طرح فناورانه در این نمایشگاه حاضر خواهند بود.
معاون تحقیقات و فناوری وزیر علوم همچنین با اشاره به رونمایی از 75 فناوری ساخت داخل در نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری و فن بازار تصریح کرد:در این نمایشگاه برای 10 طرح فناور اعتبار و گرنت 250 میلیون تومانی در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه، این نمایشگاه در فضای 15 هزار متری نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود، معرفی فناوری به سرمایه گذاران، ارزیابی فناوری، برگزاری کارگاه های آموزشی برای آشنایی پژوهشگران و فناوران با موضوعات مشخص، تجاری سازی و فن بازار وتفاهمنامه همکاری و ارزیابی غرفه ها و تجلیل از برترین ها را از دیگر بخش های این نمایشگاه برشمرد.
برومند در ادامه با بیان اینکه بخش دوم این نمایشگاه شامل متقاضیان می باشند گفت: برای نخستین بار و در راستای توجه به اقتصاد مقاومتی تصمیم گرفته شده است که سازمان های دولتی و بخش خصوصی ضمن حضور در این نمایشگاه نیازهای فناورانه خود در شرایط فعلی کشور که با مشکل تحریم ها روبرو است به منظور ساخت داخل اعلام کنند.
وی تصریح کرد: تا امروز حدود 60 سازمان حدود 900 نیاز فناورانه خود را به نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری و فن بازار ارائه کرده اند.

**ارائه ۹ هزار محصول ساخت داخل در نوزدهمین نمایشگاه فن بازار
پیمان صالحی معاون نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز در این نشست در سخنانی با بیان اینکه در نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری و فن بازار حدود 350 شرکت حاضر خواهند بود، خاطرنشان کرد: این درحالی است که تعداد شرکت های حاضر در دور اول این نمایشگاه 120 شرکت بود.
وی همچنین با اشاره به تعداد محصولات ایران ساختی که قرار است در نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری و فن بازار به متقاضیان ارائه شود، این تعداد را 9 هزار محصول عنوان کرد و گفت: این درحالی است که این تعداد در دور نخست یک هزار و 400 محصول بوده است.
صالحی همچنین تصریح کرد: در طول پنج دوره گذشته برگزاری این نمایشگاه، 380 میلیارد تومان محصولات ساخت ایران تولید و به فروش رفته است و این بواسطه 140 میلیاردتومان یارانه ای است که از سوی معاونت علمی و فناوری تاکنون در این حوزه برای ایجاد کشش بازار در بخش خصوصی پرداخت کرده است.
وی با بیان اینکه، مساحت نمایشگاه از پنج هزار متر دوره نخست امسال به 19 هزار متر افزایش یافته است، تصریح کرد: البته ما در نمایشگاه خریدارانی از کشورهای خارجی داشته ایم به طوریکه در آخرین نمایشگاه متقاضیانی از 11 کشور خارجی از این نمایشگاه بازدید داشتند.
معاون نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همچنین با اشاره به حمایت‌های مالی معاونت علمی از این نمایشگاه، گفت: فناوری‌هایی که در این نمایشگاه دارای سطح یک هستند از ۴۰ تا ۵۰ درصد حمایت از سوی معاونت علمی برخوردار می‌شوند.
وی افزود: در نمایشگاه امسال فناوری هایی که دارای سطح و از پیچیدگی بالا برخوردارند و و برای نخستین بار عرضه می‌شوند از حمایت ۵۰ درصدی معاونت علمی برای تجاری سازی برخوردار خواهند شد و فناوری های سطح یک نیز مشمول حمایت های ۴۰ درصدی می شوند.
صالحی با بیان اینکه فناوری‌های سطح دو از حمایت ۲۵ درصدی و فناوری‌های سطح سه از حمایت ۱۰ درصدی برخوردار می‌شوند همچنین تصریح کرد:تسهیلات لیزینگ با نرخ هشت تا ۱۰ درصدی برای محصولات عرضه شده در این نمایشگاه اعطا خواهد شد.
وی ادامه داد: تسهیلات لیزینگ 8 تا 10 درصدی برای خریداران بخش خصوصی از محصولات شرکت‌های دانش‌بنیانی است که توسط خط اعتباری ۲۰ میلیارد تومانی صندوق نوآوری و شکوفایی ایجاد شده که این تسهیلات از طریق صندوق توسعه فناوری نانو بعنوان کارگزار پرداخت خواهد شد.
معاون نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در ادامه همچنین تصریح کرد: به منظور تشویق شرکت‌ها به فروش بدون یارانه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ارائه تخفیف مناسب به خریدارانی غیر مشمول حمایتی، ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات وام با کارمزد کم از سوی صندوق توسعه فناوری نانو اعطا می شود.
'نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری و فن بازار' از سوم تا ششم دی ماه با حضور دانشگاهها، پژوهشگاه ها، پارک های علم و فناوری و مراکز رشد و نیز برخی از وزارتخانه ها و سازمان های اجرایی مرتبط همزمان با پنجمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت داخل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.
علمی 1836**1440


گروه های زیر مجموعه علمی پزشکی

بهداشت و درمان
بهداشت و درمان

آخرین اخبار

ثبت بی‌نظیرترین سال ایرانول با رشد اکثر شاخص‌ها و تقسیم سود ۲۹۰۰ میلیارد ریالی
مجمع عمومی عادی سالانه سال مالی منتهی به ۲۹ اسفندماه ۱۳۹۷ شرکت نفت ایرانول با ثبت بی‌نظیرترین سال ایرانول از اول تاسیس تاکنون با رشد اکثر شاخص‌ها و با حضور بیش ۹۲ درصد سهامداران سه‌شنبه ۲۸ خردادماه در سالن تلاش وزارت کار برگزار شد.
۸ دستگاه ماینر برتر استخراج بیت‎ کوین سال
از استخراج بیت کوین می‌توان درآمدزایی کرد اما برای این کار نیاز به دستگاه‌هایی است که ماینر نام دارد.
قم میزبان دومین گردهمایی کسب‌وکارهای خانگی و محلی
دومین گردهمایی کسب‌وکارهای خانگی و محلی که با عنوان "رویداد باسلامی‌ها" شناخته می‌شود، ۳۰ خردادماه در قم برگزار می‌شود. این رویداد میزبان ده‌ها نفر از صاحبان مشاغل خانگی محلی و محصولات اصیل آن‌هاست. حضور در این رویداد برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.
دلایل رونق چاپ کارت pvc
کارت‌های pvc در زندگی ما نقش مهمی دارند و با توجه به ویژگی‌هایی از جمله دوام و انعطاف کاربردهای وسیعی پیدا کرده‌اند.
بانک صادرات ایران دومین دارنده تعداد کارت بانکی تراکنش‌دار در نظام بانکی است
​بر اساس آمار بانک مرکزی در سال ٩٧، بانک صادرات ایران دومین دارنده تعداد کارت بانکی تراکنش‌دار در نظام بانکی است.
تولید فولاد در آینده‌ای نزدیک صد در صد بومی می‌شود
دانش یکی از مهم‌ترین عوامل تولید محسوب شده و از آن به‌عنوان مهم‌ترین مزیت رقابتی سازمان‌ها یاد می‌شود. یکی از ویژگی‌های دانش نامشهود بودن آن هست. به عبارتی غیرقابل لمس و نامحسوس بوده و ارزش‌گذاری و اندازه‌گیری آن مشکل است.
۱۵ کشور متنفر از آمریکا کدامند؟
مصر، اردن و ترکیه در صدر لیست کشورهای متنفر از آمریکا قرار دارند. ایران در میان ۱۵ کشور در جایگاه نهم است و حتی کشور اسلونی که سرزمین مادری "ملانیا ترامپ" بانوی اول آمریکاست، در جایگاه سیزدهم این لیست قرار دارد.
احتکار خودرو در انبار خودروسازان حقیقت دارد؟
اگرچه این روزها قیمت خودرو در بازار کاهشی است اما بررسی روند یک سال گذشته تغییرات قیمت خودرو نشان می‌دهد که در اغلب خودروها بیش از دو برابر افزایش قیمت وجود داشته است.
برانکو گفت مهدی باید برود!
جدایی مهدی طارمی از پرسپولیس یکی از جنجالی‌ترین اتفاقات سال‌های اخیر بود که تبعات فراوانی برای این بازیکن و باشگاه پرسولیس داشت. بخشی از پشت پرده‌های این ماجرا در گزارشی به قلم وکیل طارمی منتشر شد.
ویدئو - بهره‌برداری از پایانه «سلام» فرودگاه امام (ره)
پایانه «سلام» در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) صبح سه‌شنبه (۲۸ خرداد) با حضور رئیس‌جمهور به بهره‌برداری رسید. این طرح به عنوان نخستین پایانه هوایی هوشمند کشور با ظرفیت اعزام و پذیرش سالیانه پنج میلیون مسافر به بهره‌برداری رسیده و طراحی آن توسط مهندسان ایرانی انجام شده است. حسن روحانی در این مراسم گفت: «با وجود فشارهای دشمنان و بدخواهانی که می‌خواهند القا کنند که توسعه ایران متوقف شده و مردم نسبت به آینده کشور ناامید هستند، هر روز شاهد تحرک تازه‌ای در اقتصاد و حرکت بزرگ اجتماعی در کشور هستیم.»

پر بازدید ترین اخبار امروز

پرمدال‌ترین ورزشکار پاراآسیایی چقدر پاداش گرفت؟
پرمدال‌ترین ورزشکار بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا با انتقاد نسبت به میزان پاداش خود گفت: با توجه به این که در بازی‌های پاراآسیای جاکارتا به لطف خدا توانستم شش بار پرچم کشورم را به اهتزاز در آورم و تاریخ ساز شوم، اما مسئولان در پرداخت پاداش به قول خود عمل نکردند.
ادعا یک نماینده درباره ابلاغ اجرای لایحه پالرمو از سوی دولت
یک عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس مدعی شد که دولت به دستگاه‌ها لایحه پالرمو و لایحه الحاق یک تبصره به ماده ۶ قانون مبارزه با پولشویی را برای اجرا ابلاغ کرده است که درباره پالرمو هنوز در مجمع تشخیص تعیین تکلیف نشده و درباره پولشویی هم هنوز مجلس آن را تصویب نکرده است.
ˮفلومترالتراسونیکˮ را از ابزار سنجش آریا بخرید
فرآیند انتخاب ابزار دقیق صنعتی بسیار پیچیده است و نیاز به مهارت و آشنایی فرد با مباحث مختلف صنعتی دارد.
با ۵ خیابان اصلی خرید در استانبول آشنا شوید
وقتی‌ که کلمات «خرید» و «استانبول» در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند، ذهن افراد معمولا به سمت بازار بزرگ و خیابان‌های پرپیچ‌وخم آن با فروشگاه‌های مختلف، از فرش گرفته تا ادویه‌های محلی، می‌رود.
خراسان شمالی صاحب تیم لیگ دسته اول فوتبال کشور می‌شود
‌مدیرکل ورزش و جوانان خراسان شمالی از خرید امتیاز تیم لیگ دسته اول فوتبال کشور خبر داد.