بزرگترین نمایشگاه عرضه کنندگان و متقاضیان فناوری برگزار می شود

11:56 ۲۵ روز و ۱۰ ساعت پیش ایرنا 41 0
بزرگترین نمایشگاه عرضه کنندگان و متقاضیان فناوری برگزار می شود

تهران - ایرنا -بزرگترین نمایشگاه عرضه گنندگان و متقاضیان فناوری در کشور با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از سوم تا ششم دی ماه جاری در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.

ایرنا

به گزارش خبرنگار گروه علمی ایرنا، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امروز شنبه میزبان دکترمسعود برومند معاون تحقیقات و فناوری وزیر علوم در نشست خبری تشریح برنامه های یکی از بزرگترین نمایشگاه های رویارویی عرضه کنندگان و متقاضیان فناوری در قالب'نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری و فن بازار' بود.
نمایشگاهی که قرار است از سوم تا ششم دی ماه با حضور دانشگاهها، پژوهشگاه ها، پارک های علم و فناوری و مراکز رشد و نیز برخی از وزارتخانه ها و سازمان های اجرایی مرتبط همزمان با پنجمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت داخل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شود.
مسعود برومند دراین نشست که با حضور پیمان صالحی معاون نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همراه بود، اظهار داشت: در این نمایشگاه به منظور حمایت از کالای ایرانی، توانمندی های مراکز دانشگاهی، پژوهشگاه ها، پارک های علم و فناوری، مراکز رشد و مراکز تحقیقاتی در قالب دستاوردهای پژوهشی و فناوری های قابل تجاری سازی در نمایشگاه و فن بازار به متقاضیان این بخش شامل درخواست کنندگان فناوری، سرمایه گذاران ریسک پذیر و موسسات تأمین مالی ارائه می شود.
وی ضمن دعوت از همه ذینفعان اعم از دانشجویان، پژوهشگران، فناوران، شرکت های دانش بنیان، پارک های علم و فناوری، مراکز رشد واحدهای فناور، مراکز صنعتی، سرمایه گذاران، موسسات تأمین مالی و سازمانهای اجرایی برای مشارکت و حضور در فن بازار گفت: مهمترین ویژگی این نمایشگاه آن است که هم عرضه کنندگان و هم متقاضیان در سطح وسیعی حضور خواهند داشت و روبروی یکدیگر قرار خواهند گرفت.
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم در ادامه تعداد مراکز عرضه کنندگان فناوری در این نمایشگاه را 199 مرکز عنوان کرد.
وی افزود: این مراکز شامل 15 دانشگاه، 15 پژوهشگاه، 40 پارک علم و فناوری ، 79 مرکز رشد و 14 موسسه تحقیقاتی است.
برومند با اشاره به 3 هزار و 199 فناوری که برای ارائه به نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری و فن بازار ثبت شده است افزود: از این تعداد محصول 58 درصد متعلق به دانشگاه ها، 16 درصد پارک های علم و فناوری، 11 درصد مراکز رشد، پنج درصد موسسات تحقیقاتی، پنج درصد پژوهشگاه ها و پنج درصد سایر است.
وی همچنین با اشاره به تعداد طرح فناورانه ارائه شده در این نمایشگاه به تفکیک استانی تصریح کرد: استان های تهران و گلستان از ۲۰۰ طرح به بالا، استان های خراسان رضوی، گیلان، اردبیل، مازندران، اصفهان و البرز از ۱۰۰‌ تا ۲۰۰ طرح و استان های سیستان و بلوچستان، آذریایجان غربی، کرمان، یزد، آذربایجان شرقی، سمنان و فارس با ۵۰ تا ۱۰۰ طرح فناورانه در این نمایشگاه حاضر خواهند بود.
معاون تحقیقات و فناوری وزیر علوم همچنین با اشاره به رونمایی از 75 فناوری ساخت داخل در نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری و فن بازار تصریح کرد:در این نمایشگاه برای 10 طرح فناور اعتبار و گرنت 250 میلیون تومانی در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه، این نمایشگاه در فضای 15 هزار متری نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود، معرفی فناوری به سرمایه گذاران، ارزیابی فناوری، برگزاری کارگاه های آموزشی برای آشنایی پژوهشگران و فناوران با موضوعات مشخص، تجاری سازی و فن بازار وتفاهمنامه همکاری و ارزیابی غرفه ها و تجلیل از برترین ها را از دیگر بخش های این نمایشگاه برشمرد.
برومند در ادامه با بیان اینکه بخش دوم این نمایشگاه شامل متقاضیان می باشند گفت: برای نخستین بار و در راستای توجه به اقتصاد مقاومتی تصمیم گرفته شده است که سازمان های دولتی و بخش خصوصی ضمن حضور در این نمایشگاه نیازهای فناورانه خود در شرایط فعلی کشور که با مشکل تحریم ها روبرو است به منظور ساخت داخل اعلام کنند.
وی تصریح کرد: تا امروز حدود 60 سازمان حدود 900 نیاز فناورانه خود را به نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری و فن بازار ارائه کرده اند.

**ارائه ۹ هزار محصول ساخت داخل در نوزدهمین نمایشگاه فن بازار
پیمان صالحی معاون نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز در این نشست در سخنانی با بیان اینکه در نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری و فن بازار حدود 350 شرکت حاضر خواهند بود، خاطرنشان کرد: این درحالی است که تعداد شرکت های حاضر در دور اول این نمایشگاه 120 شرکت بود.
وی همچنین با اشاره به تعداد محصولات ایران ساختی که قرار است در نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری و فن بازار به متقاضیان ارائه شود، این تعداد را 9 هزار محصول عنوان کرد و گفت: این درحالی است که این تعداد در دور نخست یک هزار و 400 محصول بوده است.
صالحی همچنین تصریح کرد: در طول پنج دوره گذشته برگزاری این نمایشگاه، 380 میلیارد تومان محصولات ساخت ایران تولید و به فروش رفته است و این بواسطه 140 میلیاردتومان یارانه ای است که از سوی معاونت علمی و فناوری تاکنون در این حوزه برای ایجاد کشش بازار در بخش خصوصی پرداخت کرده است.
وی با بیان اینکه، مساحت نمایشگاه از پنج هزار متر دوره نخست امسال به 19 هزار متر افزایش یافته است، تصریح کرد: البته ما در نمایشگاه خریدارانی از کشورهای خارجی داشته ایم به طوریکه در آخرین نمایشگاه متقاضیانی از 11 کشور خارجی از این نمایشگاه بازدید داشتند.
معاون نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همچنین با اشاره به حمایت‌های مالی معاونت علمی از این نمایشگاه، گفت: فناوری‌هایی که در این نمایشگاه دارای سطح یک هستند از ۴۰ تا ۵۰ درصد حمایت از سوی معاونت علمی برخوردار می‌شوند.
وی افزود: در نمایشگاه امسال فناوری هایی که دارای سطح و از پیچیدگی بالا برخوردارند و و برای نخستین بار عرضه می‌شوند از حمایت ۵۰ درصدی معاونت علمی برای تجاری سازی برخوردار خواهند شد و فناوری های سطح یک نیز مشمول حمایت های ۴۰ درصدی می شوند.
صالحی با بیان اینکه فناوری‌های سطح دو از حمایت ۲۵ درصدی و فناوری‌های سطح سه از حمایت ۱۰ درصدی برخوردار می‌شوند همچنین تصریح کرد:تسهیلات لیزینگ با نرخ هشت تا ۱۰ درصدی برای محصولات عرضه شده در این نمایشگاه اعطا خواهد شد.
وی ادامه داد: تسهیلات لیزینگ 8 تا 10 درصدی برای خریداران بخش خصوصی از محصولات شرکت‌های دانش‌بنیانی است که توسط خط اعتباری ۲۰ میلیارد تومانی صندوق نوآوری و شکوفایی ایجاد شده که این تسهیلات از طریق صندوق توسعه فناوری نانو بعنوان کارگزار پرداخت خواهد شد.
معاون نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در ادامه همچنین تصریح کرد: به منظور تشویق شرکت‌ها به فروش بدون یارانه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ارائه تخفیف مناسب به خریدارانی غیر مشمول حمایتی، ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات وام با کارمزد کم از سوی صندوق توسعه فناوری نانو اعطا می شود.
'نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری و فن بازار' از سوم تا ششم دی ماه با حضور دانشگاهها، پژوهشگاه ها، پارک های علم و فناوری و مراکز رشد و نیز برخی از وزارتخانه ها و سازمان های اجرایی مرتبط همزمان با پنجمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت داخل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.
علمی 1836**1440


گروه های زیر مجموعه علمی پزشکی

فن آوری
فن آوری

آخرین اخبار

شاراپووا به دور سوم تنیس استرالیا راه یافت
تنیسور روسی با شکست ربکا پترسون به دور سوم تنیس اپن استرالیا صعود کرد.
بُرد پیکان و شهرداری ورامین در لیگ والیبال
در آغاز هفته نوزدهم لیگ برتر والیبال تیم‌های پیکان و شهرداری ورامین حریفان خود را شکست دادند.
شکست گنبدی‌ها در لیگ والیبال
تیم‌های شهرداری ورامین، پیام خراسان، سایپا تهران، شهرداری تبریز، پیکان تهران و فولاد سیرجان در لیگ برتر والیبال، حریفان خود را شکست دادند.
مهاجم مورد نظر استقلال ۴۷۰ روز گل نزده است
بررسی کارنامه پاتریک فرایدی مشخص می‌کند او هم تفاوت چندانی با الحاجی گرو ندارد.
فردوسی‌پور به آنتن برمی‌گردد
عادل فردوسی پور گزارشگر یکی از بازی های جام ملت های آسیا خواهد بود.
بادگیر‌های یزد در دستان ستاره‌های پاریسن ژرمن
قطری‌ها برای تبلیغ میزبانی جام جهانی‌شان هر کاری لازم باشد انجام می‌دهند.
آقای ده‌نمکی اجازه هست به عراق گل بزنیم؟
تا ساعاتی دیگر تیم ملی با عراق دیدار دارد و دوباره یادی کردیم از اظهار نظر حالا دیگر تاریخی ده نمکی که شاکی شده بود از گل های زیاد تیم ملی به یمن، این ویدئو بُریده ای است از برنامه برترین ها پلاس که سه شنبه ها منتشر می شود. در این بخش از آن برنامه با اظهار نظر ده نمکی شوخی کردیم.
مسلمی‌پور: فاصله ما با تاجیکستان زیاد بود
مدافع تیم فوتبال امید باوجود باخت این تیم به تاجیکستان گفت: فاصله ما با حریف زیاد بود!
عباسیان: بازی با حریف هندی آسان نیست
معین عباسیان، هافبک چپ پای تیم فوتبال سایپا گفت: باید از اولین هفته نیم‌فصل دوم بردهای‌مان را شروع کنیم تا در جدول رده‌بندی لیگ برتر به رده‌های بالاتر برویم.
کرانچار: برای تیم ملی ایران آرزوی موفقیت می‌کنم
بازیکن سابق تیم ملی کرواسی، گفت: کل مردم ایران انتظار یک نتیجه خوب را دارند و من هم در کنار همه اعضای تیم امید برای تیم ملی بزرگسالان آرزوی موفقیت می‌کنم.

پر بازدید ترین اخبار امروز

رشته های مرتبط با گردشگری در دانشگاه آزاد اردبیل ایجاد می شود
اردبیل - ایرنا - رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل از ایجاد هتل اسکول و نیز تاسیس رشته های علمی و عملی مرتبط با صنعت گردشگری در این واحد علمی خبر داد.
مراسم تشییع شهدای حادثه سقوط بوئینگ ۷۰۷
مراسم تشییع پیکر جانباختگان حادثه هواپیمای باربری ۷۰۷ نیروی هوایی ارتش، چهارشنبه ۲۶ دی، در پایگاه شهید لشکری مهرآباد برگزارشد.
کاهش تبلیغات، زنگ خطری برای رسانه های مکتوب
تهران- ایرنا- معاون امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به چالش کاهش تبلیغات در حوزه رسانه‌های مکتوب اشاره و تصریح کرد: این چالش طنین‌انداز زنگ خطر بزرگی برای رسانه‌های مکتوب است که سهم 15 درصدی تبلیغات را نصیب آنها کرده است.
قیمت طلا و سکه در بازار امروز تهران
در معاملات امروز بازار تهران، هر قطعه سکه تمام طرح امامی با قیمت سه میلیون و ۹۲۵هزار تومان داد و ستد می‌شود که به نسبت روز گذشته ۴۰هزار تومان گران شده اشت.
مناطق آزاد ظرفیت بالایی در صنایع فرهنگی و خلاق دارند
موفقیت یک شرکت دانش بنیان در ساخت شیرهای توپی صنعت نفت و گاز
میزگرد ارتباط صنعت با دانشگاه در خبرگزاری ایرنا برگزار شد
منطقی:نشان تجاری پهپادهای ایرانی ثبت می شود
جشنواره های ایده پردازی دانش آموزی مورد توجه قرار گیرد
آمریکا، فضاپیمای چینی را امانت می خواهد
سامانه پرتو دهی گاما شهرکرد تا پایان سال بهره برداری می شود
دستاورد ماهواره پیام
مسابقات ملی داده کاوی امیرکبیر برگزار می شود
مبدل حرارتی خنک کننده هوای کمپرسورها در البرز ساخته شد