فریاد حق الناس، حق الناس در صحن شورای شهر یزد

13:37 ۲۶ روز و ۱۳ ساعت پیش ایرنا 35 0
فریاد حق الناس، حق الناس در صحن شورای شهر یزد

روزنامه پیمان یزد طی یادداشتی در شماره 4602 خود نوشت: هر دم از ‏این باغ بری می رسد، تازه تر از تازه تری ‏می‌رسد! خیلی وقت‌ها، آدم، هاج و واج ‏می‌ماند، چرا نگاه بعضی ها و یا گروهی از ‏مسئولین به بیت‌المال به مثابه جیب ‏خودشان است؟! و به راحتی از آن بذل و ‏بخشش می کنند!!‏.

ایرنا

در ادامه این مطلب با عنوان «فریاد حق الناس، حق الناس در صحن شورای شهر یزد» به قلم علی محمد قادریان آمده است: قبلا نوشتیم و باز هم تکرار می کنیم ‏استفاده از بیت المال باید بر اساس قانون و ‏حساب و کتاب باشد و کسی حق ندارد به ‏دلخواه شخصی و با دیدگاه و عینک خود، ‏امانتی را که به او و یا گروهی سپرده شده است ‏به حراج بگذارد و برای رد گم کردن و خالی ‏کردن شانه از زیر بار کار غیرقانونی، حرف از ‏قانون مداری زده و با ماست مالی کردن آن، در ‏صدد توجیه بر آید؟!‏
جای تعجب دارد شورای اسلامی شهر یزد ‏که یک بار برای پرداخت 650 میلیون تومان به ‏موسوی بیوکی نماینده مردم یزد و اشکذر در ‏مجلس شورای اسلامی، مصوبه ای را به تصویب ‏رسانده بود و به همین خاطر با واکنش های ‏شدید مردم و رسانه ها روبرو شد و حتی کار به ‏جایی کشید که گفته می‌شود، سرپرست ‏فرمانداری یزد هم حاضر به تائید و امضای ‏مصوبه نشده است، بار دیگر و این بار به عنوان ‏لایحه دو فوریتی، مبنی بر اصلاح لایحه اول، آن ‏را در دستور کار شورا قرار داد و سعی کرد به ‏هر طریق ممکن مبلغ مذکور را افزایش داده و ‏به موسوی بیوکی بپردازد؟! ‏
در این رای گیری مجدد که مرتضی شایق ‌‏(اصول گرا)، دکتر کاشفی (مستقل) و آزادی ‌‏(اصلاح طلب) غایب بودند، پنج نفر از ‏اصلاح‌طلبان رای موافق دادند و پاکنژاد به ‏همراه خانم جورابی حاضر به رای دادن نشدند و ‏ابوترابی (اصول گرا) هم با دادن رای مخالف، ‏حاضر به همراهی نگردید و همین باعث شد تا ‏جو جلسه متشنج شود.
البته قبل از رای گیری ‏فریاد حق الناس، حق الناس سه تن از مخالفان ‏پر و پا قرص این طرح در فضای صحن شورا ‏طنین‌انداز گردید و اما جالب اینکه مهندس ‏سفید رئیس شورا بدون در نظر گرفتن حرف ‏مخالفان، اعلام کرد: ما رای خود را می‌دهیم؟!‏
اما قانون شوراها در این خصوص که دو عضو ‏حاضر، در رای گیری شرکت نکرده اند و سه نفر ‏هم حضور نداشته اند چه می گوید؟ آیا این ‏اصلاحیه دو فوریتی که حائز رای موافق اکثریت ‏اعضا نشده قابل اجراست؟
از سوی دیگر گفته می شود چون هشت نفر ‏از اعضای شورا در جلسه حضور داشته‌اند، می ‏بایست همگی آنان در رای گیری شرکت می ‏کردند که این اتفاق با رای ندادن پاکنژاد و الهه ‏جورابی نیفتاده است و عنوان می شود طبق ‏قانون شوراها این رای‌گیری صحیح نیست.‏
از اینها که بگذریم، شنیده می شود، بین ‏اداره کل ورزش و جوانان و شورای شهر و ‏اعضای اصلاح طلب موافق، تعامل صورت گرفته ‏است تا اداره ورزش و جوانان مبلغ 700 میلیون ‏تومان به موسوی بیوکی بپردازد و در عوض ‏سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری ‏یزد این مبلغ را به نام کمک به فوتبال محلات ‏به حساب اداره ورزش و جوانان جایگزین کند؟! ‏تا این مسئله شکل قانونی پیدا کرده و شورای ‏شهر هم از این طریق دل موسوی بیوکی را با ‏دادن جایزه به خاطر نابود کردن تیم وحدت که ‏تنها نماینده فوتبال استان یزد در لیگ دسته ‏اول کشور بود و امتیازش امروز حدود ‌5 ‏میلیارد تومان ارزش دارد و تو‎ ‎سط نماینده یزد ‏و اشکذر که نقش اصلی را داشت به باد فنا داده ‏شد به دست‎ ‌‏ آورده و به حرف و حدیث های ‏نماینده ای که خودشان این قبا را بر تنش ‏پوشانده اند پایان دهد؟!‏
و اما یک پرسش از شورای پنجم و مهندس ‏سفید و آن اینکه اگر رای گیری برای کمک به ‏ورزش و فوتبال محلات مد نظر است که هم ‏شما می دانید و هم ما به خوبی آگاه هستیم ‏این گونه نیست و در واقع این پرداخت به نام ‏محلات ولی به کام موسوی بیوکی است، چرا ‏باید دقیقا مبلغ آن 700 میلیون تومان، نه ‏بیشتر و نه کمتر باشد؟
اگر شورای پنجم مدافع ورزش محلات و ‏حامی مردم است بهتر نیست به جای سپر ‏قراردادن ورزش محلات برای اهدای 700 ‏میلیون تومان به موسوی بیوکی آن هم از بیت ‏المال، به نیاز محلات که احداث ورزشگاه است ‏تا قشر عظیمی از نوجوانان، جوانان و حتی ‏بزرگسالان از آن استفاده نمایند اقدام کرده و ‏به این طریق حق مردم را به حق دار برساند.‏
حرف آخر این که اگر پولی قرار است به ‏فوتبال محلات توسط شورا به سازمان فرهنگی، ‏اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد اختصاص داده ‏شود بهتر است نام محلات، تیم های فوتبال ‏محلات و مبلغ آن را به صورت دقیق اعلام ‏کنند تا «سیه روی شود هر که در او غش ‏باشد».
روزنامه پیمان یزد به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی محمدمسعود ارکان در گستره استان یزد منتشر و توزیع می شود.
175 رسانه در استان یزد مجوز دارند که از این تعداد 126 مجوز متعلق به نشریات چاپی، 31 مورد متعلق به رسانه های برخط (خبرگزاری و پایگاه خبری) و ١8 مجوز هم مربوط به رسانه های الکترونیک غیر برخط است.
7532/ 6197


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

ساير حوزه ها
ساير حوزه ها

آخرین اخبار

خادم الشریعه: برای شطرنج خیلی هزینه کردم
سارا سادات خادم‌الشریعه می‌گوید که تاکنون خیلی برای این شطرنج هزینه مربی و سفر داده‌است.
پاسخ مشترک بازیکنان پرسپولیس به کی‌روش
بازیکنان پرسپولیس که اکنون در اردوی دوحه به سر می‌برند، نسبت به اتهاماتی که امروز سرمربی تیم ملی متوجه‌شان کرد واکنش نشان دادند.
معز علی بیخ گوش رکورد علی دایی
گلزن تیم ملی قطر تنها یک گل با رکورد علی دایی در جام ملت‌های آسیا فاصله دارد.
کنایه فردوسی‌پور به ده‌نمکی روی آنتن زنده
عادل فردوسی پور در هنگام گزارش دیدار عربستان-قطر کنایه ای به ده نمکی و اظهارات او درباره برد پرگل ایران مقابل یمن زد که در این ویدئو می بینید.
واکنش مجید جلالی به جنجال کی‌روش
سرمربی سابق پیکان از هواداران فوتبال خواست با توجه به شرایط کنونی تیم ملی نسبت به صحبت‌های کارلوس کی‌روش سکوت کنند.
لوانته همچنان به دنبال شکایت از بارسلونا
علی رغم سپری شدن مهلت قانونی، باشگاه لوانته همچنان قصد دارد از بارسلونا به دلیل استفاده از بازیکن غیرقانونی در دیدار دو تیم در کوپا دل ری شکایت کند.
روزنامه نگار افشاگر فساد در غنا به قتل رسید
براساس اعلام پلیس شهر آکرا پایتخت جمهوری غنا، روزنامه نگار مخفی که به افشای فساد مالی در فوتبال آفریقا کمک کرده بود، به ضرب گلوله کشته شد.
صعود ویتنام تنها به خاطر دو کارت زردِ کمتر
دو تیم لبنان و ویتنام در حالی که تمام اعدادشان در جدول مشابه هم بود تنها به خاطر دو عدد کارت زردی که لبنان بیشتر از ویتنام دریافت کرده بود از صعود به مرحله یک هشتم نهایی جام ملت های آسیا باز ماند.
آمار جالب جام ملت‌ها در پایان دور گروهی
در پایان دور گروهی جام ملت های آسیا در امارات، ایران در کنار کشور های شرق آسیا خود را مدعی قهرمانی نشان می‌دهد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

خادم الشریعه: هدفم حضور در جمع ۱۰ نفر برتر جهان است- برای شطرنج خیلی هزینه کردم
سارا سادات خادم‌الشریعه می‌گوید که تاکنون خیلی برای این شطرنج هزینه مربی و سفر داده‌است.
خادم الشریعه: برای شطرنج خیلی هزینه کردم
سارا سادات خادم‌الشریعه می‌گوید که تاکنون خیلی برای این شطرنج هزینه مربی و سفر داده‌است.
جلالی سرمربی نساجی مازندران شد
سرمربي تيم فوتبال نساجي مازندران مشخص شد.
آزمون: فرقی نمی‌کرد ۶ گل بزنیم یا مساوی کنیم
سردار آزمون مهاجم تیم ملی فوتبال ایران گفت: در صدر جدول بودیم و فرقی نمی‌کرد به عراق ۶ گل بزنیم یا اینکه نتیجه صفر-صفر یا ۱۰ -۱۰ رقم بخورد.
۵ سکانس از جدال‌های ایران با عمان
عمان، حریف ایران در مرحله یک هشتم نهایی، رقیبی آشنا برای فوتبال ایران محسوب می‌شود و تیم ملی خاطرات تلخ و شیرین زیادی برابر این تیم داشته است.
فرزند خبرنگار بازداشت شده پرس تی وی در آمریکا احضار شد
چهارمین جشنواره مطبوعات در آذربایجان شرقی برگزار می شود
خبررسانی امیدآفرین؛ رسالتی بزرگ ولی مغفول مانده
شبکه های اجتماعی و کنشگری سیاسی
رسانه ها، بازوی پلیس در تامین امنیت هستند
تیترهای 27 دی ماه روزنامه روزنما
فرمانده کل ارتش حساب توییتری ندارد
کانون های مساجد به شناسایی و حل آسیب های اجتماعی کمک می کنند
دوره آموزشی طرح 'هر مسجد یک خبرنگار' در قزوین برگزار شد
تفسیر معنوی از «دسترسی آزاد به اطلاعات»