فریاد حق الناس، حق الناس در صحن شورای شهر یزد

13:37 ۲۰۷ روز و ۱ ساعت پیش ایرنا 389 0
فریاد حق الناس، حق الناس در صحن شورای شهر یزد

روزنامه پیمان یزد طی یادداشتی در شماره 4602 خود نوشت: هر دم از ‏این باغ بری می رسد، تازه تر از تازه تری ‏می‌رسد! خیلی وقت‌ها، آدم، هاج و واج ‏می‌ماند، چرا نگاه بعضی ها و یا گروهی از ‏مسئولین به بیت‌المال به مثابه جیب ‏خودشان است؟! و به راحتی از آن بذل و ‏بخشش می کنند!!‏.

ایرنا

در ادامه این مطلب با عنوان «فریاد حق الناس، حق الناس در صحن شورای شهر یزد» به قلم علی محمد قادریان آمده است: قبلا نوشتیم و باز هم تکرار می کنیم ‏استفاده از بیت المال باید بر اساس قانون و ‏حساب و کتاب باشد و کسی حق ندارد به ‏دلخواه شخصی و با دیدگاه و عینک خود، ‏امانتی را که به او و یا گروهی سپرده شده است ‏به حراج بگذارد و برای رد گم کردن و خالی ‏کردن شانه از زیر بار کار غیرقانونی، حرف از ‏قانون مداری زده و با ماست مالی کردن آن، در ‏صدد توجیه بر آید؟!‏
جای تعجب دارد شورای اسلامی شهر یزد ‏که یک بار برای پرداخت 650 میلیون تومان به ‏موسوی بیوکی نماینده مردم یزد و اشکذر در ‏مجلس شورای اسلامی، مصوبه ای را به تصویب ‏رسانده بود و به همین خاطر با واکنش های ‏شدید مردم و رسانه ها روبرو شد و حتی کار به ‏جایی کشید که گفته می‌شود، سرپرست ‏فرمانداری یزد هم حاضر به تائید و امضای ‏مصوبه نشده است، بار دیگر و این بار به عنوان ‏لایحه دو فوریتی، مبنی بر اصلاح لایحه اول، آن ‏را در دستور کار شورا قرار داد و سعی کرد به ‏هر طریق ممکن مبلغ مذکور را افزایش داده و ‏به موسوی بیوکی بپردازد؟! ‏
در این رای گیری مجدد که مرتضی شایق ‌‏(اصول گرا)، دکتر کاشفی (مستقل) و آزادی ‌‏(اصلاح طلب) غایب بودند، پنج نفر از ‏اصلاح‌طلبان رای موافق دادند و پاکنژاد به ‏همراه خانم جورابی حاضر به رای دادن نشدند و ‏ابوترابی (اصول گرا) هم با دادن رای مخالف، ‏حاضر به همراهی نگردید و همین باعث شد تا ‏جو جلسه متشنج شود.
البته قبل از رای گیری ‏فریاد حق الناس، حق الناس سه تن از مخالفان ‏پر و پا قرص این طرح در فضای صحن شورا ‏طنین‌انداز گردید و اما جالب اینکه مهندس ‏سفید رئیس شورا بدون در نظر گرفتن حرف ‏مخالفان، اعلام کرد: ما رای خود را می‌دهیم؟!‏
اما قانون شوراها در این خصوص که دو عضو ‏حاضر، در رای گیری شرکت نکرده اند و سه نفر ‏هم حضور نداشته اند چه می گوید؟ آیا این ‏اصلاحیه دو فوریتی که حائز رای موافق اکثریت ‏اعضا نشده قابل اجراست؟
از سوی دیگر گفته می شود چون هشت نفر ‏از اعضای شورا در جلسه حضور داشته‌اند، می ‏بایست همگی آنان در رای گیری شرکت می ‏کردند که این اتفاق با رای ندادن پاکنژاد و الهه ‏جورابی نیفتاده است و عنوان می شود طبق ‏قانون شوراها این رای‌گیری صحیح نیست.‏
از اینها که بگذریم، شنیده می شود، بین ‏اداره کل ورزش و جوانان و شورای شهر و ‏اعضای اصلاح طلب موافق، تعامل صورت گرفته ‏است تا اداره ورزش و جوانان مبلغ 700 میلیون ‏تومان به موسوی بیوکی بپردازد و در عوض ‏سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری ‏یزد این مبلغ را به نام کمک به فوتبال محلات ‏به حساب اداره ورزش و جوانان جایگزین کند؟! ‏تا این مسئله شکل قانونی پیدا کرده و شورای ‏شهر هم از این طریق دل موسوی بیوکی را با ‏دادن جایزه به خاطر نابود کردن تیم وحدت که ‏تنها نماینده فوتبال استان یزد در لیگ دسته ‏اول کشور بود و امتیازش امروز حدود ‌5 ‏میلیارد تومان ارزش دارد و تو‎ ‎سط نماینده یزد ‏و اشکذر که نقش اصلی را داشت به باد فنا داده ‏شد به دست‎ ‌‏ آورده و به حرف و حدیث های ‏نماینده ای که خودشان این قبا را بر تنش ‏پوشانده اند پایان دهد؟!‏
و اما یک پرسش از شورای پنجم و مهندس ‏سفید و آن اینکه اگر رای گیری برای کمک به ‏ورزش و فوتبال محلات مد نظر است که هم ‏شما می دانید و هم ما به خوبی آگاه هستیم ‏این گونه نیست و در واقع این پرداخت به نام ‏محلات ولی به کام موسوی بیوکی است، چرا ‏باید دقیقا مبلغ آن 700 میلیون تومان، نه ‏بیشتر و نه کمتر باشد؟
اگر شورای پنجم مدافع ورزش محلات و ‏حامی مردم است بهتر نیست به جای سپر ‏قراردادن ورزش محلات برای اهدای 700 ‏میلیون تومان به موسوی بیوکی آن هم از بیت ‏المال، به نیاز محلات که احداث ورزشگاه است ‏تا قشر عظیمی از نوجوانان، جوانان و حتی ‏بزرگسالان از آن استفاده نمایند اقدام کرده و ‏به این طریق حق مردم را به حق دار برساند.‏
حرف آخر این که اگر پولی قرار است به ‏فوتبال محلات توسط شورا به سازمان فرهنگی، ‏اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد اختصاص داده ‏شود بهتر است نام محلات، تیم های فوتبال ‏محلات و مبلغ آن را به صورت دقیق اعلام ‏کنند تا «سیه روی شود هر که در او غش ‏باشد».
روزنامه پیمان یزد به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی محمدمسعود ارکان در گستره استان یزد منتشر و توزیع می شود.
175 رسانه در استان یزد مجوز دارند که از این تعداد 126 مجوز متعلق به نشریات چاپی، 31 مورد متعلق به رسانه های برخط (خبرگزاری و پایگاه خبری) و ١8 مجوز هم مربوط به رسانه های الکترونیک غیر برخط است.
7532/ 6197


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

فرهنگ عمومی
فرهنگ عمومی

آخرین اخبار

آخرین نامه CAS درمورد پرونده سوپرجام ایران
دادگاه بین المللی ورزش برای اعلام رای نهایی خود در خصوص پرونده سوپرجام فوتبال باشگاهی ایران دوباره زمان خواست.
آیت‌الله جنتی: اعضای جدید شورای نگهبان دارای سوابق حسنه هستند
دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه اعضای شورای نگهبان اعم از فقها و حقوقدانان همواره به وظایف قانونی خود عمل کرده‌اند، گفت: اعضای جدید شورای نگهبان دارای سوابق حسنه در خدمت به انقلاب هستند.
استقلال از ۲ پنجره نقل و انتقالاتی محروم شد + سند
باشگاه استقلال به خاطر عدم پرداخت مطالبات پروپئیچ از دو پنجره نقل و انتقالاتی محروم شد.
واکنش رسمی باشگاه استقلال به محرومیت از نقل و انتقالات
دقایقی پیش خبری مبنی بر محرومیت استقلال از حضور در بازار نقل و انتقالات، موحب بروز حواشی بسیار سنگینی در اردوی آبی‌ها شد.
فیلم- سکان هدایت کشتی به ˮعلیرضا دبیرˮ رسید
در انتخابات رئیس فدراسیون کشتی، علیرضا دبیر قهرمان سابق المپیک به عنوان رئیس این فدراسیون انتخاب شد.
«هامون» را از شبکه چهار ببینید
فیلم سینمایی «هامون» به کارگردانی داریوش مهرجویی، پنج‌شنبه ۲۷ تیر ماه ساعت ۲۱ از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود.
آیت‌الله شب زنده‌دار: امنیت کامل در برگزاری انتخابات رایانه‌ای احراز نشده- شورای نگهبان مصلحت‌اندیشی‌ سیاسی نمی‌کند
عضو فقهای شورای نگهبان با تأکید بر اینکه در تصمیمات شورا هیچ ملاحظات سیاسی و جناحی تأثیری ندارد، گفت: شورای نگهبان به مرّ قانون عمل می‌کند.
رادوشوویچ بخشی از مطالباتش را از پرسپولیس دریافت کرد
دروازه‌بان کروات پرسپولیس بخشی از مطالبات خود را دریافت کرد.
در باشگاه ارزش پیراهن استقلال را پایین آوردند
سرمربی مستعفی تیم فوتبال جوانان و پیشکسوت این تیم گفت:‌در باشگاه استقلال ارزش این پیراهن را پایین آوردند ولی این بازیکنان باید بدانند هواداران زیادی پیگیر آنها هستند.
دادگاه CAS برای صدور رای سوپرجام زمان خواست
دادگاه بین المللی ورزش از فدراسیون فوتبال ایران درخواست کرد برای اعلام رای دیدار سوپرجام فصل پیش دست کم تا ۴ مرداد صبر کند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مهاجم اروپایی که احتمالا پرسپولیسی شود+عکس
باشگاه پرسپولیس برای تقویت خط حملۀ خود، این روزها در حال بررسی گزینه‌های مختلف است.
مغانلو: از دعوت به تیم ملی شوکه شدم- اکثر تیم‌های لیگ برتری به من پیشنهاد دادند
شهریار مغانلو، مهاجم تیم فوتبال پیکان گفت که از دعوت به تیم ملی شوکه شده است و ابراز امیدواری کرد که به اردوهای بعدی این تیم دعوت شود.
یک ستاره دیگر از پرسپولیس کنار گذاشته می شود!
پس از آن‌که گابریل کالدرون متوجه شد لیست پرسپولیس برای فصل آینده پُر است، تصمیم گرفت تا برای جذب بازیکنانی که به تقویت تیم کمک می‌کنند، چند بازیکن را از جمع قرمزها کنار بگذارد.
دبیر: قرار نیست با کسی تسویه حساب کنم- شهرت ام‌الفساد است
رئیس جدید فدراسیون کشتی گفت: از همه اعضای مجمع و همه گوش شکسته‌ها تشکر می‌کنم و قرار نیست با کسی تسویه حساب کنم.
فوتبال جهان| یری مینا: کی‌روش به من اعتماد به نفس داد
فوتبال جهان - یری مینا، مدافع تیم ملی فوتبال کلمبیا از سرمربی پرتغالی این تیم تمجید کرد.