بیمه زنان خانه دار آذربایجان شرقی 33درصد افزایش یافت

11:24 ۱۷۶ روز و ۳ ساعت پیش ایرنا 184 0
بیمه زنان خانه دار آذربایجان شرقی 33درصد افزایش یافت

تبریز - ایرنا - مدیرکل تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی با بیان اینکه تسهیلات لازم برای پوشش بیمه ای زنان خانه دار فراهم شده است، گفت: در سال جاری، آمار زنان خانه دار بیمه شده استان ٣٣ درصد افزایش یافته است.

ایرنا

به گزارش ایرنا، جعفر سمساری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با تشریح ضوابط و مقررات بیمه زنان خانه دار، اظهار داشت: بانوان خانه دار فاقد شغل و نیز دانشجویان در حال تحصیل، می توانند مطابق قانون بیمه حرف و مشاغل آزاد، تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گرفته و از مزایای کوتاه مدت و بلندمدت آن برخوردار شوند.
وی، شرایط لازم برای عقد قرارداد این نوع بیمه را دارا بودن حداکثر ٥٠ سال سن دانست و گفت: افراد بالای ٥٠ سال نیز به شرط دارا بودن سابقه پرداخت حق بیمه به میزان مازاد سنی، می توانند تحت پوشش قرار گیرند.
مدیرکل تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی با بیان اینکه تعداد بیمه شدگان زنان خانه دار استان در مهر ماه سال جاری با 33 درصد افزایش به 2 هزار و 393 نفر رسیده است، افزود: این نوع بیمه، گامی برای تعمیم و گسترش انواع بیمه های اجتماعی بین آحاد جامعه است و بانوان خانه دار نیز در صورت پوشش بیمه ای، می توانند در تضمین و تأمین آتیه خانواده مشارکت کنند.
سمساری ادامه داد: برخورداری از خدمات بازنشستگی، ازکار افتادگی و مستمری بازماندگی و همچنین خدمات درمانی از جمله خدمات تأمین اجتماعی است که متقاضیان می توانند با درخواست خود و تعیین نرخ حق بیمه مورد درخواست، به تناسب از خدمات مذکور برخوردار شوند.
مدیر کل تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی تأکید کرد: متقاضیان عقد قرارداد با ١٢ درصد حقوق مبنای کسر حق بیمه از خدمات بازنشستگی و فوت پس از بازنشستگی برخوردار خواهند بود و افرادی که تقاضای عقد قرارداد با نرخ ١٤ و ١٨ درصد داشته باشند به ترتیب از خدمات کار افتادگی و نیز فوت قبل از بازنشستگی بهره مند می شوند.
سمساری اضافه کرد: متقاضیان در صورت درخواست مبنی بر استفاده از خدمات درمانی، باید حق سرانه درمان مصوب سالانه را نیز پرداخت کنند.
وی با دعوت از بانوان فاقد شغل و دانشجویان جهت بهره مندی از مزایای این قانون، اظهار داشت: تامین و تضمین امنیت و آرامش نیروهای مولد جامعه از جمله مهم ترین کارکردهای تأمین اجتماعی است که تبلور آن، مستلزم پوشش بیمه ای افراد جامعه از دوران جوانی می باشد.
به گزارش ایرنا،هم اکنون 28 شعبه تامین اجتماعی در آذربایجان شرقی وجود دارد و 80 درصد خدمات ارایه شده به افراد تحت پوشش و کارفرمایان در این شعبه ها به صورت غیرحضوری است.
52 درصد جمعیت استان معادل2 میلیون نفر تحت پوشش تامین اجتماعی بوده که از این تعداد 678 هزار نفر بیمه شده اصلی و بقیه تبعی هستند.
6132/518


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

عزیزی رییس کمیسیون اجتماعی شد
عبدالرضا عزیزی رییس کمسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در آخرین سال کاری دوره دهم شد.
حضرتی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی شد
یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از انتخاب الیاس حضرتی به عنوان رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خبر داد.
نوبخت رئیس کمیسیون بهداشت شد
علی نوبخت رئیس کمیسیون بهداشت و درمان در سال چهارم مجلس دهم شد.
اصلاح ساختار بودجه در دستور کار فراکسیون مستقلین مجلس
سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی از برگزاری جلسه این فراکسیون برای بررسی اصلاح ساختار بودجه خبر داد.
نماینده میانه: عمده دلیل نابسامانی‌ها، ضعف مدیریت است
نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد برخی مسئولان اجرایی کشور گفت: باید برای برخورد با مسئولانی که مشکلات مردم را حل نمی‌کنند،‌ قانونی وجود داشته باشد.
انتخاب روسای کمیسیون های آموزش، بهداشت، اقتصادی و اجتماعی
گزارش وزیر صمت از وضعیت بازار در جلسه غیر علنی/ فراخوانی برای دریافت طرح‌هایی برای جایگزینی درآمد نفتی/ گزارش معاونت نظارت درباره عملکرد مجلس در سال سوم و ...از جمله مهمترین اخبار امروز (یکشنبه) ۲۶ خرداد ماه ۱۳۹۸ مجلس شورای اسلامی هستند که می‌توانید مشروح آن را در لینک‌های زیر بخوانید.
بیگدلی: کاهش جلسات کمیسیون‌های تخصصی نظارت مجلس را کاهش می‌دهد
نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از کاهش جلسات کمیسیون‌های تخصصی مجلس به روزهای یکشنبه گفت: با این وجود نمایندگان به وزرا دسترسی ندارند. چرا که جلسات کمیسیون‌ها در روزهای یکشنبه با جلسات هیأت دولت تلاقی پیدا می‌کند.
حمزه: ملت‌های آزاده منطقه نمی‌گذارند معامله قرن شکل گیرد
نماینده مردم کهنوج در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قرار است اخیراً برخی کشورهای متحجر منطقه کنفرانسی دیگر در خصوص معامله قرن برگزار کنند، گفت: ملت‌های آزاده منطقه نمی‌گذارند معامله قرن شکل گیرد.
درخواست نماینده قزوین از رئیس‌جمهور و وزرای نیرو، بهداشت، علوم و آموزش و پرورش
نماینده مردم قزوین در مجلس در تذکرهای جداگانه از رییس‌جمهور و وزرای نیرو، بهداشت، علوم و آموزش و پرورش خواست تا به وضعیت بخش‌های مختلف حوزه انتخابیه‌اش رسیدگی شود.
قاضی‌زاده هاشمی: آقای تاج! چرا تا حرف شفاف‌سازی می‌شود برآشفته می‌شوید
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در بیانیه ای مفصل به سیاست‌های رییس فدراسیون فوتبال ایران تاخت و او را متهم به ناتوانی در اداره فدراسیون کرد. او تاکید کرد که کاپیتولاسیون در ایران جایی ندارد و او نباید مسوولان را از فیفا و شیخ‌نشین‌های عرب کنفدراسیون آسیا بترساند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مجلس از توضیحات وزیر صنعت قانع نشد
نماینده مردم تبریز در مجلس با بیان اینکه وزیر صنعت در نشست غیرعلنی مجلس پاسخ قانع‌کننده‌ای برای نمایندگان نداشت، گفت: وزیر صنعت عنوان کرد که من تولید خودرو را به دو برابر رساندم و تلاش می‌کنم این تولید افزایش هم پیدا کند.
درمان طلایی و فوری خشکی پوست
خشکی پوست می‌تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله آب و هوا، کم آبی، سوء تغذیه و استفاده از صابون های ناملایم باشد.
اشتغال از نوع دلالی سکه-پیشخوان
روزنامه های اقتصادی امروز یکشنبه 26 خرداد 98 را در اینجا مشاهده کنید.
فرودگاه‌های أبها و جیزان عربستان تعطیل شد- ارتش یمن: روزهای سختی در انتظار رژیم سعودی است
ارتش یمن از حمله پهپادهای تهاجمی «قاصف K۲» به فرودگاه‌های أبها و جیزان واقع در جنوب عربستان سعودی و متعاقب آن، تعطیل شدن این فرودگاه‌ها خبر دادند.