قیمت ارز مسافرتی در 1 دی 97

12:35 ۳۰ روز پیش افکار نیوز 40 0
قیمت ارز مسافرتی در 1 دی 97

شعب منتخب بانکی امروز قیمت فروش ارز مسافرتی را بدون کارمزد ۱۱ هزار و ۵۹۱ تومان اعلام کرده اند.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،شعب منتخب بانک های ملی، تجارت، ملت، سامان و پارسیان که مسئولیت فروش ارزمسافرتی به مردم را برعهده دارند، روزانه بعد از دریافت نرخ ارزاز سوی بانک مرکزیتوزیع ارز به مسافرانرا آغاز می کنند.
قیمت فروش ارز مسافرتی روزانه بعد از ساعت 11 صبح به شعب منتخب اعلام  و بعد از آن فروش ارز مسافرتی در بانک های عامل آغاز می شود. گفتنی است، تجربه هفته های اخیر نشان داده که فروش ارز مسافرتی در شعب محدود است و روزانه این شعب به تعداد مشخصی از مسافران می توانند ارز بفروشند. 
شعب منتخب فروشنده ارز مسافرتی در نظام بانکی فروش ارز مسافرتی را طبق روال روزهای قبل، بعد از ساعت 11 آغاز کرده و به مسافران یورورا با قیمت 11 هزار و 591 تومان و 7 ریال می فروشند که با احتساب کارمزد 7 در هزار به رقمی حدود 11 هزار و 650 تومان می رسد.
گفتنی است، امروز در صرافی های دولتی، قیمت فروش یورو نیز در صرافی‌های دولتی بدون تغییر قیمت نسبت به صبح پنجشنبه 11 هزار و 640 تومان رسیده است؛ قیمت خرید یورو  در صرافی‌های دولتی 11 هزار و 590 تومان اعلام شده است.
با اعلام قیمت امروز فروش ارز مسافرتی در شعب منتخب بانکی و البته آغاز معاملات صرافی های دولتی، مشخص شد که امروز قیمت فروش یورو مسافرتی بدون کارمزد ارزان تر از فروش یورو در صرافی های دولتی است ولی با احتساب کارمزد قیمت ارز مسافرتی هم برابر با ارز صرافی های دولتی می شود.
مسافران خارج از کشوری که اسناد و مدارک خواسته شده را به شعب بانک های عامل ارائه کنند می توانند برای کشورهای همسایه و مشترک‌المنافع حداکثر 500 یورو و برای سایر کشورها تا 1000 یورو خریداری کنند.
براساس سیاست جدید بانک مرکزی که از روز 18 شهریورماه آغاز شده، ارز پرداختی به مسافران یورو است و دلاربه متقاضیان پرداخت نمی‌شود. طبق بخشنامه بانک مرکزی تامین و پرداخت ارز مسافرتی (به صورت اسکناس) از طریق بانک‌های‌ ملی ایران، ملت، سامان،
تجارتو پارسیان به نرخ بازار بلامانع است.
بر این اساس بانک ها مجازند از محل ارزهای خریداری‌ شده و با تامین اسکناس از محل منابع خود، نسبت به فروش و پرداخت ارز مسافرتی به نرخ بازار در سطح شعب داخل شهر با اخذ مدارک مثبته از قبیل گذرنامه‌ معتبر، بلیط‌ مسافرت هوایی، ویزای کشور مقصدـ‌ در مورد کشورهایی که نیاز به ویزا دارند اقدام کنند.
همچنین لازم است مدارک مزبور به منظور نظارت بازرسان بانک در سوابق نگهداری شود و اخذ تعهد کتبی از متقاضی مبنی بر خرید ارز صرفاً از یک منبع اعم از بانک و یا صرافی مجاز معتبر الزامی است.
 


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

طرح تشکیل سازمان جوانان در مجلس اعلام وصول شد
عضو هیئت رئیسه مجلس طرح تشکیل سازمان امور جوانان را اعلام وصول کرد.
بازداشت مرضیه هاشمی لکه ننگی بر دموکراسی آمریکایی‌ها است
حجت‌الاسلام سیدمحمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود در صحن علنی مجلس گفت: بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا لکه ننگی بر دموکراسی آمریکایی‌ها است.
مصوبه کمیسیون تلفیق درباره حقوق مدیران
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۸ کل کشور آخرین مصوبات این کمیسیون را تشریح کرد.
واکنش سخنگوی وزارت خارجه به خبر احضار کاردار ایران در آلمان
بهرام قاسمی می‌گوید خبر احضار کاردار ایران به وزارت خارجه آلمان کذب است؛ کاردار ایران به منظور دیگری و با درخواست سفارت ایران به وارت خارجه آلمان رفته و اساساً بحث احضار از بنیان نادرست است.
قرائت گزارش تفحص از کشت و صنعت کارون در مجلس
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس گزارش نهایی این کمیسیون درباره تحقیق و تفحص از کشت و صنعت کارون را قرائت کرد.
ماجرای دستگیری اسماعیل بخشی- بازی نخ نمای رسانه های معاند مشخص شد
بخشی که با طراحی صورت گرفته از دیروز صبح متواری شده بود و مقرر بود با برنامه ریزی صورت گرفته از کشور خارج و پروژه شکنجه سازی علیه نظام را در خارج از کشور اجرایی و ادامه دهد با اشراف موثر نیروهای امنیتی دستگیر شد.
چرا اصلاح‌طلبان به واعظی می‌تازند؟
برنتابیدن سخنان واعظی و وارد کردن انتقادات تیز و تند به وی و بدنه دولت، در فرایند بازسازی ساختار قدرت جریان دگراندیش قابل تعریف است.
طرح هدفمند دولت و مجلس برای انتخابات مجلس
مرور ادوار مختلف مجلس و تحرک عطش‌وار نمایندگان در سال پایانی هر دوره برای تغییر در قانون انتخابات، به گواه مستندات نه تنها نتیجه‌بخش نبوده بلکه موجب تنزل کیفی و ضعف محسوس آن شده است.
حاجی دلیگانی: دولت لیست بدهی‌های خود را به مجلس اعلام کند
نماینده شاهین شهر در مجلس از دولت خواست تا لیست مطالبات و بدهی‌های خود را به مجلس ارائه کند.
چرا به قانون مجلس درباره برجام عمل نشد؟
نماینده مردم محلات گفت: رئیس جمهور درباره شرکت‌های دولتی که یک تریلیون و ۲۰۰ هزار تومان بودجه دارند، شفاف سازی کند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

استیون سیگال این روز‌ها کجاست و چه می‌کند؟
استیون سیگال بیشتر از سه دهه است که با فیلم‌های اکشن و پر زدوخورد هوادارانش را به هیجان می‌آورد، سیگال برای ایرانی‌ها نیز شخصیت بسیار شناخته شده‌ای است و طرفداران زیادی دارد.
تجمع روس‌ها در تاکید بر مالکیت جزایر کوریل
جمعی از مردم روسیه (یکشنبه) در حمایت از مالکیت کشورشان بر مجمع جزایر کوریل دست به تجمعی حمایتی زدند.
تشکر ترامپ از کسانی که کار می‌کنند، اما حقوق نمی‌گیرند!
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در پیامی از کسانی که در پی تعطیلی دولت فدرال این کشور با وجود عدم پرداخت دستمزد، هنوز مشغول به کار هستند تشکر کرد.
شک و بدگمانی؛ تیرخلاص به زندگی مشترک
وقتی به همدیگر شک می‌کنیم با بروز نخستین جرقه‌های شک، بدبینی و تردید اگر نتوانیم آن را متوقف کنیم شعله‌هایش به‌گونه‌ای بالا می‌گیرند که می‌تواند حتی کل رابطه ما و زندگی خانوادگی‌مان را هدف قرار دهد و آن را از بین ببرد.
اهدای گل به بانوان توسط جوانان تبریزی
جوانان تبریزی با اهدای شاخه‌های گل به دختران در پارک ائل گلی تبریز، مقام زنان و دختران را گرامی داشتند.
توزیع گوشت بر اساس کد ملی در کرمانشاه
گوشت ۴۰ هزار تومان، مرغ ۱۴ هزار تومان
کارتخوان‌های سیار در دست دیلر‌های مخدر!
بالاخره سازمان بازرسی ترمز خودروسازان را کشید
سهم چک‌های رمزدار در مبادلات اقتصادی کم شد
مصوبه ترخیص خودرو‌های وارداتی اصلاح شد؟
بهترین مقاصد خرید ملک در خارج از کشور
قیمت نفت امروز به بالاترین رقم از ابتدای سال ۲۰۱۹ رسید
۶ میلیون نفر بسته‌های حمایتی را دریافت کرده اند
محدودیتی در توزیع گوشت و مرغ وجود ندارد