مهم ترین رویدادهای ورزشی اصفهان در هفته ای که گذشت

09:40 ۹۱ روز و ۳ ساعت پیش ایرنا 134 0
مهم ترین رویدادهای ورزشی اصفهان در هفته ای که گذشت

اصفهان- ایرنا- پیروزی تیم فوتسال گیتی پسند اصفهان بر فرش آرا مشهد، توزیع اعتبارات ورزشی عادلانه نیست، نبود هماهنگی داورها یکی از ضعف های فوتبال بانوان است از مهم ترین رویدادهای ورزشی اصفهان در هفته گذشته بود.

ایرنا

به گزارش ایرنا، تیم فوتسال گیتی پسند اصفهان با نتیجه 5 بر 2 توانست فرش آرا مشهد را شکست دهد.
دیدار تیم های گیتی پسند اصفهان و فرش آرا مشهد در هفته بیستم سری رقابت های لیگ برتر فوتسال کشور از ساعت 17 امروز در ورزشگاه پیروزی اصفهان برگزار شد.
در این دیدار تیم گیتی پسند اصفهان در یک دیدار هجومی توانست بر فرش آرا مشهد به پیروزی برسد و جایگاه خود را در صدر جدول این رقابت ها تثبیت کند.
برای گیتی پسند سعید افشار، مهران عالیقدر، محمد شجری و (مهدی جاوید دو گل) و همچنین گل های تیم فرش آرا مشهد را علیرضا بهلولی و هادی احمدی به ثمر رساند.
با این نتیجه گیتی پستد اصفهان با 52 امتیاز از 20 بازی همچنان در صدر جدول لیگ برتر فوتسال کشور پیشتاز است و فرش آرا مشهد نیزبا 35 امتیاز در جایگاه سوم این رقابت ها قرار دارد.

**سرمربی گیتی پسند: به هدف خود در دیدار با فرش آرا رسیدیم
سرمربی تیم فوتسال گیتی پسند اصفهان گفت: در دیدار با فرش آرا مشهد، هر دو تیم خوب بازی کردند و ما به هدف خود رسیدیم.
رضا لک افزود: در این دیدار، تیم های اول و سوم جدول با هم بازی کردند که توقع یک بازی با کیفیت از هر دو تیم می رفت.
وی با بیان اینکه هر دو تیم آنالیز خوبی از هم داشتند، اضافه کرد: بعد از اردوی تیم ملی فوتسال، برخی از بازیکنان ملی پوش تیم گیتی پسند، مصدوم و برخی خسته برگشتند و به همین دلیل هم نتوانستیم تمرین پرفشاری را انجام دهیم.
لک گفت: با این حال، برنامه مد نظر خود را در این دیدار انجام دادیم هرچند در نیمه اول این برنامه، کمتر پیاده شد اما بازیکنان ما در نیمه دوم با تذکرات داده شده، بهتر عمل کردند.
سرمربی گیتی پسند تصریح کرد: تیم فرش آرا خوب دفاع می کند و زدن پنج گل به تیمی که خوب دفاع می کند نشانه این است که ما کارمان را درست انجام دادیم.

**سرمربی فرش آرا مشهد: در مقابل بازیکنان ملی پوش بازی کردیم
سرمربی تیم فوتسال فرش آرا مشهد گفت: بازیکنان من بازی خوبی را در مقابل بازیکنان ملی پوش تیم گیتی پسند اصفهان ارائه کردند.
محسن حسن زاده افزود: در دیدار امروز، نتیجه بازی را تجربه بازیکنان گیتی پسند رقم زدند و توانستند پیروز میدان شوند.
وی گفت: بازیکنان من هم موقعیت های زیاد گلزنی داشتند ولی آنها از جمله سه نفرشان 18 و 19 ساله هستند و جلوی بازیکنان ملی پوش بازی کردند.
سرمربی فرش آرا اظهار داشت: بازیکنان من بازی خوبی ارائه کردند و اگر موقعیت های ما بخصوص پنالتی نیمه اول به گل تبدیل می شد نتیجه تغییر می کرد و بازی بهتر و نتیجه متفاوت تری را شاهد بودیم.
حسن زاده اظهار داشت: به تیم گیتی پسند که در صدر جدول لیگ است و بازیکنان ملی پوش دارد، تبریک می گویم.

**توزیع اعتبارات ورزشی عادلانه نیست
نماینده مردم نجف آباد و تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی گفت : توزیع اعتبارات ورزشی بر اساس نیازها و ظرفیت های هر شهرستانی عادلانه نیست که باید بازنگری شود.
ابوالفضل ابوترابی در گفت و گو با ایرنا افزود : تمرکز بودجه های ورزشی برای باشگاه های دولتی مانع از توزیع اعتبارات در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته شده است.
وی بیان کرد: اختصاص اعتبارات ورزشی به تیم و باشگاه های مطرح کشور باعث محرومیت ورزشی در مناطق مختلف شده و ورزش همگانی در روستاها و شهرها نقش و رنگی ندارد.
نماینده مردم نجف آباد و تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افراد جامعه برای سلامت جسمی و اجتماعی نیازمند ورزش هستند، تصریح کرد: توزیع ناعادلانه اعتبارات در ورزش بسیاری از مردم را در بهره برداری از امکانات ورزشی بی بهره گذاشته است.
وی با اشاره به جمعیت ورزشکار در نجف آباد و تیران و کرون و موفقیت های قهرمانان این دو شهرستان تصریح کرد : دسترسی به امکانات ورزشی در این دو منطقه آسان نیست و با کمبود اعتبارات و زیر ساخت روبرو هستیم.

**آینده داوری فوتبال ایران روشن نیست
مهدی اخوان از پیشکسوتان داوری فوتبال نسبت به آینده داوری ابراز نگرانی کرد و گفت: با قضاوت هایی که در نیم فصل اول لیگ برتر باشگاه های ایران مشاهده کردیم ، آینده داوری فوتبال کشور روشن نیست.
اخوان تصریح کرد: قضاوت های نیم فصل لیگ برتر فوتبال بسیار ضعیف بود و سرنوشت برخی از تیم ها به دلیل اشتباهات داوری تغییر کرد و قضاوت های اشتباه در نتایج تیم ها تاثیرگذار بود.
پیشکسوت داوری فوتبال افزود : پشتوانه سازی برای داوری فوتبال ایران در سال های گذشته به دست فراموشی سپرده شده و در این راستا ضعیف عمل شده است.
وی بیان کرد: به نظرم باید داوران باید از سنین پایه برای قضاوت تربیت شوند و همانگونه که برای بازیکنان کمیته استعدادیابی تشکیل شده است برای داوران جوان نیز باید چنین کمیته ای در هیات های فوتبال شهرستان ها تشکیل شود.
اخوان بی انگیزه بودن جوانان برای ورود به این عرصه را از دیگرمواردی بیان کرد که پشتوانه سازی برای داوری فوتبال کشور را با مشکل مواجه کرده است.

**عملکرد تیم های اصفهانی در نیم فصل اول فوتبال کشور
دو تیم سپاهان و ذوب آهن اصفهان در نیم فصل نخست لیگ برتر فوتبال کشور عملکرد متفاوتی داشتند.
نیم فصل لیگ برتر فوتبال کشور در حالی اوایل هفته جاری به پایان رسید که طلایی پوشان اصفهانی توانستند با هدایت امیر قلعه نویی، قهرمانی نیم فصل این رقابت ها را بدست آورند.
این در حالی بود که دیگر تیم اصفهانی یعنی ذوب آهن که فصل نخست را با سرمربیگری امید نمازی شروع کرده بود، بدلیل نتایج ضعیف دو، سه هفته مانده به پایان نیم فصل، علیرضا منصوریان را برای هدایت تیمش برگزید که در نهایت در رده چهادهم لیگ شانزده تیمی کشور جای گرفت.
تیم سپاهان برخلاف فصل گذشته که جایگاه مناسبی در جدول لیگ برتر فوتبال نداشت با هدایت امیر قلعه نویی، انتظار هوادارانش را بعد از سال ها برآورده کرد و به صدر جدول لیگ برتر فوتبال ایران بازگشت.
سپاهان که در ابتدای فصل کمی با فراز و نشیب رو به رود بود با مدیریت قلعه نویی توانست رویکرد و انگیزه بازیکنان این تیم را تغییر دهد و آنان را با ذهنیت رو به پیروزی وارد زمین کند.

**برنامه دیدارهای لیگ برتر فوتبال نیازمند بازنگری است
سرمربی سابق تیم فوتبال سپاهان گفت: برنامه مسابقات تاثیر بسزایی در ارتقای سطح فوتبال کشور دارد و معتقدم برای دستیابی به این هدف، برنامه های لیگ برتر ایران نیازمند بازنگری است.
حسین چرخابی افزود: دیدارهای فوتبال در ایران مطابق با مقررات فیفا برگزار نمی شود و همین موضوع اعتراض باشگاه ها و مربیان را در پی داشته است.
وی اظهارداشت : براساس مقررات فیفا بازیکنان باشگاه ها 72 ساعت قبل از دیدارهای ملی باید در اختیار کادرفنی تیم ملی قرار گیرند اما این قانون در رعایت نمی شود و سرمربی تیم ملی هر وقت خواست بازیکنان باشگاهی را در اختیار می گیرد.
این پیشکسوت فوتبال با اشاره به اینکه بسیاری از باشگاه ها و مربیان باشگاهی نسبت به تعطیلی های بیش از حد رقابت های لیگ برتر برای تشکیل تیم ملی اعتراض دارند، تصریح کرد : سازمان لیگ تنها مرجعی است که می تواند از رفتارهای خودسرانه تیم ملی یا باشگاه ها جلوگیری کند.
وی ادامه داد: اگر ما گرفتار قانون های جعلی نباشیم و مقررات فیفا را به عنوان مرجع اجرا کنیم فوتبال ایران رفته رفته به اینکه بازیکنان زمان بیشتری در اختیار باشگاه ها باشند و 72 ساعت قبل از دیدارهای ملی در اختیار کادرفنی تیم ملی قرار گیرند، عادت خواهد کرد.

**تیم فوتبال بانوان سپاهان از راه یاب ملل مریوان شکست خورد
تیم فوتبال بانوان سپاهان روز جمعه با نتیجه یک بر صفر از راه یاب ملل مریوان شکست خورد.
این دیدار در هفته سوم رقابت های لیگ برتر فوتبال بانوان کشور امروز ساعت 10 صبح در ورزشگاه صفایه تیم سپاهان اصفهان برگزار شد که در پایان، تیم راه یاب ملل مریوان توانست با نتیجه یک بر صفر از سد تیم میزبان عبور کند.
در این دیدار دو تیم حملاتی را بر روی دروازه حریف تدارک دیدند که این میزبان توانست با گل دقیقه 3 ثنا صادقی از میزبان پیش بیفتد.
حملات سپاهانی ها با دفاع خوب بازیکنان حریف مواجه شد و در پایان میزبان در خانه این دیدار را واگذار کرد.
این دیدار را سلطنت نوروزی با کمک سحر بی باک ، فاطمه نصیری و مهشید گودزری قضاوت کردند.
ملوان بندرانزلی، سپاهان اصفهان، ذوب آهن اصفهان، شهرداری بم، شهرداری سیرجان، راه یاب ملل مریوان، سپیدار مازندران، پالایش گاز ایلام، استقلال خوزستان، پارس جنوبی بوشهر، نماینده شیراز و همیاری آذربایجان غربی دوازده تیمی هستند که در این دوره از رقابت ها حضور دارند.

**نبود هماهنگی داورها یکی از ضعف های فوتبال بانوان است
سر مربی تیم فوتبال بانوان سپاهان گفت: در بازی امروز داوران با هم هماهنگ نبودند و این یکی از ضعف های فوتبال بانوان است.
سمیه شهبازی روز جمعه بعد از شکست تیمش مقابل راه یاب ملل مریوان در اصفهان در گفت و گو با ایرنا افزود : تنها نقطه ضعف ما گل ثانیه های اول بود و تیم های حرفه ای هم وقتی دقیقه های اول گل می خورند خیلی به سختی بازی می کنند و بچه های ما وقتی به خود آمدند که ما موقعیت های خوبی را از دست دادیم.
وی ادامه داد: مقداری هم بازی تاخیری تیم حریف و بازی دفاعی باعث شد سرعت بازی از ما گرفته شود.
وی علاوه بر مسائل فنی ، مسائل روحی و روانی را هم عامل شکست تیمش برشمرد و تصریح کرد: وقتی گل خوردیم بازیکنانم مقداری از نظر روحی و روانی افت کردند و باعث شد مقداری نبض بازی از دستمان خارج شود ولی در کل در طول 90 دقیقه ما سوار بازی بودیم و بازی هم برد و باخت دارد و هرچند کسر نتیجه برای مان سخت بود ولی جبران می کنیم.
سر مربی تیم فوتبال بانوان سپاهان در خصوص آسیب دیدن تعدادی از بازیکنانش گفت: در بازی با تیم ملوان بود که چهار نفر از بازیکنان آسیب دیدند که با وجود آسیب دیدگی باز هم به زمین آمدند و در این بازی آسیب های جدی دیدند.
سرمربی تیم فوتبال بانوان راه یاب ملل با بیان اینکه سپاهان یکی از بهترین تیم هاست گفت: این تیم سالهاست که دارند یکدست بازی می کنند و همه می دانند که چقدر فوتبال را خوب بلدند ولی ما روی نقاط ضعف این تیم کار کرده بودیم و آنچه را که می خواستیم با تعویض نبرو در نیمه دوم بدست آوردیم.
9913/6026/


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

بالندگی در اوج تحریم تجربه شیرین البرز 97
کرج- ایرنا - استان نوپای البرز یا سرزمین اقوام با وجود فشارهای بدخواهان ملت ایران، اوج بالندگی اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و ... را در سال 97 به نمایش گذاشت و این سال با دستاوردهای فراوانی برای ساکنان این خطه رقم خورد.
«رونق تولید» قفل بسته تنها کارخانه فرومنگنز کشور را گشود
همدان - ایرنا - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان گفت: با دستور و تاکید ویژه دکتر رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، کارخانه ذوب آهن اسدآباد به عنوان تنها تولیدکننده فرومنگنز کشور، در سال جدید دوباره راه اندازی می شود و رونق به این واحد صنعتی راکد باز می گردد.
باران و سیل به حدود یکهزار واحد مسکونی خراسان شمالی خسارت زد
بجنورد- ایرنا- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی گفت: در بارندگی ها و سیلاب روزهای اخیر حدود یکهزار واحد مسکونی خسارت دیده است.
خورشید و فرصت تحول در تولید انرژی
سمنان- ایرنا- خورشید به عنوان منبع سازگار زیست محیطی ظرفیتی نهفته برای آغاز فصل جدیدی در عرصه تحول تولید انرژی است که می تواند افق های تازه ای برای بخش های صنعتی، اقتصادی، رفاهی و اجتماعی کشور باشد.
استاندار تهران: نقش مدیریت استان در تحقق شعار سال مهم است
تهران- ایرنا- استاندار تهران با بیان اینکه تحقق شعار سال 98 الزاماتی دارد که باید آن را فراهم کرد اضافه کرد: استانداری به عنوان رئیس همه کارگروه هایی که در زمینه رونق تولید فعال هستند، برای رونق بخشی به تولید و افزایش کیفیت محصولات تولیدی نقش مهمی برعهده دارد.
همراهی مردم با تولیدکنندگان در تحقق شعار سال ضروری است
اهواز - ایرنا - معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به نامگذاری سال 98 به نام رونق تولید گفت: همراهی مردم با تولید کنندگان برای رونق کالای داخلی و تحقق شعار سال ضروری است.
مناطق روستایی گنبد از بحران و مخاطرات سیل خارج شد
گنبدکاووس - ایرنا - فرماندار ویژه گنبدکاووس گفت: به دنبال عادی شدن اوضاع از دو روز گذشته در سطح شهر گنبد، مخاطرات و بحران سیل و طغیان رودخانه در روستاهای این شهرستان در هر دو بخش مرکزی و داشلی برون نیز برطرف شد.
پنج میلیون وسیله نقلیه در جاده های استان مرکزی تردد کردند
اراک - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی گفت: پنج میلیون و 131 هزار و 441 وسیله نقلیه از ابتدای طرح نوروزی تاکنون از جاده های این استان تردد کردند.
واژگونی خودروی اتباع بیگانه در سراوان 16مصدوم برجا گذاشت
زاهدان- ایرنا- رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: واژگونی یک دستگاه وانت تویوتا حامل اتباع بیگانه غیرمجار در مسیر سراوان - کوهرناگان 16 مجروح برجا گذاشت.
سه کوهنورد مفقود شده در ارتفاعات تفتان پیدا شدند
زاهدان- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: سه کوهنورد مفقود شده در ارتفاعات تفتان با تلاش نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر شهرستان خاش پیدا شدند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ویدئو - با برخی شگفتی‌های برج طغرل آشنا شوید
«برج طغرل» را یکی از زیباترین آثار تاریخی با پیشینه‌ای برابر ۹ قرن یعنی متعلق به دوره سلجوقی می‌دانند. مورخان معتقدند «طغرل بیک سلجوقی» مؤسس و نخستین پادشاه سلسله سلجوقیان در این برج آرمیده و همین امر سبب شده تا این اثر ملی به نام «برج طغرل» شهرت یابد. برای این بنای تاریخی کاربری‌های مختلفی مانند «ساعت»، «منعکس‌کننده صدا» و «راهنمای مسافران» عنوان کرده‌اند. برای رسیدن به برج طغرل در شهرری، خیابان ابن‌بابویه و در مقابل سردر شرقی، استفاده از مترو بهترین راه ممکن است. در فاصله مترو تا برج نیز تاکسی و اتوبوس‌هایی که در مقابل درِ خروجی مترو منتظر مسافران هستند، شما را به مقصد می‌رسانند.
سرمایه‌گذاران خارجی در مناطق آزاد کم شدند
آمارها نشان می‌دهد میزان جذب سرمایه خارجی در ۱۱ ماهه نخست سال 1397 نسبت به سال قبلش بیش از ۳۲ درصد کاهش داشته، این در حالی است که این آمار در سال ۱۳۹۶ روند افزایشی داشته است.
واردات ۲۰۳ تن عروسک به کشور+ جدول
براساس آمار گمرک در ۱۱ ماهه سال ۹۷ بالغ بر ۲۰۳ تن انواع عروسک از ۲ کشور جهان وارد ایران شده است.
موفقیت تیم ملی فوتبال امید، با وجود بدشانسی در راه المپیک
پیشکسوت فوتبال ایران می‌گوید با وجود بدشانسی تیم ملی فوتبال امید کشورمان در بازی برابر ترکمنستان و وجود چند مصدوم، امیدوار است این تیم بتواند امید ایران برای کسب سهمیه المپیک را زنده نگه دارد.
تاریخچه ۶ داربی که در عید برگزار شد
دهم فروردین ۹۸ ایران جذاب‌تر از همیشه خواهد شد. جایی که رفاقت جایش را به رقابت می‌دهد و یک باخت می‌تواند تمام خوشی‌های عید نوروز را به کام هوادار تلخ کند. داربی هشتاد و نهم، هفتمین داربی می‌شود که در تعطیلات عید یا روزهای نزدیک به تعطیلات برگزار می‌شود و پیروزی برای هر تیم می‌تواند به عنوان شیرین‌ترین عیدی ممکن تلقی شود.
اماکن ورزشی شمال کشور در اختیار سیل زدگان قرار گرفت
نگاهی به تحولات ورزشی سال 97 استان اصفهان
خودکفایی تا موفقیت؛ راهبرد نوین فدراسیون اسکواش
اماکن ورزشی گلستان و مازندران در اختیار آسیب‌دیدگان از سیل قرار گرفت
کمانداران کامپوند راهی تایلند شدند
مهم ترین رویدادهای ورزشی اصفهان در هفته ای که گذشت
دوومیدانی در سال ۹۷- ظهور کیهانی، پایان سناریوی حدادی
صعود سه شمشیرباز ایران به جدول اصلی جام‌جهانی مجارستان
کیخا در جام‌جهانی ژیمناستیک قطر چهارم شد
حریفان شمشیربازان ایران در جام جهانی مشخص شدند