سکونشینی، رویای کبدی کاران کبودراهنگ در لیگ برتر

09:09 ۱۷۶ روز و ۵ ساعت پیش ایرنا 221 0
سکونشینی، رویای کبدی کاران کبودراهنگ در لیگ برتر

همدان- ایرنا- بازیکنان تیم فتح کبودراهنگ در رویای تصاحب یکی از سکوهای قهرمانی سیزدهمین دوره رقابت های لیگ برتر کبدی باشگاههای کشور هستند.

ایرنا

به گزارش ایرنا سیزدهمین دوره مسابقات لیگ برتر کبدی مردان باشگاههای کشور از روز پنجشنبه 29 آذر ماه به میزبانی استان تهران برگزار شد و هشت تیم حاضر در جدول اصلی مسابقات با هم رقابت می کنند.
براساس برنامه ریزی انجام شده از سوی سازمان لیگ فدراسیون کبدی، رقابت های لیگ امسال هر 2 هفته یکبار برگزار می شود و تیم ها در هفت هفته مسابقات خود را انجام می دهند.
پس از پایان مرحله مقدماتی لیگ برتر که با حضور 11 تیم در شهر کبودراهنگ برگزار شد سه تیم استقلال رامهرمز، موسسه اعتباری نور فارس و عقاب نیروی هوایی چابهار از راهیابی به مرحله نهایی باز ماندند و هشت تیم دهیاری محمد آباد گرگان، فجر ساری، رعد پدافند هوایی سیستان و بلوچستان، الوار گرمسیری اندیمشک، پایا تردینگ آذربایجان غربی، فتح کبودراهنگ، عقاب تالش و میثم کاغذ دولت آباد اصفهان در لیگ برتر حضور دارند.

** کبودراهنگ میعادگاه کبدی کشور
کبدی یا زو یک بازی و ورزش است که بیشتر در ایران، هند و پاکستان رواج دارد و قدمت 10 ساله در استان همدان دارد و شهرستان کبودراهنگ از دیرباز میعادگاه کبدی کاران مستعد کشور بوده و همواره در ترکیب اصلی تیم ملی نماینده داشته است.
این روزها ورزش کبدی در کبودراهنگ دوره درخشان خود را سپری می کند و اوج پیشرفت آنها کسب سه سهمیه حضور در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا بود.
برخورداری از مربیان مجرب که هر یک سابقه عضویت در تیم های ملی کبدی کشور را در مسابقات بین المللی دارند به رشد و پیشرفت چشمگیر این رشته ورزش در کبودراهنگ کمک شایانی داشته است.
کبودراهنگ در کنار شهرهایی نظیر زاهدان، گرگان و ساری آوردگاه نخبه های کبدی کشور هستند و از این شهرها به عنوان مرکز اصلی پرورش استعدادهای کبدی نام برده می شود.

** فتح در اندیشه رسیدن به سکو
در سال های گذشته کبودراهنگ نماینده استان همدان در لیگ برتر کبدی کشور بوده است و اگرچه این تیم نتوانسته به مقام برسد اما همواره به عنوان یکی از مدعیان ظاهر شده و با ترکیب بومی گام به مسابقات گذاشته است.
این تیم در دور مقدماتی لیگ برتر امسال که عهده دار میزبانی بود، نتایج درخشانی را کسب کرد و حالا با امیدواری بسیار بیشتری برای تصاحب عنوان اولی تا سومی تلاش می کند.
امسال تیم های دهیاری محمد آباد گرگان، فجر ساری، رعد پدافند هوایی سیستان و بلوچستان و عقاب تالش مدعیان اصلی لیگ برتر به شمار می روند و فتح کبودراهنگ مسیر دشواری را پیش رو دارد.
با این حال رفتن روی سکو نیز برای این تیم موفقیت بزرگی محسوب می شود چرا که با حداقل هزینه های ممکن گام به مسابقات گذاشته است.
حضور بازیکنان ملی پوش در تیم فتح کبودراهنگ مهمترین اهرم قدرت برای این تیم محسوب می شود که آنها را برای رسیدن به هدف کمک می کند.

** تاکنون مقامی کسب نکردیم
رییس هیات کبدی همدان با اشاره به حضور این استان در لیگ برتر کشور گفت: تاکنون موفق به کسب مقام نشده ایم و امیدوارم امسال به این مهم برسیم.
محمود کوثری فرد افزود: تیم ما را ترکیبی از بازیکنان جوانان تشکیل داده اند که امسال در مسابقات قهرمانی کشور سوم شدند و 2 مهره ملی پوش نیز داریم.
وی خاطرنشان کرد: همه بازیکنان تیم فتح را نفرات بومی استان همدان شکل داده اند و 90 درصد تیم جوان هستند.
کوثری فرد یادآور شد: تیم فتح را حامیان بخش خصوصی تشکیل داده اند اما در مقایسه با تیم های دهیاری محمد آباد گرگان، فجر ساری و رعد پدافند هوایی سیستان و بلوچستان قابل قیاس نیست.
وی افزود: حتی رسیدن به سکوی لیگ برتر هم افتخار ارزنده ای برای ما محسوب می شود چرا که تاکنون عنوانی در این مسابقات کسب نکرده ایم.
وی اظهار داشت: البته اگر می توانستیم 2 مهاجم باتجربه را جذب کنیم امکان رسیدن روی سکوی قهرمانی هم وجود داشت اما در مجموع رسیدن به سکوی سومی هم موفقیت بزرگ به شمار می رود.
کوثری فرد خاطرنشان کرد: امسال تیم ها با قدرت و توان بسیار خوبی گام به مسابقات گذاشته اند و همه شانس قهرمان شدن را دارند.
رییس هیات کبدی همدان یادآور شد: هدف از حضور در لیگ برتر کشور کسب تجربه در مسیر حرفه ای است حتی اگر عنوانی را هم کسب نکنند.
کوثری فرد با اشاره به شرکت صنایع غذایی سحر، اداره ورزش و جوانان استان و ایرانسل در حمایت از تیم کبودراهنگ گفت: این حمایت ها نه تنها دلگرمی بازیکنان و کادر فنی را به دنبال دارد بلکه مسیر موفقیت را هموار می سازد.
2087/7520


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

بازار نفت با تولید فعلی باثبات است
معاون وزیر انرژی آمریکا در حاشیه دیدارهای انرژی گروه جی ۲۰ در ژاپن، اظهار کرد: واکنش آرام بازار نفت به حملات روز پنج‌شنبه به دو نفتکش در نزدیکی تنگه هرمز نشان می‌دهد بازار نفت تا زمانی که تولید در سطح فعلی ادامه دارد با ثبات است.
درخواست یک بشکه را هم بی‌جواب نمی‌گذاریم
وزیر انرژی عربستان سعودی در حاشیه نشست انرژی کشورهای گروه G۲۰ در ناگانوی ژاپن اظهار کرد حتی یک بشکه نفت درخواست شده از آرامکوی سعودی نبوده که ما آن را پاسخ نداده باشیم.
آمادگی فدراسیون روسیه برای ارائه ویزا به تجار ایرانی
سفیر فدراسیون روسیه در تهران از آمادگی فدراسیون روسیه برای ارائه ویزا به تجار ایرانی در چارچوب قراردادهای موجود خبر داد.
پنج پدیده اصلی دنیای انرژی
شرکت بریتیش پترولیوم در گزارش سالانه خود از دنیای انرژی به بررسی فراز و نشیب نظام انرژی جهانی در بیش از ۵۰ سال اخیر پرداخت و روندهای اصلی این بخش را منعکس کرد.
ناگفته‌های مدیریت بحران سیل در شبکه گاز؛ انتقال 2 میلیارد مترمکعب آب با لوله‌های گاز
مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران با تشریح ابعاد مدیریت بحران سیل در شبکه انتقال گاز ایران از انتقال بیش از دو میلیارد مترمکعب آب توسط لوله گاز در مناطق سیل‌زده کشور خبر داد.
امضای همه اسناد مورد نیاز در سطح دولتی برای تعامل ایران و روسیه
سفیر ایران در فدراسیون روسیه امضای همه اسناد مورد نیاز در سطح دولتی برای تعامل ایران و روسیه خبر داد.
افزایش مالیات استخراج نفت در روسیه
وزارت دارایی روسیه پیشنهاد کرد که مالیات استخراج معدنی برای تولید نفت در این کشور افزایش پیدا کند.
هیچ طرح جدیدی در زمینه انتقال آب خوزستان در وزارت نیرو مطرح نیست
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با بیان اینکه هیچ طرح جدیدی در بحث انتقال آب از استان خوزستان به سایر استان‌ها در وزارت نیرو مطرح نشده است، گفت: اینکه گفته می‌شود در زمان وقوع سیلاب در خوزستان برای انتقال آب از این استان نقشه کشیده می‌شد، صحیح نیست.
کابوس بزرگ بیمه‌گران نفتکش‌ها
حمله اخیر به نفتکش‌ها نزدیک آب‌های خلیج فارس نرخ پریمیوم بیمه برای کشتی‌هایی که از آب‌های خاورمیانه عبور می‌کنند را افزایش داده و هزینه انتقال نفت از این منطقه را بالا برده است.
یک قدم تا ابلاغ قرارداد موقت تجارت آزاد بین ایران و اتحادیه اوراسیا
وزیر نیرو با اشاره به تصویب انعقاد قرارداد موقت تجارت آزاد بین ایران و پنج کشور اتحادیه اوراسیا در مجلس شورای اسلامی گفت: مراحل نهایی شدن این موافقت‌نامه به ثمر رسیده و در انتظار ابلاغ آن بعد از تأیید شورای نگهبان هستیم و طبق این قرارداد ۸۰۰ قلم کالا مشمول کاهش تعرفه قرار می‌گیرند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مجلس از توضیحات وزیر صنعت قانع نشد
نماینده مردم تبریز در مجلس با بیان اینکه وزیر صنعت در نشست غیرعلنی مجلس پاسخ قانع‌کننده‌ای برای نمایندگان نداشت، گفت: وزیر صنعت عنوان کرد که من تولید خودرو را به دو برابر رساندم و تلاش می‌کنم این تولید افزایش هم پیدا کند.
درمان طلایی و فوری خشکی پوست
خشکی پوست می‌تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله آب و هوا، کم آبی، سوء تغذیه و استفاده از صابون های ناملایم باشد.
اشتغال از نوع دلالی سکه-پیشخوان
روزنامه های اقتصادی امروز یکشنبه 26 خرداد 98 را در اینجا مشاهده کنید.
فرودگاه‌های أبها و جیزان عربستان تعطیل شد- ارتش یمن: روزهای سختی در انتظار رژیم سعودی است
ارتش یمن از حمله پهپادهای تهاجمی «قاصف K۲» به فرودگاه‌های أبها و جیزان واقع در جنوب عربستان سعودی و متعاقب آن، تعطیل شدن این فرودگاه‌ها خبر دادند.
جزییات برنگشتن کماندار ایران از مسابقات جهانی هلند
افشارزاده از همسرش تقدیر کرد- حضور استاندار برکنار شده در جمع ورزشی‌ها
سلطانی‌فر: مجموعه مدیریت ورزش در شرایط آرمانی و هماهنگ است
کودکان از چه سنی ˮژیمناستیکˮ را شروع کنند؟
صالحی امیری: پیشکسوتان از خزانه بانک مرکزی برای ما ارزشمندتر هستند
احمدی: قانون وظایف، اختیارات و مسئولیت های وزارت ورزش و جوانان مبنای فعالیت های آینده است
دعوت ۱۴ والیبالیست به اردوی تیم ملی دانشجویان
چهارمین پیروزی والیبال نشسته ایران در قهرمانی آسیا
فرزام:شادی هنوز تمریناتش را شروع نکرده است- او را تحت فشار نمی گذاریم
رضوانی نماینده فدراسیون جهانی شنا شد