پرداخت هزینه درمان کودکان معلول

08:38 ۹۴ روز و ۲ ساعت پیش افکار نیوز 169 0
پرداخت هزینه درمان کودکان معلول

مجید قدمی گفت: در راستای اجرای خدمات حمایتی و جراحی کودکان معلول برای ۳۰۰ نفر از بچه‌های ناشنوا کاشت حلزونی انجام دادیم که در مدارس عادی مشغول به تحصیل شدند.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،مجید قدمی اظهار کرد: باید خدمات حمایتی چند جانبه برای فرهنگیان مشغول در مدارس استثنایی داشته باشیم. ولی با این وجود این معلمان مقدار زیادی سنوات عقب مانده دارند که هنوز پرداخ نشده است و حتی اگر اکنون سنوات ارفاقی این فرهنگیان را بدهیم خیلی خوشحال می‌شوند. بالای ۱۸۰ میلیارد تومان معوقات داریم که هنوز پرداخت نشده است.
رئیس سازمان آموزش و پرورشاستثنایی با بیان اینکه فرد معلوام شرایط جسمی از حالت عادی خارج است اظهار کرد: این افراد به لحاظ نوع معلولی نیاز‌های دارویی بیشتر در معرض صدمات محیطی قرار دارند و همچنین کودکانمبتلا به اختلالت عاطفی نیاز به قرص‌های آرام بخش دارند که با علم به قضیه طرح خدمات حمایتی از معلولانمطرح و اجرا شد و کودکان دارای معلولیت که به مدارس استثنایی مراجعه می‌کنند نیاز‌های دارویی و جراحیشان تامین می‌شود.
قدمی گفت: در راستای اجرای این طرح پرونده شناسنامه سلامت برای این افراد تشکیل شد و از سراسر کشور درخواست کردیم که برای این کودکان پرونده سلامتتشکیل داده و به تهران بفرستند. بسیاری از این کودکان تا قبل از این طرح به دلیل عدم توانایی مالی
خانوادههایشان دارومصرف نمی‌کردند که باعث شده بود بیماری آن‌ها به سمت حاد‌تر شدن پیش برود.
قدمی در ادامه افزود: به عنوان مثال در راستای اجرای خدمات حمایتی و جراحیکودکان معلول برای ۳۰۰ نفر از بچه‌های ناشنوا کاشت حلزونی انجام دادیم که در مدارس عادی مشغول به تحصیل شدند.
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی اضافه کرد: در راستای اجرای این طرح با وزارت بهداشتهمکاری داریم و در بحث سنجش بر اساس شناسنامه سلامت سعی می‌کنیم مشکلاتاین افراد را در طول ۱۲ سالی که در مدارس ما هستند از این خدمات بهره برده و بیماری آن‌ها کاهش پیدا کند.
قدمی افزود: معلمان شاغل در این مدارس از رشته‌ی روان شناسی کودکان استثنایی جذب می‌شوند، ولی در مدرسهپست تعریف شده مشاور و روان شناس را نداریم. البته در مدارس اسثثنایی نیرو‌های توان بخش، گفتار درمان گر، شنوایی سنج وجود دارد که وضعیت کودکان را بررسی و در صورت نیاز این کودکان را به مراکز ارجاع می‌دهند و هزینه
درمانآن‌ها نیز پرداخت می‌شود.
 


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

سلامت
سلامت

آخرین اخبار

پارک ملی تندوره بهشت پلنگ ایرانی
مشهد- ایرنا- پارک ملی تندوره یکی از بزرگترین مناطق حفاظت شده ایران است که می‌ توان پلنگ کمیاب ایرانی را در آن یافت. این منطقه با طبیعت بکر و زیبای خود زیستگاه جانوران و رویشگاه گیاهان زینتی و دارویی بسیاری است.
جاده شهرکرد - اندیکا در خوزستان زیر آب رفت
اهواز- ایرنا - رییس اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای اندیکا گفت:از بامداد امروز سه شنبه جاده اندیکا-شهرکرد در امتداد تالاب شیمبار زیر آب رفته و ارتباط کلیه روستاهای بخش چلو با مرکزشهرستان اندیکا در استان خوزستان قطع شده است.
وزیر کشور ترکیه: با ایران عملیات مشترک انجام دادیم
تهران – ایرنا – سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه گفت که حدود ششصد نیروی ترکیه ای و ایرانی اخیرا عملیات مشترکی را علیه پ.ک.ک در مرزهای شرقی ترکیه انجام دادند.
کره شمالی اهمال کره جنوبی در همکاری را محکوم کرد
پکن- ایرنا- کره شمالی آنچه را که اهمال کره جنوبی در اجرای طرح های مرزی مشترک و تقویت همکاری های دو کشور خوانده است، محکوم کرد.
شاخص سهام نیکی ژاپن سقوط کرد
پکن- ایرنا- درپی افزایش نگرانی ها از رکود اقتصادی و کاهش رشد اقتصاد دنیا در سال پیش رو، شاخص سهام نیکی ژاپن این هفته 3 درصد سقوط کرد.
مکرون: فرانسه و چین بر حمایت از توافق هسته ای با ایران تاکید کردند
تهران – ایرنا – امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه گفت که در دیدار با همتای چینی اش «شی جینپینگ» دو کشور بر حمایت خود از توافق هسته ای با ایران تاکید کردند.
سیاست‌های سوسیالیستی سندرز و نظام سرمایه داری آمریکا
لندن – ایرنا – «برنی سندرز» 77ساله در حالی برای دومین بار در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 آمریکا شرکت خواهد کرد که ایده‌های او در باره خدمات پزشکی و تحصیلات عالیه رایگان در مقابل نظام سرمایه داری آمریکا می‌تواند خریداران زیادی داشته باشد.
ترامپ برای اجرای معامله قرن به نتانیاهو فشار خواهد آورد
تهران – ایرنا – روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحرونوت» روز دوشنبه در مطلبی با اشاره به اقدامات دونالد ترامپ در همراهی با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی، نوشت: در پایان این نتانیاهو است که باید برای اجرای توافق معامله قرن ترامپ دست به عقب نشینی بزند.
رئیس جمهوری مکزیک خواستار عذرخواهی اسپانیا و واتیکان شد
تهران – ایرنا - «آندرس مانوئل لوپز اوبرادور» رئیس جمهوری مکزیک از اسپانیا و واتیکان خواست تا بابت فتح قاره آمریکا و نقض حقوق بشر در دوره استعمار عذرخواهی کنند.
گزارش مولر دموکرات ها را علیه وزیر دادگستری آمریکا شوراند
تهران – ایرنا – دموکرات ها و شماری از جمهوریخواهان که از انتشار یک خلاصه چهار صفحه ای گزارش رابرت مولر بازپرس ویژه دخالت ادعایی روسیه در انتخابات آمریکا خشمگین شده اند دست به دست هم داده اند تا وزارت دادگستری آمریکا را برای انتشار کامل یا بخش اعظمی از آن تحت فشار قرار دهند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اسامی برخی جانباختگان حادثه سیل شیراز اعلام شد
شیراز- ایرنا- اداره کل پزشکی قانونی استان فارس اسامی برخی جانباختگان حادثه سیل شیراز را اعلام کرد.
آماده باش دستگاه‌های مسئول در پایتخت برای مواجهه با سیل احتمالی
استاندار تهران تاکید کرد: با توجه به اعلام هواشناسی مبنی بر احتمال بارش شدید در عصر روز سه شنبه، همه دستگاه‌های مسئول استان تهران تا عصر روز چهارشنبه در آماده باش کامل خواهند بود.
افزایش تعداد کشته‌های سیل شیراز به ١٩ نفر
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که حادثه روز دوشنبه شیراز ١٩ کشته و ١٠٥ مصدوم برجای گذاشته که پس از مداوای تعداد زیادی از مصدومین هم‌اینک ٢٨ نفر در مراکز درمانی شیراز تحت درمان قرار دارند.
رودخانه فصلی 'جبل' شهر کوهپایه طغیان کرد
اصفهان- ایرنا - برخی منابع محلی از طغیان رودخانه فصلی 'جبل' شهر کوهپایه واقع در شرق اصفهان خبر دادند.
جزئیات سیل شیراز از زبان وزیر اطلاعات
وزیر اطلاعات با بیان اینکه در محل وقوع سیل در شیراز بستری برای نجات مردم وجود نداشته است، گفت: از صبح امروز وضعیت سیل ‌پیگیر بودم و به مقامات اطلاع‌رسانی کردیم و رئیس جمهور دستور ‌پیگیری را داد.
تعطیلی ۴۸ ساعته واحدهای صنفی در شمال تهران
درباره سندروم منیر چه می دانید؟
کدامیک از غذاها را هرگز نباید فریز کرد؟
علت فاجعه در دروازه قرآن شیراز مشخص شد
اطلاعیه هلال احمر درباره کمک به سیل زده گان
هنگام تغییر ارتفاع هواپیما نخوابید
چه توصیه‌هایی را باید هنگام وقوع سیل بدانیم؟
خیار و خواص ضدآلزایمری آن
هشدار رئیس هلال احمر درباره یک تهدید جدی
قایق سواری در اهواز ممنوع شد