«اسماء» اثر برتر جشنواره تئاتر انصار قشم شد

10:29 ۸۶ روز و ۱۱ ساعت پیش ایرنا 151 0
«اسماء» اثر برتر جشنواره تئاتر انصار قشم شد

قشم - ایرنا - دبیر جشنواره تئاتر انصار قشم گفت: اختتامیه دومین جشنواره تئاتر دینی و انقلابی انصار شامگاه جمعه برگزار شد و نمایش «اسماء» به کارگردانی عبدالرسول رنجبر تندیس و لوح سپاس اثر برگزیده را به خود اختصاص داد.

ایرنا

به گزارش ایرنا، محمد حکمیان در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: در بخش برترین بازیگر مرد، ابراهیم قویدل و محمدرضا زحمت‌کش بازیگران نمایش «اسماء» به ترتیب به مقام‌های اول و دوم دست یافتند و میثاق ماهیگیر بازیگر نمایش «آخرین رقص نفس ها» در رتبه سوم قرار گرفت.
وی ادامه داد: عسل ربابی بازیگر نمایش «اسماء» مقام نخست بازیگری زن را به خود اختصاص داد و زهرا گهره‌ای بازیگر نمایش «بال‌های خونی، آینه های شکسته و زهرا دلارا بازیگر نمایش «غیرت دستار» به مقام دوم مشترک دست یافتند.
دبیر جشنواره تئاتر انصار قشم تصریح کرد: فریبا عجم و ریحانه صادقی بازیگران نمایش «آخرین رقص نفس‌ها» نیز به طور مشترک مقام سوم را از آن خود کردند.
وی افزود: علی چرخی‌نفر و علیرضا سرودی از نمایش «بال‌های خونین، آینه‌های شکسته» رتبه بهترین موسیقی و کارگردانی را کسب کردند.
حکمیان ادامه داد: جایزه بهترین نویسندگی به صورت مشترک به عبدالرسول رنجبر برای اثر «اسماء»، و ابوذر رحیمی شهواری برای نمایش «غیرت دستار»، رسید.
وی اظهار داشت: در بخش طراحی لباس و صحنه حجت سلمان مرشدی و عبدالرسول رنجبر از نمایش ‌های «بال‌های خونین، آینه‌های شکسته» و «اسماء» حائز رتبه برتر شدند و الهام دلارا نیز به مقام اول طراحی بروشور برای نمایش «غیرت دستار» دست یافت.
دبیر جشنواره انصار هدف این جشنواره را «تربیت هنرمند دینی» و «تولید آثار فاخر دینی و انقلابی» اعلام کرد و افزود: 9 اثر از شهرستان قشم به دبیرخانه ارسال شد که در بازبینی، چهار گروه به مرحله نهایی راه یافتند.
نماش های «اسما» به کارگردانی رسول رنجبر، «غیرت دستار» به کارگردانی ابوذر رحیمی شهواری، «آخرین رقص قفس ها» به کارگردانی ابوطالب احدی و «بال های خونین، آیینه های شکسته» به کارگردانی علیرضا سرودی در این جشنواره به روی صحنه رفتند.
دومین جشنواره تئاتر دینی انقلابی انصار روزهای 28 و 29 آذر ماه 97 در جزیره قشم برگزار شد.
354 عضو انجمن نمایش قشم در قالب 13 گروه به عنوان انجمن ملی فعالیت می کنند.
شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود یکهزار و 628 کیلومتر مربع وسعت و 150 هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان قرار دارد.
7500


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

شهرداری تهران مکلف به مناسب سازی معابر برای معلولان شد
تهران- ایرنا- اعضای شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری را مکلف به اختصاص بودجه ای ویژه ای برای مناسب سازی فضاهای شهری برای توان یابان، سالمندان، کودکان و سایر اقشار آسیب‌ پذیر جسمی، حرکتی و ذهنی کردند.
ماجرای «رها» و مددکاری که قربانی شد
تهران-ایرناپلاس-چند روز پیش خبری با عنوان اخراج فاطمه کمرخانی، کارمند یک مراکز وابسته به سازمان بهزیستی ایلام به دلیل افشاگری و رسانه‌ای کردن موضوع ازدواج «رها»، دختر 11ساله ایلامی با مرد 50ساله در فضای مجازی منتشرشد؛ خبری که حساسیت افکار عمومی را برانگیخت و واکنش‌های زیادی داشت.
نخبه گرایی،جمهوریت و افزایش مشارکت  رویکرد لایحه جامع انتخابات
اصفهان- ایرنا - نخبه گرایی، جمهوریت و تجمیع قوانین و مردمی کردن رقابت از ویژگی های لایحه جامع انتخابات است که به اعتقاد کارشناسان حاضر در میزگرد ایرنا اصفهان، این رویکرد موجب افزایش مشارکت مردم و تثبیت و اقتدار بیش از پیش جمهوری اسلامی می شود.
برگزاری رقابت های ورزش کارگری در کشور افزایش یافته است
یاسوج- ایرنا- رئیس فدراسیون ورزش کارگری گفت: برگزاری رقابت های ورزشی کارگری در کشور با 70 مورد رقابت نسبت به سال های گذشته افزایش و رکورد شکنی داشته است.
ظرفیت پتروشیمی کشور به 90 میلیون تن افزایش می یابد
گچساران- ایرنا- معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران گفت: با بهره برداری از واحدهای در حال ساخت ، ظرفیت تولیدات پتروشیمی کشور تا پایان دولت دوازدهم به 90 میلیون تن می رسد.
بیانیه گام دوم انقلاب راهکار مقابله با جنگ نرم است
تبریز- ایرنا - رئیس ستاد مشترک و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه هدف دشمنان از جنگ نرم، تسلط بر مغز جوانان کشور است؛ گفت: بیانیه گام دوم انقلاب که توسط رهبر معظم انقلاب صادر شده راهکار مقابله با جنگ نرم است.
مدیریت منابع، شاه کلید بهره وری آب در مازندران
ساری - ایرنا - مدیریت منابع، مصرف و بهره وری بهینه آب با فرهنگ سازی و نیز استفاده از مبانی علمی، شاه کلید خروج از کم آبی در کشور و مازندران اعلام شد، مقوله ای که امروز بار دیگر اساتید دانشگاه ها در همایش راهبردهای مصرف بهینه آب در بخش کشاورزی در ساری مورد توجه قرار دادند.
تعلیق پروازهای تابان به بجنورد تا 3 ماه دیگر ادامه می یابد
بجنورد - ایرنا- مدیر روابط عمومی فرودگاه بجنورد گفت: تعلیق پروازهای شرکت هواپیمایی تابان به فرودگاه مرکز استان خراسان شمالی ممکن است تا سه ماه دیگر ادامه یابد.
تشکیل جبهه مشترک بین ادیان ابراهیمی ضروری است
مشهد - ایرنا - مدیر حوزه های علمیه کشور گفت: تشکیل جبهه مشترک ایمانی، فرهنگی و علمی میان ادیان ابراهیمی برای پیوند بین پیروان آنها ضروری است.
مراکز معاینه فنی تهران در ایام نوروز نوبتی دایر است
تهران- ایرنا- مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران اعلام کرد: مراکز معاینه فنی در ایام نوروز (به جز روزهای تعطیل اول و سیزدهم فروردین) به صورت نوبتی دایر است و در سایر روزهای عادی طبق ساعات اداری در صبح و عصر فعالیت خواهد داشت.