اعتبار لازم برای دسترسی معلولان به ادارات فراهم شود

09:48 ۲۱۰ روز و ۲ ساعت پیش ایرنا 262 0
اعتبار لازم برای دسترسی معلولان به ادارات فراهم شود

تهران- ایرنا- معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور، از دستگاه ها خواست در فصل بودجه اعتبارات لازم را برای مناسب سازی فضاهای اداری به منظور دسترسی معلولان پیش بینی کنند؛ چنانچه در قانون برای دستگاه هایی که در این زمینه اقدام نمی کنند، مجازات درنظرگرفته شده است.

ایرنا

حسین نحوی نژاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: فصل بودجه است و از دستگاه ها خواهش می کنیم حتما با توجه به وظایفی که قانون برعهده آنها گذاشته و 30 امتیازی که در جشنواره شهید رجایی به مناسب سازی فضاهای اداری برای معلولان اختصاص پیدا کرده است، در رایزنی با سازمان برنامه و بودجه اعتبارات لازم را در بودجه خود پیش بینی کنند تا هم مشمول مجازات هایی که در قانون پیش بینی شده است، نشوند و هم زمینه دسترسی معلولان به محیط های اداری فراهم شود.
وی تاکید کرد: افراد دارای معلولیت در حال حاضر در زمینه های عبور و مرور و دسترسی به محیط های اداری دارای مشکل هستند؛ از این رو، ادارات بهزیستی باید در این زمینه پیشقدم باشد.
نحوی نژاد اضافه کرد: بحث دسترسی به اطلاع رسانی و اتوماسیون اداری به ویژه برای افراد نابینا بسیار حائز اهمیت است و لازم است که زمینه مناسب سازی فضاها و دسترسی آنان به اطلاعات عمومی فراهم شود.

* ادارات باید به طراحی جهانی فکر کنند
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: در زمینه اهمیت دسترسی معلولان به محیط کار و رفت و آمد آنان، کار فرهنگی خوب انجام نشده و این مساله موجب شده است به افرادی که احساس می کنیم دچار ناتوانی هستند، اعتماد نشود در حالی که برای حضور آنان در محیط کار باید فرصت هایی فراهم شود.
نحوی نژاد افزود: منظور از فرصت این است که معلولان به محیط های کاری و اداری و محیط پیرامون خود به راحتی دسترسی داشته باشند؛ بنابراین اصل اول این است که به طراحی جهانی فکر کنیم. طراحی جهانی می گوید هر محیطی برای همه باید قابل دسترس باشد این اصل اول است.
وی تصریح کرد: با توجه به کندی کار در زمینه مناسب سازی، قانونگذار در قانون جامع حمایت از حقوق معلولان، برای دستگاه هایی که در این زمینه اقدام نمی کنند، مجازات قائل شده است.
نحوی نژاد به مشکلات رفاهی و معیشتی معلولان اشاره کرد و گفت: معلولان با توجه به هزینه های بالایی که معلولیت برای آنها رقم می زند، با مشکلات رفاهی متعددی روبرو هستند و تلاش می شود که رفاه تمام مددجویان به ویژه افراد دارای معلولیت بهبود پیدا کند.
اجتمام*9185*1834


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

حکم شرعی مصرف دارو و اُدکلن حاوی الکل
دفتر آیت الله سیستانی به استفتائی در مورد حکم شرعی مصرف داروها و عطرهای حاوی الکل پاسخ داد.
«کلاغ» مهمان جدید شبکه نمایش خانگی
مجموعه تلویزیونی «پادری» در جدول پخش شبکه یک قرار گرفت.
یک سوال، دلیل عجیب حذف «دورهمی» از کنداکتور تلویزیون!
با انتشار خبر ساخت برنامه «شب‌نشینی» در شبکه نمایش خانگی به نظر می‌رسد پخش «دورهمی» از تلویزیون به طور کلی منتفی شده باشد.
ماجرای دندان طلای گم‌شده در «غسالخانه تهران» -عکس
کارگردان «۵۶، غسالخانه تهران» با اشاره به اینکه این نمایش، اثری طنز با چاشنی سیاست است عنوان کرد ماجراهای نمایش در یک غسالخانه و در سال ۵۶ رخ می‌دهد.
شروع انفجاری «شیر شاه»- رکوردشکنی انیمیشن محبوب
براساس آمار پیش‌فروش بلیت، انیمیشن «شیر شاه» با فروش ۱۸۵ میلیون دلاری در آمریکای شمالی شروعی انفجاری را در روزهای افتتاحیه خود تجربه خواهد کرد.
آخرین وضع آب و هوای کشور در بیست و نهم تیر
براساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی تداوم هوای گرم طی سه روز آینده در غالب مناطق کشور ادامه دارد.
قتل زن جوان مقابل پسر ۱۲ ساله +تصاویر
صبح از خواب بیدار شدم و به همسرم گفتم پولم را بده، بدهی دارم اما او مخالفت کرد، با هم درگیر شدیم، چند ضربه به صورتش زدم.
مهریه سنگین ضمانت اجرا ندارد-قانون کاهش سقف مهریه تا 14 سکه در مجلس
برنامه نسل امروز این هفته جمعه 28 تیر ماه با موضوع مهریه ( آسیب شناسی مسئله ای در حوزه ازدواج جوانان) با حضور سیده فاطمه ذوالقدر سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس، فاطمه رهبر نماینده ادوار مجلس و سمانه عیوضی فعال رسانه ای با اجرای امیرابراهیم رسولی به روی آنتن شبکه پنج رفت.
هزینه‌های ۲۰ میلیونی یک دبستان لاکچری +جدول
در حالیکه طبق شهریه مصوب اعلام شده از سوی آموزش‌وپرورش مدارس غیردولتی در دوره ابتدایی تا سقف ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان می‌توانند شهریه دریافت کنند، لیست هزینه‌های یک مدرسه لاکچری در شهر تهران حکایت از ماجرای دیگری دارد.
دردسری جدید برای اهالی رسانه و خبرنگاران
حدود یک ماه از ارسال پیامک تأیید معاونت حمل و نقل برای خبرنگاران واجد شرایط می‌گذرد ولی اهالی رسانه گله‌مند از اخذ عوارض بدون تخفیف هستند و شهرداری هم پاسخ روشنی در این باره نمی دهد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

توقیف نفتکش انگلیسی و موازنه تنش با آمریکا
همه گزینه های امریکا باید به یک گزینه یعنی "پایان تروریسم اقتصادی" علیه ایران تقلیل پیدا کند. ایران کشوری نیست که بنشیند و مجازات اقتصادی مردمش را تماشا کند.
ملت ایران نیازی به تاییدیه اخلاقی آمریکا و اروپا نداشت
این ناعادلانه است که رئیس‌جمهور در چهارمین سالگرد برجام، به جای برداشتن تحریم‌ها بگوید از نظر اخلاقی برنده شدیم.
آمارهای اقتصادی دولت با واقعیت منطبق نیست
یک روزنامه حامی دولت می‌گوید آمارهای اقتصادی روحانی منطبق با واقعیت نیست.
مهمترین ترکیبات غذایی سرطان‌زا و ضد سرطان را بشناسید
عضو هیات علمی انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور برخی ترکیبات غذایی سرطان‌زا و همچنین مواد غذایی دارای بیشترین اثر حفاظتی در برابر بروز سرطان را تشریح کرد.
تداوم هوای گرم در اکثر مناطق کشور
کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به وضعیت جوی گفت: تداوم هوای گرم تا ۳ روز آینده برای اکثر مناطق کشور با توجه به الگوی تابستانه پیش بینی می‌شود.