افزایش طبقه مزد بگیر فقیر در آمریکا

06:30 ۹۰ روز و ۸ ساعت پیش افکار نیوز 203 0
افزایش طبقه مزد بگیر فقیر در آمریکا

در سال های گذشته درآمدهای ما در حالی که هزینه های زندگی به شدت افزایش داشته، رو به کاهش بوده و طبقه متوسط در آمریکا در نتیجه این اتفاق فرسایش شدیدی را تجربه کرده است.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، طبقه متوسط کشور به شدت در حال کوچک شدن است، اما بیشتر آمریکاییان همچنان فکر می کنند که جزئی از این طبقه هستند. شاید یکی از دلایل این امر این باشد که عضو طبقه متوسط بودن دست کم از جمله ارزش های برابری خواهانه ای است که در طول زندگی توی سر ما فرو کرده اند.
عده کمی از آمریکاییان خود را در زمره «طبقه بالا» می دانند و من هرگز کسی را ندیده ام که خود را جزو «طبقه پایین» جامعهتوصیف کند.  امروزه به جای «طبقه پایین» بسیاری از سیاستمداران دوست دارند از اصطلاح «طبقه مزدبگیر» که از نظر سیاسی بسیار درست تر است استفاده کنند، اما  برای توصیف درست تر این طبقه باید از اصطلاح «فقرای مزدبگیر» استفاده کرد. امروزه نیمی از کل مزدبگیران آمریکایی سالانه درآمدی کمتر از 30 هزار
دلاردارند و با چنین درآمدی قطعا نمی توان از پس هزینه های شیوه زندگی یک خانوادهطبقه متوسط برآمد.
در سال های گذشته درآمدهای ما در حالی که هزینه های زندگی به شدت افزایش داشته، رو به کاهش بوده و طبقه متوسط در نتیجه این اتفاق فرسایش شدیدی را تجربه کرده است. اما با وجود این همه 68 درصد از کل آمریکاییان همچنان خود را جزو «طبقه متوسط» می دانند: «آنگونه که داده های جدید به دست آمده از «مطالعه برنامه ریزی و پیشرفت» سال 2018 نورث وسترن میوچال نشان می دهد 68 درصد از آمریکاییان خود را جزو طبقه متوسط می دانند که به نسبت سال گذشته 2 درصد کاهش نشان می دهد. با این حال به دلیل گنگ بودن این تعریف، تعداد آمریکاییانی که خود را جزو این طبقه می دانند بسیار بیشتر از میزانی است که از نظر فنی و بر اساس
درآمددر این طبقه جای داده می شوند.
بر اساس گزارش اخیر مرکز تحقیقاتی پیو که از داده های سال 2016 استفاده کرده، در واقعیت اکنون بیشتر از 50 درصد از کل جمعیت آمریکا در «طبقه متوسط» جای می گیرند. این رقم در سال 1971 معادل 61 درصد بوده است.»
پس بر اساس این مطالعه چیزی حدود 18 درصد از کل آمریکاییان به اشتباه بر این باورند که جزو طبقه متوسط قرار دارند.
هم اکنون 325 میلیون نفر در ایالات متحدهزندگی می کنند و بنابراین ما به طوربالقوه از حدود 58 میلیون نفر صحبت می کنیم که فکر می کنند عضوی از طبقه متوسط هستند در حالی که چنین نیست.
از دیگر پیمایش ها نیز ارقام مشابهی به دست آمده است. برای مثال یک پیمایش جدید دریافته است که 22 درصد از آمریکاییانی که از نظر درآمد در طبقه متوسط جای نمی گیرند، خود را دارای چنین درآمدی می دانند.
البته حتی اگر کسی بتواند «درآمد متوسط» را تعریف کند این ضرورتا به این معنا نیست که همه چیز بر وفق مراد است.
امروزه اکثر آمریکاییان دست کم در مقطعی از زندگی خود، زندگی دست به دهانی دارند و چشم به دریافت دستمزدماهانه خود دارند. زندگی در لبه کفایت مالی می تواند یک منبع دائمی
استرسباشد و به سادگی می تواند کم کم سراسر زندگی انسان را دربربگیرد. برای روشن کردن این منظور بهتر است نظر شما را به چکیده ای از مقاله ای جلب کنم که لورن ولبانک به تازگی منتشر کرده است:
«مثل بسیاری از آمریکاییان ما نیز در تک تک ماه ها برای گذران زندگی در تقلا هستیم. تمایل سازشکارانه ای که ما همواره برای تحمل این وضعیت نشان می دهیم، بر واقعیت ماجرا سرپوش می گذارد. ما به خریدهایی علاقه مندیم که در این لحظه توان پرداخت هزینه آن را از جیب خود نداریم (مثل قبض
برقکه ماه گذشته برای پرداخت آن پولکم آوردم) و سپس زمانی که هزینه های عقب افتاده را پرداخت می کنیم، شادمانیم که از این مزیت برخوردار شده ایم که بدهی خود را دیرتر بپردازیم. هرچند که پرداخت های ماهانه ما هیچگاه کاهش پیدا نمی کند، به همین دلیل هرگز نمی توانیم خود را از زیر بار آنها برهانیم.
تمام این ها یک اثر روانی و عاطفی دارد. من مرتبا
بودجهخودم را در ذهنم مرور می کنم و می کوشم به خودم اطمینان خاطر دوباره بدهم که اعداد و ارقام این ماه جور در خواهند آمد. من هیچ وقت به پول فکر نمی کنم. من جرات به خرج می دهم و وارد یک فروشگاه می شوم یا باک اتومبیلم را از
بنزیننقدی پر می کنم، چرا که هر یک از این خریدها ما را دوباره به آن نقطه صفر توازن بازمی گردانند و نزدیک تر می کنند. نگرانی ما بر سر مسائل مالی هیچ گاه مرتفع نمی شود.»
آیا شما نیز تا کنون این احساس را تجربه کرده اید؟شاید همین حال در حال تجربه کردن آن باشید. اگر چنین است قطعا شما تنها نیستید. بیشتر خانواده های آمریکایی عمیقا در این چرخه دست و پا می زنند و هر سال که می گذرد این وضعیت وخیم تر نیز می شود.
در عین حال کسانی در صدر هرم وجود دارند که به تمول رسیده اند. در واقع یک مطالعه نشان داده که شکاف بین ثروتمندان و فقرا در ایالات متحده به بیشترین حد خود از دهه 1920 رسیده است.
ما حقیقتا در یک «عصر طلایی جدید» زندگی می کنیم و بزرگ ترین برنداگان این وضعیت «1 درصدی های رأس» بوده اند. متیو استوارت می نویسد: «در واقع چنین است که 1 درصدی های رأس،  برندگان بزرگ این تمرکز فزاینده ثروت در طول نیم قرن گذشته بوده اند. به گفته امانوئل سایز و گابریل زوکمن اقتصاددان از دانشگاه برکلی، 160 هزار خانوار 22 درصد از
ثروتآمریکا را درسال 2012 در دست خود داشته اند، رقمی که در سال 1863 ده درصد بوده است. اگر دنبال آن نوع پولی هستید که می توان با آن
انتخاباتها را خریداری کرد، چنین پولی را تنها در نزد 1 درصدی ها پیدا خواهید کرد.»
می گویند با پول نمی توان خوشبختی را خرید و این حقیقت دارد. اما بدون شک اعداد و ارقام نشان می دهند که
فقیربودن نیز محرومیت ها و مشکلات  طاقت فرسایی را به همراه دارد. استوارت می نویسد: «چاقی، دیابت، امراض قلبی، امراض کلیوی و امراض کبدی در افراد متعلق به خانواده هایی با درآمد کمتر از 35 هزار دلار، به نسبت افراد متعلق به خانواده هایی با درآمدی بالاتر از 100 هزار دلار در سال، دو تا سه برابر شایع تر است. در ایالات متحده  نرخ
مرگو میر در میان سفیدپوستان طبقه متوسط کمتر تحصیل کرده - که از این نظر در کشورهای توسعه یافته همتا ندارد- در یک دهه و نیم آغازین قرن بیست و یکم افزایش پیدا کرده است. این گرایش که آن کیس و آنگس دیتون اقتصاددانان
دانشگاه پرینستونآن را «مرگ های از سر نومیدی» نامیده اند، یعنی خودکشیو مرگ و میرمرتبط با مواد مخدرو الکل رشدداشته است.»
متاسفانه وضعیت اقتصادی بار دیگر شروع به وخامت کرده و کسانی که در انتهای هرم قرار دارند اول از همه رنج آن را احساس می کنند.
دوره ثبات نسبی که ما از آن برخوردار بودیم به سرعت در حال به آخر رسیدن است و هم اکنون تقریبا همه می توانند مشاهده کنند که روزگار دشواری را در پیش رو خواهیم داشت.
یک پیمایش جدید از مدیران عامل شرکت ها که به تازگی منتشر شده، حاوی ارقام جالب توجهی است. این پیمایش فاش می کند که 49 درصد این مدیران معتقدند که با به آخر رسیدن سال آتی
رکود اقتصادیآغاز خواهد شد و تعداد حیرت انگیز 82 درصد آنها بر این باورند که تا آخر سال 2020 رکود آغاز خواهد شد: «با توجه به اینکه شرکت های بزرگ سرگرم کاستن از کارکنان خود بوده اند، رهبران مالی شرکت ها با قضاوت از روی این اتفاقات، یک رکود را در آینده آمریکا مشاهده می کنند. شواهد کند شدن روند
اقتصاددر حال نمودار شدن است، از جمله کاهش گسترده تعداد حقوقبگیران که شرکت های آمریکایی چون جنرال موتورزو ورایزن به آن دست زده اند.
هشتاد و دو درصد از مسئولان مالی ارشدی که مورد این نظر سنجی قرار گرفته اند، معتقدند که از انتهای سال 2020 شاهد آغاز یک رکود اقتصادی خواهیم بود و نزدیک به 49 درصد نیز فکر می کنند که  زمانی در سال آینده حرکت اقتصاد کشورکند خواهد شد.»
با این حال این نمونه دیگری است از چرخش روانی بزرگی که در کشور ما در حال رخ دادن است. اجماع های گسترده ای بر سر این وجود دارد که روند فعالیت های اقتصادی قرار است کند شود و افرادی که میلیون ها دلار در حساب های بانکی شان دارند نیستند که از این وضعیت دچار رنج و مشقت خواهند شد. نه. یک بار دیگر عمدتا مردمی متحمل این رنج خواهند شد که با از دست دادن شغل و خانه هایشان ندرتا می توانند این دوره را پشت سر بگذارند و هیچ کس  قرار نیست برای نجات آنها بشتابد.


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

اولین مستند از زندگی سیروس گرجستانی در تلویزیون
قسمت سوم از مجموعه مستند پرتره «رخ» به تهیه‌کنندگی «سید مازیار هاشمی» امشب روی آنتن شبکه مستند می‌رود.
سیل 16 میلیارد ریال به عشایر شیروان خسارت وارد کرد
بجنورد- ایرنا- رییس اداره امور عشایری شیروان گفت: جاری شدن سیل در مراوه تپه استان گلستان در 72 ساعت گذشته، 16 میلیارد و 500 میلیون ریال خسارت به عشایرکوچرو این شهرستان در این منطقه خسارت وارد کرد.
رخدادهای تلخ و شیرین استان کرمان در سال 97
کرمان - ایرنا - استان کویری کرمان در سال 97 شاهد اتفاقات و رویدادهای تلخ و شیرین زیادی بود که بی شک در حوزه کشوری نیز تاثیرگذار بوده و موفقیت این استان در عرصه اقتصاد مقاومتی با کمک گرفتن از توان بخش خصوصی را باید از جمله رویدادهای شیرین و موثر سال گذشته نام برد.
اصفهان شلوغ می‌شود- افزایش ساعت بازدید امکان توریستی
دو مسجد تاریخی شهر اصفهان که به مناسبت اعتکاف، در نخستین روزهای تعطیلات نوروز بسته شده بودند از سوم فرودین ماه برای بازدید عموم باز خواهند شد. همچنین «منارجنبان» اصفهان نیز با حضور «کارشناس میراث فرهنگی» در ساعت‌های مشخص تکان داده می‌شود.
موشک بالستیک «زلزال ۱» یمن مواضع متجاوزان سعودی را درهم کوبید
یمنی ها با شلیک موشک بالستیک «زلزال ۱» مواضع متجاوزان سعودی در شهر نجران را هدف قرار دادند.
تردد خودروها در لرستان 5 درصد افزایش یافت
خرم آباد - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان گفت: در نخستین روز از سال جدید 380 هزار و 128 تردد در جاده های این استان ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 5.30 درصد افزایش یافته است.
آمریکا ۲ شرکت کشتیرانی چین را تحریم کرد
آمریکا ۲ شرکت کشتیرانی چین را به اتهام نقض تحریم‌های کره‌شمالی تحریم کرد.
231 هزارو 900 تردد نوروزی در استان اردبیل انجام گرفت
اردبیل - ایرنا- رئیس کمیته حمل و نقل ستاد اجرایی خدمات سفر استان اردبیل از ثبت 231 هزارو 300 تردد نوروزی در جاده های این استان خبر داد.
استقبال ترزا می‌ از تصمیم اتحادیه اروپا برای تعویق برکسیت
نخست‌وزیر انگلیس ضمن استقبال از تصمیم اتحادیه اروپا برای تعویق برکسیت این موضوع را فرصت خوبی برای قانونگذاران پارلمان این کشور دانست.
محمد اصفهانی:دلال‌بازی در همه چیز رسوخ کرده است
محمد اصفهانی گفت: دلال بازی در همه چیز رسوخ کرده است از جمله ترانه و آهنگ. عملا به جای اینکه هنرمند باشند بیزینس من هستند. فقط پول باشد کار را انجام می‌دهند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

۱۰ نکته در مورد تفاوت مصرف «مواد مخدر» بین زنان و مردان
معتاد عنوانی است که گرچه هم به زنان و هم به مردان مصرف کننده موادمخدر گفته می شود اما الگو، نوع و حتی عوارض مصرف در میان دو جنس بسیار متفاوت از یکدیگر است، تفاوتی که سازمان ملل متحد را نیز وارد مساله کرده است.
معرفی تیم‌های برتر فوتبال جهان- دورتموند؛ دیوار زرد فوتبال آلمان
تیم فوتبال دورتموند از مهمترین تیم‌های فوتبال آلمان و اروپاست که افتخارات عدیده‌ای داشته است.
رئیس جمهوری سابق برزیل بازداشت شد
میشل تامر، رئیس‌جمهوری سابق برزیل در جریان عملیات پیگرد ضدفساد در این کشور بازداشت شد.
تالاب های لرستان جاذبه منحصربه فرد گردشگری
خرم آباد - ایرنا - تالاب ها از جمله جاذبه های طبیعی لرستان هستند که به ویژه درفصل بارندگی زیبایی خاصی به منطقه می بخشند و مامن و زیستگاهی مناسب برای انواع پرندگان، آبزیان و پرندگان بومی و مهاجر محسوب می شوند.
افزایش ۴۱ درصدی مصرف سوخت‌های فسیلی از دهه ۹۰
در آستانه روز جهانی هواشناسی دبیر کل سازمان جهانی هواشناسی با اشاره به اینکه «خورشید، زمین و هوا» شعار سازمان جهانی هواشناسی برای سال ۲۰۱۹ است، طی بیانیه‌ای اعلام کرده است که از سال۱۹۹۰ میلادی تاکنون، مصرف سوخت‌های فسیلی ۴۱ درصد افزایش یافته که نتیجه آن گرمایش اقلیم است. طی دهه گذشته سهم دی‌اکسیدکربن در این افزایش ۸۲ درصد بوده است.
موشک بالستیک «زلزال ۱» یمن مواضع متجاوزان سعودی را درهم کوبید
آمریکا ۲ شرکت کشتیرانی چین را تحریم کرد
استقبال ترزا می‌ از تصمیم اتحادیه اروپا برای تعویق برکسیت
تهدید آمریکا علیه مادورو به خاطر بازداشت چهره‌های اپوزیسیون
نیوزیلند پیکر قربانیان حمله تروریستی اخیر را تشییع کرد
سخنگوی وزارت خارجه: تصمیمات خلق‌الساعه ترامپ منطقه را به سمت بحران سوق می‌دهد
دمشق ادعای ترامپ درباره جولان اشغالی را قویا محکوم کرد
موافقت اتحادیه اروپا با به‌ تاخیر افتادن برگزیت
برگزاری نشست فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی برای بررسی کشتار مسلمانان در نیوزیلند
پامپئو در سرزمین‌های اشغالی: از اسرائیل در برابر ایران حمایت می‌کنیم