افزایش طبقه مزد بگیر فقیر در آمریکا

06:30 ۲۰۹ روز و ۸ ساعت پیش افکار نیوز 374 0
افزایش طبقه مزد بگیر فقیر در آمریکا

در سال های گذشته درآمدهای ما در حالی که هزینه های زندگی به شدت افزایش داشته، رو به کاهش بوده و طبقه متوسط در آمریکا در نتیجه این اتفاق فرسایش شدیدی را تجربه کرده است.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، طبقه متوسط کشور به شدت در حال کوچک شدن است، اما بیشتر آمریکاییان همچنان فکر می کنند که جزئی از این طبقه هستند. شاید یکی از دلایل این امر این باشد که عضو طبقه متوسط بودن دست کم از جمله ارزش های برابری خواهانه ای است که در طول زندگی توی سر ما فرو کرده اند.
عده کمی از آمریکاییان خود را در زمره «طبقه بالا» می دانند و من هرگز کسی را ندیده ام که خود را جزو «طبقه پایین» جامعهتوصیف کند.  امروزه به جای «طبقه پایین» بسیاری از سیاستمداران دوست دارند از اصطلاح «طبقه مزدبگیر» که از نظر سیاسی بسیار درست تر است استفاده کنند، اما  برای توصیف درست تر این طبقه باید از اصطلاح «فقرای مزدبگیر» استفاده کرد. امروزه نیمی از کل مزدبگیران آمریکایی سالانه درآمدی کمتر از 30 هزار
دلاردارند و با چنین درآمدی قطعا نمی توان از پس هزینه های شیوه زندگی یک خانوادهطبقه متوسط برآمد.
در سال های گذشته درآمدهای ما در حالی که هزینه های زندگی به شدت افزایش داشته، رو به کاهش بوده و طبقه متوسط در نتیجه این اتفاق فرسایش شدیدی را تجربه کرده است. اما با وجود این همه 68 درصد از کل آمریکاییان همچنان خود را جزو «طبقه متوسط» می دانند: «آنگونه که داده های جدید به دست آمده از «مطالعه برنامه ریزی و پیشرفت» سال 2018 نورث وسترن میوچال نشان می دهد 68 درصد از آمریکاییان خود را جزو طبقه متوسط می دانند که به نسبت سال گذشته 2 درصد کاهش نشان می دهد. با این حال به دلیل گنگ بودن این تعریف، تعداد آمریکاییانی که خود را جزو این طبقه می دانند بسیار بیشتر از میزانی است که از نظر فنی و بر اساس
درآمددر این طبقه جای داده می شوند.
بر اساس گزارش اخیر مرکز تحقیقاتی پیو که از داده های سال 2016 استفاده کرده، در واقعیت اکنون بیشتر از 50 درصد از کل جمعیت آمریکا در «طبقه متوسط» جای می گیرند. این رقم در سال 1971 معادل 61 درصد بوده است.»
پس بر اساس این مطالعه چیزی حدود 18 درصد از کل آمریکاییان به اشتباه بر این باورند که جزو طبقه متوسط قرار دارند.
هم اکنون 325 میلیون نفر در ایالات متحدهزندگی می کنند و بنابراین ما به طوربالقوه از حدود 58 میلیون نفر صحبت می کنیم که فکر می کنند عضوی از طبقه متوسط هستند در حالی که چنین نیست.
از دیگر پیمایش ها نیز ارقام مشابهی به دست آمده است. برای مثال یک پیمایش جدید دریافته است که 22 درصد از آمریکاییانی که از نظر درآمد در طبقه متوسط جای نمی گیرند، خود را دارای چنین درآمدی می دانند.
البته حتی اگر کسی بتواند «درآمد متوسط» را تعریف کند این ضرورتا به این معنا نیست که همه چیز بر وفق مراد است.
امروزه اکثر آمریکاییان دست کم در مقطعی از زندگی خود، زندگی دست به دهانی دارند و چشم به دریافت دستمزدماهانه خود دارند. زندگی در لبه کفایت مالی می تواند یک منبع دائمی
استرسباشد و به سادگی می تواند کم کم سراسر زندگی انسان را دربربگیرد. برای روشن کردن این منظور بهتر است نظر شما را به چکیده ای از مقاله ای جلب کنم که لورن ولبانک به تازگی منتشر کرده است:
«مثل بسیاری از آمریکاییان ما نیز در تک تک ماه ها برای گذران زندگی در تقلا هستیم. تمایل سازشکارانه ای که ما همواره برای تحمل این وضعیت نشان می دهیم، بر واقعیت ماجرا سرپوش می گذارد. ما به خریدهایی علاقه مندیم که در این لحظه توان پرداخت هزینه آن را از جیب خود نداریم (مثل قبض
برقکه ماه گذشته برای پرداخت آن پولکم آوردم) و سپس زمانی که هزینه های عقب افتاده را پرداخت می کنیم، شادمانیم که از این مزیت برخوردار شده ایم که بدهی خود را دیرتر بپردازیم. هرچند که پرداخت های ماهانه ما هیچگاه کاهش پیدا نمی کند، به همین دلیل هرگز نمی توانیم خود را از زیر بار آنها برهانیم.
تمام این ها یک اثر روانی و عاطفی دارد. من مرتبا
بودجهخودم را در ذهنم مرور می کنم و می کوشم به خودم اطمینان خاطر دوباره بدهم که اعداد و ارقام این ماه جور در خواهند آمد. من هیچ وقت به پول فکر نمی کنم. من جرات به خرج می دهم و وارد یک فروشگاه می شوم یا باک اتومبیلم را از
بنزیننقدی پر می کنم، چرا که هر یک از این خریدها ما را دوباره به آن نقطه صفر توازن بازمی گردانند و نزدیک تر می کنند. نگرانی ما بر سر مسائل مالی هیچ گاه مرتفع نمی شود.»
آیا شما نیز تا کنون این احساس را تجربه کرده اید؟شاید همین حال در حال تجربه کردن آن باشید. اگر چنین است قطعا شما تنها نیستید. بیشتر خانواده های آمریکایی عمیقا در این چرخه دست و پا می زنند و هر سال که می گذرد این وضعیت وخیم تر نیز می شود.
در عین حال کسانی در صدر هرم وجود دارند که به تمول رسیده اند. در واقع یک مطالعه نشان داده که شکاف بین ثروتمندان و فقرا در ایالات متحده به بیشترین حد خود از دهه 1920 رسیده است.
ما حقیقتا در یک «عصر طلایی جدید» زندگی می کنیم و بزرگ ترین برنداگان این وضعیت «1 درصدی های رأس» بوده اند. متیو استوارت می نویسد: «در واقع چنین است که 1 درصدی های رأس،  برندگان بزرگ این تمرکز فزاینده ثروت در طول نیم قرن گذشته بوده اند. به گفته امانوئل سایز و گابریل زوکمن اقتصاددان از دانشگاه برکلی، 160 هزار خانوار 22 درصد از
ثروتآمریکا را درسال 2012 در دست خود داشته اند، رقمی که در سال 1863 ده درصد بوده است. اگر دنبال آن نوع پولی هستید که می توان با آن
انتخاباتها را خریداری کرد، چنین پولی را تنها در نزد 1 درصدی ها پیدا خواهید کرد.»
می گویند با پول نمی توان خوشبختی را خرید و این حقیقت دارد. اما بدون شک اعداد و ارقام نشان می دهند که
فقیربودن نیز محرومیت ها و مشکلات  طاقت فرسایی را به همراه دارد. استوارت می نویسد: «چاقی، دیابت، امراض قلبی، امراض کلیوی و امراض کبدی در افراد متعلق به خانواده هایی با درآمد کمتر از 35 هزار دلار، به نسبت افراد متعلق به خانواده هایی با درآمدی بالاتر از 100 هزار دلار در سال، دو تا سه برابر شایع تر است. در ایالات متحده  نرخ
مرگو میر در میان سفیدپوستان طبقه متوسط کمتر تحصیل کرده - که از این نظر در کشورهای توسعه یافته همتا ندارد- در یک دهه و نیم آغازین قرن بیست و یکم افزایش پیدا کرده است. این گرایش که آن کیس و آنگس دیتون اقتصاددانان
دانشگاه پرینستونآن را «مرگ های از سر نومیدی» نامیده اند، یعنی خودکشیو مرگ و میرمرتبط با مواد مخدرو الکل رشدداشته است.»
متاسفانه وضعیت اقتصادی بار دیگر شروع به وخامت کرده و کسانی که در انتهای هرم قرار دارند اول از همه رنج آن را احساس می کنند.
دوره ثبات نسبی که ما از آن برخوردار بودیم به سرعت در حال به آخر رسیدن است و هم اکنون تقریبا همه می توانند مشاهده کنند که روزگار دشواری را در پیش رو خواهیم داشت.
یک پیمایش جدید از مدیران عامل شرکت ها که به تازگی منتشر شده، حاوی ارقام جالب توجهی است. این پیمایش فاش می کند که 49 درصد این مدیران معتقدند که با به آخر رسیدن سال آتی
رکود اقتصادیآغاز خواهد شد و تعداد حیرت انگیز 82 درصد آنها بر این باورند که تا آخر سال 2020 رکود آغاز خواهد شد: «با توجه به اینکه شرکت های بزرگ سرگرم کاستن از کارکنان خود بوده اند، رهبران مالی شرکت ها با قضاوت از روی این اتفاقات، یک رکود را در آینده آمریکا مشاهده می کنند. شواهد کند شدن روند
اقتصاددر حال نمودار شدن است، از جمله کاهش گسترده تعداد حقوقبگیران که شرکت های آمریکایی چون جنرال موتورزو ورایزن به آن دست زده اند.
هشتاد و دو درصد از مسئولان مالی ارشدی که مورد این نظر سنجی قرار گرفته اند، معتقدند که از انتهای سال 2020 شاهد آغاز یک رکود اقتصادی خواهیم بود و نزدیک به 49 درصد نیز فکر می کنند که  زمانی در سال آینده حرکت اقتصاد کشورکند خواهد شد.»
با این حال این نمونه دیگری است از چرخش روانی بزرگی که در کشور ما در حال رخ دادن است. اجماع های گسترده ای بر سر این وجود دارد که روند فعالیت های اقتصادی قرار است کند شود و افرادی که میلیون ها دلار در حساب های بانکی شان دارند نیستند که از این وضعیت دچار رنج و مشقت خواهند شد. نه. یک بار دیگر عمدتا مردمی متحمل این رنج خواهند شد که با از دست دادن شغل و خانه هایشان ندرتا می توانند این دوره را پشت سر بگذارند و هیچ کس  قرار نیست برای نجات آنها بشتابد.


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

جشن عروسی که به عزا تبدیل شد
جانشین پلیس پیشگیری پایتخت از فوت پسر بچه ۶ ساله‌ای در مراسم عروسی در باغ تالاری واقع در غرب پایتخت خبر داد.
«سکنجبین» بهترین نوشیدنی تابستان
یک متخصص طب سنتی با تأکید بر اینکه نباید در فصل گرما غذاهای گوشتی، سرخ‌کردنی و غذاهای با طبع گرم مصرف شود، گفت: سکنجبین که ترکیبی از عرق نعنا، سرکه، آب و عسل است، بسیار مفید بوده و خاصیت رفع عطش و انرژی‌زایی خوبی دارد.
هشدار مصرف آب برای تهرانی‌ها- رکورد پارسال شکست
اگر شهروندان تهرانی، تنها ۲۰ درصد از مصرف روزانه خود را کاهش دهند، نسبت به میزان فعلی مصرف، بالغ بر ۷۰۰ میلیون مترمکعب از مصرف روزانه آب شرب در پایتخت کاسته می شود.
آغاز اردوی شاگردان «بنا»
اردوی تیم ملی کشتی فرنگی در حالی طی روزهای اول تا ۱۱ مردادماه در خانه کشتی برگزار می‌شود که مسافران اعزامی به لهستان زودتر به اردو خواهند آمد.
رختکن استقلال مربی ایرانی می‌خواهد
پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت: لیگ نوزدهم می‌تواند یکی از قوی ترین لیگ‌های سالهای اخیر باشد که تعداد مدعیان در آن زیاد است.
سحر قریشی با «نیوکاسل» وارد رقابت با الناز شاکردوست شد
این هفته هم اکران سینماهای کشور در حالی پیگیری شد که فیلم «نیوکاسل» با بازی سحر قریشی نمایش خود را در سینماها آغاز کرد تا با این فیلم به رقابت با الناز شاکردوست برای جذب مخاطبان بپردازد.
بلای وزنه‌برداری را سر کشتی نیاورید
با برگزاری انتخابات فدراسیون کشتی، انتظار می‌رود حکم ریاست دبیر در اسرع وقت صادر شود تا همچون وزنه‌برداری، با تعلل در برگزاری مراسم تودیع و معارفه، حواشی دیگری در ورزش المپیکی ایران ایجاد نشود.
کاوه رضایی در رده سوم باارزش‌ترین مهاجم کلوب بروژ + عکس
کاوه رضایی در نظرسنجی رسانه بلژیکی رتبه سوم باارزش‌ترین مهاجم تیم کلوب بروژ را کسب کرد.
«برج سکوت» به چاپ دوم رسید
انتشارات کتاب نیستان چاپ دوم «برج سکوت» نوشته حمیدرضا منایی را منتشر کرد.
قوچان‌نژاد از فهرست اروپایی آپوئل خارج شد
نام رضا قوچان‌نژاد، مهاجم ایرانی آپوئل قبرس در فهرست بازیکنان این تیم برای نخستین بازی فصل جدید لیگ قهرمانان اروپا قرار نگرفت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ابراهیمی: حالا پرسپولیس سروش را نمی‌خواهد!
مربی پیشین پرسپولیس با اشاره به قرار گرفتن نام سروش رفیعی و شایان مصلح در لیست مازاد این تیم، گفت: نباید گابریل کالدرون و کادر فنی پرسپولیس را در تنگنا قرار داد.
بهاره رهنما در چالش پیری- عکس
بهاره رهنما با این عکس در چالش پیری شرکت کرد.
آنچه که والدین باید برای تغذیه سالم کودکان بدانند
یک روانشناس گفت: برخی از والدین برای تشویق فرزند خود از فست‌فود‌ها و تنقلات صنعتی به‌عنوان جایزه استفاده می‌کنند، اما تعیین این خوراکی‌های مضر به‌عنوان جایزه موجب ارزش‌سازی غلط در ذهن کودک می‌گردد.
پیروانی: کی‌روش تنگ‌نظر و حسود بود!
سرمربی پیشین فجر سپاسی شیراز گفت: کی روش با فریبکاری دنبال ایجاد نفاق میان طرفداران فوتبال بود و تا از ایران رفت، به فیفا شکایت برد.
جشن عروسی که به عزا تبدیل شد
جانشین پلیس پیشگیری پایتخت از فوت پسر بچه ۶ ساله‌ای در مراسم عروسی در باغ تالاری واقع در غرب پایتخت خبر داد.
افشای نقش ترامپ در پرداخت حق السکوت به بازیگر زن
معاون ترامپ تحریم رهبران حشدالشعبی را تائید کرد
رقیبان جانشینی آمانو چه کسانی هستند؟
نماینده کنگره: ترامپ فاشیست است
اخراج ما از پروژه اف 35، به ناتو آسیب خواهد زد
گزارش حمله موشکی به یکی از فرودگاه‌های طرابلس لیبی
وقتی شیعیان عربستانی در سکوت مجامع جهانی سلاخی می‌شوند
ادعای ترامپ درباره هدف قرار دادن پهپاد ایرانی
بازداشت ۱۲ صهیونیست به اتهام اقدامات غیراخلاقی در قبرس
واکنش خنده‌دار کمدین معروف به صحبت‌های اریک ترامپ- فیلم