پرافتخارترین مربیان تاریخ استقلال

01:30 ۲۶ روز و ۱۵ ساعت پیش افکار نیوز 63 0
پرافتخارترین مربیان تاریخ استقلال

در تاریخ بیش از ۷۰ ساله باشگاه استقلال، ۳۱ سرمربی دائم و موقت روی نیمکت این تیم در تورنمنت‌های ایرانی و خارجی نشسته‌اند که یکی از آنها رکوردی دست نیافتنی را از خود برجای گذاشته است.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، باشگاه استقلالیکی از قدیمی ترین باشگاه های ورزشی کشور است که از افتخارات فراوانی در رقابتهای داخلی و خارجی بهره می برد.
این تیم با ۳ نام دوچرخه سواران، تاج و  استقلال در ورزش ایرانحضور داشته است. استقلال یکی از پر افتخار ترین تیم‌های
فوتبال ایرانو آسیا است و مشخصا می توان این تیم را به دلیل ۴ بار حضور در فینال آسیا و ۲ قهرمانی در این مسابقات، پر افتخار ترین تیم ایرانی در آسیا دانست.
در تاریخ بیش از ۷۰ ساله این تیم، ۳۱ نفر بعنوان سرمربی دائم و موقت در مقاطع مختلف زمانی روی نیمکت آن نشسته‌اند. مربیانی که حضورشان در این تیم بعضا کوتاه مدت و بعضا بلند مدت بوده است. 
آبی پوشان در این مدت در تورنمنت‌های مختلفی حضور داشته‌اند و عناوین زیادی هم کسب کرده‌اند. تعداد قهرمانی های تیم
فوتبالاستقلال در جام‌های مختلف رسمی داخلی و خارجی به عدد ۳۶ می رسد. این قهرمانی‌ها در جامهایی مثل؛ قهرمانی باشگاه‌های تهران، جام حذفی، جام تخت جمشید،
جام باشگاه های آسیاو لیگ برتربه دست آمده است.
علی دانایی فرد نخستین فردی بود که نشستن روی نیمکت آبیهای پایتختبعنوان سرمربی را تجربه کرد. دانایی فرد نه تنها اولین مربی تاریخ
باشگاه استقلالبود، بلکه رکورددار بیشترین سالهای حضور روی نیمکت آبی پوشان و رکورددار کسب بیشترین عناوین قهرمانی با این تیم هم می باشد.
زنده یاد دانایی فرد نخستین سرمربی آبیها بود و بعد از وی افرادی چون؛ رسول مدد نوعی، محمود بیاتی، رایکوف، پرویز کوزه کنانی، جگیچ، عباس رضوی، حسن عضدی، اصغر شرفی، ناصر حجازی، منصور پورحیدری، فریدون عسگرزاده، حسن حبیبی، غلامحسین مظلومی، محمد رنجبر، محمد صلاحی، کامبیز جمالی، بیژن ذوالفقار نسب، یوگنی سکوموروخوف، رضا نعلچگر، بیلفسکی، نصرالله عبدالهی، جواد زرینچه، امیر قلعه نویی، رولند کخ، صمد مرفاوی، فیروز کریمی، پرویز مظلومی، علیرضا منصوریان، میک مک درموت و وینفرد شفر همه مربیان دائم و موقت باشگاه استقلال هستند.
از ۳۱ مربی که در تاریخ باشگاه استقلال سابقه هدایت این تیم را بر عهده دارند، تنها تعدادی موفق به کسب عنوان قهرمانیدر جام‌های مختلف شده اند. 
علی دانایی فرد، رایکوف، جگیچ، ناصر حجازی، منصور پورحیدری، رضا نعلچگر، امیر قلعه نویی، پرویز مظلومی و شفر تنها نفراتی هستند که قهرمان شدن با استقلال در یک یا چند جام را تجربه کرده‌اند. 
از نظر تعداد قهرمانی، علی دانایی فرد نخستین مربی آبی پوشان با کسب ۱۱ عنوان قهرمانیپر افتخار ترین مربی تاریخ این باشگاه محسوب می شود. آبی پوشان با زنده یاد دانایی فرد ۷ بار در جام باشگاه های تهران و ۴ بار در
جام حذفیتهران قهرمانی را تجربه کرده اند. 
زنده یاد منصور پورحیدری با ۸ و رایکوف دیگر مربی فقید آبی پوشان با ۷ قهرمانی بعد از علی دانایی فرد، دیگر مربیان پر افتخار تاریخ باشگاه استقلال هستند. با این توضیح که رایکوف و پور حیدری هر کدام یکبار جام باشگاه های آسیا را فتح کرده اند که طبیعی است ارزش این قهرمانی ها بسیار بیشتر از دیگر قهرمانی های این باشگاه است.
پر افتخار ترین مربی تاریخ باشگاه استقلال در مسابقات لیگ برترامیر قلعه نوییبا ۳ قهرمانی در این مسابقات است و جالب اینجاست که آبی ها تاکنون با هیچ مربی دیگری تجربه قهرمانی در لیگ برتر را ندارند.
مظلومی، شفر و نعلچگر هر کدام تنها یک سابقه قهرمانی با استقلال را دارند که هیچ یک از قهرمانی های این مربیان در لیگ نبوده است. مظلومی و شفر تنها در جام حذفی با استقلال قهرمان شده اند و رضا نعلچگر هم یکبار در مسابقات سوپرجام تهران با آبی ها قهرمان شده است. 
زنده یاد ناصر حجازیدیگر مربی آبی پوشان است که تنها یکبار سابقه قهرمانی با این تیم را دارد اما این قهرمانی در مسابقات لیگ به دست آمده است. 
ولادیمیر جگیچ مربی اهل کشور یوگسلاوی نیز تنها یکبار تجربه قهرمانی با آبی پوشان تهران را دارد که این قهرمانی در مسابقات جام تخت جمشید به دست آمد.
سوابق قهرمانی‌های همه مربیان استقلال:۱- زنده یاد علی دانایی فرد؛ ۱۱ قهرمانی۲- زنده یاد منصور پورحیدری؛ ۸ قهرمانی۳- زنده یاد زدارکو رایکوف؛ ۷ قهرمانی۴- امیر قلعه نویی؛ ۵ قهرمانی​۶- زنده یاد ولادیمیر جگیچ، زنده یاد ناصر حجازی، رضا نعلچگر، پرویز مظلومی و وینفرد شفر؛ هر کدام یک قهرمانی 


گروه های زیر مجموعه ورزشی

توپ و تور
توپ و تور

آخرین اخبار

بزرگ‌ترین سرقت آثار هنری از بهترین موزه‌های جهان!
گرچه سرقت آثار برتر هنری بیشتر به سوژه موردعلاقه فیلم‌ها شبیه است، اما این جرائم تجارتی با میلیاردها دلار سود هستند که موردعلاقه گروه‌های تروریستی بین‌المللی و سازمان‌های فعال در جرائم سازمان‌یافته است.
دانستنی‌های  جالب و ترسناک درباره مرگ!
مرگ تنها واقعیتی است که از آن نمی‌توان فرار کرد. هرکسی که وارد این جهان می‌شود حتما می‌میرد و هیچکس نمی‌تواند جلوی مرگ انسان را بگیرد. مردن اتفاقی ناراحت‌کننده و در عین حال جالبی است.
چگونه مرد مورد علاقه مان را راضی به ازدواج کنیم؟
اگر ماهها و سالها از رابطه عاطفی شما با مرد مورد علاقه تان می گذرد اما هنوز هم او اقدامی برای جدی تر کردن رابطه شما نکرده است، راههایی که ما در ادامه پیشنهاد داده ایم را برای راضی کردن او به ازدواج امتحان کنید.
مهارت‌های ارتباط موثر؛ ارائه بازخورد
ارتباط موثر، رابطه‌ای است که در آن، طرف مقابل، پیام شما را با حداکثر دقت ممکن دریافت و درک کند. اکثر متخصصان ارتباطات بخش اصلی (و گاه تمام) مسئولیت ارتباط موثر را بر عهده‌ی ارسال کننده‌ی پیام می‌گذارند. البته این به معنای انکار اهمیت نقش دریافت‌کننده نیست، بلکه تاکیدی بر این امر است که فرستنده‌ی پیام‌ها، مسئولیت دارد از تمام توان خود برای افزایش اثربخشی ارتباط استفاده کند.
لیگ NBA؛ وریرز برد و صدرنشین شد
تیم‌های گلدن استیت وریرز و بروکلین نتس در طولانی‌ترین بازی‌های امروز لیگ NBA حریفان خود را شکست دادند.
کیلینی: رونالدو قاتل رویا‌های چمپیونزلیگی من
جیورجیو کیلینی، کاپیتان یوونتوس، می‌گوید کریستیانو رونالدو سه بار رویای او برای قهرمانی در چمپیونزلیگ را نقش بر آب کرده و خوشحال است که این بار چنین اتفاقی نخواهد افتاد.
کاتانچ: کی‌روش را می‌شناسم و مشکلی با او ندارم
سرمربی تیم ملی فوتبال عراق گفت: مشکلی با کی‌روش ندارم و بعد از پایان بازی با او دست دادم و با هم راهی رختکن شدیم.
احتمال غیبت قلی‌زاده در نبرد لژیونر‌های ایرانی
علی قلی‌زاده، ملی‌پوش ایرانی تیم فوتبال شارلوا شاید به بازی برابر یاران کاوه رضایی در کلوب بروژ نرسد.
داورزنی: انتظار بهترین نتیجه ممکن را داریم
بعد از بازی ایران مقابل عراق و صعود بعنوان سرگروه، پاداش مرحله اول تیم ملی ایران در جام ملتهای آسیا پرداخت شد.
استوری بشار از بازی ایران و عراق
هافبک عراقی پرسپولیس تصویری از خود در کنار علیرضا بیرانوند منتشر کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

دفاع تراکتوری‌ها از خرج‌های میلیاردی زنوزی
رئیس هیئت‌مدیره باشگاه تراکتورسازی با بیان این موضوع که باشگاه تبریزی دولتی نیست از خرج‌هایی که طی این مدت انجام شده دفاع کرد.
مراسم تشییع پیکر «حسین محب اهری» با حضور جمع کثیری از هنرمندان برگزار شد
مراسم تشییع پیکر هنرمند فقید حسین محب اهری، صبح امروز با حضور جمع کثیری از هنرمندان و علاقه‌مندان برگزار شد.
عربستان - قطر؛ بازی سیاسی در ابوظبی
چهاردهمین روز از مسابقات فوتبال جام ملت‌های آسیا امشب با برگزاری چهار دیدار پیگیری خواهد شد.
برگزاری نمایشگاه کتاب در مصلی آثار زیان‌باری برای زیست شهری دارد
عضو شورای شهر تهران گفت: برگزاری نمایشگاه در مصلی آثار زیان‌باری برای زیست شهری دارد و وضعیت ترافیک را تشدید می‌کند.
مصرف نمک ید دار، هیچ ضرری ندارد
شیراز - ایرنا - معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: تغییر رنگ نمک ید دار به رنگ کبود وقتی با ظرف محتوی غذا آمیخته می شود به سبب وجود ید در نمک است، مصرف نمک های ید دار دارای پروانه بهداشت هیچ ضرری ندارد.
سایه بزرگ رسوایی بر ورزش کره جنوبی
هندرسون: صلاح مثل سوارس است
چرا ایگواین با رئیس شورای ورزش عربستان عکس نینداخت؟
آلگری: رونالدو برای چنین بازی‌های به یووه آمده است
استیلی: ایران مدعی قهرمانی آسیاست
طعنه کی روش به پرسپولیسی ها-افشاگری علیه تاج و سلطانی فر
از وقتی رهبر از ما حمایت کرد، وزیر دیگر ما را نخواست- حاضرم برای بازیکنانم جانم را هم بدهم
آقای کرانچار! این شکست‌ها عادت نشود
پیام نخست وزیر عراق پس از بازی مقابل ایران
کنایه عجیب مهدوی‌کیا به کی روش- عکس