پرافتخارترین مربیان تاریخ استقلال

01:30 ۲۰۷ روز و ۲۰ ساعت پیش افکار نیوز 318 0
پرافتخارترین مربیان تاریخ استقلال

در تاریخ بیش از ۷۰ ساله باشگاه استقلال، ۳۱ سرمربی دائم و موقت روی نیمکت این تیم در تورنمنت‌های ایرانی و خارجی نشسته‌اند که یکی از آنها رکوردی دست نیافتنی را از خود برجای گذاشته است.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، باشگاه استقلالیکی از قدیمی ترین باشگاه های ورزشی کشور است که از افتخارات فراوانی در رقابتهای داخلی و خارجی بهره می برد.
این تیم با ۳ نام دوچرخه سواران، تاج و  استقلال در ورزش ایرانحضور داشته است. استقلال یکی از پر افتخار ترین تیم‌های
فوتبال ایرانو آسیا است و مشخصا می توان این تیم را به دلیل ۴ بار حضور در فینال آسیا و ۲ قهرمانی در این مسابقات، پر افتخار ترین تیم ایرانی در آسیا دانست.
در تاریخ بیش از ۷۰ ساله این تیم، ۳۱ نفر بعنوان سرمربی دائم و موقت در مقاطع مختلف زمانی روی نیمکت آن نشسته‌اند. مربیانی که حضورشان در این تیم بعضا کوتاه مدت و بعضا بلند مدت بوده است. 
آبی پوشان در این مدت در تورنمنت‌های مختلفی حضور داشته‌اند و عناوین زیادی هم کسب کرده‌اند. تعداد قهرمانی های تیم
فوتبالاستقلال در جام‌های مختلف رسمی داخلی و خارجی به عدد ۳۶ می رسد. این قهرمانی‌ها در جامهایی مثل؛ قهرمانی باشگاه‌های تهران، جام حذفی، جام تخت جمشید،
جام باشگاه های آسیاو لیگ برتربه دست آمده است.
علی دانایی فرد نخستین فردی بود که نشستن روی نیمکت آبیهای پایتختبعنوان سرمربی را تجربه کرد. دانایی فرد نه تنها اولین مربی تاریخ
باشگاه استقلالبود، بلکه رکورددار بیشترین سالهای حضور روی نیمکت آبی پوشان و رکورددار کسب بیشترین عناوین قهرمانی با این تیم هم می باشد.
زنده یاد دانایی فرد نخستین سرمربی آبیها بود و بعد از وی افرادی چون؛ رسول مدد نوعی، محمود بیاتی، رایکوف، پرویز کوزه کنانی، جگیچ، عباس رضوی، حسن عضدی، اصغر شرفی، ناصر حجازی، منصور پورحیدری، فریدون عسگرزاده، حسن حبیبی، غلامحسین مظلومی، محمد رنجبر، محمد صلاحی، کامبیز جمالی، بیژن ذوالفقار نسب، یوگنی سکوموروخوف، رضا نعلچگر، بیلفسکی، نصرالله عبدالهی، جواد زرینچه، امیر قلعه نویی، رولند کخ، صمد مرفاوی، فیروز کریمی، پرویز مظلومی، علیرضا منصوریان، میک مک درموت و وینفرد شفر همه مربیان دائم و موقت باشگاه استقلال هستند.
از ۳۱ مربی که در تاریخ باشگاه استقلال سابقه هدایت این تیم را بر عهده دارند، تنها تعدادی موفق به کسب عنوان قهرمانیدر جام‌های مختلف شده اند. 
علی دانایی فرد، رایکوف، جگیچ، ناصر حجازی، منصور پورحیدری، رضا نعلچگر، امیر قلعه نویی، پرویز مظلومی و شفر تنها نفراتی هستند که قهرمان شدن با استقلال در یک یا چند جام را تجربه کرده‌اند. 
از نظر تعداد قهرمانی، علی دانایی فرد نخستین مربی آبی پوشان با کسب ۱۱ عنوان قهرمانیپر افتخار ترین مربی تاریخ این باشگاه محسوب می شود. آبی پوشان با زنده یاد دانایی فرد ۷ بار در جام باشگاه های تهران و ۴ بار در
جام حذفیتهران قهرمانی را تجربه کرده اند. 
زنده یاد منصور پورحیدری با ۸ و رایکوف دیگر مربی فقید آبی پوشان با ۷ قهرمانی بعد از علی دانایی فرد، دیگر مربیان پر افتخار تاریخ باشگاه استقلال هستند. با این توضیح که رایکوف و پور حیدری هر کدام یکبار جام باشگاه های آسیا را فتح کرده اند که طبیعی است ارزش این قهرمانی ها بسیار بیشتر از دیگر قهرمانی های این باشگاه است.
پر افتخار ترین مربی تاریخ باشگاه استقلال در مسابقات لیگ برترامیر قلعه نوییبا ۳ قهرمانی در این مسابقات است و جالب اینجاست که آبی ها تاکنون با هیچ مربی دیگری تجربه قهرمانی در لیگ برتر را ندارند.
مظلومی، شفر و نعلچگر هر کدام تنها یک سابقه قهرمانی با استقلال را دارند که هیچ یک از قهرمانی های این مربیان در لیگ نبوده است. مظلومی و شفر تنها در جام حذفی با استقلال قهرمان شده اند و رضا نعلچگر هم یکبار در مسابقات سوپرجام تهران با آبی ها قهرمان شده است. 
زنده یاد ناصر حجازیدیگر مربی آبی پوشان است که تنها یکبار سابقه قهرمانی با این تیم را دارد اما این قهرمانی در مسابقات لیگ به دست آمده است. 
ولادیمیر جگیچ مربی اهل کشور یوگسلاوی نیز تنها یکبار تجربه قهرمانی با آبی پوشان تهران را دارد که این قهرمانی در مسابقات جام تخت جمشید به دست آمد.
سوابق قهرمانی‌های همه مربیان استقلال:۱- زنده یاد علی دانایی فرد؛ ۱۱ قهرمانی۲- زنده یاد منصور پورحیدری؛ ۸ قهرمانی۳- زنده یاد زدارکو رایکوف؛ ۷ قهرمانی۴- امیر قلعه نویی؛ ۵ قهرمانی​۶- زنده یاد ولادیمیر جگیچ، زنده یاد ناصر حجازی، رضا نعلچگر، پرویز مظلومی و وینفرد شفر؛ هر کدام یک قهرمانی 


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

آیا نجفی در حمام می‌خوابید؟
یک فعال فضای مجازی به اظهار نظر امروز نجفی در مورد صحنه جرم واکنش نشان داد.
از «دست‌فروشی» تا «پناهندگی» !
امروز در رسانه ها خبری مبنی بر پناهندگی یک زوج دستفروش به خارج از کشور منتشر شد، اما با بررسی پشت پرده فعالیت هایشان به نکات جالب توجهی خواهیم رسید.
نماینده آمریکا به شکست کنفرانس منامه اذعان کرد
جیسون گرینبلات با اشاره به کنفرانس منامه گفت بدون دستیابی به راه‌حلی سیاسی برای مسئله فلسطین، طرح اقتصادی ارائه شده در این کنفرانس ارزشی ندارد.
تمرین متفاوت نوبت عصر شاگردان دنیزلی
شاگردان مصطفی دنیزلی در هفتمین روز از اردوی ارضروم ترکیه، از ساعت 17:30 امروز (چهارشنبه، 26 تیر)، تمرین خود را آغاز کردند.
تقدیر از مأمورانی که در ماجرای پارک پلیس انجام وظیفه کردند
مأمورانی که در برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی در پارک پلیس، انجام وظیفه کردند، مورد تقدیر قرار گرفتند.
پایان مسابقات شطرنج قهرمانی شهرهای آسیا
دور پایانى( نهم) مسابقات شطرنج قهرمانی شهرهای آسیا که عصر امروز (چهارشنبه) در داکای بنگلادش برگزار شد، تیم سایپا تهران به عنوان نماینده ایران موفق شد نماینده سریلانکا را با نتیجه 3 بر یک شکست دهد.
عرب: مصاحبه‌های برانکو چه معنی دارد؟!
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت:همه خوب می‌دانیم که برخی صحبت‌ها چون روی فضای پرسپولیس و روی هوادار پرسپولیس تاثیر می‌گذارد، پس روی خود تیم هم تاثیر خواهد گذاشت؛نمی‌فهمم الان این مصاحبه‌ها چه معنی دارد؟
مدافع ملی‌پوش تاتنهام به اتلتیکو پیوست
دقایقی پیش سایت رسمی باشگاه اتلتیکومادرید از به خدمت گرفتن کیران تریپیر مدافع تاتنهام خبر داد.
نیمار: مسی بهترین بازیکنی است که تاکنون دیده‌ام
نیمار، ستاره برزیلی پاری‌سن‌ژرمن از هم‌تیمی پیشین خود تمجید ویژه‌ای کرد.
میلاد محمدی رسما به باشگاه خنت پیوست+عکس
با اعلام رسمی سایت باشگاه خنت بلژیک میلاد محمدی مدافع ملی‌پوش کشورمان با تیم خنت بلژیک پیوست.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مهاجم اروپایی که احتمالا پرسپولیسی شود+عکس
باشگاه پرسپولیس برای تقویت خط حملۀ خود، این روزها در حال بررسی گزینه‌های مختلف است.
معاون سیاسی جدید روحانی را بیشتر بشناسید- چگونه سردار سپاه قدس، «تکنوکرات» دولت هاشمی شد؟ +تصاویر
وزن و جایگاه واقعی فریدون وردی‌نژاد در حلقه مشاوران و اطرافیان روحانی بسیار بیش‌تر از نمود بیرونی آن است و این امر بیش از هر چیز، به سال‌ها سابقه نظامی-اطلاعاتی این چهره سیاسی-رسانه‌ای باز می‌گردد.
مغانلو: از دعوت به تیم ملی شوکه شدم- اکثر تیم‌های لیگ برتری به من پیشنهاد دادند
شهریار مغانلو، مهاجم تیم فوتبال پیکان گفت که از دعوت به تیم ملی شوکه شده است و ابراز امیدواری کرد که به اردوهای بعدی این تیم دعوت شود.
یک ستاره دیگر از پرسپولیس کنار گذاشته می شود!
پس از آن‌که گابریل کالدرون متوجه شد لیست پرسپولیس برای فصل آینده پُر است، تصمیم گرفت تا برای جذب بازیکنانی که به تقویت تیم کمک می‌کنند، چند بازیکن را از جمع قرمزها کنار بگذارد.
آیا نجفی در حمام می‌خوابید؟
یک فعال فضای مجازی به اظهار نظر امروز نجفی در مورد صحنه جرم واکنش نشان داد.
تمرین متفاوت نوبت عصر شاگردان دنیزلی
پایان مسابقات شطرنج قهرمانی شهرهای آسیا
عرب: مصاحبه‌های برانکو چه معنی دارد؟!
مدافع ملی‌پوش تاتنهام به اتلتیکو پیوست
نیمار: مسی بهترین بازیکنی است که تاکنون دیده‌ام
میلاد محمدی رسما به باشگاه خنت پیوست+عکس
رفیعی با دلخوری باشگاه پرسپولیس را ترک کرد
واکنش سایت  بلژیکی به حضور میلاد محمدی+عکس
تاج:به استقلالی‌ها گفتم طلب‌ ما را هم از فیفا بگیرند
اورتون با 36 میلیون به لندن می‌آید!