دیدگاه حزب‌الله درباره تشکیل دولت جدید

22:00 ۱۸۶ روز و ۶ ساعت پیش افکار نیوز 332 0
دیدگاه حزب‌الله درباره تشکیل دولت جدید

یکی از رهبران جنبش حزب الله تصریح کرد باید دولت هماهنگ و منسجم و کارامد که با مسئولیت‌پذیری کامل برای رشد و ارتقای کشور فعالیت کند، تشکیل شود.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، شیخ علی دعموش معاونرئیس شورای اجرایی حزب اللهلبنان خاطر نشان کرد ما در آستانه تشکیل دولتپس از ابتکار عمل رئیس جمهورو همچنین اعتراف نخست وزیر مکلف به حق گروه‌های اهل سنت مستقل در وزیر شدن قرار داریم و انتظار می‌رود که به زودی این مسئله اعلام شود(تشکیل دولت).
وی افزود با توجه به دغدغه‌های فراوانی که مردم به ویژه در زمینه معیشتی و اقتصادی دارند و نیز با توجه به چالش‌های مختلفی که در مقابل لبنانوجود دارد، تشکیل دولت یک مسئله مهم است، اما مسئله مهمتر این است که دولتی منسجم، موثر و کارامد تشکیل شود که با جدیت و مسئولیت‌پذیری کامل برای رشدو ارتقای کشور در تمام زمینه‌ها فعالیت کند.
دعموش خاطر نشان کرد دولتی که تشکیل خواهد شد، باید کارهای زیادی را انجام دهد و هیچ جایی برای وقت‌ تلف کردن بیشتر وجود ندارد، به  همین سبب، بیانیه وزارتی باید سریعا تدوین و کار و فعالیت شروع شود،  دولت باید تلاش‌های دوچندانی با کارایی و تاثیرگذاری بیشتر برای جبران دوره گذشته و کسب دستاوردهایی در زمینه‌های مختلف به منظور بازیابی اعتماد مردم لبنان انجام دهد که در دوره اخیر احساس کردند که دغدغه‌هایشان مورد بی ‌توجهی مسئولین قرار گرفته است.
این عضو مطرح حزب الله تصریح کرد دولت آینده باید عملکرد مسئولانه‌ای از خود نشان دهد، زیرا ادامه عملکردی که در گذشته بود، وضعیت اقتصادی لبنان را در معرض وخامت بیشتر قرار خواهد داد، در نتیجه اهمیت دولت جدید در عملکرد آن و نیز در ترکیب آن است.
وی خاطر نشان کرد اولویت دولت جدید و در مرحله آینده باید بر محور اصلاح وضعیت اقتصادی، مبارزه با فساد و حل مشکلاتاساسی شهروندان همچون مشکل برق، آب، زباله‌ها و نیز حمایت از بخش‌های تولیدی اقتصادبه ویژه بخش‌های کشاورزیو صنعتو نیز حل بسیاری از پرونده‌های سیاسی، امنیتی و اساسی دیگر چه در ارتباط با آوارگان(سوری) یا استخراج نفت و گازیا رابطه با سوریهیا مقابله با تجاوزات مکرر اسرائیل و تحریم‌های آمریکا علیه لبنان باشد و اگر دولت نتواند آغازی قدرتمند و مثبت در این پرونده‌ها و دیگر پرونده‌ها از خود نشان دهد، ما شاهد بدتر شدن وضعیت از وضعیت فعلی خواهیم بود.
دیدار سفیر آلمانو نمایندگان فرانسهبا سعدالحریریخبر دیگر اینکه عصر امروز جمعه 21 دسامبر، سعدالحریری نخست وزیر مکلف در محله «بیت الوسط» بیروت، جرج دارگلین سفیر آلمان را به حضور پذیرفت که طی آن تحولات و روابط دوجانبه میان لبنان و آلمان مورد بررسی قرار گرفت.
همچنین هیئتی از نمایندگان پارلمان فرانسه به ریاست جان کریستف لاگار رئیس اتحادیه دموکرات‌ها و مستقل‌ها با سعدالحریری دیدار کرد که طی آن آخرین تحولات سیاسی لبنان و منطقه و روابط دوجانبه میان بیروت و پاریس بررسی شد.
احتمال تشکیل دولت لبنان در شامگاه جمعه یا فردا شنبهخبرنگار شبکه المنار به نقل از منابع خود در بیت  الوسط از احتمال تشکیل دولت لبنان در شامگاه جمعه یا فردا شنبه خبر داد.
سعدالحریری نخست وزیر لبنان هم ابراز امیدواری کرده است که دولت وحدت ملی لبنان امروز جمعه تشکیل شود. دولت جدید لبنان با وجود گذشت بیش از هفت ماه از برگزاری
انتخاباتپارلمانی لبنان و به سبب اختلافات سیاسی درباره پست‌های وزارتی تاکنون تشکیل نشده است.
جبران باسیل وزیر خارجهلبنان هم روز پنجشنبه 29 آذر گفته بود که تا دو روز دیگر دولت جدید لبنان تشکیل خواهد شد. باسیل افزود جزئیات باقی مانده برای تشکیل دولت جدید لبنان به بیش از دو روز برای  اعلام تشکیل نیاز ندارد.
باسیل که در صفحه شخصی خود در توئیترسخن می‌گفت، در پی دیدار خود با سعدالحریری ابراز امیدواری کرده بود که دولت جدید به زودی و پیش از پایان سال جدید میلادی تشکیل شود.
وی خاطر نشان کرد زمان زیادی برای تشکیل دولت لبنان هدر رفته است،‌اما در نهایت به نتیجه رسیده‌ایم و جزئیات آن به رئیس جمهور و نخست وزیر مکلف مربوط است.
خبر دیگر اینکه شیخ علی یاسین رئیس جمعیت علمای صور تاکید کرد حساس بودن مرحله کنونی مستلزم آن است که همبستگی و الفت در بالاترین حد آن میان تمام طیف‌های ملت لبنان برقرار شود.
وی اظهار داشت فضاهای مثبت امروز ،نشان دهنده قریب الوقوع بودن تشکیل دولت جدید لبنان است و امیدواریم این فضاها ادامه یابد تا توافق درباره بیانیه وزارتی که دستاوردهای مردم و وحدت آنها را با معادله طلایی ارتش،‌ملت و مقاومت به دست آید.
 


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

شروری که در زندان حافظ قرآن شد
۲۰ ساله بودم که وارد زندان شدم، خواندن قرآن برایم مشکل بود، اما نگاه خداوند شامل حالم شد و امروز توانسته ام به لطف خدا و مسئولان زندان حافظ کل قرآن شوم.
زمان طلایی برای ارتودنسی
یک متخصص دندان گفت: بهترین زمان برای معاینه دندان کودکان در سنین ۸ الی ۱۰ سالگی است.
راننده تاکسی با معرفت قزوینی!- عکس
مرد اونه که موقع بخشش هم نخواد شرمندگی فقیر رو ببینه ...
نشانه های خاموش سرطان خون
سردردها همیشه به دلیل استرس یا تنش نیستند. سردردهای مکرر ممکن است از سرطان خون یا حتی خونریزی در سر ناشی شوند.
مصرف نمک دریا ممنوع - گول تبلیغات را نخورید!
مشاور رئیس انجمن تغذیه ایران درخصوص مضرات نمک دریا و برخی تبلیغات گمراه کننده درباره توصیه به مصرف این نوع نمک نکاتی را بیان کرد.
استفاده از واکس کفش به جای کاکائو
معاون دفتر سلامت محیط کار وزارت بهداشت درباره استفاده از واکس کفش به جای کاکائو در دونات توضیح داد.
نشانه هایی که به شما می گوید شپش دارید
شپش سر نوعی حشره انگلی است که روی سر، مژه و ابرو‌ یافت می‌شود.
آبشار زیبایˮنام نیکˮدر سمنان- عکس
آبشار زیبای «نام نیک» میامی، هر ساله گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می‌کند. آبشار نام نیک از کوه‌های بلند منطقه سر چشمه گرفته است و در قسمت شمال غربی روستا واقع شده است.
رژیم صهیونیستی دشمن فلسطین باقی می‌ماند
«محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله یمن سه‌شنبه شب پس از پایان مراسم افتتاحیه نشست اقتصادی بحرین گفت که رژیم صهیونیستی به عنوان دشمن امت فلسطین و غاصب اراضی آن باقی خواهد ماند و برگزاری این نشست‌ها باعث کاهش این دشمنی‌ها نخواهد شد.
یمن بار دیگر ۲ فرودگاه سعودی را هدف قرار داد
نیروهای پهپادی ارتش یمن و انصارالله سه‌شنبه شب بار دیگر دو فرودگاه سعودی «ابها» و «جازان را هدف قرار دادند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

چراغ نفتی بلای جان دختر ۱۸ ساله
دختری جوان در پی سوختگی ناشی از حریق چراغ نفتی در شهر زاهدان جان باخت.
هیچ یک از رهبران عرب جرات قبول معامله قرن را نخواهند داشت
ضاحی خلفان، معاون رئیس پلیس دبی و از نزدیکان محمد بن زاید ولیعهد امارات در سلسله پیام‌هایی توئیتری نوشت: تحقق معامله قرن که رئیس‌جمهور آمریکا از آن سخن می‌گوید خواب ابلیس در بهشت است.
تاکتیک های احتمالی دنیزلی در تراکتور
سرخپوشان تبریزی برای دومین فصل با مالکیت جدید خود وارد بازار نقل و انتقالات شده اند. آن ها که فصل پیش پس از خرید بازیکنان، سرمربی خود را انتخاب کردند، این بار شرایط متفاوتی را تجربه می کنند.
شروری که در زندان حافظ قرآن شد
۲۰ ساله بودم که وارد زندان شدم، خواندن قرآن برایم مشکل بود، اما نگاه خداوند شامل حالم شد و امروز توانسته ام به لطف خدا و مسئولان زندان حافظ کل قرآن شوم.
زمان طلایی برای ارتودنسی
یک متخصص دندان گفت: بهترین زمان برای معاینه دندان کودکان در سنین ۸ الی ۱۰ سالگی است.
رژیم صهیونیستی دشمن فلسطین باقی می‌ماند
یمن بار دیگر ۲ فرودگاه سعودی را هدف قرار داد
حمله راکتی ارتش سوریه به ترویست‌ها
دروغ کوشنر در مراسم افتتاحیه نشست اقتصادی بحرین
هیچ یک از رهبران عرب جرات قبول معامله قرن را نخواهند داشت
انتصاب سخنگوی جدید کاخ سفید
نشست بحرین نقاب از چهره برخی کشور‌ها برداشته است
انفجار مهیب در پالایشگاه نفت اسپانیا
عربستان مدعی شد: بازداشت یکی از سرکرده‌های داعش در یمن
اعتصاب بی سابقه آتش نشانان فرانسوی