دیدگاه حزب‌الله درباره تشکیل دولت جدید

22:00 ۸۷ روز و ۲۲ ساعت پیش افکار نیوز 236 0
دیدگاه حزب‌الله درباره تشکیل دولت جدید

یکی از رهبران جنبش حزب الله تصریح کرد باید دولت هماهنگ و منسجم و کارامد که با مسئولیت‌پذیری کامل برای رشد و ارتقای کشور فعالیت کند، تشکیل شود.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، شیخ علی دعموش معاونرئیس شورای اجرایی حزب اللهلبنان خاطر نشان کرد ما در آستانه تشکیل دولتپس از ابتکار عمل رئیس جمهورو همچنین اعتراف نخست وزیر مکلف به حق گروه‌های اهل سنت مستقل در وزیر شدن قرار داریم و انتظار می‌رود که به زودی این مسئله اعلام شود(تشکیل دولت).
وی افزود با توجه به دغدغه‌های فراوانی که مردم به ویژه در زمینه معیشتی و اقتصادی دارند و نیز با توجه به چالش‌های مختلفی که در مقابل لبنانوجود دارد، تشکیل دولت یک مسئله مهم است، اما مسئله مهمتر این است که دولتی منسجم، موثر و کارامد تشکیل شود که با جدیت و مسئولیت‌پذیری کامل برای رشدو ارتقای کشور در تمام زمینه‌ها فعالیت کند.
دعموش خاطر نشان کرد دولتی که تشکیل خواهد شد، باید کارهای زیادی را انجام دهد و هیچ جایی برای وقت‌ تلف کردن بیشتر وجود ندارد، به  همین سبب، بیانیه وزارتی باید سریعا تدوین و کار و فعالیت شروع شود،  دولت باید تلاش‌های دوچندانی با کارایی و تاثیرگذاری بیشتر برای جبران دوره گذشته و کسب دستاوردهایی در زمینه‌های مختلف به منظور بازیابی اعتماد مردم لبنان انجام دهد که در دوره اخیر احساس کردند که دغدغه‌هایشان مورد بی ‌توجهی مسئولین قرار گرفته است.
این عضو مطرح حزب الله تصریح کرد دولت آینده باید عملکرد مسئولانه‌ای از خود نشان دهد، زیرا ادامه عملکردی که در گذشته بود، وضعیت اقتصادی لبنان را در معرض وخامت بیشتر قرار خواهد داد، در نتیجه اهمیت دولت جدید در عملکرد آن و نیز در ترکیب آن است.
وی خاطر نشان کرد اولویت دولت جدید و در مرحله آینده باید بر محور اصلاح وضعیت اقتصادی، مبارزه با فساد و حل مشکلاتاساسی شهروندان همچون مشکل برق، آب، زباله‌ها و نیز حمایت از بخش‌های تولیدی اقتصادبه ویژه بخش‌های کشاورزیو صنعتو نیز حل بسیاری از پرونده‌های سیاسی، امنیتی و اساسی دیگر چه در ارتباط با آوارگان(سوری) یا استخراج نفت و گازیا رابطه با سوریهیا مقابله با تجاوزات مکرر اسرائیل و تحریم‌های آمریکا علیه لبنان باشد و اگر دولت نتواند آغازی قدرتمند و مثبت در این پرونده‌ها و دیگر پرونده‌ها از خود نشان دهد، ما شاهد بدتر شدن وضعیت از وضعیت فعلی خواهیم بود.
دیدار سفیر آلمانو نمایندگان فرانسهبا سعدالحریریخبر دیگر اینکه عصر امروز جمعه 21 دسامبر، سعدالحریری نخست وزیر مکلف در محله «بیت الوسط» بیروت، جرج دارگلین سفیر آلمان را به حضور پذیرفت که طی آن تحولات و روابط دوجانبه میان لبنان و آلمان مورد بررسی قرار گرفت.
همچنین هیئتی از نمایندگان پارلمان فرانسه به ریاست جان کریستف لاگار رئیس اتحادیه دموکرات‌ها و مستقل‌ها با سعدالحریری دیدار کرد که طی آن آخرین تحولات سیاسی لبنان و منطقه و روابط دوجانبه میان بیروت و پاریس بررسی شد.
احتمال تشکیل دولت لبنان در شامگاه جمعه یا فردا شنبهخبرنگار شبکه المنار به نقل از منابع خود در بیت  الوسط از احتمال تشکیل دولت لبنان در شامگاه جمعه یا فردا شنبه خبر داد.
سعدالحریری نخست وزیر لبنان هم ابراز امیدواری کرده است که دولت وحدت ملی لبنان امروز جمعه تشکیل شود. دولت جدید لبنان با وجود گذشت بیش از هفت ماه از برگزاری
انتخاباتپارلمانی لبنان و به سبب اختلافات سیاسی درباره پست‌های وزارتی تاکنون تشکیل نشده است.
جبران باسیل وزیر خارجهلبنان هم روز پنجشنبه 29 آذر گفته بود که تا دو روز دیگر دولت جدید لبنان تشکیل خواهد شد. باسیل افزود جزئیات باقی مانده برای تشکیل دولت جدید لبنان به بیش از دو روز برای  اعلام تشکیل نیاز ندارد.
باسیل که در صفحه شخصی خود در توئیترسخن می‌گفت، در پی دیدار خود با سعدالحریری ابراز امیدواری کرده بود که دولت جدید به زودی و پیش از پایان سال جدید میلادی تشکیل شود.
وی خاطر نشان کرد زمان زیادی برای تشکیل دولت لبنان هدر رفته است،‌اما در نهایت به نتیجه رسیده‌ایم و جزئیات آن به رئیس جمهور و نخست وزیر مکلف مربوط است.
خبر دیگر اینکه شیخ علی یاسین رئیس جمعیت علمای صور تاکید کرد حساس بودن مرحله کنونی مستلزم آن است که همبستگی و الفت در بالاترین حد آن میان تمام طیف‌های ملت لبنان برقرار شود.
وی اظهار داشت فضاهای مثبت امروز ،نشان دهنده قریب الوقوع بودن تشکیل دولت جدید لبنان است و امیدواریم این فضاها ادامه یابد تا توافق درباره بیانیه وزارتی که دستاوردهای مردم و وحدت آنها را با معادله طلایی ارتش،‌ملت و مقاومت به دست آید.
 


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

شبی سخت در انتظار گنبدی ها
گنبدکاووس - ایرنا - بالا آمدن لحظه به لحظه سطح آب رودخانه گرگانرود و افزایش احتمال وقوع سیلاب در این شهر، حکایت از در پیش بودن شبی سخت برای شهروندان گنبد و روستاییانی است که در مسیر پایین دست سدهای بوستان و گلستان واقع هستند.
متخلفان چهارشنبه سوری تا آخر تعطیلات در بازداشت می مانند
تهران- ایرنا- فرمانده انتظامی تهران بزرگ اعلام کرد: متخلفانی که امشب به بهانه چهارشنبه سوری مرتکب جرم و دستگیر شوند تا پایان تعطیلات نوروز بازداشت خواهند بود.
فرماندار ویژه گنبدکاووس: اولویت نخست نجات جان مردم است
گنبدکاووس - ایرنا - فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس با تشریح وضعیت بحرانی و خطر وقوع سیل در این شهرستان، تصریح کرد: اولویت نخست برای مسئولان نجات جان مردم است و تمامی اقدامات برای کاستن از شدت جاری شدن آب در رودخانه گرگانرود در حال انجام است.
چهارهزار سبد کالا نوروزی بین مددجویان بهزیستی تهران توزیع شد
تهران- ایرنا- مدیر بهزیستی شهر تهران گفت: چهار هزار سبد کالای عیدانه در آستانه سال نو، بین مددجویان بهزیستی تهران توزیع شد.
مرز فرهنگی بین ملت ایران و افغانستان وجود ندارد
تهران- ایرنا- معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران گفت: باوجود مرز سیاسی بین دو کشور ایران و افغانستان اما مرز فرهنگی به دلیل آداب و سنن مشترک بین دو ملت وجود ندارد.
شهردار پایتخت: نردبان های آتش نشانی از گمرک ترخیص شد
تهران- ایرنا- شهردار تهران گفت: تمامی نردبان های آتش نشانی از گمرک ترخیص شد و بزودی به سازمان آتش نشانی شهر تهران اضافه می شود.
آماده باش مردم گمیشان گلستان برای تخلیه خانه های خود
گرگان - ایرنا - فرماندار شهرستان گمیشان استان گلستان با بیان اینکه بارش باران ظرفیت آب سدها را تکمیل و موجب سرریزشدن آنها و در نتیجه به راه افتادن جریان آب در برخی از شهرها و روستاها شده است، گفت که ستاد مدیریت بحران منطقه پس از بررسی وضعیت خانه هایی که در مسیر سیلاب ها قرار دارد دستور قطعی برای تخلیه خانه ها را صادر خواهد کرد.
طلوع خورشید امامت از خانه خدا
سمنان- ایرنا- ملائک از آسمان پُلی از نور زده اند، جبرئیل، میکائیل و اسرافیل کودکی از جنس همه خوبی ها و عطرهای افلاکی را در دل خانه خدا به دامان پاک فاطمه بنت اسد هدیه می کنند که طلوع خورشیدی برای امامت است.
مصوبه صدور پروانه 62 برج- باغ پایتخت تایید نشد
تهران- ایرنا- رئیس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران اعلام کرد: هیات تطبیق ( فرمانداری)، مصوبه صدور پروانه ساختمانی برای 62 برج - باغ را به شورا بازگرداند.
سرباز وظیفه پلیس اولین مصدوم چهارشنبه سوری امسال پایتخت
تهران- ایرنا- رئیس مرکز فرماندهی و کنترل پلیس پیشگیری پایتخت گفت: اولین مصدوم چهارشنبه سوری امسال که به بیمارستان انتقال داده شد یک سرباز وظیفه شناس بود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سانحه رانندگی در قزوین 3 کشته بر جای گذاشت
قزوین - ایرنا - فرمانده پلیس راه قزوین گفت: در پی وقوع یک فقره تصادف در مسیر بویین زهرا-دانسفهان 3 تن جان باختند و یک نفر نیز مصدوم شد.
مهاجم حادثه لندن فریاد «همه مسلمانان باید بمیرند» سر داده بود
یک روزنامه انگلیسی در گزارشی اعلام کرد: مهاجم حادثه شنبه لندن، فریاد «همه مسلمانان باید بمیرند» سر داده بود.
چه ارتباطی میان فواصل کوتاه زایمان و مرگ نوزادان وجود دارد؟
طبق نتایج یک مطالعه جدید، فواصل کوتاه بین زایمان می تواند خطر مرگ نوزادان را افزایش دهد.
کوزه بلاگردان
بیرجند- ایرنا- خاصیت نوروز نو شدن است و کوزه شکنی سنتی زیبا از مردمان شهرستان قاینات در استان خراسان جنوبی است که به اعتقادشان با اجرای این آیین، دردها و بلاها را در آخرین چهارشنبه سال از زندگی خود دور می کنند.
اختصاص هزینه هدایای تبلیغاتی برای آزادی زندانیان
شرکت سرمایه‌گذاری سایه‌گستر سرمایه هزینه هدایای تبلیغاتی پایان سال خود را به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد اختصاص داد.
جلیقه زردها به دفتر دادستان کل کشور انگلیس حمله کردند
­سفر رئیس جمهوری فرانسه به لهستان لغو شد
دلایل وزیر فرانسوی برای نامگذاری گربه اش به نام 'برگزیت'
مکرون با روشنفکران فرانسوی دیدار کرد
برگزیت، انگلیس را به بحران کشانده است
حمله تروریستی به نیروهای ارتش عراق در شمال بغداد
اردوغان خطاب به عامل حمله تروریستی نیوزیلند چه گفت؟
احتمال بمب‌گذاری در یکی از خیابان‌های بروکسل
سومین مظنون تیراندازی در هلند بازداشت شد
هشدار درباره احتمال حملات سایبری جدید آمریکا به زیرساخت‌های ونزوئلا