پیام معنویت جامعه اسلامی به برکت خون شهدا در حال گسترش در منطقه است

18:32 ۸۸ روز و ۲۰ ساعت پیش افکار نیوز 159 0
پیام معنویت جامعه اسلامی به برکت خون شهدا در حال گسترش در منطقه است

سردار جعفری گفت:پیام معنویت جامعه اسلامی امروز با حیات معنوی خود به برکت خون شهدا در جهان معروف شده و در حال گسترش است.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، سردار محمدعلی جعفری جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاباسلامیظهر امروز جمعه(30 آذر ماه) در سومین یادواره شهدای فاتحین که در سالن همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار شد، اظهار کرد: شهدا حق بزرگی بر گردن همه ما دارند و همان طور که رهبر خطاب به اعضای کنگره قزوین فرمودند؛ یکی از مهم‌ترین کار‌ها برگزاری همین نشست‌های نورانی به یاد شهداست که شنیدن پیام شهیدان و انتظاری که شهیدان از بازمانده‌ها دارند، برگزار می‌شود.
وی افزود: این جلسات با این اهداف برگزار می‌شود که ما پیام شهدا را بشنویم. به قول رهبر اگر گوش شنوایی داشته باشیم.
فرمانده کل سپاه پاسدارانانقلاب اسلامی تصریح کرد: شهدا تا زنده هستند با تن خود و وقتی که شهید شدند با جان خود به مقامی می‌رسند که زنده‌اند و از فضل الهی روزی می‌خورند و اجازه‌ای به آنان داده می‌شود که پیام‌ها را به گوش ما برسانند.
سردار جعفری تاکید کرد: پیام معنویت جامعه اسلامیکه امروز با حیات معنوی خود به برکت خون شهدا در جهانمعروف شده است در حال گسترش در منطقه است که شهدا آن را با تقدیم جان خود تضمین می‌کنند.
فرمانده کل سپاه پاسداران، ادامه داد:شهدا حق بزرگی بر گردن همگی ما دارند و یکی از کار‌های مهم برگزاری اینگونه نشست ها و یادواره‌های شهدا است، شنیدن پیام شهیدان بر همه واجب بوده که به تعبیر مقام معظم رهبریاگر گوش شنوایی داشته باشیم.
سرلشکر جعفری با اشاره به تعبیر تاکیدات مقام معظم رهبری افزود: با فضل اللهی نعمتی به شهدا داده شده پیام معنویت که جامعه‌ی ما با این حیات معنوی خود در جهان معروف شده است و به برکت خون شهیدان این پیام معنوی در منطقه استمرار پیدا کرده است.
وی با تاکید بر آیه قرآن«وَ لا تَحْسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلُوا فی‌ سَبیلِ اللَّهِ اَمْواتاً بَلْ اَحْیاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ یرْزَقُونَ» در خصوص شهدا گفت: یکی از نشانه‌ی زنده بودن شهدا تاثیر گذاری آن‌ها بر جامعهو بازماندگان خودشان بوده است که این موضوع مصداق همین آیه درباره روزی خوردن شهدا به حساب می‌آید.
فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه یکی از مصادیق مومنین واقعی فاتحین هستند، بیان کرد: آن‌ها با جان ومال خود در راه خدا جهاد می‌کنند، این دسته از انسان‌ها در ادعای ایمان خود صادق هستند. جهاد انواع مختلفی را به همراه دارد که صرفا قتال در راه خدا نیست، البته سخت جهاد‌ترین هم محسوب می‌شود، اما جهاد‌های دیگری نظیر؛ علمی، فرهنگی، خدمتگزاری، سازندگی و .. را وجود دارد.
سرلشکر جعفری افزود: ما در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامیقرار داریم و باید بدانیم که انقلاب چگونه حرکت کرده و کدام هدف‌های آن محقق شده است.
وی با بیان اینکه عملکرد هر مجموعه بر اساس اهداف اولیه ارزیابی می‌شود، گفت:باید انقلاب طبق اهداف اولیه آن مورد بررسی قرار داد که آیا انقلاب موفق بوده است؟فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامیبا اشاره به اهداف انقلاب اسلامی، بیان کرد: اولین هدف بزرگ انقلاب مبارزه با ظلم، ستم و طاغوت‌ها بوده که در این هدف ایران نمونه بارزی است و هیچ کشوری به انداره ایران وجود ندارد که به اندازه ایرانایستاده باشد.
سرلشکر جعفری افزود: ایران در مبارزه با ظلم و طاغوت زبانزد است و تمام آزادگان جهان و مظلومین و مستضعفین و محرومین طرفدار ایران هستند که به بهترین نحو ممکن پرچم مبارزه با ظلم را بلند کرده است و باهوشمندی مقام معظم رهبری ادامه دارد.
وی هدف دوم انقلاب اسلامی را دفاع از حمایت از مظلومین و مستضعفین عالم دانست و تصریح کرد: افتخار جمهوری اسلامیاین است که حق مظلومین را محقق کرده و مردم عراق، سوریه، لبنانو یمناین احساس را دارند که ملت ایرانتنها پشتوانه واقعی آنان است. تمام مردم
عراقچه شیعهو چه سنی می‌گویند اگر ایران نبود معلوم نبود چه بر سر کشور عراق می‌آمد.
سرلشکر جعفری تاکید کرد: این هدف انقلاب تاحد بسیار بالا محقق شده است و آخرین نمونه آن را می‌توان در یمن و پیروزی انصارالله یمن دانست.
وی با بیان اینکه هدف سوم انقلاب اسلامی، احیای اصول و ارزش‌های اسلام ناب محمدی است، گفت: متاسفانه بسیاری از آن‌هایی که خود را انقلابی و یار امام می‌دانند این هدف را قبول ندارند که از آن دفاع کنند. آن‌ها معتقد نیستند که ارزش‌ها بر همه چیز غلبه دارد.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: گرچه این هدف بسیار پیچیده است و تحقق آن هدف بلند مدت و سختی است و ما هرچه ما تلاش کنیم ۱۰۰ درصد نمی‌توانیم این امر را محقق کنیم و تحقق کامل آن در زمان حکومت مهدی (عج) انجام می‌شود.
سرلشکر جعفری تاکید کرد: هدف دیگر انقلاب دفاع از استقلال، تمامیت، از خود کفایی و آزادی کشور است که به خوبی محقق شده است و امروز استقلالکشور حفط شده است.
وی افزود: در دنیای امروز که هر کشوری باید یا وابسته به شرق یا وابسته غرب باشد، انقلاب اسلامی ایرانارزش‌های جدید و راه جدیدی باز کرده است و مسیر جدیدی را بدون وابستگی به شرق و غرب محقق کرده است.
فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه حرکت به سمت عدالت اجتماعی کار سختی به حساب می‌آید، گفت: ما باید تمام تلاش خود را انجام دهیم و برای همین مقام معظم رهبری در سخنرانی ابتدای امسال فرمودند: هرچند پیشرفت ما در زمینه تحقق عدالت اجتماعی کم بوده، اما پیشرفت‌های قابل توجهی داشته‌ایم و اشاره به آمار‌هایی کردند که بانک جهانی اعلام کرده است.
سرلشکر جعفری افزود: طبق آمار‌های بانک جهانی ضریب شکاف بین فقیر و غنی قبل انقلاب ۵۰ و بعد از انقلاب ۳۸ درصد بوده است. همچنین درصد قشر
فقیرمطلق قبل انقلاب ۴۶ درصد بوده و در سال ۹۳ طبق همین آمار به زیر ۱۰ درصد رسیده است.
وی با بیان اینکه فضای جامعه تحت تاثیر فضای دشمن است، گفت: این آمار‌ها را ما کمتر باور داریم، اما باید بدانیم همه این‌ها دستاورد‌های انقلاب اسلامی بوده است.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: موضوع عدالت و تحقق آن کار سختی است، اما اگر مسئولان اجرایی کشور توصیه‌های مقام معظم رهبری را عمل کنند و نگاه را به داخل متمرکز داشته باشند و با مدیریت جهادی کار کنند اهداف انقلاب تحقق بیشتری پیدا می‌کند.
وی با بیان اینکه هدف والای بعدی انقلاب اسلامی رشدمعنوی، اخلاقی و خدامحوری در جامعه است، گفت: به عبارتی ساختن انسان‌های صالح و افزایش دینداری در جامعه یکی از اهداف مهم انقلاب اسلامی بوده که دائما علیه آن تبلیغ شده است.
سرلشکر جعفری گفت: مقام معظم رهبری تحلیلی نسبت به هدف اصلی انقلاب اسلامی دارند که می‌گویند همت تمام پیامبران و ائمه معصومان «ع» آن بوده که انسان صالح را در زمینبه وجود آورده، حفظ رشد و تکثیر کنند که این همان هدف اسلام است.
وی ادامه داد: فتح‌الفتوح انقلاب اسلامی ساختن جوانان مومن انقلابی، مجاهد و داوطلب شهادت است که مبنایی آن در اسلام است.
سرلشکر جعفری خاطر نشان کرد:رشد چنین جوانانی در مقایسه با جمعیت اول انقلاب افزایش پیدا کرده است و ما باید گفت که تا چه اندازه مانع رفتن جوانان به سوریهشدیم، اما از طرفی عشقو شوری که برای انقلاب و جبهه مقاومت به وجود آمد است با رشد مناسبی همراه بوده است.
وی ادامه داد: افزایش معنویت و تعمیق بصیرت و آگاهی‌ها در بین جوانان و شهید حججی‌ها اتفاق کمی نیست و پیروزی‌های انقلاب اسلامی همه مدیون فتح‌الفتوح انقلاب اسلامی است و بزرگترین هنر انقلاب به فرموده مقام معظم رهبری این است که توانست جوانانی را تربیت کند که در دنیای مادی آلوده انسان‌هایی یا عشق راستین تربیت کند.
 


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سیاست خارجی
سیاست خارجی

آخرین اخبار

30 معتکف در جاجرم دچار گازگرفتگی شدند
بجنورد - ایرنا- رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی خراسان شمالی گفت: 30 نفر از معتکفان رجبیه در روستای چهاربید از توابع شهرستان جاجرم، دیشب دچار گازگرفتگی شدند.
ریزش کوه محور اسفراین - بجنورد را بست
بجنورد- ایرنا - ریزش کوه در گردنه پلمیس در محور اسفراین - بجنورد، سبب بسته شدن موقتی این محور خراسان شمالی در روز چهارشنبه شد.
سیل در گلستان جان دو نفر را گرفت
گرگان - ایرنا - وقوع سیلاب و تخریب چند ساختمان در شرق استان گلستان دو کشته و چند مصدوم بر جای گذاشت.
دبی آب رودخانه های منتهی به گنبدکاووس کاهش یافت
گنبدکاووس - ایرنا - مدیر امور منابع آب شهرستان های گنبدکاووس، مینودشت و گالیکش اعلام کرد: در پی بارش های سنگین دو روز اخیر در منطقه شرق گلستان، دبی آب رودخانه های گرگانرود، چهل چای و نرماب منتهی به شهر گنبدکاووس در روز چهاشنبه کاهش چشمگیر یافته است.
سیلاب به 50 روستای شهرستان گنبدکاووس خسارت زد
گنبدکاووس - ایرنا - فرماندار ویژه گنبدکاووس از خسارت سیلاب ناشی از بارش های 48 ساعت گذشته به 50 روستای این شهرستان واقع در شرق گلستان خبر داد.
13 تن از حادثه دیده چهارشنبه آخر سال البرز در بیمارستان بستری شدند
کرج - ایرنا - رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان البرز با بیان اینکه تعداد حادثه دیدگان امسال چهارشنبه آخر سال 97 حدود 20 درصد کمتر از سال گذشته بود، گفت: 13 تن از مصدومان این حوادث در بیمارستان های استان بستری شدند.
6 قایق برای کمک به شهروندان گنبد به کار گرفته شد
گنبدکاووس - ایرنا - رئیس جمعیت هلال احمر گنبدکاووس اعلام کرد: با ورود آب به بخش هایی از مناطق شمالی شهر گنبدکاووس، از جمله حد فاصل پل آخوند آباد تا برج قابوس، 6 فروند قایق برای کمک و امداد در سطح شهر توسط هلال احمر و با همکاری بخش خصوصی به کار گرفته شد.
ریزش بهمن جاده کرج - چالوس را بست
کرج - ایرنا - مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای البرز اعلام کرد که ریزش بهمن سبب انسداد جاده کرج - چالوس شد.
6 هزار و 51 سیل زده مازندرانی امدادرسانی شدند
ساری - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران اعلام کرد: تاکنون 6 هزار و 51 نفر از آسیب دیدگان سیل در 12 شهر و 75 منطقه استان از خدمات امدادی این جمعیت بهره مند شدند.
فرازهای بهارانه
اصفهان- ایرنا- بهار، سفر، مهرورزی و صله رحم از جمله موضوعاتی است که مولای متقیان علی (ع) در نهج البلاغه از آن سخن گفته است که اندیشه های نابی که با بکارگیری آن درون و برون هر انسانی متحول می شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

کشیش مسیحی:حضرت علی(ع) وفرزندانش بهترین الگوبرای بشریت هستند
لندن - ایرنا - «کریستوفر کلوسی» کشیش مسیحی و پژوهشگر مطالعات اسلامی معتقد است که حضرت علی (ع) و فرزندان ایشان اسوه‌های بی‌نظیر و کامل برای بشر امروز هستند.
آخرین سوال نظرسنجی برنامه نود چه بود؟
شب گذشته به دستور مدیر شبکه سه برنامه نود با اجرای عادل فردوسی‌پور متوقف شد.
جرائم چهارشنبه آخر سال در البرز 30 درصد کاهش یافت
کرج - ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی استان البرز اعلام کرد که با مشارکت مردم و پلیس میزان جرائم چهارشنبه آخر سال این استان 30 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافت.
«رحمان ۱۴۰۰» گیشه را در دست گرفت
یلم‌های رحمان ۱۴۰۰، متری شیش و نیم، چهار انگشت، غلامرضا تختی، زندانی‌ها، پیشونی سفید ۳ و ژن خوک به ترتیب رتبه‌های اول تا هفتم جدول فروش اکران نوروز ۹۸ را در اختیار دارند.
جشن میلاد حضرت علی ( ع ) در باکو برگزار شد
باکو – ایرنا – جشن میلاد مولی الموحدین حضرت علی(ع ) سه شب شب در خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در باکو برگزار شد.
چشمان تیزبین موشک‌های ایرانی آماده شکار متجاوزان
دفتر ناطق نوری نقش وی در ویلاسازی لواسان را تکذیب کرد
چشمان تیزبین موشک‌های ایرانی آماده شکار متجاوزان
واکنش دفتر ناطق نوری به ماجرای ویلاسازی در لواسان
حجت الاسلام رئیسی بر مزار پدر +عکس
ˮاینستکسˮ شفاف نیست
ببینید آخوندا تا کجا نفوذ کردن+ عکس
نقش مصدق، آیت‌الله کاشانی و فدائیان اسلام در ملی‌شدن صنعت نفت چه بود؟
نهاد متناظر ایرانی برای اینستکس به ثبت رسید
حاجی‌دلیگانی: حضور بازنشستگان در نهاد ریاست جمهوری با چه مجوزی است؟