پیام معنویت جامعه اسلامی به برکت خون شهدا در حال گسترش در منطقه است

18:32 ۱۸۵ روز و ۱۵ ساعت پیش افکار نیوز 213 0
پیام معنویت جامعه اسلامی به برکت خون شهدا در حال گسترش در منطقه است

سردار جعفری گفت:پیام معنویت جامعه اسلامی امروز با حیات معنوی خود به برکت خون شهدا در جهان معروف شده و در حال گسترش است.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، سردار محمدعلی جعفری جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاباسلامیظهر امروز جمعه(30 آذر ماه) در سومین یادواره شهدای فاتحین که در سالن همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار شد، اظهار کرد: شهدا حق بزرگی بر گردن همه ما دارند و همان طور که رهبر خطاب به اعضای کنگره قزوین فرمودند؛ یکی از مهم‌ترین کار‌ها برگزاری همین نشست‌های نورانی به یاد شهداست که شنیدن پیام شهیدان و انتظاری که شهیدان از بازمانده‌ها دارند، برگزار می‌شود.
وی افزود: این جلسات با این اهداف برگزار می‌شود که ما پیام شهدا را بشنویم. به قول رهبر اگر گوش شنوایی داشته باشیم.
فرمانده کل سپاه پاسدارانانقلاب اسلامی تصریح کرد: شهدا تا زنده هستند با تن خود و وقتی که شهید شدند با جان خود به مقامی می‌رسند که زنده‌اند و از فضل الهی روزی می‌خورند و اجازه‌ای به آنان داده می‌شود که پیام‌ها را به گوش ما برسانند.
سردار جعفری تاکید کرد: پیام معنویت جامعه اسلامیکه امروز با حیات معنوی خود به برکت خون شهدا در جهانمعروف شده است در حال گسترش در منطقه است که شهدا آن را با تقدیم جان خود تضمین می‌کنند.
فرمانده کل سپاه پاسداران، ادامه داد:شهدا حق بزرگی بر گردن همگی ما دارند و یکی از کار‌های مهم برگزاری اینگونه نشست ها و یادواره‌های شهدا است، شنیدن پیام شهیدان بر همه واجب بوده که به تعبیر مقام معظم رهبریاگر گوش شنوایی داشته باشیم.
سرلشکر جعفری با اشاره به تعبیر تاکیدات مقام معظم رهبری افزود: با فضل اللهی نعمتی به شهدا داده شده پیام معنویت که جامعه‌ی ما با این حیات معنوی خود در جهان معروف شده است و به برکت خون شهیدان این پیام معنوی در منطقه استمرار پیدا کرده است.
وی با تاکید بر آیه قرآن«وَ لا تَحْسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلُوا فی‌ سَبیلِ اللَّهِ اَمْواتاً بَلْ اَحْیاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ یرْزَقُونَ» در خصوص شهدا گفت: یکی از نشانه‌ی زنده بودن شهدا تاثیر گذاری آن‌ها بر جامعهو بازماندگان خودشان بوده است که این موضوع مصداق همین آیه درباره روزی خوردن شهدا به حساب می‌آید.
فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه یکی از مصادیق مومنین واقعی فاتحین هستند، بیان کرد: آن‌ها با جان ومال خود در راه خدا جهاد می‌کنند، این دسته از انسان‌ها در ادعای ایمان خود صادق هستند. جهاد انواع مختلفی را به همراه دارد که صرفا قتال در راه خدا نیست، البته سخت جهاد‌ترین هم محسوب می‌شود، اما جهاد‌های دیگری نظیر؛ علمی، فرهنگی، خدمتگزاری، سازندگی و .. را وجود دارد.
سرلشکر جعفری افزود: ما در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامیقرار داریم و باید بدانیم که انقلاب چگونه حرکت کرده و کدام هدف‌های آن محقق شده است.
وی با بیان اینکه عملکرد هر مجموعه بر اساس اهداف اولیه ارزیابی می‌شود، گفت:باید انقلاب طبق اهداف اولیه آن مورد بررسی قرار داد که آیا انقلاب موفق بوده است؟فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامیبا اشاره به اهداف انقلاب اسلامی، بیان کرد: اولین هدف بزرگ انقلاب مبارزه با ظلم، ستم و طاغوت‌ها بوده که در این هدف ایران نمونه بارزی است و هیچ کشوری به انداره ایران وجود ندارد که به اندازه ایرانایستاده باشد.
سرلشکر جعفری افزود: ایران در مبارزه با ظلم و طاغوت زبانزد است و تمام آزادگان جهان و مظلومین و مستضعفین و محرومین طرفدار ایران هستند که به بهترین نحو ممکن پرچم مبارزه با ظلم را بلند کرده است و باهوشمندی مقام معظم رهبری ادامه دارد.
وی هدف دوم انقلاب اسلامی را دفاع از حمایت از مظلومین و مستضعفین عالم دانست و تصریح کرد: افتخار جمهوری اسلامیاین است که حق مظلومین را محقق کرده و مردم عراق، سوریه، لبنانو یمناین احساس را دارند که ملت ایرانتنها پشتوانه واقعی آنان است. تمام مردم
عراقچه شیعهو چه سنی می‌گویند اگر ایران نبود معلوم نبود چه بر سر کشور عراق می‌آمد.
سرلشکر جعفری تاکید کرد: این هدف انقلاب تاحد بسیار بالا محقق شده است و آخرین نمونه آن را می‌توان در یمن و پیروزی انصارالله یمن دانست.
وی با بیان اینکه هدف سوم انقلاب اسلامی، احیای اصول و ارزش‌های اسلام ناب محمدی است، گفت: متاسفانه بسیاری از آن‌هایی که خود را انقلابی و یار امام می‌دانند این هدف را قبول ندارند که از آن دفاع کنند. آن‌ها معتقد نیستند که ارزش‌ها بر همه چیز غلبه دارد.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: گرچه این هدف بسیار پیچیده است و تحقق آن هدف بلند مدت و سختی است و ما هرچه ما تلاش کنیم ۱۰۰ درصد نمی‌توانیم این امر را محقق کنیم و تحقق کامل آن در زمان حکومت مهدی (عج) انجام می‌شود.
سرلشکر جعفری تاکید کرد: هدف دیگر انقلاب دفاع از استقلال، تمامیت، از خود کفایی و آزادی کشور است که به خوبی محقق شده است و امروز استقلالکشور حفط شده است.
وی افزود: در دنیای امروز که هر کشوری باید یا وابسته به شرق یا وابسته غرب باشد، انقلاب اسلامی ایرانارزش‌های جدید و راه جدیدی باز کرده است و مسیر جدیدی را بدون وابستگی به شرق و غرب محقق کرده است.
فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه حرکت به سمت عدالت اجتماعی کار سختی به حساب می‌آید، گفت: ما باید تمام تلاش خود را انجام دهیم و برای همین مقام معظم رهبری در سخنرانی ابتدای امسال فرمودند: هرچند پیشرفت ما در زمینه تحقق عدالت اجتماعی کم بوده، اما پیشرفت‌های قابل توجهی داشته‌ایم و اشاره به آمار‌هایی کردند که بانک جهانی اعلام کرده است.
سرلشکر جعفری افزود: طبق آمار‌های بانک جهانی ضریب شکاف بین فقیر و غنی قبل انقلاب ۵۰ و بعد از انقلاب ۳۸ درصد بوده است. همچنین درصد قشر
فقیرمطلق قبل انقلاب ۴۶ درصد بوده و در سال ۹۳ طبق همین آمار به زیر ۱۰ درصد رسیده است.
وی با بیان اینکه فضای جامعه تحت تاثیر فضای دشمن است، گفت: این آمار‌ها را ما کمتر باور داریم، اما باید بدانیم همه این‌ها دستاورد‌های انقلاب اسلامی بوده است.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: موضوع عدالت و تحقق آن کار سختی است، اما اگر مسئولان اجرایی کشور توصیه‌های مقام معظم رهبری را عمل کنند و نگاه را به داخل متمرکز داشته باشند و با مدیریت جهادی کار کنند اهداف انقلاب تحقق بیشتری پیدا می‌کند.
وی با بیان اینکه هدف والای بعدی انقلاب اسلامی رشدمعنوی، اخلاقی و خدامحوری در جامعه است، گفت: به عبارتی ساختن انسان‌های صالح و افزایش دینداری در جامعه یکی از اهداف مهم انقلاب اسلامی بوده که دائما علیه آن تبلیغ شده است.
سرلشکر جعفری گفت: مقام معظم رهبری تحلیلی نسبت به هدف اصلی انقلاب اسلامی دارند که می‌گویند همت تمام پیامبران و ائمه معصومان «ع» آن بوده که انسان صالح را در زمینبه وجود آورده، حفظ رشد و تکثیر کنند که این همان هدف اسلام است.
وی ادامه داد: فتح‌الفتوح انقلاب اسلامی ساختن جوانان مومن انقلابی، مجاهد و داوطلب شهادت است که مبنایی آن در اسلام است.
سرلشکر جعفری خاطر نشان کرد:رشد چنین جوانانی در مقایسه با جمعیت اول انقلاب افزایش پیدا کرده است و ما باید گفت که تا چه اندازه مانع رفتن جوانان به سوریهشدیم، اما از طرفی عشقو شوری که برای انقلاب و جبهه مقاومت به وجود آمد است با رشد مناسبی همراه بوده است.
وی ادامه داد: افزایش معنویت و تعمیق بصیرت و آگاهی‌ها در بین جوانان و شهید حججی‌ها اتفاق کمی نیست و پیروزی‌های انقلاب اسلامی همه مدیون فتح‌الفتوح انقلاب اسلامی است و بزرگترین هنر انقلاب به فرموده مقام معظم رهبری این است که توانست جوانانی را تربیت کند که در دنیای مادی آلوده انسان‌هایی یا عشق راستین تربیت کند.
 


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سیاست خارجی
سیاست خارجی

آخرین اخبار

2 خصلتی که به فرموده امام باقر(ع) کلید هر بدی اند
حدیث امام محمدباقر (ع) درباره کلید هر بدی را در اینجا بخوانید.
موتورسواری امین حیایی روی صحنه «عصر جدید» -خاطره جالب علیخانی از حضور خود در یک فیلم
دوازدهمین قسمت از برنامه «عصر جدید» شب گذشته با حضور شرکت‌کنندگان مختلف به روی آنتن شبکه سه سیما رفت.
آغاز همایش بزرگداشت هفته قوه قضاییه
همایش بزرگداشت هفته قوه قضاییه با حضور آیت الله رئیسی رئیس قوه قضاییه، مسئولان عالی قضایی، روسای کل دادگستری‌ها، دادستان‌های مراکز استان‌ها و جمعی از قضات و کارکنان دستگاه قضایی آغاز شد.
حذف امضاهای طلایی در سازمان ثبت اسناد
ذبیح اله خداییان از حذف امضا‌های طلایی خبر داد و گفت: یکی از محور‌های سند تحول، پیشگیری از مفاسد و برخورد با متخلفان است.
راهی ساده و لذتبخش برای سالم نگه داشتن قلب
محققان متوجه شدند هر قدر فرد در طول سال بیشتر مرخصی بگیرد و بیشتر به سفر رود، کمتر احتمال دارد به سندرم متابولیک مبتلا شود.
امکان وقوع پدیده قیرزدگی در سطح برخی جاده‌ها
سرهنگ رحمانی گفت: با توجه به اینکه گرمای هوا شدت یافته است در سطح برخی از جاده‌های کشور ممکن است با پدیده "قیرزدگی" مواجه شویم.
میزان عوارض تردد در محدوده ˮکنترل آلودگی هواˮ مشخص شد
مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه میزان عوارض تردد در محدوده "کنترل آلودگی هوا" بین ۷ تا ۲۰ هزار تومان است، گفت: خودرو‌های دارای معاینه فنی برتر از تخفیف ۲۵ درصدی عوارض ورود به محدوده‌ها برخوردار خواهند شد.
شفاف سازی درآمد‌های شهرداری از محل طرح ترافیک در دستور کار
علیخانی ضمن انتقاد از عملکرد معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درباره شفاف نبودن عملکرد این معاونت گفت: شهرداری باید پاسخ دهد که چه میزان درآمد از محل طرح ترافیک و عوارض زوج و فرد در سال گذشته داشته و چه میزان از این درآمد صرف خرید اتوبوس و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی شده است.
پرونده کارت ملی هوشمند چه تاریخی بسته خواهد شد؟
سخنگوی سازمان ثبت‌ احوال با اشاره به اینکه کارت‌های هوشمند ملی به مرور به ثبت‌نام‌کنندگان ارائه می‌شود از زمان بسته‌شدن این پرونده خبر داد.
علت بد بو شدن گاز معده
مشکلات مربوط به روده باعث بدبو شدن گاز معده می‌شود؛ باکتری‌های روده در طول فرآیند هضم، ترکیبات حاوی گوگردی مانند هیدروژن سولفید تولید می‌کند که بوی زننده‌ای را در گاز معده به وجود می‌آورند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

وقوع خورشید گرفتگی و ماه گرفتگی در تیرماه
بعد از یک خورشید گرفتگی که از آسمان ایران قابل مشاهده نیست، ماه گرفتگی در بامداد ۲۶ تیرماه رخ خواهد داد که در سراسر ایران قابل رؤیت است.
لحظاتی از «عصر جدید» که در تلویزیون پخش نشد
عامل صمیمی تهیه‌کننده و عوامل برنامه با شرکت‌کنندگان در پایانی‌ترین دقیقه‌های منتهی به اجرا... همراه دوربین‌های پشت صحنه شوید تا شاهد تمام جزئیاتی باشید که باید برای بهترین اجرای استعدادها بررسی شوند!
نمایی زیبا از پل خواجو
نمایی زیبا از پل خواجو اصفهان در یک روز بهاری را در تصویر زیر می بینید.
لاک پشتی که پاهای مصنوعی دارد- عکس
این لاکپشت معلول «پدرو» نام دارد و یکی از مراجعان بیمارستان دامپزشکی دانشگاه لوئیزیانا است.
تروئیکای اروپایی درباره برجام بیانیه دادند
موضوع ایران در دیدار ترامپ و پوتین بررسی خواهد شد
جیمی کارتر: مشکلات بسیاری با «ایران» داشتم
آغاز جلسه علنی امروز مجلس
واکنش ایران به تحریم های جدید آمریکا
تحریم های جدید آمریکا علیه ایران- پیشخوان
چرا ایرانِ قبل از انقلاب،  یک کشور پیشرفته نشد؟
کلیدی‌ترین اعتراف آمریکایی‌ها نسبت به ایران
آمریکا تحریم‌های تازه‌ای علیه ایران اعمال کرد
وزیر خندان در صف تحریم- راز تهدید توأم با تطمیع FATF