مدیران نظارت بیشتری بر بازار داشته باشند

17:12 ۸۸ روز و ۵ ساعت پیش ایرنا 134 0
مدیران نظارت بیشتری بر بازار داشته باشند

بندرعباس- ایرنا- امامان جمعه هرمزگان در خطبه های این هفته نماز با تاکید بر تلاش مسوولان برای رفع مشکلات اقتصادی مردم، بیان داشتند: مدیران باید نظارت بیشتری بر بازار داشته باشند تا برخی ها با سوء استفاده از شرایط ، نظم اقتصادی را برهم نزنند.

ایرنا

به گزارش ایرنا، خطیبان جمعه هرمزگان در بخش دیگری از صحبتهایشان در خطبه های این هفته نماز با اشاره به مناسبت ها و مسایل روز کشور، مسایل سیاسی دنیا به ویژه اعتراض های گسترده در کشور فرانسه و وضعیت مردم مظلوم یمن را نیز مورد اشاره و بحث قرار دادند.
بیان مسایل محلی و استانی و تاکید بر تلاش مسوولان هرمزگان برای رفع مشکلات مردم در دسترسی به راه های ارتباطی و اشتغال از جمله دیگر مباحث و محورهای مهمی بود که از سوی خطیبان جمعه هرمزگان مطرح شد.
**قشم
امام جمعه قشم گفت: برخورد دولت فرانسه با اعتراض های مردم این کشور مایه شرمساری آنانی است که دم از حقوق بشر و آزادی می‌زنند.
حجت الاسلام میثم تارم در خطبه های نمازجمعه این هفته قشم افزود: فرانسه که از مدعیان آزادی، فرهنگ و ادب است امروز در واکنش به اعتراض های به حق مردمش، آنان را در مقابل دیدگان جهانیان سرکوب می‌کند.
وی ادامه داد: این درحالی است که این مدعیان اقدامات نیروهای نظامی جمهوری اسلامی ایران را در مقابله با انسان‌های شرور برای حفظ امنیت مردم محکوم می ‌کنند.
امام جمعه قشم با انتقاد از سکوت جوامع بین المللی و مدعیان حقوق بشر در خصوص جنایات انسانی انجام شده در یمن، تصریح کرد: حضور مستقیم آمریکا و انگلیس و کشتار هزاران کودک مظلوم و زنان بی‌پناه یمنی نیز نتوانسته است ائتلاف سعودی را از باتلاق یمن نجات دهد.
وی در ادامه سخنان خود بیان داشت: برخی برای دستیابی به پست و مقام، مسیرهای نادرستی مانند تخریب شخصیت رقیبان را در پیش می‌گیرند که با معارف اسلامی و انسانی در تضاد است.
امام جمعه قشم هدف دشمن از جنگ اقتصادی و روانی را ایجاد اختلاف و تفرقه در داخل کشور دانست و خاطرنشان کرد: مسوولان به ویژه سران قوای سه ‌گانه باید اظهار نظرها و موضع‌ گیری‌های خود را به صورت عاقلانه مطرح کنند.
**بندرخمیر
امام جمعه بندرخمیر در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به سفر اخیر رییس مجلس شورای اسلامی به این شهرستان، گفت: در این سفر مسایل و مشکلات مردم شهرستان مطرح شد که امیدواریم از سوی مسوولان مورد پیگیری قرار گیرد.
حجت الاسلام علیرضا صفایی تصریح کرد: در این سفر کلنگ احداث بندر چندمنظوره خمیر با هدف رونق اقتصادی این شهرستان به زمین زده شد که امیدواریم در موعد مقرر به بهره برداری برسد.
وی ادامه داد: یکی از مهمترین مشکلات این شهرستان مساله بیکاری است که در صورت بهره برداری به موقع از بندر چند منظوره خمیر بخش قابل توجهی از این مشکل حل خواهد شد.
امام جمعه بندرخمیر تاکید کرد: می توان مسایل و مشکلات اقتصادی کشور را با تکیه بر ظرفیت های داخلی و بهره مندی از نیروهای متخصص و متعهد و همراهی مردم برطرف کرد.
وی با تاکید بر حفظ وحدت و اتحاد در میان مسلمانان، افزود: باید با تقویت هر چه بیشتر وحدت در برابر توطئه های دشمنان ایستادگی کرد.
**بندرلنگه
امام جمعه بندرلنگه در خطبه های این هفته نماز با انتقاد از مسایل اخیر مطرح شده در مجلس گفت: اگر کارمندی تخلف کرده باید برابر قانون با وی برخورد شود و مطرح کردن مسایل پیش پا افتاده در مجلس بسیار زشت است.
حجت الاسلام سیدمحمد جواد رکنی تصریح کرد: متاسفانه بر اثر آتش ‌سوزی در یکی از مدارس زاهدان، چند نفر از دانش آموزان جان خود را از دست دادند، اما کسی واکنشی به این مساله نشان نداد.
وی ادامه داد: اما برای یک مشکل پیش آمده میان یک نماینده مجلس و یک کارمند ، در مجلس موضع گرفته شد تا جایی که می خواهند وزیر را استیضاح کنند.
امام جمعه بندرلنگه تاکید کرد: باید برابر قانون با تخلف ها برخورد شود و اجازه نداد مسایل کوچک در مجلس که جای تصمیم گیری های مهم است، مطرح گردد.
**رودان
امام جمعه شهرستان رودان در خطبه های این هفته نماز جمعه بیان داشت: این شهرستان با کمبودهای بسیاری در بخش های آموزشی، راه و اشتغال مواجه است و مسوولان باید برای حل آنها تلاش ویژه ای داشته باشند.
حجت الاسلام مهدی دری تصریح کرد: یکی از مهمترین ظرفیت های اقتصادی رودان، کشاورزی است که در صورت رونق بخشی به این حوزه، می توان بسیاری از مشکلات این شهرستان را برطرف و اشتغال پایدار ایجاد کرد.
وی وجود 64 مدرسه تخریبی، ایجاد راه‌های ارتباطی مناسب و احداث زمین چمن مجموعه ورزشی شهید چمران رودان را مهم‌ترین خواسته‌های مردم این شهرستان عنوان کرد و گفت: از مسوولان خواستاریم تا نگاه ویژه ای نسبت به حل مشکلات این شهرستان داشته باشند.
امام جمعه رودان تاکید کرد: به فرمایش رهبر معظم انقلاب، مسوولان باید برای حل مشکلات موجود به صورت جهادی تلاش کنند.
حجت الاسلام دری در بخش دیگری از صحبتهای خود بر هوشیاری مردم در برابر تهاجم فرهنگی دشمن علیه کشورمان تاکید کرد.
7198/6048


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سایر حوزه‌ها
سایر حوزه‌ها

آخرین اخبار

شبی سخت در انتظار گنبدی ها
گنبدکاووس - ایرنا - بالا آمدن لحظه به لحظه سطح آب رودخانه گرگانرود و افزایش احتمال وقوع سیلاب در این شهر، حکایت از در پیش بودن شبی سخت برای شهروندان گنبد و روستاییانی است که در مسیر پایین دست سدهای بوستان و گلستان واقع هستند.
متخلفان چهارشنبه سوری تا آخر تعطیلات در بازداشت می مانند
تهران- ایرنا- فرمانده انتظامی تهران بزرگ اعلام کرد: متخلفانی که امشب به بهانه چهارشنبه سوری مرتکب جرم و دستگیر شوند تا پایان تعطیلات نوروز بازداشت خواهند بود.
فرماندار ویژه گنبدکاووس: اولویت نخست نجات جان مردم است
گنبدکاووس - ایرنا - فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس با تشریح وضعیت بحرانی و خطر وقوع سیل در این شهرستان، تصریح کرد: اولویت نخست برای مسئولان نجات جان مردم است و تمامی اقدامات برای کاستن از شدت جاری شدن آب در رودخانه گرگانرود در حال انجام است.
چهارهزار سبد کالا نوروزی بین مددجویان بهزیستی تهران توزیع شد
تهران- ایرنا- مدیر بهزیستی شهر تهران گفت: چهار هزار سبد کالای عیدانه در آستانه سال نو، بین مددجویان بهزیستی تهران توزیع شد.
مرز فرهنگی بین ملت ایران و افغانستان وجود ندارد
تهران- ایرنا- معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران گفت: باوجود مرز سیاسی بین دو کشور ایران و افغانستان اما مرز فرهنگی به دلیل آداب و سنن مشترک بین دو ملت وجود ندارد.
شهردار پایتخت: نردبان های آتش نشانی از گمرک ترخیص شد
تهران- ایرنا- شهردار تهران گفت: تمامی نردبان های آتش نشانی از گمرک ترخیص شد و بزودی به سازمان آتش نشانی شهر تهران اضافه می شود.
آماده باش مردم گمیشان گلستان برای تخلیه خانه های خود
گرگان - ایرنا - فرماندار شهرستان گمیشان استان گلستان با بیان اینکه بارش باران ظرفیت آب سدها را تکمیل و موجب سرریزشدن آنها و در نتیجه به راه افتادن جریان آب در برخی از شهرها و روستاها شده است، گفت که ستاد مدیریت بحران منطقه پس از بررسی وضعیت خانه هایی که در مسیر سیلاب ها قرار دارد دستور قطعی برای تخلیه خانه ها را صادر خواهد کرد.
طلوع خورشید امامت از خانه خدا
سمنان- ایرنا- ملائک از آسمان پُلی از نور زده اند، جبرئیل، میکائیل و اسرافیل کودکی از جنس همه خوبی ها و عطرهای افلاکی را در دل خانه خدا به دامان پاک فاطمه بنت اسد هدیه می کنند که طلوع خورشیدی برای امامت است.
مصوبه صدور پروانه 62 برج- باغ پایتخت تایید نشد
تهران- ایرنا- رئیس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران اعلام کرد: هیات تطبیق ( فرمانداری)، مصوبه صدور پروانه ساختمانی برای 62 برج - باغ را به شورا بازگرداند.
سرباز وظیفه پلیس اولین مصدوم چهارشنبه سوری امسال پایتخت
تهران- ایرنا- رئیس مرکز فرماندهی و کنترل پلیس پیشگیری پایتخت گفت: اولین مصدوم چهارشنبه سوری امسال که به بیمارستان انتقال داده شد یک سرباز وظیفه شناس بود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سانحه رانندگی در قزوین 3 کشته بر جای گذاشت
قزوین - ایرنا - فرمانده پلیس راه قزوین گفت: در پی وقوع یک فقره تصادف در مسیر بویین زهرا-دانسفهان 3 تن جان باختند و یک نفر نیز مصدوم شد.
مهاجم حادثه لندن فریاد «همه مسلمانان باید بمیرند» سر داده بود
یک روزنامه انگلیسی در گزارشی اعلام کرد: مهاجم حادثه شنبه لندن، فریاد «همه مسلمانان باید بمیرند» سر داده بود.
چه ارتباطی میان فواصل کوتاه زایمان و مرگ نوزادان وجود دارد؟
طبق نتایج یک مطالعه جدید، فواصل کوتاه بین زایمان می تواند خطر مرگ نوزادان را افزایش دهد.
کوزه بلاگردان
بیرجند- ایرنا- خاصیت نوروز نو شدن است و کوزه شکنی سنتی زیبا از مردمان شهرستان قاینات در استان خراسان جنوبی است که به اعتقادشان با اجرای این آیین، دردها و بلاها را در آخرین چهارشنبه سال از زندگی خود دور می کنند.
اختصاص هزینه هدایای تبلیغاتی برای آزادی زندانیان
شرکت سرمایه‌گذاری سایه‌گستر سرمایه هزینه هدایای تبلیغاتی پایان سال خود را به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد اختصاص داد.
ائمه جمعه، مشکلات را به‌دور از غوغاسالاری بیان کنند
ساوه گزینه ای برای پایتخت سیاسی کشور
نماینده مجلس: نمره قابل قبولی برای مردم نداریم
فعالان رسانه‌ها مشکل را مستقیماً به مسئولان اردکان انتقال دهند
وزارت کشور با شهردار پیشنهادی یزد موافقت نکرد
خواسته یک فرزندشهید ترور درباره شناسایی عاملان فاجعه هفتم تیر
پیکر پاک شهید «کردخوردی» در ملایر تشییع شد
عراق: نشست سه جانبه دمشق موفقیت آمیز بود
امام جمعه عجب شیر: مسوولان زندگی خود را هم سطح مردم کنند
سرپرست فرمانداری بشرویه منصوب شد