مدیران نظارت بیشتری بر بازار داشته باشند

17:12 ۱۸۵ روز و ۱۶ ساعت پیش ایرنا 188 0
مدیران نظارت بیشتری بر بازار داشته باشند

بندرعباس- ایرنا- امامان جمعه هرمزگان در خطبه های این هفته نماز با تاکید بر تلاش مسوولان برای رفع مشکلات اقتصادی مردم، بیان داشتند: مدیران باید نظارت بیشتری بر بازار داشته باشند تا برخی ها با سوء استفاده از شرایط ، نظم اقتصادی را برهم نزنند.

ایرنا

به گزارش ایرنا، خطیبان جمعه هرمزگان در بخش دیگری از صحبتهایشان در خطبه های این هفته نماز با اشاره به مناسبت ها و مسایل روز کشور، مسایل سیاسی دنیا به ویژه اعتراض های گسترده در کشور فرانسه و وضعیت مردم مظلوم یمن را نیز مورد اشاره و بحث قرار دادند.
بیان مسایل محلی و استانی و تاکید بر تلاش مسوولان هرمزگان برای رفع مشکلات مردم در دسترسی به راه های ارتباطی و اشتغال از جمله دیگر مباحث و محورهای مهمی بود که از سوی خطیبان جمعه هرمزگان مطرح شد.
**قشم
امام جمعه قشم گفت: برخورد دولت فرانسه با اعتراض های مردم این کشور مایه شرمساری آنانی است که دم از حقوق بشر و آزادی می‌زنند.
حجت الاسلام میثم تارم در خطبه های نمازجمعه این هفته قشم افزود: فرانسه که از مدعیان آزادی، فرهنگ و ادب است امروز در واکنش به اعتراض های به حق مردمش، آنان را در مقابل دیدگان جهانیان سرکوب می‌کند.
وی ادامه داد: این درحالی است که این مدعیان اقدامات نیروهای نظامی جمهوری اسلامی ایران را در مقابله با انسان‌های شرور برای حفظ امنیت مردم محکوم می ‌کنند.
امام جمعه قشم با انتقاد از سکوت جوامع بین المللی و مدعیان حقوق بشر در خصوص جنایات انسانی انجام شده در یمن، تصریح کرد: حضور مستقیم آمریکا و انگلیس و کشتار هزاران کودک مظلوم و زنان بی‌پناه یمنی نیز نتوانسته است ائتلاف سعودی را از باتلاق یمن نجات دهد.
وی در ادامه سخنان خود بیان داشت: برخی برای دستیابی به پست و مقام، مسیرهای نادرستی مانند تخریب شخصیت رقیبان را در پیش می‌گیرند که با معارف اسلامی و انسانی در تضاد است.
امام جمعه قشم هدف دشمن از جنگ اقتصادی و روانی را ایجاد اختلاف و تفرقه در داخل کشور دانست و خاطرنشان کرد: مسوولان به ویژه سران قوای سه ‌گانه باید اظهار نظرها و موضع‌ گیری‌های خود را به صورت عاقلانه مطرح کنند.
**بندرخمیر
امام جمعه بندرخمیر در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به سفر اخیر رییس مجلس شورای اسلامی به این شهرستان، گفت: در این سفر مسایل و مشکلات مردم شهرستان مطرح شد که امیدواریم از سوی مسوولان مورد پیگیری قرار گیرد.
حجت الاسلام علیرضا صفایی تصریح کرد: در این سفر کلنگ احداث بندر چندمنظوره خمیر با هدف رونق اقتصادی این شهرستان به زمین زده شد که امیدواریم در موعد مقرر به بهره برداری برسد.
وی ادامه داد: یکی از مهمترین مشکلات این شهرستان مساله بیکاری است که در صورت بهره برداری به موقع از بندر چند منظوره خمیر بخش قابل توجهی از این مشکل حل خواهد شد.
امام جمعه بندرخمیر تاکید کرد: می توان مسایل و مشکلات اقتصادی کشور را با تکیه بر ظرفیت های داخلی و بهره مندی از نیروهای متخصص و متعهد و همراهی مردم برطرف کرد.
وی با تاکید بر حفظ وحدت و اتحاد در میان مسلمانان، افزود: باید با تقویت هر چه بیشتر وحدت در برابر توطئه های دشمنان ایستادگی کرد.
**بندرلنگه
امام جمعه بندرلنگه در خطبه های این هفته نماز با انتقاد از مسایل اخیر مطرح شده در مجلس گفت: اگر کارمندی تخلف کرده باید برابر قانون با وی برخورد شود و مطرح کردن مسایل پیش پا افتاده در مجلس بسیار زشت است.
حجت الاسلام سیدمحمد جواد رکنی تصریح کرد: متاسفانه بر اثر آتش ‌سوزی در یکی از مدارس زاهدان، چند نفر از دانش آموزان جان خود را از دست دادند، اما کسی واکنشی به این مساله نشان نداد.
وی ادامه داد: اما برای یک مشکل پیش آمده میان یک نماینده مجلس و یک کارمند ، در مجلس موضع گرفته شد تا جایی که می خواهند وزیر را استیضاح کنند.
امام جمعه بندرلنگه تاکید کرد: باید برابر قانون با تخلف ها برخورد شود و اجازه نداد مسایل کوچک در مجلس که جای تصمیم گیری های مهم است، مطرح گردد.
**رودان
امام جمعه شهرستان رودان در خطبه های این هفته نماز جمعه بیان داشت: این شهرستان با کمبودهای بسیاری در بخش های آموزشی، راه و اشتغال مواجه است و مسوولان باید برای حل آنها تلاش ویژه ای داشته باشند.
حجت الاسلام مهدی دری تصریح کرد: یکی از مهمترین ظرفیت های اقتصادی رودان، کشاورزی است که در صورت رونق بخشی به این حوزه، می توان بسیاری از مشکلات این شهرستان را برطرف و اشتغال پایدار ایجاد کرد.
وی وجود 64 مدرسه تخریبی، ایجاد راه‌های ارتباطی مناسب و احداث زمین چمن مجموعه ورزشی شهید چمران رودان را مهم‌ترین خواسته‌های مردم این شهرستان عنوان کرد و گفت: از مسوولان خواستاریم تا نگاه ویژه ای نسبت به حل مشکلات این شهرستان داشته باشند.
امام جمعه رودان تاکید کرد: به فرمایش رهبر معظم انقلاب، مسوولان باید برای حل مشکلات موجود به صورت جهادی تلاش کنند.
حجت الاسلام دری در بخش دیگری از صحبتهای خود بر هوشیاری مردم در برابر تهاجم فرهنگی دشمن علیه کشورمان تاکید کرد.
7198/6048


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سیاست خارجی
سیاست خارجی

آخرین اخبار

2 خصلتی که به فرموده امام باقر(ع) کلید هر بدی اند
حدیث امام محمدباقر (ع) درباره کلید هر بدی را در اینجا بخوانید.
موتورسواری امین حیایی روی صحنه «عصر جدید» -خاطره جالب علیخانی از حضور خود در یک فیلم
دوازدهمین قسمت از برنامه «عصر جدید» شب گذشته با حضور شرکت‌کنندگان مختلف به روی آنتن شبکه سه سیما رفت.
آغاز همایش بزرگداشت هفته قوه قضاییه
همایش بزرگداشت هفته قوه قضاییه با حضور آیت الله رئیسی رئیس قوه قضاییه، مسئولان عالی قضایی، روسای کل دادگستری‌ها، دادستان‌های مراکز استان‌ها و جمعی از قضات و کارکنان دستگاه قضایی آغاز شد.
حذف امضاهای طلایی در سازمان ثبت اسناد
ذبیح اله خداییان از حذف امضا‌های طلایی خبر داد و گفت: یکی از محور‌های سند تحول، پیشگیری از مفاسد و برخورد با متخلفان است.
راهی ساده و لذتبخش برای سالم نگه داشتن قلب
محققان متوجه شدند هر قدر فرد در طول سال بیشتر مرخصی بگیرد و بیشتر به سفر رود، کمتر احتمال دارد به سندرم متابولیک مبتلا شود.
امکان وقوع پدیده قیرزدگی در سطح برخی جاده‌ها
سرهنگ رحمانی گفت: با توجه به اینکه گرمای هوا شدت یافته است در سطح برخی از جاده‌های کشور ممکن است با پدیده "قیرزدگی" مواجه شویم.
میزان عوارض تردد در محدوده ˮکنترل آلودگی هواˮ مشخص شد
مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه میزان عوارض تردد در محدوده "کنترل آلودگی هوا" بین ۷ تا ۲۰ هزار تومان است، گفت: خودرو‌های دارای معاینه فنی برتر از تخفیف ۲۵ درصدی عوارض ورود به محدوده‌ها برخوردار خواهند شد.
شفاف سازی درآمد‌های شهرداری از محل طرح ترافیک در دستور کار
علیخانی ضمن انتقاد از عملکرد معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درباره شفاف نبودن عملکرد این معاونت گفت: شهرداری باید پاسخ دهد که چه میزان درآمد از محل طرح ترافیک و عوارض زوج و فرد در سال گذشته داشته و چه میزان از این درآمد صرف خرید اتوبوس و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی شده است.
پرونده کارت ملی هوشمند چه تاریخی بسته خواهد شد؟
سخنگوی سازمان ثبت‌ احوال با اشاره به اینکه کارت‌های هوشمند ملی به مرور به ثبت‌نام‌کنندگان ارائه می‌شود از زمان بسته‌شدن این پرونده خبر داد.
علت بد بو شدن گاز معده
مشکلات مربوط به روده باعث بدبو شدن گاز معده می‌شود؛ باکتری‌های روده در طول فرآیند هضم، ترکیبات حاوی گوگردی مانند هیدروژن سولفید تولید می‌کند که بوی زننده‌ای را در گاز معده به وجود می‌آورند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

وقوع خورشید گرفتگی و ماه گرفتگی در تیرماه
بعد از یک خورشید گرفتگی که از آسمان ایران قابل مشاهده نیست، ماه گرفتگی در بامداد ۲۶ تیرماه رخ خواهد داد که در سراسر ایران قابل رؤیت است.
لحظاتی از «عصر جدید» که در تلویزیون پخش نشد
عامل صمیمی تهیه‌کننده و عوامل برنامه با شرکت‌کنندگان در پایانی‌ترین دقیقه‌های منتهی به اجرا... همراه دوربین‌های پشت صحنه شوید تا شاهد تمام جزئیاتی باشید که باید برای بهترین اجرای استعدادها بررسی شوند!
نمایی زیبا از پل خواجو
نمایی زیبا از پل خواجو اصفهان در یک روز بهاری را در تصویر زیر می بینید.
لاک پشتی که پاهای مصنوعی دارد- عکس
این لاکپشت معلول «پدرو» نام دارد و یکی از مراجعان بیمارستان دامپزشکی دانشگاه لوئیزیانا است.