آمریکا به دلیل شکست از سوریه خارج شد

15:08 ۱۷۷ روز و ۱۷ ساعت پیش ایرنا 265 0
آمریکا به دلیل شکست از سوریه خارج شد

بیروت-ایرنا- شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد: آمریکا به این دلیل خروج خود از سوریه را اعلام کرد چون در آن کشور مانند نقاط دیگری در منطقه شکست خورد و در عراق و لبنان هم موفق نبود و در حمایت از اسرائیل نیز راه به جایی نبرد.

ایرنا

به گزارش ایرنا، قاسم این سخنان را پنج شنبه شب در مراسم سومین سالگرد شهادت «سمیر القنطار» در جنوب بیروت عنوان کرد.
سمیر القنطار یکی از فرماندهان برجسته مقاومت لبنان بود که پس از جنگ 33 روزه بعد از بیش از سه دهه اسارت در بند رژیم صهیونیستی آزاد و به صفوف حزب الله پیوست و در نبرد با تکفیری ها در سوریه شرکت کرد. وی در ماه دسامبر 2015 در تجاوز هوایی اسرائیل به سوریه به شهادت رسید، اما صهیونیست ها هیچ گاه مسئولیت آن را به عهده نگرفتند.
شیخ نعیم قاسم گفت: آمریکایی ها تصمیم به خروج از سوریه گرفته اند چرا که پس از هفت سال سوریه با آزادسازی بخش های زیادی از خاک خود آمریکا را از تحقق هرگونه دستاوردی مایوس کرده است.
وی افزود: آمریکایی ها اعلام کرده اند که به خاطر پایان داعش می خواهند از سوریه بروند و این مساله به شدت تمسخرآمیز و خنده آور است، چرا که خود آن ها داعش را به وجود آوردند و خود آن ها با حمایت تسلیحاتی و تجهیزاتی به طولانی شدن عمر آن کمک کردند.
معاون دبیرکل حزب الله اضافه کرد: زمانی که ارتش سوریه و نیروهای همپیمان آن منطقه «دیرالزور» را آزاد کردند، آمریکایی ها مانند یک مانع در منطقه شرق فرات ایستادند تا کسی به داعش تعرضی نکند، چون هنوز داعش وظایف دیگری داشت. آمریکا تقریبا یک سال و نیم کار نابودی داعش را در منطقه دیرالزور و شرق فرات با مانع روبرو کرد تا نیروی دیگری را جایگزین آن کند.
قاسم تاکید کرد: آمریکا حامی داعش بوده و کسی نیست که آن را از منطقه ما اخراج کرده، بلکه این ارتش سوریه، بسیج مردمی و ارتش و ملت عراق، حزب الله لبنان و ایران اسلامی و همه محور مقاومت بوده است که بر حکمرانی داعش بر عراق و سوریه و احتمال آن در لبنان پایان دادند و ارتش آمریکا به داعش نیاز داشت تا بر منطقه مسلط شود.

مسبب همه بحران های منطقه اسرائیل است
معاون دبیرکل حزب الله در بخش دیگری از سخنان خود، اسرائیل را مسبب همه بحران های منطقه دانست و اظهارداشت: اسرائیل، فلسطینیان را آواره کرد و آنهایی را که در درون فلسطین زندگی می کنند در تنگنا قرار داد. هیچ وسیله انجام جرم و جنایتی نبود مگر آنکه اسرائیل از آن استفاده کرد، زنان و کودکان را کشت، خانه ها را ویران کرد، در روشنای روز جوانان و رهگذران و زن و بچه ها را اعدام های دسته جمعی می کرد، مردم را از زمین و خانه شان آواره کرد، آنها را در غزه محاصره کرد، بخش هایی را از چند کشور عربی از مصر و سوریه و اردن و لبنان اشغال کرد و همواره در جایگاه توطئه چینی و برانگیختن فتنه در منطقه ما است؛ فتنه هایی که از این کشور به آن کشور منتقل می شوند، سرمنشا همه شان اسرائیل است.
شیخ قاسم خاطرنشان کرد: این اسرائیل تلاش دارد تا خود را در برابر جهان مظلوم نشان دهد تا حق خود در فلسطین را ثابت کند، ولی نه تنها هیچ حقی ندارد و آن سرزمین برای اسرائیل نیست، بلکه این ادعا در جهان حتی اگر با پشتیبانی آمریکا و کشورهای بزرگ هم باشد، اندکی از حقیقت و واقعیت را تغییر نمی دهد.
معاون دبیرکل حزب الله با اشاره به تجاوزهای روزمره رژیم صهیونیستی به لبنان یادآور شد: اسرائیل در ماه گذشته بیش از 150 بار به حریم هوایی لبنان تجاوز کرد یعنی میانگین 5 مرتبه در روز، آیا این دشمنی با لبنان نیست؟ شورای امنیت و کشورهای بزرگ کجا هستند، انصافشان کجا رفته؟ اسرائیل اجازه دارد تجاوز کند و حریم کشورها را نقض کند یا ملتی را محاصره کرده و آنها را به قتل برساند چون آمریکا با اسرئیل همراه است و کشورهای بزرگ از وجود اسرائیل در منطقه راضی هستند؟

**مقاومت تنها راه مقابله با اسرائیل
شیخ نعیم قاسم در ادامه سخنانش تاکید کرد: اگر ملتی مقاومت کند و مقاوم باشند و اراده ایستادگی داشته باشند، اسرائیل ممکن نیست تا طرح خود را اجرایی کند و قادر نخواهد بود که برای دولت جعلی خود مرزهایی تعیین کند. قطعا در آینده با وجود این مقاومت شرافتمندانه و قهرمانانه که همواره تلاش کرده و جان فشانی می کند که فقط یکی از آنها شهید سمیر القنطار است، اسرائیل وجود نخواهد داشت.
معاون دبیرکل حزب الله تصریح کرد: هیچ راه حلی جز مقاومت در برابر اسرائیل وجود ندارد؛ سازش که از آن صحبت می کنند، همچنان بدی های خود را دارد و نمی تواند مساله فلسطین را حل و فصل کند چون «معامله قرن» بر پایه بخشیدن قدس به طورکامل به اسرائیلی ها بنا شده است و همچنین حق بازگشت آوارگان فلسطینی را زیر پا می گذارد و اصلا چیزی به اسم فلسطین باقی نمی گذارد.
وی با بیان اینکه مقاومت در موضع دفاعی ایستاده و نه هجومی، گفت: این حق ما و حق فلسطینیان و همه مبارزان است که خود را تجهیز کنیم و توان خود را بالاببریم، از همه روش ها و وسایل و امکانات قدرت آفرین برای مقابله با اسرائیل استفاده کنیم.
قاسم همچنین خطاب به رژیم صهیونیستی و مقام های آن عنوان کرد: این شما نیستید که کیفیت و اندازه و مقرراتی را برای سلاح های ما تعیین می کنید، بلکه مقاومت از همه امکانات و وسایل برای قدرتمندتر بودن بهره می برد تا در نبرد پیروز باشد.
معاون دبیرکل حزب الله با اشاره به دستاوردهای مقاومت در آزادسازی اراضی اشغالی لبنان، آزادکردن اسرای در بند رژیم صهیونیستی و افزایش توان بازدارندگی تاکید کرد: مقاومت سه راه حق دارد، حمایت، بازدارندگی و آزادسازی؛ حمایت از تجاوز اسرائیل که هیچ زبانی جز قدرت نمی فهمد، بازدارندگی برای آنکه سدی در برابر رفتارهای خصمانه دشمن باشد، و آزادسازی سرزمین های اشغالی.

** تشکیل دولت وحدت ملی در لبنان
شیخ نعیم قاسم همچنین درباره اوضاع داخلی لبنان گفت که تحرک هفته گذشته «میشل عون» رئیس جمهوری، روند جدیدی را برای رسیدن به راه حل گشود و اکنون با به رسمیت شناخته شدن نمایندگان سنی مستقل می توان دولت آینده را دولت وحدت ملی دانست.
وی افزود: بارها گفته ایم که حزب الله هیچ سهم اضافه ای نمی خواهد اما معتقد به عدالت و انصاف هستیم و اینکه با توجه به آرای این نمایندگان سنی باید یک وزیر به آنها اختصاص یابد.
پس از هفت ماه از ماموریت یافتن «سعد الحریری» نخست وزیر لبنان برای تشکیل کابینه، سرانجام با کوتاه آمدن الحریری در پذیرفتن مشارکت فراکسیون 6 نفره نمایندگان مستقل اهل سنت که خارج از حزب «جریان المستقبل» در انتخابات پارلمانی اردیبهشت ماه به مجلس رسیدند و اقدام عون رئیس جمهوری در بخشیدن یک سهمیه وزارتی خود به آنان و همچنین موافقت این نمایندگان بااینکه وزیر انتخاب شده از جمع آنان نباشد، گره موسوم به «گره سُنی» نیز بعد از گره های مسیحی و دروزی باز شد و تا ساعات آینده دولت لبنان تشکیل خواهد شد.
حزب الله طی دو ماه اخیر از مطالبه این 6 نماینده سنی در داشتن یک وزیر در کابینه حمایت می کرد اما الحریری خود را پدر اهل سنت لبنان می خواند و حاضر نبود از جمع این نمایندگان که رای قشر زیادی از جامعه اهل سنت لبنان را بدست آورده بودند، وزیری را در کابینه معرفی کند.
خاورم**2054


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

بهداد سلیمی: سرمربیگری بیمه رازی شروع خوبی برای من است
بهداد سلیمی گفت: سرمربیگری بیمه رازی شروع خوبی برای من است و امیدوارم مثمرثمر باشم و قطعاً تیم را برای قهرمانی می‌بندیم.
حضور قطعی ایران در ۶ رشته بازیهای آسیایی ناشنوایان
رئیس فدراسیون ناشنوایان و کم شنوایان گفت: اعزام رشته هایی که مدال گرفتن در آن ها سخت است بستگی به مسائل مالی دارد و امیدواریم با آمادگی کامل در بازیهای آسیایی ناشنوایان شرکت کنیم.
سرمربی فوتبال ساحلی بانوان بندرعباس: برای مسابقات باشگاه‌های جهان منتظر مجوز وزارت کشور هستیم
سرمربی تیم فوتبال ساحلی بانوان شهرداری بندرعباس گفت: تیم فوتبال ساحلی بانوان شهرداری بندرعباس آمادگی حضور در مسابقات باشگاه‌های جهان را دارد و تنها منتظر مجوز وزارت کشور هستیم.
مناسبترین مدرسه برای فرزندم کجاست؟
در این مطلب، به بعضی از ویژگی‌های مدارس مناسب برای ثبت‌نام فرزندان‌تان ‏اشاره شده که می‌تواند شما را در انتخاب مدرسه خوب برای فرزندتان کمک کند. ‏
تصویر هوایی زیبا از خرم آباد
وجود چشمه‌های فراوان و آثار تاریخی باعث پیدایش مجموعه‌ای از دیدنی‌های تاریخی و طبیعی در شهر خرم‌آباد شده است.
جشنواره گل اروگوئه در کوپا آمه‌ریکا
تیم ملی فوتبال اروگوئه کوپا آمه‌ریکا ۲۰۱۹ برزیل را با یک پیروزی پر گل آغاز کرد و توانست به راحتی اکوادور را شکست دهد.
فوت یک جوان ۳۲ساله بر اثر سقوط پاراگلایدر
سقوط پاراگلایدر در مازندران همچنان حادثه می‌آفریند و این بار موجب فوت یک جوان ۳۲ساله در این استان شده است.
کاسب با معرفت- عکس
اقدام بسیار پسندیده و زیبا از کاسب تهرانی.«به افراد نیازمند غذای رایگان داده می‌شود.»
یوروپل: داعش در اقدامات تروریستی بیش از پیش از زنان بهره می‌جوید
در حالی که گروه داعش بعد از شکست‌های پی در پی در سوریه هر چه بیش‌تر به استفاده از زنان برای انجام حملات تروریستی در کشورهای غربی رو آورده است، یوروپل هشدار داده که شمار تروریست‌های زن در حال افزایش است.
خودروهای سواری دیزلی شماره‌گذاری می‌شوند؟
اوایل خرداد ماه امسال بود که احتمالاتی مبنی بر طراحی و ساخت خودروهای سواری دیزلی در کشور مطرح شد؛ موضوعی که تاکنون مخالفت رئیس سازمان حفاظت محیط زیست را در پی داشته اما اگر روزی چنین خودروهایی در کشور تولید شود، شماره گذاری آن به چه صورت خواهد بود؟ که رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در این باره توضیح داده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ماجرای حمله به یک توله خرس در سوادکوه  +فیلم
پس از انتشار تصاویر و فیلم‌های تأسف‌بار از حمله چند نفر به یک توله خرس دو ساله و تلف شدن این حیوان، مدیرکل محیط زیست استان مازندران از شناسایی این افراد خبر داد.
هنگام گرمازدگی این نوشیدنی را مصرف نکنید
کارشناس ارشد علوم بهداشتی در تغذیه گفت: مصرف مایعات کافئین دار مانند نوشابه و قهوه، خود باعث افزایش تشنگی و کم آبی بدن می شود، بنابراین مصرف نوشیدنی ‌های شیرین و کافئین دار در این موارد توصیه نمی ‌شود .
ورود ۲ جوان سارق با قمه به آرایشگاه زنانه
رئیس‌پلیس آگاهی استان همدان از ورود ۲ سارق مسلح به آرایشگاه زنانه و سرقت حدود حدود ۳۵۰ میلیون از زیورآلات ۳ خانم حاضر در آرایشگاه خبر داد.
بهترین منابع غذایی زینک چیست؟
دانه ها یکی از افزودنی های سالم به رژیم غذایی هستند که می تواند مصرف زینک ما را افزایش دهند.
برای سلامت قلب‌تان دست به کار شوید!
بیماری‌های قلبی عروقی یکی از دلایل اصلی مرگ و میر در دنیا است و افزایش این نوع بیماری ناشی از تغییرات در رژیم غذایی، فعالیت بدنی ناکافی و مصرف دخانیات بوده که بی‌تردید به دلیل تغییر در شیوه زندگی ناشی از شهرنشینی و صنعتی شدن است...
یک شهرک در جولان اشغالی به نام «بلندی‌های ترامپ» نام‌گذاری شد
جریان حکمت ملی عراق «اپوزیسیون» شد
کویت اتخاذ تدابیر لازم برای حفاظت از گذرگاه‌های آبی را خواستار شد
کرملین خواهان صبر و خویشتن‌داری در مورد رخداد دریای عمان شد
موافقت آلمان با فروش تجهیزات نظامی به ائتلاف عربی
تجدید میثاق حشد شعبی و گروه‌های مقاومت برای دفاع از عراق
عملیات نفوذ داعشی‌ها در سامراء ناکام ماند
کشته شدن ۳ کودک و یک زن در حمله ائتلاف عربی به استان حجه یمن
ولید معلم وارد پکن شد
آغاز رزمایش گسترده ارتش رژیم صهیونیستی در چند محور از جمله بلندی‌های جولان