آمریکا به دلیل شکست از سوریه خارج شد

15:08 ۳۳ روز و ۲۱ ساعت پیش ایرنا 67 0
آمریکا به دلیل شکست از سوریه خارج شد

بیروت-ایرنا- شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد: آمریکا به این دلیل خروج خود از سوریه را اعلام کرد چون در آن کشور مانند نقاط دیگری در منطقه شکست خورد و در عراق و لبنان هم موفق نبود و در حمایت از اسرائیل نیز راه به جایی نبرد.

ایرنا

به گزارش ایرنا، قاسم این سخنان را پنج شنبه شب در مراسم سومین سالگرد شهادت «سمیر القنطار» در جنوب بیروت عنوان کرد.
سمیر القنطار یکی از فرماندهان برجسته مقاومت لبنان بود که پس از جنگ 33 روزه بعد از بیش از سه دهه اسارت در بند رژیم صهیونیستی آزاد و به صفوف حزب الله پیوست و در نبرد با تکفیری ها در سوریه شرکت کرد. وی در ماه دسامبر 2015 در تجاوز هوایی اسرائیل به سوریه به شهادت رسید، اما صهیونیست ها هیچ گاه مسئولیت آن را به عهده نگرفتند.
شیخ نعیم قاسم گفت: آمریکایی ها تصمیم به خروج از سوریه گرفته اند چرا که پس از هفت سال سوریه با آزادسازی بخش های زیادی از خاک خود آمریکا را از تحقق هرگونه دستاوردی مایوس کرده است.
وی افزود: آمریکایی ها اعلام کرده اند که به خاطر پایان داعش می خواهند از سوریه بروند و این مساله به شدت تمسخرآمیز و خنده آور است، چرا که خود آن ها داعش را به وجود آوردند و خود آن ها با حمایت تسلیحاتی و تجهیزاتی به طولانی شدن عمر آن کمک کردند.
معاون دبیرکل حزب الله اضافه کرد: زمانی که ارتش سوریه و نیروهای همپیمان آن منطقه «دیرالزور» را آزاد کردند، آمریکایی ها مانند یک مانع در منطقه شرق فرات ایستادند تا کسی به داعش تعرضی نکند، چون هنوز داعش وظایف دیگری داشت. آمریکا تقریبا یک سال و نیم کار نابودی داعش را در منطقه دیرالزور و شرق فرات با مانع روبرو کرد تا نیروی دیگری را جایگزین آن کند.
قاسم تاکید کرد: آمریکا حامی داعش بوده و کسی نیست که آن را از منطقه ما اخراج کرده، بلکه این ارتش سوریه، بسیج مردمی و ارتش و ملت عراق، حزب الله لبنان و ایران اسلامی و همه محور مقاومت بوده است که بر حکمرانی داعش بر عراق و سوریه و احتمال آن در لبنان پایان دادند و ارتش آمریکا به داعش نیاز داشت تا بر منطقه مسلط شود.

مسبب همه بحران های منطقه اسرائیل است
معاون دبیرکل حزب الله در بخش دیگری از سخنان خود، اسرائیل را مسبب همه بحران های منطقه دانست و اظهارداشت: اسرائیل، فلسطینیان را آواره کرد و آنهایی را که در درون فلسطین زندگی می کنند در تنگنا قرار داد. هیچ وسیله انجام جرم و جنایتی نبود مگر آنکه اسرائیل از آن استفاده کرد، زنان و کودکان را کشت، خانه ها را ویران کرد، در روشنای روز جوانان و رهگذران و زن و بچه ها را اعدام های دسته جمعی می کرد، مردم را از زمین و خانه شان آواره کرد، آنها را در غزه محاصره کرد، بخش هایی را از چند کشور عربی از مصر و سوریه و اردن و لبنان اشغال کرد و همواره در جایگاه توطئه چینی و برانگیختن فتنه در منطقه ما است؛ فتنه هایی که از این کشور به آن کشور منتقل می شوند، سرمنشا همه شان اسرائیل است.
شیخ قاسم خاطرنشان کرد: این اسرائیل تلاش دارد تا خود را در برابر جهان مظلوم نشان دهد تا حق خود در فلسطین را ثابت کند، ولی نه تنها هیچ حقی ندارد و آن سرزمین برای اسرائیل نیست، بلکه این ادعا در جهان حتی اگر با پشتیبانی آمریکا و کشورهای بزرگ هم باشد، اندکی از حقیقت و واقعیت را تغییر نمی دهد.
معاون دبیرکل حزب الله با اشاره به تجاوزهای روزمره رژیم صهیونیستی به لبنان یادآور شد: اسرائیل در ماه گذشته بیش از 150 بار به حریم هوایی لبنان تجاوز کرد یعنی میانگین 5 مرتبه در روز، آیا این دشمنی با لبنان نیست؟ شورای امنیت و کشورهای بزرگ کجا هستند، انصافشان کجا رفته؟ اسرائیل اجازه دارد تجاوز کند و حریم کشورها را نقض کند یا ملتی را محاصره کرده و آنها را به قتل برساند چون آمریکا با اسرئیل همراه است و کشورهای بزرگ از وجود اسرائیل در منطقه راضی هستند؟

**مقاومت تنها راه مقابله با اسرائیل
شیخ نعیم قاسم در ادامه سخنانش تاکید کرد: اگر ملتی مقاومت کند و مقاوم باشند و اراده ایستادگی داشته باشند، اسرائیل ممکن نیست تا طرح خود را اجرایی کند و قادر نخواهد بود که برای دولت جعلی خود مرزهایی تعیین کند. قطعا در آینده با وجود این مقاومت شرافتمندانه و قهرمانانه که همواره تلاش کرده و جان فشانی می کند که فقط یکی از آنها شهید سمیر القنطار است، اسرائیل وجود نخواهد داشت.
معاون دبیرکل حزب الله تصریح کرد: هیچ راه حلی جز مقاومت در برابر اسرائیل وجود ندارد؛ سازش که از آن صحبت می کنند، همچنان بدی های خود را دارد و نمی تواند مساله فلسطین را حل و فصل کند چون «معامله قرن» بر پایه بخشیدن قدس به طورکامل به اسرائیلی ها بنا شده است و همچنین حق بازگشت آوارگان فلسطینی را زیر پا می گذارد و اصلا چیزی به اسم فلسطین باقی نمی گذارد.
وی با بیان اینکه مقاومت در موضع دفاعی ایستاده و نه هجومی، گفت: این حق ما و حق فلسطینیان و همه مبارزان است که خود را تجهیز کنیم و توان خود را بالاببریم، از همه روش ها و وسایل و امکانات قدرت آفرین برای مقابله با اسرائیل استفاده کنیم.
قاسم همچنین خطاب به رژیم صهیونیستی و مقام های آن عنوان کرد: این شما نیستید که کیفیت و اندازه و مقرراتی را برای سلاح های ما تعیین می کنید، بلکه مقاومت از همه امکانات و وسایل برای قدرتمندتر بودن بهره می برد تا در نبرد پیروز باشد.
معاون دبیرکل حزب الله با اشاره به دستاوردهای مقاومت در آزادسازی اراضی اشغالی لبنان، آزادکردن اسرای در بند رژیم صهیونیستی و افزایش توان بازدارندگی تاکید کرد: مقاومت سه راه حق دارد، حمایت، بازدارندگی و آزادسازی؛ حمایت از تجاوز اسرائیل که هیچ زبانی جز قدرت نمی فهمد، بازدارندگی برای آنکه سدی در برابر رفتارهای خصمانه دشمن باشد، و آزادسازی سرزمین های اشغالی.

** تشکیل دولت وحدت ملی در لبنان
شیخ نعیم قاسم همچنین درباره اوضاع داخلی لبنان گفت که تحرک هفته گذشته «میشل عون» رئیس جمهوری، روند جدیدی را برای رسیدن به راه حل گشود و اکنون با به رسمیت شناخته شدن نمایندگان سنی مستقل می توان دولت آینده را دولت وحدت ملی دانست.
وی افزود: بارها گفته ایم که حزب الله هیچ سهم اضافه ای نمی خواهد اما معتقد به عدالت و انصاف هستیم و اینکه با توجه به آرای این نمایندگان سنی باید یک وزیر به آنها اختصاص یابد.
پس از هفت ماه از ماموریت یافتن «سعد الحریری» نخست وزیر لبنان برای تشکیل کابینه، سرانجام با کوتاه آمدن الحریری در پذیرفتن مشارکت فراکسیون 6 نفره نمایندگان مستقل اهل سنت که خارج از حزب «جریان المستقبل» در انتخابات پارلمانی اردیبهشت ماه به مجلس رسیدند و اقدام عون رئیس جمهوری در بخشیدن یک سهمیه وزارتی خود به آنان و همچنین موافقت این نمایندگان بااینکه وزیر انتخاب شده از جمع آنان نباشد، گره موسوم به «گره سُنی» نیز بعد از گره های مسیحی و دروزی باز شد و تا ساعات آینده دولت لبنان تشکیل خواهد شد.
حزب الله طی دو ماه اخیر از مطالبه این 6 نماینده سنی در داشتن یک وزیر در کابینه حمایت می کرد اما الحریری خود را پدر اهل سنت لبنان می خواند و حاضر نبود از جمع این نمایندگان که رای قشر زیادی از جامعه اهل سنت لبنان را بدست آورده بودند، وزیری را در کابینه معرفی کند.
خاورم**2054


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

آیا گرگینه‌‌ها واقعا وجود دارند؟
شب از نیمه گذشته و ماه کامل در آسمان خودنمایی می‌کند، ناگهان قهرمان داستان چنان از درد به خودش می‌پیچید که انگار صد‌ها چاقو را در بدنش فرو کرده اند؛ دقایقی بعد درست جایی که او ایستاده بود هیولایی درنده ظاهر شده است.
عجیب‌ترین گل‌های جهان!
دنیای ما خیلی عجیب‌تر از آن است که موضوع صددرصدی در آن وجود داشته باشد. همیشه چیزی هست تا قطعی‌نبودن ذهنیت‌هایمان را نشان‌ دهد، حتی درباره بوی خوش گل و ظرافت آن.
ماجراهای وحشتناک و باورنکردنی از شکنجه زندانیان در کره شمالی
هر گاه به یک کشور منزوی، با قوانین عجیب و غریب، سیستم دیکتاتوری غیر قابل تصور و دستگیری و شکنجه‌های هولناک فکر می‌کنیم اولین کشوری که به ذهنمان می‌رسد کره شمالی است.
بهترین سریال‌هایی که در سال ۲۰۱۹ با فصل جدید بازمی‌گردند
در این لیست از سریال‌هایی نوشته‌ایم که پخش آن‌ها در سال ۲۰۱۹ نیز ادامه خواهند یافت. لیست را با دقت بخوانید و برای دیدن این قسمت‌ها برنامه‌ریزی کنید.
غلبه پلیدی بر نیکی، پیام انیمیشن‌های ژاپنی روز
انیمیشن یا به قول خودمان کارتون، از همان روزی که به صورت جدی وارد صنعت فیلم‌سازی شد، توانست نظر مخاطبان را به خود جلب کند، البته در ابتدا آمریکا به‌عنوان مرکز قوی فیلمسازی در جهان، با کمپانی قدرتمندی، چون والت دیزنی جزء پیشگامان تولید انیمیشن در دنیا بود، ولی دقیقا کمی بعد از پایان جنگ جهانی دوم، ژاپن نیز به سمت ساخت انیمیشن رفت
علایم ام اس در زنان چیست؟
یماری مولتیپل اسکلروزیس یا MS یک بیماری خود ایمنی است که مغز و نخاع و سیستم عصبی مرکزی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. زنان بیشتر از مردان دچار این بیماری می‌شوند. طبق اعلام انجمن ام اس، زنان تقریبا سه برابر بیشتر از مردان مستعد ابتلا به ام اس هستند.
پاپایا چیست و چه خواصی دارد؟
آیا می‌دانید پاپایا چیست؟ پاپایا یکی از میوه‌های استوایی و بومی مناطق حاره‌ای آمریکا و مکزیک است و در کشورهای هند، آفریقای جنوبی، سری لانکا و فیلیپین هم پرورش داده می‌شود.
پوره عدس قرمز؛ هم رنگش عالیه هم طعمش!
پوره عدس قرمز یک پیش غذای مناسب است و همچنین به عنوان غذای کودک نیز می توان استفاده کرد.طرز تهیه را در ادامه ببینید.
داستان زندگی ۲۰ کارآفرین برتر کسب‌وکار در قرن اخیر
موفقیت و ثروت، به ندرت با پیروی از قواعد مرسوم و خطر نکردن به دست می‌آید. برعکس، بزرگ‌ترین موفقیت‌ها نصیب کسانی شده است که حاضر بودند بیرون از مرزبندی‌ها حرکت کنند.
ستاره‌هایی که امسال ۵۰ ساله می‌شوند
شاید سال‌ها قبل، سن پنجاه سالگی بسیار زیاد به نظر می‌رسید، اما امروزه این سن تنها یک عدد است.   بسیاری از ستاره‌های جهان با وجود این که وارد دهه ۵۰ زندگی خود شده اند، اما هنوز هم مانند دوران جوانی خود به نظر می‌رسند. ژن خوب و سبک زندگی سالم دو عامل تاثیرگذار بر زیبایی آنهاست.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بیانی: فوتبال ایران قابل پیش‌بینی نیست
بازیکن پیشین تیم ملی گفت: اگرچه خط دفاع ما هنوز گلی دریافت نکرده، اما نگران اشتباهات فردی مدافعان تیم ملی هستم.
دوچرخه‌های خودران جای تاکسی‌های اینترنتی را می‌گیرند
به نظر می‌رسد که شرکت اوبر تصمیم گرفته است دوچرخه و اسکوترهای خودران را نیز وارد ناوگان حمل و نقل خود کند.
خصلتی که خداوند آن را دوست دارد
حدیث امام صادق (ع) درباره میانه روی را در اینجا بخوانید.
خبر خوب سایت ازبک برای استقلالی‌ها
سایت چمپیونات ازبکستان نوشت که اسماعیل مهاجم مورد نظر استقلال با تیم ازبک فسخ کرده است.
افتتاح سالن ورزشی اندیمشک پس از ۲۳ سال- استقبال پرشور از جام تختی
رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی از صبح امروز(پنج شنبه) با استقبال بسیار خوب مردم خوزستان در سالن نوساز سروندی اندیمشک آغاز شد.
اون به ترامپ اعتماد دارد-افشای جزئیات دیدار مقام‌های آمریکایی و کره‌شمالی
هایکو ماس: چشم‌پوشی از همکاری با آمریکا غیرممکن است
ریابکوف: آمریکا با هدف ممانعت از آزادی سوریه از تروریسم وارد این کشور شد
روسیه: اسرائیل به حملات بی‌هدف خود در سوریه پایان دهد
شناسایی و انهدام یک گروهک تروریستی در غرب تونس
پوتین: اجرای طرح خروج آمریکا از سوریه قدمی مثبت است
ترکیه: آمریکا زمینه اجرای نقشه‌راه منبج را فراهم کند
آیت الله سیستانی: باید جنایت‌های داعش مستندسازی شود
دیدار امیر قطر با عمر البشیر در دوحه
کاهش میزان حملات تروریستی در جهان