محور سخنان امامان جمعه شهرهای اصفهان

15:05 ۹۲ روز پیش ایرنا 129 0
محور سخنان امامان جمعه شهرهای اصفهان

اصفهان- ایرنا- دنیا قدرت ایران را به عنوان محور مقاومت شاهد است، مدیران برای رفع مشکلات مردم تلاش کنند و خروج آمریکا از خاک سوریه نشانه پیروزی جبهه مقاومت است از جمله محورهای سخنان امامان جمعه در نمازجمعه این هفته شهرستان های استان اصفهان است.

ایرنا

** مردم در مشکلات به یکدیگر رحم کنند
کاشان - ایرنا - امام جمعه موقت کاشان گفت: انصاف شرط ایمان است و مردم برای برخورداری از رحمت الهی باید به یکدیگر رحم کنند.
حجت الاسلام محمدرضا اسلامی تبار در خطبه های نماز جمعه کاشان با اشاره به بحث گرانی افزود: برخی مشکلات در اثر نوسان های ارزی و فقدان مدیریت درست به وجود آمده بود اما به طور طبیعی باید با کاهش نرخ ارز، قیمت کالاها نیز کاهش می یافت.
وی تصریح کرد: هنوز قیمت های پیشین ملاک است و در این میان تولید برخی کالاها هیچ ارتباطی با قیمت ارز نداشت اما قیمت آنها نیز افزایش یافته که مسئولان باید در بحث نظارت به طور قوی و جدی وارد عمل شوند.
امام جمعه موقت کاشان اضافه کرد: اگر مدیریت درستی اعمال نشود، هر کس هر کاری بخواهد می کند؛ نباید مسائل اقتصادی کشور را شوخی گرفت.
وی اضافه کرد: مردم باید در مشکلات به یکدیگر رحم کنند، نه اینکه با رفتار خود تنور را داغ کرده و بر مشکلات بیافزایند؛ اگر ما به خود رحم نکنیم، نمی توانیم مورد رحمت خداوند قرار بگیریم و روز به روز مشکلات هم بیشتر می شود.
اسلامی تبار در ادامه خطاب به مسئولان به ویژه وزیر نیرو بیان کرد: کاشان از منطقه های گرمسیر کشور است و در روزهایی از تابستان دما هوا به بالای 50 درجه سانتیگراد هم می رسد که به طور طبیعی با بالا رفتن مصرف برق، باید تعرفه ها کاهش یابد.
وی افزود: قم گرمایش از کاشان کمتر بوده اما از این کاهش هم بهره می برد در حالی که اینجا بیشتر نیاز می باشد و این بی عدالتی است.
امام جمعه موقت کاشان عنوان کرد: باید با مردم به عدالت رفتار شده و قانون همه جا یکسان پیاده شود و بر این اساس باید تعرفه برق منطقه کاهش یابد.
وی در ادامه خطاب به مسئولان کاشان به ویژه اعضای شورای فرهنگ عمومی گفت: پیش تر در بحث خانه های تاریخی مسائلی بیان شده بود که اگر مورد توجه قرار می گرفت، شاهد مشکلات کنونی نبودیم.
اسلامی تبار یادآور شد: کاشان شهری انقلابی، شهیدپرور، حسینی، اقتصادی با علمای بزرگ دینی است که باید برایش سنگ تمام گذاشت.
وی یکی از هدف های دشمن را تسخیر مناطق فرهنگی در بحث تهاجم فرهنگی عنوان کرد و نسبت به مسامحه هشدار داد.
امام جمعه موقت کاشان تشریح کرد: دوچرخه سواری گروهی بانوان و کشف حجاب در خودروها برخورد جدی نمی شود، اگر قانون نداریم باید نسبت به وضع آن اقدام کنیم.
وی افزود: شورای فرهنگ عمومی برای ارتقای فرهنگ و اخلاق تشکیل شده که مسئولان باید توضیح بدهند در این چند سال گذشته چه گام هایی در راه پیشرفت کاشان برداشتند.
اسلامی تبار خطاب به اعضای شورای فرهنگ عمومی بیان کرد 'شما در پیشگاه خداوند مسوول هستید و اگر امروز با متخلفان بر اساس قانون برخورد نکنیم، دچار مشکلات بیشتری می شویم'.
وی همچنین به 27 آذر، شهادت آیت الله مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه اشاره کرد و گفت: اگر این نهادهای فرهنگی دست به دست هم دهند، می توانند منشا اثرهای خیری برای کشور و نظام شوند.
امام جمعه موقت کاشان عنوان کرد: فقدان این وحدت دشمن را شاد می کند که بفرموده امام راحل، برای پیش برد انقلاب در مسیری درست باید از کارهای دشمن پسند خودداری کنیم.
8123
** مسوول باید خدا و ریاست اسلامی را در نظر داشته باشد
اردستان - ایرنا - امام جمعه اردستان گفت: باید فردی به مسوولیت گماشته شود که خدا، ریاست دینی و اسلامی را در نظر داشته و با کمال سلامت ماموریت خود را به پایان ببرد.
حجت الاسلام حسن دهشیری در خطبه های نماز جمعه اردستان به درس خارج فقه مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: روز قیامت مسوولینی نیکوکار با دست باز و گناهکاران با دست بسته می آورند و کسانی که لیاقت ندارند، نباید مسوولیت بپذیرند.
وی بیان کرد: برخی هم لیاقت دارند و از آن استفاده نمی کنند اما گاه برخی برای اقوام و سود شخصی از ریاست استفاده می کنند که امری بسیار ناپسند است.
امام جمعه اردستان اضافه کرد: فردی توانسته هشت هزار میلیارد ریال را بدزدد اما یک انسان گرفتار برای وامی اندک مشکلاتی را تحمل می کند که اینها نشان از فقدان نظارت و به کارگیری افراد فاقد لیاقت و صلاحیت می باشد.
وی در ادامه حادثه آتش سوزی مدرسه ای در سیستان و بلوچستان را یادآور شد و فقدان نظارت مسوول ذیربط را نکوهش کرد.
دهشیری با اشاره به نزدیکی آغاز سال جدید میلادی گفت: حضرت مسیح (ع) را به عنوان یک پیامبر می پذیریم اما آیا پیروان ایشان هم راه ایشان را پذیرفتند که دولتمردان جنایتکاری مانند آمریکایی ها این همه به مسلمانان و مردم مظلوم خاورمیانه ستم می کنند.
وی با اشاره اعتراض های مردم فرانسه به دولت آن کشور ابراز امیدواری کرد که سال نوی میلادی همراه با صلح دوستی در جهان باشد.
امام جمعه اردستان در ادامه به آیین شب چله اشاره کرد و افزود: یلدا نام عبری است و باید از واژه های درست برای این آیین استفاده کنیم و در برگزاری نیز مراقب تحمیل هزینه ها باشیم زیرا مهم دور هم نشستن سالم و خانوادگی است.
وی در ادامه نیز با تبریک 100 سالگی ثبت احوال و گرامیداشت سوم دی، روز ثبت احوال بیان کرد: 92 سال پیش در اردستان ثبت احوال راه اندازی شد اما امروز میزان زاد و ولد و ازدواج کم شده و طلاق رو به افزایش است که زنگ خطری برای شهرستان می باشد.
دهشیری همچنین گزینش نام اسلامی و ایرانی خوب را وظیفه پدر و مادر عنوان و تاکید کرد که برای کودکان باید نامی زیبا و با مفهوم انتخاب شود.
7431/8123
** دنیا قدرت ایران را به عنوان محور مقاومت شاهد است
آران و بیدگل - ایرنا - امام جمعه آران و بیدگل گفت: امروز همگان می بینند که جبهه مقاومت بر جبهه استکبار پیروز شده و کشورهای دنیا به قدرت جمهوری اسلامی ایران به عنوان محور مقاومت پی بردند.
آیت الله سید محمد موسوی در خطبه های نماز جمعه آران و بیدگل با اشاره به عقب نشینی های استکبار در سوریه و افغانستان افزود: نیروهای آمریکایی از سوریه در حال فرار هستند و این در حالی است که همواره با حمایت کشورهای عربی به دنبال سرنگونی بشار اسد بودند و بالاترین تحریم ها را به آن کشور تحمیل کردند.
وی بیان کرد: پس از چهار سال جنگ در کشور یمن، خاندان خائن سعود مجبور به گفت و گو با انصارالله شده، در حالی که پیشتر اعلام می کردند که در چند روز حکومت انقلابی آن کشور را سرنگون خواهند کرد و این یک پیروزی بزرگی برای جبهه مقاومت است.
امام جمعه آران و بیدگل در ادامه به راه اندازی کانال ویژه مالی اروپا با ایران اشاره و تصریح کرد: مسوول اتحادیه اروپا به راه اندازی کانال مشروط اشاره می کند که منظوری در آن است و باید مسوولان ما هشیار باشند.
وی اضافه کرد: مسوولان کشور بدانند اگر برجام نتیجه ندهد، نباید سراغ لایحه اف ای تی اف بروند زیرا پیشتر قانون مبارزه با پولشویی را در مجلس تصویب کردند که دیگر نیازی به قرارداد با اروپا نمی شود.
موسوی در ادامه نیز چهارم دی، روز ایثار آران و بیدگل را یادآور شد و گفت: جوانان این شهرستان در عملیات کربلای چهار و پنج نقش پررنگی داشتند و شهدای زیادی تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کردند که امسال نیز با برگزاری آیینی پرشور و بستن پیمانی دوباره با آرمان ها، از خود گذشتگی آنها برای نسل جدید باید بازگو شود.
7472/8123
**مدیران استان در تصمیم گیری امور عجولانه عمل نکند
امام‌ جمعه خمینی‌ شهر گفت : از استاندار اصفهان می خواهم به مدیران ارشد استان تذکر دهید در تصمیم‌گیری خود عجولانه و ناپخته عمل نکنند، در تغییر ناگهانی مدیران زحمت کش شهرستان به خواست مردم هم توجه کنید.
به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام عباس رحیمی در خطبه‌های امروز خمینی‌ شهر اظهار کرد: امیدوارم این روند اصلاح و جبران شود و برای تغییر مدیران شهرستان حساب ‌شده عمل شود.
وی با اشاره به هفته حمل و نقل یادآور شد : بخش حمل‌ و نقل در همه دنیا به‌ عنوان رگ حیاتی محسوب می‌شود اگر این بخش در هر کشوری فلج بشود زندگی در آن فلج می‌ شود.
امام‌ جمعه خمینی‌ شهر گفت: دولت باید نظارت بیشتری بر بخش حمل‌ و نقل خصوصی داشته باشد تا سو استفاده نکنند، حقوق رانندگان تضییع نشود.
امام‌ جمعه خمینی ‌شهر تصریح کرد: حمایت از نوسازی ناوگان حمل‌ و نقل شهری اعم اتوبوس و تاکسی از وظایف دولت و شرکت‌ های خودروساز است.
7145
** مدیران برای رفع مشکلات مردم تلاش کنند
امام جمعه موقت گلپایگان گفت: مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی با توجه به شرایط اقتصادی کشور، برای رفع مشکلات و گرفتاری های مردم احساس مسئولیت و تلاش بیشتری کنند.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی شیخ علی در خطبه های نماز جمعه گلپایگان در محل مصلای این شهر با اشاره اینکه در هفته گذشته رهبر معظم انقلاب با بیان حدیثی از پیامبر اسلام حضرت محمد(ص) درباره تبعات اخروی ریاست مطالب مهمی داشتند ، افزود : بنابراین می طلبد همه کسانی که در نظام اسلامی مسوولیتی را به عهده دارند مراقب باشند حب ریاست بر آنان غلبه نکند و بدانند خادم نه ارباب مردم هستند و در گره کشایی از کار ارباب رجوع کوتاهی نکنند و اگر نمی توانند آن پست را به دیگری واگذار کنند.
وی با اشاره میلاد حضرت مسیح (ع) یادآور شد : انتظار می رود دولت هایی که داعیه پیروی از این پیامبر اولوالعزم را دارند بنام صلح و حقوق بشر دست از جنایت، ظلم و کشتار مردم در جهان بردارند.
ت/7138
**خروج آمریکا از خاک سوریه نشانه پیروزی جبهه مقاومت است
اصفهان- ایرنا- امام جمعه سمیرم گفت: خروج سربازان و نیروهای آمریکایی از خاک سوریه دستآورد بزرگ و پیروزی جبهه مقاومت در برابر نظام سلطه است.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیف الله دهقانی در خطبه های این هفته نمازجمعه سمیرم در حسینیه انقلاب اسلامی این شهر اظهارداشت: شکست آمریکا در منطقه قطعی است و مزدوران و سرسپردگان آنها نیز یک به یک باید منتظر شکست و نابودی باشند.
وی خاطرنشان کرد: تنها قدرت جبهه مقاومت و همکاری مدافعان حرم و گروه های فاطمیون و زینبیون و دیگر مجاهدان مسلمان بود که باعث شد امروز شاهد این سرفاکندگی آمریکایی ها و غربی ها در سوریه باشیم.
خطیب جمعه سمیرم ادامه داد : رییس جمهور آمریکا یک روز می گوید گروهک تروریستی داعش را خودمان ایجاد کردیم و امروز می گوید داعش را ما از خاک سوریه بیرون راندیم که باید گفت این سخنان نشان از پریشانی و نادانی آنان در برابر جببه حق دارد.
وی تاکید کرد: مردم باید بدانند مسوولان همواره به فکر آنان هستند و هر کسی قصد دست اندازی به بیت المال را دارد به سزای عملش می رسد.
دهقانی اشاره ای هم به شب یلدای ایرانی داشت و گفت: رفع کدورت ها و صله ارحام در این شب و همچنین یاری تهیدستان و نیازمندان جامعه و بویژه همسایگان بر زیبایی های این طولانی ترین شب سال، خواهد افزود.
7147
**دولت بر جلوگیری از افزایش قیمت ها نظارت کند
امام جمعه تیران و کرون گفت: دولت بر جلوگیری از روند افزایش قیمت های اجناس در بازار نظارت و کنترل کند.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسین رشیدیان در خطبه های نماز جمعه تیران افزود: با اندکی تغییر در بازار دلار و افزایش قیمت برخی از کالاها بازار دچار چالش و افزایش قیمت های زیادی می شود.
وی یادآور شد : کاهش قیمت دلار بر بازار اثر نگذاشته و افزایش قیمت اجناس همچنان پیش می رود و مردم قدرت خرید بالایی ندارند.
امام جمعه تیران و کرون با بیان اینکه افزایش قیمت نبود نظارت در بازار مشکلات معیشت مردم را زیاد کرده است، تصریح کرد: دستگاه های نظارتی بر فعالیت بازار نظارت داشته و شرایط اقتصادی را تسهیل کنند.
وی با اشاره به جنگ رسانه ای و نرم دشمنان خاطرنشان کرد: دشمنان در جنگ رسانه ای و نرم به دنبال تغییر دیدگاه های مردم برای بدبینی به نظام و بزرگنمایی مشکلات هستند.
7131
**پیوند حوزه و دانشگاه تعالی جامعه را سرعت می بخشد
حجت الاسلام اسماعیل سیاوشی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر داران به اهمیت حوزه و دانشگاه برای توسعه علمی و فرهنگی کشور اشاره کرد و افزود: این دو نهاد مهم و تاثیرگذار باید با حفظ انسجام و وحدت در راستای رفع نیازهای کشور در بخش های مختلف بکوشند.
وی با بیان اینکه مهمترین وظیفه مردم و مسئولان هوشیاری، تلاش برای اقتصاد و تولید ملی داخلی است، افزود: مسؤولان باید در بحث نظارت قیمت ها به صورت جدی ورود پیدا کنند و مردم نیز باید در این زمینه انصاف را رعایت کرده و به فکر یکدیگر باشند.
سیاوشی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب افزود: باید با تقویت اقتصاد داخلی و توجه به درون به مقابله با تحریم‌های غیرقانونی آمریکا بپردازیم.
امام جمعه داران به وقایع نهم دی سال 88 و اتفاقات پس‌ از آن در کشور اشاره کرد و افزود: تضعیف و براندازی نظام جمهوری اسلامی، عدم تمکین به قانون و دنباله‌روی از غربی‌ ها و صهیونیست‌ ها از نکات مهم این مناسبت تاریخی است که باید همواره از آنها عبرت گرفت.
وی شکست نقشه‌ های آمریکا را در منطقه غرب آسیا به‌خصوص در سوریه تشریح کرد و گفت: جنجال ‌های اخیر آمریکایی‌ ها علیه ایران و توانمندی دفاعی موشکی و نفوذ معنوی ایران در غرب آسیا از روی ضعف است.
امام جمعه داران بر ضرورت تقویت وحدت برای خنثی سازی توطئه های مستمر دشمنان تاکید کرد.
9861/6026/


گروه های زیر مجموعه سیاسی

دفاعی امنیتی
دفاعی امنیتی

آخرین اخبار

رونق تولید دربرگیرنده همه اجزای اقتصاد کشور است
بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: رونق تولید فقط به صنایع سنگین و سبک محدود نشده بلکه حوزه های کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی و خانگی را هم شامل می شود و همه اجزای اقتصادی کشور در برگیرنده شعار امسال است.
تشریح آخرین وضعیت سیل گلستان از زبان وزیر کشور
گرگان - ایرنا - وزیر کشور با تشریح آخرین وضعیت استان سیل زده گلستان گفت: خدمات اولیه در روستاهای آسیب دیده تقریبا برقرار و با تخلیه آبگرفتگی بزودی شرایط حالت عادی می گیرد.
خدمات امدادی هلال احمر به 11هزار سیل زده مازندران
ساری - ایرنا - مدیر عامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت که تیم های امدادی با تمام توان عملیاتی و پشتیبانی به کمک سیل زدگان رفتند و تاکنون به بیش از 11هزارنفر در قالب 2 هزار و 700 خانوار خدمات لازم را ارائه کردند.
4.9میلیون مسافر وارد خراسان رضوی شدند
مشهد- ایرنا- سخنگوی ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی از ورود چهار میلیون و 911 هزار و 29 نفر زائر و مسافر به استان از 25 اسفند ماه سال گذشته تا دوم فروردین سال 1398 خبر داد.
رییس اورژانس کشور: امکانات درمانی برای سیلزدگان گلستان فراهم است
گرگان - ایرنا - رییس مرکز حوادث و فوریت های پزشکی کشور گفت که امکانات درمانی و بهداشتی برای ارایه خدمات به سیلزدگان استان گلستان فراهم است.
سیلاب اخیر ارتباطی با کاهش پوشش گیاهی جنگلی ندارد
ساری - ایرنا - معاون امور عمرانی استاندار مازندران گفت: سیلاب اخیر که بخش گسترده ای از مناطق مرکزی و شرق استان را در بر گرفت، ارتباطی با پوشش گیاهی در بالا دست ندارد.
بیا به دَرَک؛ نوروز در بلوچستان زیبا
چابهار- ایرنا- روستای ساحلی دَرَک در بخش زرآباد شهرستان کنارک واقع در جنوب سیستان و بلوچستان و در سواحل مکران از روستاهای بکر و زیبای گردشگری علاوه بر داشتن مردمانی مهربان و مهمان نواز از چهار نمونه ساحل صخره ای، ماسه ای، شنی و مرجانی در فاصله نزدیک به هم برخوردار است.
قزوین، انتخابی ایده آل برای گردشگری مذهبی
قزوین -ایرنا - شهر تاریخی قزوین با برخورداری از اماکن مختلف زیارتگاهی از جمله امامزاده حسین ابن علی ابن موسی الرضا (ع) و مقبره پیغمبریه (مدفن چهار پیامبر الهی قوم بنی اسرائیل) که دارای بقعه ها و بناهای تاریخی نیز هستند، از قطب های گردشگری مذهبی کشور به شمار می رود.
1000 بسته غذایی از استان مرکزی به مقصد گلستان ارسال شد
اراک - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی گفت: یک هزار بسته غذایی توسط جمعیت هلال احمر این استان برای کمک به سیل زدگان گلستان ارسال شد.
200 راس دام سبک و سنگین در خراسان شمالی تلف شدند
بجنورد- ایرنا- فرماندار راز و جرگلان گفت: بارش باران اخیر موجب تخریب تعدادی از دامداری ها و در نتیجه تلف شدن 150 راس دام سبک و 50 راس دام سنگین در این شهرستان خراسان شمالی شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ویدئو - با برخی شگفتی‌های برج طغرل آشنا شوید
«برج طغرل» را یکی از زیباترین آثار تاریخی با پیشینه‌ای برابر ۹ قرن یعنی متعلق به دوره سلجوقی می‌دانند. مورخان معتقدند «طغرل بیک سلجوقی» مؤسس و نخستین پادشاه سلسله سلجوقیان در این برج آرمیده و همین امر سبب شده تا این اثر ملی به نام «برج طغرل» شهرت یابد. برای این بنای تاریخی کاربری‌های مختلفی مانند «ساعت»، «منعکس‌کننده صدا» و «راهنمای مسافران» عنوان کرده‌اند. برای رسیدن به برج طغرل در شهرری، خیابان ابن‌بابویه و در مقابل سردر شرقی، استفاده از مترو بهترین راه ممکن است. در فاصله مترو تا برج نیز تاکسی و اتوبوس‌هایی که در مقابل درِ خروجی مترو منتظر مسافران هستند، شما را به مقصد می‌رسانند.
سرمایه‌گذاران خارجی در مناطق آزاد کم شدند
آمارها نشان می‌دهد میزان جذب سرمایه خارجی در ۱۱ ماهه نخست سال 1397 نسبت به سال قبلش بیش از ۳۲ درصد کاهش داشته، این در حالی است که این آمار در سال ۱۳۹۶ روند افزایشی داشته است.
واردات ۲۰۳ تن عروسک به کشور+ جدول
براساس آمار گمرک در ۱۱ ماهه سال ۹۷ بالغ بر ۲۰۳ تن انواع عروسک از ۲ کشور جهان وارد ایران شده است.
موفقیت تیم ملی فوتبال امید، با وجود بدشانسی در راه المپیک
پیشکسوت فوتبال ایران می‌گوید با وجود بدشانسی تیم ملی فوتبال امید کشورمان در بازی برابر ترکمنستان و وجود چند مصدوم، امیدوار است این تیم بتواند امید ایران برای کسب سهمیه المپیک را زنده نگه دارد.
تاریخچه ۶ داربی که در عید برگزار شد
دهم فروردین ۹۸ ایران جذاب‌تر از همیشه خواهد شد. جایی که رفاقت جایش را به رقابت می‌دهد و یک باخت می‌تواند تمام خوشی‌های عید نوروز را به کام هوادار تلخ کند. داربی هشتاد و نهم، هفتمین داربی می‌شود که در تعطیلات عید یا روزهای نزدیک به تعطیلات برگزار می‌شود و پیروزی برای هر تیم می‌تواند به عنوان شیرین‌ترین عیدی ممکن تلقی شود.
فراز و فرودهای سرزمین خورشید در سالی که گذشت
نجات 340 گرفتار در برف و سرما به دست نیروی زمینی ارتش
سید حسن خمینی با آسیب دیدگان سیل گلستان ابراز همدردی کرد
سید حسن خمینی با آسیب دیدگان سیل گلستان ابراز همدردی کرد
قانون حمایتی و سیاست خارجی منطقی زمینه های «رونق تولید» است
نوروز عامل اتحاد و برادری میان ملت های مختلف جهان است
مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه جمعه تا صبح شنبه
ایران تهدیدی علیه هیچ کشوری نیست
امدادرسانی به37 هزار نفر در جریان سیل استان گلستان
وزارت خارجه فرانسه سفیر رژیم صهیونیستی را احضار کرد