خروج امریکا از سوریه پیروزی بزرگ برای مقاومت بود

14:40 ۹۱ روز و ۴ ساعت پیش ایرنا 133 0
خروج امریکا از سوریه پیروزی بزرگ برای مقاومت بود

تبریز- ایرنا - نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه آمریکا تصمیم به خروج از خاک سوریه گرفته است، گفت: این اقدام یک پیروزی بزرگ برای محور مقاومت و نشانه این است که اگر در برابر زیاده‌خواهی آمریکا مقاومت شود، مجبور به عقب‌نشینی و پذیرش شکست می‌شود.

ایرنا

حجت‌الاسلام محمد علی آل هاشم در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز اظهار داشت: امریکا با استقرار حدود 2 هزار نفر نیروی نظامی تلاش کرد تا در تحولات کشور سوریه تاثیر گذاشته و به نفع تروریست‌ها حرکت کند در حالیکه حضور نیروهای آمریکا بدون موافقت سوریه با واکنش‌های زیادی مواجه شد.
وی خاطرنشان کرد: آمریکا در سال 1389 با همدستی برخی کشورهای عربی مانند عربستان، داعش را در سوریه تشکیل داد تا با ساقط کردن دولت قانونی این کشور، محور مقاومت را از بین ببرد ولی پس از 7 سال این گروهک‌ها، راه به جایی نبرده و با نقش‌آفرینی حاکمیت، این گروه‌ها از بین رفتند.
امام جمعه تبریز ادامه داد: بنابه اعترافات مقامات غربی، نهادهای اطلاعاتی آمریکا از سال 2003 با هدف تضمین امنیت رژیم صهیونیستی به دنبال ایجاد بحران در سوریه بودند و طبق طبقه‌بندی پنتاگون، سوریه دولتی سرکش و پشتیبان تروریسم معرفی شد و کشورهای ایران، عراق و سوریه به عنوان کشورهای هدف، در اولویت تغییر رژیم قرار گرفتند.
وی با بیان اینکه خروج امریکا از سوریه یکی از رسوایی‌های بزرگ آمریکا بود، اظهارداشت: با نقش آفرینی جمهوری اسلامی ایران، پس از هفت سال، حاکمیت آمریکا در سوریه از بین رفت.
امام جمعه تبریز در ادامه به اشاره به 'حماسه 9 دی' تصریح کرد: دشمنان نظام در فتنه 88 در جهت تغییر باورها، افکار و رفتار مردم ما تلاش کردند تا بتوانند تغییر ساختار سیاسی نظام جمهوری اسلامی ایران را رقم زده و پایان جمهوری اسلامی را جشن بگیرند اما با تکیه بر رهنمودهای مقام معظم رهبری، امید دشمنان به یاس تبدیل شد .
وی با اشاره به اینکه رویکرد دشمن در سال 88 بر پایه چهار رکن سازش، جنگ، تغییر از درون و بازدارندگی به منظور محدود کردن ایران در همه حوزه‌ها استوار بود، افزود: در جریان این فتنه برخی کشورهای حامی این فتنه در دسته نارنجی بود که مستقیم با ایران مخالفت نکردند ولی در این فتنه نقش داشتند، کشورهایی مثل آمریکا و رژیم صهیونیستی جزو کشورهای سیاه و عضو ناتوی فرهنگی بودند و دسته قرمز نقش مکمل برای ناتوی نظامی علیه ایران را ایفا می‌کرد.
امام جمعه تبریز در ادامه با اشاره به جان باختن چند تن از دانش آموزان در حادثه آتش سوزی مدرسه‌ای در زاهدان، تاکید کرد: این ضایعه با هیچ حرف و اقدامی قابل جبران نیست، زیرا که وقوع مکرر این حوادث و قول مسئولان برای پیگیری، نتیجه‌ای جز بی‌اعتمادی مردم به مسئولان مربوطه ندارد.
وی با بیان اینکه همه جای ایران سرای من است و گویی این اتفاق در شهر و استان ما رخ داده است، با خانواده جان باخته های این حادثه اظهار همدردی کرد.
حجت الاسلام آل هاشم با اشاره به توصیه رهبر معظم انقلاب مبنی بر ضرورت اسلامی شدن مناصب مدیریتی و تکلیف گرایی، اظهار داشت: توجه به شایسته سالاری، تکلیف‌گرایی و پاداش‌ اخروی موجب می‌شود، فرد صالحی در راس یک مسئولیت قرار بگیرد.
وی با بیان اینکه اگر مسوولی تکلیف‌گرا باشد، قصور مدیران در همه سطوح کمتر شده و امنیت ملی کشور افزایش می‌یابد، ادامه داد: این رویکرد موجب کاهش بداخلاقی‌های سیاسی و تخریب دیگران و کاهش هزینه‌های ناشی از رقابت‌های انتخاباتی می‌شود.
وی در ادامه با اشاره به آداب و رسوم ایرانی شب یلدا در گذشته، تاکید کرد: باید با حفظ سنت‌های قدیمی در مراسمی مثل شب یلدا در خانه بزرگ‌ترها جمع شده و از غرق شدن بیش از حد در فضای مجازی خودداری کنیم و مراقب باشیم این مجالس تبدیل به مجالس لهو و لعب نشود.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنانش، با اشاره به راهکارهای بهبود مسائل و مشکلات مختلف زیست محیطی، تاکید کرد: توسعه کمی و کیفی ناوگان حمل و نقل عمومی در شهرها از جمله این راهکارها است که مسئولان باید برنامه ریزی‌های لازم را در این زمینه انجام دهند.
حجت الاسلام آل هاشم گفت: تشویق مردم به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به جای خودروی شخصی و کنترل و کاهش ترافیک شهری از راهکارهای مبارزه با آلودگی کلانشهرها هستند.
امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه اولین شناسنامه در ایران، 100 سال پیش در 30 آذر ماه سال 1297 به نام 'فاطمه ایرانی' صادر شده است، به پدر و مادرها توصیه کرد که در نامگذاری فرزندانشان از نام‌های ائمه استفاده کنند.
3071


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سایر حوزه‌ها
سایر حوزه‌ها

آخرین اخبار

آب آشامیدنی 265 روستای سیلزده مازندران وصل شد
ساری - ایرنا - مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی مازندران گفت: آب آشامیدنی 265 روستای سیلزده در مناطق شرقی و مرکزی استان که براثر سیلاب اخیر قطع شده بود، با تلاش ماموران آبفار وصل شده است .
70 درصد شهر مرزی آق قلا گلستان در محاصره سیل است
گرگان - ایرنا - فرماندار شهرستان مرزی آق قلا در شمال غرب استان گلستان و هم مرز با ترکمنستان گفت: با وجود تلاش فراوان نیروهای امدادرسان در رفع مشکلات ناشی از سیل و روان آب ناشی از سرریز شدن سدهای منطقه، حدود 70 درصد سطح شهر به زیر آب رفته و همچنان در محاصره سیل است.
مامور پلیس راه در مسیر خاش به شهادت رسید
زاهدان- ایرنا- فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: یکی از ماموران پلیس راه این استان ظهر امروز/جمعه/ براثر برخورد یک دستگاه خودروی ناشناس در مسیر خاش به شهادت رسید.
امامان جمعه: رونق تولید استقلال اقتصادی را به دنبال دارد
استان ها - ایرنا - امامان جمعه کشور در خطبه های این هفته نماز با اشاره به شعار سال جدید مبنی بر رونق تولید که توسط رهبری تبیین شد گفتند : نامگذاری امسال به نام رونق تولید بیانگر توجه رهبر معظم انقلاب به مسائل اقتصادی است و توجه به رونق تولید استقلال اقتصادی را به دنبال دارد.
رانش زمین به 27 روستا در استان گلستان خسارت زد
گنبدکاووس - ایرنا - بخشدار گلیداغ از توابع شهرستان مراوه تپه در منتهی الیه شمال شرقی استان گلستان گفت: رانش زمین ناشی از بارش های چند روز اخیر در27 روستای بخش گلیداغ به واحدهای مسکونی، خدماتی، عمرانی و زیربنایی خساراتی را وارد کرد.
خوراک های سنتی، گیلان را دلپذیرتر می کند
آستارا - ایرنا - گیلان آراسته به جنگل و جلگه و دریا از تنوع غذاهای محلی و سنتی نیز برخوردار است و معرفی خوراکهای گوناگون و خوش عطر و طعم آن، برای جذب و ماندگاری مسافران و رونق صنعت گردشگری استان ضرورت دارد.
سیلاب به 700 سردهنه زراعی مازندران آسیب زد
ساری - ایرنا - مدیر عامل شرکت آب منطقه ای مازندران از آسیب سیل به 700 سردهنه زراعی این استان خبرداد و گفت که اکثر این سردهنه ها سنتی و تعداد کمی از سردهنه های آسیب دیده از نوع مدرن و بتنی بودند.
تعداد مجوزهای طرح ترافیک خبرنگاری 98 کاهش نمی یابد
تهران- ایرنا- معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد: تعداد مجوزهای طرح ترافیک خبرنگاری در سال 98 نسبت به پارسال تغییری نخواهد کرد.
چرا غرب از توسعه موشک‌های ماهواره‌بر ایران هراس دارد؟
تهران - ایرنا - دولتمردان غربی بویژه آمریکا از ابتدای پرتاب‌های‌ موشک ماهواره‌بر ایران، با لفاظی‌ و فضاسازی علیه کشورمان، افزایش توانمندی‌های ایران در این بخش را، تهدیدی برای اروپا و خاورمیانه قلمداد می‌کنند؛ اما واقعیت ماجرا چیست؟
بازگشت آوارگان به راه حل سیاسی بحران سوریه گره زده شده است
بیروت- ایرنا- میشل عون رئیس جمهوری لبنان تاکید کرد،جامعه بین المللی اصرار دارد تا بازگشت آوارگان سوری را به راه حل سیاسی در سوریه مرتبط کند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

خاطره‌ای از عملیاتی شیرین در روز دوم فروردین
سردار حسین علایی گفت: در عملیات فتح المبین وقتی به پای تانک‌ها و نفربرهای نیروهای عراقی رسیدیم خیلی گرسنه بودیم و به داخل یکی از این نفربرها رفتیم. دیدیم نظامیان عراقی نیمرو درست کرده‌اند اما از ترس نیروهای ما این غذای‌شان را رها کرده و رفته بودند. ما نیز گرسنه بودیم و نیمرویی که آنها برای خودشان درست کرده بودند را خوردیم.
صعود تیم دونفره بانوان پینگ پنگ باز بزرگسال به یک چهارم نهایی مسابقات بین المللی عمان
تیم دو نفره بانوان پینگ پنگ باز بزرگسال ایران به مرحله یک چهارم نهایی مسابقات بین المللی عمان صعود کردند.
ساروی قهرمان کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال آسیا شد- دلخانی و محبی یک گام تا مدال طلا
محمدهادی ساروی به مدال طلای وزن ۸۷ کیلوگرم رقابت‌های کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال آسیا دست یافت، همچنین میثم دلخانی در وزن ۶۳ کیلوگرم کشتی فرنگی و ارشک محبی در وزن ۹۲ کیلوگرم کشتی آزاد نیز در صورت کسب چهارمین پیروزی به مدال طلای آسیا خواهند رسید.
هوای پایتخت در دومین روز بهار پاک است
تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز(جمعه) با کاهش هشت واحدی غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون در مقایسه با روز گذشته با شاخص عددی 37 پاک است.
۱۰ نکته در مورد تفاوت مصرف «مواد مخدر» بین زنان و مردان
معتاد عنوانی است که گرچه هم به زنان و هم به مردان مصرف کننده موادمخدر گفته می شود اما الگو، نوع و حتی عوارض مصرف در میان دو جنس بسیار متفاوت از یکدیگر است، تفاوتی که سازمان ملل متحد را نیز وارد مساله کرده است.
محور سخنان امامان جمعه شهرهای بهاباد، ابرکوه و میبد
عملیات ارتش برای امدادرسانی در شرق مازندران
امام جمعه دماوند: رونق تولید تحریم دشمنان را کم اثر میکند
دشمنان اعتقادات دینی جوانان را هدف قرار دادند
مدیران با مسئولیت پذیری شعار رونق تولید را محقق کنند
رونق تولید خودکفایی و اصلاح اقتصاد کشور را به دنبال دارد
خطیب جمعه آستارا: حمایت از کالای ایرانی رونق بخش تولید است
اقتصاد کشور نیازمند نگاه جهادی است
مشکل دزفول و اندیمشک حل شود
تنگناهای اقتصادی با رونق تولید برطرف می شود