خیال پردازی های نتانیاهو و واقعیت جنگ نرم با ایران

15:50 ۲۶ روز و ۱۰ ساعت پیش ایرنا 55 0
خیال پردازی های نتانیاهو و واقعیت جنگ نرم با ایران

تهران - ایرنا - رژیمی که مشروعیت آن نه از سرزمین، تاریخ و مردم و نه از منابع و مواهب داخلی، بلکه از جنگ افروزی قدرت های خارجی نشات گیرد، خیال پردازی های فانتزی محور از توان خود را جایگزین واقعیت در تعاملات بین المللی می کند.

ایرنا

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی ایرنا، سریال دشمنی های رژیم اشغالگر قدس علیه جمهوری اسلامی ایران، در فصل های مختلف خود ژانرهای متفاوتی را به نمایش می گذارد. گاهی در ددمنشانه ترین صورت خود دانشمندان هسته ای و جوانان ایرانی را به ضرب گلوله کینه شهید می کند و گاهی به مضحک ترین صورت خود در پروژه های دورقوزآباد رخ می نماید.

**ریشه دشمنی رژیم صهیونیستی با ایران
ریشه های دشمنی رژیم اسرائیل با نظام جمهوری اسلامی ایران را شاید بتوان در دوران حکومت سابق بهتر جستجو کرد. ایران در دهه چهل و پنجاه خورشیدی مهمترین شریک تجاری و امنیتی در منطقه با رژیمی است که روزانه علیه کشورهای عرب قلدری می کند و هر لحظه که بتواند فاجعه هایی از جنس صبرا و شتیلا می آفریند.
رژیم شاه در حالی در خفا و نهان داد وستد سفیر و کنسول با اسراییل دارد که این رژیم در کشتن مردم مسلمان فلسطین به هیچ قطعنامه و هشداری اعتنا نمی کند. ایران درحالی کشاورزی خود را به اسراییل می سپارد و در حالی اسراییل امیدوار تامین نفت خود از سوی ایران است که هر روز شهرک های بیشتری فلسطینیان بیشتری را از شهر و زندگی خود آواره می کند.
میان این ماه عسل روابط سیاسی-اقتصادی رژیم پهلوی با رژیم اسراییل مردم ایران اما تصمیم دیگری می گیرند، تصمیمی که ورق را برمی گرداند و این نکاح نامبارک به سه طلاق قطعی منتهی می کند.
از بهمن 57 روابطی نه تنها وجود نخواهد داشت بلکه جمهوری اسلامی ایران تاکید می کند که این رژیم نامشروع نباید ادامه حیات یابد و مسلمانان را قتل عام کند. پارادایم تغییریافته ایران از سوی همه قدرت های کوچک و بزرگ جهان مورد هجمه قرار می گیرد و رژیم صهیونیسیتی نه تنها تکیه گاه خود در منطقه حساس خاورمیانه را از دست می دهد، بلکه با جمهوری سروکار می یابد که نه قدرت پوشالی او را باور دارد و نه به مشروعیت نامشروع او گردن می نهد.
آشکار است که برای خاموش کردن شعله های روز قدس و یا هر حرکت ضد اسراییلی هرگونه تلاشی را به کار خواهد برد. در این مسیر هم با شعار «دشمن دشمن من دوست من است» حتی با عربستان و شیخ نشین های حاشیه خلیج فارس هم پیمانی دوستی خواهد بست.
**طوفان اطلاعاتی ایران و توسل رژیم صهیونیستی به داستان سرایی
واقعیت آن است که همزمان با تقویت نهادهای اطلاعاتی و عملیاتی در ایران، رژیم صهیونیستی قدرت بازگشت به فصل های رعب آفرین ودنائت محور خود در ترور و هک را از دست داده است و چند صباحی است که فارغ از متدهای عقل محور در تعاملات جهانی، گاهی نخست وزیر خود را ماژیک به دست درمجمع عمومی سازمان ملل و در حال نقاشی می بیند و گاهی او را در حال بیان اطلاعات سری از یک قالیشویی در تهران به عنوان مرکز پنهان غنی سازی اورانیوم در ایران!
بررسی تک و پاتک اطلاعاتی میان جمهوری اسلامی و رژیم صهیونیستی حکایت از تداوم ناکامی این رژیم در این جنگ نرم دارد. بنیامین نتانیاهو در میان انواع گنبدهای اطلاعاتی و امنیتی خود، جاسوسی در سطح وزیر بازداشت می کند که با ایران همکاری اطلاعاتی داشته است.
این برای نخست وزیری که عادت به اشتراک خیال پردازی های جاسوسی خود با دنیا دارد قطعا گران خواهد آمد. واکنش نتانیاهو می تواند سخت باشد اما زمانی که توان این برخورد سخت را ندارد، به داستان هایی قوی تر متوسل شده و اعلام می کند: مدیران امنیتی رژیم صهیونیستی برای نظارت بر برنامه‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران، تردد دوره ای به این کشور دارند.
میان داستان سرایی های نخست وزیر رژیم صهیونیستی، نه باید و نه می توان تلاش بی پایان این رژیم را برای نفوذ در ایران نادیده و یا حتی دست کم گرفت. نمی توان فراموش کرد که این رژیم به روزترین امکانات و تجهیزات جاسوسی و نفوذ را از پدرخوانده خود آمریکا دریافت می کند . نمی توان فراموش کرد که این رژیم با حمایت کاخ سفید و شرکای اروپایی آن و نیز با دلارهای نفتی برخی دست نشانده های منطقه ای آمریکا، در صدد ساخت قدرت و مشروعیتی پوشالی و البته فانتزی است.
این میان موضوعاتی چون جاسوس ایران در کابینه اسرائیل می تواند این قدرت پوشالی را بیش از هر موضوع دیگری متزلزل نشان دهد. تزلزلی که شاباک (سرویس امنیت داخلی رژیم صهیونیستی) را مجبور کند طی شش ماه کلیه مقام های سیاسی، امنیتی و اعضای کنست را از حیث ارتباط با سرویس‌های اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران تحت بررسی‌های چند جانبه اطلاعاتی و امنیتی قرار دهد. این احساس خطری است که یک جمهوری چهل ساله با تکیه صرف بر توانایی های داخلی توانسته است در یکی از مجهزترین رژیم های البته نامشروع جهان ایجاد کند.

**دستیابی به اطلاعت رمز پیروزی در جنگ نرم
نوع رابطه و نگاه ایران به رژیم صهیونیستی قابل قیاس با هیچ کشور و سرزمینی نیست. ایران اسراییل را نه یک سرزمین و کشور بلکه رژیمی نامشروع می داند. جنگیدن با این دشمن برای اسراییل تمنایی پایان ناپذیر است اما کیست که نداند ایران کنونی را در زبان هم نمی توان تهدید نظامی کرد، در عمل که داستان سوایی دارد.
تنها راه باقی مانده جنگ نرم و قدرت جنگیدن در این عرصه است. دستیابی به اطلاعاتی که بتواند در این جنگ پیروزی به بار آورد از اهمیت استراتژیکی برخوردار است و برای این دستیابی، اسراییل به آمریکا و عربستان و برخی وطن فروشان وابسته است. ایران نیز به نیرو و توان داخلی خود. گرچه این نبرد چندان برابر نیست اما تکرار کامیابی ایران می تواند نتانیاهو را برای نقشه هایی دیگر ترغیب کند.
در مقام خیال پردازی، نتانیاهو و اسراییل توان مقابله با توانایی های خودبنیاد ایران را ندارد اما این به معنای دست کم گرفتن رژیمی نیست که قدرت های منطقه ای و فرامنطقه ای پشتوانه عملیاتی آن هستند. به عکس این میان باید مراقب توطئه های رژیم صهوینیستی در عرصه های مختلف بود.
اقتصاد و فرهنگ دو حوزه مهم از ایران است که برای اثرگذاری بر آن ها پایتخت های بسیاری در جهان هم قسم شده اند. رسانه هایی که با تمام توان ناامیدی و یاس را پمپاژ می کنند، پروپاگاندایی که سفیدها را سیاه، پیشرفت ها را درجا زدن، مشارکت را اجبار و آزادی ها را باج، جلوه می دهند، از تل آویو تغذیه می شوند.
نرخ ارز، تولید و صدور نفت، رشد اقتصادی و دیگر پارامترهای اقتصادی ایران با انواع ابزارهای داخلی و خارجی تحت تاثیر قرار می گیرند تا معیشت مردم دشوار شده و اعتماد به نظام کاهش یابد. این همان برنامه ریزی شوم آمریکا و اسراییل و از نوع اتکا به کاستی های درون است که نباید از آن غفلت کرد.

سیام**9402**1553


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

انتقامِ کی‌روشی؛ عراق در سمت ترسناک جدول!
عراق با مساوی برابر ایران کار سختی در مرحله بعدی مسابقات خواهد داشت و احتمال حذف این تیم بسیار زیاد است.
یوونتوس با گل رونالدو فاتح سوپرجام ایتالیا شد
کریستیانو رونالدو با گلزنی، اولین جام دوران حضورش در تیم فوتبال یوونتوس را جشن گرفت.
طارق همام: نگاه من در این جام، صرفا ملی است
طارق همام معتقد است این بازی نه بازی استقلال بود نه پرسپولیس و نگاه من در این جام فقط ملی است.
گزارش AFC از بازی ایران و عراق
سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا از بازی تیم‌های ملی فوتبال ایران و عراق به عنوان یک بازی پرشور یاد کرد.
یک ستاره آینده دار در رادار بارسلونا
لوکا یوویچ، مهاجم صربستانی و 21 ساله که به طور قرضی از بنفیکا در فرانکفورت بازی می کند، مورد توجه بارسلونا قرار گرفته است.
ایرماتوف نمی‌خواست مانند ویلیامز بدنام شود
مرتضی پورعلی‌گنجی، مدافع تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: داور بازی امروزذهنیت قبلی از بنجامین ویلیامز استرالیایی داشت و نمی‌خواست مانند او بد نام شود.
قدوس: بله، فهمیدم خطای خطرناکی انجام دادم!
هافبک تیم ملی ایران می‌گوید در زمان وقوع خطای شدید بر روی بازیکن عراق هیچ عمدی در کارش نداشته است.
خون و غرش در بازی بدون گل ایران و عراق
خبرگزاری فرانسه بازی ایران و عراق در دور پایانی مرحله گروهی جام هفدهم آسیا را یک بازی فیزیکی و درگیرانه خواند.
دژاگه: چرا باید جلوی عراق ریسک می‌کردیم؟
کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران گفت: به هدفی که در این بازی داشتیم، یعنی همان صدرنشینی در گروه دست یافتیم.

پر بازدید ترین اخبار امروز

خیرونا، شاگردان سیمئونه را حذف کرد
اتلتیکو مادرید در مجموع دو دیدار رفت و برگشت مقابل خیرونا به تساوی دست یافت اما به دلیل گل خورده در خانه حذف شد.
واکنش سرمربی بارسلونا به احتمال جذب دی یونگ
ارنستو والورده، سرمربی بارسلونا، در مورد احتمال انتقال فرانکی دی یونگ به این تیم صحبت کرد.
سایت گل: صدرنشینی ایران در یک بازی بی‌روح
سایت جهانی «گل» در گزارشی، دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و عراق را خسته‌کننده و بی‌روح توصیف کرد.
وینیسوس باید در ترکیب ثابت رئال مادرید باشد
گایزکا مندیتا، هافبک خلاق و سابق اسپانیایی به تمجید از بازی وینیسوس جونیور برای رئال مادرید پرداخت.
برابری ایران و عراق در آمار بازی
آمارهای بازی ایران و عراق نشان می‌دهد دو تیم درجریان این مسابقه برابری تقریبی داشته‌اند.
غریب آبادی: ایران حداکثر خویشتن‌داری را نشان داده است
دیدار ظریف با سران و نمایندگان عشایر جنوب عراق
ظریف: ایرانیان افسانه قدرقدرتی آمریکا را در هم شکستند
موگرینی در نشست ضد ایرانی لهستان شرکت نمی‌کند
نتایج عملی و معنادار ضامن پایبندی ایران به برجام است
آمادگی لغو روادید بازرگانی همزمان با سفر روحانی به بغداد
عراقچی:ترامپ غیرقابل اعتماد بودن آمریکا را نشان داد
قاسمی: سرنوشت توسعه علمی کشور را قربانی نگرانی‌های بی‌اساس بیگانگان نمی‌کنیم
پیام تسلیت ولایتی در پی سقوط هواپیمای باری ارتش
نشست دوره ای استانداران آذربایجان غربی، اربیل و سلیمانیه برگزار می شود