زمستان؛ فصل آغاز نمایش‌های جدید

12:00 ۳۱ روز و ۳ ساعت پیش ایرنا 40 0
زمستان؛ فصل آغاز نمایش‌های جدید

تهران- ایرنا- بسیاری از نمایش‌ها با گذر از روزهای پایانی آذرماه و ورود به فصل زمستان صحنه را ترک کردند تا نمایش‌های جدید جای آنها را پر کنند.

ایرنا

به گزارش روز خبرنگار ایرنا، زمستان با نمایش‌های جدیدی میزبان تماشاگران و مخاطبان تئاتر می‌شود. ابتدا به نمایش‌هایی می‌پردازیم که از 30 آذرماه تا 7 دی‌ماه بر صحنه هستند آمده است.
- نمایش «شهرزاد» به نویسندگی و کارگردانی سحر محمدی از 1 تا 10 دی‌ماه هر شب ساعت 19:45 به مدت 30 دقیقه در عمارت روبرو به صحنه خواهد رفت.
- نمایش «جشن تولد» نوشته هارولد پینتر و به کارگردانی مرتضی نوری تا 14 دی‌ماه هر شب ساعت 20 به مدت 100 دقیقه در مکتب تهران اجرا خواهد شد.
- نمایش «سی لاکس» به نویسندگی و کارگردانی حسین برفی نژاد از 4 تا 24 دی‌ماه هر شب ساعت 19:30 به مدت 50 دقیقه در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان نمایش داده می‌شود.
- نمایش «افلیای دوچرخه‌ها» به کارگردانی هستی جعفری جوزانی و محمدرضا ایزدی و نویسندگی هستی جعفری جوزانی تا 10 دی‌ماه هر شب ساعت 18 به مدت 45 دقیقه در عمارت روبرو به صحنه خواهد رفت.
- نمایش «پارانویا، نوع سوم» به نویسندگی و کارگردانی امیرپاشا محمدی از 2 تا 21 دی‌ماه هر شب ساعت 19 به مدت 35 دقیقه در سالن خسرو شکیبایی تماشاخانه سه‌نقطه اجرا خواهد شد.
- نمایش «شب» به نویسندگی و کارگردانی صحرا فتحی از 2 تا 28 دی ماه هر شب ساعت 21 به مدت 60 دقیقه در پردیس تئاتر شهرزاد نمایش داده می‌شود.
- نمایش «جنون» به طراحی و کارگردانی ریحانه نبی‌یان از 2 تا 16 دی‌ماه هر شب ساعت 19:15 به مدت 60 دقیقه در پردیس تئاتر شهرزاد به صحنه خواهد رفت.
- نمایش «بیست و پنج درصد» به نویسندگی و کارگردانی غزال حسینی از 2 تا 21 دی‌ماه هر شب ساعت 19:15 به مدت 60 دقیقه در سالن اصلی مجموعه دیوار چهارم اجرا خواهد شد.

** نمایش‌هایی که در زمستان به اجراهای خود ادامه می‌دهند
- نمایش «مرد و اسلحه» نوشته جرج برنارد شاو به کارگردانی رسول قادری تا 8 دی‌ماه هر شب ساعت 21 و به مدت 70 دقیقه در عمارت نوفل‌لوشاتو به نمایش در می‌آید.
- نمایش «نم زده» به نویسندگی محمد رمضانی و کارگردانی بهشاد رسولی تا 9 دی‌ماه هر شب ساعت 21:30 به مدت 45 دقیقه در پردیس تئاتر شهرزاد به صحنه می‌رود.
- نمایش «هفت نفرت انگیز» به کارگردانی علی رویگری و نویسندگی سینا جوهریان تا 10 دی‌ماه هر شب ساعت 20 در مجموعه پدرخوانده اجرا می‌شود.
- نمایش «مواجهه با ورنوسفادرانی» به نویسندگی و کارگردانی رضا سعیدی تا 11 دی‌ماه هر شب ساعت 19:30 و به مدت 60 دقیقه در خانه هنر پیچازی به نمایش در می‌آید.
- نمایش «داشتی عاشقونه باهام حرف میزدی» به نویسندگی و کارگردانی علی بابایی تا 11 دی‌ماه هر شب ساعت 17 تئاتر باران به صحنه می‌رود.
- نمایش «معرفی می‌کنم شوهرم آقای پیچازی» به کارگردانی محسن شکری و نویسندگی گیتی بایندر تا 12 دی‌ماه هر شب ساعت 21:30 و به مدت 60 دقیقه در خانه نمایش مهرگان اجرا می‌شود.
- نمایش «مردی به نام اوهه» نوشته اسلاومیر مروژک به کارگردانی سید بهرام سروری نژاد تا 13 دی‌ماه هرشب ساعت 21 و به مدت 70 دقیقه در عمارت نوفل‌لوشاتو به نمایش در می‌آید.
- نمایش «ایستگاه ابری» به نویسندگی و کارگردانی علیرضا کلاهچیان تا 14 دی‌ماه هر شب ساعت 18:30 به مدت 60 دقیقه در پلاتو اجرا تئاترشهر به صحنه می رود.
- نمایش «بی سرپرست» به کارگردانی امیر عبادی و نویسندگی بهنام سرلک تا 14 دی‌ماه هر شب ساعت 17:30 و به مدت 70 دقیقه در خانه نمایش مهرگان اجرا می‌شود.
- نمایش «مثل آب برای شکلات» به نویسندگی و کارگردانی ابراهیم پشت کوهی تا 14 دی‌ماه هر شب ساعت 21:15 و به مدت 90 دقیقه در پردیس تئاتر شهرزاد به نمایش در می‌آید.
- نمایش «پرومته/ طاعون» به کارگردانی شهاب آگاهی تا 14 دی‌ماه هر شب ساعت 20 و به مدت 60 دقیقه در سالن چهارسو تئاترشهر به صحنه می‌رود.
- نمایش «خرده نان» نوشته لویی کالافرت و به کارگردانی کورش سلیمانی تا 14 دی‌ماه هر شب ساعت 19 و به مدت 55 دقیقه در سالن سایه تئاترشهر اجرا می‌شود.
- نمایش «بینوایان» نوشته ویکتور هوگو و به کارگردانی حسین پارسایی تا 14 دی‌ماه هر شب ساعت 19:30 و به مدت 120 دقیقه در رویال هال اسپیناس پالاس به نمایش در می‌آید.
- نمایش «بینوایان» نوشته ویکتور هوگو و به کارگردانی حسین پارسایی تا 14 دی‌ماه هر شب ساعت 19:30 و به مدت 120 دقیقه در رویال هال اسپیناس پالاس به صحنه می‌رود.
- نمایش «فاندو و لیز» نوشته فرناندو آرابال و کارگردانی هوشمند هنرکار از امروز تا 14 دی‌ماه هر شب ساعت 18 و به مدت 60 دقیقه در سالن چهارسو تئاتر شهر اجرا می‌شود.
- نمایش «زن نیک ایالت سچوان» به نویسندگی و کارگردانی عبدالرضا اکبری تا 20 دی‌ماه هر شب ساعت 18:30 و به مدت 80 دقیقه در تماشاخانه مهر حوزه هنری به نمایش در می‌آید.
- نمایش «پول و پیاز» به نویسندگی و کارگردانی آدینه سمنانی تا 17 دی‌ماه هر شب ساعت 20 به مدت 60 دقیقه در سالن گوشه فرهنگسرای نیاوران به صحنه می‌رود.
- نمایش «مردان بالا ده زنان پایین ده» به کارگردانی آوا فراهانی و نویسندگی سید محسن میر هاشمی تا 17 دی‌ماه هر شب ساعت 19:30 در سالن کوچک تالار محراب اجرا می شود.
- نمایش «تن شوری» به کارگردانی و نوسیندگی رضا ثروتی و ‏‎بر اساس سریال تلویزیونی صحنه هایی از یک زناشویی اثر اینگمار برگمان تا 20 دی‌ماه هر شب در دو نوبت 18 و 21 در تئاتر مستقل تهران به نمایش داده می‌شود.
- نمایش «گذر لوطی هاشم» به کارگردانی حسین تبریزی و نویسندگی ابوالفضل حاجی علی خانی تا 20 دی‌ماه هر شب ساعت 19:30 به مدت 90 دقیقه در پردیس تئاتر شهرزاد به صحنه می‌رود.
- نمایش «خنکای ختم خاطره» به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا آذرنگ تا 21 دی‌ماه هر شب ساعت 20 به مدت 90 دقیقه سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر اجرا خواهد شد.
- نمایش «مکعب» به کارگردانی علی سلیمانی و نویسندگی سبا سلیمانی تا 25 دی‌ماه هر شب ساعت 19 به مدت 50 دقیقه در تماشاخانه سیمرغ به نمایش در می‌آید.
- نمایش «بازیافتی‌ها» نویسندگی و کارگردانی رضا حیدری تا 26 دی‌ماه هر شب ساعت 21:15 و به مدت 65 دقیقه در پردیس تئاتر شهرزاد به صحنه می‌رود.
- نمایش «خانه برناردا آلبا» نوشته فدریکو گارسیا لورکا و دراماژتوری محمد چرمشیر و کارگردانی علی رفیعی تا 30 دی‌ماه هر شب ساعت 18 به مدت 135 دقیقه در تالار وحدت اجرا می‌شود.
- نمایش «عشق من، حامد بهداد» به کارگردانی شکرخدا گودرزی و نویسندگی افشین هاشمی تا 30 دی‌ماه هر شب ساعت 20:30 و در کافه خانه موزه استاد عزت الله انتظامی به نمایش در می‌آید.
- نمایش «اوبو» نوشته آلفرد ژاری و به کارگردانی میرعلیرضا دریابیگی تا 4 بهمن‌ماه هر شب ساعت 19:30 و به مدت 75 دقیقه در تالار حافظ به صحنه می رود.
- نمایش «شی آف» به نویسندگی و کارگردانی داوود پورحمزه تا 12 بهمن‌ماه هر شب ساعت 20 به مدت 60 دقیقه در خانه نمایش مهرگان اجرا می‌شود.

** نمایش‌هایی که با آغاز زمستان پایان می‌یابند
- نمایش «مردی به نام دایک» نوشته هال ورثی‌هال و روبرت میدل‌مس و به کارگردانی مهدی میامی تا 2 دی‌ماه هر شب ساعت 19:30 و به مدت 70 دقیقه در سالن قشقایی تئاترشهر به نمایش در می آید.
- نمایش « از اونور کارائیب کشوندیش اینجا چیکار!؟ » به کارگردانی سمیرا مهدوی و نویسندگی نگار دوستی ثانی تا 3 دی‌ماه هر شب ساعت 19 به مدت 60 دقیقه در خانه نمایش مهرگان به صحنه می‌رود.
- نمایش «مرد بالشی» نوشته مارتین مک دونا و به کارگردانی یاسمن خسروان تا 4 دی‌ماه هر شب ساعت 18 به مدت 60 دقیقه در عمارت نوفل‌لوشاتو اجرا می‌شود.
- نمایش «به دنیا خوش آمدید» به نویسندگی و کارگردانی پارسا ذوالفقاری تا 5 دی‌ماه هر شب ساعت 17 و به مدت 60 دقیقه در خانه نمایش مهرگان به نمایش در می آید.
- نمایش «بنگاه تیاترال» نوشته علی نصیریان و به کارگردانی نسیم تاجی تا 5 دی‌ماه هر شب ساعت 18 و به مدت 85 دقیقه در تماشاخانه سنگلج اجرا می‌شود.
- نمایش «مده‌آی سن مدار» نوشته آنکا ویسده و کارگردانی بورژین عبدالرزاقی تا 5 دی‌ماه هر شب ساعت 20:15 و به مدت 70 دقیقه در پردیس تئاتر شهرزاد اجرا می‌شود.
- نمایش «هتل کوهستانی» نوشته واسلاو هاول به کارگردانی آریو راقب کیانی تا 5 دی‌ماه هر شب ساعت 19 و به مدت 60 دقیقه در تئاتر باران به نمایش در می‌آید.
- نمایش «سندِ روم استکهلم» به نویسندگی و کارگردانی امیرعلی ابراهیمی تا 6 دی‌ماه هر شب ساعت 18 و به مدت 60 دقیقه در تماشاخانه شانو به صحنه می‌رود.
- نمایش «بی‌خانمان» به نویسندگی و کارگردانی محمود رشیدی تا 7 دی‌ماه جمعه‌ها ساعت 16 و به مدت 40 دقیقه در پردیس تئاتر شهرزاد اجرا می‌شود.
- نمایش «بدون تماشاگر» به نویسندگی ابوالفضل کاهانی کارگردانی امید اخوین تا 7 دی‌ماه هر شب ساعت 19 در پردیس تئاتر شهرزاد به نمایش در می‌آید.
- نمایش «کارداجین» به نویسندگی و کارگردانی محمد میرعلی اکبری تا 7 دی‌ماه هر شب ساعت 19 به مدت 80 دقیقه در موسسه فرهنگی هنری همای سعادت به صحنه می رود.
- نمایش «خروس لاری» به نویسندگی و کارگردانی امید سهرابی تا 7 دی‌ماه هر شب ساعت 19:30 و به مدت 90 دقیقه در سالن استاد ناظرزاده کرمانی ایرانشهر اجرا می‌شود.
- نمایش «خاک شیرین» به کارگردانی علی برجی و نویسندگی حامد مکملی تا 7 دی‌ماه هر شب ساعت 19 و به مدت 60 دقیقه در تماشاخانه سرو به نمایش در می‌آید.
- نمایش «انحراف موقت» به نویسندگی و کارگردانی بهنام حجتی تا 7 دی‌ماه هر شب ساعت 19:30 و در عمارت نوفل‌لوشاتو به صحنه می‌رود.
- نمایش «طناب» نوشته پاتریک همیلتون و به کارگردانی نصیر ملکی جو تا 7 دی‌ماه هر شب ساعت 21:30 و به مدت 70 دقیقه در سالن استاد ناظرزاده کرمانی ایرانشهر اجرا می‌شود.
- نمایش «با من رودررو حرف بزن» به کارگردانی مهدی محمدی تا 7 دی‌ماه هر شب ساعت 18 و به مدت 45 دقیقه در تماشاخانه ماه حوزه هنری به نمایش در می‌آید.
فراهنگ ** 7561 **9053


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

دین و اندیشه
دین و اندیشه

آخرین اخبار

شوخی‌های جالب شبکه‌های اجتماعی؛ هزینه تعویض مدیرعامل
هر نوشته‌ای نویسنده‌ای دارد. هر نویسنده‌ای حق دارد اسمش را پای مطلبش ببیند. نوشته‌هایی که در این صفحه می‌خوانید، Status‌های کپی پیست شده‌ای است که در شبکه‌های اجتماعی دست به دست چرخیده و صاحبش را گم کرده.
تصاویر دیدنی از سفید پوش شدن روستای زیبای ماسوله
بارش برف باعث سفید پوش شدن روستای تاریخی ماسوله در غرب گیلان شد.
ستاره‌هایی که در دبیرستان با هم همکلاسی بوده اند!
شاید برایتان جالب باشد که بدانید برخی از ستاره‌ها به یک مدرسه می‌رفتند و در یک کلاس درس خوانده اند. در ادامه ستاره‌هایی که در دوران مدرسه همکلاسی بوده اند را برایتان آورده ایم.
لیث نوبری، مچ همه عرب‌ها را در کل کل می‌خواباند!
در حاشیه رقابت‌های جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ در یک برنامه تلویزیونی اتفاقات جالبی رقم می‌خورد. شب‌های گذشته در برنامه‌ای به نام المجلس که از شبکه تلویزیونی الکاس قطر پخش می‌شود، یک کارشناس ایرانی که به زبان عربی مسلط است، با کارشناسان دیگر کشور‌های حاضر در جام ملت‌ها کل کل می‌کند.
پیسرز، وولوز و کلیپرز حریفان خود را شکست دادند
در پایان دیدارهای صبح امروز لیگ بسکتبال آمریکا، تیم‌های ایندیانا پیسرز، مینه سوتا تیمبروولوز و لس آنجلس کلیپرز حریفان خود را شکست دادند.
بنا: قول مدال المپیک نداده‌ام
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: جلسه خوبی با رییس کمیته ملی المپیک داشتیم و صالحی امیری قول داد مشکلات مالی پیش روی کشتی را رفع کند.
بگذارید تیم‌ملی کارش را کند دوستان مجازی!
این نسل از فوتبال ایران می تواند نسل طلایی باشد و حیف است با ندانم کاری و با به هم ریختن افکار بازیکنان و تیم، اجازه ندهیم گام بلندی به سوی قهرمانی بردارند.
عبور کی‌روش و بیرانوند از رکورد مهاجرانی و رشیدی
علیرضا بیرانوند با ادامه روند بسته نگه داشتن دروازه اش در 4 مسابقه گذشته رکورد منصور رشیدی را در جام ملت های 1976 شکست.
قرارداد بودیمیر چهارشنبه رسمی می‌شود
ماریو بودیمیر، مهاجم بلند قامت کروات با شروع تمرینات پرسپولیس همانطور که برانکو وعده داده بود، در جمع سرخ‌پوشان حاضر شد و تمریناتش را با پرسپولیس شروع کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

استیون سیگال این روز‌ها کجاست و چه می‌کند؟
استیون سیگال بیشتر از سه دهه است که با فیلم‌های اکشن و پر زدوخورد هوادارانش را به هیجان می‌آورد، سیگال برای ایرانی‌ها نیز شخصیت بسیار شناخته شده‌ای است و طرفداران زیادی دارد.
عناوین روزهای دهه فجر ۹۷ مشخص شد +جدول
عناوین روزهای دهه فجر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اعلام شد.
عناوین روزهای دهه فجر 97 مشخص شد + جدول
عناوین روزهای دهه فجر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اعلام شد.
تجمع روس‌ها در تاکید بر مالکیت جزایر کوریل
جمعی از مردم روسیه (یکشنبه) در حمایت از مالکیت کشورشان بر مجمع جزایر کوریل دست به تجمعی حمایتی زدند.
تشکر ترامپ از کسانی که کار می‌کنند، اما حقوق نمی‌گیرند!
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در پیامی از کسانی که در پی تعطیلی دولت فدرال این کشور با وجود عدم پرداخت دستمزد، هنوز مشغول به کار هستند تشکر کرد.
مروری بر فیلم‌هایی که ما را به دهه ۶۰ بازگردانده‌اند
جزئیات مراسم ترحیم محب اهری در صداوسیما
مشهد در یک‌ قدمی برگزاری کامل جشنواره فیلم فجر
بهزاد فراهانی دوباره رئیس شد
اکران یک فیلم توقیفی دیگر در سینماها
65 پوستر به جشنواره تئاتر فجر راه یافت
شیرازی‌ها هم میزبان جشنواره فیلم فجر شدند
بهزاد فراهانی رئیس هیات مدیره انجمن بازیگران ماند
درخشش دوفیلم با موضوع مقاومت فلسطین درجشنواره‌های بین‌المللی
تولیدات رسانه ای چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در بوشهر رونمایی شد