زمستان؛ فصل آغاز نمایش‌های جدید

12:00 ۱۷۸ روز و ۱۷ ساعت پیش ایرنا 273 0
زمستان؛ فصل آغاز نمایش‌های جدید

تهران- ایرنا- بسیاری از نمایش‌ها با گذر از روزهای پایانی آذرماه و ورود به فصل زمستان صحنه را ترک کردند تا نمایش‌های جدید جای آنها را پر کنند.

ایرنا

به گزارش روز خبرنگار ایرنا، زمستان با نمایش‌های جدیدی میزبان تماشاگران و مخاطبان تئاتر می‌شود. ابتدا به نمایش‌هایی می‌پردازیم که از 30 آذرماه تا 7 دی‌ماه بر صحنه هستند آمده است.
- نمایش «شهرزاد» به نویسندگی و کارگردانی سحر محمدی از 1 تا 10 دی‌ماه هر شب ساعت 19:45 به مدت 30 دقیقه در عمارت روبرو به صحنه خواهد رفت.
- نمایش «جشن تولد» نوشته هارولد پینتر و به کارگردانی مرتضی نوری تا 14 دی‌ماه هر شب ساعت 20 به مدت 100 دقیقه در مکتب تهران اجرا خواهد شد.
- نمایش «سی لاکس» به نویسندگی و کارگردانی حسین برفی نژاد از 4 تا 24 دی‌ماه هر شب ساعت 19:30 به مدت 50 دقیقه در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان نمایش داده می‌شود.
- نمایش «افلیای دوچرخه‌ها» به کارگردانی هستی جعفری جوزانی و محمدرضا ایزدی و نویسندگی هستی جعفری جوزانی تا 10 دی‌ماه هر شب ساعت 18 به مدت 45 دقیقه در عمارت روبرو به صحنه خواهد رفت.
- نمایش «پارانویا، نوع سوم» به نویسندگی و کارگردانی امیرپاشا محمدی از 2 تا 21 دی‌ماه هر شب ساعت 19 به مدت 35 دقیقه در سالن خسرو شکیبایی تماشاخانه سه‌نقطه اجرا خواهد شد.
- نمایش «شب» به نویسندگی و کارگردانی صحرا فتحی از 2 تا 28 دی ماه هر شب ساعت 21 به مدت 60 دقیقه در پردیس تئاتر شهرزاد نمایش داده می‌شود.
- نمایش «جنون» به طراحی و کارگردانی ریحانه نبی‌یان از 2 تا 16 دی‌ماه هر شب ساعت 19:15 به مدت 60 دقیقه در پردیس تئاتر شهرزاد به صحنه خواهد رفت.
- نمایش «بیست و پنج درصد» به نویسندگی و کارگردانی غزال حسینی از 2 تا 21 دی‌ماه هر شب ساعت 19:15 به مدت 60 دقیقه در سالن اصلی مجموعه دیوار چهارم اجرا خواهد شد.

** نمایش‌هایی که در زمستان به اجراهای خود ادامه می‌دهند
- نمایش «مرد و اسلحه» نوشته جرج برنارد شاو به کارگردانی رسول قادری تا 8 دی‌ماه هر شب ساعت 21 و به مدت 70 دقیقه در عمارت نوفل‌لوشاتو به نمایش در می‌آید.
- نمایش «نم زده» به نویسندگی محمد رمضانی و کارگردانی بهشاد رسولی تا 9 دی‌ماه هر شب ساعت 21:30 به مدت 45 دقیقه در پردیس تئاتر شهرزاد به صحنه می‌رود.
- نمایش «هفت نفرت انگیز» به کارگردانی علی رویگری و نویسندگی سینا جوهریان تا 10 دی‌ماه هر شب ساعت 20 در مجموعه پدرخوانده اجرا می‌شود.
- نمایش «مواجهه با ورنوسفادرانی» به نویسندگی و کارگردانی رضا سعیدی تا 11 دی‌ماه هر شب ساعت 19:30 و به مدت 60 دقیقه در خانه هنر پیچازی به نمایش در می‌آید.
- نمایش «داشتی عاشقونه باهام حرف میزدی» به نویسندگی و کارگردانی علی بابایی تا 11 دی‌ماه هر شب ساعت 17 تئاتر باران به صحنه می‌رود.
- نمایش «معرفی می‌کنم شوهرم آقای پیچازی» به کارگردانی محسن شکری و نویسندگی گیتی بایندر تا 12 دی‌ماه هر شب ساعت 21:30 و به مدت 60 دقیقه در خانه نمایش مهرگان اجرا می‌شود.
- نمایش «مردی به نام اوهه» نوشته اسلاومیر مروژک به کارگردانی سید بهرام سروری نژاد تا 13 دی‌ماه هرشب ساعت 21 و به مدت 70 دقیقه در عمارت نوفل‌لوشاتو به نمایش در می‌آید.
- نمایش «ایستگاه ابری» به نویسندگی و کارگردانی علیرضا کلاهچیان تا 14 دی‌ماه هر شب ساعت 18:30 به مدت 60 دقیقه در پلاتو اجرا تئاترشهر به صحنه می رود.
- نمایش «بی سرپرست» به کارگردانی امیر عبادی و نویسندگی بهنام سرلک تا 14 دی‌ماه هر شب ساعت 17:30 و به مدت 70 دقیقه در خانه نمایش مهرگان اجرا می‌شود.
- نمایش «مثل آب برای شکلات» به نویسندگی و کارگردانی ابراهیم پشت کوهی تا 14 دی‌ماه هر شب ساعت 21:15 و به مدت 90 دقیقه در پردیس تئاتر شهرزاد به نمایش در می‌آید.
- نمایش «پرومته/ طاعون» به کارگردانی شهاب آگاهی تا 14 دی‌ماه هر شب ساعت 20 و به مدت 60 دقیقه در سالن چهارسو تئاترشهر به صحنه می‌رود.
- نمایش «خرده نان» نوشته لویی کالافرت و به کارگردانی کورش سلیمانی تا 14 دی‌ماه هر شب ساعت 19 و به مدت 55 دقیقه در سالن سایه تئاترشهر اجرا می‌شود.
- نمایش «بینوایان» نوشته ویکتور هوگو و به کارگردانی حسین پارسایی تا 14 دی‌ماه هر شب ساعت 19:30 و به مدت 120 دقیقه در رویال هال اسپیناس پالاس به نمایش در می‌آید.
- نمایش «بینوایان» نوشته ویکتور هوگو و به کارگردانی حسین پارسایی تا 14 دی‌ماه هر شب ساعت 19:30 و به مدت 120 دقیقه در رویال هال اسپیناس پالاس به صحنه می‌رود.
- نمایش «فاندو و لیز» نوشته فرناندو آرابال و کارگردانی هوشمند هنرکار از امروز تا 14 دی‌ماه هر شب ساعت 18 و به مدت 60 دقیقه در سالن چهارسو تئاتر شهر اجرا می‌شود.
- نمایش «زن نیک ایالت سچوان» به نویسندگی و کارگردانی عبدالرضا اکبری تا 20 دی‌ماه هر شب ساعت 18:30 و به مدت 80 دقیقه در تماشاخانه مهر حوزه هنری به نمایش در می‌آید.
- نمایش «پول و پیاز» به نویسندگی و کارگردانی آدینه سمنانی تا 17 دی‌ماه هر شب ساعت 20 به مدت 60 دقیقه در سالن گوشه فرهنگسرای نیاوران به صحنه می‌رود.
- نمایش «مردان بالا ده زنان پایین ده» به کارگردانی آوا فراهانی و نویسندگی سید محسن میر هاشمی تا 17 دی‌ماه هر شب ساعت 19:30 در سالن کوچک تالار محراب اجرا می شود.
- نمایش «تن شوری» به کارگردانی و نوسیندگی رضا ثروتی و ‏‎بر اساس سریال تلویزیونی صحنه هایی از یک زناشویی اثر اینگمار برگمان تا 20 دی‌ماه هر شب در دو نوبت 18 و 21 در تئاتر مستقل تهران به نمایش داده می‌شود.
- نمایش «گذر لوطی هاشم» به کارگردانی حسین تبریزی و نویسندگی ابوالفضل حاجی علی خانی تا 20 دی‌ماه هر شب ساعت 19:30 به مدت 90 دقیقه در پردیس تئاتر شهرزاد به صحنه می‌رود.
- نمایش «خنکای ختم خاطره» به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا آذرنگ تا 21 دی‌ماه هر شب ساعت 20 به مدت 90 دقیقه سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر اجرا خواهد شد.
- نمایش «مکعب» به کارگردانی علی سلیمانی و نویسندگی سبا سلیمانی تا 25 دی‌ماه هر شب ساعت 19 به مدت 50 دقیقه در تماشاخانه سیمرغ به نمایش در می‌آید.
- نمایش «بازیافتی‌ها» نویسندگی و کارگردانی رضا حیدری تا 26 دی‌ماه هر شب ساعت 21:15 و به مدت 65 دقیقه در پردیس تئاتر شهرزاد به صحنه می‌رود.
- نمایش «خانه برناردا آلبا» نوشته فدریکو گارسیا لورکا و دراماژتوری محمد چرمشیر و کارگردانی علی رفیعی تا 30 دی‌ماه هر شب ساعت 18 به مدت 135 دقیقه در تالار وحدت اجرا می‌شود.
- نمایش «عشق من، حامد بهداد» به کارگردانی شکرخدا گودرزی و نویسندگی افشین هاشمی تا 30 دی‌ماه هر شب ساعت 20:30 و در کافه خانه موزه استاد عزت الله انتظامی به نمایش در می‌آید.
- نمایش «اوبو» نوشته آلفرد ژاری و به کارگردانی میرعلیرضا دریابیگی تا 4 بهمن‌ماه هر شب ساعت 19:30 و به مدت 75 دقیقه در تالار حافظ به صحنه می رود.
- نمایش «شی آف» به نویسندگی و کارگردانی داوود پورحمزه تا 12 بهمن‌ماه هر شب ساعت 20 به مدت 60 دقیقه در خانه نمایش مهرگان اجرا می‌شود.

** نمایش‌هایی که با آغاز زمستان پایان می‌یابند
- نمایش «مردی به نام دایک» نوشته هال ورثی‌هال و روبرت میدل‌مس و به کارگردانی مهدی میامی تا 2 دی‌ماه هر شب ساعت 19:30 و به مدت 70 دقیقه در سالن قشقایی تئاترشهر به نمایش در می آید.
- نمایش « از اونور کارائیب کشوندیش اینجا چیکار!؟ » به کارگردانی سمیرا مهدوی و نویسندگی نگار دوستی ثانی تا 3 دی‌ماه هر شب ساعت 19 به مدت 60 دقیقه در خانه نمایش مهرگان به صحنه می‌رود.
- نمایش «مرد بالشی» نوشته مارتین مک دونا و به کارگردانی یاسمن خسروان تا 4 دی‌ماه هر شب ساعت 18 به مدت 60 دقیقه در عمارت نوفل‌لوشاتو اجرا می‌شود.
- نمایش «به دنیا خوش آمدید» به نویسندگی و کارگردانی پارسا ذوالفقاری تا 5 دی‌ماه هر شب ساعت 17 و به مدت 60 دقیقه در خانه نمایش مهرگان به نمایش در می آید.
- نمایش «بنگاه تیاترال» نوشته علی نصیریان و به کارگردانی نسیم تاجی تا 5 دی‌ماه هر شب ساعت 18 و به مدت 85 دقیقه در تماشاخانه سنگلج اجرا می‌شود.
- نمایش «مده‌آی سن مدار» نوشته آنکا ویسده و کارگردانی بورژین عبدالرزاقی تا 5 دی‌ماه هر شب ساعت 20:15 و به مدت 70 دقیقه در پردیس تئاتر شهرزاد اجرا می‌شود.
- نمایش «هتل کوهستانی» نوشته واسلاو هاول به کارگردانی آریو راقب کیانی تا 5 دی‌ماه هر شب ساعت 19 و به مدت 60 دقیقه در تئاتر باران به نمایش در می‌آید.
- نمایش «سندِ روم استکهلم» به نویسندگی و کارگردانی امیرعلی ابراهیمی تا 6 دی‌ماه هر شب ساعت 18 و به مدت 60 دقیقه در تماشاخانه شانو به صحنه می‌رود.
- نمایش «بی‌خانمان» به نویسندگی و کارگردانی محمود رشیدی تا 7 دی‌ماه جمعه‌ها ساعت 16 و به مدت 40 دقیقه در پردیس تئاتر شهرزاد اجرا می‌شود.
- نمایش «بدون تماشاگر» به نویسندگی ابوالفضل کاهانی کارگردانی امید اخوین تا 7 دی‌ماه هر شب ساعت 19 در پردیس تئاتر شهرزاد به نمایش در می‌آید.
- نمایش «کارداجین» به نویسندگی و کارگردانی محمد میرعلی اکبری تا 7 دی‌ماه هر شب ساعت 19 به مدت 80 دقیقه در موسسه فرهنگی هنری همای سعادت به صحنه می رود.
- نمایش «خروس لاری» به نویسندگی و کارگردانی امید سهرابی تا 7 دی‌ماه هر شب ساعت 19:30 و به مدت 90 دقیقه در سالن استاد ناظرزاده کرمانی ایرانشهر اجرا می‌شود.
- نمایش «خاک شیرین» به کارگردانی علی برجی و نویسندگی حامد مکملی تا 7 دی‌ماه هر شب ساعت 19 و به مدت 60 دقیقه در تماشاخانه سرو به نمایش در می‌آید.
- نمایش «انحراف موقت» به نویسندگی و کارگردانی بهنام حجتی تا 7 دی‌ماه هر شب ساعت 19:30 و در عمارت نوفل‌لوشاتو به صحنه می‌رود.
- نمایش «طناب» نوشته پاتریک همیلتون و به کارگردانی نصیر ملکی جو تا 7 دی‌ماه هر شب ساعت 21:30 و به مدت 70 دقیقه در سالن استاد ناظرزاده کرمانی ایرانشهر اجرا می‌شود.
- نمایش «با من رودررو حرف بزن» به کارگردانی مهدی محمدی تا 7 دی‌ماه هر شب ساعت 18 و به مدت 45 دقیقه در تماشاخانه ماه حوزه هنری به نمایش در می‌آید.
فراهنگ ** 7561 **9053


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

ادبیات و کتاب
ادبیات و کتاب

آخرین اخبار

پیمان فخری: نفس کره جنوبی را گرفتیم- به عابدینی افتخار می‌کنم
سرمربی تیم ملی شمشیربازی سابر ایران گفت: ملی پوشان در قهرمانی آسیا فوق العاده ظاهر شدند و از امتیازی که در این مسابقات به دست آوردیم بسیار راضی هستم.
چالش‌ها و فرصت‌های میزبانی ارومیه از لیگ ملت‌های والیبال
نگاهی به شرایط میزبانی ارومیه از هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال نشان داد که در صورت ثبات مدیریت و حساسیت بیشتر فدراسیون بر رعایت پروتکل های جهانی، ‌می‌توان فرصت‌های بیشتری را در میزبانی‌های مشابه برای شهر میزبان پدید آورد.
پوریا فیاضی لژیونر شد- پلاس لیگا مقصد بعدی پشت خط زن تیم ملی والیبال
پوریا فیاضی دریافت کننده تیم ملی والیبال ایران فصل آینده برای تیم بدزین در پلاس لیگ لهستان بازی خواهد کرد.
درخواست رسول خادم از مسئولان ورزش
رسول خادم از مسئولان درخواست کرد پروژه نیمه کاره سالن ۵ هزار نفره کشتی جویبار را به سرانجام برسانند و مانع هدر رفتن میلیاردها هزینه انجام شده شوند.
بررسی زاویه‌ای پنهان در آشوب‌های فوتبال- آیا یگان ویژه مقصر است؟
یک ضلع مجموعه برگزار کننده مسابقات فوتبال، یگانویژه نیروی انتظامی است. در بررسی حواشی و حوادثی که در ورزشگاه‌ها رخ می‌دهد معمولا نقش این نیرو نادیده گرفته می‌شود؛ نیرویی که با وجود مسئولیت بسیار در برقراری نظم، بعضا اشتباهات احتمالی‌اش نادیده گرفته می‌شود.
ماجرای مرموز سرقت نوزاد از بیمارستان
تحقیقات در پرونده نوزاد ربایی در یکی از بیمارستان‌های غرب استان تهران، با شناسایی چند مظنون وارد مرحله تازه‌ای شد.
وقتی پول برانکو را ندارید، چطور مربی بزرگ‌تر می‌آورید؟
سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران معتقد است وقتی پرسپولیس نمی‌تواند حقوق برانکو را بدهد، چطور می‌تواند به سراغ مربی بزرگ‌تر از او برود؟
درصورت پریدن غذا در گلو چه باید کرد؟
در این مطلب قصد داریم شما را با نکات مهم کمک‌های اولیه به هنگام خفگی آشنا می‌کنیم.
گفت‌وگوی تلفنی وزرای دفاع ترکیه و روسیه درباره سوریه
وزیر دفاع ترکیه با همتای روس خود درباره تحولات سوریه به‌ صورت تلفنی گفت‌وگو کرد.
زیر و بم مراقبت از پوست در تابستان!
یک متخصص پوست و مو گفت: مراقبت از پوست مخصوصاً در روزهای گرم تابستان که امواج فرابنفش خورشید می‌تواند آثار مخربی داشته باشد، مهم و ضروری است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سه سوته دندان هایتان را سفید کنید
به کمک این دو ماده به طور صد‌درصد طبیعی و در زمان کوتاهی دندان‌های سفیدی خواهید داشت.
خرس دزد دیده بودید؟!- فیلم
فیلمی از سرقت یک خرس از خودرو را در زیر می بینید.
تعیین ضرب‌الاجل ۱۰ روزه مقتدی صدر برای تکمیل کابینه عراق
«مقتدی صدر» رئیس جریان صدر عراق برای تکمیل فرآیند تشکیل کابینه عبدالمهدی مهلت ۱۰ روز تعیین کرد.
کریم باقری از تصمیم برانکو خبر داشت؟
اولین نفری که در باشگاه پرسپولیس از تصمیم جدایی برانکو مطلع شده بوده است، کریم باقری بوده است.
خوردبین: جانشین برانکو باید خارجی باشد- او از بدقولی‌ها خیلی ناراحت بود
سرپرست سابق تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید بدقولی‌ها برانکو ایوانکوویچ را ناراحت می‌کرد.
برگزاری آئین نکوداشت جمشید مشایخی
مروری بر آثار پوران درخشنده در هندوستان
یک گزارش رسمی از اکران عیدفطر
نشستی برای اعلام جزییات جشنواره‌ی فیلم صنعتی و رونمایی یک اعلان
«سهراب و رستم» بهترین انیمیشن جشنواره فیلم سیدنی شد
«آب» سوژه شد
کارگاه نمایش‌نامه نویسی محمد رحمانیان
تلاش برای ایجاد پایگاه تئاتر کودک در شرق تهران
تمدید نمایش «آبی مایل به صورتی»
منوچهر فرید: اهل جلب توجه و فیلم‌های کمدی نبودم