زمستان؛ فصل آغاز نمایش‌های جدید

12:00 ۹۱ روز و ۲ ساعت پیش ایرنا 200 0
زمستان؛ فصل آغاز نمایش‌های جدید

تهران- ایرنا- بسیاری از نمایش‌ها با گذر از روزهای پایانی آذرماه و ورود به فصل زمستان صحنه را ترک کردند تا نمایش‌های جدید جای آنها را پر کنند.

ایرنا

به گزارش روز خبرنگار ایرنا، زمستان با نمایش‌های جدیدی میزبان تماشاگران و مخاطبان تئاتر می‌شود. ابتدا به نمایش‌هایی می‌پردازیم که از 30 آذرماه تا 7 دی‌ماه بر صحنه هستند آمده است.
- نمایش «شهرزاد» به نویسندگی و کارگردانی سحر محمدی از 1 تا 10 دی‌ماه هر شب ساعت 19:45 به مدت 30 دقیقه در عمارت روبرو به صحنه خواهد رفت.
- نمایش «جشن تولد» نوشته هارولد پینتر و به کارگردانی مرتضی نوری تا 14 دی‌ماه هر شب ساعت 20 به مدت 100 دقیقه در مکتب تهران اجرا خواهد شد.
- نمایش «سی لاکس» به نویسندگی و کارگردانی حسین برفی نژاد از 4 تا 24 دی‌ماه هر شب ساعت 19:30 به مدت 50 دقیقه در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان نمایش داده می‌شود.
- نمایش «افلیای دوچرخه‌ها» به کارگردانی هستی جعفری جوزانی و محمدرضا ایزدی و نویسندگی هستی جعفری جوزانی تا 10 دی‌ماه هر شب ساعت 18 به مدت 45 دقیقه در عمارت روبرو به صحنه خواهد رفت.
- نمایش «پارانویا، نوع سوم» به نویسندگی و کارگردانی امیرپاشا محمدی از 2 تا 21 دی‌ماه هر شب ساعت 19 به مدت 35 دقیقه در سالن خسرو شکیبایی تماشاخانه سه‌نقطه اجرا خواهد شد.
- نمایش «شب» به نویسندگی و کارگردانی صحرا فتحی از 2 تا 28 دی ماه هر شب ساعت 21 به مدت 60 دقیقه در پردیس تئاتر شهرزاد نمایش داده می‌شود.
- نمایش «جنون» به طراحی و کارگردانی ریحانه نبی‌یان از 2 تا 16 دی‌ماه هر شب ساعت 19:15 به مدت 60 دقیقه در پردیس تئاتر شهرزاد به صحنه خواهد رفت.
- نمایش «بیست و پنج درصد» به نویسندگی و کارگردانی غزال حسینی از 2 تا 21 دی‌ماه هر شب ساعت 19:15 به مدت 60 دقیقه در سالن اصلی مجموعه دیوار چهارم اجرا خواهد شد.

** نمایش‌هایی که در زمستان به اجراهای خود ادامه می‌دهند
- نمایش «مرد و اسلحه» نوشته جرج برنارد شاو به کارگردانی رسول قادری تا 8 دی‌ماه هر شب ساعت 21 و به مدت 70 دقیقه در عمارت نوفل‌لوشاتو به نمایش در می‌آید.
- نمایش «نم زده» به نویسندگی محمد رمضانی و کارگردانی بهشاد رسولی تا 9 دی‌ماه هر شب ساعت 21:30 به مدت 45 دقیقه در پردیس تئاتر شهرزاد به صحنه می‌رود.
- نمایش «هفت نفرت انگیز» به کارگردانی علی رویگری و نویسندگی سینا جوهریان تا 10 دی‌ماه هر شب ساعت 20 در مجموعه پدرخوانده اجرا می‌شود.
- نمایش «مواجهه با ورنوسفادرانی» به نویسندگی و کارگردانی رضا سعیدی تا 11 دی‌ماه هر شب ساعت 19:30 و به مدت 60 دقیقه در خانه هنر پیچازی به نمایش در می‌آید.
- نمایش «داشتی عاشقونه باهام حرف میزدی» به نویسندگی و کارگردانی علی بابایی تا 11 دی‌ماه هر شب ساعت 17 تئاتر باران به صحنه می‌رود.
- نمایش «معرفی می‌کنم شوهرم آقای پیچازی» به کارگردانی محسن شکری و نویسندگی گیتی بایندر تا 12 دی‌ماه هر شب ساعت 21:30 و به مدت 60 دقیقه در خانه نمایش مهرگان اجرا می‌شود.
- نمایش «مردی به نام اوهه» نوشته اسلاومیر مروژک به کارگردانی سید بهرام سروری نژاد تا 13 دی‌ماه هرشب ساعت 21 و به مدت 70 دقیقه در عمارت نوفل‌لوشاتو به نمایش در می‌آید.
- نمایش «ایستگاه ابری» به نویسندگی و کارگردانی علیرضا کلاهچیان تا 14 دی‌ماه هر شب ساعت 18:30 به مدت 60 دقیقه در پلاتو اجرا تئاترشهر به صحنه می رود.
- نمایش «بی سرپرست» به کارگردانی امیر عبادی و نویسندگی بهنام سرلک تا 14 دی‌ماه هر شب ساعت 17:30 و به مدت 70 دقیقه در خانه نمایش مهرگان اجرا می‌شود.
- نمایش «مثل آب برای شکلات» به نویسندگی و کارگردانی ابراهیم پشت کوهی تا 14 دی‌ماه هر شب ساعت 21:15 و به مدت 90 دقیقه در پردیس تئاتر شهرزاد به نمایش در می‌آید.
- نمایش «پرومته/ طاعون» به کارگردانی شهاب آگاهی تا 14 دی‌ماه هر شب ساعت 20 و به مدت 60 دقیقه در سالن چهارسو تئاترشهر به صحنه می‌رود.
- نمایش «خرده نان» نوشته لویی کالافرت و به کارگردانی کورش سلیمانی تا 14 دی‌ماه هر شب ساعت 19 و به مدت 55 دقیقه در سالن سایه تئاترشهر اجرا می‌شود.
- نمایش «بینوایان» نوشته ویکتور هوگو و به کارگردانی حسین پارسایی تا 14 دی‌ماه هر شب ساعت 19:30 و به مدت 120 دقیقه در رویال هال اسپیناس پالاس به نمایش در می‌آید.
- نمایش «بینوایان» نوشته ویکتور هوگو و به کارگردانی حسین پارسایی تا 14 دی‌ماه هر شب ساعت 19:30 و به مدت 120 دقیقه در رویال هال اسپیناس پالاس به صحنه می‌رود.
- نمایش «فاندو و لیز» نوشته فرناندو آرابال و کارگردانی هوشمند هنرکار از امروز تا 14 دی‌ماه هر شب ساعت 18 و به مدت 60 دقیقه در سالن چهارسو تئاتر شهر اجرا می‌شود.
- نمایش «زن نیک ایالت سچوان» به نویسندگی و کارگردانی عبدالرضا اکبری تا 20 دی‌ماه هر شب ساعت 18:30 و به مدت 80 دقیقه در تماشاخانه مهر حوزه هنری به نمایش در می‌آید.
- نمایش «پول و پیاز» به نویسندگی و کارگردانی آدینه سمنانی تا 17 دی‌ماه هر شب ساعت 20 به مدت 60 دقیقه در سالن گوشه فرهنگسرای نیاوران به صحنه می‌رود.
- نمایش «مردان بالا ده زنان پایین ده» به کارگردانی آوا فراهانی و نویسندگی سید محسن میر هاشمی تا 17 دی‌ماه هر شب ساعت 19:30 در سالن کوچک تالار محراب اجرا می شود.
- نمایش «تن شوری» به کارگردانی و نوسیندگی رضا ثروتی و ‏‎بر اساس سریال تلویزیونی صحنه هایی از یک زناشویی اثر اینگمار برگمان تا 20 دی‌ماه هر شب در دو نوبت 18 و 21 در تئاتر مستقل تهران به نمایش داده می‌شود.
- نمایش «گذر لوطی هاشم» به کارگردانی حسین تبریزی و نویسندگی ابوالفضل حاجی علی خانی تا 20 دی‌ماه هر شب ساعت 19:30 به مدت 90 دقیقه در پردیس تئاتر شهرزاد به صحنه می‌رود.
- نمایش «خنکای ختم خاطره» به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا آذرنگ تا 21 دی‌ماه هر شب ساعت 20 به مدت 90 دقیقه سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر اجرا خواهد شد.
- نمایش «مکعب» به کارگردانی علی سلیمانی و نویسندگی سبا سلیمانی تا 25 دی‌ماه هر شب ساعت 19 به مدت 50 دقیقه در تماشاخانه سیمرغ به نمایش در می‌آید.
- نمایش «بازیافتی‌ها» نویسندگی و کارگردانی رضا حیدری تا 26 دی‌ماه هر شب ساعت 21:15 و به مدت 65 دقیقه در پردیس تئاتر شهرزاد به صحنه می‌رود.
- نمایش «خانه برناردا آلبا» نوشته فدریکو گارسیا لورکا و دراماژتوری محمد چرمشیر و کارگردانی علی رفیعی تا 30 دی‌ماه هر شب ساعت 18 به مدت 135 دقیقه در تالار وحدت اجرا می‌شود.
- نمایش «عشق من، حامد بهداد» به کارگردانی شکرخدا گودرزی و نویسندگی افشین هاشمی تا 30 دی‌ماه هر شب ساعت 20:30 و در کافه خانه موزه استاد عزت الله انتظامی به نمایش در می‌آید.
- نمایش «اوبو» نوشته آلفرد ژاری و به کارگردانی میرعلیرضا دریابیگی تا 4 بهمن‌ماه هر شب ساعت 19:30 و به مدت 75 دقیقه در تالار حافظ به صحنه می رود.
- نمایش «شی آف» به نویسندگی و کارگردانی داوود پورحمزه تا 12 بهمن‌ماه هر شب ساعت 20 به مدت 60 دقیقه در خانه نمایش مهرگان اجرا می‌شود.

** نمایش‌هایی که با آغاز زمستان پایان می‌یابند
- نمایش «مردی به نام دایک» نوشته هال ورثی‌هال و روبرت میدل‌مس و به کارگردانی مهدی میامی تا 2 دی‌ماه هر شب ساعت 19:30 و به مدت 70 دقیقه در سالن قشقایی تئاترشهر به نمایش در می آید.
- نمایش « از اونور کارائیب کشوندیش اینجا چیکار!؟ » به کارگردانی سمیرا مهدوی و نویسندگی نگار دوستی ثانی تا 3 دی‌ماه هر شب ساعت 19 به مدت 60 دقیقه در خانه نمایش مهرگان به صحنه می‌رود.
- نمایش «مرد بالشی» نوشته مارتین مک دونا و به کارگردانی یاسمن خسروان تا 4 دی‌ماه هر شب ساعت 18 به مدت 60 دقیقه در عمارت نوفل‌لوشاتو اجرا می‌شود.
- نمایش «به دنیا خوش آمدید» به نویسندگی و کارگردانی پارسا ذوالفقاری تا 5 دی‌ماه هر شب ساعت 17 و به مدت 60 دقیقه در خانه نمایش مهرگان به نمایش در می آید.
- نمایش «بنگاه تیاترال» نوشته علی نصیریان و به کارگردانی نسیم تاجی تا 5 دی‌ماه هر شب ساعت 18 و به مدت 85 دقیقه در تماشاخانه سنگلج اجرا می‌شود.
- نمایش «مده‌آی سن مدار» نوشته آنکا ویسده و کارگردانی بورژین عبدالرزاقی تا 5 دی‌ماه هر شب ساعت 20:15 و به مدت 70 دقیقه در پردیس تئاتر شهرزاد اجرا می‌شود.
- نمایش «هتل کوهستانی» نوشته واسلاو هاول به کارگردانی آریو راقب کیانی تا 5 دی‌ماه هر شب ساعت 19 و به مدت 60 دقیقه در تئاتر باران به نمایش در می‌آید.
- نمایش «سندِ روم استکهلم» به نویسندگی و کارگردانی امیرعلی ابراهیمی تا 6 دی‌ماه هر شب ساعت 18 و به مدت 60 دقیقه در تماشاخانه شانو به صحنه می‌رود.
- نمایش «بی‌خانمان» به نویسندگی و کارگردانی محمود رشیدی تا 7 دی‌ماه جمعه‌ها ساعت 16 و به مدت 40 دقیقه در پردیس تئاتر شهرزاد اجرا می‌شود.
- نمایش «بدون تماشاگر» به نویسندگی ابوالفضل کاهانی کارگردانی امید اخوین تا 7 دی‌ماه هر شب ساعت 19 در پردیس تئاتر شهرزاد به نمایش در می‌آید.
- نمایش «کارداجین» به نویسندگی و کارگردانی محمد میرعلی اکبری تا 7 دی‌ماه هر شب ساعت 19 به مدت 80 دقیقه در موسسه فرهنگی هنری همای سعادت به صحنه می رود.
- نمایش «خروس لاری» به نویسندگی و کارگردانی امید سهرابی تا 7 دی‌ماه هر شب ساعت 19:30 و به مدت 90 دقیقه در سالن استاد ناظرزاده کرمانی ایرانشهر اجرا می‌شود.
- نمایش «خاک شیرین» به کارگردانی علی برجی و نویسندگی حامد مکملی تا 7 دی‌ماه هر شب ساعت 19 و به مدت 60 دقیقه در تماشاخانه سرو به نمایش در می‌آید.
- نمایش «انحراف موقت» به نویسندگی و کارگردانی بهنام حجتی تا 7 دی‌ماه هر شب ساعت 19:30 و در عمارت نوفل‌لوشاتو به صحنه می‌رود.
- نمایش «طناب» نوشته پاتریک همیلتون و به کارگردانی نصیر ملکی جو تا 7 دی‌ماه هر شب ساعت 21:30 و به مدت 70 دقیقه در سالن استاد ناظرزاده کرمانی ایرانشهر اجرا می‌شود.
- نمایش «با من رودررو حرف بزن» به کارگردانی مهدی محمدی تا 7 دی‌ماه هر شب ساعت 18 و به مدت 45 دقیقه در تماشاخانه ماه حوزه هنری به نمایش در می‌آید.
فراهنگ ** 7561 **9053


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

ساير حوزه ها
ساير حوزه ها

آخرین اخبار

خاطره‌ای از عملیاتی شیرین در روز دوم فروردین
سردار حسین علایی گفت: در عملیات فتح المبین وقتی به پای تانک‌ها و نفربرهای نیروهای عراقی رسیدیم خیلی گرسنه بودیم و به داخل یکی از این نفربرها رفتیم. دیدیم نظامیان عراقی نیمرو درست کرده‌اند اما از ترس نیروهای ما این غذای‌شان را رها کرده و رفته بودند. ما نیز گرسنه بودیم و نیمرویی که آنها برای خودشان درست کرده بودند را خوردیم.
در سفر با کودکان این نکات را رعایت کنید
طبق تحقیقات انجام‌گرفته آسیب‌های ناشی از حوادث از علل اصلی معلولیت‌ها، ناهنجاری‌های دایمی و مرگ‌ومیر در کودکان است و هر سال تعداد زیادی از کودکان حوادثی تلخ را تجربه می‌کنند؛ به همین دلیل پیشگیری از آسیب به کودکان مسئولیت بزرگی است که نیازمند تعهد و مشارکت دولت و خانواده‌ها و حتی خود کودک است.
صعود تیم دونفره بانوان پینگ پنگ باز بزرگسال به یک چهارم نهایی مسابقات بین المللی عمان
تیم دو نفره بانوان پینگ پنگ باز بزرگسال ایران به مرحله یک چهارم نهایی مسابقات بین المللی عمان صعود کردند.
ساروی قهرمان کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال آسیا شد- دلخانی و محبی یک گام تا مدال طلا
محمدهادی ساروی به مدال طلای وزن ۸۷ کیلوگرم رقابت‌های کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال آسیا دست یافت، همچنین میثم دلخانی در وزن ۶۳ کیلوگرم کشتی فرنگی و ارشک محبی در وزن ۹۲ کیلوگرم کشتی آزاد نیز در صورت کسب چهارمین پیروزی به مدال طلای آسیا خواهند رسید.
هوای پایتخت در دومین روز بهار پاک است
تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز(جمعه) با کاهش هشت واحدی غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون در مقایسه با روز گذشته با شاخص عددی 37 پاک است.
کشته شدن ۲۳ سرباز چاد در حمله بوکوحرام
منابع از کشته شدن ۲۳ سرباز چاد در حمله بوکوحرام خبر دادند.
موج دوم سیلاب به سمت گمیشان گلستان در حرکت است
گرگان - ایرنا - فرماندار شهرستان گمیشان گفت: طبق پیش بینی هواشناسی، موج دوم سیلاب از مناطق بالادست به سوی گمیشان در حال حرکت است و عصر امروز بار دیگر این شهر را فرا می گیرد.
پامپئو: دولت ترامپ همچنان به سازش میان فلسطین و اسرائیل امیدوار است
وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد، دولت دونالد ترامپ همچنان به کمک در زمینه حل و فصل منازعات میان فلسطینیان و اسرائیل امیدوار است.
اطلاعیه هلال احمر درباره مناطق سیل زده و مسافرت های نوروزی
تهران - ایرنا - جمعیت هلال احمر با توجه به شرایط جوی و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها در ایام عید نوروز اطلاعیه مهمی صادر کرد.
اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه کره شمالی بعد از مذاکرات هانوی
آمریکا برای اولین بار بعد از مذاکرات ناکام هانوی با کره شمالی، تحریم‌های جدیدی علیه این کشور اعمال کرد. در همین راستا، دو شرکت کشتیرانی چینی به خاطر کمک به دور زدن تحریم‌ها توسط کره شمالی تحریم شدند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

۱۰ نکته در مورد تفاوت مصرف «مواد مخدر» بین زنان و مردان
معتاد عنوانی است که گرچه هم به زنان و هم به مردان مصرف کننده موادمخدر گفته می شود اما الگو، نوع و حتی عوارض مصرف در میان دو جنس بسیار متفاوت از یکدیگر است، تفاوتی که سازمان ملل متحد را نیز وارد مساله کرده است.
معرفی تیم‌های برتر فوتبال جهان- دورتموند؛ دیوار زرد فوتبال آلمان
تیم فوتبال دورتموند از مهمترین تیم‌های فوتبال آلمان و اروپاست که افتخارات عدیده‌ای داشته است.
رئیس جمهوری سابق برزیل بازداشت شد
میشل تامر، رئیس‌جمهوری سابق برزیل در جریان عملیات پیگرد ضدفساد در این کشور بازداشت شد.
تالاب های لرستان جاذبه منحصربه فرد گردشگری
خرم آباد - ایرنا - تالاب ها از جمله جاذبه های طبیعی لرستان هستند که به ویژه درفصل بارندگی زیبایی خاصی به منطقه می بخشند و مامن و زیستگاهی مناسب برای انواع پرندگان، آبزیان و پرندگان بومی و مهاجر محسوب می شوند.
افزایش ۴۱ درصدی مصرف سوخت‌های فسیلی از دهه ۹۰
در آستانه روز جهانی هواشناسی دبیر کل سازمان جهانی هواشناسی با اشاره به اینکه «خورشید، زمین و هوا» شعار سازمان جهانی هواشناسی برای سال ۲۰۱۹ است، طی بیانیه‌ای اعلام کرده است که از سال۱۹۹۰ میلادی تاکنون، مصرف سوخت‌های فسیلی ۴۱ درصد افزایش یافته که نتیجه آن گرمایش اقلیم است. طی دهه گذشته سهم دی‌اکسیدکربن در این افزایش ۸۲ درصد بوده است.
اولین اکران «روزی روزگاری در هالیوود» تارانتینو در جشنواره کن ۲۰۱۹
ویدئو - موسیقی فیلم؛ «دلشدگان»
نگاهی جسورانه و پاسخی قاطع به شایعه یک مرگ
محمدرضا ورزی از «محمد مطیع» می‌گوید
«حاجی‌فیروز»؛ کهن ترین شخصیت آیینی در استقبال از بهار
مروری بر آثار تاریخی بازیگر سریال «سلطان و شبان»
سالی نکو برای بهار نمایش
ویدئو - پنج فیلم پرفروش هفته - ۲۹ اسفند ۹۷
پیش نویس آیین نامه جشنواره پنج گانه سینما فرودین 98 منتشر می شود
هفت فیلم نوروزی در همدان اکران می شود