اروپا به تعهداتش عمل نکند، راهی جز خروج از برجام نداریم

12:39 ۳۱ روز و ۲۰ ساعت پیش افکار نیوز 40 0
اروپا به تعهداتش عمل نکند، راهی جز خروج از برجام نداریم

یک کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: اگر اروپا هم مانند آمریکا به تعهدات خود در قالب برجام عمل نکند و ایران از برجام منتفع نشود، هیچ راهی به جز خروج از برجام برای ما باقی نمی‌ماند.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، محمدباقر خرمشاد دبیر شورای راهبردی روابط خارجی پیرامون روابط میان ایرانو اروپا و وعده آنها در خصوص اعلام مکانیزم مالی تا پایان سال میلادی جاری اظهار داشت: این مساله را می‌توان از زوایای مختلفی مورد بررسی قرار داد و نباید صرفاً از نگاه خودمان به آن تحلیل ارائه کنیم.
وی گفت: اگر اروپایی‌ها هم مانند آمریکایی‌ها بخواهند به تعهدات خود در قالب برجام عمل نکنند و ایران از منافع اقتصادی که می‌خواست از طریق برجام به دست آورد منتفع نشود، هیچ راهی به جز خروج از برجام برایش باقی نمی‌ماند.
خرمشاد با بیان اینکه خروج ایران از برجام احتمال افزایش تنش را در منطقه افزایش می‌دهد، تصریح کرد: به اعتقاد من در آن شرایط ایران به سمت این موضوع می‌رود که بتواند منافع خود را از طُرق دیگری تامین کند و ممکن است آمریکا هم بخواهد وارد ماجراجویی‌های جدیدی در منطقه شود که نتیجه آن ناامنی بیشتر خواهد بود.
کارشناس مسائل بین الملل افزود: این ناامنی برای اروپا تبعات منفی دیگری را به دنبال خواهد داشت از جمله عزیمت مهاجرینی که از کشورهای مختلف منطقه به سمت کشورهای اروپاییخواهند رفت. بحران مهاجرین برای اروپایی ها
مشکلاتفراوان اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی را به دنبال خواهد داشت که قطعاً خوشایند هیچ دولتاروپایی نیست.
وی گفت: گسترش و صادر شدن کانون های تروریستی منطقه به کشورهای اروپایی می تواند از دیگر آسیب های جدی و تبعات منفی گسترش ناامنی در منطقه ما، برای اروپایی ها محسوب شود.
خرمشاد تصریح کرد: موضوع برجام برای اروپایی ها علاوه بر اهمیت تداوم روابط سیاسی و اقتصادیبا ایران یک موضوع جدی امنیتی برای آنها تلقی می شود چرا که کشورهای اروپایی بر خلاف آمریکا که از منطقه ما دور هستند، به نوعی همسایه کشورهای منطقهو از جمله ایران به حساب می‌آیند، لذا برجام برای تامین امنیتآنها مهم است.
کارشناس مسائل بین الملل بیان کرد: بنابراین به اعتقاد من اروپایی ها برای تامین امنیت خودشان هم که شده باشد، می‌خواهند حداقل منافع را برای ایران در قالب برجام تامین کنند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: شاید به همین دلیل است که آلمانو فرانسهبه عنوان رهبران کشورهای اروپایی تمام تلاش خود را برای ایجاد سازوکار مالی جهت تداوم همکاری‌ها با ایران و استمرار حیات برجام به کار بسته اند تا به نوعی امنیت کشورهای اروپایی را تضمین کرده باشند.
 


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

راهنمای ست کردن پیراهن جین مردانه
پیراهن جین یکی از مدل لباس‌هایی ست که هیچگاه از مد نمی‌افتد، اما باید بدانیم که این مدل لباس را با چه چیز‌هایی ست کنیم. خوبی اش آن است که پیراهن جین را هم می‌توان برای موقعیت‌های رسمی و هم غیر رسمی و کژوال به تن کرد. اگر دوست دارید بهترین تیپ‌هایی را که می‌توان با پیراهن جین زد ببینید، در ادامه مطلب همراه مان باشید.
«گل‌پسر‌ها» و جاذبه مردانگی نرم در کره جنوبی
فرض کنید مردی آرایش کرده در خیابان راه برود. احتمالا خیلی‌ها بد نگاهش می‌کنند. بعضی‌ها ممکن است مردانگی یا حتی جنسیتش را زیر سوال ببرند. اما در کره جنوبی وضع فرق می‌کند. مرد زیبا تعریفی متفاوت دارد، و این تعریف متفاوت روی برخورد و نگاه عمومی در کشورهای دیگر جهان هم اثر می‌گذارد.
شما نیمه گمشده خود را پیدا کرده‌اید اگر...
سالهاست که موضوع پیدا کردن نیمه گمشده خیلی جا‌ها مطرح است، اما نیمه گمشده چیست؟ ساده است؛ کسی که کاملا مناسب شما باشد، فقط شما! هرچند ایده‌ی پیدا کردن نیمه گمشده رومانتیک و جذاب است، اما واقعیت ندارد. در واقع خیلی از کارشناسان روابط، مفهوم نیمه گمشده را کاملا رد می‌کنند.
روش‌های نگهداری کاکتوس در زمستان
کاکتوس‌ها هم مثل هر گیاه دیگری با کاهش دما و طول روز فعالیت‌شان به حداقل ممکن می‌رسد؛ بعضی هورمون‌ها در آن‌ها افزایش می‌یابد و بعضی دیگر کاهش و با همین اتفاقات به اصطلاح به خواب می‌روند.
جهانبخش: گلزنی ‌نه، مهم قهرمانی است
ریش‌قرمز دوباره بازگشته و اتفاقا با قدرت هم به میادین بازگشته است. تیم‌ملی ایران با درخشش جهانبخش از پس عمان هم برآمد تا حریف چین در مرحله بعدی جام ملت‌ها شود.
دژاگه: خوشحالم، چون گل حساسی زدم
بدون‌شک باید او را عصای دست کی‌روش در جام ملت‌های آسیا معرفی کنیم.
یزدانی: لیپی می‌تواند دست کی‌روش را بخواند
چهار بازی و چهار برد برای تیم ملی کشورمان؛ این عملکرد خوبی است که باعث شد امیدهای قهرمانی در آسیا بعد از چهار دهه، در دل مردم بیشتر و بیشتر شود.
فنونی‌زاده: دلم به حال هواداران استقلال می‌سوزد!
پیشکسوت استقلال با ابراز نگرانی از وضع موجود تیم محبوبش گفت: تیمی که با بدنسازی ناقص به مسابقات برود بازیکنان مصدوم زیادی خواهد داشت.
اردوی قطر مفید بود یا اردوی ترکیه؟
شرایط آب و هوایی خوب کشور قطر در این فصل از سال سبب می‌شود حتی تیم‌های معروف خارجی برای برگزاری اردو‌های تدارکاتی خود به این کشور سفر کنند.
برانکو در نیم‌فصل دوم باید نیمکتش را مهار کند
پیشکسوت پرسپولیس به خبرورزشی گفت: تیم‌های مدعی در لیگ زیاد هستند، ولی پرسپولیس شخصیت قهرمانی ویژه‌ای دارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سکوت رسانه‌های بیگانه در قبال اعتراف جاسوسان پیشانی سفید
رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه که معمولا به بازتاب‌های رسانه‌ای جاسوسان غرب واکنش نشان می‌دادند ودر مقام وکیل مدافع آنها اقدام می‌کردند،در مواجهه باپخش تصاویر جدیدازاعترافات این جاسوس‌ها سکوت پیشه کردند.
روسیه در نشست ضد ایرانی لهستان شرکت نمی کند
بنا بر اعلام وزیر امور خارجه لهستان، روسیه اعلام کرده است که در نشست ضد ایرانی ورشو شرکت نخواهد کرد.
بودجه آب و برق به نحو احسن تامین شد
معاون وزیر نیرو گفت: اگرچه محدودیت‌های بسیاری در حوزه آب و برق وجود دارد، اما رقم تعیین شده برای بودجه وزارت نیرو بیانگر آن است که دولت نگاه ویژه‌ای به بخش آب و برق کشور داشته و این مساله می‌تواند راهگشای بسیاری از مشکلات فعلی باشد.
وزیر خارجه لهستان: روسیه در اجلاس ورشو شرکت نمی کند
نمایندگان بی نظم مجلس در یک ماه گذشته
اخبار ضدو نقیض از وضعیت کرباسچی
ˮحسینیˮ از نقشه دشمن گفت
واکنش نتانیاهو به اظهارات مقام ارشد ارتش ایران
خبرِ تازه امیر خانزادی درباره زیردریایی فاتح
شش هنرمند و هفت وزیر مهره پیاده کدام بازی هستند؟!
تربیت سربازان کوچک آیت الله خامنه‌ای +فیلم
ارتش ایران از صهیونیست‌ها پیشی گرفت
سندرز: ترامپ در حال تفرقه افکنی در آمریکاست