الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت حرکت به سمت تمدن نوین اسلامی است

22:37 ۸۷ روز و ۲۳ ساعت پیش ایرنا 151 0
الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت حرکت به سمت تمدن نوین اسلامی است

قم- ایرنا - معاون پژوهشی حوزه علمیه با اشاره به ابلاغ الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت توسط رهبر معظم انقلاب گفت: این الگو نقشه راه ساخت تمدن نوین اسلامی و تحقق بخش دولت و جامعه اسلامی است.

ایرنا

به گزارش ایرنا از روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین سید حسین میرمعزی روز پنجشنبه در آیین اختتامیه چهارمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در مرکز همایش های غدیر،اظهار داشت: با توجه به این که انقلاب اسلامی داعیه بنا کردن جامعه اسلامی و تمدن نوین اسلامی است و باید تمامی این ها مبتنی بر اسلام باشد، نهادی که توانایی و صلاحیت پژوهش، پاسخگویی و رفع نیازهای دست یافتن به چنین هدفی را دارد، حوزه های علمیه و روحانیت هستند.
وی پژوهش را فرآیندی روشمند، مستند پیرامون نظریه پردازی و تولید علم در جهت توسعه مرزهای علم دانست و گفت: انقلاب اسلامی حادثه ای متوقف در یک تاریخ نیست بلکه جریانی است که از آن تاریخ شروع شد و 40 سال از آن گذشته است و آینده ای پیش رو دارد و باید نقش حوزه نسبت به انقلاب تبیین و پژوهش های حوزه نیز متناسب با آن تعریف شود.
میرمعزی با بیان اینکه حوزه ها 2 نقش حمایت و پشتیبانی و نقش نصیحت، نقد و جلوگیری از انحراف را دارند، تصریح کرد: حوزه علمیه با کارکرد پژوهشی 2 وظیفه کلی نسبت به انقلاب دارد، یکی پشتیبانی از انقلاب به این معنا که جایی که نظام و انقلاب نیازمند پاسخگویی به پرسش و نظریه پردازی است، باید از پایگاه منابع و داده های اسلامی پژوهش کرده و به این پرسش ها پاسخ دهیم و از این طریق نظام را پشتیبانی کنیم و جایی که احساس می کنیم که انحرافی در حال رخ دادن است، باید با نقد و بررسی عمیق جلوی انحراف را بگیریم.
وی درباره نقشه راه ساخت آینده کشور اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب نقشه راه آینده انقلاب را در پنج مرحله ذکر فرمودند که جنبش انقلابی، نظام اسلامی، دولت اسلامی، جامعه اسلامی و امت و تمدن نوین اسلامی است.
وی گفت: باید خود را آماده کنیم که اگر می خواهیم از انقلاب پشتیبانی کنیم و وظیفه نصیحت را نسبت به انقلاب اجرا کنیم، باید صلاحیت های علمی لازم را برای این کار در خود ایجاد کنیم و پژوهش هایمان را به این سمت سوق دهیم.
میرمعزی اظهار داشت: اکنون در موقعیتی هستیم که باید دولت اسلامی را برپا کنیم و برای این مسأله باید پاسخ های روشنی نسبت به این که ساختار حکومت اسلامی چیست و چه ساز و کارهایی دارد، داشته باشیم.
چهارمین نمایشگاه پژوهش و فناوری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم روز شنبه گذشته با شعار توسعه و توانمندسازی علوم اسلامی با رویکرد مساله محوری به عرضه محصولات پژوهشی و فناوری افتتاح شد.
در این نمایشگاه آثار بخش های مختلف دفتر تبلیغات اسلامی از جمله پژوهشکده های اسلام تمدنی، الهیات و خانواده، مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی، مراکز مطالعات اجتماعی و تمدنی، احیای آثار اسلامی، فرهنگی- هنری، نشریات دفتر تبلیغات اسلامی و معاونت فرهنگی تبلیغی عرضه شده بود.
7404/ 6133/


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

شهرداری تهران مکلف به مناسب سازی معابر برای معلولان شد
تهران- ایرنا- اعضای شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری را مکلف به اختصاص بودجه ای ویژه ای برای مناسب سازی فضاهای شهری برای توان یابان، سالمندان، کودکان و سایر اقشار آسیب‌ پذیر جسمی، حرکتی و ذهنی کردند.
ماجرای «رها» و مددکاری که قربانی شد
تهران-ایرناپلاس-چند روز پیش خبری با عنوان اخراج فاطمه کمرخانی، کارمند یک مراکز وابسته به سازمان بهزیستی ایلام به دلیل افشاگری و رسانه‌ای کردن موضوع ازدواج «رها»، دختر 11ساله ایلامی با مرد 50ساله در فضای مجازی منتشرشد؛ خبری که حساسیت افکار عمومی را برانگیخت و واکنش‌های زیادی داشت.
نخبه گرایی،جمهوریت و افزایش مشارکت  رویکرد لایحه جامع انتخابات
اصفهان- ایرنا - نخبه گرایی، جمهوریت و تجمیع قوانین و مردمی کردن رقابت از ویژگی های لایحه جامع انتخابات است که به اعتقاد کارشناسان حاضر در میزگرد ایرنا اصفهان، این رویکرد موجب افزایش مشارکت مردم و تثبیت و اقتدار بیش از پیش جمهوری اسلامی می شود.
برگزاری رقابت های ورزش کارگری در کشور افزایش یافته است
یاسوج- ایرنا- رئیس فدراسیون ورزش کارگری گفت: برگزاری رقابت های ورزشی کارگری در کشور با 70 مورد رقابت نسبت به سال های گذشته افزایش و رکورد شکنی داشته است.
ظرفیت پتروشیمی کشور به 90 میلیون تن افزایش می یابد
گچساران- ایرنا- معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران گفت: با بهره برداری از واحدهای در حال ساخت ، ظرفیت تولیدات پتروشیمی کشور تا پایان دولت دوازدهم به 90 میلیون تن می رسد.
بیانیه گام دوم انقلاب راهکار مقابله با جنگ نرم است
تبریز- ایرنا - رئیس ستاد مشترک و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه هدف دشمنان از جنگ نرم، تسلط بر مغز جوانان کشور است؛ گفت: بیانیه گام دوم انقلاب که توسط رهبر معظم انقلاب صادر شده راهکار مقابله با جنگ نرم است.
مدیریت منابع، شاه کلید بهره وری آب در مازندران
ساری - ایرنا - مدیریت منابع، مصرف و بهره وری بهینه آب با فرهنگ سازی و نیز استفاده از مبانی علمی، شاه کلید خروج از کم آبی در کشور و مازندران اعلام شد، مقوله ای که امروز بار دیگر اساتید دانشگاه ها در همایش راهبردهای مصرف بهینه آب در بخش کشاورزی در ساری مورد توجه قرار دادند.
تعلیق پروازهای تابان به بجنورد تا 3 ماه دیگر ادامه می یابد
بجنورد - ایرنا- مدیر روابط عمومی فرودگاه بجنورد گفت: تعلیق پروازهای شرکت هواپیمایی تابان به فرودگاه مرکز استان خراسان شمالی ممکن است تا سه ماه دیگر ادامه یابد.
تشکیل جبهه مشترک بین ادیان ابراهیمی ضروری است
مشهد - ایرنا - مدیر حوزه های علمیه کشور گفت: تشکیل جبهه مشترک ایمانی، فرهنگی و علمی میان ادیان ابراهیمی برای پیوند بین پیروان آنها ضروری است.
مراکز معاینه فنی تهران در ایام نوروز نوبتی دایر است
تهران- ایرنا- مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران اعلام کرد: مراکز معاینه فنی در ایام نوروز (به جز روزهای تعطیل اول و سیزدهم فروردین) به صورت نوبتی دایر است و در سایر روزهای عادی طبق ساعات اداری در صبح و عصر فعالیت خواهد داشت.