اعتبار طرح های معیشت محور خوزستان افزایش می یابد

00:49 ۹۰ روز و ۲۲ ساعت پیش ایرنا 148 0
اعتبار طرح های معیشت محور خوزستان افزایش می یابد

اهواز - ایرنا - استاندار خوزستان با تاکید بر لزوم ایجاد معیشت پایدار در این استان گفت: در تلاشیم که سال آینده سهمی از بودجه عمرانی استان خوزستان به طرح های عمرانی معیشت محور اختصاص یابد.

ایرنا

به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی شامگاه پنجشنبه در آئین کلنگ زنی نخستین مجتمع پرورش میگو(اتحادیه آبزیان گستر) و فاز نخست توسعه بیمارستان شهدا هندیجان اظهار داشت: تلاش بر این است که با اختصاص سهمی از بودجه عمرانی استان به طرح های عمرانی معیشت محور مانند احداث بندهای خاکی، زیرساخت های آبزی پروری و گردشگری معیشت پایدارتری برای مردم استان فراهم شود.
وی درخصوص طرح مجتمع 395 هکتاری پرورش میگوی هندیجان گفت: از حدود یک سال پیش که به هندیجان سفر کردم مردم این شهرستان بحث پرورش میگو را مطرح و از آن زمان تاکنون پیگیری های لازم برای به نتیجه رسیدن این طرح انجام و هم اکنون وارد فاز اجرایی شد.
شریعتی افزود: فرماندار هندیجان و مدیرکل شیلات خوزستان سایر طرح های پرورش میگو را در این شهرستان دنبال کنند و برخی شرکت ها مانند جهاد نصر اگر مقید به انجام کار هستند کار را شروع یا به تعاونی های مردمی واگذار کنند تا کار را شروع کنند.
وی تاکید کرد: نباید اجازه داد برخی سازمان های بعضا دولتی، نیمه دولتی و شرکت ها که هیچ دغدغه ای ندارند کار را متوقف و متقاضیان هم پشت درها منتظر باشند.

** هندیجان به قطب آبزی پروری استان تبدیل می شود
مدیرکل شیلات خوزستان نیز در آئین کلنگ زنی مجتمع 395 هکتاری پرورش میگوی اتحادیه آبزیان گستر هندیجان گفت: مجتمع های پرورش میگوی هندیجان در گذشته در مرحله مطالعات باقی مانده بودند و گام عملی برای به عمل رساندن آنها برداشته نشده بود.
نبی اله خون میزرایی افزود: طی 2 سال گذشته یک بازنگری در این طرح ها انجام شد و در حال حاضر برای تبدیل هندیجان به عنوان دومین قطب پرورش میگوی استان برنامه داریم.
وی اظهار داشت: امیدواریم با شروع این کار سایر مجتمع های پرورش میگوی هندیجان (500 هکتاری جهاد نصر و 532 هکتاری آبزی گستران) یکی پس از دیگری به مرحله اجرا در آیند.
مدیرکل شیلات خوزستان تاکید کرد: یک فاز مطالعاتی نیز در منطقه بوطاهری هندیجان انجام می شود و طبق برنامه در کمتر از سه سال آینده شهرستان هندیجان به عنوان قطب آبزی پروری و پرورش میگوی موثر استان تبدیل خواهد شد.
وی افزود: ظرفیت های فراوانی که در این شهرستان وجود دارد مورد بهره برداری و استفاده قرار خواهند گرفت.

** آبزی پروری آغاز حرکتی برای توسعه هندیجان است
فرماندار هندیجان نیز در این آیین اظهار داشت: این طرح(پرورش میگوی اتحادیه آبزیان گستر) نخستین طرح آبزی پروری هندیجان است که نقش مهمی در اشتغالزایی در این منطقه دارد و 250 نفر اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم ایجاد خواهد کرد.
کورش مودت افزود: این طرح به عنوان طرحی موفق عمل خواهد کرد و آغاز حرکتی برای توسعه شهرستان هندیجان خواهد بود.
وی تاکید کرد: هندیجان هم اکنون در مدار توسعه قرار گفته و امید است این پیشرفت زمینه های آنی و موثری در اشتغالزایی منطقه داشته باشد.

** طرح آبزی پروری هندیجان 250 نفز اشتغال زایی دارد
مدیرعامل اتحادیه آبزیان گستر هندیجان نیز در حاشیه این آیین به خبرنگار ایرنا گفت: این طرح در زمینی به مساحت 395 هکتار اجرا می شود که مساحت مفید آن 205 هکتار است.
قاسم عناناتی افزود: این مجتمع پرورش میگو در 10 مزرعه و 180 استخر یک هکتاری احداث و میزان تولید آن 7.5 تن در هکتار و ظرفیت سالانه آن یک هزار و 538 تن است.
وی اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم این طرح را به ترتیب 100 و 150 نفر اعلام کرد و اظهار داشت: هزینه کل سرمایه گذاری این طرح حدود 580 میلیارد ریال است.
وی ادامه داد: 60 میلیارد ریال نیز از سوی دولت برای احداث زیرساخت های اساسی این طرح تخصیص داده شده است.

** بیمارستان هندیجان باید پاسخگوی نیاز 40 هزار نفر باشد
مدیر شبکه بهداشت و درمان هندیجان نیز در آیین کلنگ زنی فاز اول توسعه بیمارستان هندیجان گفت: این طرح با اعتبار اولیه 20 میلیارد ریال به همت یک خیر( شاکر حبیب معرفی) آغاز می شود.
احسان صفایی افزود: احداث اورژانس 18 تختخوابی، درمانگاه تخصصی و تکمیل سایت اداری در محل بیمارستان هندیجان به مساحت یکهزار و 200 مترمربع در این فاز دیده شده است.
وی با تقدیر از مشارکت خیران در تجهیز بیمارستان هندیجان گفت: تاکنون دستگاه اکو، تست ورزش، دیالیز و سونوگرافی توسط خیران برای بیمارستان هندیجان تهیه شده است.
وی تاکید کرد: بیمارستان این شهرستان باید پاسخگوی نیاز جمعیتی در حدود 40 هزار نفر باشد و باید مهاجرت درمانی از این شهرستان را متوقف کند.
شهرستان هندیجان در جنوب خوزستان قرار گرفته و با 95 کیلومتر مرز آبی یکی از بنادر مهم تجاری و صیادی این استان است.
7163/3022


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

صنعت ، تجارت و کشاورزی
صنعت ، تجارت و کشاورزی

آخرین اخبار

آپارتمان یک میلیارد تومانی از رایتل هدیه بگیرید
رایتل، این اپراتور در نظر دارد در قرعه‌کشی بزرگ خود به قید قرعه یک دستگاه آپارتمان به ارزش یک میلیارد تومان به افرادی که به خانواده رایتل ملحق می‌شوند و همچنین مشترکین پیشین خود هدیه دهد.
97، سالی پر از تلخ و شیرین
کرمانشاه- ایرنا- سال 97 کرمانشاه نه تنها به سیاهی و تلخی سال 96 نبود که اتفاقات شیرین زیادی هم در آن افتاد و روزنه‌های امیدی در حوزه‌های علمی، فرهنگی، ورزشی و... باز شد.
تقویت تولید ملی اولویت مدیریت استان تهران در سالجاری است
شهرری- ایرنا- استاندار تهران با بیان اینکه حمایت از اشتغال و رفع سرمایه گذاری از برنامه های استانداری محسوب می شود، ادامه داد: رفع موانع در تسهیل کسب و کار و حضور بخش خصوصی در همراهی و کمک برای رفع مشکلات حوزه کاری از اولویت ها و اقدامات استانداری تهران در سال جدید است.
بیش از 8 میلیون تردد در راه های البرز به ثبت رسید
کرج - ایرنا - مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای البرز اعلام کرد که از 25 تا 29 اسفند ماه سال 97 حدود هشت میلیون 194 هزارو 90 تردد در راه های این استان به ثبت رسید.
پرواز بمب افکن های آمریکا صدای کرملین را درآورد
مسکو - ایرنا - سخنگوی رئیس جمهوری روسیه با انتقاد از پرواز بمب افکن های آمریکا در نزدیکی مرزهای روسیه، اعلام کرد که چنین تحرکاتی تنها تنش میان مسکو و واشنگتن را بیشتر می کند.
ایتالیایی ها علیه مافیا  تظاهرات کردند
رم - ایتالیایی ها علیه مافیا و سازمان های جنایی که در سراسر این کشور رخنه کرده اند، وارد میدان شده و تظاهرات کردند.
موصل در اولین روز نوروز عزادار شد
بغداد – ایرنا – موصل مرکز استان نینوا در شمال عراق روز پنجشنبه در اولین روز نوروز به دلیل واژگون شدن یک قایق گردشگری در رودخانه دجله عزادار شد.
شکست تیم دو نفره دختران پینگ پنگ باز ایران در مسابقات بین المللی عمان
تیم دونفره دختران پینگ‌پنگ باز ایران در اولین بازی خود در مسابقات بین‌لمللی تنیس روی میز لبنان حذف شدند.
کشف سلاح های پیشرفته غربی در نقاط مرکزی سوریه
دمشق- ایرنا- خبرگزاری رسمی سوریه روز پنجشنبه از کشف مقادیر قابل توجهی سلاح های پیشرفته و مدرن غربی در شمال استان حمص واقع در مرکز این کشور توسط نیروهای ارتش سوریه خبر داد.
حذف پینگ‌پنگ بازان ایران از جدول مقدماتی مسابقات عمان
پینگ پنگ بازان ایران از جدول انفرادی و دونفره مقدماتی مسابقات بین‌المللی عمان حذف شدند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بازی‌های به یادماندنی (۱)- روزی که بوینس آیرس غرق در شادی شد
پیروزی تیم ملی فوتبال آرژانتین مقابل انگلیس در جام جهانی ۱۹۸۶ مکزیک باعث شد بوینس آیرس غرق در شادی شود.
راهکارهای طب سنتی ایرانی برای رهایی از آلرژی‌های بهار
بهار، فصل روئیدن سبزیجات و میوه‌هایی است که تنوع بیشتری نسبت به خوراکی‌های سایر فصول دارند. مصرف این غذاهای بهاری، می‌تواند بدن انسان را از درون خانه‌تکانی کند و سلامت را به همراه بیاورد.
دیدار اسد و رئیس کمیته صلیب سرخ درباره روابط دوجانبه
دمشق - ایرنا - بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در دیدار رئیس کمیته جهانی صلیب سرخ (ICRC) در خصوص روابط و همکاری های دو جانبه تبادل نظر کرد.
سیل زدگان گلستان 12 تا 13 میلیون تومان کمک بلاعوض می گیرند
گرگان - ایرنا - معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت که آسیب دیدگان از سیل اخیر دراستان گلستان کمک مالی 12 میلیون تومانی در روستاها و 13 میلیون تومانی در شهرها می گیرند.
20 نفر در سانحه رانندگی در نیشابور زخمی شدند
مشهد- ایرنا- رئیس جمعیت هلال احمر فیروزه گفت: برخورد پنج دستگاه خودرو در کیلومتر 45 جاده نیشابور- سبزوار 20 مجروح بر جای گذاشت.
تردد در مسیر راه آهن شمال از سر گرفته شد
جاده های شمالی و کوهستانی استان تهران پوشیده از برف است
ترافیک ورودی و خروجی مشهد سنگین است
هواشناسی: خلیج فارس مواج می شود
ورود 224 هزار وسیله نقلیه به سمنان ثبت شد
جاده سوادکوه مسدود شد
سدها؛ مانع تخریب زیرساخت های گلستان شد
ظرفیت های منطقه آزاد انزلی برای رونق تولید افزایش می یابد
ترافیک در پنج جاده کشور پر حجم است
110 کیلومتر راه روستایی در رفسنجان احداث شد