رای هیات تطبیق درمورد مصوبه شورا بهانه برای زدن دولت نشود

20:39 ۳۲ روز و ۱۱ ساعت پیش ایرنا 40 0
رای هیات تطبیق درمورد مصوبه شورا بهانه برای زدن دولت نشود

بوشهر- ایرنا- فرماندار بوشهر گفت: رای هیات تطبیق در مورد مصوبه شورای اسلامی ارتباطی به دولت ندارد و اینکه عده ای تصمیم این هیات را بهانه ای برای اعلام موضوع علیه دولت کنند، قانونی و اخلاقی نیست.

ایرنا

به گزارش ایرنا، عباس جمشیدی روز پنجشنبه درنشست شورای اداری شهرستان بوشهر گفت: در هیات تطبیق فرمانداری چنانچه مصوبه ای ایهام داشته باشد باید ظرف مدت 14 روز آن را عودت و در غیر این صورت بررسی شود.
وی بیان کرد: چنانچه مهلت رسیدگی به فراتر از 14 روز کشیده شد شورا می تواند مصوبه خود را برای اجرا به شهرداری ابلاغ کند.
جمشیدی افزود: با این وجود برخی در فضای مجازی کم لطفی و فضایی علیه دولت ایجاد می کنند.
وی گفت: فرماندار بوشهر اظهار داشت: نباید در فضای جامعه به گونه ای وانمود کرد که افرادی که زندگی خود را فدای نظام کردند و اعتقاد به دین و نظام در پوست و خون آنها است در مقابل آرمان ها قرار گرفته اند.
جمشیدی افزود: در این ارتباط چنانچه شورایی دیدگاهش خلاف رای هیات تطبیق است موضوع به شورای حل اختلاف ارسال و در این نهاد به موضوع مورد اختلاف رسیدگی می شود.
وی ادامه داد: از آغاز فعالیتم در سمت فرمانداری بوشهر هر موضوعی که از هیات تطبیق به دیوان عدالت اداری و هیات حل اختلاف رفته رای هیات تطبیق به تصویب رسیده که این نشان از ظرافت و دقت کار هیات تطبیق شهرستان است.
جمشیدی تاکید کرد: هیات تطبیق فرمانداری شهرستان با برخورداری از نیروهایی مسلط به قوانین و مقررات در صدور آرا همواره با دقت خاصی اظهار نظر می کنند.
وی در ارتباط با بودجه شهرداری بوشهرگفت: در بودجه سال جاری به تنهایی 270 میلیارد ریال از اعتبارات شهرستان بوشهر به شهرداری این شهر اختصاص یافته است.
جمشید افزود: بتازگی نیز 100 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای روگذر میدان شهید مطهری اختصاص یافته که با 100 میلیارد ریال اعتبارات شورا و شهرداری این پروژه در مجموع با 200 میلیارد ریال اجرایی می شود.
وی گفت: برای پارک لیان بوشهر نیز 100 میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده که از این میزان سهم فرمانداری و شهرداری بوشهر هر کدام 50 میلیارد ریال اعتبار است.
جمشیدی با اشاره به آغاز اجرای پروژه پایش تصویری در شهر بوشهر گفت: فاز نخست این پروژه تا دهه فجر به بهره برداری می رسد که این موضوع به ساماندهی ترافیک و کاهش تخلف های رانندگی کمک شایانی می کند.
وی گفت: اعتبار این پروژه 60 میلیارد ریال است که سهم فرمانداری، شورا و شهرداری بوشهر و واحد فنی استانداری هر کدام 20 میلیارد ریال است.
جشمیدی ادامه داد: شورا و شهرداری بوشهر برای بازآفرینی بافت های تاریخی و فرسوده به ترتیب 100 و 50 درصد معافیت گذاشته که این یک فرصت ارزشمند برای ساخت و ساز در بافت تاریخی شهر بوشهر است.
وی افزود: برای ساخت و ساز در بافت تاریخی شهر بوشهر تسهیلات 400 میلیارد ریالی با بهره 6 درصد اختصاص یافته که امکان افزایش آن تا سقف 900 میلیون ریال نیز وجود دارد.
جمشیدی اظهار داشت: آب، برق و سایر زیرساخت های مورد نیاز این حوزه نیز خارج از نوبت تامین می شود که این یک گام بلند در راستای حفظ بافت تاریخی شهر بوشهر است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره دانشگاه خلیج فارس بوشهر اظهار داشت: این دانشگاه با حرکت خوب درچند سال اخیر روی ارتقای کیفیت آموزشی تمرکز ایجاد کرده است.
جمشیدی اظهار داشت: در بین فارغ التحصیلان دانشگاه نیز آنهایی که بار علمی مناسبی داشتند تاکنون هیچکدام از بیکار نماندند که این مهم از موفقیت های دانشگاه خلیج فارس است.
وی افزود: در این ارتباط با حضور مدیران شهرستان که دارای تحصیلات علمی در حوزه پژوهش هستند کارگروهی تشکیل و ارتباط مستمر بین این کارگروه و دانشگاه خلیج فارس ایجاد می شود تا از ظرفیت های دانشگاه خلیج فارس در حوزه پژوهشی بخوبی استفاده شود.
جمشیدی اظهار داشت: دانشگاه خلیج فارس تحولات خوبی به خود دیده که یکی از آنها برگزاری کرسی های آزد اندیشی است که تا جایی پیش رفته که علیه رئیس دانشگاه نیز اعلام موضع می شود و این مهم حد اعلای فرمایش مقام معظم رهبری است.
وی گفت: در دانشگاه باید آزادانه و در چارچوب نظام دیدگاه ها ارائه شودتا خارج نشینان به خود اجازه سو استفاده و دیدن خواب های آشفته ندهند.
جمشیدی تاکید کرد: گفت و گو نیاز جامعه است و این را باید بدانیم که دانشجوی منتقد نظام را قبول دارد.
وی در ارتباط با اهمیت نقد و انتقاد گفت: مسئولان باید از نقدها استقبال کنند و آنها باید از روزی بترسند که در جامعه فضای مطالبه گری نداشته باشند.
جمشیدی افزود: در فضای دانشگاه گروه های مختلف حرف خود را می زنند و این فضای گفت و گو بدون شک به وحدت و همدلی نیز کمک شایانی می کند.
وی در بخش دیگری اظهار داشت: با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر کاهش دما در روزهای آینده در استان بوشهر انتظار می رود شرکت پخش فرآورده های نفتی برای تامین نفت سفید خانوارها اهتمام جدی داشته باشد.
پجمشیدی یادآور شد: تا پایان سال به استثنای جزیره خارگ همه شهرهای و روستاهای شهرستان بوشهر گازرسانی می شوند که در این ارتباط باید با فرهنگ سازی در سطح جامعه زمینه استفاده خانوارها از گاز طبیعی فراهم شود.
وی یادآور شد: استفاده از گاز طبیعی علاوه بر قیمت از لحاظ دسترسی نیز دشواری های کمتری در مقایسه با تامین نفت سفید دارد از این رو باید از این ظرفیت استفاده بیشتری صورت گیرد.
جمشیدی در ادامه با بزرگداشت 26 آذرماه به عنوان روزحمل و نقل گفت: در این حوزه تمرکز بر ارتقا کیفی مسیرهای دسترسی شهرستان بوشهر است که برای تحقق این مهم امسال اعتبار خوبی تامین شده است.
7212/6043


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

5 فرد گریان در عالَم- از حضرت آدم(ع) تا امام سجاد(ع)
امیر المومنین در حدیثی از افراد گریان در عالم می گویند.
بازگشت بازیگر مشهور ایرانی به سینماها با ظاهری کاملا متفاوت- عکس
سخنگوی شورای صنفی نمایش از اکران «پارادایس» به کارگردانی علی عطشانی خبر داد.
کمک‌های اولیه برای شکستگی‌ها و صدمات اسکلتی بدن
شکستگی‌ها یکی از شایع‌ترین موارد اورژانس‌های پزشکی است و نیاز بـه توجـه ویـژه امـدادگران بـرای آمـوزش برخـورد بـا مصدومان دچار شکستگی دارد.
با روش‌های خانگی و تخصصی درمان واریس آشنا شوید
در این مطلب می‌خواهیم ببینیم چه روش‌هایی برای درمان واریس وجود دارد.
ازدواج بهانه‌ای برای کشتن مرد جوان
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از ادامه تلاش‌های پلیسی برای کشف بقایای جسد مقتولی خبر داد که حدود یک ماه پیش در بیابان‌های اطراف جاده قدیم تهران – قم به قتل رسیده است.
لباس‌های جین را چگونه بشوییم؟
نحوه مراقبت از شلوار جین بسیار مهم است. برای حفظ رنگ و کیفیت و طول عمر پارچه شلوار برای شستن شلوار جین باید نکاتی را رعایت کنید.
سخنرانی ترزا مِی درباره طرح جدید برگزیت
نخست‌وزیر بریتانیا درباره طرح جدید برگزیت در پارلمان این کشور سخنرانی می‌کند.
رایزنی های روسیه با سران عربی درباره سوریه
وزیر امور خارجه روسیه با دبیر کل اتحادیه عرب و وزیر امور خارجه مصر در خصوص مسائل خاورمیانه با محوریت مساله سوریه تلفنی گفت وگو کرد.
ترامپ: چوب جادویی پیدا کردم
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ضمن تمجید از عملکرد دولتش در رونق تولید ملی، با طعنه به دولت قبلی گفت که چوبدستی سحرآمیز را یافته است.
همه چیز درباره دیوار ترامپ
ساخت دیوار مرزی میان آمریکا و مکزیک به معضلی اساسی تبدیل شده و باعث شده است دولت فدرال تعطیل شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سکوت رسانه‌های بیگانه در قبال اعتراف جاسوسان پیشانی سفید
رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه که معمولا به بازتاب‌های رسانه‌ای جاسوسان غرب واکنش نشان می‌دادند ودر مقام وکیل مدافع آنها اقدام می‌کردند،در مواجهه باپخش تصاویر جدیدازاعترافات این جاسوس‌ها سکوت پیشه کردند.
روسیه در نشست ضد ایرانی لهستان شرکت نمی کند
بنا بر اعلام وزیر امور خارجه لهستان، روسیه اعلام کرده است که در نشست ضد ایرانی ورشو شرکت نخواهد کرد.
بودجه آب و برق به نحو احسن تامین شد
معاون وزیر نیرو گفت: اگرچه محدودیت‌های بسیاری در حوزه آب و برق وجود دارد، اما رقم تعیین شده برای بودجه وزارت نیرو بیانگر آن است که دولت نگاه ویژه‌ای به بخش آب و برق کشور داشته و این مساله می‌تواند راهگشای بسیاری از مشکلات فعلی باشد.
منتظر اعلام نظر عراق، برای رسمی شدن مرز سومار هستیم
یادواره های شهدا باید سبک زندگی شهدا را در جامعه نهادینه کند
نگاهی به خروش انقلابیون مشهد در آذر و دی 57
نگاهی به خروش انقلابیون مشهد در آذر و دی ماه 57
مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه شنبه تا صبح یکشنبه
ایستادگی در برابر استکبار پیام چهل ساله ملت ایران است
مسیر دیپلماسی بهترین راه گسترش تعاملات ایران و ترکمنستان است
انقلاب اسلامی در40 سالگی به کمال رسیده است
توسعه روابط با جمهوری آذربایجان اولویت سیاست خارجی ایران است
جشن های چهل سالگی انقلاب باید باشکوه خاص برگزار شود