رای هیات تطبیق درمورد مصوبه شورا بهانه برای زدن دولت نشود

20:39 ۱۸۵ روز و ۲۱ ساعت پیش ایرنا 166 0
رای هیات تطبیق درمورد مصوبه شورا بهانه برای زدن دولت نشود

بوشهر- ایرنا- فرماندار بوشهر گفت: رای هیات تطبیق در مورد مصوبه شورای اسلامی ارتباطی به دولت ندارد و اینکه عده ای تصمیم این هیات را بهانه ای برای اعلام موضوع علیه دولت کنند، قانونی و اخلاقی نیست.

ایرنا

به گزارش ایرنا، عباس جمشیدی روز پنجشنبه درنشست شورای اداری شهرستان بوشهر گفت: در هیات تطبیق فرمانداری چنانچه مصوبه ای ایهام داشته باشد باید ظرف مدت 14 روز آن را عودت و در غیر این صورت بررسی شود.
وی بیان کرد: چنانچه مهلت رسیدگی به فراتر از 14 روز کشیده شد شورا می تواند مصوبه خود را برای اجرا به شهرداری ابلاغ کند.
جمشیدی افزود: با این وجود برخی در فضای مجازی کم لطفی و فضایی علیه دولت ایجاد می کنند.
وی گفت: فرماندار بوشهر اظهار داشت: نباید در فضای جامعه به گونه ای وانمود کرد که افرادی که زندگی خود را فدای نظام کردند و اعتقاد به دین و نظام در پوست و خون آنها است در مقابل آرمان ها قرار گرفته اند.
جمشیدی افزود: در این ارتباط چنانچه شورایی دیدگاهش خلاف رای هیات تطبیق است موضوع به شورای حل اختلاف ارسال و در این نهاد به موضوع مورد اختلاف رسیدگی می شود.
وی ادامه داد: از آغاز فعالیتم در سمت فرمانداری بوشهر هر موضوعی که از هیات تطبیق به دیوان عدالت اداری و هیات حل اختلاف رفته رای هیات تطبیق به تصویب رسیده که این نشان از ظرافت و دقت کار هیات تطبیق شهرستان است.
جمشیدی تاکید کرد: هیات تطبیق فرمانداری شهرستان با برخورداری از نیروهایی مسلط به قوانین و مقررات در صدور آرا همواره با دقت خاصی اظهار نظر می کنند.
وی در ارتباط با بودجه شهرداری بوشهرگفت: در بودجه سال جاری به تنهایی 270 میلیارد ریال از اعتبارات شهرستان بوشهر به شهرداری این شهر اختصاص یافته است.
جمشید افزود: بتازگی نیز 100 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای روگذر میدان شهید مطهری اختصاص یافته که با 100 میلیارد ریال اعتبارات شورا و شهرداری این پروژه در مجموع با 200 میلیارد ریال اجرایی می شود.
وی گفت: برای پارک لیان بوشهر نیز 100 میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده که از این میزان سهم فرمانداری و شهرداری بوشهر هر کدام 50 میلیارد ریال اعتبار است.
جمشیدی با اشاره به آغاز اجرای پروژه پایش تصویری در شهر بوشهر گفت: فاز نخست این پروژه تا دهه فجر به بهره برداری می رسد که این موضوع به ساماندهی ترافیک و کاهش تخلف های رانندگی کمک شایانی می کند.
وی گفت: اعتبار این پروژه 60 میلیارد ریال است که سهم فرمانداری، شورا و شهرداری بوشهر و واحد فنی استانداری هر کدام 20 میلیارد ریال است.
جشمیدی ادامه داد: شورا و شهرداری بوشهر برای بازآفرینی بافت های تاریخی و فرسوده به ترتیب 100 و 50 درصد معافیت گذاشته که این یک فرصت ارزشمند برای ساخت و ساز در بافت تاریخی شهر بوشهر است.
وی افزود: برای ساخت و ساز در بافت تاریخی شهر بوشهر تسهیلات 400 میلیارد ریالی با بهره 6 درصد اختصاص یافته که امکان افزایش آن تا سقف 900 میلیون ریال نیز وجود دارد.
جمشیدی اظهار داشت: آب، برق و سایر زیرساخت های مورد نیاز این حوزه نیز خارج از نوبت تامین می شود که این یک گام بلند در راستای حفظ بافت تاریخی شهر بوشهر است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره دانشگاه خلیج فارس بوشهر اظهار داشت: این دانشگاه با حرکت خوب درچند سال اخیر روی ارتقای کیفیت آموزشی تمرکز ایجاد کرده است.
جمشیدی اظهار داشت: در بین فارغ التحصیلان دانشگاه نیز آنهایی که بار علمی مناسبی داشتند تاکنون هیچکدام از بیکار نماندند که این مهم از موفقیت های دانشگاه خلیج فارس است.
وی افزود: در این ارتباط با حضور مدیران شهرستان که دارای تحصیلات علمی در حوزه پژوهش هستند کارگروهی تشکیل و ارتباط مستمر بین این کارگروه و دانشگاه خلیج فارس ایجاد می شود تا از ظرفیت های دانشگاه خلیج فارس در حوزه پژوهشی بخوبی استفاده شود.
جمشیدی اظهار داشت: دانشگاه خلیج فارس تحولات خوبی به خود دیده که یکی از آنها برگزاری کرسی های آزد اندیشی است که تا جایی پیش رفته که علیه رئیس دانشگاه نیز اعلام موضع می شود و این مهم حد اعلای فرمایش مقام معظم رهبری است.
وی گفت: در دانشگاه باید آزادانه و در چارچوب نظام دیدگاه ها ارائه شودتا خارج نشینان به خود اجازه سو استفاده و دیدن خواب های آشفته ندهند.
جمشیدی تاکید کرد: گفت و گو نیاز جامعه است و این را باید بدانیم که دانشجوی منتقد نظام را قبول دارد.
وی در ارتباط با اهمیت نقد و انتقاد گفت: مسئولان باید از نقدها استقبال کنند و آنها باید از روزی بترسند که در جامعه فضای مطالبه گری نداشته باشند.
جمشیدی افزود: در فضای دانشگاه گروه های مختلف حرف خود را می زنند و این فضای گفت و گو بدون شک به وحدت و همدلی نیز کمک شایانی می کند.
وی در بخش دیگری اظهار داشت: با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر کاهش دما در روزهای آینده در استان بوشهر انتظار می رود شرکت پخش فرآورده های نفتی برای تامین نفت سفید خانوارها اهتمام جدی داشته باشد.
پجمشیدی یادآور شد: تا پایان سال به استثنای جزیره خارگ همه شهرهای و روستاهای شهرستان بوشهر گازرسانی می شوند که در این ارتباط باید با فرهنگ سازی در سطح جامعه زمینه استفاده خانوارها از گاز طبیعی فراهم شود.
وی یادآور شد: استفاده از گاز طبیعی علاوه بر قیمت از لحاظ دسترسی نیز دشواری های کمتری در مقایسه با تامین نفت سفید دارد از این رو باید از این ظرفیت استفاده بیشتری صورت گیرد.
جمشیدی در ادامه با بزرگداشت 26 آذرماه به عنوان روزحمل و نقل گفت: در این حوزه تمرکز بر ارتقا کیفی مسیرهای دسترسی شهرستان بوشهر است که برای تحقق این مهم امسال اعتبار خوبی تامین شده است.
7212/6043


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سیاست خارجی
سیاست خارجی

آخرین اخبار

نتانیاهو: در نشست مشترک با آمریکا و روسیه در رابطه با ایران گفت‌وگو می‌کنیم
نخست وزیر رژیم صهیونیستی با اشاره به اینکه ریاست نشست سه جانبه آمریکا، رژیم صهیونیستی و روسیه را برعهده خواهد داشت گفت که طبیعتا در رابطه با مساله ایران گفت‌وگو می کنیم.
عادل الجبیر: هیچ‌کس در منطقه خواهان جنگ نیست- همیشه تلاش کرده‌ایم با ایران گفت‌وگو کنیم
وزیر مشاور عربستان در امورخارجه در ادامه فرافکنی‌های خود به تکرار ادعاهای خصمانه علیه کشورمان پرداخت. او که کشورش یکی از تحریک کنندگان اصلی آمریکا برای ورود به جنگ است، گفت: هیچ‌کس در منطقه خواهان جنگ نیست.
الجزیره: عربستان و امارات از لغو حمله به ایران خشمگین هستند
شبکه الجزیره با اشاره به اینکه دولت آمریکا دچار سردرگمی شده است در تحلیلی نوشت که عربستان و امارات از تصمیم ترامپ در لغو حمله به ایران خشمگین هستند و سفر پمپئو به این کشورها در راستای دلجویی از آنها است.
سوزان رایس: ترامپ فرصت آغاز مذاکرات با ایران را دارد- بولتون و پمپئو باید اخراج شوند
مشاور امنیت ملی اسبق آمریکا با انتقاد شدید از روند تصمیم‌گیری رئیس جمهور کشورش در واکنش به سرنگونی پهپاد آمریکایی تاکید کرد که دونالد ترامپ باید از این وضعیت، به عنوان فرصتی برای برداشتن گام‌های اعتماد ساز با ایران و عقب‌نشینی از اشتباهاتش استفاده کند.
هایکو ماس: اکنون زمان دیپلماسی است- هیچکس خواهان جنگ نیست
وزیر امورخارجه آلمان از تصمیم رئیس جمهور آمریکا برای لغو حمله به ایران استقبال کرد و گفت: ما بر این باوریم که اکنون زمان دیپلماسی است.
محیط‌بانان، جنگل‌بانان و ماموران یگان حفاظت بیمه می‌شوند
مأموران یگان حفاظت دستگاه‌های اجرایی از جمله محیط زیست و منابع طبیعی از پوشش بیمه‌ای برخوردار شده و مشخصاً سازمان محیط زیست و منابع طبیعی موظف به پرداخت هزینه درمان و جبران صدمات و خسارات به همیاران طبیعت و محافظان افتخاری و داوطلبان مردمی شد.
سرنگون کردن پهپاد آمریکا، اوج اقتدار دفاعی ایران را نشان داد
نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی گفت: سرنگونی پهپاد آمریکایی نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی در منطقه خاورمیانه بود.
قطعنامه چندجانبه گرایی در برابر سیاست‌های آمریکا را در نشست بین‌المجالس آسیایی دنبال می‌کنیم
رئیس گروه مجمع مجالس آسیایی با اشاره به برگزاری نشست کمیته سیاسی این مجمع در هفته جاری در اصفهان گفت: ایران در این نشست قطعنامه چند جانبه گرایی در برابر سیاست‌های اخیر آمریکا را دنبال خواهد کرد.
تذکر نماینده ایلام در مورد نحوه اعمال افزایش حقوق کارکنان دولت
نماینده مردم ایلام در مجلس گفت: اختلاف افزایش حقوق کارکنان دولت، بین حقوق‌های پایین و بالا زیاد است که باید این رویه اصلاح شود.
تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور
یک عضو هیات رئیسه مجلس، تدکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آماده باش ارتش یونان در پی تشدید اوضاع در مدیترانه
ارتش یونان یکشنبه از آماده باش نیروهای خود جهت مقابله احتمالی با ترکیه خبر داد.
سرمربی جدید پرسپولیس مشخص شد
بنابر ادعای برخی رسانه‌ها سرمربی سابق تیم ملی کرواسی به‌زودی هدایت پرسپولیس را بر عهده خواهد گرفت.
رقم پیشنهادی چاچیچ به پرسپولیس
در حالیکه اعضای هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس برای انتخاب جانشین برانکو روی سه نام به توافق رسیده‌اند اما به نظر می‌رسد آنته چاچیچ کروات از شانس بیشتری برای هدایت پرسپولیس در فصل آینده برخوردار خواهد بود.
شعرهای میثم مطیعی به چاپ سوم رسید
این کتاب که دربرگیرندۀ مجموعۀ اشعار اجراشده در سال‌های گذشته و به مناسبت‌های مختلف توسط میثم مطیعی است، به کوشش محمدرضا وحیدزاده و به همت انتشارات کتابستان چاپ شده است.
انهدام پهپاد جاسوسی آمریکا موجب تحقیر هیمنه پوشالی آمریکا شد
نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: اقدام شجاعانه و افتخارآفرین هوافضای سپاه در انهدام پهپاد جاسوسی فوق پیشرفته و گران‌قیمت آمریکا تحقیر هیمنه پوشالی آمریکا را به همراه داشت و ترامپ را در بهت و حیرت فرو برد.