بسته بندی و برند سازی اقتصاد خانگی دچار ضعف است

19:24 ۲۱۴ روز و ۲۳ ساعت پیش ایرنا 258 0
بسته بندی و برند سازی اقتصاد خانگی دچار ضعف است

قزوین - ایرنا - رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قزوین بسته بندی و برندسازی را مهم ترین ضعف مشاغل خرد و خانگی دانست و گفت: باید با هم افزایی بین دستگاه های مختلف و کمک مدیریت شهری در جهت آموزش صاحبان این مشاغل برای رفع این مشکل اقدام کرد.

ایرنا

مهدیه سادات قافله باشی روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح و بازدید از نمایشگاه اقتصاد خانواده که در مجتمع تجاری مهر و ماه قزوین در حال برگزاری است در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در کمیته بانوان استان و کمیسیون فرهنگی شورای پنجم شهر قزوین نگاه ویژه ای به زنان هنرمند و سرپرست خانوار و اقتصاد آنها وجود دارد.
وی اضافه کرد: زنان ایرانی از دیرباز به زیور هنر آراسته بوده اند اما در بازار اقتصاد امروز که با رقابتی تنگاتنگ همراه است اگر نتوانند به برند سازی بپردازند امکان موفقیت و فروش محصولات تولیدی خود را نخواهند داشت.
قافله باشی ادامه داد: هم اکنون فرهنگسراهای مختلف شهرداری در زمینه آموزش و توانمندسازی بانوان فعال هستند و می توان با هم افزایی بین دستگاه های مربوطه در جهت خلاقیت بخشی و توانمندسازی بانوان فعال در کسب و کارهای خرد و خانگی بیش از پیش اقدام کرد.
این عضو شورای اسلامی شهر قزوین همچنین ایجاد نمایشگاه های دایمی و حتی خیابانی را نیز در حمایت از زنان کارآفرین و سرپرست خانوار موثر دانست و گفت: این گونه نمایشگاه ها در فضاهای عمومی مانند پارک ها به شکل شب بازار و به عنوان پاتوقی موقت برای زنان هنرمند حتی اثراتی پربار تر از مجتمع های تجاری خواهد داشت.
قافله باشی افزود: در همین راستا کمیسیون فرهنگی و اجتماعی با همکاری سازمان میادین درصدد ایجاد شب بازارها است تا با پیوند دادن توان آن به نمایشگاه های اقتصاد خانواده، حداقل برای گذران اوقات و معیشت زنان سرپرست خانوار و هنرمندان گامی بردارد.
رئیس کمیسیون فرهنگ و اجتماعی شورای اسلامی شهر قزوین با بیان اینکه در بودجه 98 شهرداری مسایل فرهنگی بیشتر در حوزه زیرساختی دنبال خواهد شد،افزود: شورای پنجم در امور ورزشی و فرهنگی بیشتر به دنبال کاهش تصدی گری و واگذاری امور اینچنینی به خود صاحبان آنها است.
وی افزود: پرداختن صرف به اموری همچون برگزاری نشست های فرهنگی و شب شعرها و سایر برنامه های مشابه قدری شهرداری را از هدف داتی خود دور می کند بنابراین با پیگیری امور زیرساختی در فعالیت های سال آینده بیشتر به دنبال تسهیل فعالیت های فرهنگی و هنری خواهیم بود.
قافله باشی، تاسیس خانه هنرمندان و یا ساخت خانه تئاتر را جمله فعالیت های زیر ساختی عنوان کرد که ایجاد آنها تاثیر بسیار زیادی بر ساماندهی فعالیت های فرهنگ و هنری سطح شهر دارد و در بودجه سال آینده شهرداری نیز برای آن ردیف بودجه اختصاص خواهد یافت.
7388*3013


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

منتخبان جشنواره طراحی مد و لباس «دیبا» مشخص شدند
پس از بررسی و ارزیابی آثار ارسالی به سومین مسابقه رویداد طراحی مد و لباس «دیبا»، ۱۷ طراح منتخب برای انجام مرحله مصاحبه با نمایندگان برندهای شرکت‌کننده در این جشنواره، معرفی شدند.
ویدئو - آئین «۲۶ عید ما» در مازندران
«۲۶ عید ما» که در زبان محلی به آن «بیس شیش عید ما» می‌گویند، از جمله کهن‌ترین جشن‌های ایرانی در مازندران است. برگزاری مسابقات کشتی پهلوانی یا همان «کشتی لوچو» از جمله مراسم مهم این روز است که اهالی طبرستان (مازندران) به آن می‌پردازند. این کشتی‌ها با آداب و رسوم خاصی همراه بوده‌اند، اما امروزه آداب این کشتی و زورآزمایی پهلوانی دستخوش تغییر شده است.
پیشبرد دستوری برنامه‌های فرهنگی به‌ نتایج موفقی نمی‌رسد
نخستین جلسه ستاد هماهنگی و راهبری اجرای نقشه مهندسی فرهنگی کشور، عصر امروز(شنبه، ۲۹ تیر) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد و اسحاق جهانگیری در این جلسه با اشاره به این‌که نقشه مهندسی فرهنگی کشور پس از بررسی در ۳۳ جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید، اهمیت این سند را مورد تاکید قرار داد و گفت: مقام معظم رهبری نیز نسبت به اجرای این سند تاکید دارند و لازم است با پیگیری مجدانه، ستاد هماهنگی و راهبری اجرای نقشه مهندسی فرهنگی کشور را به ستادی کارآمد تبدیل کنیم.
کاش آقای ظریف می‌گفت ...
«در دیپلماسی فرهنگی به همان میزان که باید برای حضور در دیگر کشورها فکر کرد لازم است برای حضور هنرمندان دیگر کشورها در ایران هم برنامه‌ریزی داشت. حضور فرهیختگان و هنرمندان شاخص بین‌المللی می‌تواند به ارائه تصویر صحیح از ایران کمک کند. این همه موجب می‌شود تا زمینه برای فعالیت مسئولان سیاست خارجی کشور در عرصه دیپلماسی مناسب‌تر باشد و به اصطلاح آن‌ها با مُشت پُر وارد عرصه شوند.»
ویدئو - برنامه سختگیرانه دولت چین برای تفکیک زباله‌ها
در طول یک ماه اخیر، شهروندان شانگهای با یک پرسش جدی روبه‌رو بوده‌اند: «چه نوع زباله‌هایی در خانه دارم؟» این سؤال، تولید روزانه ۲۲ هزار تن زباله خانگی در این شهر را هدف قرار داده است. طبق قوانین جدید که از اول ماه ژوئیه اجرایی شده، زباله‌ها باید به یکی از چهار دسته‌بندی خشک، تر، قابل بازیافت و خطرناک تقسیم‌بندی شوند و در جایگاه‌های مخصوص برای هر کدام قرار گیرند.
ویدئو - آئین «نوروز صیاد» در بندر «سلخ» قشم
هر سال در آخرین روزهای تیرماه، مراسمی در روستای «سلخ» در جزیره قشم برگزار می‌شود که «نوروز صیاد» نام دارد. در این روز صید تعطیل می‌شود و اهالی غذای دریایی نمی‌خورند تا نمادی از احترام به طبیعت باشد. در این روز تقریباً تمام مردم روستا در آب دریا شنا می‌کنند تا طبق یک باور قدیمی، از بیماری‌ها در امان باشند. اهالی سلخ در این روز از صبح تا غروب آفتاب به این جشن ادامه می‌دهند و مراسم و آداب سنتی از رزیف‌خوانی گرفته تا رقص شوشی‌ها، بخش‌هایی از این مراسم را تشکیل می‌دهند. جشن نوروز صیاد در روستای سلخ همزمان با شروع فصل جدید صید با اجرای برنامه‌های مختلف و با هدف حفظ آئین‌های محلی برگزار می‌شود.
پیگیری رفع آسیب‌های هیئات مذهبی
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم گفت: برخی آسیب‌ها از جمله قمه‌زنی توسط گروه‌هایی خاص وجود داشت که رفع این آسیب با مشارکت مجموعه‌های مختلف دنبال شده است.
آیت‌الله جوادی آملی:  طلاب سیر تاریخی علمای خراسان را مطالعه کنند
مرجع تقلید شیعه با بیان اینکه حقوق بشر را بشر آفرین باید تنظیم کند گفت: قرآن می‌فرماید ما برای همه بشر حقوق آوردیم، سخن از همه جهان است، لذا ما وظیفه داریم که حرف جهانی بزنیم.
پذیرش ۱۰ هزار طلبه در مدارس علمیه کشور
معاون حوزه‌های علمیه با اشاره به فعالیت حدود ۱۲۰۰ مدرسه علمیه در کشور از پذیرش ۱۰ هزار طلبه جدید طی سال تحصیلی جدید در مدارس علمیه خبر داد.
آیت‌الله سعیدی: برخی سخنرانان و مداحان برنامه‌های اصیل فرهنگی را خنثی می‌کنند
نماینده ولی‌فقیه در استان قم با بیان اینکه گاهی انحراف‌هایی از بیرون قم وارد این شهر می‌شوند، گفت: برخی مداحان و سخنرانان که سبک‌ها و برنامه‌های خاص دارند وارد شهر کریمه اهل‌بیت(س) می‌شوند و با جاذیه‌های کاذب خود فعالیت‌ها و برنامه‌های اصیل فرهنگی را خنثی می‌کنند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آیت‌الله جوادی آملی:  طلاب سیر تاریخی علمای خراسان را مطالعه کنند
مرجع تقلید شیعه با بیان اینکه حقوق بشر را بشر آفرین باید تنظیم کند گفت: قرآن می‌فرماید ما برای همه بشر حقوق آوردیم، سخن از همه جهان است، لذا ما وظیفه داریم که حرف جهانی بزنیم.
‌نمازجمعه ‌ورامین ۴۰ ساله شد
‌نمازجمعه شهرستان ورامین ۴۰ ساله شد و با توجه به آمار موجود بیش از ۲۰۶۵ نماز جمعه در این شهرستان اقامه شده است.
«تپلی و من» از فردا روی پرده سینماها- فیلم
در آستانه اکران فیلم سینمایی «تپلی و من» به کارگردانی حسین قناعت از پوستر و تیزر این فیلم رونمایی شد.
محمد جلال مآب رئیس ستاد بازسازی عتبات شد
حسن پلارک، رئیس ستاد بازسازی عتبات جای خود را به محمد جلال مآب داده است.
تصمیم عجیب کالدرون درباره تمرینات پرسپولیس
سرمربی آرژانتینی باشگاه پرسپولیس، تصمیمی جالب را گرفت.