انسجام بین بخشی لازمه تدوام طرح نماد خواهد بود

18:20 ۲۱۰ روز و ۷ ساعت پیش ایرنا 344 0
انسجام بین بخشی لازمه تدوام طرح نماد خواهد بود

کرمان - ایرنا - رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: باید انسجام لازم برای اجرای پروژه نماد (نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان) شکل گیرد تا این پروژه ملی موفق تر تداوم یابد.

ایرنا

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی دادگستری استان کرمان، 'یدالله موحد' در نشست پروژه نماد افزود: منظور از نماد، مجموعه نظام یافته ای از خدمات و برنامه ها شامل غربالگری، آموزش، توانمندسازی و حمایت های روانی - اجتماعی، به منظور مراقبت دانش آموزان در برابر رفتارهای پرخطر، آسیب های اجتماعی و جرائم از طریق مداخله بموقع و موثر است.
نماینده عالی دستگاه قضایی در استان کرمان ادامه داد: هدف کلی این طرح، تامین و ارتقای مراقبت های اجتماعی از دانش آموزان مدارس با رویکرد توانمندسازی مدرسه محور است که در چارچوب همکاری های بین بخشی تعریف و تبیین شده است.
رئیس شورای قضایی استان کرمان با تاکید بر اینکه شورای نماد باید با ریاست استاندار و همکاری بین بخشی برگزار شود افزود: چنانچه انسجام لازم در این زمینه شکل نگیرد و دستگاه های حمایتی وارد نشوند پروژه به سرانجام نخواهد رسید.
رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: محور و مجری نماد آموزش و پرورش و سایر دستگاه ها نیز همکار و دستگاه قضایی ناظر بر پروژه است.
** استقرار نظام جامع مراقبت اجتماعی دانش آموزان از طریق مشارکت بین بخشی مبتنی بر سبک زندگی اسلامی - ایرانی در 243 مدرسه استان کرمان
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان، بیان کرد: طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان از سال 96 ابلاغ و در 12 مدرسه استان (شش مدرسه در بم و شش مدرسه در ناحیه 2 کرمان) اجرا شده است.
محمدباقر اسلامی با اشاره به اینکه سال گذشته بیش از سه هزار و 334 دانش آموز در قالب طرح نماد مورد غربالگری قرار گرفتند، افزود: افسردگی و مباحثی همچون اضطراب بین دانش آموزان و غیره از نتایج حاصل از این طرح بوده که باید مورد توجه قرار گیرد.
وی ادامه داد: امسال بعد از شناسایی مشکلات دانش آموزان بحث ارجاع آنها به نهادهای همکار مطرح و مورد توجه است، ضمن اینکه سال گذشته 11 نفر عضو شورای سیاست گذاری پروژه نماد بودند و امسال این تعداد به 15 عضو رسیده است.
وی با بیان اینکه در برخی موارد، نیاز به مداخله فوری و اورژانسی وجود دارد، تصریح کرد: سال گذشته سفیران و مربیان نماد انتخاب، آموزش های استانی ارائه و جلسه کمیته علمی نماد نیز تشکیل شده است.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان یادآور شد: امسال کلیه مدارس راور مشمول طرح نماد شده اند و مجموعا 243 مدرسه زیر چتر نماد قرار دارند که از این تعداد به 130 مدرسه جهت انجام غربالگری و ارائه آموزش های ارتقایی اعتبار تخصیص داده خواهد شد و 113 مدرسه نیز در کرمان و بم صرفاً آموزش های ارتقایی را دریافت خواهند کرد.
وی گفت: آنچه امسال مد نظر است آمادگی نهادهای همکار است که به عبارت دیگر؛ نهادهای مجری باید در تمام ابعادی که باید خدمات روانی، اقتصادی، درمانی و غیره ارائه شود همکاری لازم را داشته باشند.
** در قالب طرح نماد، جهت کاهش آسیب های اجتماعی گام برمی داریم
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان نیز گفت: طبق اسناد بالادستی آموزش و پرورش که به نوعی نقشه راه هستند، توجه ویژه ای به مدرسه شده است.
احمد اسکندری نسب با اشاره به اینکه باید تمام برنامه ها، امکانات و نیروی انسانی را به مدرسه و دانش آموزان معطوف کنیم، تاکید کرد: جامعه هدف ما دانش آموزان هستند زیرا آینده سازان کشور در مدارس تربیت شده و تعلیم می بینند.
وی همچنین با بیان اینکه طرح نماد بسیار جامع است و باید در تمامی مدارس سطح استان اجرا شود، افزود: سال گذشته نماد به صورت آزمایشی اجرا و نتایج بسیار خوبی نیز حاصل شد، امسال هم این طرح به طور گسترده تر در راور، کرمان و بم اجرا می شود و سایر شهرستان های استان نیز سال های آینده شاهد اجرای نماد خواهند بود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان یادآور شد: استان کرمان هفت هزار و 600 مدرسه و 29 هزار کلاس درس دارد که حیطه بسیار گسترده ای است و هرچند که مدارس فاقد زیرساخت های مناسب هستند، اما تلاش می شود در قالب طرح نماد و با آموزش والدین در راستای کاهش آسیب های اجتماعی گام برداریم.
3029


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

معاون مطبوعاتی: هرجا جهادی عمل کردیم به نتیجه رسیدیم
محمد خدادی در چهارمین گردهمایی مدیران روابط‌عمومی واحدهای جهاد دانشگاهی سراسری کشور که امروز پنج‌شنبه در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد، گفت: در جنگ اقتصادی امریکا علیه ایران، با رفتار جهادی قطعا به پیروزی خواهیم رسید.
حناچی: پیگیری برای بازسازی هرچه سریعتر میدان حسن آباد
پیروز حناچی شهردار تهران در پیامی توئیتری از همکاران خود در سازمان آتش نشانی شهر تهران تشکر کرد.
جنجال عکس‌های دزدی روی پاکت‌ سیگار در اروپا
زمانی که یک مرد ۵۰ ساله برای خرید یک پاکت سیگار به دکه سیگارفروشی‌ای در میسانو ایتالیا رفت، با تصویری روبرو شد که او را بر جای خود خشک کرد؛ تصویری از همسرش پیش از آنکه در بیمارستان جان خود را از دست دهد.
مصیبت‌نامه‌ای برای چادر مشکی
در کنار همایش‌ها و تجمعات مختلف برای ترویج حجاب برتر، بایسته‌تر آن است که شرایط دسترسی آسان دختران و بانوان به چادر را تسهیل کنیم.
بازداشت ۱۲ صهیونیست به اتهام اقدامات غیراخلاقی در قبرس
رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند که پلیس یونان در قبرس شماری از صهیونیست‌ها را به جرم تجاوز جنسی بازداشت کرده است.
واکنش خنده‌دار کمدین معروف به صحبت‌های اریک ترامپ- فیلم
اریک ترامپ ادعا کرده بود که پدرش 95 درصد محبوبیت دارد!واکنش خنده‌دار کمدین معروف به صحبت‌های اریک ترامپ را در این فیلم مشاهده می نمایید.
گریفیتس: طرفین در یمن تمایل دارند که راه حل سیاسی به دست آید
مارتین گریفیتس» فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن گفت که طرف‌های درگیر در این کشور بر ضرورت رسیدن به راه حلی سیاسی تأکید کرده‌اند.
روند کاهشی قیمت خودرو ادامه‌دار شد + جزئیات
در پی تکمیل و عرضه خودرو‌های ناقص از سوی خودروسازان بزرگ و سررسید موعد تحویل خودرو‌های ثبت‌نامی، بازار از حالت انقباضی خارج شد و به نظر می‌رسد که شکست قیمت‌ها آغاز شده است.
باقری: دلیل تعلل در اعزام مرادی را نمی‌دانم
درباره شرایط سهراب مرادی برای پیگیری روند مصدومیتش در اعزام به آلمان گفت: متاسفانه با وجود اینکه تاکید بر این بود که این سفر با اصرار من و دکتر امینی هرچه زودتر انجام شود تا فرصت و زمان را از دست ندهیم، اما دلیل این تعلل را نمی‌دانم
تازه‌وارد‌ها جنبه‌شان را در حد نام استقلال بالا ببرند
پیشکسوت باشگاه استقلال به خبرورزشی گفت: همین که دو تن از بچه‌هایی که به استقلال آمدند به اردوی تیم ملی دعوت شده‌اند نشان می‌دهد انتخاب‌ها با فکر انجام شده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

باقری: دلیل تعلل در اعزام مرادی را نمی‌دانم
درباره شرایط سهراب مرادی برای پیگیری روند مصدومیتش در اعزام به آلمان گفت: متاسفانه با وجود اینکه تاکید بر این بود که این سفر با اصرار من و دکتر امینی هرچه زودتر انجام شود تا فرصت و زمان را از دست ندهیم، اما دلیل این تعلل را نمی‌دانم
تازه‌وارد‌ها جنبه‌شان را در حد نام استقلال بالا ببرند
پیشکسوت باشگاه استقلال به خبرورزشی گفت: همین که دو تن از بچه‌هایی که به استقلال آمدند به اردوی تیم ملی دعوت شده‌اند نشان می‌دهد انتخاب‌ها با فکر انجام شده است.