رانندگی، شغلی پر زحمت اما بی بهره از مزایای سختی کار

17:25 ۱۷۹ روز و ۲۳ ساعت پیش ایرنا 331 0
رانندگی، شغلی پر زحمت اما بی بهره از مزایای سختی کار

بجنورد- ایرنا- رانندگان شیروانی همانند دیگر هم صنفان خود در سایر مناطق با به حرکت درآوردن چرخ های ناوگان خود چرخ های اقتصاد کشور و زندگی خود را به حرکت در می آورند اما، از مزایای مشاغل سخت و زیان آور بی بهره اند.

ایرنا

به گزارش ایرنا، رانندگان شب و روز و در گرما و سرما بخاطر عشق به این حرفه فعالیت دارند اما این روزها در تامین مخارج خانواده مانده اند و می گویند مسئولان حمایت لازم را از این قشر ندارند.
یکی از رانندگان که خود را علی ریحانی معرفی کرد، به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هزینه کامل بیمه‌ را خودم پرداخت می‌کنم و از مسئولان انتظار می رود به علت سختی شغل رانندگی آن را در ردیف مشاغل سخت و زیان آور محسوب کنند.
وی گفت: با وجود سختی‌های مداوم و طولانی که تحمل می‌کنیم هیچ سختی کاری برای ما محسوب نمی‌شود.
یک راننده دیگر گفت: سختی کار این حرفه برای همگان روشن است با زیرپوشش قرار دادن این حرفه جزو مشاغل سخت و زیان آور آنها را برای ادامه کار امیدوار کنند.
محمد ایزانلو افزود: رانندگان زیربنای اقتصادی کشور هستند بنابراین باید به مشکلات آنها در همه زمینه بویژه وضعیت بیمه ای رسیدگی کنند.
وی گفت: قرار بود رانندگان را در اجرای برنامه ششم توسعه اقتصادی و در راستای اعمال سن بازنشستگی مبنی بر 25 سال سابقه و 55 سال سن بازنشسته شوند اما هنوز این مطالبه عملی نشده است.
رئیس تامین اجتماعی شعبه شیروان گفت: هم اکنون رانندگان زیر پوشش این بیمه به خاطر لحاظ نشدن سختی کار مشاغل زیان آور در بیمه خود گلایه مند هستند.
محمد جهانی اظهار داشت: رانندگان این شهرستان خواستار حمایت مسئولان از مشاغل سخت و زیان آورند و گلایه مندند با توجه به اینکه اکثر وقت خود را در جاده ها هستند و شغل بسیار سختی دارند اما بیمه آنان جزو مشاغل سخت قرار نگرفته است.
وی با بیان اینکه رانندگان جدید از سال 97، بیمه آزاد پرداخت می کنند و مشمول کمک دولت برای آنان حذف شده است گفت: این خود به دغدغه بسیاری از آنان تبدیل شده که باعث بی انگیزه شدن آنان و یا تاخیر در پرداخت بیمه هایشان شده است.
جهانی با اشاره به اینکه رانندگانی که مشمول کمک دولت هستند 13.5 درصد حق بیمه را خود و 13.5 درصد را دولت پرداخت می کند افزود: آن تعداد که مشمول کمک دولت هستند ماهانه 2 میلیون و 300 هزار رالو و رانندگان جدید سال 97 که بیمه آنان آزاد است ماهانه چهار میلیون و 600 هزار رالم حق بیمه پرداخت می کنند.
رئیس تامین اجتماعی شعبه شیروان تعداد کل رانندگان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی این شهرستان را 2 هزار و 700 نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد هزار نفر به مرحله بازنشستگی رسیده اند و 500 نفر بازنشسته ،مستمری بگیر ، فوت و از کارافتاده و مابقی هم در مرحله پرداخت چندین ساله بیمه خود هستند.
جهانی با بیان اینکه رانندگان با 30 سال سابقه کار بازنشسته می شوند افزود: اگر به سن 60 سالگی برسند با 10 سال سابقه پرداخت حق بیمه هم بازنشسته می شوند و کسانی هم هستند که در سن 60 سالگی فقط 7 سال پرداخت کرده و چندین سال است حق بیمه را پرداخت نکردند که در این صورت اگر حق بیمه 3 سال را یکجا پرداخت کنند با 10 روز حقوق از مزایای بیمه برخوردار می شوند.
به گفته رئیس تامین اجتماعی شعبه شیروان تعداد کل بیمه شدگان اصلی در این شهرستان 21 هزار و 575 نفر می باشد که 38.2 درصد جمعیت شیروان زیر پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند و از خدمات آن برخوردارند.
مهندس علی اصغر بدیعی مقدم، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی هم درباره گلایه های رانندگان از سختی کار گفت: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور به دنبال این است که سختی کار مشمول رانندگان باشد و در این باره منتظر تصویب و موافقت مجلس شورای اسلامی هستیم.
7186/ 6042


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

ارتباطات و فناوری اطلاعات
ارتباطات و فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

ثبت بی‌نظیرترین سال ایرانول با رشد اکثر شاخص‌ها و تقسیم سود ۲۹۰۰ میلیارد ریالی
مجمع عمومی عادی سالانه سال مالی منتهی به ۲۹ اسفندماه ۱۳۹۷ شرکت نفت ایرانول با ثبت بی‌نظیرترین سال ایرانول از اول تاسیس تاکنون با رشد اکثر شاخص‌ها و با حضور بیش ۹۲ درصد سهامداران سه‌شنبه ۲۸ خردادماه در سالن تلاش وزارت کار برگزار شد.
۸ دستگاه ماینر برتر استخراج بیت‎ کوین سال
از استخراج بیت کوین می‌توان درآمدزایی کرد اما برای این کار نیاز به دستگاه‌هایی است که ماینر نام دارد.
قم میزبان دومین گردهمایی کسب‌وکارهای خانگی و محلی
دومین گردهمایی کسب‌وکارهای خانگی و محلی که با عنوان "رویداد باسلامی‌ها" شناخته می‌شود، ۳۰ خردادماه در قم برگزار می‌شود. این رویداد میزبان ده‌ها نفر از صاحبان مشاغل خانگی محلی و محصولات اصیل آن‌هاست. حضور در این رویداد برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.
دلایل رونق چاپ کارت pvc
کارت‌های pvc در زندگی ما نقش مهمی دارند و با توجه به ویژگی‌هایی از جمله دوام و انعطاف کاربردهای وسیعی پیدا کرده‌اند.
بانک صادرات ایران دومین دارنده تعداد کارت بانکی تراکنش‌دار در نظام بانکی است
​بر اساس آمار بانک مرکزی در سال ٩٧، بانک صادرات ایران دومین دارنده تعداد کارت بانکی تراکنش‌دار در نظام بانکی است.
تولید فولاد در آینده‌ای نزدیک صد در صد بومی می‌شود
دانش یکی از مهم‌ترین عوامل تولید محسوب شده و از آن به‌عنوان مهم‌ترین مزیت رقابتی سازمان‌ها یاد می‌شود. یکی از ویژگی‌های دانش نامشهود بودن آن هست. به عبارتی غیرقابل لمس و نامحسوس بوده و ارزش‌گذاری و اندازه‌گیری آن مشکل است.
۱۵ کشور متنفر از آمریکا کدامند؟
مصر، اردن و ترکیه در صدر لیست کشورهای متنفر از آمریکا قرار دارند. ایران در میان ۱۵ کشور در جایگاه نهم است و حتی کشور اسلونی که سرزمین مادری "ملانیا ترامپ" بانوی اول آمریکاست، در جایگاه سیزدهم این لیست قرار دارد.
احتکار خودرو در انبار خودروسازان حقیقت دارد؟
اگرچه این روزها قیمت خودرو در بازار کاهشی است اما بررسی روند یک سال گذشته تغییرات قیمت خودرو نشان می‌دهد که در اغلب خودروها بیش از دو برابر افزایش قیمت وجود داشته است.
برانکو گفت مهدی باید برود!
جدایی مهدی طارمی از پرسپولیس یکی از جنجالی‌ترین اتفاقات سال‌های اخیر بود که تبعات فراوانی برای این بازیکن و باشگاه پرسولیس داشت. بخشی از پشت پرده‌های این ماجرا در گزارشی به قلم وکیل طارمی منتشر شد.
ویدئو - بهره‌برداری از پایانه «سلام» فرودگاه امام (ره)
پایانه «سلام» در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) صبح سه‌شنبه (۲۸ خرداد) با حضور رئیس‌جمهور به بهره‌برداری رسید. این طرح به عنوان نخستین پایانه هوایی هوشمند کشور با ظرفیت اعزام و پذیرش سالیانه پنج میلیون مسافر به بهره‌برداری رسیده و طراحی آن توسط مهندسان ایرانی انجام شده است. حسن روحانی در این مراسم گفت: «با وجود فشارهای دشمنان و بدخواهانی که می‌خواهند القا کنند که توسعه ایران متوقف شده و مردم نسبت به آینده کشور ناامید هستند، هر روز شاهد تحرک تازه‌ای در اقتصاد و حرکت بزرگ اجتماعی در کشور هستیم.»

پر بازدید ترین اخبار امروز

پرمدال‌ترین ورزشکار پاراآسیایی چقدر پاداش گرفت؟
پرمدال‌ترین ورزشکار بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا با انتقاد نسبت به میزان پاداش خود گفت: با توجه به این که در بازی‌های پاراآسیای جاکارتا به لطف خدا توانستم شش بار پرچم کشورم را به اهتزاز در آورم و تاریخ ساز شوم، اما مسئولان در پرداخت پاداش به قول خود عمل نکردند.
ادعا یک نماینده درباره ابلاغ اجرای لایحه پالرمو از سوی دولت
یک عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس مدعی شد که دولت به دستگاه‌ها لایحه پالرمو و لایحه الحاق یک تبصره به ماده ۶ قانون مبارزه با پولشویی را برای اجرا ابلاغ کرده است که درباره پالرمو هنوز در مجمع تشخیص تعیین تکلیف نشده و درباره پولشویی هم هنوز مجلس آن را تصویب نکرده است.
ˮفلومترالتراسونیکˮ را از ابزار سنجش آریا بخرید
فرآیند انتخاب ابزار دقیق صنعتی بسیار پیچیده است و نیاز به مهارت و آشنایی فرد با مباحث مختلف صنعتی دارد.
با ۵ خیابان اصلی خرید در استانبول آشنا شوید
وقتی‌ که کلمات «خرید» و «استانبول» در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند، ذهن افراد معمولا به سمت بازار بزرگ و خیابان‌های پرپیچ‌وخم آن با فروشگاه‌های مختلف، از فرش گرفته تا ادویه‌های محلی، می‌رود.
خراسان شمالی صاحب تیم لیگ دسته اول فوتبال کشور می‌شود
‌مدیرکل ورزش و جوانان خراسان شمالی از خرید امتیاز تیم لیگ دسته اول فوتبال کشور خبر داد.