بخش جدید مهرگان در شهرستان سراوان به تقسیمات کشوری اضافه شد

18:29 ۹۶ روز پیش ایرنا 133 0
بخش جدید مهرگان در شهرستان سراوان به تقسیمات کشوری اضافه شد

زاهدان - ایرنا - دهستان کوهک و اسفندک در شهرستان سراوان با جمعیت 12 هزار و 880 نفر با مرکزیت اسفندک امروز/پنجشنبه/ با حضور استاندار سیستان و بلوچستان، فرماندار سراوان و شماری از مسئولان و معتمدان به بخش جدید مهرگان تبدیل شدند.

ایرنا

به گزارش ایرنا احمد علی موهبتی در مراسم ایجاد بخش مهرگان در سراوان اظهار داشت: مهمترین نگاه به این شهرستان توجه به مردمان دوسوی مرز در منطقه بوده است.
وی با بیان اینکه دولت باید نگاه مهربانانه ای به مردم بخش جدید التاسیس مهرگان داشته باشد، افزود: این بخش پیشانی و نخستین مطلع ایران در شرق کشور است چرا که خورشید از این منطقه طلوع می کند.
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: برای توسعه این بخش نگاه صاحبان سرمایه و فکر می تواند تاثیر گذار باشد.
وی با اشاره به اینکه اسفندک باید شتابان مسیر توسعه را طی کند، تصریح کرد: اگر بناست که این بخش جدید رشد و توسعه پیدا کند باید ملجا و پناهگاه روستاهای اطراف خود باشد.
موهبتی افزود: مردمان این منطقه با برقراری امنیت باید بتوانند سرمایه گذاران را جذب و با رشد و توسعه بخش مهرگان توان خود را به اجرا بگذارند.
وی خاطر نشان کرد: باید در طرح هادی اسفندک برای تبدیل شدن به شهر بازنگری صورت گیرد و نقشه راه برای توسعه در تمامی زمینه های بهداشتی، آموزشی و اقتصادی فراهم شود.
استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: بخش مهرگان یکی از استراتژیکی ترین بخش ها در این استان و کشور است که یکی از مهمترین و پرهزینه ترین پروژه های استان مانند سد ماشکید سفلی در این بخش در حال اجراست.
وی گفت: همزمان با اجرا و ساخت سد ماشکید اجرای شبکه و زیرساختها برای آبرسانی به روستاهای پایین دست این سد نیز از محل صندوق توسعه ملی اجرایی خواهد شد تا به حوضچه تبخیر تبدیل نشود.
موهبتی افزود: علاوه بر بازارچه مرزی کوهک مجوز یک بازارچه دیگر گرفته شده است تا مردم بتوانند از این طریق معیشت خود را تامین و اقدام به تجارت به آن سوی مرز کنند.
وی ادامه داد: وظیفه ماست تا شرایط را برای استقرار دستگاهای اجرایی در این بخش جدید التاسیس فراهم کنیم.
فرماندار سراوان نیز در این مراسم گفت: از مولفه های توسعه در هر منطقه نقش مرمان و همراهی آنان با ارکان نظام است.
درویش نارویی افزود: حضور بی بدیل و مشارکت مردم بخش جدید مهرگان ملموس و محسوس است و نقش مردمان یکی از اثر گذارترین مولفه ها برای تبدیل دهستان کوهک و اسفندک به بخش مهرگان بوده است.
وی تصریح کرد: با وجود بستر نا امنی، سراوان بهترین موقعیت و جایگاه را در حوزه امنیت داشته است.
فرماندار سراوان اظهار داشت :مردم این شهرستان با وجود مشکلات و محرومیت ها ارتباط تنگاتنگ و خوبی با ارکان نظام داشته اند.
وی افزود: ایجاد بخش مهرگان اقدام موثری است که با خود پیشرفت و آبادانی را به همراه خواهد داشت و این موضوع توجه همه مسولان را می طلبد.
نارویی گفت: بهترین مزیتی که می تواند معاش مردم را تامین کند توجه و نگاه ویژه به مزیت مرز است.
به گزارش ایرنا محمد یاسین پسکوهی بخشدار بم پشت با حفظ سمت به عنوان سرپرست بخشداری مهرگان انتخاب شد.
شهرستان سراوان با دارا بودن چهار بخش مرکزی، بم پشت، جالق و بخش جدید مهرگان در 347 کیلومتری زاهدان جنوب شرق سیستان و بلوچستان واقع شده است.
7336**3213


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

دانشگاه آزاد کمیته مقابله با بحران تشکیل داد
تهران- ایرنا- سخنگوی دانشگاه آزاد گفت: بعد از وقوع سیل بلافاصله کمیته مقابله با بحران در سازمان مرکزی این دانشگاه تشکیل شد و هم اکنون امدادرسانی به مناطق سیل زده در حال انجام است.
شبی با موزه های قلب پایتخت
تهران- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران به برگزاری شبی با موزه اشاره و بیان کرد: بازدید از چهار موزه بافت تاریخی پایتخت در روز هفتم فروردین ماه جاری در قالب این برنامه رایگان است.
رودخانه قمرود قم 10 نقطه آسیب پذیر مقابل سیلاب دارد
قم- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قم گفت: با توجه به مطالعاتی که در حوزه داخل قمرود انجام شده، این مسیر حدود 10 نقطه آسیب پذیر مقابل سیلاب دارد که اعتبار قابل توجهی برای اصلاح این نقاط نیاز است.
1.5 میلیارد مترمکعب سیلاب وارد مخازن سدهای خوزستان شد
اهواز - ایرنا - مدیر دفتر برنامه ریزی منابع آب سازمان آب و برق خوزستان سیلاب فروردین ماه را از سیل زمستان پارسال شدیدتر دانست و گفت: طی 2 موج سیلابی در 48 ساعت گذشته، 1.5 میلیارد مترمکعب آب وارد مخازن سدهای خوزستان شده است.
خطری سدهای استان تهران را تهدید نمی کند
تهران- ایرنا- مدیر دفتر مطالعات پایه منابع شرکت آب منطقه ای تهران با بیان اینکه خطری سدهای این استان را تهدید نمی کند درباره سد لتیان که ظرفیت آن تکمیل شده است گفت: در این زمینه نگرانی وجود ندارد.
بارش باران 68 میلیارد تومان خسارت به دالاهو وارد کرد
کرمانشاه - ایرنا - فرماندار دالاهو گفت: بارش باران در روزهای اخیر 68 میلیارد تومان خسارت به بخش های کشاورزی، باغبانی، خطوط آب روستایی، جاده های مواصلاتی، معابر و خیابان های شهرستان دالاهو وارد کرده است.
مردم و مسئولان برای امدادرسانی به سیل زدگان بسیج شوند
قم- ایرنا- آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید با ابراز تاسف از وقوع حادثه سیل شیراز و جان باختن تعدادی از هموطنان، گفت: مردم و مسئولان برای امدادرسانی به سیل زدگان بسیج شوند.
توفان مسیر زاهدان - بم را بست
زاهدان- ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: مسیر زاهدان - بم عصر امروز سه شنبه به دلیل توفان شدید و کاهش دید بسته شد.
ایستگاه های مترو تهران دچار آبگرفتگی نشده اند
تهران-ایرنا- مدیر روابط عمومی شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه اعلام کرد که هیچکدام از ایستگاههای مترو در پایتخت دچار آبگرفتگی نشده اند.
سرعت باد در زاهدان به 68 کیلومتر بر ساعت رسید
زاهدان- ایرنا- رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بیشینه سرعت وزش باد در زاهدان که از امروز سه شنبه در نواحی مرکزی این استان شروع شده به 68 کیلومتر بر ساعت رسید.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اسامی برخی جانباختگان حادثه سیل شیراز اعلام شد
شیراز- ایرنا- اداره کل پزشکی قانونی استان فارس اسامی برخی جانباختگان حادثه سیل شیراز را اعلام کرد.
رانش زمین روستای «آبیدک زیلایی» را در بویراحمد بلعید
یاسوج- ایرنا- فرماندار بویراحمد گفت: پس از بارندگی های سیل آسا در کهگیلویه و بویراحمد ،روستای «آبیدک» دهستان زیلایی در شهرستان بویراحمد بر اثر رانش زمین محو شد و هیچ اثری از آن وجود ندارد.
تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره های هنری در آذربایجان غربی
ارومیه - ایرنا - رییس حوزه هنری آذربایجان غربی گفت: مهلت ارسال اثر به چهار جشنواره حوزه هنری استان در رشته های شعر، تئاتر و تصویرسازی به درخواست هنرمندان تا 20 فروردین سال جاری تمدید شد.
آماده باش دستگاه‌های مسئول در پایتخت برای مواجهه با سیل احتمالی
استاندار تهران تاکید کرد: با توجه به اعلام هواشناسی مبنی بر احتمال بارش شدید در عصر روز سه شنبه، همه دستگاه‌های مسئول استان تهران تا عصر روز چهارشنبه در آماده باش کامل خواهند بود.
استقبال از تورهای نوروزی گردشگری تهران 35 درصد افزایش داشت
تهران- ایرنا- رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران اعلام کرد: استقبال از تورهای گردشگری تهران در پنج روز نخست نوروز امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 35 درصد افزایش داشت.
هفت هزار بسیجی به کمک سیل زدگان شمال کشور رفتند
سیلاب 720 میلیارد به شهرستان رامیان خسارت زد
ظرفیت های استان برای مقابله با حوادث طبیعی به کار گرفته شود
تداوم بارش ها در کشور و بحرانی که مدیریت می شود
رییس جمهوری: قدم اول تخلیه سریع آب از شهرهای گلستان است
روحانی: سدهای خوزستان در کنترل سیلاب ها موثر هستند
آمادگی یگان های پروازی ارتش برای امدادرسانی به سیل زدگان
مراسم روز جمهوری اسلامی در حرم امام (ره) برگزار می شود
بازدید فرمانده سپاه از مناطق سیلزده استان گلستان
سازمان دامپزشکی در خصوصی سازی پیشگام است