تلاش ها برای ارتقا توان بالگردی

18:29 ۸۹ روز و ۲۰ ساعت پیش ایرنا 152 0
تلاش ها برای ارتقا توان بالگردی

تهران- ایرنا- هواپیمایی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران (هوانیروز) در آخرین هفته از پاییز اقداماتی قابل توجه به منظور تقویت توان بالگردی ارتش انجام داد.

ایرنا

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار دفاعی ایرنا، هوانیروز در این هفته چند دستاورد جدید خود در حوزه بالگردی را رونمایی کرد و بالگردهای از رده خارج شده را دوباره به چرخه عملیاتی باز گرداند.

**استارتر بومی بالگرد
در ابتدای این هفته نمایشگاه قطعات بالگردی در ستاد فرماندهی هوانیروز برپا و در آن دستاوردهای جدید این یگان همچون دستگاه پرتابل و استارتر بومی بالگرد، هواپیما و تانک (GPU) رونمایی شد.
این دستگاه که متخصصان هوانیروز طراحی و تولید کرده اند، شنبه هفته جاری در حاشیه نمایشگاه قطعات بالگردی در ستاد فرماندهی هوانیروز با حضور امیر سرتیپ «علی جهانشاهی» معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش و امیر «یوسف قربانی» فرمانده هوانیروز رونمایی شد.
این دستگاه کار تامین برق به منظور روشن شدن انواع تانک ها، بالگردها و هواپیماها را انجام می دهد.
بر اساس اطلاعات ارائه شده در نمایشگاه قطعات بالگردی، این استارتر با توجه به وزن کم و قابلیت جابجایی سریع کمکی ارزشمند به منظور انجام عملیات های هوانیروز محسوب می شود.
به گفته متخصصان هوانیروز، این استارتر استاندارهای لازم را اخذ کرده و آماده تولید انبوه به منظور خدمت رسانی است.
همچنین در حاشیه این نمایشگاه یک دستگاه استارتر سبک متحرک بالگرد نیز به نمایش دارد که با وزن حدود 10 کیلوگرم پس از یک بار شارژ توانایی روشن کردن 10 بالگرد را دارد.

**الحاق بالگردهای بازسازی شده
در روز چهارشنبه این هفته نیز هشت فروند بالگرد بازسازی شده به ناوگان عملیاتی پایگاه چهارم رزمی پشتیبانی و مرکز آموزش هوانیروز شهید وطن پور اصفهان ملحق شدند.
بازسازی این بالگردها که به دست کارشناسان داخلی انجام شده، بیش از 130 میلیارد ریال صرفه جویی ارزی به همراه دارد.
این بالگردها از نوع 214، شینوک و کبری است که پس از بازسازی به ماموریت خود در آسمان کشور بازگشتند.

**گروه پهپادی هوانیروز تشکیل می شود
فرمانده هواپیمایی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران (هوانیروز) در این هفته اعلام کرد: گروه پهپادی این نیرو به منظور انجام برخی از ماموریت ها تشکیل می شود.
امیر سرتیپ دوم «یوسف قربانی» اظهارداشت: هوانیروز پیش از این عملیات شناسایی را با بالگردها انجام می داد اما امروز به سمتی می رویم که در این زمینه از پهپادها بهره گیری کنیم.
فرمانده هوانیروز تاکید کرد: این ارگان نظامی پس از این به منظور انجام «بعضی ماموریت ها» از پهپاد استفاده می کند.

**همکاری هوانیروز با شرکت های دانش بنیان
امیر قربانی همچنین در اظهارنظری دیگر اعلام کرد: شرکت های دانش بنیان و نخبگان می توانند در ارتقای توان رزمی بالگردها و بهبود توان عملیاتی آنها در ماموریت های مختلف به ما کمک کنند.
وی با اعلام این که هوانیروز با شرکت های دانش بنیان که در صنایع هوایی کارآمد باشند همکاری خواهند کرد، افزود: پروژه های زودبازده، میان مدت و بلند مدت را در هشت حوزه به منظور همکاری با شرکت های دانش بنیان تعریف کرده ایم.
فرمانده هوانیروز به خودکفایی هوانیروز در ساخت قطعات مورد نیاز بالگردها اشاره کرد و گفت: برای تعمیر و نگهداری بالگردهای خود از قطعات و تسلیحات کاملا بومی استفاده می کنیم؛ در این زمینه حتی کوچک ترین قطعه نیز از خارج کشور وارد نمی شود.
امیر قربانی افزود: بالگردهای ناوگان عظیم هوانیروز جمهوری اسلامی ایران توسط نیروهای این ارگان نظامی تعمیر و نگهداری می شود.
وی با بیان این که باید متناسب با تهدیدات تجهیزات خود را به روز کنیم، اظهارداشت: به دنبال ارتباط با شرکت های دانش بنیان هستیم تا متناسب با تهدیدات دشمنان تجهیزات و تسلحات خود را بهینه و به روز رسانی کنیم.

**کارایی بالگردهای ارتش افزایش می یابد
فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی نیز با اشاره به دستاوردهای هوانیروز در زمینه ساخت قطعات مورد نیاز بالگردها، گفت: با استفاده از این دستاوردها کارایی بالگردهای این نیرو افزایش می یابد.
امیر سرتیپ «کیومرث حیدری» افزود: با استفاده از این دستاوردها بالگردهایمان را به گونه ای ارتقا می دهیم که بتوانند در هر ساعت از شبانه روز و در هر شرایط آب و هوایی ماموریت خود را انجام دهند.
وی اظهارداشت: اکنون علم، فن و هنر حفظ، نگهداری و ساخت تجهیزات مورد نیاز بالگردها در هوا نیروز ارتش جمهوری اسلامی نهادینه شده است و کشورمان قدرتمندترین ناوگان بالگردی خاورمیانه را در اختیار دارد.

**افتتاح خط تولید تجهیزات الکترو اپتیکی
در این هفته علاوه بر رونمایی از دستاوردهای هوانیروز، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز خطوط تولید تجهیزات الکترواپتیکی پیشرفته را در اصفهان افتتاح کرد.
وزیر دفاع پس از افتتاح این خط تولید، توجه ویژه به نیازها و درخواست های فناوری نیروهای مسلح، توجه به فرآیندهای نوآورانه، مهندسی سیستم، مدیریت دانش، استاندارد سازی و تضمین های کیفیت را از اولویت های پیش برندگی صنعت دفاعی در شرایط تحریم عنوان کرد.
امیر سرتیپ «امیر حاتمی» افزود: با توانمندی، ظرفیت های فوق العاده و زیر ساخت های فناورانه در شرکت صنایع الکترونیک و صنایع الکترو اپتیک اصفهان می توانیم بطور جامعی نیازهای به روز نیروهای مسلح را در حوزه های الکترواپتیکی، لیزری و تجهیزات پزشکی بدون نیاز به خارج از کشور تامین کنیم.
وزیر دفاع پیشرفت های چشمگیر در حوزه های مختلف بویژه الکترونیک و اپتیک در وزارت دفاع را مرهون تفکر انقلابی، جهادی و جوان گرائی دانست و اظهارداست: در آینده خبرهای بسیار خوبی را از پیشرفت های صنایع الکترونیک وزارت دفاع به استحضار ملت عزیز و سربلند خواهیم رساند.

**بازگشت ناوگروه 58 ایران
در آخریت هفته از پاییز ناوگروه 58 نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی پس از دریانوردی در آب های آزاد در منطقه یکم امامت نداجا در بندرعباس پهلو گرفت.
این ناوگروه اطلاعاتی - عملیاتی متشکل از ناوشکن شهید بایندر و ناو لجستیک تنب است که پس از گذشت 53 روز دریانوردی و سه هزار و 970 مایل دریایی و پهلوگیری در بندر صلاله عمان در هفته جاری به کشور بازگشت.
امیر دریادار دوم افشین تاشک فرمانده قرارگاه مقدم نیروی دریایی ارتش ناوگان جنوب در مراسم استقبال از این ناوگروه گفت: ثبات و امنیت نظام جمهوری اسلامی ایران در این منطقه دریایی پر آشوب، مدیون فداکاری‌ کارکنان نیروی دریایی راهبردی ارتش در خلیج عدن و آب های دور دست بوده و موفقیت در این ماموریت ها نیازمند صبر، فداکاری و ایثار خانواده های آنان است.

**رونمایی کتاب اندیشه های دفاعی رهبری
همچنین در این هفته کتاب تببین اندیشه های راهبردی دفاعی فرمانده معظم کل قوا در 12 جلد با حضور فرماندهان ارشد لشگری در حاشیه همایش تببین اندیشه های دفاعی رهبری در سازمان دریایی وزارت دفاع رونمایی شد.
امیر سرلشگر «عبدالرحیم موسوی» فرمانده ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم رونمایی از این کتاب گفت: دیدگاه ها و تدابیر دفاعی فرماندهی معظم کل قوا در تمامی حوزه ها چراغ راه و قطب‌ نمای پیشرفت و تعالی است.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز در این مراسم گفت: رهنمودهای رهبر معظم انقلاب سیاست های آمریکا را برای ایجاد بی ثباتی و ناامن کردن منطقه خنثی کرده است.
امیر سرتیپ «امیر حاتمی» اظهار داشت: باید با تببین اندیشه های دفاعی فرمانده معظم کل قول زمینه های اجرای آنها را فراهم کنیم.

**نظافت سلاح جان فرمانده قرارگاه ثامن را گرفت
در این هفته فرمانده قرارگاه منطقه‌ ای ثامن الائمه(ع) نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در شمال شرق کشور حین بررسی و تنظیف سلاح انفرادی خود از ناحیه سر دچار سانحه شد و درگذشت.
سردار جانباز «قدرت‌ الله منصوری» در پی هشت سال حضور در جبهه های حق علیه باطل دوران دفاع مقدس، مسئولیت هایی در فرماندهی تیپ 21 امام رضا(ع)، فرماندهی لشکر 5 نصر و فرماندهی قرارگاه قدس را برعهده داشت.
وی از سال 1393 با حکم فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و در پی شهادت سردار نورعلی شوشتری به سمت فرماندهی قرارگاه ثامن الائمه(ع) نیروی زمینی سپاه منصوب شده بود.
سیام**9612**9189


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سیاست خارجی
سیاست خارجی

آخرین اخبار

30 معتکف در جاجرم دچار گازگرفتگی شدند
بجنورد - ایرنا- رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی خراسان شمالی گفت: 30 نفر از معتکفان رجبیه در روستای چهاربید از توابع شهرستان جاجرم، دیشب دچار گازگرفتگی شدند.
ریزش کوه محور اسفراین - بجنورد را بست
بجنورد- ایرنا - ریزش کوه در گردنه پلمیس در محور اسفراین - بجنورد، سبب بسته شدن موقتی این محور خراسان شمالی در روز چهارشنبه شد.
سیل در گلستان جان دو نفر را گرفت
گرگان - ایرنا - وقوع سیلاب و تخریب چند ساختمان در شرق استان گلستان دو کشته و چند مصدوم بر جای گذاشت.
دبی آب رودخانه های منتهی به گنبدکاووس کاهش یافت
گنبدکاووس - ایرنا - مدیر امور منابع آب شهرستان های گنبدکاووس، مینودشت و گالیکش اعلام کرد: در پی بارش های سنگین دو روز اخیر در منطقه شرق گلستان، دبی آب رودخانه های گرگانرود، چهل چای و نرماب منتهی به شهر گنبدکاووس در روز چهاشنبه کاهش چشمگیر یافته است.
سیلاب به 50 روستای شهرستان گنبدکاووس خسارت زد
گنبدکاووس - ایرنا - فرماندار ویژه گنبدکاووس از خسارت سیلاب ناشی از بارش های 48 ساعت گذشته به 50 روستای این شهرستان واقع در شرق گلستان خبر داد.
13 تن از حادثه دیده چهارشنبه آخر سال البرز در بیمارستان بستری شدند
کرج - ایرنا - رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان البرز با بیان اینکه تعداد حادثه دیدگان امسال چهارشنبه آخر سال 97 حدود 20 درصد کمتر از سال گذشته بود، گفت: 13 تن از مصدومان این حوادث در بیمارستان های استان بستری شدند.
6 قایق برای کمک به شهروندان گنبد به کار گرفته شد
گنبدکاووس - ایرنا - رئیس جمعیت هلال احمر گنبدکاووس اعلام کرد: با ورود آب به بخش هایی از مناطق شمالی شهر گنبدکاووس، از جمله حد فاصل پل آخوند آباد تا برج قابوس، 6 فروند قایق برای کمک و امداد در سطح شهر توسط هلال احمر و با همکاری بخش خصوصی به کار گرفته شد.
ریزش بهمن جاده کرج - چالوس را بست
کرج - ایرنا - مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای البرز اعلام کرد که ریزش بهمن سبب انسداد جاده کرج - چالوس شد.
6 هزار و 51 سیل زده مازندرانی امدادرسانی شدند
ساری - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران اعلام کرد: تاکنون 6 هزار و 51 نفر از آسیب دیدگان سیل در 12 شهر و 75 منطقه استان از خدمات امدادی این جمعیت بهره مند شدند.
فرازهای بهارانه
اصفهان- ایرنا- بهار، سفر، مهرورزی و صله رحم از جمله موضوعاتی است که مولای متقیان علی (ع) در نهج البلاغه از آن سخن گفته است که اندیشه های نابی که با بکارگیری آن درون و برون هر انسانی متحول می شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

کشیش مسیحی:حضرت علی(ع) وفرزندانش بهترین الگوبرای بشریت هستند
لندن - ایرنا - «کریستوفر کلوسی» کشیش مسیحی و پژوهشگر مطالعات اسلامی معتقد است که حضرت علی (ع) و فرزندان ایشان اسوه‌های بی‌نظیر و کامل برای بشر امروز هستند.
آخرین سوال نظرسنجی برنامه نود چه بود؟
شب گذشته به دستور مدیر شبکه سه برنامه نود با اجرای عادل فردوسی‌پور متوقف شد.
جرائم چهارشنبه آخر سال در البرز 30 درصد کاهش یافت
کرج - ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی استان البرز اعلام کرد که با مشارکت مردم و پلیس میزان جرائم چهارشنبه آخر سال این استان 30 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافت.
«رحمان ۱۴۰۰» گیشه را در دست گرفت
یلم‌های رحمان ۱۴۰۰، متری شیش و نیم، چهار انگشت، غلامرضا تختی، زندانی‌ها، پیشونی سفید ۳ و ژن خوک به ترتیب رتبه‌های اول تا هفتم جدول فروش اکران نوروز ۹۸ را در اختیار دارند.
جشن میلاد حضرت علی ( ع ) در باکو برگزار شد
باکو – ایرنا – جشن میلاد مولی الموحدین حضرت علی(ع ) سه شب شب در خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در باکو برگزار شد.
نظام اسلامی در خدمت محرومان و مستضعفان است
ملی شدن صنعت نفت؛ پیش درآمدی بر توسعه ایران
شهردار کلانشهر اراک منصوب شد
همه برای عادل؛ یک نفر علیه همه
استاندار گیلان: نگرانی بین مردم ایجاد نشود
نامزدهای دموکرات انتخابات آمریکا:پیروزشویم به برجام بازمی گردیم
آمریکا معافیت عراق از تحریم های ضدایرانی را تمدید کرد
تکذیب ادعای نقش ناطق نوری در ماجرای ویلاسازی در لواسان
ائمه جمعه، مشکلات را به‌دور از غوغاسالاری بیان کنند
ساوه گزینه ای برای پایتخت سیاسی کشور