تلاش ها برای ارتقا توان بالگردی

18:29 ۳۱ روز و ۶ ساعت پیش ایرنا 58 0
تلاش ها برای ارتقا توان بالگردی

تهران- ایرنا- هواپیمایی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران (هوانیروز) در آخرین هفته از پاییز اقداماتی قابل توجه به منظور تقویت توان بالگردی ارتش انجام داد.

ایرنا

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار دفاعی ایرنا، هوانیروز در این هفته چند دستاورد جدید خود در حوزه بالگردی را رونمایی کرد و بالگردهای از رده خارج شده را دوباره به چرخه عملیاتی باز گرداند.

**استارتر بومی بالگرد
در ابتدای این هفته نمایشگاه قطعات بالگردی در ستاد فرماندهی هوانیروز برپا و در آن دستاوردهای جدید این یگان همچون دستگاه پرتابل و استارتر بومی بالگرد، هواپیما و تانک (GPU) رونمایی شد.
این دستگاه که متخصصان هوانیروز طراحی و تولید کرده اند، شنبه هفته جاری در حاشیه نمایشگاه قطعات بالگردی در ستاد فرماندهی هوانیروز با حضور امیر سرتیپ «علی جهانشاهی» معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش و امیر «یوسف قربانی» فرمانده هوانیروز رونمایی شد.
این دستگاه کار تامین برق به منظور روشن شدن انواع تانک ها، بالگردها و هواپیماها را انجام می دهد.
بر اساس اطلاعات ارائه شده در نمایشگاه قطعات بالگردی، این استارتر با توجه به وزن کم و قابلیت جابجایی سریع کمکی ارزشمند به منظور انجام عملیات های هوانیروز محسوب می شود.
به گفته متخصصان هوانیروز، این استارتر استاندارهای لازم را اخذ کرده و آماده تولید انبوه به منظور خدمت رسانی است.
همچنین در حاشیه این نمایشگاه یک دستگاه استارتر سبک متحرک بالگرد نیز به نمایش دارد که با وزن حدود 10 کیلوگرم پس از یک بار شارژ توانایی روشن کردن 10 بالگرد را دارد.

**الحاق بالگردهای بازسازی شده
در روز چهارشنبه این هفته نیز هشت فروند بالگرد بازسازی شده به ناوگان عملیاتی پایگاه چهارم رزمی پشتیبانی و مرکز آموزش هوانیروز شهید وطن پور اصفهان ملحق شدند.
بازسازی این بالگردها که به دست کارشناسان داخلی انجام شده، بیش از 130 میلیارد ریال صرفه جویی ارزی به همراه دارد.
این بالگردها از نوع 214، شینوک و کبری است که پس از بازسازی به ماموریت خود در آسمان کشور بازگشتند.

**گروه پهپادی هوانیروز تشکیل می شود
فرمانده هواپیمایی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران (هوانیروز) در این هفته اعلام کرد: گروه پهپادی این نیرو به منظور انجام برخی از ماموریت ها تشکیل می شود.
امیر سرتیپ دوم «یوسف قربانی» اظهارداشت: هوانیروز پیش از این عملیات شناسایی را با بالگردها انجام می داد اما امروز به سمتی می رویم که در این زمینه از پهپادها بهره گیری کنیم.
فرمانده هوانیروز تاکید کرد: این ارگان نظامی پس از این به منظور انجام «بعضی ماموریت ها» از پهپاد استفاده می کند.

**همکاری هوانیروز با شرکت های دانش بنیان
امیر قربانی همچنین در اظهارنظری دیگر اعلام کرد: شرکت های دانش بنیان و نخبگان می توانند در ارتقای توان رزمی بالگردها و بهبود توان عملیاتی آنها در ماموریت های مختلف به ما کمک کنند.
وی با اعلام این که هوانیروز با شرکت های دانش بنیان که در صنایع هوایی کارآمد باشند همکاری خواهند کرد، افزود: پروژه های زودبازده، میان مدت و بلند مدت را در هشت حوزه به منظور همکاری با شرکت های دانش بنیان تعریف کرده ایم.
فرمانده هوانیروز به خودکفایی هوانیروز در ساخت قطعات مورد نیاز بالگردها اشاره کرد و گفت: برای تعمیر و نگهداری بالگردهای خود از قطعات و تسلیحات کاملا بومی استفاده می کنیم؛ در این زمینه حتی کوچک ترین قطعه نیز از خارج کشور وارد نمی شود.
امیر قربانی افزود: بالگردهای ناوگان عظیم هوانیروز جمهوری اسلامی ایران توسط نیروهای این ارگان نظامی تعمیر و نگهداری می شود.
وی با بیان این که باید متناسب با تهدیدات تجهیزات خود را به روز کنیم، اظهارداشت: به دنبال ارتباط با شرکت های دانش بنیان هستیم تا متناسب با تهدیدات دشمنان تجهیزات و تسلحات خود را بهینه و به روز رسانی کنیم.

**کارایی بالگردهای ارتش افزایش می یابد
فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی نیز با اشاره به دستاوردهای هوانیروز در زمینه ساخت قطعات مورد نیاز بالگردها، گفت: با استفاده از این دستاوردها کارایی بالگردهای این نیرو افزایش می یابد.
امیر سرتیپ «کیومرث حیدری» افزود: با استفاده از این دستاوردها بالگردهایمان را به گونه ای ارتقا می دهیم که بتوانند در هر ساعت از شبانه روز و در هر شرایط آب و هوایی ماموریت خود را انجام دهند.
وی اظهارداشت: اکنون علم، فن و هنر حفظ، نگهداری و ساخت تجهیزات مورد نیاز بالگردها در هوا نیروز ارتش جمهوری اسلامی نهادینه شده است و کشورمان قدرتمندترین ناوگان بالگردی خاورمیانه را در اختیار دارد.

**افتتاح خط تولید تجهیزات الکترو اپتیکی
در این هفته علاوه بر رونمایی از دستاوردهای هوانیروز، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز خطوط تولید تجهیزات الکترواپتیکی پیشرفته را در اصفهان افتتاح کرد.
وزیر دفاع پس از افتتاح این خط تولید، توجه ویژه به نیازها و درخواست های فناوری نیروهای مسلح، توجه به فرآیندهای نوآورانه، مهندسی سیستم، مدیریت دانش، استاندارد سازی و تضمین های کیفیت را از اولویت های پیش برندگی صنعت دفاعی در شرایط تحریم عنوان کرد.
امیر سرتیپ «امیر حاتمی» افزود: با توانمندی، ظرفیت های فوق العاده و زیر ساخت های فناورانه در شرکت صنایع الکترونیک و صنایع الکترو اپتیک اصفهان می توانیم بطور جامعی نیازهای به روز نیروهای مسلح را در حوزه های الکترواپتیکی، لیزری و تجهیزات پزشکی بدون نیاز به خارج از کشور تامین کنیم.
وزیر دفاع پیشرفت های چشمگیر در حوزه های مختلف بویژه الکترونیک و اپتیک در وزارت دفاع را مرهون تفکر انقلابی، جهادی و جوان گرائی دانست و اظهارداست: در آینده خبرهای بسیار خوبی را از پیشرفت های صنایع الکترونیک وزارت دفاع به استحضار ملت عزیز و سربلند خواهیم رساند.

**بازگشت ناوگروه 58 ایران
در آخریت هفته از پاییز ناوگروه 58 نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی پس از دریانوردی در آب های آزاد در منطقه یکم امامت نداجا در بندرعباس پهلو گرفت.
این ناوگروه اطلاعاتی - عملیاتی متشکل از ناوشکن شهید بایندر و ناو لجستیک تنب است که پس از گذشت 53 روز دریانوردی و سه هزار و 970 مایل دریایی و پهلوگیری در بندر صلاله عمان در هفته جاری به کشور بازگشت.
امیر دریادار دوم افشین تاشک فرمانده قرارگاه مقدم نیروی دریایی ارتش ناوگان جنوب در مراسم استقبال از این ناوگروه گفت: ثبات و امنیت نظام جمهوری اسلامی ایران در این منطقه دریایی پر آشوب، مدیون فداکاری‌ کارکنان نیروی دریایی راهبردی ارتش در خلیج عدن و آب های دور دست بوده و موفقیت در این ماموریت ها نیازمند صبر، فداکاری و ایثار خانواده های آنان است.

**رونمایی کتاب اندیشه های دفاعی رهبری
همچنین در این هفته کتاب تببین اندیشه های راهبردی دفاعی فرمانده معظم کل قوا در 12 جلد با حضور فرماندهان ارشد لشگری در حاشیه همایش تببین اندیشه های دفاعی رهبری در سازمان دریایی وزارت دفاع رونمایی شد.
امیر سرلشگر «عبدالرحیم موسوی» فرمانده ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم رونمایی از این کتاب گفت: دیدگاه ها و تدابیر دفاعی فرماندهی معظم کل قوا در تمامی حوزه ها چراغ راه و قطب‌ نمای پیشرفت و تعالی است.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز در این مراسم گفت: رهنمودهای رهبر معظم انقلاب سیاست های آمریکا را برای ایجاد بی ثباتی و ناامن کردن منطقه خنثی کرده است.
امیر سرتیپ «امیر حاتمی» اظهار داشت: باید با تببین اندیشه های دفاعی فرمانده معظم کل قول زمینه های اجرای آنها را فراهم کنیم.

**نظافت سلاح جان فرمانده قرارگاه ثامن را گرفت
در این هفته فرمانده قرارگاه منطقه‌ ای ثامن الائمه(ع) نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در شمال شرق کشور حین بررسی و تنظیف سلاح انفرادی خود از ناحیه سر دچار سانحه شد و درگذشت.
سردار جانباز «قدرت‌ الله منصوری» در پی هشت سال حضور در جبهه های حق علیه باطل دوران دفاع مقدس، مسئولیت هایی در فرماندهی تیپ 21 امام رضا(ع)، فرماندهی لشکر 5 نصر و فرماندهی قرارگاه قدس را برعهده داشت.
وی از سال 1393 با حکم فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و در پی شهادت سردار نورعلی شوشتری به سمت فرماندهی قرارگاه ثامن الائمه(ع) نیروی زمینی سپاه منصوب شده بود.
سیام**9612**9189


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

کی‌روش: بیرانوند مثل بقیه بازیکنانم خاص است
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید بیرانوند هم مانند سایر بازیکنانش خاص است اما الان در قالب یک تیم برابر عمان قرار می‌گیرند.
یک رقیب غیرمنتظره برای رونالدو در سری آ
دووان زاپاتا، ستاره کلمبیایی آتالانتا، در هفته های اخیر عملکرد خارق العاده ای ارائه داده است.
سرمربی عمان: می‌خواهیم ایران را تنبیه کنیم
سرمربی تیم‌ملی عمان درباره دیدار با ایران صحبت کرد.
گاتزتا: متئو دارمیان به یوونتوس پیوست
متئو دارمیان، مدافع ایتالیایی منچستریونایتد، با قراردادی قرضی به تیم یوونتوس پیوست.
سلفی طارمی با هواداران و سورپرایز تماشاگران
مهاجم تیم ملی فوتبال ایران پیش از شروع بازی با هواداران سلفی گرفت.
کمک آزمون به بیرانوند در مهار پنالتی
کاپیتان نیمکت نشین تیم ملی بعد از مهار پنالتی توسط بیرانوند بر سر بازیکنان تیم ملی فریاد کشید.
اعتراض سرمربی ویتنام؛ بُرد ما شانسی نبود!
پارک هان سئو، سرمربی 60 ساله تیم ملی ویتنام، مدعی شد شناخت کاملی نسبت به تیم ملی اردن داشته است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مدیرعامل سابق بانک سرمایه: متهم نیستیم، تحریم‌ها را دور می‌زدیم
مدیرعامل سابق بانک سرمایه در جلسه رسیدگی به اتهامات خود و دو عضو دیگر هیات مدیره این بانک اتهامات مطروحه در کیفرخواست را رد کرد و گفت که آنها مشغول دور زدن تحریم‌های ظالمانه بوده‌اند.
قبول اشتباه شجاعت است وبالاتر از قبول اشتباه؛ عذرخواهی ست
حجه الاسلام والمسلمین علیرضا توحیدلو؛ روایتی خواندنی درباره قبول اشتباه و عذرخواهی کردن را بیان کرده اند، که در ادامه می خوانید.
کاخ ۶ هزار متری آقای بانکدار در لواسان
در لواسان ویلاهای لوکس و دیدنی شخصیت‌های معروف کم نیست اما یکی از ویلاها که صاحب آن یک بانکدار معروف است، به شدت در شهر خودنمایی می‌کند.
مرضیه هاشمی کیست؟ از مسلمان شدن تا بازداشت در آمریکا
مرضیه هاشمی خبرنگار، مستندساز و گوینده آمریکایی-ایرانی است. نام اصلی او ملانی فرانکلین (Melanie Franklin) ‏ و متولد شهر نیو اورلینز است او اکنون مجری پرس تی‌وی، شبکه انگلیسی‌زبان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است، آغاز فعالیت او در این شبکه از سال ۱۳۹۴ است.
با مراکز معتبر دریافت و ارسال موبایل و تبلت سامسونگ آشنا شوید
شرکت سامسونگ ایران در جدیدترین طرح خود در راستای ساده‎تر کردن روند خدمات‌رسانی به کاربران تلفن همراه اقدام به گشایش دفاتری با نام مراکز دریافت و ارسال گوشی‌های موبایل و تبلت کرده است. این دفاتر با نصب لوگوی ویژه سامسونگ از فروشگاه‎های دیگر متمایز می‌شوند و به این ترتیب دسترسی به خدمات پس از فروش را حتی در دورافتاده‌ترین نقاط کشور برای کاربران فراهم می‎کنند.
منتظر اعلام نظر عراق، برای رسمی شدن مرز سومار هستیم
یادواره های شهدا باید سبک زندگی شهدا را در جامعه نهادینه کند
نگاهی به خروش انقلابیون مشهد در آذر و دی 57
نگاهی به خروش انقلابیون مشهد در آذر و دی ماه 57
مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه شنبه تا صبح یکشنبه
ایستادگی در برابر استکبار پیام چهل ساله ملت ایران است
مسیر دیپلماسی بهترین راه گسترش تعاملات ایران و ترکمنستان است
انقلاب اسلامی در40 سالگی به کمال رسیده است
توسعه روابط با جمهوری آذربایجان اولویت سیاست خارجی ایران است
جشن های چهل سالگی انقلاب باید باشکوه خاص برگزار شود