روایت آیت‌الله بطحایی از ارتباط منافقین با مرحوم منتظری‌

16:30 ۲۷ روز و ۱۲ ساعت پیش افکار نیوز 55 0
روایت آیت‌الله بطحایی از ارتباط منافقین با مرحوم منتظری‌

آیت‌الله سید هاشم بطحایی از شاگردان امام خمینی درباره علت سقوط مرحوم منتظری معتقد است منافقین خدمت مرحوم منتظری می‌رسیدند و مستندات دروغ به وی می‌دادند.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،در روزهای گذشته مسئله‌ای در فضای مجازی مطرح شد که بازتاب فراوانی پیدا کرد و آن هم ماجرای کمک آیت‌الله منتظری بهخانوادهبهاییان و منافقین بود. 
چهارشنبه 30 آبان مناظره‌ای با عنوان "بیت آیت‌الله منتظری و دهه60" در دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران با حضور مجتبی لطفی عضو دفتر آیت‌الله منتظری و عباس سلیمی‌نمین رییس دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایرانبرگزار شده بود.  در بخشی از این مناظره، مجتبی لطفی به کمک آیت‌الله منتظری به خانواده‌های زندانیان اعم از بهایی، توده، مجاهد(منافقین) اشاره می‌کند.
این شاگرد منتظری در این مناظره می‌گوید "آیت‌الله منتظری فقط یک کار انسانی می‌کرد و آن هم این بود که به خانواده زندانی‌ها اعم از بهایی، مسلمان، مجاهد و توده‌ای قبل و بعد انقلابکمک می‌کرد."
عمادالدین باقی از افراد نزدیک به آیت‌الله منتظری که از طرف وی مسئول کمک به خانواده زندانی‌ها بوده، در مقام پاسخ به این ادعا در یادداشتی گفته است "آیت‌الله منتظری تا آن جا که شخصاً اطلاع دارم مراجعه و درخواستی از سوی خانواده‌های بهائیان و نیز متهمان به اقدامات خشونت‌بار و تروریستی نداشته‌اند که همچون امام علی(ع) با آنان رفتار کند...!"
در واقع باقی، هرچند مصادیق کمک به خانواده‌های منافقین و بهایی‌ها را رد می‌کند اما اصل این اقدام را زیر سوال نمی‌برد و آن را اقدامی شایسته می‌داند.
مرتضی صفارهرندی نیز در پاسخ به این ادعاهای شاگرد منتظری در یادداشتی نوشته بود "اکنون دست آقای منتظری از دنیا کوتاه است و او عاجز از اینکه چنین ادعاهایی را تکذیب کند و یا احیاناً با قبول انتساب آن به خود در مقام توجیه این اقدام برآید. اما آیا سکوت در قبال چنین ادعا و شبهات مترتّب بر آن جایز است؟ آیا این شبهه که چگونه می‌شود سهم مبارک امام زمان(عج) را تقدیم کسانی کرد که به
جنگمستقیم امام زمانبرخاسته‌اند؟"در همین زمینه آیت‌الله سید هاشم بطحایی از اساتید سطوح عالی حوزه علمیه قمو از شاگردان امام راحل(ره) درباره علت رابطه آیت‌الله منتظری و تاثیرپذیری‌اش از منافقین، با اشاره به غلبه عقل منفصل بر عقل متصل در مرحوم منتظری اظهار داشت: یکی از بزرگ‌ترین اشکالاتی که مرحوم منتظری داشت این بود که تحت تأثیر نزدیکان خود قرار می‌گرفت. 
عضو مجلس خبرگان رهبریخاطرنشان کرد: ایشان در درس خارج خود مطالبی را بیان کرده بود که سبب جنجال در آن زمان شد و زمانی که به ایشان اعتراض کردیم وی دست بر دهان خود گذاشت و گفت دیگر سخنی نمی‌گویم که مشخص بود که عقل منفصل و نزدیکان، وی را وادار کردند سخنان جنجالی را مجدد بر زبان بیاورد و سبب آشوب شود.
وی با اشاره به ارتباط مرحوم منتظری با منافقین تصریح کرد: منافقین خدمت مرحوم منتظری می‌رسیدند و مستندات دروغ به وی می‌دادند و ایشان هم تحت تأثیر قرار می‌گرفت.
آیت‌الله بطحایی با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامیاز ابتدای پیروزی همواره دشمن‌های زیادی داشته است، گفت: منافقین،  توده‌ای‌ها، نهضت آزادیو همچنین جبهه ملی فعال بودند و اهداف خود را دنبال می‌کردند، مرحوم منتظری باید در برابر درخواست نامطلوب منافقین ایستادگی می‌کرد اما ایشان به این موضوع فکری نکرد.
 ‌عضو مجلس خبرگان رهبریعنوان کرد: از شاگردان مرحوم منتظری بودم و ایشان ضمن اینکه مرد سیاسی بود اما مدیریت لازم و نیازمند صلابت در گفتار را نداشت، منتظری با سخنان خود به دشمن سوژه می‌داد و اگر به حرف امام راحلگوش می‌داد و به حوزه علمیهباز می‌گشت هیچ‌گاه سقوط نمی‌کرد.
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه منتظری از سادگی خاصی برخوردار بود و امام راحل به ایشان تأکید کرد به حوزه برگرد و مرجعیت را دنبال کند، اظهار داشت: امام خمینی(ره) حق استادی بر گردن مرحوم منتظری داشت و اگر به حرف امام راحل گوش می‌داد این اتفاق ناگوار و سقوط وی اتفاق نمی‌افتاد و مرجعیت آسیب نمی‌دید.
وی با بیان اینکه منتظری در مقدمات انقلاب اسلامی تلاش‌های زیادی داشت ولی رهبری در کشور بر عهده یک نفر است و امروز در غیبت کبری یک نفر امام زمان(عج) است، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری تربیت‌شده مکتب قرآنو سنت پیامبر (ص) بوده و از صلابت خوبی برخوردار است و باید حرف ایشان موردتوجه همه مسئولان باشد.
 


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

رئال مادرید باخت ولی صعود کرد
رئال مادرید مقابل لگانس در دیدار برگشت متحمل شکست شد اما به لطف برتری پر گل در بازی رفت راهی مرحله بعد شد.
ناراحتی گتوزو از داوری دیدار سوپرکاپ
گنارو گتوزو، سرمربی میلان، پس از شکست تیمش مقابل یوونتوس در سوپرکاپ ایتالیا، عملکرد داوران بازی را مورد انتقاد قرار داد.
فنونی‌زاده: ایران فقط غیرتی دفاع کرد
هافبک دفاعی سابق تیم ملی ایران گفت: ایران مقابل عراق غیرتی دفاع کرد ولی در بخش هجومی موفق نبود.
مسیر تیم ملی تا فینال؛ منتظر یک قرعه رویایی!
مساوی با عراق، تیم ملی را در مسیری قرار داد که برای قهرمانی جام ملت‌ها، بازی‌های سخت کمتری پیش رو داشته باشد.
جانشین ناجا: خرید سربازی منتفی شود
جانشین فرمانده انتظامی غرب استان تهران با اشاره به موضوع خرید غیبت خدمت سربازی گفت: هر چند مسئول تصمیم‌گیری در این زمینه ستاد کل نیروهای مسلح است اما باید این موضوع به تصویب مجلس شورای اسلامی نیز برسد.
مخدر گل با یک بار هم ساختار مغز را تغییر می‌دهد
مطالعه جدید دانشکده پزشکی دانشگاه ورمونت(Vermont ) نشان داد که حتی یک بار استعمال ماده گل توسط نوجوانان تاثیرات شناختی مخربی روی ساختار مغز آنها می‌گذارد.
روسیه؛ پنجمین اقتصاد بزرگ دنیا در سال ۲۰۲۰
بر اساس پیش‌بینی یک شرکت در زمینه ارائه خدمات بانکی روسیه در سال ۲۰۲۰ پنجمین اقتصاد بزرگ دنیا خواهد شد.
یارانه دی ماه واریز شد
نود و پنجمین مرحله یارانه نقدی مربوط به دی ماه سال جاری ساعت ۲۴ روز چهارشنبه مورخ ۹۷.۱۰.۲۶ به حساب سرپرستان خانوار‌ها واریز و قابل برداشت شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

هشدار  امام رضا (ع) درباره پیروی از هوای نفس
حدیث امام رضا (ع) درباره پیروی از هوای نفس را در اینجا بخوانید.
مخدر گل با یک بار هم ساختار مغز را تغییر می‌دهد
مطالعه جدید دانشکده پزشکی دانشگاه ورمونت(Vermont ) نشان داد که حتی یک بار استعمال ماده گل توسط نوجوانان تاثیرات شناختی مخربی روی ساختار مغز آنها می‌گذارد.
روسیه؛ پنجمین اقتصاد بزرگ دنیا در سال ۲۰۲۰
بر اساس پیش‌بینی یک شرکت در زمینه ارائه خدمات بانکی روسیه در سال ۲۰۲۰ پنجمین اقتصاد بزرگ دنیا خواهد شد.
برکات بی نظیر سجده طولانی که از آن بی خبرید
سجده ‌هاى خود را طولانى کنید، زیرا سخت ‌ترین ناراحتى را بر شیطان، سجده انسان وارد مى ‌کند.
12 پند جاودانه امام علی(ع)
عفو، زکات پیروزی است. و دوری کردن، کیفر خیانتکار، و مشورت چشم هدایت است. و آن کس که با رأی خود احساس بی نیازی کند به کام خطرها افتد.
ویژگی و قابلیت‌های ماهواره بر سیمرغ تشریح شد
حضور بدون تشریفات امام جمعه جوان در فرودگاه- عکس
«ترزا می» در سمتش ابقا شد
زائران اربعین از پرداخت عوارض خروج از کشور معاف شدند
سخنرانی سالانه ترامپ لغو شد
حزب الله، بازداشت مرضیه هاشمی را محکوم کرد
فساد مالی و هزینه‌های میلیاردی نامزدها از مضرات استانی شدن انتخابات است
تکذیب توقف صدور روادید گردشگری ایران برای اتباع لهستانی
طرح نمایندگان مجلس برای ساماندهی کارکنان قراردادی دانشگاه پیام‌‌نور
انتقاد تند و بی‌جای فرانسه از پرتاب ماهواره «پیام»