پوتین:خطر جنگ هسته ای در جهان درک نشد

15:22 ۳۴ روز و ۲۰ ساعت پیش ایرنا 67 0
پوتین:خطر جنگ هسته ای در جهان درک نشد

مسکو - ایرنا - رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد که خطر جنگ هسته ای در جهان درک نشده است و از این رو ما شاهد از بین رفتن پیمانی هستیم که سنگ بنای متوقف کردن مسابقه تسلیحاتی در جهان بوده است.

ایرنا

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار ایرنا از مسکو، ولادیمیمر پوتین در چهاردهمین نشست خبری خود در واکنش به پرسش خبرنگار شبکه اول روسیه در خصوص احتمال وقوع جنگ هسته‌ای در جهان با بیان این مطلب افزود: سامانه بازداشتن مسابقه تسلیحاتی در حال از هم پاچیدن است چرا که آمریکا از پیمان منع موشکی خارج می شود.
رئیس جمهوری روسیه گفت: روسیه در واکنش به این مساله ناچار شده است اقدامات مربوطه را انجام دهد و امروز گفته می‌شود روسیه به برتری در این زمینه رسیده اما این اقدام در جهت حفظ برابری بوده است.
وی با مطرح کردن این پرسش که با خروج آمریکا از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان برد و کوتاه برد و استقرار موشک‌های این کشور در اروپا چه باید کرد؟، اظهار داشت: باید به فکر امنیت خود باشیم.
پوتین ادامه داد: در غرب از امکان استفاده از بمب‌های هسته‌ای کوچک صحبت می‌شود که در ظاهر به کار گرفتن آن ممکن است، اما این امر می‌تواند به فاجعه هسته‌ای منجر شود.

** اقتصاد روسیه به اقتصاد جهانی گره خورده است
رئیس ‌جمهوری روسیه که کنفرانس مطبوعاتی خود را با بیان آمار مربوط به رشد اقتصادی این کشور آغاز کرده بود، افزود: سقوط اقتصاد روسیه با سقوط اقتصاد جهان ارتباط مستقیم دارد.
وی خاطر نشان کرد: روسیه مقصر این رکود نبود و در نتیجه این سقوط، اقتصاد روسیه هم با مشکل مواجه شد؛ امروز برای تامین رشد در کشور، پروژه‌های ملی کلید خورده و اقتصاد وارد مسیر نوآوری شده است.
به گفته وی، برای این منظور مبالغ هنگفتی اختصاص داده می‌شود و بالا بردن مالیات بر ارزش افزوده متوجه کاهش کسری بودجه غیر نفت و گاز است زیرا مازاد درآمدهای بودجه با درآمدهای نفت و گاز ارتباط دارد.
«ضمنا مالیات بر ارزش افزوده در هر مورد بالا برده نمی‌شود و در مورد بسیاری از کالاهای مهم امتیاز در بخش مالیات بر ارزش افزوده حفظ می‌شود.»
رئیس جمهوری روسیه افزود: رشد تورم ماهیت محدود خواهد داشت و بانک مرکزی و دولت هم برای مهار کردن تورم اقدام می‌کنند، این اقدام صحیحی است که درآمدهای بودجه را بالا می‌برد و تعرفه خدمات شهرسازی هم برای خود مردم بالا برده می‌شود.

** با حضور حاکمان ضد روس در اوکراین اختلاف ها ادامه خواهد داشت
رئیس جمهوری روسیه در واکنش به پرسش خبرنگار روزنامه ایزوستیا در خصوص سرنوشت نظامیان اسیر اوکراینی و سرنوشت اتباع بازداشت شده روسیه در آمریکا نیز گفت: ما قبول داریم که اقدام اوکراین تحریک آمیز است اما باعث تقویت شانس رئیس‌جمهور کنونی اوکراین برای پیروزی در انتخابات آینده شده است.
خبرنگار اوکراینی در ادامه از هزینه‌های روسیه در رابطه با منطقه دونباس پرسید و خطاب به پوتین گفت شما از جنگ می‌ترسید ولی دستور شلیک به سوی ملوانان اوکراینی را می‌دهید؟ شرایط مبادله نظامیان و زندانیان سیاسی اوکراین چیست؟ و آیا ممکن است تا زمانی که شما رئیس جمهور روسیه هستید با رئیس جمهوری اوکراین گفت وگویی صورت نگیرد؟
رئیس جمهوری روسیه اظهار داشت: اوکراین منطقه دونباس را از نقطه نظر اقتصادی محاصره کرده و آنها به سوی این افراد که شهروندان اوکراین تلقی می‌شوند شلیک می‌کنند.
وی افزود: ما واقعا به مردم این منطقه کمک های انسان دوستانه می کنیم تا از بین نروند، حل مسائل سیاسی با زور (از طرف اوکراین) محکوم به شکست است.
پوتین ادامه داد: در خصوص روابط نیز باید بگویم موضوع به شخصیت‌ها بستگی ندارد، ما می‌خواهیم در منطقه دونباس صلح برقرار شود؛ اوکراین از شرکای تجاری برجسته روسیه است و روابط آنها طبیعی است، تا وقتی افراد ضد روس در اوکراین حاکم باشند این اوضاع غیر عادی ادامه خواهد یافت بدون اینکه بگویم چه کسی در کرملین نشسته است.

** نباید برخورد خشن با خوانندگان رپ داشت، بی تفاوت هم نباید بود
رئیس جمهوری روسیه در واکنش به پرسشی درخصوص دخالت نهادهای انتظامی در موسیقی و بازداشت خوانندگان 'رپ' و کنترل بر شبکه های اجتماعی هم گفت: جوانان واقعی آنهایی هستند که در جبهه با دشمنان مبارزه می کنند یا جوانان داوطلب؛ آنها تکیه گاه روسیه برای امروز و فردا هستند.
پوتین ادامه داد: مجازات بخاطر بی‌احترامی به پرچم در بسیاری از کشورها وجود دارد و برخی مقررات باید در هر جای دنیا رعایت شوند البته بازداشت خوانندگان رپ واقعا لازم نبود، اما نباید اغماض شود و بگذاریم که مواد مخدر را تبلیغ کنند چرا که این انحطاط جوانان و ملت است.
رئیس جمهوری روسیه ادامه داد: نمی‌شود به این موارد بی تفاوت بود اما در عین حال می توان از طریق دیگری با چنین رفتارهایی مقابله کرد.

**اسکریپال تنها بهانه ای برای تحریم روسیه است/ درخصوص روابط چین و آمریکا صحبت نمی کنم
رئیس جمهوری روسیه در خصوص رویکرد متفاوت آمریکا در خصوص مسمومیت سرگئی اسکریپال در انگلیس و قتل خاشقچی در کنسولگری عربستان در ترکیه، بازداشت تبعه چین در کانادا و استرداد وی به آمریکا و واکنش چین مبنی بر بازداشت متقابل اتباع آمریکا در چین هم گفت: نمی‌خواهم در مورد روابط چین با آمریکا اظهار نظر کنم.
وی افزود: اما روسیه هیچ کسی را بخاطر بهانه ساختگی بازداشت نمی‌کند و قطعا به اتباع خود در خارج از این کشور کمک می‌کند.
رئیس جمهوری روسیه در مورد اسکریپال و خاشقجی هم گفت: خاشقجی کشته شده است اما اسکریپال زنده است، می بینیم که روسیه را به همین دلیل تحریم می‌کنند چرا که اسکریپال تنها بهانه تریم بود و اگر این مساله پیش نمی آمد آنها (آمریکایی ها) به بهانه دیگری روسیه را تحریم می کردند چرا که تنها هدف آنها جلوگیری از پیشرفت روسیه است.

**دفاع پوتین از سیاست داخلی چین
پوتین در خصوص روابط با چین هم گفت: دو کشور توانستند بر مشکلات غلبه کنند و پیشرفت های دو طرف در حوزه بازرگانی نشانه خوبی است، دو کشور به پیشرفت ادامه می‌دهند و در بخش بین‌المللی نیز همکاری نزدیکی دارند و این امر را عامل مثبتی برای امور بین‌المللی می دانند و این مساله به نفع جامع جهانی است.
رئیس جمهوری روسیه از سیاست چین در بخش داخلی هم حمایت کرد و گفت: ثبات داخلی به ادامه توسعه کشورها کمک می‌کند.

**حضور آمریکا در سوریه غیر قانونی است
خبرنگار آمریکایی در مورد اظهارات ترامپ در خصوص پیروزی آمریکا بر داعش و نگرانی روسیه از حضور نظامی آمریکا در سوریه پرسید که رئیس جمهوری روسیه گفت: من در مجموع با ترامپ موافق هستم، ما به داعش در سوریه ضربه محسوسی وارد کردیم و از انتقال این گروه‌ها به دیگر مناطق جلوگیری کردیم، هنوز نگرانی بابت رفتن این افراد به افغانستان یا بازگشت به وطن وجود دارد.
پوتین ادامه داد:آمریکا 17 سال است در افغانستان حضور دارد و هرچند هر سال از خروج از این کشور حرف زده می‌شود اما هنوز خروجی در کار نیست، قطعا خروج نیروها (از سوریه) ممکن است مخصوصا با توجه به اینکه در جهت حل سیاسی و تشکیل کمیته قانون اساسی حرکت شود.
وی گفت: در این بخش نماینده سازمان ملل موضع انتظار پیشه کرده است، اما امیدواریم به مراحل نهایی رسیده باشیم و سال آینده این روند حل سیاسی بحران سوریه آغاز شود و نیازی به حضور نظامیان آمریکایی نباشید چرا که این حضور نا مشروع (غیرقانونی) است.
ادامه دارد..
اروپام ** 1346 **


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

علایم ام اس در زنان چیست؟
یماری مولتیپل اسکلروزیس یا MS یک بیماری خود ایمنی است که مغز و نخاع و سیستم عصبی مرکزی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. زنان بیشتر از مردان دچار این بیماری می‌شوند. طبق اعلام انجمن ام اس، زنان تقریبا سه برابر بیشتر از مردان مستعد ابتلا به ام اس هستند.
پاپایا چیست و چه خواصی دارد؟
آیا می‌دانید پاپایا چیست؟ پاپایا یکی از میوه‌های استوایی و بومی مناطق حاره‌ای آمریکا و مکزیک است و در کشورهای هند، آفریقای جنوبی، سری لانکا و فیلیپین هم پرورش داده می‌شود.
پوره عدس قرمز؛ هم رنگش عالیه هم طعمش!
پوره عدس قرمز یک پیش غذای مناسب است و همچنین به عنوان غذای کودک نیز می توان استفاده کرد.طرز تهیه را در ادامه ببینید.
داستان زندگی ۲۰ کارآفرین برتر کسب‌وکار در قرن اخیر
موفقیت و ثروت، به ندرت با پیروی از قواعد مرسوم و خطر نکردن به دست می‌آید. برعکس، بزرگ‌ترین موفقیت‌ها نصیب کسانی شده است که حاضر بودند بیرون از مرزبندی‌ها حرکت کنند.
ستاره‌هایی که امسال ۵۰ ساله می‌شوند
شاید سال‌ها قبل، سن پنجاه سالگی بسیار زیاد به نظر می‌رسید، اما امروزه این سن تنها یک عدد است.   بسیاری از ستاره‌های جهان با وجود این که وارد دهه ۵۰ زندگی خود شده اند، اما هنوز هم مانند دوران جوانی خود به نظر می‌رسند. ژن خوب و سبک زندگی سالم دو عامل تاثیرگذار بر زیبایی آنهاست.
آیا می‌دانید «ادوپرفیوم» با «ادو تویلت» و «ادوکلن» چه فرقی دارد؟
اگر اهل عطر و ادکلن باشید احتمالا متوجه شده‌اید روی برخی از شیشه‌های عطر نوشته شده ادوپرفیوم (Eau de Perfume)، روی برخی دیگر ادوتویلت (Eau de Toilette) یا شاید هم شاهد واژه فرانسوی ادوکلن (Eau de Cologne) باشید.
تخلیه خشم با شکستن اشیا؟!
راهکار متفاوت چینی‌ها برای غلبه بر خشم در سایت‌های داخلی، خارجی و شبکه‌های اجتماعی بازدید فراوانی داشته است و بعضی افراد با انتشار کامنت‌هایی گفته اند که‌ای کاش از آن‌ها یاد بگیریم و ما هم چنین اتاق‌هایی بسازیم تا شاهد کاهش بروز خشم در سطح جامعه باشیم.
مهارت های ارتباط موثر؛ اعتماد سازی
ارتباط موثر، رابطه‌ای است که در آن، طرف مقابل، پیام شما را با حداکثر دقت ممکن دریافت و درک کند. اکثر متخصصان ارتباطات بخش اصلی (و گاه تمام) مسئولیت ارتباط موثر را بر عهده‌ی ارسال کننده‌ی پیام می‌گذارند. البته این به معنای انکار اهمیت نقش دریافت‌کننده نیست، بلکه تاکیدی بر این امر است که فرستنده‌ی پیام‌ها، مسئولیت دارد از تمام توان خود برای افزایش اثربخشی ارتباط استفاده کند.
رضوی: تیم کی‌روش بالانس است
عباس رضوی از مربیان قدیمی و اسم‌دار فوتبال ایران است که مدتی هم سرمربی استقلال بود.
ستاره کره‌جنوبی کری‌خوانی برای ایران را آغاز کرد
ســـون هیــونگ‌مین، ستاره تیـم ملی فوتبال کره‌جنوبی و باشگاه تاتنهام انگلیس یکی از چهره‌های سرشناس حاضر در جام ملت‌ها به شمار می‌رود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بیانی: فوتبال ایران قابل پیش‌بینی نیست
بازیکن پیشین تیم ملی گفت: اگرچه خط دفاع ما هنوز گلی دریافت نکرده، اما نگران اشتباهات فردی مدافعان تیم ملی هستم.
دوچرخه‌های خودران جای تاکسی‌های اینترنتی را می‌گیرند
به نظر می‌رسد که شرکت اوبر تصمیم گرفته است دوچرخه و اسکوترهای خودران را نیز وارد ناوگان حمل و نقل خود کند.
خصلتی که خداوند آن را دوست دارد
حدیث امام صادق (ع) درباره میانه روی را در اینجا بخوانید.
خبر خوب سایت ازبک برای استقلالی‌ها
سایت چمپیونات ازبکستان نوشت که اسماعیل مهاجم مورد نظر استقلال با تیم ازبک فسخ کرده است.
افتتاح سالن ورزشی اندیمشک پس از ۲۳ سال- استقبال پرشور از جام تختی
رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی از صبح امروز(پنج شنبه) با استقبال بسیار خوب مردم خوزستان در سالن نوساز سروندی اندیمشک آغاز شد.
اعلام حمایت اردوغان از مادورو: برادرم کنارت هستیم
دستور اون به انجام مقدمات دومین نشست با آمریکا
دستور کیم جونگ اون به انجام مقدمات دومین نشست با آمریکا
زمزمه‌هایی درباره اخراج رودی جولیانی شنیده می‌شود
ترامپ حرف خود را پس گرفت
اعلام حمایت اردوغان از مادورو
شورای امنیت برخی از تحریم‌های کره شمالی را لغو کرد
تازه ترین حمله نظامیان هندی به مردم مظلوم کشمیر 3 شهید برجای گذاشت
شکست مذاکرات و تاکید اسرای فلسطینی به ادامه اعتصاب غذا
واکنش فرانسه به رویدادهای سیاسی ونزوئلا