پوتین:خطر جنگ هسته ای در جهان درک نشد

15:22 ۸۹ روز و ۱۱ ساعت پیش ایرنا 161 0
پوتین:خطر جنگ هسته ای در جهان درک نشد

مسکو - ایرنا - رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد که خطر جنگ هسته ای در جهان درک نشده است و از این رو ما شاهد از بین رفتن پیمانی هستیم که سنگ بنای متوقف کردن مسابقه تسلیحاتی در جهان بوده است.

ایرنا

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار ایرنا از مسکو، ولادیمیمر پوتین در چهاردهمین نشست خبری خود در واکنش به پرسش خبرنگار شبکه اول روسیه در خصوص احتمال وقوع جنگ هسته‌ای در جهان با بیان این مطلب افزود: سامانه بازداشتن مسابقه تسلیحاتی در حال از هم پاچیدن است چرا که آمریکا از پیمان منع موشکی خارج می شود.
رئیس جمهوری روسیه گفت: روسیه در واکنش به این مساله ناچار شده است اقدامات مربوطه را انجام دهد و امروز گفته می‌شود روسیه به برتری در این زمینه رسیده اما این اقدام در جهت حفظ برابری بوده است.
وی با مطرح کردن این پرسش که با خروج آمریکا از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان برد و کوتاه برد و استقرار موشک‌های این کشور در اروپا چه باید کرد؟، اظهار داشت: باید به فکر امنیت خود باشیم.
پوتین ادامه داد: در غرب از امکان استفاده از بمب‌های هسته‌ای کوچک صحبت می‌شود که در ظاهر به کار گرفتن آن ممکن است، اما این امر می‌تواند به فاجعه هسته‌ای منجر شود.

** اقتصاد روسیه به اقتصاد جهانی گره خورده است
رئیس ‌جمهوری روسیه که کنفرانس مطبوعاتی خود را با بیان آمار مربوط به رشد اقتصادی این کشور آغاز کرده بود، افزود: سقوط اقتصاد روسیه با سقوط اقتصاد جهان ارتباط مستقیم دارد.
وی خاطر نشان کرد: روسیه مقصر این رکود نبود و در نتیجه این سقوط، اقتصاد روسیه هم با مشکل مواجه شد؛ امروز برای تامین رشد در کشور، پروژه‌های ملی کلید خورده و اقتصاد وارد مسیر نوآوری شده است.
به گفته وی، برای این منظور مبالغ هنگفتی اختصاص داده می‌شود و بالا بردن مالیات بر ارزش افزوده متوجه کاهش کسری بودجه غیر نفت و گاز است زیرا مازاد درآمدهای بودجه با درآمدهای نفت و گاز ارتباط دارد.
«ضمنا مالیات بر ارزش افزوده در هر مورد بالا برده نمی‌شود و در مورد بسیاری از کالاهای مهم امتیاز در بخش مالیات بر ارزش افزوده حفظ می‌شود.»
رئیس جمهوری روسیه افزود: رشد تورم ماهیت محدود خواهد داشت و بانک مرکزی و دولت هم برای مهار کردن تورم اقدام می‌کنند، این اقدام صحیحی است که درآمدهای بودجه را بالا می‌برد و تعرفه خدمات شهرسازی هم برای خود مردم بالا برده می‌شود.

** با حضور حاکمان ضد روس در اوکراین اختلاف ها ادامه خواهد داشت
رئیس جمهوری روسیه در واکنش به پرسش خبرنگار روزنامه ایزوستیا در خصوص سرنوشت نظامیان اسیر اوکراینی و سرنوشت اتباع بازداشت شده روسیه در آمریکا نیز گفت: ما قبول داریم که اقدام اوکراین تحریک آمیز است اما باعث تقویت شانس رئیس‌جمهور کنونی اوکراین برای پیروزی در انتخابات آینده شده است.
خبرنگار اوکراینی در ادامه از هزینه‌های روسیه در رابطه با منطقه دونباس پرسید و خطاب به پوتین گفت شما از جنگ می‌ترسید ولی دستور شلیک به سوی ملوانان اوکراینی را می‌دهید؟ شرایط مبادله نظامیان و زندانیان سیاسی اوکراین چیست؟ و آیا ممکن است تا زمانی که شما رئیس جمهور روسیه هستید با رئیس جمهوری اوکراین گفت وگویی صورت نگیرد؟
رئیس جمهوری روسیه اظهار داشت: اوکراین منطقه دونباس را از نقطه نظر اقتصادی محاصره کرده و آنها به سوی این افراد که شهروندان اوکراین تلقی می‌شوند شلیک می‌کنند.
وی افزود: ما واقعا به مردم این منطقه کمک های انسان دوستانه می کنیم تا از بین نروند، حل مسائل سیاسی با زور (از طرف اوکراین) محکوم به شکست است.
پوتین ادامه داد: در خصوص روابط نیز باید بگویم موضوع به شخصیت‌ها بستگی ندارد، ما می‌خواهیم در منطقه دونباس صلح برقرار شود؛ اوکراین از شرکای تجاری برجسته روسیه است و روابط آنها طبیعی است، تا وقتی افراد ضد روس در اوکراین حاکم باشند این اوضاع غیر عادی ادامه خواهد یافت بدون اینکه بگویم چه کسی در کرملین نشسته است.

** نباید برخورد خشن با خوانندگان رپ داشت، بی تفاوت هم نباید بود
رئیس جمهوری روسیه در واکنش به پرسشی درخصوص دخالت نهادهای انتظامی در موسیقی و بازداشت خوانندگان 'رپ' و کنترل بر شبکه های اجتماعی هم گفت: جوانان واقعی آنهایی هستند که در جبهه با دشمنان مبارزه می کنند یا جوانان داوطلب؛ آنها تکیه گاه روسیه برای امروز و فردا هستند.
پوتین ادامه داد: مجازات بخاطر بی‌احترامی به پرچم در بسیاری از کشورها وجود دارد و برخی مقررات باید در هر جای دنیا رعایت شوند البته بازداشت خوانندگان رپ واقعا لازم نبود، اما نباید اغماض شود و بگذاریم که مواد مخدر را تبلیغ کنند چرا که این انحطاط جوانان و ملت است.
رئیس جمهوری روسیه ادامه داد: نمی‌شود به این موارد بی تفاوت بود اما در عین حال می توان از طریق دیگری با چنین رفتارهایی مقابله کرد.

**اسکریپال تنها بهانه ای برای تحریم روسیه است/ درخصوص روابط چین و آمریکا صحبت نمی کنم
رئیس جمهوری روسیه در خصوص رویکرد متفاوت آمریکا در خصوص مسمومیت سرگئی اسکریپال در انگلیس و قتل خاشقچی در کنسولگری عربستان در ترکیه، بازداشت تبعه چین در کانادا و استرداد وی به آمریکا و واکنش چین مبنی بر بازداشت متقابل اتباع آمریکا در چین هم گفت: نمی‌خواهم در مورد روابط چین با آمریکا اظهار نظر کنم.
وی افزود: اما روسیه هیچ کسی را بخاطر بهانه ساختگی بازداشت نمی‌کند و قطعا به اتباع خود در خارج از این کشور کمک می‌کند.
رئیس جمهوری روسیه در مورد اسکریپال و خاشقجی هم گفت: خاشقجی کشته شده است اما اسکریپال زنده است، می بینیم که روسیه را به همین دلیل تحریم می‌کنند چرا که اسکریپال تنها بهانه تریم بود و اگر این مساله پیش نمی آمد آنها (آمریکایی ها) به بهانه دیگری روسیه را تحریم می کردند چرا که تنها هدف آنها جلوگیری از پیشرفت روسیه است.

**دفاع پوتین از سیاست داخلی چین
پوتین در خصوص روابط با چین هم گفت: دو کشور توانستند بر مشکلات غلبه کنند و پیشرفت های دو طرف در حوزه بازرگانی نشانه خوبی است، دو کشور به پیشرفت ادامه می‌دهند و در بخش بین‌المللی نیز همکاری نزدیکی دارند و این امر را عامل مثبتی برای امور بین‌المللی می دانند و این مساله به نفع جامع جهانی است.
رئیس جمهوری روسیه از سیاست چین در بخش داخلی هم حمایت کرد و گفت: ثبات داخلی به ادامه توسعه کشورها کمک می‌کند.

**حضور آمریکا در سوریه غیر قانونی است
خبرنگار آمریکایی در مورد اظهارات ترامپ در خصوص پیروزی آمریکا بر داعش و نگرانی روسیه از حضور نظامی آمریکا در سوریه پرسید که رئیس جمهوری روسیه گفت: من در مجموع با ترامپ موافق هستم، ما به داعش در سوریه ضربه محسوسی وارد کردیم و از انتقال این گروه‌ها به دیگر مناطق جلوگیری کردیم، هنوز نگرانی بابت رفتن این افراد به افغانستان یا بازگشت به وطن وجود دارد.
پوتین ادامه داد:آمریکا 17 سال است در افغانستان حضور دارد و هرچند هر سال از خروج از این کشور حرف زده می‌شود اما هنوز خروجی در کار نیست، قطعا خروج نیروها (از سوریه) ممکن است مخصوصا با توجه به اینکه در جهت حل سیاسی و تشکیل کمیته قانون اساسی حرکت شود.
وی گفت: در این بخش نماینده سازمان ملل موضع انتظار پیشه کرده است، اما امیدواریم به مراحل نهایی رسیده باشیم و سال آینده این روند حل سیاسی بحران سوریه آغاز شود و نیازی به حضور نظامیان آمریکایی نباشید چرا که این حضور نا مشروع (غیرقانونی) است.
ادامه دارد..
اروپام ** 1346 **


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

یک نفر در حوادث چهارشنبه سوری خوزستان فوت کرد
اهواز – ایرنا – رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی خوزستان گفت: حوادث چهارشنبه سوری در این استان تا کنون، یک فوتی و هفت مصدوم داشته است.
مازندران چهارشنبه سوری نسبتا آرامی را پشت سر گذاشت
ساری - ایرنا - رئیس مرکز اورژانس مازندران با اشاره به کاهش چشمگیر مصدومان ناشی از چهارشنبه سوری امسال به نسبت سالهای اخیر گفت که 44 نفر نفر امشب مصدوم شدند .
پیشروی بطئی سیلاب به داخل شهر گنبد
گنبدکاووس - ایرنا - با طغیان رودخانه گرگانرود در برخی از مناطق حاشیه ای شهر گنبدکاووس در بخش شمالی این شهر، آب نفوذی، به صورت بطئی و بتدریج در حال پیشروی به داخل شهر است.
آسیب دیدگی بیشتر حادثه دیدگان چهارشنبه آخرسال البرز جزیی است
کرج - ایرنا- رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان البرز با بیان اینکه طبق آمار اولیه شمار حادثه دیدگان چهارشنبه آخر سال امسال نسبت به پارسال کاهش نشان می دهد ، گفت: میزان آسیب دیدگی بیشتر این افرادسطحی گزارش شده است.
مصدومان چهارشنبه آخر سال در آذربایجان شرقی به 91 نفر رسید
تبریز- ایرنا - رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: تا ساعت 23 امشب در استان آذربایجان شرقی، 91 نفر در اثر حوادث چهارشنبه سوری مصدوم شدند.
تخلیه روستاهای در معرض سیلاب مازندران ادامه دارد
ساری - ایرنا - معاون عمرانی استاندار مازندران از تخلیه ساکنان چهار روستای در معرض سیلاب استان و اسکان موقت آنان خبر داد و گفت که تخلیه 2 روستای دیگر هم در برنامه قرار دارد.
حوادث چهارشنبه سوری در کرمان 2 مصدوم بر جا گذاشت
کرمان - ایرنا - مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان کرمان گفت: حوادث چهارشنبه آخر سال دراین استان تاکنون 2 مصدومبر جا گذاشته است .
پایتختِ آرام تر به وقت چهارشنبه آخر سال
تهران- ایرنا- جسته گریخته، گهگاه صدای انفجار ترقه ها از کوچه خیابان های پایتخت به گوش می رسد اما این، چیزی از شادی و آرامش شهروندانی که شب چهارشنبه آخر سال را برای پاسداشت یک سنت کهن ایرانی به خیابان آمده اند نمی کاهد.
23 متخلف چهارشنبه سوری در پایتخت بازداشت شدند
تهران- ایرنا- رئیس پلیس پایتخت گفت: 23 نفر که امشب (چهارشنبه سوری) اقدام به مزاحمت برای دیگران و فعالیت مجرمانه کرده بودند در تهران بازداشت شدند.
سیل در خراسان شمالی جان 2 چوپان و 305 راس دام را گرفت
بجنورد - ایرنا- فرمانده انتظامی خراسان شمالی گفت: وقوع سیل در شهرستان مانه و سملقان در غرب این استان دیشب و امروز به مرگ 2 چوپان و تلف شدن 305 راس دام روستاییان و عشایر این منطقه انجامید.

پر بازدید ترین اخبار امروز

یک نفر در حوادث چهارشنبه سوری خوزستان فوت کرد
اهواز – ایرنا – رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی خوزستان گفت: حوادث چهارشنبه سوری در این استان تا کنون، یک فوتی و هفت مصدوم داشته است.
مازندران چهارشنبه سوری نسبتا آرامی را پشت سر گذاشت
ساری - ایرنا - رئیس مرکز اورژانس مازندران با اشاره به کاهش چشمگیر مصدومان ناشی از چهارشنبه سوری امسال به نسبت سالهای اخیر گفت که 44 نفر نفر امشب مصدوم شدند .
پیشروی بطئی سیلاب به داخل شهر گنبد
گنبدکاووس - ایرنا - با طغیان رودخانه گرگانرود در برخی از مناطق حاشیه ای شهر گنبدکاووس در بخش شمالی این شهر، آب نفوذی، به صورت بطئی و بتدریج در حال پیشروی به داخل شهر است.
آسیب دیدگی بیشتر حادثه دیدگان چهارشنبه آخرسال البرز جزیی است
کرج - ایرنا- رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان البرز با بیان اینکه طبق آمار اولیه شمار حادثه دیدگان چهارشنبه آخر سال امسال نسبت به پارسال کاهش نشان می دهد ، گفت: میزان آسیب دیدگی بیشتر این افرادسطحی گزارش شده است.
فراز و نشیب فدراسیون فوتبال در سالی که گذشت
فدراسیون فوتبال روزهای پر فراز و نشیبی را در سال ۹۷ سپری کرد و ضمن رسیدن به عناوین مهم، در بخش‌های مختلفی هم با شکست مواجه شد.
استعفای نظربایف روس ها را هم متعجب کرده است
آلمان به درخواست آمریکا محل نگذاشت
ترامپ: بایدن مردی با ˮآی کیوی پایینˮ است
پوتین با اتحادیه اروپا شوخی ندارد
بوتفلیقه ˮول‌کنˮ قدرت نیست
نامه سناتورهای آمریکایی به پادشاه سعودی
تاریخ انتخابات ریاست جمهوری الجزایردرگفتمان ملی تعیین می شود
زنگ خطر خشکسالی، ایتالیا تنها یک ماه دیگر ذخایر آبی دارد
بودجه جدید دولت انگلیس برای حفاظت از مساجد تبعض آمیز است
تحویل نامه پوتین به اسد