مشکلات مناطق حاشیه ای کیش موردبررسی قرار گرفت

15:49 ۱۸۰ روز و ۱۰ ساعت پیش ایرنا 203 0
مشکلات مناطق حاشیه ای  کیش موردبررسی قرار گرفت

کیش - ایرنا - اعضای شورای شهر، سرپرست شرکت عمران آب و خدمات، و نیروی انتظامی در اقدامی میدانی از مناطق حاشیه ای و حادثه خیز حزیره کیش بازدید و برای حل مشکلات این مناطق تصمیم گیری و چاره جویی کردند.

ایرنا

به گزارش ایرنا در این برنامه میدانی، از نقطه حادثه خیز خیابان خراسان و مناطق حاشیه ای ،کمپ سحر (اقامتگاه کارگری )، شهرک گیلان کیش و روستای باغو مورد بازدید قرار گرفت و پس از گفتگو با اهالی تصمیمات لازم برای حل مشکلات در محل گرفته شد.
این بازدید، باحضور عبدالنبی شرفی رئیس شورای شهر، ایرج شرف زاده سخنگو و
محمدجاسم پور عضور شورای شهر و رئیس خبرگزاری ایرنا انجام شد.
**بازدید از روستای تاریخی باغو:
روستای تاریخی باغو که در ضلع شمالی جزیره کیش واقع شده و به رغم فضای مدرن این جزیره، حال هوای محیط بومی را در کوچه باغها و زندگی روستای خود حفظ کرده و از کم آبی رنج می برد، آخرین ایستگاهی بود که مورد بازدید اعضای شورای شهر و مدیرعامل شرکت آب، عمران و خدمات قرار گرفت.
نشست هیات بازدید کننده و برخی اهالی در ورودی روستا، جوار بنای تاریخی مسجدالنبی (ص) شکل گرفت، مسجدی زیبا با معماری کاملا بومی که ساخت آن به سال ۹۸۱ هجری قمری برمی‌گردد.
روستای تاریخی باغو، به عنوان یکی از سکونتگاههای بومیان جزیره کیش، حالا در انتظار تبدیل شدن به مرکز بومگردی است تا تکمیل کننده حلقه گردشگری این جزیره زیبا باشد.
گرچه خانواده های ساکن در این روستای کم نظیر، هم اکنون از انگشتان دست فراتر نمی رود ،اما معماری سنتی روستا، کوچه باغها،خانه های گلی و آثار تاریخی آن و مهمتر از همه خواست اهالی و بزرگان باغو، همه شرایط را برای تبدیل شدن این روستا به کانون بومگردی فراهم کرده است.
شورای شهر کیش و شرکت عمران و خدمات که نقش شهرداری این جزیره را نیز ایفا می کند در جریان این بازدید برای اجرایی طرح تبدیل روستای باغو به کانون بومگردی حزیره قول مساعدت و همکاری دادند و قرار شد این موضوع با مشارکت سایر بخشهای سازمان منطقه آزاد بویژه بخش گردشگری و مشارکت اهالی این روستا پیگیری و برای تدوین طرح جامع بومگردی اقدامات و مطالعات لازم صورت گیرد.
در جریان این بازدید عبدالنبی شرفی رئیس شورای اسلامی کیش گفت: برخی حاشیه های شهر کیش تا اندازه ای مغفول مانده بود که این شورا مطالبات مردم مناطق را به مسئولان امر منتقل کرد و در جریان بازدید های انجام شده این مطالبات بررسی و مورد توجه قرار گرفت.
وی تبدیل روستای باغو به یک مرکز بومگردی را از جمله مطالبات این روستا ذکر کرد و افزود: این مطالبه با توجه سیاستهای کلی منطقه آزاد مبنی تقویت بخش گردشگری به عنوان محور توسعه جزیره قابل توجه است و می طلبد که با همکاری بخشهای عمرانی و گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش پیگیری و محقق شود.
سرپرست شرکت عمران، آب و خدمات کیش درجریان بازدید از روستای قدیمی باغو و شهرک گیلان کیش، عنوان کرد: از آنجا که باغو یک روستای قدیمی است و اقداماتی که در این منطقه صورت می‌گیرد باید با توجه به فرهنگ و پیشینه این روستا باشد تا و بافت قدیمی و هویتی روستای باغو دستخوش تغییرات نشود
سرپرست شرکت عمران، آب و خدمات در ادامه گفت: در این منطقه خانه‌های قدیمی وجود دارد که می‌توان با هماهنگی حوزه گردشگری سازمان آن‌ها را به کاربری‌های مختلف اقامتی و پذیرایی و به صورت سنتی و بوم‌گردی تبدیل کرد تا مورد استقبال گردشگران و کیشوندان قرار گیرد.
وی در خصوص آب‌رسانی به روستای باغو به عنوان دیگر مطالبه ساکنان آن گفت: آبر‌سانی به این روستا در دست بررسی است و در حال حاضر آب‌رسانی این منطقه به صورت تانکری انجام می شودکه جدای از بحث بهداشت؛ فضای بصری این روستا به دلیل استفاده از تانکرهای بزرگ تحت تأثیر قرار گرفته است.
در این بازدید عبدالنبی شرفی رئیس شورای شهر کیش گفت: به واسطه مجموعه از مطالبات مردمی که در شورای شهر داشتیم و تعامل خوبی که بین ما و کیشوندان وجود دارد، موارد مطرح شده از جانب کیشوندان به اطلاع مسئولان شهری رسید.
وی با بیان اینکه باید به حاشیه شهر بیشتر توجه کرد، افزود: لازم دانستیم به همراهی شرکت عمران، آب و خدمات به این مشکلات این مناطق رسیدگی کنیم. از آن‌جا که روستای باغو ظرفیت خوبی در بحث گردشگری دارد، لازم است که معاونت عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش، شرکت عمران و خدمات و همچنین معاونت گردشگری سازمان به جذابیت های کیش علی الخصوص روستای باغو توجه ویژه ای داشته باشد.
شرفی در خصوص شهرک گیلان کیش نیز گفت: این شهرک زیرنظر پدافند هوایی است و مالکیت آن متعلق به ارتش است اما شرکت عمران، آب و خدمات و نیروی انتظامی همکاری کردند تا جهت رفع مشکلات این شهرک گامهایی برداشته شود.
**بازدید از خیابان خراسان و چاره جویی برای رفع مشکل ترافیکی***
در خصوص اصلاح نقطه حادثه خیز خیابان خراسان که اخیرا شاهد دو حادثه رانندگی بوده، پس از بررسی محل با حضور کارشناس راهنمایی و رانندگی، دستورات لازم از سوی مهندس علی عرب سرپرست شرکت آب، عمران و خدمات کیش جهت اصلاح مشکل ترافیکی این خیابان و ایجاد ایستگاه تاکسی صادر شد.
وی در جریان این بازید با تاکید بر ضرورت بازبینی و روزامد شدن معابر و طرح هندسی محیط شهری گفت: به تناسب پیشرفت و توسعه محیط شهری لازم است برخی اصلاحات و تغییرات برای روزآمدی مبلمان شهری مد نظر قرار گیرد به همین دلیل پیرو درخواست شورای شهر و با توجه به رشد جزیره کیش، افزایش مراکز تجاری و به تبع آن تراکم ترافیکی تصمیماتی برای روزآمد شدن و ظرفیت سازی بیشتر در مسیر خیابان خراسان و شهرک صدف برای رفع مشکلات ترافیکی این منظقه گرفته شد.
سرپرست شرکت آب، عمران و خدمات کیش در پایان بازدید از محل مذکور اعلام کرد: تصمیمات گرفته شده برای اصلاح گره ترافیکی و جلوگیری از وقوع تصادف مجدد در خیابان خراسان بزودی عملیاتی می شود.
همچنین رئیس شورای اسلامی شهر کیش در این خصوص توضیح داد: چندین نقطه در جزیره به عنوان مناطق حادثه خیز به ما گزارش داده شده بود که این موارد شفاهی و کتبی به اطلاع پلیس راهور و شرکت عمران، آب و خدمات رسیده بود و لازم دانستیم که این عزیزان را همراهی کرده و این نقاط را مورد بررسی مجدد قرار داده تا بتوانیم هر چه سریع‌تر از لحاظ اصلاح هندسی و مواردی که از حادثه پیشگیری می‌کند اقدامات لازم را انجام دهیم.

**بازدید از کمپ سحر**
* همچنین در جریان بازید از کمپ سحر( محل اسکان کارگری)، درخواست اهالی و تاکیدات شورای شهر در خصوص رفع مشکل پیاده روها، ایجاد فضای سبز و بازسازی پارک بازی این شهرک از نزدیک بررسی شد و تصمیمات لازم از سوی سرپرست شرکت آب،عمران و خدمات کیش در این زمینه اتخاذ و اعلام شد: موارد خواسته شده، بررسی و بزودی انجام خواهد شد.
کمپ سحر 20 سال قبل، در دو بخش متاهلی و یک بخش مجردی جهت اسکان کارگران منطقه آزاد ساخته شد و حدود 1250 نفر از کارگران فضای سبز و خدمات شهری، حفاظت فیزیکی و کارگران برخی از بازار های جزیره دراین کمپ سکونت دارند.
در پایان این بازدید میدانی، ایرج شرف‌زاده سخنگوی شورای شهر کیش با جمع بندی نقطه نظرات یادآوری کرد: طی شانزده ماه گذشته تعامل بسیار خوبی با سازمان منطقه آزاد کیش برقرار کردیم و به جرأت می‌توان گفت که شرکت عمران، آب و خدمات کیش یکی از بخش‌هایی بوده است که در خصوص مسایل مختلف شهر و شهرنشینی تعامل و همکاری خوبی با ما داشته است.
وی با تقدیر از همکاری مدیریت شرکت عمران، آب و خدمات کیش افزود: شورای شهر یک بازوی اجرایی و مشورتی برای سازمان منطقه آزاد کیش و شرکت عمران، آب و خدمات کیش است که اینگونه بازدیدها نمونه از همکاری بین این نهاد و سازمان منطقه آزاد است/

این بازید میدانی دومین بازید مشترک شورای اسلامی شهر کیش و شرکت عمران، آب و خدمات جزیره از مناطق حاشیه ای و کمتر برخوردارد کیش است.
سامانه 137 شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش، آماده دریافت نظرات، پیشنهادات و انتقادات کیشوندان در حوزه های شهری است.
1339


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

کاهش تسلیحات هسته‌ای در جهان
مرکز پژوهشی بین المللی صلح واقع در سوئد اعلام کرد: با وجود اقدام کشور‌های دارای سلاح هسته‌ای به ارتقای این نوع سلاح‌های کشتار جمعی، اما سلاح هسته‌ای در آینده کاهش خواهد یافت.
ابهام در انتخابی تیم ملی کشتی آزاد- یزدانی و قاسمپور چند بار باید کشتی بگیرند؟
در فاصله ۱۰ روز مانده تا برگزاری رقابت‌های مهم انتخابی تیم ملی کشتی آزاد که قرار است در ۵ وزن برگزار شود، هنوز قانون برگزاری این رقابت ها و اینکه کشتی گیران در چند مبارزه و بر چه اساسی انتخاب می‌شوند، مشخص نشده است.
درخواست داماد ترامپ از ولیعهد سعودی
دو منبع سعودی به وبگاه خبری «میدل‌ایست آی» انگلیس گفته‌اند جرد کوشنر، داماد و مشاور ترامپ از محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی خواسته است که فعلا دست از اعدام‌ بردارد.
صحبت‌های خطیر، مواضع باشگاه بود-منزوی وظیفه مذاکره با وریا و حسینی را برعهده دارد
باشگاه استقلال درباره نقل و انتقالات این باشگاه اطلاعیه صادر کرد.
اردوغان: اعتقادی به مرگ طبیعی مُرسی ندارم
رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه پس از برگزاری نماز میت غیابی محمد مرسی، رئیس‌جمهور سابق مصر در استانبول گفت: «اعتقادی به مرگ طبیعی وی ندارم.»
شاندیزی: آسان‌ترین بازی برای فوتسال ایران سخت‌ترین بازی می‌شود
سرمربی تیم فوتسال زیر ۲۰ سال ایران گفت: بازی با لبنان را خیلی بد شروع کردیم و بچه‌ها بی‌رمق بودند.
انتقاد عربستان از اخوان المسلمین
وزارت خارجه عربستان اعلام کرد: اخوان المسلمین گروهی تروریستی است که نماینده اسلام نبوده و ثبات کشور‌ها را بر هم می‌زند.
صعود امیدهای فوتسال ایران به نیمه‌نهایی آسیا با برتری مقابل لبنان
امیدهای فوتسال ایران با پیروزی برابر لبنان راهی نیمه نهایی مسابقات قهرمانی زیر بیست سال آسیا شدند.
معرفی سرپرست جدید وزارت دفاع آمریکا
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد مارک اسپر، وزیر نیروی زمینی را به عنوان سرپرست جدید وزارت دفاع معرفی می‌کند.
هشدار جدی نخست وزیر عراق به مداخله جویان
عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر عراق اعلام کرد: ما به هیچ کشور منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اجازه نمی‌دهیم که در خاک عراق حضور یابد و بدون توافق با دولت بخواهد علیه کشوری دیگر فعالیت کند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

درخواست داماد ترامپ از ولیعهد سعودی
دو منبع سعودی به وبگاه خبری «میدل‌ایست آی» انگلیس گفته‌اند جرد کوشنر، داماد و مشاور ترامپ از محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی خواسته است که فعلا دست از اعدام‌ بردارد.
چند درصد مردم ایران در سال ۵۶ زیر خط فقر بودند؟
محمد رضا مرندی عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی در نشست تخصصی «نگاهی به کارنامه نظام جمهوری اسلامی ایران در گام اول» که در موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی برگزار شد، گفت: در ارزیابی کارآمدی یک سیستم باید 4 عنصر اهداف، عملکرد، موانع و امکانات مورد توجه قرار گیرند.
کاهش تسلیحات هسته‌ای در جهان
مرکز پژوهشی بین المللی صلح واقع در سوئد اعلام کرد: با وجود اقدام کشور‌های دارای سلاح هسته‌ای به ارتقای این نوع سلاح‌های کشتار جمعی، اما سلاح هسته‌ای در آینده کاهش خواهد یافت.
ابهام در انتخابی تیم ملی کشتی آزاد- یزدانی و قاسمپور چند بار باید کشتی بگیرند؟
در فاصله ۱۰ روز مانده تا برگزاری رقابت‌های مهم انتخابی تیم ملی کشتی آزاد که قرار است در ۵ وزن برگزار شود، هنوز قانون برگزاری این رقابت ها و اینکه کشتی گیران در چند مبارزه و بر چه اساسی انتخاب می‌شوند، مشخص نشده است.
امیدوارم در استقلال بمانم
نورافکن در مورد اینکه فصل بعد در استقلال می‌مانی یا نه، گفت: تا این لحظه که با شما صحبت می‌کنم صحبت‌های با شارلوای بلژیک شده است .
ˮدخانیاتˮ، تهدیدی برای سلامت و رفاه جهانی است
سفر سالانه ۳۰۰ هزار خارجی برای انجام امور درمانی به ایران
وظیفه سختِ وزارت بهداشت در مرزبانی سلامت
واکنش هلال احمر به خبر واردات داروی جعلی سالک و تکذیب آن
نخستین شهرک دارویی کشور در البرز افتتاح شد
تا نیمه نخست ۹۹ نگرانی دارویی نداریم
مشکل‌سازی بیمه‌ها برای بیمارستان‌ها- نسخه نویسی الکترونیک در ۶ استان از اول تیرماه
ایران میزبان 20 میلیون توریسم سلامت در 1400
قلبِ بیمار، تهدیدی برای سلامتِ مغز
رونمایی از 9 قلم دارو امروز ‌در البرز