مشکلات مناطق حاشیه ای کیش موردبررسی قرار گرفت

15:49 ۹۰ روز و ۱۹ ساعت پیش ایرنا 153 0
مشکلات مناطق حاشیه ای  کیش موردبررسی قرار گرفت

کیش - ایرنا - اعضای شورای شهر، سرپرست شرکت عمران آب و خدمات، و نیروی انتظامی در اقدامی میدانی از مناطق حاشیه ای و حادثه خیز حزیره کیش بازدید و برای حل مشکلات این مناطق تصمیم گیری و چاره جویی کردند.

ایرنا

به گزارش ایرنا در این برنامه میدانی، از نقطه حادثه خیز خیابان خراسان و مناطق حاشیه ای ،کمپ سحر (اقامتگاه کارگری )، شهرک گیلان کیش و روستای باغو مورد بازدید قرار گرفت و پس از گفتگو با اهالی تصمیمات لازم برای حل مشکلات در محل گرفته شد.
این بازدید، باحضور عبدالنبی شرفی رئیس شورای شهر، ایرج شرف زاده سخنگو و
محمدجاسم پور عضور شورای شهر و رئیس خبرگزاری ایرنا انجام شد.
**بازدید از روستای تاریخی باغو:
روستای تاریخی باغو که در ضلع شمالی جزیره کیش واقع شده و به رغم فضای مدرن این جزیره، حال هوای محیط بومی را در کوچه باغها و زندگی روستای خود حفظ کرده و از کم آبی رنج می برد، آخرین ایستگاهی بود که مورد بازدید اعضای شورای شهر و مدیرعامل شرکت آب، عمران و خدمات قرار گرفت.
نشست هیات بازدید کننده و برخی اهالی در ورودی روستا، جوار بنای تاریخی مسجدالنبی (ص) شکل گرفت، مسجدی زیبا با معماری کاملا بومی که ساخت آن به سال ۹۸۱ هجری قمری برمی‌گردد.
روستای تاریخی باغو، به عنوان یکی از سکونتگاههای بومیان جزیره کیش، حالا در انتظار تبدیل شدن به مرکز بومگردی است تا تکمیل کننده حلقه گردشگری این جزیره زیبا باشد.
گرچه خانواده های ساکن در این روستای کم نظیر، هم اکنون از انگشتان دست فراتر نمی رود ،اما معماری سنتی روستا، کوچه باغها،خانه های گلی و آثار تاریخی آن و مهمتر از همه خواست اهالی و بزرگان باغو، همه شرایط را برای تبدیل شدن این روستا به کانون بومگردی فراهم کرده است.
شورای شهر کیش و شرکت عمران و خدمات که نقش شهرداری این جزیره را نیز ایفا می کند در جریان این بازدید برای اجرایی طرح تبدیل روستای باغو به کانون بومگردی حزیره قول مساعدت و همکاری دادند و قرار شد این موضوع با مشارکت سایر بخشهای سازمان منطقه آزاد بویژه بخش گردشگری و مشارکت اهالی این روستا پیگیری و برای تدوین طرح جامع بومگردی اقدامات و مطالعات لازم صورت گیرد.
در جریان این بازدید عبدالنبی شرفی رئیس شورای اسلامی کیش گفت: برخی حاشیه های شهر کیش تا اندازه ای مغفول مانده بود که این شورا مطالبات مردم مناطق را به مسئولان امر منتقل کرد و در جریان بازدید های انجام شده این مطالبات بررسی و مورد توجه قرار گرفت.
وی تبدیل روستای باغو به یک مرکز بومگردی را از جمله مطالبات این روستا ذکر کرد و افزود: این مطالبه با توجه سیاستهای کلی منطقه آزاد مبنی تقویت بخش گردشگری به عنوان محور توسعه جزیره قابل توجه است و می طلبد که با همکاری بخشهای عمرانی و گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش پیگیری و محقق شود.
سرپرست شرکت عمران، آب و خدمات کیش درجریان بازدید از روستای قدیمی باغو و شهرک گیلان کیش، عنوان کرد: از آنجا که باغو یک روستای قدیمی است و اقداماتی که در این منطقه صورت می‌گیرد باید با توجه به فرهنگ و پیشینه این روستا باشد تا و بافت قدیمی و هویتی روستای باغو دستخوش تغییرات نشود
سرپرست شرکت عمران، آب و خدمات در ادامه گفت: در این منطقه خانه‌های قدیمی وجود دارد که می‌توان با هماهنگی حوزه گردشگری سازمان آن‌ها را به کاربری‌های مختلف اقامتی و پذیرایی و به صورت سنتی و بوم‌گردی تبدیل کرد تا مورد استقبال گردشگران و کیشوندان قرار گیرد.
وی در خصوص آب‌رسانی به روستای باغو به عنوان دیگر مطالبه ساکنان آن گفت: آبر‌سانی به این روستا در دست بررسی است و در حال حاضر آب‌رسانی این منطقه به صورت تانکری انجام می شودکه جدای از بحث بهداشت؛ فضای بصری این روستا به دلیل استفاده از تانکرهای بزرگ تحت تأثیر قرار گرفته است.
در این بازدید عبدالنبی شرفی رئیس شورای شهر کیش گفت: به واسطه مجموعه از مطالبات مردمی که در شورای شهر داشتیم و تعامل خوبی که بین ما و کیشوندان وجود دارد، موارد مطرح شده از جانب کیشوندان به اطلاع مسئولان شهری رسید.
وی با بیان اینکه باید به حاشیه شهر بیشتر توجه کرد، افزود: لازم دانستیم به همراهی شرکت عمران، آب و خدمات به این مشکلات این مناطق رسیدگی کنیم. از آن‌جا که روستای باغو ظرفیت خوبی در بحث گردشگری دارد، لازم است که معاونت عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش، شرکت عمران و خدمات و همچنین معاونت گردشگری سازمان به جذابیت های کیش علی الخصوص روستای باغو توجه ویژه ای داشته باشد.
شرفی در خصوص شهرک گیلان کیش نیز گفت: این شهرک زیرنظر پدافند هوایی است و مالکیت آن متعلق به ارتش است اما شرکت عمران، آب و خدمات و نیروی انتظامی همکاری کردند تا جهت رفع مشکلات این شهرک گامهایی برداشته شود.
**بازدید از خیابان خراسان و چاره جویی برای رفع مشکل ترافیکی***
در خصوص اصلاح نقطه حادثه خیز خیابان خراسان که اخیرا شاهد دو حادثه رانندگی بوده، پس از بررسی محل با حضور کارشناس راهنمایی و رانندگی، دستورات لازم از سوی مهندس علی عرب سرپرست شرکت آب، عمران و خدمات کیش جهت اصلاح مشکل ترافیکی این خیابان و ایجاد ایستگاه تاکسی صادر شد.
وی در جریان این بازید با تاکید بر ضرورت بازبینی و روزامد شدن معابر و طرح هندسی محیط شهری گفت: به تناسب پیشرفت و توسعه محیط شهری لازم است برخی اصلاحات و تغییرات برای روزآمدی مبلمان شهری مد نظر قرار گیرد به همین دلیل پیرو درخواست شورای شهر و با توجه به رشد جزیره کیش، افزایش مراکز تجاری و به تبع آن تراکم ترافیکی تصمیماتی برای روزآمد شدن و ظرفیت سازی بیشتر در مسیر خیابان خراسان و شهرک صدف برای رفع مشکلات ترافیکی این منظقه گرفته شد.
سرپرست شرکت آب، عمران و خدمات کیش در پایان بازدید از محل مذکور اعلام کرد: تصمیمات گرفته شده برای اصلاح گره ترافیکی و جلوگیری از وقوع تصادف مجدد در خیابان خراسان بزودی عملیاتی می شود.
همچنین رئیس شورای اسلامی شهر کیش در این خصوص توضیح داد: چندین نقطه در جزیره به عنوان مناطق حادثه خیز به ما گزارش داده شده بود که این موارد شفاهی و کتبی به اطلاع پلیس راهور و شرکت عمران، آب و خدمات رسیده بود و لازم دانستیم که این عزیزان را همراهی کرده و این نقاط را مورد بررسی مجدد قرار داده تا بتوانیم هر چه سریع‌تر از لحاظ اصلاح هندسی و مواردی که از حادثه پیشگیری می‌کند اقدامات لازم را انجام دهیم.

**بازدید از کمپ سحر**
* همچنین در جریان بازید از کمپ سحر( محل اسکان کارگری)، درخواست اهالی و تاکیدات شورای شهر در خصوص رفع مشکل پیاده روها، ایجاد فضای سبز و بازسازی پارک بازی این شهرک از نزدیک بررسی شد و تصمیمات لازم از سوی سرپرست شرکت آب،عمران و خدمات کیش در این زمینه اتخاذ و اعلام شد: موارد خواسته شده، بررسی و بزودی انجام خواهد شد.
کمپ سحر 20 سال قبل، در دو بخش متاهلی و یک بخش مجردی جهت اسکان کارگران منطقه آزاد ساخته شد و حدود 1250 نفر از کارگران فضای سبز و خدمات شهری، حفاظت فیزیکی و کارگران برخی از بازار های جزیره دراین کمپ سکونت دارند.
در پایان این بازدید میدانی، ایرج شرف‌زاده سخنگوی شورای شهر کیش با جمع بندی نقطه نظرات یادآوری کرد: طی شانزده ماه گذشته تعامل بسیار خوبی با سازمان منطقه آزاد کیش برقرار کردیم و به جرأت می‌توان گفت که شرکت عمران، آب و خدمات کیش یکی از بخش‌هایی بوده است که در خصوص مسایل مختلف شهر و شهرنشینی تعامل و همکاری خوبی با ما داشته است.
وی با تقدیر از همکاری مدیریت شرکت عمران، آب و خدمات کیش افزود: شورای شهر یک بازوی اجرایی و مشورتی برای سازمان منطقه آزاد کیش و شرکت عمران، آب و خدمات کیش است که اینگونه بازدیدها نمونه از همکاری بین این نهاد و سازمان منطقه آزاد است/

این بازید میدانی دومین بازید مشترک شورای اسلامی شهر کیش و شرکت عمران، آب و خدمات جزیره از مناطق حاشیه ای و کمتر برخوردارد کیش است.
سامانه 137 شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش، آماده دریافت نظرات، پیشنهادات و انتقادات کیشوندان در حوزه های شهری است.
1339


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

فوتبال جهان| بررسی پرداخت پاداش جام جهانی 2018 به تیم منحل‌شده روسی
فوتبال جهان - فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) موضوع پرداخت پاداش جام جهانی ۲۰۱۸ به تیم منحل‌شده روسیه را تحت بررسی قرار دارد.
کشتی فرنگی زیر 23 سال آسیا| نتایج نمایندگان ایران در مسابقات صبح امروز
مسابقات هفت وزن کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال قهرمانی آسیا برگزار شد.
فوتبال جهان| دیک ادووکات: چرچسوف مرد خوبی است اما بلژیک 2 بر صفر برنده می‌شود
فوتبال جهان - دیک ادووکات سرمربی پیشین تیم‌های ملی فوتبال بلژیک و روسیه به پیش‌بینی رویارویی امشب (پنجشنبه) آنها در انتخابی جام ملت‌های اروپا ۲۰۲۰ پرداخت.
والری گازایف: سردار آزمون یک مهاجم عالی و تاثیرگذار است
والری گازایف، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال روسیه و عضو مجلس دومای دولتی این کشور سردار آزمون، مهاجم ایرانی تیم زنیت سن‌پترزبورگ را یک مهاجم عالی و تاثیرگذار دانست.
زینب کبری موسوی: در رویای المپیک هستم
بانوی یخ‌نورد کشورمان گفت: در رویای المپیک هستم و می‌خواهم در بازی‌های زمستانی حضور داشته باشم.
سرمربی فرانسوی تیم طارمی رفتنی شد
کریستین ژورکوف، سرمربی فرانسوی الغرافه قطر تصمیم به جدایی از این تیم گرفته است.
فوتبال جهان|تساوی خانگی آلمان در بازی دوستانه
فوتبال جهان - تیم ملی آلمان در دیداری دوستانه به تساوی رضایت داد.
فوتبال جهان| فسخ قرارداد بازیکن شفیلد یونایتد پس از حرکت نژادپرستانه
فوتبال جهان - تیم شفلید یونایتد انگلیس پس از محرومیت پنج جلسه‌ای بازیکن این تیم به خاطر حرکت نژادپرستانه‌اش تصمیم به فسخ قرارداد او گرفت.
فوتبال جهان|«تودور» سرمربی اودینزه شد
فوتبال جهان - مدافع کروات سابق تیم فوتبال یوونتوس سرمربی اودینزه شد.
فوتبال جهان|توتی سفیر یورو 2020 شد
فوتبال جهان - اسطوره تیم رم سفیر دوره آینده جام ملت‌های اروپا نام گرفت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بازی‌های به یادماندنی (۱)- روزی که بوینس آیرس غرق در شادی شد
پیروزی تیم ملی فوتبال آرژانتین مقابل انگلیس در جام جهانی ۱۹۸۶ مکزیک باعث شد بوینس آیرس غرق در شادی شود.
راهکارهای طب سنتی ایرانی برای رهایی از آلرژی‌های بهار
بهار، فصل روئیدن سبزیجات و میوه‌هایی است که تنوع بیشتری نسبت به خوراکی‌های سایر فصول دارند. مصرف این غذاهای بهاری، می‌تواند بدن انسان را از درون خانه‌تکانی کند و سلامت را به همراه بیاورد.
دیدار اسد و رئیس کمیته صلیب سرخ درباره روابط دوجانبه
دمشق - ایرنا - بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در دیدار رئیس کمیته جهانی صلیب سرخ (ICRC) در خصوص روابط و همکاری های دو جانبه تبادل نظر کرد.
مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه چهارشنبه تا صبح پنجشنبه
تهران- ایرنا- تاکید رهبر انقلاب بر رونق تولید به عنوان راه حل مشکل معیشت مردم ضمن نامگذاری سال 98 به عنوان سال «رونق تولید»، توصیف رئیس جمهوری از سال جدید به عنوان سال مهار تورم و متعادل کردن قیمت ارز در پیام نوروزی، تاکید وزیر خارجه ایران بر اینکه برگزاری جشن نوروز در میانه تحریم ها و فشارهای بی سابقه آمریکا نشان دهنده امیدواری ایرانیان است، تاکید وزیر خارجه آمریکا بر تداوم مذاکرات کشورش با عراق پیرامون تحریم های ضد ایرانی، وعده وزیر خارجه آمریکا و نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای مقابله با حضور ایران در منطقه، تغییر سیاست واشنگتن از خروج همه نظامیان آمریکایی از سوریه به ماندن 400 نظامی در این کشور، مهمترین خبرهای 12 ساعت گذشته ایرنا بود.
٩٧؛ سالی پر از خاطره‌های تکرار نشدنی برای پرسپولیس
سالی که گذشت برای پرسپولیس و هوادارانش خاطره‌ساز شد. شاید هوادارن تیم قرمز پایتخت این سال را هیچ‌وقت از خاطر نبرند چرا که برای‌شان قهرمانی و حضور در فینال آسیا را به همراه داشت.
بایدها و نبایدهای تغذیه‌ای در ایام نوروز
سامانه 1666بیمه سلامت آذربایجان غربی پاسخگوی مشکلات مردم است
اجرای طرح آرامش بهاری در 39 بقعه خراسان شمالی آغاز شد
700 جوان از مراکز شبه خانواده بهزیستی ترخیص شدند
راهکارهای طب سنتی ایرانی برای رهایی از آلرژی‌های بهار
آزادی 100 هزار زندانی در سال 97 کام مردم را شیرین کرد
مصدومان آتش بازی شب نوروز در کردستان به 70نفر رسید
50 کردستانی بر اثر استفاده از مواد آتش زا راهی بیمارستان شدند
طرح تشدید سلامت نوروزی در دامغان در حال اجراست
انفجار مواد آتش زا در کردستان 30 نفر را راهی بیمارستان کرد