مشکلات مناطق حاشیه ای کیش موردبررسی قرار گرفت

15:49 ۲۷ روز و ۱۹ ساعت پیش ایرنا 55 0
مشکلات مناطق حاشیه ای  کیش موردبررسی قرار گرفت

کیش - ایرنا - اعضای شورای شهر، سرپرست شرکت عمران آب و خدمات، و نیروی انتظامی در اقدامی میدانی از مناطق حاشیه ای و حادثه خیز حزیره کیش بازدید و برای حل مشکلات این مناطق تصمیم گیری و چاره جویی کردند.

ایرنا

به گزارش ایرنا در این برنامه میدانی، از نقطه حادثه خیز خیابان خراسان و مناطق حاشیه ای ،کمپ سحر (اقامتگاه کارگری )، شهرک گیلان کیش و روستای باغو مورد بازدید قرار گرفت و پس از گفتگو با اهالی تصمیمات لازم برای حل مشکلات در محل گرفته شد.
این بازدید، باحضور عبدالنبی شرفی رئیس شورای شهر، ایرج شرف زاده سخنگو و
محمدجاسم پور عضور شورای شهر و رئیس خبرگزاری ایرنا انجام شد.
**بازدید از روستای تاریخی باغو:
روستای تاریخی باغو که در ضلع شمالی جزیره کیش واقع شده و به رغم فضای مدرن این جزیره، حال هوای محیط بومی را در کوچه باغها و زندگی روستای خود حفظ کرده و از کم آبی رنج می برد، آخرین ایستگاهی بود که مورد بازدید اعضای شورای شهر و مدیرعامل شرکت آب، عمران و خدمات قرار گرفت.
نشست هیات بازدید کننده و برخی اهالی در ورودی روستا، جوار بنای تاریخی مسجدالنبی (ص) شکل گرفت، مسجدی زیبا با معماری کاملا بومی که ساخت آن به سال ۹۸۱ هجری قمری برمی‌گردد.
روستای تاریخی باغو، به عنوان یکی از سکونتگاههای بومیان جزیره کیش، حالا در انتظار تبدیل شدن به مرکز بومگردی است تا تکمیل کننده حلقه گردشگری این جزیره زیبا باشد.
گرچه خانواده های ساکن در این روستای کم نظیر، هم اکنون از انگشتان دست فراتر نمی رود ،اما معماری سنتی روستا، کوچه باغها،خانه های گلی و آثار تاریخی آن و مهمتر از همه خواست اهالی و بزرگان باغو، همه شرایط را برای تبدیل شدن این روستا به کانون بومگردی فراهم کرده است.
شورای شهر کیش و شرکت عمران و خدمات که نقش شهرداری این جزیره را نیز ایفا می کند در جریان این بازدید برای اجرایی طرح تبدیل روستای باغو به کانون بومگردی حزیره قول مساعدت و همکاری دادند و قرار شد این موضوع با مشارکت سایر بخشهای سازمان منطقه آزاد بویژه بخش گردشگری و مشارکت اهالی این روستا پیگیری و برای تدوین طرح جامع بومگردی اقدامات و مطالعات لازم صورت گیرد.
در جریان این بازدید عبدالنبی شرفی رئیس شورای اسلامی کیش گفت: برخی حاشیه های شهر کیش تا اندازه ای مغفول مانده بود که این شورا مطالبات مردم مناطق را به مسئولان امر منتقل کرد و در جریان بازدید های انجام شده این مطالبات بررسی و مورد توجه قرار گرفت.
وی تبدیل روستای باغو به یک مرکز بومگردی را از جمله مطالبات این روستا ذکر کرد و افزود: این مطالبه با توجه سیاستهای کلی منطقه آزاد مبنی تقویت بخش گردشگری به عنوان محور توسعه جزیره قابل توجه است و می طلبد که با همکاری بخشهای عمرانی و گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش پیگیری و محقق شود.
سرپرست شرکت عمران، آب و خدمات کیش درجریان بازدید از روستای قدیمی باغو و شهرک گیلان کیش، عنوان کرد: از آنجا که باغو یک روستای قدیمی است و اقداماتی که در این منطقه صورت می‌گیرد باید با توجه به فرهنگ و پیشینه این روستا باشد تا و بافت قدیمی و هویتی روستای باغو دستخوش تغییرات نشود
سرپرست شرکت عمران، آب و خدمات در ادامه گفت: در این منطقه خانه‌های قدیمی وجود دارد که می‌توان با هماهنگی حوزه گردشگری سازمان آن‌ها را به کاربری‌های مختلف اقامتی و پذیرایی و به صورت سنتی و بوم‌گردی تبدیل کرد تا مورد استقبال گردشگران و کیشوندان قرار گیرد.
وی در خصوص آب‌رسانی به روستای باغو به عنوان دیگر مطالبه ساکنان آن گفت: آبر‌سانی به این روستا در دست بررسی است و در حال حاضر آب‌رسانی این منطقه به صورت تانکری انجام می شودکه جدای از بحث بهداشت؛ فضای بصری این روستا به دلیل استفاده از تانکرهای بزرگ تحت تأثیر قرار گرفته است.
در این بازدید عبدالنبی شرفی رئیس شورای شهر کیش گفت: به واسطه مجموعه از مطالبات مردمی که در شورای شهر داشتیم و تعامل خوبی که بین ما و کیشوندان وجود دارد، موارد مطرح شده از جانب کیشوندان به اطلاع مسئولان شهری رسید.
وی با بیان اینکه باید به حاشیه شهر بیشتر توجه کرد، افزود: لازم دانستیم به همراهی شرکت عمران، آب و خدمات به این مشکلات این مناطق رسیدگی کنیم. از آن‌جا که روستای باغو ظرفیت خوبی در بحث گردشگری دارد، لازم است که معاونت عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش، شرکت عمران و خدمات و همچنین معاونت گردشگری سازمان به جذابیت های کیش علی الخصوص روستای باغو توجه ویژه ای داشته باشد.
شرفی در خصوص شهرک گیلان کیش نیز گفت: این شهرک زیرنظر پدافند هوایی است و مالکیت آن متعلق به ارتش است اما شرکت عمران، آب و خدمات و نیروی انتظامی همکاری کردند تا جهت رفع مشکلات این شهرک گامهایی برداشته شود.
**بازدید از خیابان خراسان و چاره جویی برای رفع مشکل ترافیکی***
در خصوص اصلاح نقطه حادثه خیز خیابان خراسان که اخیرا شاهد دو حادثه رانندگی بوده، پس از بررسی محل با حضور کارشناس راهنمایی و رانندگی، دستورات لازم از سوی مهندس علی عرب سرپرست شرکت آب، عمران و خدمات کیش جهت اصلاح مشکل ترافیکی این خیابان و ایجاد ایستگاه تاکسی صادر شد.
وی در جریان این بازید با تاکید بر ضرورت بازبینی و روزامد شدن معابر و طرح هندسی محیط شهری گفت: به تناسب پیشرفت و توسعه محیط شهری لازم است برخی اصلاحات و تغییرات برای روزآمدی مبلمان شهری مد نظر قرار گیرد به همین دلیل پیرو درخواست شورای شهر و با توجه به رشد جزیره کیش، افزایش مراکز تجاری و به تبع آن تراکم ترافیکی تصمیماتی برای روزآمد شدن و ظرفیت سازی بیشتر در مسیر خیابان خراسان و شهرک صدف برای رفع مشکلات ترافیکی این منظقه گرفته شد.
سرپرست شرکت آب، عمران و خدمات کیش در پایان بازدید از محل مذکور اعلام کرد: تصمیمات گرفته شده برای اصلاح گره ترافیکی و جلوگیری از وقوع تصادف مجدد در خیابان خراسان بزودی عملیاتی می شود.
همچنین رئیس شورای اسلامی شهر کیش در این خصوص توضیح داد: چندین نقطه در جزیره به عنوان مناطق حادثه خیز به ما گزارش داده شده بود که این موارد شفاهی و کتبی به اطلاع پلیس راهور و شرکت عمران، آب و خدمات رسیده بود و لازم دانستیم که این عزیزان را همراهی کرده و این نقاط را مورد بررسی مجدد قرار داده تا بتوانیم هر چه سریع‌تر از لحاظ اصلاح هندسی و مواردی که از حادثه پیشگیری می‌کند اقدامات لازم را انجام دهیم.

**بازدید از کمپ سحر**
* همچنین در جریان بازید از کمپ سحر( محل اسکان کارگری)، درخواست اهالی و تاکیدات شورای شهر در خصوص رفع مشکل پیاده روها، ایجاد فضای سبز و بازسازی پارک بازی این شهرک از نزدیک بررسی شد و تصمیمات لازم از سوی سرپرست شرکت آب،عمران و خدمات کیش در این زمینه اتخاذ و اعلام شد: موارد خواسته شده، بررسی و بزودی انجام خواهد شد.
کمپ سحر 20 سال قبل، در دو بخش متاهلی و یک بخش مجردی جهت اسکان کارگران منطقه آزاد ساخته شد و حدود 1250 نفر از کارگران فضای سبز و خدمات شهری، حفاظت فیزیکی و کارگران برخی از بازار های جزیره دراین کمپ سکونت دارند.
در پایان این بازدید میدانی، ایرج شرف‌زاده سخنگوی شورای شهر کیش با جمع بندی نقطه نظرات یادآوری کرد: طی شانزده ماه گذشته تعامل بسیار خوبی با سازمان منطقه آزاد کیش برقرار کردیم و به جرأت می‌توان گفت که شرکت عمران، آب و خدمات کیش یکی از بخش‌هایی بوده است که در خصوص مسایل مختلف شهر و شهرنشینی تعامل و همکاری خوبی با ما داشته است.
وی با تقدیر از همکاری مدیریت شرکت عمران، آب و خدمات کیش افزود: شورای شهر یک بازوی اجرایی و مشورتی برای سازمان منطقه آزاد کیش و شرکت عمران، آب و خدمات کیش است که اینگونه بازدیدها نمونه از همکاری بین این نهاد و سازمان منطقه آزاد است/

این بازید میدانی دومین بازید مشترک شورای اسلامی شهر کیش و شرکت عمران، آب و خدمات جزیره از مناطق حاشیه ای و کمتر برخوردارد کیش است.
سامانه 137 شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش، آماده دریافت نظرات، پیشنهادات و انتقادات کیشوندان در حوزه های شهری است.
1339


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

معرفی بهترین خودرو‌های هوشمند و تاریخچه آن‌ها
شما خودرو‌های هوشمند را دوست دارید یا از آن‌ها متنفرید؟ به نظر می‌آید هر کس درباره این خودرو‌ها نظری دارد. برخی از این خودرو‌های فشرده خوششان می‌آید و برخی آن‌ها را مسخره می‌کنند.
بهترین دوربین‌های عکاسی ارزان قیمت DSLR
در دنیای عکاسی هستند کسانی که به دنبال خرید دوربین عکاسی ارزان قیمت و مقرون به صرفه‌اند. به همین منظور در این مطلب می‌خواهیم شما را با لیستی از بهترین دوربین‌های عکاسی DSLR ارزان قیمت سالی که گذشت آشنا کنیم.
173 آموزشکده فنی و حرفه ای در کشور راه اندازی شد
اردبیل - ایرنا - رییس اداره نظارت و بازرسی دانشکده های فنی و حرفه ای کشور گفت: تاکنون 173 آموزشکده و دانشکده فنی و حرفه ای در مقاطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی در مناطق مختلف کشور راه اندازی شده است.
پیکر مطهر یک شهید در کرمانشاه تشییع شد
کرمانشاه - ایرنا - پیکر مطهر سرگرد شهید «جواد مرادی» از شهدای حادثه سقوط هواپیمای ارتش جمهوری اسلامی ، روز پنجشنبه در میان حزن و اندوه مردم کرمانشاه تشییع شد.
برترین های مسابقات بدمینتون بانوان پیشکسوت مشخص شدند
ساری- ایرنا- مسابقات بدمینتون قهرمانی بانوان پیشکسوت کشور و انتخابی تیم ملی، پس از دو روز رقابت چهارشنبه شب با شناخت نفرات برتر در ساری به کار خود پایان داد.
کلانتری: انتقال آب دریای خزر در مرحله مطالعاتی است
ساری-ایرنا- رئیس سازمان محیط زیست کشور گفت: موضوع انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی ( استان سمنان) در مرحله طرح مطالعاتی است.
شکارچی متخلف دستگیر شد
تهران- ایرنا- سرپرست اداره حفاظت محیط زیست فیروزکوه از دستگیری یک شکارچی غیر مجاز و متواری شدن 4 شکارچی متخلف دیگر در حد فاصل منطقه ارجمند تا تنگه واشی خبر داد.
جاده کرج - چالوس لغزنده است
کرج - ایرنا - فرمانده پلیس راه البرز گفت: بارش برف شامگاه چهارشنبه سبب لغزندگی جاده کرج - چالوس شده است.
مصرف گرایی فاکتورهای زیست محیطی را منفی کرد
ساری-ایرنا- رئیس سازمان محیط زیست مصرف گرایی و افزایش جمعیت در کشور را باعث منفی شدن فاکتورهای زیست محیطی در ایران دانست.
برف و باران سطح آزادراه های زنجان را لغزنده کرده است
زنجان – ایرنا – رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: به دلیل بارش برف و باران هم اکنون سطح آزاد راه های زنجان – تبریز و زنجان – قزوین لغزنده و همراه با مه غلیظ است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

راز نگاه مرموز «مونالیزا» فاش شد
بسیاری معتقدند چشم‌های نقاشی «‌مونالیزا» اثر «لئوناردو داوینچی»‌ هنگامی که در سراسر اتاق حرکت می‌کنند آنها را دنبال می‌کند. این پدیده با نام «‌اثر مونالیزا» شناخته شده است اما تحقیقات جدید چنین ادعایی را رد می‌کند.
هشدار  امام رضا (ع) درباره پیروی از هوای نفس
حدیث امام رضا (ع) درباره پیروی از هوای نفس را در اینجا بخوانید.
آشنایی با کارگردانان جشنواره سی و هفتم- «محمدرضا هنرمند» و «سمفونی نهم»
محمدرضا هنرمند متولد سوم مرداد ۱۳۳۲ کارگردان سریال های موفق «زیر تیغ» و «کاکتوس» ۱۶ سال هیچ فیلم سینمایی را جلوی دوربین نبرد تا این که اواخر سال گذشته «سمفونی نهم» را کارگردانی کرد.
«مهران مدیری» در نقش یک شیاد! -عکس
سریال پانزده قسمتی «هیولا» که یک کمدی اجتماعی است به کارگرانی مهران مدیری،‌ نویسندگی پیمان قاسم خانی و امیر برادران و تهیه کنندگی سید مصطفی احمدی برای پخش در شبکه نمایش خانگی تولید می شود.
با شایع ترین انواع کمبود ویتامین و راه‌های رفع این کمبودها آشنا شوید
در این مطلب به تعدادی از شایع‌ترین انواع کمبود ویتامین می‌پردازیم و می‌خواهیم ببینیم چطور می‌توان این کمبودها را از طریق رژیم غذایی برطرف کرد.
طرح ارتقای سلامت غذایی وکاهش آلاینده ها در بوشهر تدوین شد
خدمات پرستاری در بیمارستان خلخال ارتقا می یابد
یک هزار و 89 زن سرپرست خانوار درالبرز بیمه شدند
تیتکانلوی فاروج پایلوت اجرای طرح تحکیم خانواده شد
پرستاری شغلی عجین شده با عشق است
16 مرکز تحقیقات پرستاری به یکدیگر متصل شدند
50 پرستار ایرانشهری تجلیل شدند
مصرف نمک ید دار، هیچ ضرری ندارد
طلای کثیف، ثروتی در کهگیلویه و بویراحمد که دردسرساز می شود
وجود کارت خوان در مطب پزشکان تاثیری در مالیات ندارد