واکنش پوتین به خروج نیروهای آمریکایی از سوریه

15:49 ۲۰۸ روز و ۹ ساعت پیش افکار نیوز 296 0
واکنش پوتین به خروج نیروهای آمریکایی از سوریه

رئیس جمهوری روسیه در کنفرانس مطبوعاتی سالانه خود با یادآوری غیرقانونی بودن حضور آمریکا در سوریه، نسبت به تحقق خروج نظامیان آمریکایی ابراز تردید کرده و گفت: آنها ۱۷ سال است از خارج شدن از افغانستان حرف می‌زنند، ولی هنوز آنجا هستند. ‎

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیهدر کنفرانس مطبوعاتی بزرگ سالانه خود که در حال حاضر در مسکوجریان دارد، تاکید کرد که سیستم کنترل تسلیحات در جهاندر حال فروپاشیدن است، ولی روسیه می‌داند که چطور امنیت خویش را تامین کند.
پوتین هشدار داد که در جهان تمایلات درباره دست کم گرفتن یک فاجعه هسته‌ای افزایش یافته و این مسئله بسیار خطرناک است و افزود: «یکی از مهمترین خطرات فروپاشی سیستم بین المللی بازدارندگی تسلیحاتی است که تصمیم آمریکا برای خارج شدن از پیمان نابودی موشک‌های دارای برد کوتاه و متوسط به همراه دارد. البته در بدترین سناریو، روسیه تمامی امکانات لازم برای دفاع از خویش را در اختیار دارد.»
وی تاکید کرد، اکنون صحبت از خروج آمریکا از پیمان نابودی موشک‌های دارای برد کوتاه و متوسط است، در صورت استقرار موشک‌های برد کوتاه و متوسط در خاکاروپا، روسیه توازن راهبردی را حفظ خواهد کرد. ما امنیت خویش را تامین می‌کنیم، ولی مسلما این وضعیت برای جهان خطرناک است.
رئیس جمهوری روسیه درباره تصمیم آمریکا برای خروج نظامیانش از سوریه نیز با اشاره به اینکه حضور نظامی آمریکا در سوریهغیرقانونی است، گفت: «نمی‌دانم این مسئله تا چه اندازه واقعیت داشته باشد. آنها (آمریکایی‌ها) اکنون 17 سال است که در
افغانستانحضور دارند و هر روز هم اعلام می شود که از این کشور خارج می‌شوند. البته چنین مسئله‌ای ممکن است.»
وی گفت: مسلما آمریکا هم در نابودی تروریست‌ها در سوریه سهم دارد، ولی روسیه ضربات کوبنده‌ای به آنها وارد کرده است.
پوتین با این دیدگاه دونالد ترامپ، همتای آمریکایی خود موافقت کرد که داعش دیگر در سوریه از بین رفته است، ولی این خطر وجود دارد که تروریست‌ها به کشورهای همسایه در منطقه نفوذ کنند.
رهبر روسیه در پاسخ به سئوال دیگری قضیه مسمومیت "سرگئی اسکریپال" کارمند سابق اطلاعاتی روسیه و دخترش در انگلیسرا بهانه‌ای بدست غربی‌ها برای سازمان‌دهی حمله به روسیه ارزیابی کرد و گفت، وی زنده است، ولی تحریم‌ها علیه روسیه  و جنجال بر سر این موضوع همچنان ادامه دارد.
پوتین با یادآوری قتل"جمال قاشقجی" روزنامه‌نگار مخالف عربستان سعودیدر کنسولگری این کشور در استانبول، افزود: «بعد از این حادثه هیچ اقدام محدودکننده‌ای علیه هیچ کس در نظر گرفته نشد و این گویای سیاست دوگانه غرب در برخورد با مسائل است.»
رئیس جمهوری روسیه همچنین تاکید کرد که این کشور خواستار صلح و شکوفایی برای همه جهان، از جمله منطقه دونباس (شرق اوکراین) است و به همین دلیل به ارائه کمک‌‌های موردنیاز مردم این منطقه ادامه خواهد داد.
ولادیمیر پوتین درباره مسئله انتخاباتریاست‌جمهوری در اوکراین نیز گفت، مسئله یک شخص خاص مطرح نیست، بلکه مشکل اصلی برخورد با مردم اوکراین است. وی بار دیگر حادثه در تنگه کرچ را اقدامی تحریک آمیز از سوی اوکراین نامید که با هدف افزایش میزان محبوبیت "پیتر پروشنکو" صورت گرفت.
پوتین یادآور شد، تا زمانی که "روس‌هراس‌ها" قدرت را در اوکراین در دست دارند، روابط روسیه و اوکراین نمی‌تواند تغییر کرده و بهبود یابد و این مسئله به این بستگی ندارد که چه کسی در کرملینباشد.‎
رئیس جمهوری روسیه در پاسخ به سئوال دیگری ابراز امیدواری کرد که پیمان صلح با ژاپن هر چه سریعتر منعقد شود، البته در حال حاضر مسائل امنیتی برای کشور اهمیت بیشتری دارد. وی ابراز تردید کرد که پایگاه‌های نظامی آمریکا در خاک
ژاپنصرفا جنبه تدافعی داشته باشند.
پوتین گفت: «مسلما ما نگران استقرار سامانه‌های دفاع ضدموشکی آمریکایی در اوکیناوا هستیم. این بخشی از توان راهبردی-هسته‌ای آمریکاست که همراه با سامانه‌های تهاجمی کار می‌کنند. ضمن اینکه مردم ساکن این منطقه هم با وجود پایگاه‌های نظامی آمریکایی مخالف هستند.» 
این نخستین کنفرانس مطبوعاتی بزرگ پوتین در این دوره از ریاست جمهوریوی و چهاردهمین آن در کل دوران رهبری او بر روسیه است. در این کنفرانس مطبوعاتی که در مرکز
تجارتبین المللی مسکو جریان دارد، 1702 خبرنگار حضور دارند و این نشست از بسیاری از شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی روسیه بطور مستقیم پخش می‌شود.
بر اساس اطلاعات کاخ کرملین، رئیس جمهوری روسیه در جریان این کنفرانس مطبوعاتی به سئوالات بسیاری در زمینه مسائل اقتصادی، اوضاع بین المللی، روابط روسیه و آمریکا و سایر مسائل پاسخ می‌دهد. به نظر می‌رسد کنفرانس مطبوعاتی امسال پوتین بیشتر از 3 ساعت بطول بیانجامد. رکورد این نشست خبری مربوط به سال 2008 است که 4 ساعت و 40 دقیقه ادامه یافته بود.  
 


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

درهای بوستان‌های جنگلی تا ساعت ۱۲ شب باز است
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهر تهران، ماجرای قطع برق در یکی از بوستان‌های جنگلی را تشریح کرد و گفت: پارک‌های جنگلی تا ساعت ۱۲ شب پذیرای شهروندان هستند.
اعزام ۲۳۶۵ طلبه و مبلغ به مناطق سیل‌زده
نشست قرارگاه فرهنگی حمایت از سیل‌زدگان کشور با ریاست سعید اوحدی رییس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران و باحضور حجت‌الاسلام ارزانی رییس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و حجت‌الاسلام حشمتی معاون سابق قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر اعضا در محل ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری کشور برگزار شد.
اوحدی: طرح «یک قهرمان، یک روستا» برای کمک به سیل‌زدگان اجرا می‌شود
نشست قرارگاه فرهنگی حمایت از سیل‌زدگان کشور با ریاست سعید اوحدی رییس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران و با حضور حجت‌الاسلام ارزانی رییس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و حجت‌الاسلام حشمتی معاون سابق قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر اعضا در محل ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری کشور برگزار شد.
روش تشخیص حقیقت از دروغ
مغالطه یکی از عوامل اصلی برای پوشاندن حقیقت و القاء دروغ ها و گمان های شخصی به دیگران است.
رسولی: شیوه‌نامه بهینه سازی حریم شهرستان تهران قانونی است
سیزدهمین جلسه علنی عادی شورای اسلامی شهرستان تهران (دوره پنجم) صبح امروز با حضور اعضای شورای شهرستان سیدحسن رسولی، شهربانو امانی، ابوالفضل میررفیع، حمیدرضا کروبی و هادی باغبانی، غلامحسین آرام معاون فنی و عمرانی فرمانداری تهران، مجتبی شکری رئیس اداره کل حریم شهرداری تهران و فریدون حیدری شهردار منطقه ۵ تهران در سرای محله کن برگزار شد.
ختم رسیدگی به اتهامات ۱۴ متهم ارزی
نهمین جلسه رسیدگی به اتهامات ۱۴ نفر از متهمان ارزی امروز در شعبه اول دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلال‌گران و مفسدان اقتصادی برگزار شد.
ماجرای نوجوانی که در تقلید از برنامه عصر جدید زندگیش پایان یافت+فیلم
در روزهای اخیر اخباری مبنی بر مرگ نوجوانان 12 ساله بابلی به‌دلیل تقلید از برنامه تلویزیونی عصر جدید شنیده شده و در فضای مجازی دست به دست می‌چرخد، برای پیگیری واقعیت این مسأله به سراغ پدر این نوجوان، مدیرکل پزشکی قانونی مازندران و یکی از کارشناسان مسائل اجتماعی رفتیم.
کاخ سفید: جنگنده‌های اف۳۵ را به ترکیه نمی‌دهیم
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا امروز سه‌شنبه مدعی شد به علت اقدام ترکیه به خرید سامانه دفاع موشکی روسی، واشنگتن جنگنده‌های اف۳۵ را در اختیار آنکارا قرار نخواهد داد.
مسکو: به حمایت از فلسطینی‌ها ادامه می‌دهیم
معاون وزارت خارجه روسیه سه شنبه در مسکو با یکی از مقام‌های ارشد حماس دیدار و گفت‌و‌گو کرد.
چاووش‌اوغلو: اقدامات اروپا علیه ترکیه را جدی نمی‌گیریم
«مولود چاووش اوغلو» وزیر امور خارجه ترکیه روز سه‌شنبه گفت که ترکیه اقدامات اروپا علیه خود را به دلیل عملیات حفاری نزدیک قبرس را جدی نخواهد گرفت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

درهای بوستان‌های جنگلی تا ساعت ۱۲ شب باز است
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهر تهران، ماجرای قطع برق در یکی از بوستان‌های جنگلی را تشریح کرد و گفت: پارک‌های جنگلی تا ساعت ۱۲ شب پذیرای شهروندان هستند.
چراغ اول را چرا خود شما روشن نمی‌کنید، آقای روحانی!
یک روزنامه منتقد، از روحانی خواست خود وی چراغ اول را درباره دوچندان کارکردن برای کشور روشن کند.
واعظ آشتیانی:تفحص مجلس از استقلال و پرسپولیس به کجا رسید؟
واعظ آشتیانی گفت: من از مجلسی‌ها سؤال دارم. بحث تفحص مجلس از استقلال و پرسپولیس به کجا رسید که حالا مصوبه‌ای برای خصوصی‌سازی این باشگاه‌ها صادر می‌کنید؟!
کاخ سفید: جنگنده‌های اف۳۵ را به ترکیه نمی‌دهیم
مسکو: به حمایت از فلسطینی‌ها ادامه می‌دهیم
چاووش‌اوغلو: اقدامات اروپا علیه ترکیه را جدی نمی‌گیریم
نگرانی 6 کشور عربی و غربی درباره لیبی
تأیید صلاحیت رئیس جدید کمیسیون اروپا توسط پارلمان اروپا
صدور روادید برای ایرانیان را در پرتغال متوقف شد
دیدار گریفیتس با رهبر جنبش انصارالله یمن
هدف قرار گرفتن فرودگاه سعودی «جازان» با یک پهپاد
توافق سری تل‌آویو با رام‌الله
محکومیت دخالت نظامی «کشور همسایه» در ادلب توسط الجزایر