چرا در برخی فروشگاه های زنجیره ای گوشت قرمز عرضه نمی شود؟

16:10 ۲۱۱ روز و ۲۰ ساعت پیش ایرنا 277 0
چرا در برخی فروشگاه های زنجیره ای گوشت قرمز عرضه نمی شود؟

تهران- ایرنا- نایب رئیس اتحادیه فروشگاه های زنجیره ای کشور، علت توقف عرضه گوشت تازه گوسفندی و گوشت منجمد گوساله در برخی شعبه های فروشگاه های زنجیره ای در غرب، جنوب و مرکز تهران را درخواست نکردن برخی فروشگاه ها یا محدودیت در سهمیه بندی وزارت صنعت، معدن و تجارت ذکر کرد.

ایرنا

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، مراجعه کنندگان به برخی شعبه های فروشگاه های زنجیره ای در یک هفته گذشته با نبود عرضه گوشت تازه گوسفندی و منجمد گوساله روبرو بودند که با هدف تنظیم بازار وارد کشور شده است.
عرضه گوشت های وارداتی در شبکه های فروشگاهی از چندی پیش آغاز شده اما در پی عرضه گوشت منجمد گوساله (ران و سردست) به قیمت هر کیلوگرم 29 هزار تومان، حاشیه هایی ایجاد شد.
بررسی میدانی خبرنگار ایرنا در یک هفته اخیر، در برخی شعبه های فروشگاه های زنجیره ای در غرب، جنوب و مرکز تهران نشان داد که عرضه این گوشت ها متوقف شده است.
نایب رئیس اتحادیه فروشگاه های زنجیره ای کشور امروز (پنجشنبه) در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: سهمیه های توزیع گوشت بنا به درخواست این فروشگاه ها و براساس سیاست و سهمیه در نظر گرفته شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام می شود.
«منصور عالی پور» افزود: ممکن است فروشگاه ها درخواستی برای دریافت سهمیه خود به وزارت صنعت، معدن و تجارت نداده باشد یا اینکه سهمیه پیش بینی شده از سوی وزارت صنعت محدود بوده است.
این در حالی است که مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام شنبه گذشته در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به تداوم توزیع گوشت منجمد در فروشگاه ها در روزهای پنجشنبه ، جمعه و شنبه اشاره کرد و گفت: «ممکن نیست به فروشگاه ها گوشت داده نشده باشد».
«حمید ورناصری» تصریح کرده بود که در مورد گوشت تازه گوسفندی با توجه به واردات روزانه تا 150 تن، برای فروشگاه ها سهمیه مشخص بود اما در مورد گوشت منجمد گوساله هیچ گونه محدودیتی برای عرضه وجود نداشت.
به گفته وی، جمعه گذشته 100 تن گوشت گرم گوسفندی توزیع شده است و این توزیع تنها منحصر به فروشگاه های زنجیره ای و معدود قصابی هاست که در صورت دریافت گوشت دولتی، اجازه عرضه گوشت آزاد را ندارند.

**عرضه کالا با قیمت و وزن متفاوت در فروشگاه ها صحت ندارد
نائب رئیس اتحادیه فروشگاه های زنجیره ای همچنین درباره شایعه مطرح‌ شده با موضوع تبانی تولیدکنندگان در درج نرخ متفاوت برای فروشگاه‌ها این گونه توضیح داد که «تولید کالا با نرخ های متفاوت برای تولیدکننده نیازمند صرف زمان و هزینه مضاعف است؛ این درحالی است که سازمان ‌های کنترل ‌کننده در بحث کیفیت و کمیت کالا به‌ صورت روزانه به واحدهای تولیدی مراجعه دارند.»
وی تاکید کرد علاوه بر قیمت باید به تاریخ آن‌ها نیز توجه کرد؛ چرا که در برخی روزها مانند چند ماه گذشته، تغییرات قیمتی زیادی در عرضه گوشت وجود داشت.
به گفته عالی پور، کالاها در فروشگاه‌های زنجیره‌ای با سرعت بیشتری نسبت به دیگر عرضه‌کنندگان به فروش می‌رسد و به طور معمول رسوب کالا در مابقی فروشگاه‌ها بیشتر است و خریداران آن‌ها، کالای با تاریخ تولید قدیمی تر‌ را تهیه و مصرف می‌کنند.
وی با بیان این که «هیچ تولیدکننده‌ای کالا و برند (نشان) خود را در زمان واحد با 2 قیمت عرضه نمی‌کند» افزود: فروشگاه‌های زنجیره‌ای جدای از سوپرمارکت‌ها نیستند و تولیدکننده، کالاها را در این فروشگاه‌ ها و سوپرمارکت‌ها به ‌صورت سراسری عرضه می کند.
نایب ‌رئیس اتحادیه فروشگاه‌های زنجیره‌ای در عین حال درباره تخفیف در فروشگاه ها گفت: فروشگاه‌های زنجیره‌ای با حذف واسطه ‌ها در نظام توزیع و کسر سود واسطه‌ ها از هزینه تحمیل‌شده به کالا می‌توانند برای عمده کالاهای موجود، تخفیف های مناسبی را به نفع مشتریان لحاظ کنند.
اقتصام**9132**6984**9189


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

هزینه‌های ۲۰ میلیونی یک دبستان لاکچری +جدول
در حالیکه طبق شهریه مصوب اعلام شده از سوی آموزش‌وپرورش مدارس غیردولتی در دوره ابتدایی تا سقف ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان می‌توانند شهریه دریافت کنند، لیست هزینه‌های یک مدرسه لاکچری در شهر تهران حکایت از ماجرای دیگری دارد.
دردسری جدید برای اهالی رسانه و خبرنگاران
حدود یک ماه از ارسال پیامک تأیید معاونت حمل و نقل برای خبرنگاران واجد شرایط می‌گذرد ولی اهالی رسانه گله‌مند از اخذ عوارض بدون تخفیف هستند و شهرداری هم پاسخ روشنی در این باره نمی دهد.
افزایش آمار شماره گذاری موتورسیکلت در سال 98
برابر آمارها از ابتدای سال جاری حدود ۳۳ هزار و ۷۴۰ دستگاه موتورسیکلت جدید در کشور شماره‌گذاری شده است که این میزان نسبت به سال گذشته ۳۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.
هر ساعت پرواز هلی‌کوپتر چقدر خرج دارد؟
مدیر کل مرکز امداد هوایی امداد و نجات هوایی هلال‌احمر به تشریح هزینه‌های نگهداری و پرواز هر بالگرد اشاره کرد و گفت: در جریان سیل اخیر و در نتیجه آسیب وارد شده به بالگردها از سوی مردم ۶ فروند هلی کوپتر زمین گیر شده است.
آخرین آمار ثبت نام کنندگان در کنکور ارشد
مشاور عالی سازمان سنجش گفت: تعداد ۶۱۵ هزار و ۴۵۲ داوطلب در این آزمون ثبت نام کردند و همچنین تعداد ۴۰ هزار و ۷۶۴ داوطلب در دو کدرشته (رشته‌های شناور) متقاضی شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ شدند.
وضعیت ترافیکی معابر بزرگراهی شهر تهران
سرهنگ رازقی گفت: در مسیر جنوب به شمال بزرگراه یادگار امام (ره) از مرزداران، در مسیر شرق به غرب رسالت از پل صیاد شیرازی و محور غرب به شرق آزادراه از پل غربی با حجم بار ترافیکی صبحگاهی مواجه هستیم.
حناچی: در حال حفظ باغات هستیم
حناچی خاطرنشان کرد: در تاریخ ۱۳ اسفند سال ۹۳ رهبری فرمودند جلوی تخریب باغات را بگیرید و ما خوشحالیم که امروز گزارش بدهیم به مردم که در حال حفظ باغات هستیم و برای این امر یک مصوبه مهم داریم.

پر بازدید ترین اخبار امروز

توقیف نفتکش انگلیسی و موازنه تنش با آمریکا
همه گزینه های امریکا باید به یک گزینه یعنی "پایان تروریسم اقتصادی" علیه ایران تقلیل پیدا کند. ایران کشوری نیست که بنشیند و مجازات اقتصادی مردمش را تماشا کند.
ملت ایران نیازی به تاییدیه اخلاقی آمریکا و اروپا نداشت
این ناعادلانه است که رئیس‌جمهور در چهارمین سالگرد برجام، به جای برداشتن تحریم‌ها بگوید از نظر اخلاقی برنده شدیم.
آمارهای اقتصادی دولت با واقعیت منطبق نیست
یک روزنامه حامی دولت می‌گوید آمارهای اقتصادی روحانی منطبق با واقعیت نیست.
مهمترین ترکیبات غذایی سرطان‌زا و ضد سرطان را بشناسید
عضو هیات علمی انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور برخی ترکیبات غذایی سرطان‌زا و همچنین مواد غذایی دارای بیشترین اثر حفاظتی در برابر بروز سرطان را تشریح کرد.
تداوم هوای گرم در اکثر مناطق کشور
کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به وضعیت جوی گفت: تداوم هوای گرم تا ۳ روز آینده برای اکثر مناطق کشور با توجه به الگوی تابستانه پیش بینی می‌شود.