باند دوم راه های خراسان جنوبی 290 درصد افزایش یافت

15:25 ۶۰ روز و ۱۸ ساعت پیش ایرنا 114 0
باند دوم راه های خراسان جنوبی 290 درصد افزایش یافت

بیرجند - ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: ساخت باند دوم راه های این استان در پنج سال گذشته 290 درصد افزایش داشته است.

ایرنا

به گزارش ایرنا مهدی جعفری روز پنجشنبه در نشست خبری افزود: یکی از سیاست های وزارت راه و شهرسازی در خراسان جنوبی افزایش باند دوم در سطح استان است و از سال 96 تاکنون 167 کیلومتر باند دوم ساخته شده است.
وی با بیان اینکه خراسان جنوبی ششمین استان از نظر طول راه ها است گفت: با این حال اعتبارات برخی استان ها چندین برابر استان خراسان جنوبی است چون براساس جمعیت و درآمد توزیع می شود.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با اشاره به وجود پنج درصد راه های کشور در این استان اظهار داشت: 16 هزار کیلومتر راه داریم که 11 هزار کیلومتر آن آسفالت شده و 539 کیلومتر باند دوم است.
وی راه های اصلی استان را یکهزار و 9 کیلومتر عنوان کرد و افزود: طول راه های فرعی استان سه هزار و 600 کیلومتر و راه آسفالت روستایی 5 هزار و 653 کیلومتر است.
جعفری گفت: 2 هزار کیلومتر راه های شریانی هستند و راه های اصلی 922 کیلومتر بوده که ترانزیت کالا و صادرات از این مسیرها انجام می شود.
وی یادآور شد: برای رسیدن به متوسط کشوری باید طول باندهای دوم استان به 500 کیلومتر افزایش پیدا کرده و 481 کیلومتر هم راه اصلی ساخته شود.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با بیان اینکه باید در استان برای رسیدن به متوسط کشوری 145 کیلومتر آزادراه ساخته شود گفت: با توجه به اینکه هیچگونه آزادراهی تاکنون در استان ساخته نشده است، وزارت راه و شهرسازی این موضوع را پیگیری می کند.
وی سهم اعتباری راه و شهرسازی در اعتبارات سال 97 را بالغ بر 180 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: تاکنون 40 درصد این اعتبارات تخصیص یافته است.
جعفری ادامه داد: اعتبارات ملی برای 18 پروژه، 131 میلیارد تومان و اعتبارات استانی برای 139 پروژه، 53 میلیارد تومان در نظر گرفته شده که 20 میلیارد تومان تاکنون تخصیص پیدا کرده است.
وی گفت: هم اکنون 500 کیلومتر راه روستایی، 470 کیلومتر باند دوم و 200 کیلومتر راه اصلی و فرعی در دست ساخت است.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با بیان اینکه از 10 کریدور اصلی کشور 2 کریدور در این استان واقع شده است افزود: 424 کیلومتر کریدور چابهار - بیرجند - مشهد در محدوده خراسان جنوبی قرار دارد.
وی یادآور شد: 177 کیلومتر از این کریدور معادل 42 درصد به بهره برداری رسیده و 6 پیمانکار نیز مشغول به کار هستند.
جعفری ادامه داد: کریدور بندرعباس - راور - فردوس - مشهد نیز به طول 356 کیلومتر در محدوده خراسان جنوبی است که 188 کیلومتر معادل 53 درصد آن بهره برداری رسیده است.
وی گفت: کریدور از سمت طبس به اصفهان و یزد نیز برای خراسان جنوبی بسیار مهم بوده ولی در کشور جزو کریدورهای درجه 2 محسوب می شود.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با اشاره به 12 پروژه باند دوم در سطح استان اظهار داشت: این پروژه ها به طول یکهزار و 865 کیلومتر کل شهرستان ها را به مرکز استان متصل می کند.
وی افزود: از این میزان 474 کیلومتر در دست اجرا و 511 کیلومتر آسفالت شده است.
جعفری درخصوص برخورداری استان از راه روستایی گفت: از بین 918 روستای بالای 20 خانوار، 829 روستا راه آسفالت دارند و 89 روستا فاقد راه آسفالت هستند.
وی با اشاره به برنامه‌ های راه و شهرسازی خراسان‌ جنوبی برای دهه فجر اضافه کرد: ایجاد 50 کیلومتر راه روستایی و فرعی جزو برنامه‌های اداره کل راه و شهرسازی استان در دهه فجر امسال است.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی مهمترین پروژه ملی در سطح استان را تکمیل راه ماهیرود به مرکز استان فراه افغانستان عنوان کرد و گفت: این راه در افزایش صادرات استان و رونق بخش حمل و نقل استان تاثیر زیادی دارد و در صورت تکمیل، 400 کیلومتر راه ترانزیت کشور به مرکز افغانستان و کشورهای آسیانه میانه کاهش می یابد.
وی ادامه داد: تاکنون 63 کیلومتر از این محور از مرز ماهیرود تا روستای قلعه‌کاه افغانستان آسفالت شده و از این روستا تا مرکز استان فراه که 53 کیلومتر بوده، هنوز باقی مانده اما کارهای زیرسازی در 43 کیلومتر از مسیر باقی مانده، انجام شده است.
جعفری با اشاره به پروژه محور بیرجند - قاین گفت: 55 کیلومتر از این مسیر باقی مانده و مطالبات پیمانکاران 36 میلیارد تومان است.
وی اعتبار موردنیاز برای تکمیل این پروژه را 120 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: با پیگیری های انجام شده از طریق فاینانس داخلی اعتبار آن تامین خواهد شد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان ادامه داد: بانک ملی برای تامین اعتبار مورد نیاز این پروژه اعلام آمادگی کرده و اخیرا فراخوان جذب پیمانکار نیز در روزنامه کشوری به چاپ رسیده است.
وی افزود: علاوه بر این باندهای دوم آزادراه نیز در حال پیگیری است که باید سرمایه گذار مناسب برای اجرای این پروژه جذب شود.
جعفری با اشاره به پروژه راه آهن زاهدان - بیرجند - مشهد نیز گفت: با توجه به ردیف پایین بودجه این پروژه برای بخش بیرجند به ایستگاه یونسی کنسرسیوم گروه ریلی خراسان جنوبی تشکیل شده و قرار است با اخذ وام از صندوق توسعه ملی این پروژه را شروع کنند.
وی ادامه داد: برای ادامه پروژه راه آهن از سمت بیرجند به زاهدان نیز سرمایه گذار خارجی اعلام آمادگی کرده که با توجه به شرایط اقتصادی پیش آمده فعلا این شرکت تاییدیه مالی ارایه نکرده است.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی از انجام مناقصه پروژه راه آهن فردوس خبر داد و گفت: این پروژه به طول 70 کیلومتر به صورت آنتنی به راه آهن مشهد متصل می شود که امیدواریم هفته آینده پس از مشخص شدن پیمانکار کلنگ زنی انجام شود.
9893*3028


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

ارتباطات و فناوری اطلاعات
ارتباطات و فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
دروازه‌بان اسبق استقلال در سکوت خبری پیگیر درمان بیماری‌اش شده و بی‌سر و صدا مراحل شیمی‌درمانی و پرتودرمانی را پشت سر گذاشته و حالا منتظر نتیجه معاینات جدید است.
موراتا: اتلتیکو در لالیگا و CL برای قهرمانی می‌جنگد
آلوارو موراتا، مهاجم اتلتیکو مادرید می‌گوید این تیم تا لحظه آخر پا پس نخواهد کشید و چه در لالیگا و چه در لیگ قهرمانان اروپا با تمام قوا برای قهرمانی تلاش خواهد کرد.
یک رکورد جدید برای لیونل مسی
مهاجم بارسلونا برای یازدهمین فصل پیاپی حداقل ۳۰ گل در یک فصل به ثمر رساند.
ابهام بزرگ پیش روی برانکو و پرسپولیس
در شرایطی مجوز حضور مهدی ترابی در رقابت پرسپولیس و پدیده شهرخودرو در چارچوب جام حذفی صادر شده که این بازیکن یک بار دیگر هم در این مرحله از جام حذفی امسال به میدان رفته‌ است.
حسینی: هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم
دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران گفت: متأسفانه ما هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم و سال گذشته تنها بخشی از آن را دریافت کردیم، البته بسیاری از پاداش‌های دیگرمان که مبلغ خاصی هم نیست نیز عقب‌افتاده است.
پیزارو، مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا شد
مهاجم با تجربه تیم وردربرمن با گلزنی در بازی شنبه شب برابر هرتابرلین به مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا تبدیل شد.
طباطبایی: استقلال مقابل تراکتور برنامه‌ای نداشت
هادی طباطبایی، دروازه‌بان پیشین تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد، این تیم در دیدار مقابل تراکتورسازی برنامه‌ای برای گلزنی‌ نداشته است.
تارتار: جلالی استاد من است و به او اهانت نمی‌کنم
سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم نسبت به سوءتفاهم ایجاد شده برای هواداران نساجی مازندران توضیحاتی را ارائه کرد.
مهاجرانی: انتخاب سرمربی تیم ملی خیلی آسان است
حشمت مهاجرانی، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان می‌گوید که کسی از فدراسیون برای حضور در کمیته فنی با او صحبت نکرده است.
خلیلی: پرسپولیس چند هفته از داوری متضرر شد
سرپرست جدید تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: پرسپولیس در چند هفته از داوری متضرر شده است اما قطعا اشتباهات به دلیل عدم تمرکز و غیر عمد است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تمام تلاشمان را برای رفع مشکلات دانشجویان خارجی خواهیم کرد
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: ما در دانشگاه فردوسی تمام سعی خود را خواهیم کرد که دانشجویان خارجی مشکلی نداشته باشند، اما به هر حال باز هم سختی‌هایی وجود خواهد داشت.
پیکر شهدای ‌تروریستی سیستان و بلوچستان وارد فرودگاه اصفهان شد
‌پیکر شهدای حادثه تروریستی شامگاه گذشته سیستان و بلوچستان به شهر اصفهان رسید.
در اینستای ستاره‌های خارجی؛ کیتی پری ترسناک و نیمار هدفون باز!
در این سری مطالب ما سعی داریم به طور هفتگی گزیده‌ای از عکس‌های چهره‌های محبوبتان را با شما به اشتراک بگذاریم.
بارش های مطلوب و ذخیره سازی خوب آب در گنبدکاووس
گنبدکاووس - ایرنا - بارش های خوب سال زراعی جاری به ذخیره سازی خوب این نزولات آسمانی در چند سد، آب بندان و سه تالاب منطقه گنبدکاووس که اقلیمی نیمه خشک دارد، منجر شده و علاوه بر آن این بارش ها نوید بخش سالی پرمحصول برای کشاورزان این دیار است.
دو جایزه برای «بنفشه افریقایی» از جشنواره وزول
مونا زندی حقیقی با دومین فیلم بلندش «بنفشه افریقایی» که در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت، موفق به کسب دو جایزه از این جشنواره شد.
15میلیارد ریال برای دوربین ثبت تخلف شهری در آذربایجان غربی هزینه می شود
جاده نسیم شمال سال آینده بهسازی می شود
پایان چشم انتظاری برای رفع گره ترافیکی پل سفید
80 درصد ظرفیت بنادر اصلی کشور بدون استفاده مانده است
4 طرح فرودگاهی در بندرعباس آماده بهره برداری است
بخش عمده 40 طرح شاخص استان زنجان در حوزه عمرانی است
استفاده از ظرفیت های گردشگری به اقتصاد منطقه رونق خواهد داد
ظرفیت بنادر تجاری کشور به 234 میلیون تن رسید
57 میلیون یورو برای تکمیل سد چم شیر گچساران تصویب شد
تجهیز ایستگاه های سمنان به پله برقی 45میلیارد ریال نیاز دارد