باند دوم راه های خراسان جنوبی 290 درصد افزایش یافت

15:25 ۱۵۴ روز و ۱۶ ساعت پیش ایرنا 159 0
باند دوم راه های خراسان جنوبی 290 درصد افزایش یافت

بیرجند - ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: ساخت باند دوم راه های این استان در پنج سال گذشته 290 درصد افزایش داشته است.

ایرنا

به گزارش ایرنا مهدی جعفری روز پنجشنبه در نشست خبری افزود: یکی از سیاست های وزارت راه و شهرسازی در خراسان جنوبی افزایش باند دوم در سطح استان است و از سال 96 تاکنون 167 کیلومتر باند دوم ساخته شده است.
وی با بیان اینکه خراسان جنوبی ششمین استان از نظر طول راه ها است گفت: با این حال اعتبارات برخی استان ها چندین برابر استان خراسان جنوبی است چون براساس جمعیت و درآمد توزیع می شود.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با اشاره به وجود پنج درصد راه های کشور در این استان اظهار داشت: 16 هزار کیلومتر راه داریم که 11 هزار کیلومتر آن آسفالت شده و 539 کیلومتر باند دوم است.
وی راه های اصلی استان را یکهزار و 9 کیلومتر عنوان کرد و افزود: طول راه های فرعی استان سه هزار و 600 کیلومتر و راه آسفالت روستایی 5 هزار و 653 کیلومتر است.
جعفری گفت: 2 هزار کیلومتر راه های شریانی هستند و راه های اصلی 922 کیلومتر بوده که ترانزیت کالا و صادرات از این مسیرها انجام می شود.
وی یادآور شد: برای رسیدن به متوسط کشوری باید طول باندهای دوم استان به 500 کیلومتر افزایش پیدا کرده و 481 کیلومتر هم راه اصلی ساخته شود.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با بیان اینکه باید در استان برای رسیدن به متوسط کشوری 145 کیلومتر آزادراه ساخته شود گفت: با توجه به اینکه هیچگونه آزادراهی تاکنون در استان ساخته نشده است، وزارت راه و شهرسازی این موضوع را پیگیری می کند.
وی سهم اعتباری راه و شهرسازی در اعتبارات سال 97 را بالغ بر 180 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: تاکنون 40 درصد این اعتبارات تخصیص یافته است.
جعفری ادامه داد: اعتبارات ملی برای 18 پروژه، 131 میلیارد تومان و اعتبارات استانی برای 139 پروژه، 53 میلیارد تومان در نظر گرفته شده که 20 میلیارد تومان تاکنون تخصیص پیدا کرده است.
وی گفت: هم اکنون 500 کیلومتر راه روستایی، 470 کیلومتر باند دوم و 200 کیلومتر راه اصلی و فرعی در دست ساخت است.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با بیان اینکه از 10 کریدور اصلی کشور 2 کریدور در این استان واقع شده است افزود: 424 کیلومتر کریدور چابهار - بیرجند - مشهد در محدوده خراسان جنوبی قرار دارد.
وی یادآور شد: 177 کیلومتر از این کریدور معادل 42 درصد به بهره برداری رسیده و 6 پیمانکار نیز مشغول به کار هستند.
جعفری ادامه داد: کریدور بندرعباس - راور - فردوس - مشهد نیز به طول 356 کیلومتر در محدوده خراسان جنوبی است که 188 کیلومتر معادل 53 درصد آن بهره برداری رسیده است.
وی گفت: کریدور از سمت طبس به اصفهان و یزد نیز برای خراسان جنوبی بسیار مهم بوده ولی در کشور جزو کریدورهای درجه 2 محسوب می شود.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با اشاره به 12 پروژه باند دوم در سطح استان اظهار داشت: این پروژه ها به طول یکهزار و 865 کیلومتر کل شهرستان ها را به مرکز استان متصل می کند.
وی افزود: از این میزان 474 کیلومتر در دست اجرا و 511 کیلومتر آسفالت شده است.
جعفری درخصوص برخورداری استان از راه روستایی گفت: از بین 918 روستای بالای 20 خانوار، 829 روستا راه آسفالت دارند و 89 روستا فاقد راه آسفالت هستند.
وی با اشاره به برنامه‌ های راه و شهرسازی خراسان‌ جنوبی برای دهه فجر اضافه کرد: ایجاد 50 کیلومتر راه روستایی و فرعی جزو برنامه‌های اداره کل راه و شهرسازی استان در دهه فجر امسال است.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی مهمترین پروژه ملی در سطح استان را تکمیل راه ماهیرود به مرکز استان فراه افغانستان عنوان کرد و گفت: این راه در افزایش صادرات استان و رونق بخش حمل و نقل استان تاثیر زیادی دارد و در صورت تکمیل، 400 کیلومتر راه ترانزیت کشور به مرکز افغانستان و کشورهای آسیانه میانه کاهش می یابد.
وی ادامه داد: تاکنون 63 کیلومتر از این محور از مرز ماهیرود تا روستای قلعه‌کاه افغانستان آسفالت شده و از این روستا تا مرکز استان فراه که 53 کیلومتر بوده، هنوز باقی مانده اما کارهای زیرسازی در 43 کیلومتر از مسیر باقی مانده، انجام شده است.
جعفری با اشاره به پروژه محور بیرجند - قاین گفت: 55 کیلومتر از این مسیر باقی مانده و مطالبات پیمانکاران 36 میلیارد تومان است.
وی اعتبار موردنیاز برای تکمیل این پروژه را 120 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: با پیگیری های انجام شده از طریق فاینانس داخلی اعتبار آن تامین خواهد شد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان ادامه داد: بانک ملی برای تامین اعتبار مورد نیاز این پروژه اعلام آمادگی کرده و اخیرا فراخوان جذب پیمانکار نیز در روزنامه کشوری به چاپ رسیده است.
وی افزود: علاوه بر این باندهای دوم آزادراه نیز در حال پیگیری است که باید سرمایه گذار مناسب برای اجرای این پروژه جذب شود.
جعفری با اشاره به پروژه راه آهن زاهدان - بیرجند - مشهد نیز گفت: با توجه به ردیف پایین بودجه این پروژه برای بخش بیرجند به ایستگاه یونسی کنسرسیوم گروه ریلی خراسان جنوبی تشکیل شده و قرار است با اخذ وام از صندوق توسعه ملی این پروژه را شروع کنند.
وی ادامه داد: برای ادامه پروژه راه آهن از سمت بیرجند به زاهدان نیز سرمایه گذار خارجی اعلام آمادگی کرده که با توجه به شرایط اقتصادی پیش آمده فعلا این شرکت تاییدیه مالی ارایه نکرده است.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی از انجام مناقصه پروژه راه آهن فردوس خبر داد و گفت: این پروژه به طول 70 کیلومتر به صورت آنتنی به راه آهن مشهد متصل می شود که امیدواریم هفته آینده پس از مشخص شدن پیمانکار کلنگ زنی انجام شود.
9893*3028


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

اقتصاد و انرژی
اقتصاد و انرژی

آخرین اخبار

هنر ذوب‌آهن؛ بازگشت در نیم فصل دوم
تیم فوتبال ذوب‌آهن فصل ۹۸-۹۷ را هم مشابه فصل قبل با شروعی بد و سرانجامی خوش به پایان رساند؛ آن‌ها اگر می‌خواهند نیم فصل اول سال بعد را همانند فصول قبل بد شروع نکنند باید از همین حالا به فکر انسجام تیم‌شان باشند.
فائقی: افراد حرفه‌ای از نابسامانی در بلیت‌فروشی درآمد دارند- به تماشاگران احترام نمی‌گذاریم
معاون اسبق تربیت بدنی با اشاره به این که شماره گذاری صندلی ها در ورزشگاه آزادی نیاز به ارتقاء فرهنگی دارد، گفت‌: باید سطح فرهنگی و حقوق شهروندی مردم را ارتقاء دهیم و علاوه بر آن می‌توان با جریمه کردن باشگاه ها هواداران را اجبار به نشستن بر روی صندلی های خود کرد.
کشف دو جمجمه انسان در دربند
دو جمجمه و مقادیری استخوان متعلق به استخوان در ارتفاعات دربند کشف شد.
برگزاری جلسه فوق‌العاده شورای شهر درباره کرایه تاکسی‌ها
دبیر کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران از برگزاری جلسه فوق‌العاده‌ای برای بررسی چرایی افزایش نرخ کرایه تاکسی‌ها خبر داد.
کوچک ترین اشتباه آمریکا نفت را به ۲۰۰ دلار می رساند
در حالی که تنش‌ها در منطقه خاورمیانه بالا گرفته است، برخی از کارشناسان بازار نفت معتقدند که وقوع هرگونه درگیری یا رویارویی نظامی می‌تواند تأثیرات شدیدی بر اقتصاد جهانی به‌دنبال داشته باشد و قیمت نفت را به ۲۰۰ دلار در هر بشکه برساند؛ موضوعی که هیچ‌کدام از کشورهای بزرگ مصرف‌کننده نفت، علاقه‌ای به آن ندارند.
نقاط قوت و ضعف دستورالعمل جدید ارزی بانک مرکزی
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران معتقد است دستورالعمل جدید ارزی بانک مرکزی بخشی از دغدغه‌های بخش خصوصی را پوشش داده اما برای آنکه بتواند تأثیرات مثبتی از خود بر جای گذارد، نیاز به اصلاحات دارد.
خبر خوش برای تولیدکنندگان
معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن تشریح بازنگری‌هایی که در طرح‌ رونق تولید صورت گرفته، از پیش‌بینی پرداخت ۱۴۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به ۳۵ هزار و ۶۱۰ واحد صنعتی طی این طرح در سال جاری خبر داد و اظهار کرد که واحدهای صنعتی در سال جاری مجموعاً به ۷۲۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی نیاز دارند که درخواست پرداخت این مبلغ به بانک مرکزی اعلام شده است.
کنعانی‌مقدم: ˮمعامله قرنˮ ناقص الخلقه به دنیا آمد- از اهداف طرح ترامپ سرکوب جریان مقاومت است
عضو جمعیت دفاع از ملت فلسطین، معامله قرن را طرح خود خوانده رژیم صهیونیستی و آمریکا دانست که با چرغ سبز برخی از کشورهای عربی شکل گرفته است.
دیدار ظریف با سناتور آمریکایی طبق روال قبلی انجام شده است
علیرضا میریوسفی، سخنگوی نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد در پاسخ به خبرهای مربوط به دیدار وزیر امور خارجه ایران با یکی از سناتورهای آمریکایی در صفحه توئیتر خود نوشت: این جلسه طبق روال قبلی که با اعضای کنگره داشتیم، انجام شده است.
سبحانی‌فر: طرح ساماندهی بازار خودرو در بلند مدت در مدیریت بازار موثر خواهد بود
یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که طرح ساماندهی بازار خودرو نمی‌تواند در شرایط کنونی تاثیر بسزایی را در بازار خودرو ایفا کند، گفت‌: آن چه که امروز می‌تواند در مدیریت بازار خودرو موثر باشد، افزایش تولید و رساندن خودرو به دست مصرف کننده واقعی است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

هنر ذوب‌آهن؛ بازگشت در نیم فصل دوم
تیم فوتبال ذوب‌آهن فصل ۹۸-۹۷ را هم مشابه فصل قبل با شروعی بد و سرانجامی خوش به پایان رساند؛ آن‌ها اگر می‌خواهند نیم فصل اول سال بعد را همانند فصول قبل بد شروع نکنند باید از همین حالا به فکر انسجام تیم‌شان باشند.
فائقی: افراد حرفه‌ای از نابسامانی در بلیت‌فروشی درآمد دارند- به تماشاگران احترام نمی‌گذاریم
معاون اسبق تربیت بدنی با اشاره به این که شماره گذاری صندلی ها در ورزشگاه آزادی نیاز به ارتقاء فرهنگی دارد، گفت‌: باید سطح فرهنگی و حقوق شهروندی مردم را ارتقاء دهیم و علاوه بر آن می‌توان با جریمه کردن باشگاه ها هواداران را اجبار به نشستن بر روی صندلی های خود کرد.
بودجه ۷۲ میلیاردی کمیته ملی المپیک-کشتی بالاترین رقم را می‌گیرد
بودجه کمیته ملی المپیک برای سال ۹۸ حدود ۷۲ میلیارد تومان اعلام شد.
ویلموتس دست پر به ایران می‌آید؟
رییس فدراسیون فوتبال توضیحاتی درباره تشکیل اردوی تیم ملی ارائه کرد.
صدور بیش از ۴۵ میلیون کارت ملی هوشمند
سخنگوی سازمان ثبت‌احوال از صدور بیش از ۴۵ میلیون کارت ملی هوشمند در کشور خبر داد.
عملیات اجرایی آسفالت جاده روستایی در کلاله آغاز شد
راه اندازی خط کشتیرانی دریایی چابهار- کراچی ضروری است
180 هزار میلیارد ریال صرف اشتغال زایی در مناطق محروم کشور می شود
ارتباط تلفنی 13 روستای تکاب برقرار شد
90 میلیارد ریال به نقاط حادثه خیز راه های دشتی تخصیص یافت
4150 خانوارچهارمحال و بختیاری مشمول دریافت تسهیلات مسکن شدند
محور ارتباطی بخش منج به بارز لردگان بازگشایی شد
تنها 36 درصد از اعتبارات راهسازی خراسان شمالی تخصیص یافت
پنج روستای خوزستان از شبکه ارتباطی و اینترنت پرسرعت بهره مند شدند
7.5میلیارد ریال برای کفپوش سالن غدیر ارومیه هزینه شد