دریادار خانزادی: تمدن دریایی ایران را احیا می کنیم

15:48 ۳۴ روز و ۲۰ ساعت پیش ایرنا 67 0
دریادار خانزادی: تمدن دریایی ایران را احیا می کنیم

تهران- ایرنا- فرمانده نیروی دریایی ارتش با تاکید بر اینکه تمدن دریایی ایران را احیا خواهیم کرد، گفت: نسل حاضر قرار است برای احیای تمدن دریایی جمهوری اسلامی ایران تاریخ‌ساز شود.

ایرنا

به گزارش ایرنا از اعلام روز پنجشنبه ارتش، امیر دریادار حسین خانزادی در مراسم اختتامیه اولین همایش زوج‌های آسمانی نیروی دریایی ارتش که در مشهد مقدس با اشاره به برخی ویژگی‌های سبک زندگی اسلامی، گفت: آنچه که امروز بخشی از طرح‌های مجموعه عقیدتی سیاسی ارتش را به خود اختصاص داده است، آموزش آموزه‌های دینی در قالب قرآن کریم است.
وی ادامه داد: نخستین کلید آغاز راه برای همه مسلمانان، انس گرفتن با قرآن کریم است که قرائت، فهم و درک و در نهایت عمل به آموزه‌های قرآنی سه گام پیوسته‌ای هستند که در نهایت موجب انس گرفتن با قرآن می‌شود.
فرمانده نیروی دریایی ارتش اظهار کرد: اگر این سه گام در کنار یکدیگر به درستی برداشته شود، شاهد شکل‌گیری رفتاری اسلامی مبتنی بر آموزه‌های دینی برای همه خواهیم بود. زمانی که به این فهم دست یافتیم، مشاهده می‌کنیم که توسل به جستن به آموزه‌های انقلابی دومین کلید آغاز راه برای مسلمانان به ویژه مردم ایران است.
خانزادی با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی در سال 57 خاطر نشان کرد: در 22 بهمن‌ماه سال 57 شاهد وقوع اتفاقی بسیار بزرگ در ایران بودیم که براساس آن انقلاب شکوهمند اسلامی شکل گرفت و طی آن دست همه ایادی استکبار از سرزمین ایران قطع شد.
وی با اشاره به اهمیت موقعیت جمهوری اسلامی ایران برای قدرت‌های دنیا، گفت: مقام معظم رهبری درباره اهمیت جایگاه سرزمینی جمهوری اسلامی ایران فرموده‌اند که «فکر نکنم آنچه باعث اعمال فشار و تحریم‌های 40 ساله بر ایران اسلامی شده، مسائل مربوط به انقلاب، موشک یا انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای است بلکه آنچه مهم است این است که منطقه ما منطقه مهم و استراتژیک است».
فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به برخورداری سرزمین ایران از منابع انرژی، زیرزمینی و موقعیت گذرگاهی و حساس، ادامه داد: امروز بسیاری از استراتژیست‌های بزرگ دنیا منطقه ما را، مرکزِ مرکز (center of center) و به نوعی مرکز دنیا می‌دانند. حال در مرکز دنیا مردم و کشوری به پا خاستند و یک نظام مبتنی بر آموزه‌های دین اسلام را در جهان به عنوان الگو برپا کرده‌اند که این نظام حکومتی می‌تواند برای تمام دنیا الهام‌بخش باشد.
دریادار خانزادی افزود: اگر این نظام حکومتی که پایه آن مردمی است در منطقه موفق باشد که به لطف خدا نیز این گونه است، همواره با تحمیل فشارهای مختلف از سوی دشمنان به خود مواجه خواهد شد؛ ایران اسلامی طی 40 سال قبل با موفقیت بسیاری و با وجود اعمال فشارها و تحریم‌های مختلف از سوی دشمن راه خود را ادامه داده است و دلیل اصلی آن نیز این است که این نظام برپایه آموزه‌های دین اسلام بوده و خاستگاه آن مردم هستند.
وی خاطر نشان کرد: از بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در سال 57 شاهد بودیم که حجم زیادی از حملات دشمنان، انقلاب و ملت ایران طی سال‌های نخست انقلاب بر مملکت وارد شد؛ در آغاز انقلاب که هنوز بسیاری از ساختارهای حکومتی نظیر دولت و نیروهای مسلح آن طور که باید شکل نگرفته بود، با انجام اقداماتی مانند ترور، تحریم و حملات مسلحانه علیه نظام جمهوری اسلامی ایران تلاش بسیاری شد تا این نظام را از مسیر خود باز نگه دارند، اما زمانی که دشمنان مشاهده کردند اقداماتشان کافی نبوده و به نتیجه نرسیده، هشت سال جنگ را بر مردم ایران تحمیل کردند. در این دوران نیز رزمندگان در شرایطی که اکثر کشورهای استکباری دنیا به حمایت از رژیم بعث عراق به پا خاسته بودند آمادگی داشتند هر آنچه که در اختیار دارند را طبق اخلاص بگذارند و پا به عرصه میدان رزم بنهند.
فرمانده نیروی دریایی ارتش با تاکید بر اینکه باید بر اصول و آموزه‌های دینی و آرمان‌های انقلاب اسلامی خود پایبند باشیم، خاطر نشان کرد: هر نظام حکومتی که در جهان شکل می‌گیرد برای آنکه بتواند آرمان‌های خود را تحقق بخشد مجموعه مختلفی برپا می‌کند و امروز یکی از ارزشمندترین این مجموعه‌ها در نظام جمهوری اسلامی ایران مجموعه نیروهای مسلح هستند.
خانزادی با تاکید بر این‌که نسل حاضر نسلی است که قرار است برای احیای تمدن دریایی جمهوری اسلامی ایران تاریخ‌ساز شود، گفت: پیشانی این حرکت تاریخ‌ساز جوانانی هستند که در نیروی مسلح حضور دارند. آنها در صف سربازان ولایت هستند و در این صف نیز خانواده‌هایی که کنارشان هستند نقش بسیار مهمی دارند.
**9612**1601**


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

علایم ام اس در زنان چیست؟
یماری مولتیپل اسکلروزیس یا MS یک بیماری خود ایمنی است که مغز و نخاع و سیستم عصبی مرکزی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. زنان بیشتر از مردان دچار این بیماری می‌شوند. طبق اعلام انجمن ام اس، زنان تقریبا سه برابر بیشتر از مردان مستعد ابتلا به ام اس هستند.
پاپایا چیست و چه خواصی دارد؟
آیا می‌دانید پاپایا چیست؟ پاپایا یکی از میوه‌های استوایی و بومی مناطق حاره‌ای آمریکا و مکزیک است و در کشورهای هند، آفریقای جنوبی، سری لانکا و فیلیپین هم پرورش داده می‌شود.
پوره عدس قرمز؛ هم رنگش عالیه هم طعمش!
پوره عدس قرمز یک پیش غذای مناسب است و همچنین به عنوان غذای کودک نیز می توان استفاده کرد.طرز تهیه را در ادامه ببینید.
داستان زندگی ۲۰ کارآفرین برتر کسب‌وکار در قرن اخیر
موفقیت و ثروت، به ندرت با پیروی از قواعد مرسوم و خطر نکردن به دست می‌آید. برعکس، بزرگ‌ترین موفقیت‌ها نصیب کسانی شده است که حاضر بودند بیرون از مرزبندی‌ها حرکت کنند.
ستاره‌هایی که امسال ۵۰ ساله می‌شوند
شاید سال‌ها قبل، سن پنجاه سالگی بسیار زیاد به نظر می‌رسید، اما امروزه این سن تنها یک عدد است.   بسیاری از ستاره‌های جهان با وجود این که وارد دهه ۵۰ زندگی خود شده اند، اما هنوز هم مانند دوران جوانی خود به نظر می‌رسند. ژن خوب و سبک زندگی سالم دو عامل تاثیرگذار بر زیبایی آنهاست.
آیا می‌دانید «ادوپرفیوم» با «ادو تویلت» و «ادوکلن» چه فرقی دارد؟
اگر اهل عطر و ادکلن باشید احتمالا متوجه شده‌اید روی برخی از شیشه‌های عطر نوشته شده ادوپرفیوم (Eau de Perfume)، روی برخی دیگر ادوتویلت (Eau de Toilette) یا شاید هم شاهد واژه فرانسوی ادوکلن (Eau de Cologne) باشید.
تخلیه خشم با شکستن اشیا؟!
راهکار متفاوت چینی‌ها برای غلبه بر خشم در سایت‌های داخلی، خارجی و شبکه‌های اجتماعی بازدید فراوانی داشته است و بعضی افراد با انتشار کامنت‌هایی گفته اند که‌ای کاش از آن‌ها یاد بگیریم و ما هم چنین اتاق‌هایی بسازیم تا شاهد کاهش بروز خشم در سطح جامعه باشیم.
مهارت های ارتباط موثر؛ اعتماد سازی
ارتباط موثر، رابطه‌ای است که در آن، طرف مقابل، پیام شما را با حداکثر دقت ممکن دریافت و درک کند. اکثر متخصصان ارتباطات بخش اصلی (و گاه تمام) مسئولیت ارتباط موثر را بر عهده‌ی ارسال کننده‌ی پیام می‌گذارند. البته این به معنای انکار اهمیت نقش دریافت‌کننده نیست، بلکه تاکیدی بر این امر است که فرستنده‌ی پیام‌ها، مسئولیت دارد از تمام توان خود برای افزایش اثربخشی ارتباط استفاده کند.
رضوی: تیم کی‌روش بالانس است
عباس رضوی از مربیان قدیمی و اسم‌دار فوتبال ایران است که مدتی هم سرمربی استقلال بود.
ستاره کره‌جنوبی کری‌خوانی برای ایران را آغاز کرد
ســـون هیــونگ‌مین، ستاره تیـم ملی فوتبال کره‌جنوبی و باشگاه تاتنهام انگلیس یکی از چهره‌های سرشناس حاضر در جام ملت‌ها به شمار می‌رود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بیانی: فوتبال ایران قابل پیش‌بینی نیست
بازیکن پیشین تیم ملی گفت: اگرچه خط دفاع ما هنوز گلی دریافت نکرده، اما نگران اشتباهات فردی مدافعان تیم ملی هستم.
دوچرخه‌های خودران جای تاکسی‌های اینترنتی را می‌گیرند
به نظر می‌رسد که شرکت اوبر تصمیم گرفته است دوچرخه و اسکوترهای خودران را نیز وارد ناوگان حمل و نقل خود کند.
خصلتی که خداوند آن را دوست دارد
حدیث امام صادق (ع) درباره میانه روی را در اینجا بخوانید.
خبر خوب سایت ازبک برای استقلالی‌ها
سایت چمپیونات ازبکستان نوشت که اسماعیل مهاجم مورد نظر استقلال با تیم ازبک فسخ کرده است.
افتتاح سالن ورزشی اندیمشک پس از ۲۳ سال- استقبال پرشور از جام تختی
رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی از صبح امروز(پنج شنبه) با استقبال بسیار خوب مردم خوزستان در سالن نوساز سروندی اندیمشک آغاز شد.
منتظر اعلام نظر عراق، برای رسمی شدن مرز سومار هستیم
یادواره های شهدا باید سبک زندگی شهدا را در جامعه نهادینه کند
نگاهی به خروش انقلابیون مشهد در آذر و دی 57
نگاهی به خروش انقلابیون مشهد در آذر و دی ماه 57
مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه شنبه تا صبح یکشنبه
ایستادگی در برابر استکبار پیام چهل ساله ملت ایران است
مسیر دیپلماسی بهترین راه گسترش تعاملات ایران و ترکمنستان است
انقلاب اسلامی در40 سالگی به کمال رسیده است
توسعه روابط با جمهوری آذربایجان اولویت سیاست خارجی ایران است
جشن های چهل سالگی انقلاب باید باشکوه خاص برگزار شود