سوء تفاهم ها در مورد سفر ایرانیان به گرجستان برطرف می شود

15:08 ۸۸ روز و ۶ ساعت پیش ایرنا 160 0
سوء تفاهم ها در مورد سفر ایرانیان به گرجستان برطرف می شود

باکو – ایرنا – «یوسب چاخواشویلی»سفیر گرجستان در ایران گفت : هر گونه سوء تفاهم موجود در مورد سفر شهروندان ایرانی بررسی و برطرف می شود .

ایرنا

به گزارش روز پنجشنبه پایگاه خبری ' آپسنی ' چاخواشویلی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: تنها در ماه نوامبر 17 هزار ایرانی از مرزهای گرجستان تردد کرده اند و در میان آنها به 434 نفر اجازه ورود داده نشده که تعداد چندان زیادی هم نیست .
وی با اشاره به وجود قرارداد لغو ویزا برای شهروندان ایرانی گفت : اتباع ایران می توانند بطور آزاد به گرجستان سفر کنند و آمار موجود نیز حاکی از این واقعیت است .
چاخواشویلی خاطر نشان کرد که امسال نزدیک به 350 هزار نفر شهروند ایرانی به گرجستان سفر کرده اند .
سفیر گرجستان اظهار داشت : در رابطه با حوادث اخیر دو بار در وزارت امور خارجه ایران حضور و درباره روابط دوجانبه و نیز آن سوء تفاهم کوچکی که در مرزهای کشور ما روی داده بود ، توضیح دادم.
چاخواشویلی، همچنین با اشاره به اینکه سفیر ایران در گرجستان نیز با وزیر امور خارجه گرجستان و معاون وی دیدار کرده است گفت : در این دیدار ها مذاکرات اساسی انجام گرفته و طرفین آمادگی کامل برای همکاری و رفع برخی نارسایی های موجود را اعلام کرده اند. .
وی افزود : همه موارد مشخص از طریق مذاکرات بررسی و درآینده هیچ سوء تفاهمی در این زمینه وجود نخواهد داشت.
چاخواشویلی با اشاره به اینکه سفیر ایران در گرجستان نیز نشست خبری در تفلیس برگزار کرده و آمادگی برای همکاری در این زمینه را اعلام کرده است ،گفت: در آینده نزدیک دیدارهای دوجانبه فرماندهان مرزبانی برگزار می شود و هر گونه سوء تفاهم حل و فصل خواهد شد .
سفیر گرجستان گفت : مشکلاتی در رابطه با انتقال مقدار زیادی مواد مخدر از ایران به گرجستان وجود دارد که در این زمینه نیز با طرف ایرانی صحبت شد.
چاخواشویلی گفت : مقامات ایرانی همواره بر حق مسلم گرجستان و مرزبانان آن جهت اجرای قانون تاکید داشتند ولی آنها خواستار احترام و مهربانی بیشتر با گردشگران و بخصوص بانوان ایرانی هستند .
خاورم ** 337** 1579


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

شهرداری تهران مکلف به مناسب سازی معابر برای معلولان شد
تهران- ایرنا- اعضای شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری را مکلف به اختصاص بودجه ای ویژه ای برای مناسب سازی فضاهای شهری برای توان یابان، سالمندان، کودکان و سایر اقشار آسیب‌ پذیر جسمی، حرکتی و ذهنی کردند.
ماجرای «رها» و مددکاری که قربانی شد
تهران-ایرناپلاس-چند روز پیش خبری با عنوان اخراج فاطمه کمرخانی، کارمند یک مراکز وابسته به سازمان بهزیستی ایلام به دلیل افشاگری و رسانه‌ای کردن موضوع ازدواج «رها»، دختر 11ساله ایلامی با مرد 50ساله در فضای مجازی منتشرشد؛ خبری که حساسیت افکار عمومی را برانگیخت و واکنش‌های زیادی داشت.
نخبه گرایی،جمهوریت و افزایش مشارکت  رویکرد لایحه جامع انتخابات
اصفهان- ایرنا - نخبه گرایی، جمهوریت و تجمیع قوانین و مردمی کردن رقابت از ویژگی های لایحه جامع انتخابات است که به اعتقاد کارشناسان حاضر در میزگرد ایرنا اصفهان، این رویکرد موجب افزایش مشارکت مردم و تثبیت و اقتدار بیش از پیش جمهوری اسلامی می شود.
برگزاری رقابت های ورزش کارگری در کشور افزایش یافته است
یاسوج- ایرنا- رئیس فدراسیون ورزش کارگری گفت: برگزاری رقابت های ورزشی کارگری در کشور با 70 مورد رقابت نسبت به سال های گذشته افزایش و رکورد شکنی داشته است.
ظرفیت پتروشیمی کشور به 90 میلیون تن افزایش می یابد
گچساران- ایرنا- معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران گفت: با بهره برداری از واحدهای در حال ساخت ، ظرفیت تولیدات پتروشیمی کشور تا پایان دولت دوازدهم به 90 میلیون تن می رسد.
بیانیه گام دوم انقلاب راهکار مقابله با جنگ نرم است
تبریز- ایرنا - رئیس ستاد مشترک و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه هدف دشمنان از جنگ نرم، تسلط بر مغز جوانان کشور است؛ گفت: بیانیه گام دوم انقلاب که توسط رهبر معظم انقلاب صادر شده راهکار مقابله با جنگ نرم است.
مدیریت منابع، شاه کلید بهره وری آب در مازندران
ساری - ایرنا - مدیریت منابع، مصرف و بهره وری بهینه آب با فرهنگ سازی و نیز استفاده از مبانی علمی، شاه کلید خروج از کم آبی در کشور و مازندران اعلام شد، مقوله ای که امروز بار دیگر اساتید دانشگاه ها در همایش راهبردهای مصرف بهینه آب در بخش کشاورزی در ساری مورد توجه قرار دادند.
تعلیق پروازهای تابان به بجنورد تا 3 ماه دیگر ادامه می یابد
بجنورد - ایرنا- مدیر روابط عمومی فرودگاه بجنورد گفت: تعلیق پروازهای شرکت هواپیمایی تابان به فرودگاه مرکز استان خراسان شمالی ممکن است تا سه ماه دیگر ادامه یابد.
تشکیل جبهه مشترک بین ادیان ابراهیمی ضروری است
مشهد - ایرنا - مدیر حوزه های علمیه کشور گفت: تشکیل جبهه مشترک ایمانی، فرهنگی و علمی میان ادیان ابراهیمی برای پیوند بین پیروان آنها ضروری است.
مراکز معاینه فنی تهران در ایام نوروز نوبتی دایر است
تهران- ایرنا- مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران اعلام کرد: مراکز معاینه فنی در ایام نوروز (به جز روزهای تعطیل اول و سیزدهم فروردین) به صورت نوبتی دایر است و در سایر روزهای عادی طبق ساعات اداری در صبح و عصر فعالیت خواهد داشت.