استانهای دیگر اجازه تصیمیم گیری برای چهارمحال و بختیاری ندارند

15:03 ۲۹ روز و ۹ ساعت پیش ایرنا 67 0
استانهای دیگر اجازه تصیمیم گیری برای چهارمحال و بختیاری ندارند

شهرکرد- ایرنا- نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس با اشاره به اجرای پروژه راه آهن اصفهان - شهرکرد - اهواز بدون ایجاد ایستگاه در شهرکرد نفعی برای ما ندارد و خارج از توجیه اقتصادی است، گفت: به استانهای دیگر هم اجازه نمی دهیم که با اجرای این پروژه برای ما تصمیم گیری کنند.

ایرنا

به گزارش ایرنا، اردشیر نوریان روز پنجشنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه چهارمحال و بختیاری با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل گفت: در صورتی که راه آهن سراسری اصفهان - شهرکرد - اهواز بدون ایستگاه مناسب در شهرکرد اجرا شود، نفع آن تنها برای استان های دیگر مانند اصفهان و خوزستان خواهد بود.
وی تاکید کرد: پروژه راه آهن برای شهرکرد از مساله آب نیز حیاتی تر است، ضمن آنکه قیم مآبی برای چهارمحال و بختیاری بس است و دیگر اجازه نمی دهیم استان های دیگر برای روند و چگونگی اجرای پروژه های این استان تصمیم گیری کنند.
نوریان تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی نتیجه مذاکرات با شرکت کره ای مبنی برای سرمایه گذاری خارجی در اجرای راه آهن سراسری اصفهان - شهرکرد - اهواز را ارائه دهد.
وی همچنین به اهمیت توسعه راه ها و زیرساخت های چهارمحال و بختیاری اشاره کرد و گفت: با 10 درصد هزینه احداث بزرگراه در سایر استان های کشور می توان تمامی مشکلات راه های روستایی شهرستان های شهرکرد، سامان و بن در این استان را رفع کرد.
نماینده مردم شهرستان های شهرکرد، سامان و بن در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مردم روستاهای چهارمحال و بختیاری برای اجرای پروژه های حوزه راه های ارتباطی آمادگی مشارکت 50 درصدی دارند.
نماینده مردم شهرستان های اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: در اجرای راه آهن سراسری اصفهان - شهرکرد - اهواز توجه ویژه به مرکز چهارمحال و بختیاری ضرورت دارد، ضمن آنکه پیش بینی مسیر آنتنی برای شهرکرد در این طرح مناسب نیست.
علی کاظمی باباحیدری تاکید کرد: باید یکی از ایستگاه های اصلی مرتبط با طرح راه آهن سراسری اصفهان -شهرکرد - اهواز در شهرکرد استقرار یابد.
وی تصریح کرد: پروژه اتصال کریدور شمال به جنوب کشور در قالب جاده بندر به بندر از مسیر چهارمحال و بختیاری که در دولت اصلاحات آغاز شد، در میان راه دچار انحراف مسیر شد.
وی یادآور شد: احیاء این پروژه و اتصال قطعه مغفول مانده در این طرح مورد توجه مسئولان مرتبط در وزارت راه و شهرسازی باشد.
نماینده مردم شهرستان های اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: استاندارد سازی برخی جاده های چهار خطه در چهارمحال و بختیاری مانند جاده فارسان – باباحیدر در دستور کار قرار گیرد.
وی گفت: وزارت راه و شهرسازی در اجرای طرح های توسعه راه های ارتباطی کشور افق بلند مدت 100 ساله داشته باشد.
کاظمی باباحیدری تاکید کرد: توسعه محور ارتباطی شهرکرد - شلمزار - خوزستان و همچنین تسریع در حفر و بهره برداری از تونل چری، هونی و زره چهارمحال و بختیاری اولویت داده شود.
نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: چهارمحال و بختیاری بلحاظ موقعیت جغرافیایی در مسیر ترانزیتی شمال به جنوب کشور و ارتباط با جاده های بین المللی نقش مهمی دارد.
خدیجه ربیعی فرادنبه تصریح کرد: با توجه به قراگیری طرح های مادر مانند فولاد، پتروشیمی، سیمان و سایر صنایع بزرگ در چهارمحال و بختیاری تسریع در اجرا و بهره برداری از طرح راه آهن سراسری اصفهان - شهرکرد - اهواز با اولویت توجه به مرکز استان ضروری است.
وی یادآور شد: اجرای طرح کمربندی شمال بروجن به طول 9 کیلومتر می تواند در کاهش ترافیک مسیر و ساماندهی تردد روزانه 30 هزار خودرو از مسیر ارتباطی شهرکرد - لردگان - اهواز نقش آفرینی کند.
ربیعی فرادنبه اظهار داشت: تکمیل جاده چهار خطه شهرکرد – بروجن – لردگان به ویژه 11 کیلومتر واقع در قطعه شهرکرد – بروجن باید با اولویت و سرعت بیشتری اجرایی و بهره برداری شود.
وی افزود: توسعه سه راهی بروجن – گندمان – بلداجی به شلمزار واقع در مسیر ارتباطی شهرستان های بروجن و کیار در جاده چهارمحال و بختیاری تا خوزستان از خواسته های مهم مردم است.
نماینده مردم شهرستان لردگان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: عملیات اجرایی محور اتباطی شهرکرد – بروجن – لردگان در زمان فعالیت مجلس ششم به طول 170 کیلومتر آغاز شد.
محمد خالدی تاکید کرد: حفر تونل و احداث پل کره بس در این مسیر ارتباطی از مهمترین اولویت های ارتقای جاده و تسریع در روند توسعه ای چهارمحال و بختیاری محسوب می شود.
وی افزود: ادامه این مسیر و احداث آزادراه لردگان – اهواز به طول 30 کیلومتر با مشارکت بخش خصوصی، چهار خطه شده جاده گوشکی – فلارد به طول 30 کیلومتر، 2 بانده شدن محور ارتباطی فلارد – لردگان و حفر تونل 400 متری و حذف گردنه چهار طاق از مهمترین نیازهای زیرساختی در حوزه راه های شهرستان لردگان است.
خالدی توسعه راه های روستایی را ضروری اعلام و تصریح کرد: جاده های روستایی دهستان های میلاس، ارمند، اوره، بارز و پشت کوه فلارد شهرستان لردگان با افزون بر 100 هزار نفر جمعیت برابر نیمی از جمعیت شهرستان لردگان هنوز آسفالت نشده است.
وی یادآور شد: تحقق خواسته های نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی باید در قالب طرح های علمی هر چه سریع تر اجرایی شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور نیز گفت: تا پایان دولت دوازدهم تمامی مراکز استان های کشور به شبکه ریلی متصل می شود.
خیرالله خادمی تاکید کرد: جانمایی ایستگاه راه آهن حسن آباد اصفهان به چهارمحال و بختیاری برای نزدیک ترین نقطه به کانون جمعیتی شهرکرد بررسی و اصلاح شده است.
وی اظهار داشت: البته هنوز برای ایستگاه های مرتبط با طرج سراسری راه آهن اصفهان – شهرکرد – اهواز تصمیمی گرفته نشده است.
خادمی تصریح کرد: براساس برآوردهای صورت گرفته کارشناسی به طور یقین شهرکرد تا دو سال دیگر به شبکه ریلی کشور متصل خواهد شد.
به گزارش ایرنا، معاون وزیر راه و شهرسازی به منظور بررسی طرح های در دست اجرای چهارمحال و بختیاری به شهرکرد سفر کرده است.
7362/6021


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

آمار جالب مهاجم ساوتهمپتون؛ هر مربی، یک گل!
4 گل آخر مهاجم ساوتهمپتون برای 4 سرمربی آخر این تیم به ثمر رسیده اند.
سولاری: ایسکو؟ صد بار به این سوال پاسخ داده‌ام
سانتیاگو سولاری، سرمربی جوان رئال مادرید، تاکید کرد از کریم بنزما در بازی با سویا استفاده خواهد کرد.
بازگشت عقیل اعتمادی به آلمیره سیتی
دروازه بان ایرانی با قرارداد دو و نیم ساله به تیم آلمیره سیتی هلند پیوست.
پیروزی پُرگل امیدها برابر کویت
تیم فوتبال امید در دومین بازی خود در تورنمنت قطر برابر کویت به پیروزی دست یافت.
المعزعلی؛ اولین آقای گل غیرآسیایی جام ملت‌ها
بازیکنی که چند ماه قبل از جام یازدهم ملت های آسیا در امارات 96 در شهرهای حومه خارطوم سودان به دنیا آمد حالا در یک قدمی تبدیل شدن به اولین آقای گل غیرآسیایی جام ملت ها قرار دارد.
سویا - بارسلونا، در یک چهارم نهایی جام حذفی
قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی اسپانیا برگزار و در آن مشخص شد که دو فینالیست فصل گذشته این رقابت‌ها باید مقابل یکدیگر قرار بگیرند.
واکنش کلوپ به رکورد فوق العاده لیورپول
یورگن کلوپ، سرمربی آلمانی لیورپول، در کنفرانس مطبوعاتی دیدار برابر کریستال پالاس حاضر شد.
گردنه امین الله بجنورد بازگشایی شد
بجنورد - ایرنا- گردنه امین الله در مسیر بجنورد- آشخانه که اوایل جمعه شب به علت برف و کولاک بسته شده بود، بازگشایی شد و سرگردانی چند ساعته مسافران این مسیر، پایان یافت.
مشکلات اقتصادی اعتماد عمومی را خدشه دار می کند
سمنان- ایرنا- معاون پارلمانی آستان قدس رضوی گفت: مسایل اقتصادی در کشور، مانند پایین آمدن تراز مالی و مسایل بانکی، باعث خدشه دار شدن اعتماد عمومی می شود.
2 طرح اشتغالزایی در منطقه آزاد چابهار کلنگ زنی شد
چابهار- ایرنا- 2 طرح اشتغالزایی با حضور استاندار سیستان و بلوچستان، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار و شماری از سرمایه گذاران در منطقه آزاد چابهار کلنگ زنی شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مدیرعامل سابق بانک سرمایه: متهم نیستیم، تحریم‌ها را دور می‌زدیم
مدیرعامل سابق بانک سرمایه در جلسه رسیدگی به اتهامات خود و دو عضو دیگر هیات مدیره این بانک اتهامات مطروحه در کیفرخواست را رد کرد و گفت که آنها مشغول دور زدن تحریم‌های ظالمانه بوده‌اند.
قبول اشتباه شجاعت است وبالاتر از قبول اشتباه؛ عذرخواهی ست
حجه الاسلام والمسلمین علیرضا توحیدلو؛ روایتی خواندنی درباره قبول اشتباه و عذرخواهی کردن را بیان کرده اند، که در ادامه می خوانید.
خوراندن گُل به کودکان گل‌فروش در کرمان!
صبح امروز (شنبه) ویدئویی در رابطه با رفتار خشونت آمیز پیمانکار شهرداری کرمان با کودکان کار منتشر شد که در آن دو کودک کار مجبور به خوردن گُل می شوند.
کاخ ۶ هزار متری آقای بانکدار در لواسان
در لواسان ویلاهای لوکس و دیدنی شخصیت‌های معروف کم نیست اما یکی از ویلاها که صاحب آن یک بانکدار معروف است، به شدت در شهر خودنمایی می‌کند.
با مراکز معتبر دریافت و ارسال موبایل و تبلت سامسونگ آشنا شوید
شرکت سامسونگ ایران در جدیدترین طرح خود در راستای ساده‎تر کردن روند خدمات‌رسانی به کاربران تلفن همراه اقدام به گشایش دفاتری با نام مراکز دریافت و ارسال گوشی‌های موبایل و تبلت کرده است. این دفاتر با نصب لوگوی ویژه سامسونگ از فروشگاه‎های دیگر متمایز می‌شوند و به این ترتیب دسترسی به خدمات پس از فروش را حتی در دورافتاده‌ترین نقاط کشور برای کاربران فراهم می‎کنند.
استماع گزارش کنترل و پیشگیری از ایدز در دستور کار کمیسیون‌های تخصصی مجلس
لایحه CFT و طرح ساماندهی بازار خودرو در دستور کار هفته آینده مجلس
حضور جوانان در فضای مجازی با تمرکز بر مقابله با توطئه‌های دشمنان باشد
سایه‌روشن‌های افزایش ۳۰ تا ۱۴۵ درصدی قیمت خودرو
وابستگی منطقه سیستان از رودخانه هیرمند باید کاهش پیدا کند
اگر صرفا تهدیدات فضای مجازی را ببینیم، از فرصت‌ها غافل می‌شویم
تعیین ۲۵درصد سهم لامرد و مهر از عوارض آلایندگی پارس جنوبی
پایین بودن سرانه مطالعه موجب می‌شود از تجربیات دنیا استفاده نکنیم
نمایندگان از کتابخوانی غافل نشوند
سطح استفاده از کتاب در مشهد از تمام کشور پایین‌تر است