استانهای دیگر اجازه تصیمیم گیری برای چهارمحال و بختیاری ندارند

15:03 ۹۰ روز و ۸ ساعت پیش ایرنا 165 0
استانهای دیگر اجازه تصیمیم گیری برای چهارمحال و بختیاری ندارند

شهرکرد- ایرنا- نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس با اشاره به اجرای پروژه راه آهن اصفهان - شهرکرد - اهواز بدون ایجاد ایستگاه در شهرکرد نفعی برای ما ندارد و خارج از توجیه اقتصادی است، گفت: به استانهای دیگر هم اجازه نمی دهیم که با اجرای این پروژه برای ما تصمیم گیری کنند.

ایرنا

به گزارش ایرنا، اردشیر نوریان روز پنجشنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه چهارمحال و بختیاری با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل گفت: در صورتی که راه آهن سراسری اصفهان - شهرکرد - اهواز بدون ایستگاه مناسب در شهرکرد اجرا شود، نفع آن تنها برای استان های دیگر مانند اصفهان و خوزستان خواهد بود.
وی تاکید کرد: پروژه راه آهن برای شهرکرد از مساله آب نیز حیاتی تر است، ضمن آنکه قیم مآبی برای چهارمحال و بختیاری بس است و دیگر اجازه نمی دهیم استان های دیگر برای روند و چگونگی اجرای پروژه های این استان تصمیم گیری کنند.
نوریان تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی نتیجه مذاکرات با شرکت کره ای مبنی برای سرمایه گذاری خارجی در اجرای راه آهن سراسری اصفهان - شهرکرد - اهواز را ارائه دهد.
وی همچنین به اهمیت توسعه راه ها و زیرساخت های چهارمحال و بختیاری اشاره کرد و گفت: با 10 درصد هزینه احداث بزرگراه در سایر استان های کشور می توان تمامی مشکلات راه های روستایی شهرستان های شهرکرد، سامان و بن در این استان را رفع کرد.
نماینده مردم شهرستان های شهرکرد، سامان و بن در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مردم روستاهای چهارمحال و بختیاری برای اجرای پروژه های حوزه راه های ارتباطی آمادگی مشارکت 50 درصدی دارند.
نماینده مردم شهرستان های اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: در اجرای راه آهن سراسری اصفهان - شهرکرد - اهواز توجه ویژه به مرکز چهارمحال و بختیاری ضرورت دارد، ضمن آنکه پیش بینی مسیر آنتنی برای شهرکرد در این طرح مناسب نیست.
علی کاظمی باباحیدری تاکید کرد: باید یکی از ایستگاه های اصلی مرتبط با طرح راه آهن سراسری اصفهان -شهرکرد - اهواز در شهرکرد استقرار یابد.
وی تصریح کرد: پروژه اتصال کریدور شمال به جنوب کشور در قالب جاده بندر به بندر از مسیر چهارمحال و بختیاری که در دولت اصلاحات آغاز شد، در میان راه دچار انحراف مسیر شد.
وی یادآور شد: احیاء این پروژه و اتصال قطعه مغفول مانده در این طرح مورد توجه مسئولان مرتبط در وزارت راه و شهرسازی باشد.
نماینده مردم شهرستان های اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: استاندارد سازی برخی جاده های چهار خطه در چهارمحال و بختیاری مانند جاده فارسان – باباحیدر در دستور کار قرار گیرد.
وی گفت: وزارت راه و شهرسازی در اجرای طرح های توسعه راه های ارتباطی کشور افق بلند مدت 100 ساله داشته باشد.
کاظمی باباحیدری تاکید کرد: توسعه محور ارتباطی شهرکرد - شلمزار - خوزستان و همچنین تسریع در حفر و بهره برداری از تونل چری، هونی و زره چهارمحال و بختیاری اولویت داده شود.
نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: چهارمحال و بختیاری بلحاظ موقعیت جغرافیایی در مسیر ترانزیتی شمال به جنوب کشور و ارتباط با جاده های بین المللی نقش مهمی دارد.
خدیجه ربیعی فرادنبه تصریح کرد: با توجه به قراگیری طرح های مادر مانند فولاد، پتروشیمی، سیمان و سایر صنایع بزرگ در چهارمحال و بختیاری تسریع در اجرا و بهره برداری از طرح راه آهن سراسری اصفهان - شهرکرد - اهواز با اولویت توجه به مرکز استان ضروری است.
وی یادآور شد: اجرای طرح کمربندی شمال بروجن به طول 9 کیلومتر می تواند در کاهش ترافیک مسیر و ساماندهی تردد روزانه 30 هزار خودرو از مسیر ارتباطی شهرکرد - لردگان - اهواز نقش آفرینی کند.
ربیعی فرادنبه اظهار داشت: تکمیل جاده چهار خطه شهرکرد – بروجن – لردگان به ویژه 11 کیلومتر واقع در قطعه شهرکرد – بروجن باید با اولویت و سرعت بیشتری اجرایی و بهره برداری شود.
وی افزود: توسعه سه راهی بروجن – گندمان – بلداجی به شلمزار واقع در مسیر ارتباطی شهرستان های بروجن و کیار در جاده چهارمحال و بختیاری تا خوزستان از خواسته های مهم مردم است.
نماینده مردم شهرستان لردگان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: عملیات اجرایی محور اتباطی شهرکرد – بروجن – لردگان در زمان فعالیت مجلس ششم به طول 170 کیلومتر آغاز شد.
محمد خالدی تاکید کرد: حفر تونل و احداث پل کره بس در این مسیر ارتباطی از مهمترین اولویت های ارتقای جاده و تسریع در روند توسعه ای چهارمحال و بختیاری محسوب می شود.
وی افزود: ادامه این مسیر و احداث آزادراه لردگان – اهواز به طول 30 کیلومتر با مشارکت بخش خصوصی، چهار خطه شده جاده گوشکی – فلارد به طول 30 کیلومتر، 2 بانده شدن محور ارتباطی فلارد – لردگان و حفر تونل 400 متری و حذف گردنه چهار طاق از مهمترین نیازهای زیرساختی در حوزه راه های شهرستان لردگان است.
خالدی توسعه راه های روستایی را ضروری اعلام و تصریح کرد: جاده های روستایی دهستان های میلاس، ارمند، اوره، بارز و پشت کوه فلارد شهرستان لردگان با افزون بر 100 هزار نفر جمعیت برابر نیمی از جمعیت شهرستان لردگان هنوز آسفالت نشده است.
وی یادآور شد: تحقق خواسته های نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی باید در قالب طرح های علمی هر چه سریع تر اجرایی شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور نیز گفت: تا پایان دولت دوازدهم تمامی مراکز استان های کشور به شبکه ریلی متصل می شود.
خیرالله خادمی تاکید کرد: جانمایی ایستگاه راه آهن حسن آباد اصفهان به چهارمحال و بختیاری برای نزدیک ترین نقطه به کانون جمعیتی شهرکرد بررسی و اصلاح شده است.
وی اظهار داشت: البته هنوز برای ایستگاه های مرتبط با طرج سراسری راه آهن اصفهان – شهرکرد – اهواز تصمیمی گرفته نشده است.
خادمی تصریح کرد: براساس برآوردهای صورت گرفته کارشناسی به طور یقین شهرکرد تا دو سال دیگر به شبکه ریلی کشور متصل خواهد شد.
به گزارش ایرنا، معاون وزیر راه و شهرسازی به منظور بررسی طرح های در دست اجرای چهارمحال و بختیاری به شهرکرد سفر کرده است.
7362/6021


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سیاست خارجی
سیاست خارجی

آخرین اخبار

نوروز؛ شادمانی با رنگین کمانی از اقوام ایرانی
"نوروز در کشوری مثل ایران که داری تنوع فرهنگی اقوام گوناگون است، مهمترین و با اهمیت‌ترین ویژگی این رسم و آئین کهن است".
مصدق و نهضت ملی ایران
برخلاف پندار رایج و البته نادرست موجود در میان بسیاری از محققان، نهضتی که مصدق آن را رهبری می‌کرد، محدود به ملی شدن نفت ایران نبود؛ نهضت ملی شدن نفت در ایران، بخشی از یک نهضت بزرگ‌تر و با ابعاد گسترده به‌نام نهضت ملی ایران بود.
استاندار مازندران خواهان حساسیت ملی به خسارت سیل شد
ساری-ایرنا- استاندارمازندران خواهان حساسیت ملی نسبت به وقوع حادثه سیل اخیر این استان و کمک مالی و اعتباری برای جبران این خسارت ها شد.
50 کردستانی بر اثر استفاده از مواد آتش زا راهی بیمارستان شدند
سنندج - ایرنا - معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: بر اثر انفجار مواد محترقه در حوادث شب نوروز تا ساعت 21 چهارشنبه، 50 نفر به بیمارستان های کردستان اعزام شدند.
ترافیک محور تهران- مشهد در محدوده سمنان پرحجم و سنگین است
سمنان- ایرنا- رئیس پلیس راه استان سمنان گفت: تردد خودروها در محور تهران- مشهد در محدوده استان سمنان پرحجم و سنگین است.
سطح آب گرگانرود در محدوده شهر گنبد کاهش یافت
گنبدکاووس - ایرنا - جریان آب رودخانه گرگانرود در محدوده گنبدکاووس از بعداز ظهر چهارشنبه روند کاهشی به خود گرفت و مشاهدات عینی خبرنگار ایرنا در چهارشنبه شب، حاکی از کاهش حدود یک متری سطح آب این رودخانه در محدوده پل گدم آباد گنبد است.
فرماندار مهدیشهر: محور شهمیرزاد به ساری بازگشایی شد
سمنان- ایرنا- فرماندار مهدیشهر گفت: محور شهمیرزاد- کیاسر، یکی از راه های ارتباطی استان های سمنان و مازندران که از ظهر امروز به خاطر ریزش بهمن مسدود بود بازگشایی شد.
مستخدم بانک قبل از فرار با پول ها دستگیر شد
تهران- ایرنا- رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ گفت: نیروی خدماتی یک بانک که با همدستی یکی از دوستانش اقدام به سرقت از صندوق امانات بانک کرده بود، قبل از فرار دستگیر شد.
فرودگاه گرگان رکورد بارندگی در آسیا را شکست
گرگان - ایرنا - مدیرکل هواشناسی استان گلستان با یادآوری استمرار بارندگی در این خطه شمالی گفت که ثبت 156.1 میلی متر باران در ایستگاه فرودگاه گرگان بالاترین میزان بارش در فرودگاه های قاره آسیا طی دو روز گذشته محسوب می شود.
سیلاب گنبد، برنامه های نوروزی را تحت تاثیر قرار داد
گنبدکاووس - ایرنا - رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گنبدکاووس با بیان اینکه سیلاب و آبگرفتگی شهر گنبدکاووس، برنامه های نوروزی این اداره را تحت تاثیر قرار داده است، بر اجرای این برنامه های با چند روز تاخیر تصریح کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

کشیش مسیحی:حضرت علی(ع) وفرزندانش بهترین الگوبرای بشریت هستند
لندن - ایرنا - «کریستوفر کلوسی» کشیش مسیحی و پژوهشگر مطالعات اسلامی معتقد است که حضرت علی (ع) و فرزندان ایشان اسوه‌های بی‌نظیر و کامل برای بشر امروز هستند.
آخرین سوال نظرسنجی برنامه نود چه بود؟
شب گذشته به دستور مدیر شبکه سه برنامه نود با اجرای عادل فردوسی‌پور متوقف شد.
چوپان عشایر در سرمای خراسان شمالی یخ زد
بجنورد- ایرنا- رئیس اداره امور عشایر مانه و سملقان گفت: یک چوپان عشایر اهل استان گلستان در این شهرستان خراسان شمالی سه شنبه شب دچار سرمازدگی شد و فوت کرد.
علفه سنت یک روز مانده به عید در تربت حیدریه
تربت حیدریه - ایرنا - مراسم 'علفه' یا 'عرفه' از سنن ویژه نوروز بین مردم تربت حیدریه از جایگاه رفیعی برخوردار است که یک روز مانده به عید برگزار می شود.
کشتی فرنگی زیر ٢٣ سال قهرمانی آسیا-حریفان کشتی گیران ایران مشخص شدند
قرعه کشی هفت وزن مسابقات کشتی فرنگی زیر ٢٣ سال قهرمانی آسیا برگزار شد.
آمریکا در حال مذاکره با چند گروه تروریستی است
امکان بازنگری دو بار در سال بر روی حقوق و دستمزد کارگران متناسب با نرخ تورم
نشست کمیسیون عمران با مسئولان دولتی برای اندیشیدن تمهیدات سفرهای نوروزی
انتقال آب خزر به فلات مرکزی امکان پذیر نیست
رییس مجلس با آیت الله العظمی میلانی و آیت الله مددی الموسوی دیدار کرد
فلاحت پیشه خواستار اقدامات پیشگیرانه در انتقال داعش به افغانستان شد
فلاحت پیشه: دور تازه اسلام هراسی در دنیا شروع شده است
سبحانی‌فر: دستگاه‌های حاکمیتی و عمومی به دولت الکترونیک بپیوندند
دهقان: ترامپ مروج زنده کردن حس تنفر نژادی در دنیاست
همتی: قاچاق دارو در کشور وجود ندارد