استانهای دیگر اجازه تصیمیم گیری برای چهارمحال و بختیاری ندارند

15:03 ۱۸۰ روز و ۱۱ ساعت پیش ایرنا 191 0
استانهای دیگر اجازه تصیمیم گیری برای چهارمحال و بختیاری ندارند

شهرکرد- ایرنا- نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس با اشاره به اجرای پروژه راه آهن اصفهان - شهرکرد - اهواز بدون ایجاد ایستگاه در شهرکرد نفعی برای ما ندارد و خارج از توجیه اقتصادی است، گفت: به استانهای دیگر هم اجازه نمی دهیم که با اجرای این پروژه برای ما تصمیم گیری کنند.

ایرنا

به گزارش ایرنا، اردشیر نوریان روز پنجشنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه چهارمحال و بختیاری با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل گفت: در صورتی که راه آهن سراسری اصفهان - شهرکرد - اهواز بدون ایستگاه مناسب در شهرکرد اجرا شود، نفع آن تنها برای استان های دیگر مانند اصفهان و خوزستان خواهد بود.
وی تاکید کرد: پروژه راه آهن برای شهرکرد از مساله آب نیز حیاتی تر است، ضمن آنکه قیم مآبی برای چهارمحال و بختیاری بس است و دیگر اجازه نمی دهیم استان های دیگر برای روند و چگونگی اجرای پروژه های این استان تصمیم گیری کنند.
نوریان تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی نتیجه مذاکرات با شرکت کره ای مبنی برای سرمایه گذاری خارجی در اجرای راه آهن سراسری اصفهان - شهرکرد - اهواز را ارائه دهد.
وی همچنین به اهمیت توسعه راه ها و زیرساخت های چهارمحال و بختیاری اشاره کرد و گفت: با 10 درصد هزینه احداث بزرگراه در سایر استان های کشور می توان تمامی مشکلات راه های روستایی شهرستان های شهرکرد، سامان و بن در این استان را رفع کرد.
نماینده مردم شهرستان های شهرکرد، سامان و بن در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مردم روستاهای چهارمحال و بختیاری برای اجرای پروژه های حوزه راه های ارتباطی آمادگی مشارکت 50 درصدی دارند.
نماینده مردم شهرستان های اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: در اجرای راه آهن سراسری اصفهان - شهرکرد - اهواز توجه ویژه به مرکز چهارمحال و بختیاری ضرورت دارد، ضمن آنکه پیش بینی مسیر آنتنی برای شهرکرد در این طرح مناسب نیست.
علی کاظمی باباحیدری تاکید کرد: باید یکی از ایستگاه های اصلی مرتبط با طرح راه آهن سراسری اصفهان -شهرکرد - اهواز در شهرکرد استقرار یابد.
وی تصریح کرد: پروژه اتصال کریدور شمال به جنوب کشور در قالب جاده بندر به بندر از مسیر چهارمحال و بختیاری که در دولت اصلاحات آغاز شد، در میان راه دچار انحراف مسیر شد.
وی یادآور شد: احیاء این پروژه و اتصال قطعه مغفول مانده در این طرح مورد توجه مسئولان مرتبط در وزارت راه و شهرسازی باشد.
نماینده مردم شهرستان های اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: استاندارد سازی برخی جاده های چهار خطه در چهارمحال و بختیاری مانند جاده فارسان – باباحیدر در دستور کار قرار گیرد.
وی گفت: وزارت راه و شهرسازی در اجرای طرح های توسعه راه های ارتباطی کشور افق بلند مدت 100 ساله داشته باشد.
کاظمی باباحیدری تاکید کرد: توسعه محور ارتباطی شهرکرد - شلمزار - خوزستان و همچنین تسریع در حفر و بهره برداری از تونل چری، هونی و زره چهارمحال و بختیاری اولویت داده شود.
نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: چهارمحال و بختیاری بلحاظ موقعیت جغرافیایی در مسیر ترانزیتی شمال به جنوب کشور و ارتباط با جاده های بین المللی نقش مهمی دارد.
خدیجه ربیعی فرادنبه تصریح کرد: با توجه به قراگیری طرح های مادر مانند فولاد، پتروشیمی، سیمان و سایر صنایع بزرگ در چهارمحال و بختیاری تسریع در اجرا و بهره برداری از طرح راه آهن سراسری اصفهان - شهرکرد - اهواز با اولویت توجه به مرکز استان ضروری است.
وی یادآور شد: اجرای طرح کمربندی شمال بروجن به طول 9 کیلومتر می تواند در کاهش ترافیک مسیر و ساماندهی تردد روزانه 30 هزار خودرو از مسیر ارتباطی شهرکرد - لردگان - اهواز نقش آفرینی کند.
ربیعی فرادنبه اظهار داشت: تکمیل جاده چهار خطه شهرکرد – بروجن – لردگان به ویژه 11 کیلومتر واقع در قطعه شهرکرد – بروجن باید با اولویت و سرعت بیشتری اجرایی و بهره برداری شود.
وی افزود: توسعه سه راهی بروجن – گندمان – بلداجی به شلمزار واقع در مسیر ارتباطی شهرستان های بروجن و کیار در جاده چهارمحال و بختیاری تا خوزستان از خواسته های مهم مردم است.
نماینده مردم شهرستان لردگان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: عملیات اجرایی محور اتباطی شهرکرد – بروجن – لردگان در زمان فعالیت مجلس ششم به طول 170 کیلومتر آغاز شد.
محمد خالدی تاکید کرد: حفر تونل و احداث پل کره بس در این مسیر ارتباطی از مهمترین اولویت های ارتقای جاده و تسریع در روند توسعه ای چهارمحال و بختیاری محسوب می شود.
وی افزود: ادامه این مسیر و احداث آزادراه لردگان – اهواز به طول 30 کیلومتر با مشارکت بخش خصوصی، چهار خطه شده جاده گوشکی – فلارد به طول 30 کیلومتر، 2 بانده شدن محور ارتباطی فلارد – لردگان و حفر تونل 400 متری و حذف گردنه چهار طاق از مهمترین نیازهای زیرساختی در حوزه راه های شهرستان لردگان است.
خالدی توسعه راه های روستایی را ضروری اعلام و تصریح کرد: جاده های روستایی دهستان های میلاس، ارمند، اوره، بارز و پشت کوه فلارد شهرستان لردگان با افزون بر 100 هزار نفر جمعیت برابر نیمی از جمعیت شهرستان لردگان هنوز آسفالت نشده است.
وی یادآور شد: تحقق خواسته های نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی باید در قالب طرح های علمی هر چه سریع تر اجرایی شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور نیز گفت: تا پایان دولت دوازدهم تمامی مراکز استان های کشور به شبکه ریلی متصل می شود.
خیرالله خادمی تاکید کرد: جانمایی ایستگاه راه آهن حسن آباد اصفهان به چهارمحال و بختیاری برای نزدیک ترین نقطه به کانون جمعیتی شهرکرد بررسی و اصلاح شده است.
وی اظهار داشت: البته هنوز برای ایستگاه های مرتبط با طرج سراسری راه آهن اصفهان – شهرکرد – اهواز تصمیمی گرفته نشده است.
خادمی تصریح کرد: براساس برآوردهای صورت گرفته کارشناسی به طور یقین شهرکرد تا دو سال دیگر به شبکه ریلی کشور متصل خواهد شد.
به گزارش ایرنا، معاون وزیر راه و شهرسازی به منظور بررسی طرح های در دست اجرای چهارمحال و بختیاری به شهرکرد سفر کرده است.
7362/6021


گروه های زیر مجموعه سیاسی

دفاعی امنیتی
دفاعی امنیتی

آخرین اخبار

کاهش تسلیحات هسته‌ای در جهان
مرکز پژوهشی بین المللی صلح واقع در سوئد اعلام کرد: با وجود اقدام کشور‌های دارای سلاح هسته‌ای به ارتقای این نوع سلاح‌های کشتار جمعی، اما سلاح هسته‌ای در آینده کاهش خواهد یافت.
ابهام در انتخابی تیم ملی کشتی آزاد- یزدانی و قاسمپور چند بار باید کشتی بگیرند؟
در فاصله ۱۰ روز مانده تا برگزاری رقابت‌های مهم انتخابی تیم ملی کشتی آزاد که قرار است در ۵ وزن برگزار شود، هنوز قانون برگزاری این رقابت ها و اینکه کشتی گیران در چند مبارزه و بر چه اساسی انتخاب می‌شوند، مشخص نشده است.
درخواست داماد ترامپ از ولیعهد سعودی
دو منبع سعودی به وبگاه خبری «میدل‌ایست آی» انگلیس گفته‌اند جرد کوشنر، داماد و مشاور ترامپ از محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی خواسته است که فعلا دست از اعدام‌ بردارد.
صحبت‌های خطیر، مواضع باشگاه بود-منزوی وظیفه مذاکره با وریا و حسینی را برعهده دارد
باشگاه استقلال درباره نقل و انتقالات این باشگاه اطلاعیه صادر کرد.
اردوغان: اعتقادی به مرگ طبیعی مُرسی ندارم
رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه پس از برگزاری نماز میت غیابی محمد مرسی، رئیس‌جمهور سابق مصر در استانبول گفت: «اعتقادی به مرگ طبیعی وی ندارم.»
شاندیزی: آسان‌ترین بازی برای فوتسال ایران سخت‌ترین بازی می‌شود
سرمربی تیم فوتسال زیر ۲۰ سال ایران گفت: بازی با لبنان را خیلی بد شروع کردیم و بچه‌ها بی‌رمق بودند.
انتقاد عربستان از اخوان المسلمین
وزارت خارجه عربستان اعلام کرد: اخوان المسلمین گروهی تروریستی است که نماینده اسلام نبوده و ثبات کشور‌ها را بر هم می‌زند.
صعود امیدهای فوتسال ایران به نیمه‌نهایی آسیا با برتری مقابل لبنان
امیدهای فوتسال ایران با پیروزی برابر لبنان راهی نیمه نهایی مسابقات قهرمانی زیر بیست سال آسیا شدند.
معرفی سرپرست جدید وزارت دفاع آمریکا
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد مارک اسپر، وزیر نیروی زمینی را به عنوان سرپرست جدید وزارت دفاع معرفی می‌کند.
هشدار جدی نخست وزیر عراق به مداخله جویان
عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر عراق اعلام کرد: ما به هیچ کشور منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اجازه نمی‌دهیم که در خاک عراق حضور یابد و بدون توافق با دولت بخواهد علیه کشوری دیگر فعالیت کند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

درخواست داماد ترامپ از ولیعهد سعودی
دو منبع سعودی به وبگاه خبری «میدل‌ایست آی» انگلیس گفته‌اند جرد کوشنر، داماد و مشاور ترامپ از محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی خواسته است که فعلا دست از اعدام‌ بردارد.
چند درصد مردم ایران در سال ۵۶ زیر خط فقر بودند؟
محمد رضا مرندی عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی در نشست تخصصی «نگاهی به کارنامه نظام جمهوری اسلامی ایران در گام اول» که در موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی برگزار شد، گفت: در ارزیابی کارآمدی یک سیستم باید 4 عنصر اهداف، عملکرد، موانع و امکانات مورد توجه قرار گیرند.
کاهش تسلیحات هسته‌ای در جهان
مرکز پژوهشی بین المللی صلح واقع در سوئد اعلام کرد: با وجود اقدام کشور‌های دارای سلاح هسته‌ای به ارتقای این نوع سلاح‌های کشتار جمعی، اما سلاح هسته‌ای در آینده کاهش خواهد یافت.
ابهام در انتخابی تیم ملی کشتی آزاد- یزدانی و قاسمپور چند بار باید کشتی بگیرند؟
در فاصله ۱۰ روز مانده تا برگزاری رقابت‌های مهم انتخابی تیم ملی کشتی آزاد که قرار است در ۵ وزن برگزار شود، هنوز قانون برگزاری این رقابت ها و اینکه کشتی گیران در چند مبارزه و بر چه اساسی انتخاب می‌شوند، مشخص نشده است.
امیدوارم در استقلال بمانم
نورافکن در مورد اینکه فصل بعد در استقلال می‌مانی یا نه، گفت: تا این لحظه که با شما صحبت می‌کنم صحبت‌های با شارلوای بلژیک شده است .
موضوع مرگ مشکوک مرسی درخور توجه است
عیادت محمدرضا عارف از علی پروین
تاکید اعضای کمیسیون اصل ۹۰ بر ضرورت نظارت بر زندان‌ها و بازداشتگاه‌ها
مالکیت خانه‌های سازمانی نیوسایت اهواز با بانک ملی نیست
سعیدی: از تردد کامیون در راه‌های منتهی به روستاها جلوگیری شود
دلخوش: هزینه آب، برق و گاز مدارس شبانه مانند مدارس صبح محاسبه شود
زارعی: تصادفات جاده‌های کهگیلویه و بویراحمد به کابوس تبدیل شده است
لاریجانی: مجلس درِ پشتی ندارد
تذکر نماینده فلاورجان در مورد مشکلات آبرسانی به گندمکاران غرب اصفهان
دهمرده: چند مفسد دانه درشت اقتصادی را در ملاءعام آویزان کنید