استانداری مازندران اداره مشارکتی امور استان را کلید زد

14:13 ۱۸۱ روز و ۳ ساعت پیش ایرنا 160 0
استانداری مازندران اداره مشارکتی امور استان را کلید زد

ساری- ایرنا- استانداری مازندران با برگزاری اولین جلسه رفاهی، انگیزشی و استخدامی کارکنان دستگاههای اجرایی، نظام مدیریت مشارکتی را به عنوان یکی از برنامه های محوری استاندار جدید کلید زد.

ایرنا

به گزارش خبرنگار ایرنا، کمک گرفتن از کارکنان فعال ، پویا و صاحب نظر از طریق فعال کردن نظام پیشنهادات و کاربردی کردن پیشنهادات اثرگذار در دستگاههای اجرایی از جمله برنامه های محوری احمد حسین زادگان استاندار جدید بود که در نشست معارفه اش مطرح و تاکید کرد که این اقدام می تواند برنامه 100 روزه دستگاههای اجرایی را پربارتر کند.
استاندار مازندران تاکید کرده بود مشارکت دادن منظم و موثر کارکنان در امور مدیریتی و برنامه نویسی نه تنها می تواند بخش زیادی از مشکلات جامعه را حل کند، بلکه چرخ بروکراسی را روان تر کرده ، در کارکنان دستگاهها ایجاد انگیزه می کند و می تواند یکی از معیارهای مهم نظام اداری برای ارتقای کارکنان باشد.
بر اساس گزارش روابط عمومی استانداری مازندران، مدیرکل امور اداری و مالی استانداری در اولین جلسه رفاهی و انگیزشی و استخدامی کارکنان دستگاههای اجرایی که به منظور بررسی راه کارهای نشاط و سلامت کارکنان دولت در استان با حضور دستگاههای اجرایی برگزار شد با اشاره به دستور استاندار مبنی بر توسعه نظام مشارکتی در استان گفت: کاربردی کردن نظام پیشنهادات یکی از راهکارهای اساسی برای تحقق مشارکت کارکنان در بخش های مختلف است.
مرتضی ناصحی با تاکید بر عدم غفلت از حضور نیروهای توانمند در دستگاههای اجرایی استان، افزود: کارکنان توانمند ، چابک که در امور مختلف دارای مهارت های کاربردی باشند توسط مدیران مورد توجه و تشویق قرار گیرند تا با ایجاد محرک های انگیزشی مناسب ، ماموریت سازمانی محقق شود.
وی از دستور استاندار جدید در خصوص توجه به کارکنان آسیب پذیر که دارای حقوق های مکفی نیستند خبر داد و گفت: مدیران دستگاههای اجرایی به منظور ایجاد روحیه نشاط و کمک به معیشت کارکنان از طریق اعطای بسته های حمایتی ، اهتمام نمایند تا به توسعه به معنای واقعی دست یابیم .
ناصحی پرداخت حقوق کارکنان را از اولویت های اساسی دستگاههای اجرایی برشمرد و افزود: باید به کارکنان فرصت رشد داده و مسائل و مشکلات سازمان با آنها به اشتراک گذاشته شود.
وی افزود: مسیر ارتقای شغلی کارکنان باید هموار شود و حسن انجام وظایف محوله مبنای دستیابی به جایگاه مد نظر اداری باشد .
مدیرکل امور اداری و مالی استانداری ، آموزش کارکنان برای افزایش توانمندی در محیط کار را مؤثر برشمرد و گفت: توسعه ورزش همگانی ، انگیزش های مادی و فراهم نمودن سفرهای ارزان قیمت از جمله محرک های نشاط کارکنان در ادارات است .
وی از ایجاد ساز و کارهای لازم برای برگزاری جلسات و دوره های آموزشی به صورت ویدئو کنفرانس در آینده ای نزدیک خبر داد و افزود: این امکانات ظرفیتی برای ادارات ایجاد می کند تا از ماموریت های غیر ضروری پرهیز شود و با صرفه جویی در هزینه های جاری ، امکان محرک های انگیزشی برای افزایش بهره وری کارکنان ممکن شود.
ناصحی با بیان این مطلب که کنترل حضور فیزیکی کارکنان در محیط کار نمی تواند مبنای بهره وری آن ها قرار گیرد، گفت: مدیران دستگاههای اجرایی از پرداختن به امور حاشیه ای پرهیز و ارزیابی مستمر عملکرد کارکنان را پایش کنند.
** ابلاغ شرح وظایف کارکنان استانداری
مدیرکل امور اداری استانداری مازندران همچنین از ابلاغ شرح وظایف کارکنان استانداری به دنبال دستور استاندار جدید و معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خبر داد و گفت: منشور سازمانی کارکنان استانداری تهیه و بزودی در مکان مناسب جانمایی می شود .
وی با استقبال از پیشنهادات و راهکارهای عملیاتی دستگاههای اجرایی استان، از ارائه گزارش ماهانه در خصوص چگونگی اجرای دستور استاندار مبنی بر حمایت مدیران از کارکنان زیرمجموعه و ایجاد نشاط در محیط کاری خبر داد و گفت: همه مشکلات معطوف به امور مالی نیست و بسیاری از موانع اگر بموقع پیگیری شوند ، رفع خواهد شد .
ناصحی پرداخت اضافه کار کارکنان بر اساس ارزیابی عملکرد عادلانه را مهم و دارای برد انگیزشی دانست و افزود: نباید پرداخت اضافه کار به کارکنان به جای ترویج روحیه نشاط و امید ، زمینه اعتراضات و بی عدالتی سازمانی شود.
وی بر فضاسازی مناسب محیطی با نشاط برای کارکنان تاکید کرد وگفت: تبدیل وضعیت کارکنان یکی از دغدغه های اصلی نیروی انسانی است، لذا مدیران از تمام ظرفیت ها برای تحقق این مطالبه کارکنان استفاده کنند.
1654


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

قیمت اجاره انبار در تهران چه قدر است؟
برای اجاره انبار در تهران روش‌های مختلفی وجود دارد که مناسب و اقتصادی باشد. به این منظور ما پیشنهاد می‌کنیم از شهرک‌های صنعتی اطراف تهران برای این کار استفاده کنید چرا که به لحاظ اقتصادی و امکانات بسیار مناسب‌اند.
پمپ تصفیه استخر را از پایا گسترش خرید کنید
تجهیزات استخر همان قطعات و ابزارآلاتی هستند که شما در ساخت انواع استخر باید به کار ببرید. البته تجهیزات استخر شامل انواع نمونه‌های بسیار زیادی است که به کار بردن آن‌ها در ساخت هر استخری الزامی نیست؛ اما اینکه شما کدام تجهیزات را باید به کار ببرید و کدام یک نیاز نیست، بسته به نوع استخر شما و کاربرد آن متفاوت خواهد بود.
چرا خودرو گران است؟
وضعیت حاکم بر اقتصاد کشور باعث افزایش قیمت بسیاری از کالاها از جمله خودرو شده است. این مساله سبب شده تا قیمت خودرو همنشین کلمه «گرانی» شود. اما چرا خودرو «گران» است؟
روند مثبت در مذاکرات ترابی و پرسپولیس- شنبه همه چیز مشخص می‌شود
مهدی ترابی، هافبک تهاجمی تیم فوتبال در فصل گذشته منتظر است تا مسئولان این باشگاه مشکلات مالی‌اش را برطرف کنند.
رضا قوچان‌نژاد: می‌خواهم در یک تیم خوب هلندی بازی کنم- شرایطم در آپوئل ناامیدکننده بود
رضا قوچان‌نژاد، مهاجم تیم آپوئل قبرس از تصمیم خود برای بازگشت به فوتبال هلند خبر داد.
آغاز مذاکرات باشگاه صنعت نفت آبادان با اسکوچیچ
مسئولان باشگاه صنعت نفت آبادان درصدد انتخاب سرمربی فصل آینده زردپوشان هستند و در این زمینه با سرمربی پیشین تیم‌های فولاد خوزستان و ملوان بندرانزلی مذاکراتی را انجام داده‌اند.
فوتبال جهان| کاپلو: آرژانتینی که مارادونا در آن بازی می‌‌کرد از آرژانتین مسی بهتر بود- سیمئونه: مسی نیاز به یک تیم دارد
فوتبال جهان - سرمربی سرشناس فوتبال ایتالیا مقایسه‌هایی که میان افتخارات لیونل مسی و دیه‌گو مارادونا در رده ملی صورت می‌گیرد را نادرست می‌داند.
عرب: برخی می‌خواهند پرسپولیس را زمین بزنند- تهدید می‌کنند که خودت و خانواده‌ات را آتش می‌زنیم!- نه در کما بودم و نه در کمد
ایرج عرب، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در جمع هواداران معترض این تیم تأکید کرد که برخی می‌خواهند پرسپولیس را زمین بزنند و همه باید هوشیار باشند.
دژاگه از تراکتورسازی جدا می‌شود؟
اشکان دژاگه، هافبک تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز در هجدهمین دوره لیگ برتر شاید در فصل آینده برای تیم دیگری بازی کند.
تمدید قرارداد مسلمان با باشگاه سپاهان + عکس
محسن مسلمان، هافبک تیم فوتبال سپاهان قراردادش را با این تیم تمدید کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

کاشانی: واقعا برانکو را دوست داشتم- پاداش نگرفتم، میناوند دروغ می‌گوید
عضو هیات مدیره باشگاه پرسپولیس درباره جدایی برانکو از این تیم صحبت کرد و نسبت به اظهارات مهرداد میناوند درباره خودش، واکنش نشان داد.
حمله موشکی به شرق موصل
منابع عراقی از فرود دست‌کم یک فروند موشک کاتیوشا در شرق موصل خبر دادند.
رحیم‌پور: کار کردن با چین و روسیه به معنای کنار گذاشتن اروپا نیست
معاون پیشین آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه می‌گوید، سه کشور ایران، روسیه و چین باید همکاری‌های بیش‌تری را برای مقابله با دشمن مشترک (آمریکا) انجام دهند. او در عین حال تاکید دارد که محدود کردن روابط خود به چین و روسیه هم اشتباه است.
سرقت یک میلیاردی پول نقد از یک مغازه در بازار تهران
رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارقانی خبر داد که با تخریب گاوصندوق یک مغازه، اقدام به سرقت یک میلیارد تومان پول نقد کرده بودند.
درخواست داماد ترامپ از ولیعهد سعودی
دو منبع سعودی به وبگاه خبری «میدل‌ایست آی» انگلیس گفته‌اند جرد کوشنر، داماد و مشاور ترامپ از محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی خواسته است که فعلا دست از اعدام‌ بردارد.
تکمیل پرونده الکترونیک سلامت ایرانیان و ارایه گزارش به روحانی
نظارت بر«شهریه‌»‌ دریافتی مدارس-استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس تا مهر
طرح دولت برای خانه‌دار کردن کارمندان جوان
وزیر جهاد کشاورزی: هزینه تولید دامداران افزایش یافته است
توقف برخی اقدامات در چارچوب بندهای ۲۶ و ۳۶ برجام، حداقل اقدام تهران است
سفر گردشگران به ایران از این پس بدون ثبت در پاسپورت خواهد بود
وزیر دفاع: فیلم‌های آمریکایی‌ها از نفتکش‌ها سندیتی ندارد
زنگنه: من نگفتم مشتری‌های نفتی ما جاسوس هستند
رییس بانک مرکزی: نرخ نیمایی حذف نمی شود
تذکر نماینده قوه مجریه درباره نحوه پوشش خبری قتل میترا استاد در صدا و سیما