استانداری مازندران اداره مشارکتی امور استان را کلید زد

14:13 ۳۲ روز و ۹ ساعت پیش ایرنا 40 0
استانداری مازندران اداره مشارکتی امور استان را کلید زد

ساری- ایرنا- استانداری مازندران با برگزاری اولین جلسه رفاهی، انگیزشی و استخدامی کارکنان دستگاههای اجرایی، نظام مدیریت مشارکتی را به عنوان یکی از برنامه های محوری استاندار جدید کلید زد.

ایرنا

به گزارش خبرنگار ایرنا، کمک گرفتن از کارکنان فعال ، پویا و صاحب نظر از طریق فعال کردن نظام پیشنهادات و کاربردی کردن پیشنهادات اثرگذار در دستگاههای اجرایی از جمله برنامه های محوری احمد حسین زادگان استاندار جدید بود که در نشست معارفه اش مطرح و تاکید کرد که این اقدام می تواند برنامه 100 روزه دستگاههای اجرایی را پربارتر کند.
استاندار مازندران تاکید کرده بود مشارکت دادن منظم و موثر کارکنان در امور مدیریتی و برنامه نویسی نه تنها می تواند بخش زیادی از مشکلات جامعه را حل کند، بلکه چرخ بروکراسی را روان تر کرده ، در کارکنان دستگاهها ایجاد انگیزه می کند و می تواند یکی از معیارهای مهم نظام اداری برای ارتقای کارکنان باشد.
بر اساس گزارش روابط عمومی استانداری مازندران، مدیرکل امور اداری و مالی استانداری در اولین جلسه رفاهی و انگیزشی و استخدامی کارکنان دستگاههای اجرایی که به منظور بررسی راه کارهای نشاط و سلامت کارکنان دولت در استان با حضور دستگاههای اجرایی برگزار شد با اشاره به دستور استاندار مبنی بر توسعه نظام مشارکتی در استان گفت: کاربردی کردن نظام پیشنهادات یکی از راهکارهای اساسی برای تحقق مشارکت کارکنان در بخش های مختلف است.
مرتضی ناصحی با تاکید بر عدم غفلت از حضور نیروهای توانمند در دستگاههای اجرایی استان، افزود: کارکنان توانمند ، چابک که در امور مختلف دارای مهارت های کاربردی باشند توسط مدیران مورد توجه و تشویق قرار گیرند تا با ایجاد محرک های انگیزشی مناسب ، ماموریت سازمانی محقق شود.
وی از دستور استاندار جدید در خصوص توجه به کارکنان آسیب پذیر که دارای حقوق های مکفی نیستند خبر داد و گفت: مدیران دستگاههای اجرایی به منظور ایجاد روحیه نشاط و کمک به معیشت کارکنان از طریق اعطای بسته های حمایتی ، اهتمام نمایند تا به توسعه به معنای واقعی دست یابیم .
ناصحی پرداخت حقوق کارکنان را از اولویت های اساسی دستگاههای اجرایی برشمرد و افزود: باید به کارکنان فرصت رشد داده و مسائل و مشکلات سازمان با آنها به اشتراک گذاشته شود.
وی افزود: مسیر ارتقای شغلی کارکنان باید هموار شود و حسن انجام وظایف محوله مبنای دستیابی به جایگاه مد نظر اداری باشد .
مدیرکل امور اداری و مالی استانداری ، آموزش کارکنان برای افزایش توانمندی در محیط کار را مؤثر برشمرد و گفت: توسعه ورزش همگانی ، انگیزش های مادی و فراهم نمودن سفرهای ارزان قیمت از جمله محرک های نشاط کارکنان در ادارات است .
وی از ایجاد ساز و کارهای لازم برای برگزاری جلسات و دوره های آموزشی به صورت ویدئو کنفرانس در آینده ای نزدیک خبر داد و افزود: این امکانات ظرفیتی برای ادارات ایجاد می کند تا از ماموریت های غیر ضروری پرهیز شود و با صرفه جویی در هزینه های جاری ، امکان محرک های انگیزشی برای افزایش بهره وری کارکنان ممکن شود.
ناصحی با بیان این مطلب که کنترل حضور فیزیکی کارکنان در محیط کار نمی تواند مبنای بهره وری آن ها قرار گیرد، گفت: مدیران دستگاههای اجرایی از پرداختن به امور حاشیه ای پرهیز و ارزیابی مستمر عملکرد کارکنان را پایش کنند.
** ابلاغ شرح وظایف کارکنان استانداری
مدیرکل امور اداری استانداری مازندران همچنین از ابلاغ شرح وظایف کارکنان استانداری به دنبال دستور استاندار جدید و معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خبر داد و گفت: منشور سازمانی کارکنان استانداری تهیه و بزودی در مکان مناسب جانمایی می شود .
وی با استقبال از پیشنهادات و راهکارهای عملیاتی دستگاههای اجرایی استان، از ارائه گزارش ماهانه در خصوص چگونگی اجرای دستور استاندار مبنی بر حمایت مدیران از کارکنان زیرمجموعه و ایجاد نشاط در محیط کاری خبر داد و گفت: همه مشکلات معطوف به امور مالی نیست و بسیاری از موانع اگر بموقع پیگیری شوند ، رفع خواهد شد .
ناصحی پرداخت اضافه کار کارکنان بر اساس ارزیابی عملکرد عادلانه را مهم و دارای برد انگیزشی دانست و افزود: نباید پرداخت اضافه کار به کارکنان به جای ترویج روحیه نشاط و امید ، زمینه اعتراضات و بی عدالتی سازمانی شود.
وی بر فضاسازی مناسب محیطی با نشاط برای کارکنان تاکید کرد وگفت: تبدیل وضعیت کارکنان یکی از دغدغه های اصلی نیروی انسانی است، لذا مدیران از تمام ظرفیت ها برای تحقق این مطالبه کارکنان استفاده کنند.
1654


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

استرالیا با شکست ازبکستان صعود کرد
تیم ملی فوتبال استرالیا با برتری مقابل ازبکستان در ضربات پنالتی به جمع هشت تیم برتر جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ راه یافت.
انتقال خربین به پیرامیدز مصر نهایی شد
همانطور که پیش تر توافق شده بود، ستاره سوریه ای الهلال برای ادامه فوتبال خود به کشور مصر رفت.
رونالدو در محاصره؛ کار دشوار CR7 برای آقای گلی
رونالدو در حال حاضر با 14 گل زده آقای گل سری آ ایتالیا محسوب می شود ولی کار راحتی تا انتهای فصل پیش رو ندارد.
طارمی، پنالتی، هشت تورنمنت و ده‌ها قربانی
مهدی طارمی دیشب در هشتمین تورنمت رسمی، پنالتی گرفت و صاحب یک رکورد عجیب در فوتبال ایران و آسیا شد.
امید ایران قهرمان تورنمنت چهار جانبه قطر شد
تیم امید ایران در آخرین مسابقه در تورنمنت چهارجانبه مقابل قطر به پیروزی رسید.
شب درخشان کاپیتان فرانسوی در برابر چلسی
لورن کوشیلنی در برابر چلسی بیستمین گل لیگ برتری خود را برای آرسنال به ثمر رساند.
بیران با این شوت‌ها کامل شد؛ آقای شروع مجدد!
گلر جوان تیم ملی ایران این روزها در آماده ترین فرم خود قرار دارد. فرمی که شاید او را به لیگ‌های معتبر اروپایی برساند و تعداد لژیونرهای ما را بیش از پیش کند.
خشم عمومی از آل‌شیخ؛ وضعیت نامشخص پیتزی
هواداران تیم ملی عربستان به شدت از ترکی آل شیخ خشمگین و عصبی هستند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سرما در بورس تهران رخنه کرد
بورس اوراق بهادار تهران امروز در اولین روز بهمن ماه به سردی گرایید و با کاهش ۳۶۵۲ واحد وارد کانال ۱۶۱ هزار واحدی شد.
عناوین روزهای دهه فجر ۹۷ مشخص شد +جدول
عناوین روزهای دهه فجر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اعلام شد.
استیون سیگال این روز‌ها کجاست و چه می‌کند؟
استیون سیگال بیشتر از سه دهه است که با فیلم‌های اکشن و پر زدوخورد هوادارانش را به هیجان می‌آورد، سیگال برای ایرانی‌ها نیز شخصیت بسیار شناخته شده‌ای است و طرفداران زیادی دارد.
تیپ و استایل چهره‌های ایرانی؛ چهره‌ها و استایل زمستانی
تیپ و استایل و توجه به پوشش همواره یکی از اصلی‌ترین نکات شخصیتی و از ویژگی‌های بارز سلبریتی‌ها و چهره‌های شناخته شده در هر جامعه‌ای به شمار می‌رود و در طول تاریخ هم همیشه سلبریتی‌ها سعی می‌کردند تمایز اجتماعی و گاهاً اقتصادی خود نسبت به دیگران را با پوشش و لباس خود به منصه ظهور برسانند. در این سری مطلب سعی داریم پکیجی از تیپ‌های برجسته چهره‌های ایرانی خدمتتان تقدیم کنیم.
عناوین روزهای دهه فجر 97 مشخص شد + جدول
عناوین روزهای دهه فجر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اعلام شد.
خجسته: از دولت انتظار داشتیم که در بودجه 98 معیشت مردم را شفاف ببیند
سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها از رایزنی برای تغییر بودجه اجتناب کنند
دستگاه ها از رایزنی های دوباره برای تغییر بودجه اجتناب کنند
خطاب و عتاب استاندار به مدیرکل غایب در جلسه
لایحه پالرمو به کمیسیون های مجمع تشخیص ارجاع شد
فرماندار: تعطیلی ادارات سیروان صحت ندارد
واعظی در مراسم ترحیم اعتمادیان مجاهد انقلابی حضور یافت
روحانی درگذشت پدر شهیدان کریمی هویه را تسلیت گفت
وزارت کشور دخالتی در تعیین محل اقامت اجباری محکومان ندارد
ایران خواهان روابط دوستانه با همه کشورهای همسایه و منطقه است