تیروکمان همدان با حمایت سرمایه دار غیربومی قهرمان شد

12:09 ۱۸۶ روز و ۶ ساعت پیش ایرنا 364 0
تیروکمان همدان با حمایت سرمایه دار غیربومی قهرمان شد

همدان- ایرنا- تیم امپراطوری کاشی و سرامیک سامان همدان در شرایطی توانست عنوان قهرمانی لیگ برتر تیراندازی با کمان کشور را کسب کند که سرمایه دار این مجموعه فردی ورزش دوست اما غیربومی است.

ایرنا

به گزارش ایرنا شرکت امپراطوری کاشی و سرامیک سامان در شرایطی حمایت مالی از تیم همدان را پذیرفت که در شهرستان بوکان واقع شده و سرمایه دار کردنشین این شرکت مطرح کشوری به دلیل علاقه ای که به ورزش داشت نسبت به حمایت مالی از تیراندازی با کمان همدان اقدام کرد.
این در شرایطی که استان همدان دارای بیش از 2 هزار واحد تولیدی و صنعتی است که می توانند همانند سایر استان ها نسبت به حمایت از ورزش قهرمانی و حرفه ای اقدام کنند اما با ورزش غریبگی می کنند.
البته در دهه های گذشته شاهد تیمداری فصلی سرمایه گذاران بخش تولید و صنعت همدان بوده ایم اما این وضعیت پایدار نبوده و به صورت مقطعی حمایت داشته اند.
آخرین دوره حضور همدان در لیگ برتر تیراندازی با کمان کشور به سال 93 باز می گردد که اوج درخشش کمانداران همدانی بود و در این رقابت ها همدان توانست در بخش ریکرو مردان به مقام نائب قهرمانی برسد و در بخش بانوان نیز بر سکوی سوم ایستاد.
تیم آریا دژ حامی مالی همدان در آن سال بود و همدانی ها با درخشش در لیگ برتر توانستند در مسیر طلایی حضور در تیم های ملی و اعزام به رقابت های بین المللی قرار بگیرند.
اما در این سال ها به دلیل هزینه های بالای تیمداری، توان حمایت مالی از تیم همدان تداوم نگرفت تا همدان چهار سال از حضور در لیگ برتر محروم شود.
همین مساله سبب شد تا حدودی فعالیت ورزش تیروکمان همدان کم رنگ شود و نتواند آنطور که باید در میدان ملی درخشش لازم را به نمایش بگذارد.
در واقع ورزش تیراندازی با کمان همدان معطوف به اندک مدال آور خود شد و در این بین ساسان رضوی مشعوف بهترین تیرانداز تاریخ ورزش تیراندازی با کمان این استان نیز از فعالیت ملی خود کناره گیری کرد.
امسال با وجود مشکلات اقتصادی، شرکت امپراطوری کاشی و سرامیک سامان 400 میلیون ریال اعتبار مالی برای تیم همدان برای حضور در لیگ برتر تیراندازی با کمان کشور اختصاص داد و نتیجه این حمایت قهرمانی در مسابقات بود.
البته این شرکت در همدان دارای نمایندگی است و توسط یکی از رابطان خود نسبت به تیمداری در لیگ برتر تیراندازی با کمان کشور علاقه نشان داد.

** حفظ حامی مالی مهمتر از قهرمانی
در این بین رییس هیات تیراندازی با کمان همدان معتقد است: حفظ حامی مالی برای ادامه همکاری بسیار مهمتر از قهرمانی است.
حمیدرضا یاری افزود: همکاری با شرکت امپراطوری کاشی و سرامیک سامان بر پایه اعتماد متقابل بود و به تمامی تعهدات خود عمل کرد و کمانداران تیم همدان نیز با کسب عنوان قهرمانی، پاسخ این اعتماد را به خوبی دادند.
وی اضافه کرد: حمایت از سرمایه گذار بخش خصوصی نعمت بزرگی برای تیراندازی با کمان همدان به شمار می رود و در پیشرفت کمانداران با توجه به حضور موفق در لیگ برتر تاثیر بسزایی داشته است.
یاری با قدردانی از امپراطوری کاشی وسنگ سامان همدان در حمایت از کمانداران برای حضور در لیگ برتر کشور گفت: حمایت های مالی مسئولان این شرکت بزرگ باعث دلگرمی و حضور موفق کمانداران استان در لیگ برتر شد.
وی با تاکید بر اینکه حامیان مالی سرمایه اصلی در ورزش حرفه ای به شمار می روند گفت: امروزه مشکل اصلی ورزش استان نبود اسپانسر مالی است و حمایت های مدیران شرکت امپراطوری کاشی وسنگ سامان همدان از ورزش تیروکمان مایه افتخار است.
یاری خاطرنشان کرد: هدف ما حضور دائمی در لیگ برتر و درخشش در این سطح از مسابقات است و حمایت های بخش خصوصی دلگرمی خوبی را در بین کمانداران ایجاد کرد.

** هزینه کردن در ورزش سرمایه گذاری است
رییس هیات تیراندازی با کمان همدان معتقد است: هزینه کردن در ورزش سرمایه گذاری برای جامعه سالم است و حتی خانواده خود سرمایه گذار نیز به این مهم نیاز مبرم دارد.
وی بیان کرد: در همدان نیز انبوه سرمایه گذار فعالیت دارند اما باید از سوی متولیان ورزش بتوان بسترهای لازم برای ترغیب آنها به حمایت از تیم های ورزشی مهیا شود.
یاری افزود: ورزش حرفه ای حتی قهرمانی بدون حمایت های مالی نمی تواند به نتیجه برسد و می طلبد با نگاه ویژه به بخش خصوصی، نسبت به مشارکت آنها برنامه ریزی و هدفگذاری کرد.
وی نقش رسانه ها در بسترسازی حضور فعالانه حامیان مالی بخش خصوصی را مهم دانست و گفت: رسانه ها می توانند در این حوزه کمک شایانی به ورزش داشته باشند.
رییس هیات تیروکمان همدان خاطرنشان کرد: به طور قطع با مشارکت رسانه ها می توان زمینه حمایت بخش خصوصی برای حمایت مالی را ایجاد کرد.

** تیروکمان همدان استعداد خیز است.
یاری با اشاره به وضعیت رشته تیروکمان همدان افزود: خدمت به جوانان را وظیفه خود می دانیم و برهمین اساس بسترهای لازم برای فعالیت ورزش دوستان در رشته تیراندازی با کمان را مهیا ساخته ایم.
وی بیان کرد: رشته تیروکمان در همدان استعدادخیز است هر چند مخاطبان آن به اندازه رشته های توپی نیست اما همین که قهرمانان ارزنده ملی را پرورش داده ایم، اقدام شایسته ای است.
یاری با اشاره به افزایش فضای سایت تیراندازی با کمان همدان گفت: در راستای ارتقا سطح کیفی و استانداردسازی سایت تیراندازی با کمان همدان، نسبت به افزایش فضای آن اقدام های عمرانی و فنی در حال انجام است.
وی افزود: با وجود محدودیت در اعتبارات مالی توانستیم این فضای جدید را ایجاد کنیم و به طور قطع آینده درخشانی در انتظار رشته تیروکمان است.
تیم امپراتوری کاشی و سنگ سامان همدان هفته گذشته عنوان قهرمانی لیگ برتر تیروکمان کشور را کسب کرد.
نهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر تیراندازی با کمان در 2 رشته ریکرو و کامپوند زنان و مردان در سایت تیراندازی با کمان ورزشگاه آزادی تهران به پایان رسید.
هیات های کیش، نفت امیدیه، همدان، پاس قوامین، نیک خودرو، بیمه سینا، پاکان، سولار پلیمر، ققنوس خرمدره، ویلانچ گیلان، شهرداری رشت، مس کرمان، هیات کرمان، میعاد بروجن، یاران جنوب، کوشک شهرکرد، هیات قم، فولاد مبارکه سپاهان، ذوب آهن و هیات اصفهان در این دوره از مسابقات حضور داشتند.
7520/2087


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

هوک: ترامپ به شدت خواهان مذاکره است-تهران خواهان توافق باشد آماده برقراری روابط دیپلماتیک هستیم
نماینده ویژه آمریکا در امور ایران با بیان اینکه رئیس جمهور کشورش بسیار خواهان مذاکره با ایران است، در اظهاراتی ادعایی گفت که ایران از نظر دیپلماتیک منزوی‌تر شده است.
ترامپ: درخواست ما از ایران ساده است- چین و ژاپن خودشان از کشتی‌هایشان در تنگه هرمز حفاظت کنند
رئیس‌جمهور آمریکا در توییتی جدید از ایران خواست تا آنچه را که او "برنامه سلاح‌های هسته‌ای و حمایت از تروریسم" خواند کنار بگذارد.
ظریف: سامانه‌ای که پهپاد آمریکایی را ساقط کرد کاملاً ایرانی است- اقدام سپاه غرور آفرین بود
محمدجواد ظریف تاکید کرد، سامانه‌ای که پهپاد آمریکایی را بر فراز آبهای خلیج فارس هدف قرار داد، کاملاً ایرانی بود.
ادعای بی‌اساس وزیر خارجه مصر علیه ایران
وزیر خارجه مصر ایران را به دخالت در امور داخلی کشورهای عربی متهم کرد.
افتتاح نمایشگاه عکاسی فتو دیپلمات نگاه جهانی-هنر ایرانی
با حضور وزیر امور خارجه کشورمان نمایشگاه" فتو دیپلمات نگاه جهانی-هنر ایرانی" افتتاح شد.
انتقاد شورای نظامی سودان از طرح‌های میانجیگری اتیوپی و اتحادیه آفریقا
شورای نظامی سودان از طرح‌های اتیوپی و اتحادیه آفریقا برای پایان دادن به بحران سیاسی این انتقاد کرد.
استقلال ایران را با هیچ امتیازی معاوضه نمی‌کنیم- پیشنهاد مذاکره بدون پیش‌شرط ترامپ فریب است
سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن با تاکید بر این‌که استقلال ملت و کشور ایران را با هیچ امتیازی معاوضه نمی‌کنیم،‌ گفت: جامعه بین المللی باید از طریق اجماع سازی و مقاومت، در جهت تنش زدایی در منطقه و مقابله با اقدامات نظامی آمریکا حرکت کند.
ترزا می: اولویت ما رسیدن به راه حل سیاسی برای کاهش تنش با ایران است
نخست وزیر مستعفی انگلیس با تاکید بر اینکه تلاش خواهند کرد که در برجام باقی بمانند، گفت: اولویت ما رسیدن به یک راه حل سیاسی برای کاهش تنش با ایران است.
برخورد دو جنگنده در شمال آلمان
رسانه‌ها از سقوط دو هواپیمای جنگی آلمانی در شمال شرقی این کشور خبر دادند.
انتقاد شدید مقامات روس از تحریم‌های آمریکا علیه ایران
معاون وزیر امورخارجه روسیه با انتقاد از تحریم‌های آمریکا علیه ایران گفت که مسکو با این سیاست واشنگتن مقابله خواهد کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آماده باش ارتش یونان در پی تشدید اوضاع در مدیترانه
ارتش یونان یکشنبه از آماده باش نیروهای خود جهت مقابله احتمالی با ترکیه خبر داد.
سرمربی جدید پرسپولیس مشخص شد
بنابر ادعای برخی رسانه‌ها سرمربی سابق تیم ملی کرواسی به‌زودی هدایت پرسپولیس را بر عهده خواهد گرفت.
رقم پیشنهادی چاچیچ به پرسپولیس
در حالیکه اعضای هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس برای انتخاب جانشین برانکو روی سه نام به توافق رسیده‌اند اما به نظر می‌رسد آنته چاچیچ کروات از شانس بیشتری برای هدایت پرسپولیس در فصل آینده برخوردار خواهد بود.
شعرهای میثم مطیعی به چاپ سوم رسید
این کتاب که دربرگیرندۀ مجموعۀ اشعار اجراشده در سال‌های گذشته و به مناسبت‌های مختلف توسط میثم مطیعی است، به کوشش محمدرضا وحیدزاده و به همت انتشارات کتابستان چاپ شده است.
انهدام پهپاد جاسوسی آمریکا موجب تحقیر هیمنه پوشالی آمریکا شد
نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: اقدام شجاعانه و افتخارآفرین هوافضای سپاه در انهدام پهپاد جاسوسی فوق پیشرفته و گران‌قیمت آمریکا تحقیر هیمنه پوشالی آمریکا را به همراه داشت و ترامپ را در بهت و حیرت فرو برد.
تیشه‌گران: برای اعزام تیم ناشنوایان به هنگ‌کنگ دچار مشکل اعتباری هستیم
عادل مجللی تنها نماینده بزرگسال در قهرمانی جهان کانو- خط قرمز فدراسیون روی نام بقیه
مشکلات جدید سر راه ملی پوشان تفنگ- آغاز اردوها بدون هاشمی و اینانلو
تساوی قائم مقامی برابر غلامی در دور چهارم قهرمانی غرب آسیا
اسبقیان: فردا کاندیدای انتخابات وزنه‌برداری معرفی می‌شوند
سهراب مرادی توسط پزشک متخصص معاینه شد- دو هفته فیزیوتراپی برای قهرمان المپیک
نفرات برتر مسابقات کراس فیت کاپ آزاد کشوری مشخص شدند
ملاقات‌های ورزشی صالحی امیری در سوییس
هشت وزنه بردار ایران در لیست کنترل دوپینگ فدراسیون جهانی
مراسم بدرقه کاروان ورزشی دانشجویان به یونیورسیاد برگزار می‌شود