تیروکمان همدان با حمایت سرمایه دار غیربومی قهرمان شد

12:09 ۲۹ روز و ۴ ساعت پیش ایرنا 103 0
تیروکمان همدان با حمایت سرمایه دار غیربومی قهرمان شد

همدان- ایرنا- تیم امپراطوری کاشی و سرامیک سامان همدان در شرایطی توانست عنوان قهرمانی لیگ برتر تیراندازی با کمان کشور را کسب کند که سرمایه دار این مجموعه فردی ورزش دوست اما غیربومی است.

ایرنا

به گزارش ایرنا شرکت امپراطوری کاشی و سرامیک سامان در شرایطی حمایت مالی از تیم همدان را پذیرفت که در شهرستان بوکان واقع شده و سرمایه دار کردنشین این شرکت مطرح کشوری به دلیل علاقه ای که به ورزش داشت نسبت به حمایت مالی از تیراندازی با کمان همدان اقدام کرد.
این در شرایطی که استان همدان دارای بیش از 2 هزار واحد تولیدی و صنعتی است که می توانند همانند سایر استان ها نسبت به حمایت از ورزش قهرمانی و حرفه ای اقدام کنند اما با ورزش غریبگی می کنند.
البته در دهه های گذشته شاهد تیمداری فصلی سرمایه گذاران بخش تولید و صنعت همدان بوده ایم اما این وضعیت پایدار نبوده و به صورت مقطعی حمایت داشته اند.
آخرین دوره حضور همدان در لیگ برتر تیراندازی با کمان کشور به سال 93 باز می گردد که اوج درخشش کمانداران همدانی بود و در این رقابت ها همدان توانست در بخش ریکرو مردان به مقام نائب قهرمانی برسد و در بخش بانوان نیز بر سکوی سوم ایستاد.
تیم آریا دژ حامی مالی همدان در آن سال بود و همدانی ها با درخشش در لیگ برتر توانستند در مسیر طلایی حضور در تیم های ملی و اعزام به رقابت های بین المللی قرار بگیرند.
اما در این سال ها به دلیل هزینه های بالای تیمداری، توان حمایت مالی از تیم همدان تداوم نگرفت تا همدان چهار سال از حضور در لیگ برتر محروم شود.
همین مساله سبب شد تا حدودی فعالیت ورزش تیروکمان همدان کم رنگ شود و نتواند آنطور که باید در میدان ملی درخشش لازم را به نمایش بگذارد.
در واقع ورزش تیراندازی با کمان همدان معطوف به اندک مدال آور خود شد و در این بین ساسان رضوی مشعوف بهترین تیرانداز تاریخ ورزش تیراندازی با کمان این استان نیز از فعالیت ملی خود کناره گیری کرد.
امسال با وجود مشکلات اقتصادی، شرکت امپراطوری کاشی و سرامیک سامان 400 میلیون ریال اعتبار مالی برای تیم همدان برای حضور در لیگ برتر تیراندازی با کمان کشور اختصاص داد و نتیجه این حمایت قهرمانی در مسابقات بود.
البته این شرکت در همدان دارای نمایندگی است و توسط یکی از رابطان خود نسبت به تیمداری در لیگ برتر تیراندازی با کمان کشور علاقه نشان داد.

** حفظ حامی مالی مهمتر از قهرمانی
در این بین رییس هیات تیراندازی با کمان همدان معتقد است: حفظ حامی مالی برای ادامه همکاری بسیار مهمتر از قهرمانی است.
حمیدرضا یاری افزود: همکاری با شرکت امپراطوری کاشی و سرامیک سامان بر پایه اعتماد متقابل بود و به تمامی تعهدات خود عمل کرد و کمانداران تیم همدان نیز با کسب عنوان قهرمانی، پاسخ این اعتماد را به خوبی دادند.
وی اضافه کرد: حمایت از سرمایه گذار بخش خصوصی نعمت بزرگی برای تیراندازی با کمان همدان به شمار می رود و در پیشرفت کمانداران با توجه به حضور موفق در لیگ برتر تاثیر بسزایی داشته است.
یاری با قدردانی از امپراطوری کاشی وسنگ سامان همدان در حمایت از کمانداران برای حضور در لیگ برتر کشور گفت: حمایت های مالی مسئولان این شرکت بزرگ باعث دلگرمی و حضور موفق کمانداران استان در لیگ برتر شد.
وی با تاکید بر اینکه حامیان مالی سرمایه اصلی در ورزش حرفه ای به شمار می روند گفت: امروزه مشکل اصلی ورزش استان نبود اسپانسر مالی است و حمایت های مدیران شرکت امپراطوری کاشی وسنگ سامان همدان از ورزش تیروکمان مایه افتخار است.
یاری خاطرنشان کرد: هدف ما حضور دائمی در لیگ برتر و درخشش در این سطح از مسابقات است و حمایت های بخش خصوصی دلگرمی خوبی را در بین کمانداران ایجاد کرد.

** هزینه کردن در ورزش سرمایه گذاری است
رییس هیات تیراندازی با کمان همدان معتقد است: هزینه کردن در ورزش سرمایه گذاری برای جامعه سالم است و حتی خانواده خود سرمایه گذار نیز به این مهم نیاز مبرم دارد.
وی بیان کرد: در همدان نیز انبوه سرمایه گذار فعالیت دارند اما باید از سوی متولیان ورزش بتوان بسترهای لازم برای ترغیب آنها به حمایت از تیم های ورزشی مهیا شود.
یاری افزود: ورزش حرفه ای حتی قهرمانی بدون حمایت های مالی نمی تواند به نتیجه برسد و می طلبد با نگاه ویژه به بخش خصوصی، نسبت به مشارکت آنها برنامه ریزی و هدفگذاری کرد.
وی نقش رسانه ها در بسترسازی حضور فعالانه حامیان مالی بخش خصوصی را مهم دانست و گفت: رسانه ها می توانند در این حوزه کمک شایانی به ورزش داشته باشند.
رییس هیات تیروکمان همدان خاطرنشان کرد: به طور قطع با مشارکت رسانه ها می توان زمینه حمایت بخش خصوصی برای حمایت مالی را ایجاد کرد.

** تیروکمان همدان استعداد خیز است.
یاری با اشاره به وضعیت رشته تیروکمان همدان افزود: خدمت به جوانان را وظیفه خود می دانیم و برهمین اساس بسترهای لازم برای فعالیت ورزش دوستان در رشته تیراندازی با کمان را مهیا ساخته ایم.
وی بیان کرد: رشته تیروکمان در همدان استعدادخیز است هر چند مخاطبان آن به اندازه رشته های توپی نیست اما همین که قهرمانان ارزنده ملی را پرورش داده ایم، اقدام شایسته ای است.
یاری با اشاره به افزایش فضای سایت تیراندازی با کمان همدان گفت: در راستای ارتقا سطح کیفی و استانداردسازی سایت تیراندازی با کمان همدان، نسبت به افزایش فضای آن اقدام های عمرانی و فنی در حال انجام است.
وی افزود: با وجود محدودیت در اعتبارات مالی توانستیم این فضای جدید را ایجاد کنیم و به طور قطع آینده درخشانی در انتظار رشته تیروکمان است.
تیم امپراتوری کاشی و سنگ سامان همدان هفته گذشته عنوان قهرمانی لیگ برتر تیروکمان کشور را کسب کرد.
نهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر تیراندازی با کمان در 2 رشته ریکرو و کامپوند زنان و مردان در سایت تیراندازی با کمان ورزشگاه آزادی تهران به پایان رسید.
هیات های کیش، نفت امیدیه، همدان، پاس قوامین، نیک خودرو، بیمه سینا، پاکان، سولار پلیمر، ققنوس خرمدره، ویلانچ گیلان، شهرداری رشت، مس کرمان، هیات کرمان، میعاد بروجن، یاران جنوب، کوشک شهرکرد، هیات قم، فولاد مبارکه سپاهان، ذوب آهن و هیات اصفهان در این دوره از مسابقات حضور داشتند.
7520/2087


گروه های زیر مجموعه ورزشی

کشتی و رزمی
کشتی و رزمی

آخرین اخبار

۷ کارگردان زن برتر ۲۰۱۸ که استحقاق نامزدی اسکار را دارند
این یک داستان قدیمی است. حتی با وجود این که در صنعت سینما دایم درباره اهمیت تنوع و گوناگونی و تفاوت‌ها در پشت دوربین داد سخن می‌دهند، همچنان فیلمسازان زن از مهم‌ترین و معتبرترین جوایز فصل کنار گذاشته می‌شوند. بسیاری از فیلمسازان زن امسال استحقاق تحسین داشتند و فیلم‌شان در فصل جوایز نادیده گرفته شد.
نگاهی به فیلم‌های برگزیده تماشاگران در دهه نود جشنواره فجر
یکی از مهم‌ترین سیمرغ‌ها- اگر نگوییم مهم‌ترینش- «بهترین فیلم از نگاه تماشاگران» است که بر اساس آن محبوب‌ترین فیلم تماشاگران موفق به کسب سیمرغ می‌شود. به برندگان این سیمرغ در دهه نود نگاهی انداخته‌ایم.
اختلال نعوظ (ED)؛ علتها، علائم، تشخیص و انواع روش‌های درمان
اختلال نعوظ (ED) ناتوانی برای به دست آوردن یا نگه داشتن نعوظ کافی برای داشتن رابطه جنسی است. این اختلال گاهی اوقات به عنوان ناتوانی جنسی هم شناخته می‌شود.
خوراکی هایی برای کاهش کسالت صبحگاهی
خیلی مواقع پیش می آید که صبح ازخواب بیدارمی شویم و باز هم احساس خواب آلودگی می کنیم . در این شرایط، بهترین کاری که به نظرمان می رسد ،نوشیدن یک فنجان قهوه است.
شیرینی رزت سیب؛ دسر زمستانی ایده آل!
در این مطلب طرز تهیه شیرینی‌های سبکی به شکل گل رز را به شما آموزش داده ایم. درست کردن این شیرینی‌ها راحت است. به شما پیشنهاد می‌دهیم آن رل درست کنید.
آش بیشت واش؛ غذای محلی کندلوس
بیشت واش یکی از چندین غذای سنتی و محلی اهالی شهرستان کندلوس در مازندران است. این غذا نوعی آش اسفناج است که با سایر مواد مخلوط میشود و بسیار خوشمزه و اشتها آور است.
هالیوودی‌هایی که مشروبات الکلی را ترک کردند
زندگی ستاره‌های هالیوود معمولا خیلی پر زرق و برق است و کمتر پیش می‌آید که آن‌ها بخواهند از این زندگی تجملی که برای خود ساخته اند، بیرون بیایند، اما در بین آن‌ها افرادی وجود دارند که سعی کردند سبک زندگی سالم تری را در پیش بگیرند. به عنوان مثال برخی از آن‌ها که به مصرف مشروبات الکلی اعتیاد داشتند، تصمیم به ترک آن گرفتند.
مسئله مرموز محبوبیت سلبریتی‌ها
نخستین بار سال ۹۴ بود که فهرستی از پرفالوئر‌ترین سلبریتی‌های ایرانی در اینستاگرام را منتشر کردیم. بسیاری از محبوب‌ترین‌ها در این بازه زمانی، از فهرست ۲۰تایی بیرون ماندند و بسیاری از آن‌هایی که هنوز اکانت اینستاگرام نداشتند، توانسته اند در صدر جدول برای خود جایی دست و پا کنند.
ترفند‌های لباس پوشیدن برای آقایان بالای ۴۰ سال
هر چه سن ما بالاتر می‌رود، معیارهایمان نیز تغییر می‌کند. برخی چیز‌ها که برایمان مهم بود، اهمیت خود را از دست می‌دهد و برخی چیز‌های کم اهمیت‌تر برایمان مهم می‌شود. این روند در نگاه ما به استایل شخصی مان نیز تاثیرگذار است. سبکی که یک مرد ۴۰ ساله در لباس پوشیدن می‌پسندد، با سبک یک پسر ۲۰ ساله متفاوت است.
ترکاندن جوش صورت به روش درست و بدون عواقب!
اینکه جوش‌ها رو دستکاری کنید، بدترین و نادرست‌ترین کاریه که می‌تونید انجام بدید، اما اگه به هیچ وجه دست از این کار برنمی دارید، پس لااقل روش بی خطر و درستش رو هم یاد بگیرید. ترکاندن جوش صورت به روش درست و بدون عواقب!

پر بازدید ترین اخبار امروز

تمدید طولانی مدت قرارداد مدافع لیورپول
اندرو روبرتسون قرارداد خود را با لیورپول تمدید کرد تا حضورش در این تیم تداوم داشته باشد.
بازتاب جهانی پرتاب دست ۷۰ متری بیرانوند
پرتاب های دست بلند علیرضا بیرانوند در بازی ایران و عراق توجه زیادی را در رسانه های جهان به خود داشت.
۵ سکانس از جدال‌های ایران با عمان
عمان، حریف ایران در مرحله یک هشتم نهایی، رقیبی آشنا برای فوتبال ایران محسوب می‌شود و تیم ملی خاطرات تلخ و شیرین زیادی برابر این تیم داشته است.
پیروزی قاطع فدرر و شاراپووا در اپن استرالیا
مرد شماره سه جهان و تنیسور روسی با شکست حریفانشان به دور چهارم تنیس اپن استرالیا صعود کردند.
انتقاد به پاداش میلیاردی تیم ملی و کی‌روش- محمد بنا: احساس بی‌ارزشی کردم!
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی پس از پرداخت پاداش هزاران دلاری به بازیکنان تیم ملی و کارلوس کیروش که بخاطر برد تیم‌های یمن و ویتنام انجام شد، متنی گلایه آمیز منتشر کرد.
برف تمرین ورزشکاران همدانی را در فضای باز تعطیل کرد
دوچرخه سواران مشهد روز هوای پاک را گرامی داشتند
دو ماراتن مردان قهرمانی کشور در جزیره هرمز برگزار شد
یک‌چهارم مردم ایران در ورزش‌های همگانی فعالیت دارند
وقتی فرماندار مهاباد پای درد دل ورزشکاران می نشیند
پول ورزش فارس را در چاه بی‌انتهای فوتبال نریزیم
تاریخ سازی فرش آرا در لیگ برتر فوتسال
روشن قیاس برای چهار سال دیگر رییس هیات دوومیدانی هرمزگان شد
10 خانه ورزش روستایی در سیریک راه اندازی می شود
سرمربی تیم ملی دوچرخه سواری: نقدهای مغرضانه را نمی‌پذیریم- حداقل نصف کشورهای دیگر مسابقه برویم