گالری گردی در پایان فصل سوم

13:30 ۱۸۸ روز و ۹ ساعت پیش ایرنا 453 0
گالری گردی در پایان فصل سوم

تهران- ایرنا- گالری‌های پایتخت در آخرین روز آذر ماه میزبان اهل فرهنگ و هنر هستند تا لحظاتی برای مواجهه آثار هنرمندان جوان و پیشکسوت با مخاطبان فراهم کنند.

ایرنا

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، گالری‌ها و مرکزهای هنری تهران، میزبان نمایشگاه‌های متعددی برای اهل فرهنگ و هنر در تهران هستند.
«رابرت فرانک» که به عنوان عکاس امید و لحظه های انسانی شناخته می شود و از نظر «هنری کارتیه برسون» بهترین عکاس قرن بیستم است درباره عکاسی معنقد است: «یک چیز هست که عکاس باید آن را در عکس های خود بگنجاند و آن انسانیت آن لحظه است.»

**«هویتی دیگر» در گالری شکوه
نمایشگاه گروهی نقاشی «هویتی دیگر» جمعه ۳۰ آذر در گالری شکوه افتتاح می شود و تا چهارشنبه ۵ دی ماه ادامه خواهد داشت.
«سمانه ابراهیمی»، «هاله تاجی»، «طاهره جعفری»، «ترانه سیاه منصوری»، «محبوبه عبادی»، «سعید محمدعلی»، «لیلا مهدوی»، «ساره مولایی» و «مهنوش هاشمی« هنرمندان حاضر در این نمایشگاه هستند.
در بیانیه این نمایشگاه نوشته شده است: «با نگاهی نمادین به اشیا، نوعی رجعت به تخیلات رویاگون انسان است و با رویکردی انسان شناختی و فلسفی، تحلیلی از مواجه ی انسان با امال و ارزوهای خودش را ارایه می دهد. این مجموعه در قالبی فکری و شکلی بر آن است که مخاطب خود را در آن جستجو کند و با مسایلی رو برو شود و در مسیر مفهوم ارایه شده به معنایی دست بیابد که گاه از تصورات هنرمند هم فاصله دارد.»
گالری شکوه واقع در فرمانیه، بلوار شهید اندرزگو، خیابان سلیمی شمالی، کوچه امیر نوری، پلاک 19 است.

**«لهجه ی خط» در گالری اُ
نمایشگاه انفرادی نقاشی «مریم عیوضی» جمعه اُ 30 آذر در گالری شکوه افتتاح می شود و تا چهارشنبه 12 دی ماه ادامه خواهد داشت.
گالری اُ واقع در خیابان سنایی، خیابان شاهین (خدری)، پلاک 18، طبقه ی اول است.

**«دریچه» در گالری شلمان
نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «دریچه» جمعه عصر۳۰ آذر در گالری شلمان افتتاح می شود و تا 5 دی ماه ادامه خواهد داشت.
در بخشی از بیانیه این نمایشگاه نوشته شده است: «دریچه ی پیش رو گردهمایی آثاری است که هرکدام گویای جهانی درونی است. جهان هایی مملو از ردپاهای کودکانه، شب نشینی، رویاهای آبی و چه و چه.
زندگی در جهانی که ما به آن مبتلا هستیم حاصل همین هم نشینی هاست، همین هم گردی های پرنده و درخت، هم آوایی زن و زخم. برآنیم تا بشووییم نگاه ها را از درماندگی روزمرگی، بشوییم آنچه رنگ تکرار به خود می گیرد، آنچه به آن نگاه می کنیم اما نمی بینیم، آنچه که پشت زنگ زدگی عادت، جا خشک کرده و راه فراری برای بروز خود نمی یابد.
و زمانیکه توانستیم پنجره ها را باز کنیم و درخت را، دست را، آسمان را بر بوم خود ببینیم و آن را به زبان خود باز بنمایانیم، گرد هم می آییم و جهانی نو را به نمایش خواهیم گذاشت اما از ورای یک «دریچه »...»
این گالری واقع در میرداماد، نرسیده به شریعتی، رودبارغربی(جنوبی)، کوچه کاووسی، پلاک 27 است.

**«کنش ممکن» در پروژه‌های آران
نمایشگاه انفرادی «سلمان خوشرو» با عنوان «کنش ممکن» عصر جمعه در در گالری پروژه‌های آران افتتاح می شود و تا 24 دی ماه ادامه خواهد داشت.
نازیلا نوع بشری در بخشی از بیانیه این نمایشگاه نوشته است: «با ضرب های پویای قلم مو و کاردک، سلمان خوشرو شیفتگی ذاتی خود با زندگی، تکامل و انسانیت را به تصویر می کشد. خطوط بیرونی پیکرهایی که به زیبایی شکل گرفته اند جزو مشخصه های آثار او هستند. این پیکرهای قدرتمند مستقیما به غرایز و نیروهای نخستین طبیعت انسانی اشاره دارند. همانقدر که قدرت و توانائی انسان در عمق این نقاشی ها به چشم می آیند، ضعف و کمبودهای وجودی انسانها که در پس ذهن نقاش حاضر بوده اند، نقش بازی می کنند.»
پروژه‌های آران واقع در خیابان نوفل‌لوشاتو، کوچه لولاگر، پلاک 5، است.

** «خارج از مرز» در گالری دیلمان
نمایشگاه آثار «یحیی رویدل» با عنوان «خارج از مرز» 30 آذر ماه در گالری دیلمان افتتاح می شود و تا 12 دی ماه برقرار خواهد بود.
رویدل، متولد ۱۳۶۷ است و تاکنون سه نمایشگاه انفرادی با نام های «تاریخ مصرف»، «همین حوالی» و «گراند» برگزار کرده است.
آثار یحیی رویدل با رویکردی سمبولیستی و فیگوراتیو هستند و پیش تر در آخرین نمایشگاه انفرادی این هنرمند که سال 95 با نام «گراند» در گالری ثالث برگزار شد، شاهد حضور عناصری چون کرگدن هایی عظیم الجثه در کنار هواپیماهایی اسقاطی بودیم.
در بخشی از توضیح این نمایشگاه آمده است «این بار اما هنرمند در آثارش استفاده از رنگ را به حداقل رسانده و فیگورهایی از زن را بعضا وارد تابلوها کرده، اما هواپیما و پرواز همچنان سوژه‌ی اصلی این آثار است، هواپیماهایی به گل نشسته و زمین گیر. 10 اثر با تکنیک رنگ روغن با استفاده از تنالیته‌ی رنگ های خاکستری ارائه شده و کرگدن‌هایی مریض و معیوب که نماد رخوت و سنگینی هستند در برخی از آثار دیده می شوند.»
گالری دیلمان در خیابان شریعتی، بالاتر از ظفر، تقاطع خیابان پورمشکانی(کودکان غزه)، شماره ۵۰ واقع شده است.

** «پوستی از آنِ خود» در گالری سیحون
نمایشگاه انفرادی «مریم کوهستانی» با عنوان «پوستی از آنِ خود» جمعه ۳۰ آذر در گالری سیحون افتتاح می شود و تا چهارشنبه ۱۲ دی ادامه خواهد داشت.
گالری سیحون در خیابان وزراء، کوچه چهارم، شماره 11 واقع شده است.
مریم کوهستانی در بیانیه نمایشگاه خود نوشته است: «دغدغه من برای درک و کشف جهان خودم، برای کشف خودم همیشگی است. هر بار به شکل تازه ای و به دستیافت تازه ای می رسم و دوباره از آن دور می شوم. تنم خانه من است. این خانه از هیاهوی جهان بیرون نجاتم می دهد.»

**«باغ واق» در گالری ویستا
نمایشگاه «سمیرا دریا» با عنوان «باغ واق» عصر جمعه ۳۰ آذر در گالری ویستا افتتاح می شود و تا دوشنبه ۱۰ دی ماه ادامه خواهد داشت.
«بهنام کامرانی» درباه این نمایشگاه نوشته است: «در روایت نقاشانه ی سمیرا دریا از درخت واق، عناصر نامتجانس همجوار شده اند. درخت ها یا از تن آدمیانِ نقاشی های سنتی بیرون زده اند یا بر اشیایی قرار گرفته اند یا تنها معلق اند. میوه های درختان با ریشه های در هـم تابیده گـروتسکـی تاثیر گـذار را نمایش می دهد. عجایب المخلوقاتی که جوارح انسانی با خویش کاری ها و عقوبتی موحش از آن بیرون زده اند.
این جهانِ پر آشوب ماست یا خوابی به آخر الزمان رسیده؟
درختی با میوه هایی از حیوانات و سر انسان که در نقاشی سنتی ایران سابقه ای کهن دارد.»
گالری ویستا در خیابان مطهری، خیابان میرعماد، کوچه دوازدهم، پلاک 11 واقع شده است.

**«جولانگاه هیچ» در گالری آ
نمایشگاه «مرجان صداقتی» با عنوان «جولانگاه هیچ» عصر جمعه ۳۰ آذر در گالری آ افتتاح می شود و تا دوشنبه ۱۰ دی ماه ادامه خواهد داشت.
در بخشی از بیانیه این نمایشگاه آمده است: «زندگی در زیباترین لحظاتش در تازه ترین معاشرت ها، در سفرها و در آفتابی ترین و شادترین لحظاتش، سنگینی پنهانی دارد که از آن گریزی نیست. سبکی ها ته نشین نمی شوند ، فرارند و گریزان. آنچه می ماند سنگینی ای است که مانند ماده ای سیاه و تکثیر شونده از دل هر لحظه سربر می آورد و در تمامی سلول ها رخنه می کند.»
گالری آ در خیابان کریم خان زند، خیابان عضدی(آبان جنوبی)، کوچه اردشیر ارشد، شماره 7 واقع شده است.

**«لثه» گالری محسن
نمایشگاه انفرادی «سید‌محمد مساوات» با عنوان «لثه» عصر جمعه ۳۰ آذر در گالری گالری محسن افتتاح می شود و تا دوشنبه 21 دی ماه ادامه خواهد داشت.
در بخشی از بیانیه این نمایشگاه نوشته شده است: «لثه گوشت بیخ دندان است وحائل میان دو چیز یعنی همان دندان. گاهی می‌شود چیزی حائل، حجاب یا حتی مانع شود برای دیگر چیزها، مثل فرم برای مفهوم و مقصد برای مسیر.
«لثه» عنوان تازه‌ترین نمایشگاه نقاشی محمد مساوات است که در آن نگاره‌ها در تصادفی از اسطوره‌گرایی تا کودکانگی و واقع‌گرایی تا انتزاع‌گرایی‌اند.
وجود مولفه‌های نقاشی قهوه‌خانه‌ای و چاپ سنگی و شخصیت‌های کهن هم‌پای جزییات مدرن و کلمه‌هایی که گوشه و کنار بر نگاره‌های مساوات در مجموعه‌ی «لثه» نشسته‌اند مثل مسافرانی از داستان اسطوره‌ها و روایات فارسی‌ می‌مانند که به نگاه نگارنده پیوند خورده‌ باشند.»
گالری محسن در ظفر، خیابان ناجی، خیابان فرزان، کوچه نوربخش، بلوار مینای شرقی، پلاک42 واقع شده است.
فراهنگ ** 9031**1418


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

۱۲ خوراکی که نباید یخ بزنند!
برخی مواد خوراکی و غذاهای پخته که به نظر نمی‌رسد مشکلی برای نگهداری در فریزر داشته باشند، ممکن است پس از خروج از آن و یخزدایی به طور کامل غیر قابل استفاده شوند.
قهرمانی خادم الشریعه در مسابقات شطرنج غرب آسیا- پنجمین سهمیه جام جهانی قطعی شد
سارا خادم الشریعه با کسب عنوان قهرمانی مسابقات شطرنج غرب آسیا، سهمیه حضور در رقابت‌های جام جهانی را کسب کرد.
جلسه کمیته فنی تیم ملی کشتی آزاد با سرپرست فدراسیون برگزار می‌شود
جلسه کمیته فنی تیم ملی کشتی آزاد فردا (پنجشنبه) و با حضور بهروز نعمتی سرپرست فدراسیون کشتی برگزار می‌شود.
شعار علیه عرب و احمدزاده در تمرین پرسپولیس- استارت سرخ‌پوشان زیر نظر باقری
هواداران پرسپولیس در نخستین تمرین این تیم در فصل جدید، خواستار استعفای اعضای هیات مدیره و مدیرعامل باشگاه شدند.
مدافع فصل گذشته استقلال راهی تراکتور شد
میثم تیموری با عقد قراردادی به جمع بازیکنان دنیزلی اضافه شد.
انصاری: با برانکو یا بدون او باید تلاش کنیم- پیشنهادی از شرق آسیا به دستم نرسید
مدافع پرسپولیس می‌گوید به خاطر شرایط خاص این باشگاه حاضر شده در جمع سرخ‌پوشان پایتخت بماند.
باقری: گفته بودم که در حد سرمربی‌گری پرسپولیس نیستم- احساس کردم که برانکو دیگر بر نمی‌گردد
مربی تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید برای عقب نماندن بازیکنان این تیم، به طور موقت مسئولیت تمرین دادن سرخ‌پوشان را برعهده گرفته است.
سید حسین حسینی با استقلال تمدید کرد
دروازه‌بان استقلال قراردادش را با این تیم به مدت دو سال تمدید کرد.
مظنون به قتل سیاستمدار آلمانی به جرم خود اعتراف کرد
دادستان کل آلمان اعلام کرد، مظنون پرونده قتل والتر لوبکه، به قتل این سیاستمدار آلمانی اعتراف کرده است.
دیدار سرپرست پنتاگون و وزیر دفاع ترکیه در بروکسل
وزیر دفاع ترکیه در مقر ناتو در بروکسل با سرپرست وزارت دفاع آمریکا دیدار و گفت‌وگو کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

توضیحاتی درباره خانم بازداشت شده در وزارت نفت- هیچ تصمیمی برای حذف ارز 4200 تومانی نداریم
سخنگوی دولت با بیان اینکه یک خانم بازداشت شده اظهار داشت: اینها که با شرکت‌های خارجی کار می‌کنند و معمولا اطلاعات جمع می کنند و باید دستگاه بررسی کند، نوع بیان خبری اتفاق درست نیست.
این چهارراه دیگر گلفروش ندارد
به شیشه اتومبیل می‌زند و می‌خواهد از او چند شاخه گل بخرند. شیشه ماشین بالا می‌رود، گل‌ها پخش زمین می‌شود. دخترک خودش را از اتومبیل‌ها دور می‌کند...
ظرفیت پالایش نفت خام و میعانات گازی ایران افزایش یافت
متوسط پالایش نفت خام و میعانات گازی ایران از خردادماه به دو میلیون و ۱۵۰ هزار بشکه در روز رسیده و این در شرایطی است که ظرفیت پالایش کشور در ابتدای سال 1396 یک میلیون و ۵۵۰ هزار بشکه بوده است و پیش‌بینی شده که این میزان تا پایان امسال به حدود ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه در روز برسد.
چراغ نفتی بلای جان دختر ۱۸ ساله
دختری جوان در پی سوختگی ناشی از حریق چراغ نفتی در شهر زاهدان جان باخت.
چرا آژانس‌های گردشگری به رپورتاژ آگهی نیاز دارند؟
وقتی پای مسافرت به میان می‌آید اتحاد و اعتماد عجیبی بین کاربران وبسایت‌های گردشگری دیده می‌شود. به طوری که، پیشنهاد مقصد بعدی برای مسافرت یک موضوع بسیار داغ در حوزه وب است. آمار و ارقام نشان می‌دهند وقتی کاربران درباره سفر یک رپورتاژ آگهی می‌خوانند، هوس مسافرت به سرشان می‌زند. بنابراین، امروزه در دنیایی که همه با گوشی‌های هوشمند سر و کار دارند، اینترنت در هر لحظه نقش تاثیرگذاری در رونق صنعت گردشگری دارد.
اظهارات آقای کارگردان در مورد فیلم جدیدش
جزئیات جدیدی از نحوه شکار پهپاد آمریکایی روی آنتن تلویزیون
خط قرمز رسانه ملی چیست؟
بازار موسیقی در انحصار چه کسانی است؟
توصیه‌های آیت الله تحریری به رئیس سازمان تبلیغات +فیلم
استقبال چشم گیر اهالی موسیقی از چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی
کتابی از رهبر انقلاب درباره‌ سیره فرهنگی سیاسی امام صادق (ع)
ویژه برنامه‌های تابستانی شبکه «شما»
یک پیش‌بینی برای اسکار ۲۰۲۰-فیلم‌هایی که شانس بالایی دارند را بشناسید
«جنایت فراموش شده» روی آنتن شبکه سه!