«فروتن»، پدیده این روزهای کشتی ایران

08:41 ۳۰ روز و ۱۱ ساعت پیش ایرنا 166 0
«فروتن»، پدیده این روزهای کشتی ایران

تهران - ایرنا - «عباس فروتن» آزادکار 18 ساله بابلی این روزها به پدیده کشتی ایران تبدیل شده و نوید ظهور یک کشتی گیر 97 کیلوگرم شش دانگ را برای تیم ملی می دهد.

ایرنا

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی ایرنا ، این جوان مازندرانی در سال 2017 و در رقابت های قهرمانی نوجوانان آسیا در تایلند به مدال طلا دست یافت و چند ماه بعد و در پیکارهای جهانی نوجوانان جهان در آتن یونان به مدال نقره رسید.
وی همچنین در سال 2018 و با کشتی های جسورانه و قدرتمندانه خود، نامش را بر سر زبان ها انداخت. فروتن با کسب مدال طلای قهرمانی جوانان آسیا در دهلی نو شروع طوفانی خود را آغاز کرد و در مسابقات جوانان جهان در اسلواکی با کسب مدال طلا نوید ظهور یک کشتی گیر ششدانگ و قدرتمند را به کشتی ایران داد.
اما نکته قابل توجه «محسن کاوه» مربی سازنده تهرانی و سرمربی تیم بیمه رازی به این آزادکار جوان مازندرانی است که برای مسابقات لیگ او را به خدمت گرفت و در جریان مسابقات او را از وزن 92 و 97 کیلوگرم در مسابقات سنگین وزن برابر، آزادکاران مطرح 125 کیلوگرم قرار داد که او با کشتی های بسیار خوب خود، به اعتماد این مربی پاسخ داد.
حضور او در لیگ سبب شد تا کشتی گیری که بعد از مدال طلای جوانان جهان، تا یک سال دیگر برای حضور در مسابقات را سپری می کرد به نوعی احیا و به جامعه کشتی معرفی شود تا جایی که «غلامرضا محمدی» نیز پس از قبول مسوولیت سرمربیگری تیم ملی کشتی آزاد و در نخستین میدان خود فروتن را به همراه تیم منتخب ایران به رقابت های بین المللی الروسا روسیه برد.
فروتن در این مسابقات موفق شد همه حریفان ریز و درشت و روس خود را همچون مسابقات جهانی از پیش رو بر دارد. اما نکته قابل توجه برگزاری مسابقات سنگین وزن ها در همین جام الروسا بود که عباس فروتن یکبار دیگر توسط سرمربی تیم ملی در کنار یدالله محبی در مسابقات وزن 125 کیلوگرم حضور یافت و هر چند در یک مسابقه نتیجه را به محبی واگذار کرد اما این موضوع نشان داد که مربیان تیم ملی با توجه به فیزیک بدنی فروتن او را در قامت یک آزادکار 125 کیلوگرم در سال های آینده می بینند.
پنجمین دوره جام باشگاههای کشتی آزاد جهان هفته گذشته در شهر بابل برگزار شد که تیم بیمه رازی با پیروزی مقابل حریف ترکیه ای برای سومین مرتبه قهرمان شد.
فروتن در این مسابقات هر چند فرصتی برای خودنمایی نداشت، اما نتایج ماههای گذشته او «غلامرضا محمدی» را مجاب کرد که او را به اردوی تیم ملی بزرگسالان دعوت کند. نوع کشتی و جسارت این آزادکار بابلی همه را یاد کشتی های «عباس جدیدی» دارنده مدال طلای جهان و نقره المپیک می اندازد و حال باید منتظر قدرت نمایی این کشتی گیر جوان در سال های آینده باشیم.
وی امروز (پنج شنبه ) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: در جام باشگاه های جهان هر چند فرصت مبارزه نداشتم اما خوشحالم که به دلیل عملکرد خوبم، رضایت مربیان را جلب کرده ام.
فروتن خاطرنشان کرد: جام باشگاه های کشتی آزاد جهان از سطح فنی نسبتا خوبی برخوردار بود و دوست داشتم کشتی گیران روسیه و آمریکا نیز حضور پیدا می کردند تا هیجان رقابت ها هم بالا می رفت. با این حال شرایط مسابقات خوب بود و تیم بیمه رازی توانست برای سومین مرتبه قهرمان جام باشگاههای جهان شود.
وی در خصوص اینکه آیا می تواند در وزن 125 کیلوگرم کشتی بگیرد یا نه؟ گفت: با توجه به وزن بدنم فعلا شرایط حضور در وزن 125 کیلوگرم را ندارم. برای تغییر وزن به مرور باید وزن بدنم را به 110 و یا بیشتر برسانم تا در آینده توانایی رویارویی با کشتی گیران این وزن را داشته باشم.
این آزادکار مازندرانی در پاسخ به این مطلب که نوع کشتی او سبب شده همه او را با «عباس جدیدی» مقایسه کنند، گفت: مردم همیشه به من لطف دارند و به «عباس جدیدی» نیز ارادت خاصی دارم اما من عباس فروتن هستم.
فروتن در مورد دعوت خود به اردوی تیم ملی نیز افزود: سرمربی تیم ملی مرا برای کسب آمادگی و تجربه برای سال های آینده دعوت کرده و امیدوارم که بتوانم در ادامه پاسخ اعتماد او را بدهم.
وی در پایان این گفت و گو در خصوص اینکه آیا به بازیهای المپیک هم فکر می کند یا خیر، اظهار داشت: حضور در المپیک رویای هر ورزشکاری است و من نیز امیدوارم روزی قهرمان المپیک شوم.
**1067**1597


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

جهش 318 درصدی پناهندگی سعودی ها
تهران - ایرنا - کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل متحد اعلام کرد که شمار تقاضای پناهندگی شهروندان عربستانی در پنج ساله گذشته با یک جهش فزاینده 318 درصد رشد را نشان می دهد.
رژیم صهیونیستی در مرز نابودی است
تهران - ایرنا - روزنامه فرامنطقه ای 'رای الیوم' با اشاره به گزارش مرکز مطالعات امنیت ملی دانشگاه تل آویو درباره بحران داخلی رژیم صهیونیستی، این رژیم را در مرز نابودی توصیف کرد.
افزایش تولید آهن و محصولات کشاورزی در سوریه
تهران - ایرنا - بحران هشت ساله سوریه تاثیر خود را تقریبا بر همه بخش های سیاسی ، نظامی ، اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی این کشور بر جای گذاشته است.
یهودی ستیزی؛ اتهامی کهنه و بی حاصل از سوی رژیم صهیونیستی
تهران -ایرنا - 'عبدالباری عطوان' سردبیر روزنامه فرامنطقه ای 'رأی الیوم' و تحلیلگر مسائل منطقه در مطلبی با قدردانی از مواضع 'ماهاتیر محمد' و دو نماینده مسلمان کنگره آمریکا در حمایت از فلسطین گفت: صهیونیست ها برای اعمال فشار به حامیان آرمان فلسطین از همه ابزارها و اهرم های خود به ویژه اتهام 'یهودی ستیزی' استفاده می کنند.
تحقیقات ارتش آمریکا: ایران تنها برنده جنگ عراق بود
تهران - ایرنا - تارنمای «آرمی تایمز» گزارش داد: نتیجه تحقیقات ارتش آمریکا درباره جنگ عراق نشان می دهد که ایران تنها پیروز جنگی بوده که حاوی درس عبرت زیادی برای جنگ های آینده است.
روزنامه نگار لبنانی: اجلاس سران اعراب را بیشتر به قعر می برد
تهران - ایرنا - روزنامه نگار لبنانی با اشاره به تلاش مسئولان آمریکایی برای تامین منافع رژیم صهیونیستی و دنباله روی اعراب از این مقاصد نوشت: تاکنون اجلاس های سران عرب آنها را بیشتر به قعر برده و سرپوشی بر شکست آنها و مقدمه ای برای امتیازدهی های بعدی بوده است.
کمیته فرعی امنیت مرزی ایران و ترکیه تشکیل شد
آنکارا- ایرنا- چهل و هشتمین کمیته فرعی امنیت مرزی ایران و ترکیه در شهرستان اسن دره استان حکاری در منطقه مشترک مرز ایران و ترکیه تشکیل شد.
30 هزار سند محرمانه اشغال عراق منتشر شد
بغداد - ایرنا - دولت آمریکا 30 هزار سند محرمانه مربوط به تحولات جنگ سال 2003 واشنگتن و همپیمانانش علیه عراق و اشغال این کشور را منتشر کرد.
جمهوری آذربایجان 7 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی به ترکیه صادر کرد
باکو - ایرنا - جمهوری آذربایجان در سال 2018 میلادی هفت میلیارد و 225 میلیون متر مکعب گاز طبیعی به ترکیه صادر کرد که حدود 15 درصد بیشتر از سال 2017 بوده است.
آمریکا باید فوری خبرنگار پرس تی وی را آزاد کند
آنکارا- اکتای ییلدریم روزنامه نگار سرشناس ترکیه خواستار آزادی فوری خانم مرضیه هاشمی خبرنگار پرس تی وی شد و تاکید کرد: آمریکا باید در اسرع وقت و بدون قید و شرط این روزنامه نگار ایرانی را که هم اکنون در بازداشت بسر می برد، آزاد کند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مرضیه هاشمی کیست؟ از مسلمان شدن تا بازداشت در آمریکا
مرضیه هاشمی خبرنگار، مستندساز و گوینده آمریکایی-ایرانی است. نام اصلی او ملانی فرانکلین (Melanie Franklin) ‏ و متولد شهر نیو اورلینز است او اکنون مجری پرس تی‌وی، شبکه انگلیسی‌زبان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است، آغاز فعالیت او در این شبکه از سال ۱۳۹۴ است.
مهم‌ترین حمله سایبری 2019 ثبت شد
یک نقض اطلاعاتی گسترده باعث شده که حساب ایمیل 773 میلیون نفر در معرض سوء استفاده قرار گیرد. در کنار این نقض گسترده بالغ بر 21 میلیون رمز عبور نیز هک شد.
فال روزانه ۲۹/ ۱۰/ ۱۳۹۷
همراهان عزیز، محتوای منتشر شده در قالب فال روزانه برترین ها صرفا جنبه سرگرمی دارد.
کتیبه زوج مصری کشف شد
یک کتیبه‌ی آهکی آسیب دیده در معبدی ۳۵۰۰ ساله در شهری در جنوب مصر درحالی کشف شد که نقشی زوج باستانی بر آن نقش بود . گمان می‌رود آسیب وارد شده، عمدا و به منظور نابودی زندگی پس از مرگ آنها بوده‌ است.
گچساران قهرمان کشتی فرنگی کهگیلویه و بویراحمد شد
فرنگی کاران خوزستانی حاضر در جام تختی مشخص شدند
2 خبر از رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی
فرنگی کاران تیم ملی به دو کشور اروپایی دعوت شدند
اصفهان و سنندج میزبان مسابقات زورخانه ای و مرشدان شدند
دعوت کرواسی و مجارستان از فرنگی‌کاران ایران
قهرمانی بهشهر در کشتی آزاد جام شهید هاشمی‌نژاد
دل پر درد یک رکورد دار؛ چرا فدراسیون کشتی نباید سراغی از من بگیرد؟
کری خوانی تیلور آمریکایی برای حسن یزدانی
حضور 10 تیم خارجی در رقابت های کشتی فرنگی جام تختی