راه اندازی بیمارستان 205 تختخوابی مطالبه مردم تنکابن

08:58 ۹۶ روز و ۱۰ ساعت پیش ایرنا 158 0
راه اندازی بیمارستان 205 تختخوابی مطالبه مردم تنکابن

نوشهر- ایرنا - افتتاح بیمارستان فوق تخصصی 205 تختخوابی تنکابن با توجه به کمبود بیمارستان دولتی در این شهرستان به گفته مردم از نیازهای اصلی این شهر است و چرا که انها برای دریافت برخی خدمات مهم درمانی باید با صرف هزینه زیاد یا به ساری یا رشت بروند.

ایرنا

بیمارستان 160 تختخوابی فوق تخصصی تنکابن که بعدها به 205 تختخوابی تغییر یافت از مصوبات سفر هیات دولت نهم به مازندران بود که کار ساخت آن از سال 89 آغاز شد و قرار بود ظرف مدت 4 سال به بهره برداری برسد اما تاکنون این اتفاق صورت نگرفته است.
این بیمارستان در زمینی به مساحت 16 هزار و 735 متر مربع ساخته می شود و برای آن هشت تخت جراحی قلب ، چهار تخت آی سی یو قلب باز ، 6 تخت سی سی یو و هشت تخت آنژیوگرافی پیش بینی شده که با بهره برداری از آن بسیاری از مشکلات بیماران منطقه برطرف می شود.
این پروژه که تا پیش از این توسط وزارت راه و شهرسازی در حال ساخت بود، به دلایل مختلفی پیمانکار آن کنار گذاشته شد و هم اکنون پیمانکار دیگری از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه روند احداث این بیمارستان را بر عهده گرفته است.
جانمایی این بیمارستان در حاشیه رودخانه چشمه کیله نیز از دیگر مشکلات این پروژه بود چرا که احداث راه دسترسی مطمئن و انتقال خدمات چهارگانه همچون آب، برق، گاز و تلفن را با مشکلات زیادی مواجه کرده است.
البته با تلاش های صورت گرفته راه دسترسی مناسبی برای این بیمارستان ایجاد شد اما در سیل مهرماه سال جاری بخش قابل توجهی از این راه تخریب گردید و عملا تمام تلاش ها در این زمینه بی نتیجه ماند.
با این وجود مدیران شهرستانی تلاش دارند تا مشکلات پیش رو را به حداقل برسانند و خدمات چهار گانه را هر چه سریعتر به این بیمارستان انتقال دهند تا روند احداث این پروژه شتاب بیشتری به خود بگیرد.
آمار‌های دانشگاه علوم پزشکی مازندران نشان می‌دهد روزانه 20 مازندرانی بر اثر بیماری‌ های قلبی راهی دیار ابدی می‌ شوند و در واقع ، نیمی از فوتی‌ های که در استان اتفاق می‌ افتد بر اثر بیماری‌های قلبی و عروقی است، بنابراین احداث بیمارستان فوق تخصصی تنکابن به دلیل داشتن مرکز ویژه قلب و عروق از اهمیت بالایی برای مردم غرب مازندران برخوردار است.
**ساخت بیمارستان 205تختخوابی تنکابن نیازمند همت مسئولان
یک شهروند تنکابنی با گلایه نسبت به طولانی شدن روند احداث بیمارستان فوق تخصصی 205 تختخوابی، گفت: مردم منطقه به شدت نیازمند چنین بیمارستانی هستند اما مسئولان هنوز به این باور نرسیده اند و اگر اینگونه بود می بایست این بیمارستان تاکنون افتتاح می شد.
آرمان امینیان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال های اخیر شاهد تجهیز امکانات بیمارستان شهید رجایی تنکابن و همچنین احداث خانه های بهداشت در این شهرستان بودیم که جای تقدیر و تشکر دارد اما نبود بیمارستان فوق تخصصی مردم این شهر را رنج می دهد.
وی با انتقاد از احداث این بیمارستان در حاشیه رودخانه چشمه کیله ، اظهار داشت: باید مسئولان وقت نسبت به این موضوع پاسخگو باشند که چرا این بیمارستان در چنین مکانی احداث شده و هم اکنون به دلیل همین جانمایی غیر کارشناسی ، مشکلات متعددی در روند احداث آن ایجاد شده است.
وی خواستار توجه بیشتر دولت به پروژه های نیمه تمام همچون بیمارستان 205 تختخوابی فوق تخصصی این شهرستان شد.
یک شهروند دیگر تنکابنی نیز خواستار اتمام هر چه سریعتر این پروژه شد و گفت: در دولت دکتر روحانی تحول بزرگی در حوزه بهداشت و درمان کشور ایجاد شد اما متاسفانه موج این تحولات به شهر تنکابن نرسید و مردم همچنان از نعمت یک بیمارستان دولتی فوق تخصصی بی بهره هستند.
دولت تدبیر و امید طی پنج سال گذشته بالغ بر 6 هزار مرکز بهداشتی و حوزه سلامت و بیش از 25 هزار تخت بیمارستانی به تخت‌های بیمارستانی کشور اضافه کرده است.
مریم عبادی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: وضعیت تنها بیمارستان دولتی این شهر در سال های اخیر تا حدودی بهبود یافته اما این بیمارستان گنجایش بیماران منطقه را ندارد و باید بیمارستان دیگری احداث شود.
وی اظهار داشت: احداث بیمارستان فوق تخصصی علاوه بر اینکه از حجم مراجعه کنندگان به بیمارستان شهید رجایی کم می کند، از انتقال بیماران این منطقه به سایر استان ها و شهرهای همجوار نیز جلوگیری خواهد کرد.
به گفته این شهروند، هم اکنون بسیاری از بیماران قلبی و عروقی منطقه به دلیل کمبود امکانات لازم به استان های همجوار منتقل می شوند که بسیار خطرناک است و اگر این بیمارستان که مجهز به مرکز قلب باز است احداث شود مشکل این بیماران برطرف خواهد شد.
**افتتاح بیمارستان 205تختخوابی تنکابن شاید سال آینده
فرماندار ویژه تنکابن درباره آخرین وضعیت این بیمارستان به خبرنگار ایرنا گفت: این بیمارستان تاکنون حدود 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته اما متاسفانه از روند مطلوبی برخوردار نیست و سرعت کار بسیار پایین است.
سید امیر حسینی جو با تایید جانمایی نامطلوب این بیمارستان افزود: این بیمارستان در حاشیه رودخانه چشمه کیله در حال ساخت است که همین مسئله مشکلات فراوانی را در راه اتمام این پروژه ایجاد کرده است.
وی اظهار داشت: امکان جابجایی این بیمارستان به مکانی دیگر با توجه به پیشرفت 70 درصدی آن تقریبا غیر ممکن است و باید مشکلات آن را یکی پس از دیگری برطرف نماییم.
به گفته حسینی جو، مهیا نمودن خدمات چهارگانه آب، برق، گاز و راه این بیمارستان به دلیل قرار گرفتن در حاشیه رودخانه بسیار هزینه بر است اما در تلاش هستیم تا این خدمات را ایجاد نماییم.
وی خاطرنشان کرد: پیمانکار قبلی این پروژه که از وزارت راه و شهرسازی بود بدلیل عدم همکاری لازم کنار گذاشته شد و هم اکنون پیمانکار جدیدی از وزارت بهداشت و درمان مسئولیت تکمیل این پروژه را بر عهده گرفته است.
فرماندار ویژه تنکابن تصریح کرد: بنا بر قولی که پیمانکار داده قرار است این پروژه در سال آینده به بهره برداری برسد و مردم منطقه از مزایای آن بهره مند شوند.
وی یادآور شد: این بیمارستان به دلیل آنکه دارای مرکز جراحی قلب باز در غرب استان است از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و باید هر چه سریعتر به بهره برداری برسد.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنکابن هم ادامه روند ساخت بیمارستان ۲۰۵ تختخوابی را مطلوب دانست و گفت: با پیگیری های صورت گرفته مجری طرح از وزارت مسکن و شهرسازی به وزارت بهداشت انتقال یافت.
نیما نژاد مقدم افزود: نقشه اجرایی پروژه ترسیم شده و قرار است پیمانکار طبق همین نقشه عمل نماید.
برآورد اولیه برای تخصیص اعتبار جهت احداث این بیمارستان مبلغ 50 میلیارد تومان اعلام شده بود.
لازم به یادآوری است که بیمارستان دولتی شهید رجائی تنکابن تنها بیمارستان دانشگاهی ـ درمانی این شهر است که در سال 1365 با ظرفیت 200 تخت ثابت تأسیس و در حال حاضر 195 تخت دائر دارد.
شهرستان 166 هزار نفری تنکابن در غرب مازندران واقع است.
/1602/7513/1899


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

زنان و جوانان
زنان و جوانان

آخرین اخبار

دانشگاه آزاد کمیته مقابله با بحران تشکیل داد
تهران- ایرنا- سخنگوی دانشگاه آزاد گفت: بعد از وقوع سیل بلافاصله کمیته مقابله با بحران در سازمان مرکزی این دانشگاه تشکیل شد و هم اکنون امدادرسانی به مناطق سیل زده در حال انجام است.
شبی با موزه های قلب پایتخت
تهران- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران به برگزاری شبی با موزه اشاره و بیان کرد: بازدید از چهار موزه بافت تاریخی پایتخت در روز هفتم فروردین ماه جاری در قالب این برنامه رایگان است.
رودخانه قمرود قم 10 نقطه آسیب پذیر مقابل سیلاب دارد
قم- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قم گفت: با توجه به مطالعاتی که در حوزه داخل قمرود انجام شده، این مسیر حدود 10 نقطه آسیب پذیر مقابل سیلاب دارد که اعتبار قابل توجهی برای اصلاح این نقاط نیاز است.
1.5 میلیارد مترمکعب سیلاب وارد مخازن سدهای خوزستان شد
اهواز - ایرنا - مدیر دفتر برنامه ریزی منابع آب سازمان آب و برق خوزستان سیلاب فروردین ماه را از سیل زمستان پارسال شدیدتر دانست و گفت: طی 2 موج سیلابی در 48 ساعت گذشته، 1.5 میلیارد مترمکعب آب وارد مخازن سدهای خوزستان شده است.
خطری سدهای استان تهران را تهدید نمی کند
تهران- ایرنا- مدیر دفتر مطالعات پایه منابع شرکت آب منطقه ای تهران با بیان اینکه خطری سدهای این استان را تهدید نمی کند درباره سد لتیان که ظرفیت آن تکمیل شده است گفت: در این زمینه نگرانی وجود ندارد.
بارش باران 68 میلیارد تومان خسارت به دالاهو وارد کرد
کرمانشاه - ایرنا - فرماندار دالاهو گفت: بارش باران در روزهای اخیر 68 میلیارد تومان خسارت به بخش های کشاورزی، باغبانی، خطوط آب روستایی، جاده های مواصلاتی، معابر و خیابان های شهرستان دالاهو وارد کرده است.
مردم و مسئولان برای امدادرسانی به سیل زدگان بسیج شوند
قم- ایرنا- آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید با ابراز تاسف از وقوع حادثه سیل شیراز و جان باختن تعدادی از هموطنان، گفت: مردم و مسئولان برای امدادرسانی به سیل زدگان بسیج شوند.
توفان مسیر زاهدان - بم را بست
زاهدان- ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: مسیر زاهدان - بم عصر امروز سه شنبه به دلیل توفان شدید و کاهش دید بسته شد.
ایستگاه های مترو تهران دچار آبگرفتگی نشده اند
تهران-ایرنا- مدیر روابط عمومی شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه اعلام کرد که هیچکدام از ایستگاههای مترو در پایتخت دچار آبگرفتگی نشده اند.
سرعت باد در زاهدان به 68 کیلومتر بر ساعت رسید
زاهدان- ایرنا- رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بیشینه سرعت وزش باد در زاهدان که از امروز سه شنبه در نواحی مرکزی این استان شروع شده به 68 کیلومتر بر ساعت رسید.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اسامی برخی جانباختگان حادثه سیل شیراز اعلام شد
شیراز- ایرنا- اداره کل پزشکی قانونی استان فارس اسامی برخی جانباختگان حادثه سیل شیراز را اعلام کرد.
رانش زمین روستای «آبیدک زیلایی» را در بویراحمد بلعید
یاسوج- ایرنا- فرماندار بویراحمد گفت: پس از بارندگی های سیل آسا در کهگیلویه و بویراحمد ،روستای «آبیدک» دهستان زیلایی در شهرستان بویراحمد بر اثر رانش زمین محو شد و هیچ اثری از آن وجود ندارد.
تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره های هنری در آذربایجان غربی
ارومیه - ایرنا - رییس حوزه هنری آذربایجان غربی گفت: مهلت ارسال اثر به چهار جشنواره حوزه هنری استان در رشته های شعر، تئاتر و تصویرسازی به درخواست هنرمندان تا 20 فروردین سال جاری تمدید شد.
آماده باش دستگاه‌های مسئول در پایتخت برای مواجهه با سیل احتمالی
استاندار تهران تاکید کرد: با توجه به اعلام هواشناسی مبنی بر احتمال بارش شدید در عصر روز سه شنبه، همه دستگاه‌های مسئول استان تهران تا عصر روز چهارشنبه در آماده باش کامل خواهند بود.
1.5 میلیارد مترمکعب سیلاب وارد مخازن سدهای خوزستان شد
اهواز - ایرنا - مدیر دفتر برنامه ریزی منابع آب سازمان آب و برق خوزستان سیلاب فروردین ماه را از سیل زمستان پارسال شدیدتر دانست و گفت: طی 2 موج سیلابی در 48 ساعت گذشته، 1.5 میلیارد مترمکعب آب وارد مخازن سدهای خوزستان شده است.
بررسی روند خدمات رسانی نوروزی در مراکز درمانی رشت
124 نوزاد تا پایان پنجمین روز از سال نو در ساوه متولد شدند
سیلاب چهار جاده خراسان رضوی را مسدود کرد
ستاد های بحران استان مرکزی در آماده باش کامل هستند
سایه سنگین گازگرفتگی بر سر مسافران نوروزی در مازندران
19 پایگاه هلال احمر برای جمع آوری کمک به سیل زدگان دایر شد
استقرار برق اضطراری در دو محورشمالی شهرستان شاهرود ضروری است
1772 مصدوم در همدان خدمات اورژانسی دریافت کردند
547 مسافر گرفتار در برف ملایر اسکان داده شدند
توضیح شبکه بهداشت و درمان در خصوص مرگ کودک قصرشیرینی