قصد اقدام علیه منافع هیچ کشور مسلمانی را نداریم

09:43 ۸۸ روز و ۱۲ ساعت پیش افکار نیوز 557 0
قصد اقدام علیه منافع هیچ کشور مسلمانی را نداریم

فرمانده پاکستانی ائتلاف سعودی اعلام کرد: قصد اقدام علیه منافع هیچ کشور مسلمان و هیچ مذهب خاصی را نداریم.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،«راحیل شریف» فرمانده ائتلاف سعودی و رئیس سابق ستاد ارتش پاکستاناعلام کرد: علیه منافع هیچ کشور مسلمانی اقدام نخواهیم کرد.
وی تصریح کرد: هدف من از پیوستن به ائتلاف سعودی تنها مبارزه با گروه‌های افراط گرا و تروریستی بوده است.
راحیل شریف تاکید کرد: ما علیه هیچ مذهب خاصی نمی جنگیم و ایجاد تفرقه بین مسلماناندر اهداف ما نیست.
فرمانده ائتلاف سعودی گفت: قصد ما این است که به نیروهای نظامی کشورهای اسلامیآموزش دهیم و با حضور آنان مانورهای مشترک نظامی برگزار کنیم تا توان دفاعی آنان بالاتر برود.
این در حالی است که طی روزهای اخیر دادگاه عالی پاکستان اعلام کرد: حضور راحیل شریف در ائتلاف سعودی غیر قانونی است و اگر دولتپاکستان نتواند پاسخ قانع کننده‌ای ارائه دهد وی باید به کشور بازگردد.
گفتنی است علی رغم مخالفت صریح پارلمان پاکستان دولت حزب نواز به صورت خودسر مجوز حضور راحیل شریف در ائتلاف سعودی را صادر کرد.
«خرم دستگیر» وزیر دفاعسابق پاکستان در این خصوص اعلام کرد: ما در هیچ عملیات نظامی غیر مرتبطی شرکت نخواهیم کرد.
خاطر نشان می‌شود همزمان با حضور راحیل شریف در ائتلاف سعودی بسیاری از احزاب شیعه و سنیپاکستان واکنش نشان داده و خواستار بی طرف ماندن اسلام آباد در جنگیمن شدند.
راحیل شریف در پاسخ به این اعتراضات اعلام کرد:نیروهای پاکستان و شخص وی هیچ دخالتی در جنگ یمننخواهند داشت.
 


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

شهرداری تهران مکلف به مناسب سازی معابر برای معلولان شد
تهران- ایرنا- اعضای شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری را مکلف به اختصاص بودجه ای ویژه ای برای مناسب سازی فضاهای شهری برای توان یابان، سالمندان، کودکان و سایر اقشار آسیب‌ پذیر جسمی، حرکتی و ذهنی کردند.
ماجرای «رها» و مددکاری که قربانی شد
تهران-ایرناپلاس-چند روز پیش خبری با عنوان اخراج فاطمه کمرخانی، کارمند یک مراکز وابسته به سازمان بهزیستی ایلام به دلیل افشاگری و رسانه‌ای کردن موضوع ازدواج «رها»، دختر 11ساله ایلامی با مرد 50ساله در فضای مجازی منتشرشد؛ خبری که حساسیت افکار عمومی را برانگیخت و واکنش‌های زیادی داشت.
نخبه گرایی،جمهوریت و افزایش مشارکت  رویکرد لایحه جامع انتخابات
اصفهان- ایرنا - نخبه گرایی، جمهوریت و تجمیع قوانین و مردمی کردن رقابت از ویژگی های لایحه جامع انتخابات است که به اعتقاد کارشناسان حاضر در میزگرد ایرنا اصفهان، این رویکرد موجب افزایش مشارکت مردم و تثبیت و اقتدار بیش از پیش جمهوری اسلامی می شود.
برگزاری رقابت های ورزش کارگری در کشور افزایش یافته است
یاسوج- ایرنا- رئیس فدراسیون ورزش کارگری گفت: برگزاری رقابت های ورزشی کارگری در کشور با 70 مورد رقابت نسبت به سال های گذشته افزایش و رکورد شکنی داشته است.
ظرفیت پتروشیمی کشور به 90 میلیون تن افزایش می یابد
گچساران- ایرنا- معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران گفت: با بهره برداری از واحدهای در حال ساخت ، ظرفیت تولیدات پتروشیمی کشور تا پایان دولت دوازدهم به 90 میلیون تن می رسد.
بیانیه گام دوم انقلاب راهکار مقابله با جنگ نرم است
تبریز- ایرنا - رئیس ستاد مشترک و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه هدف دشمنان از جنگ نرم، تسلط بر مغز جوانان کشور است؛ گفت: بیانیه گام دوم انقلاب که توسط رهبر معظم انقلاب صادر شده راهکار مقابله با جنگ نرم است.
مدیریت منابع، شاه کلید بهره وری آب در مازندران
ساری - ایرنا - مدیریت منابع، مصرف و بهره وری بهینه آب با فرهنگ سازی و نیز استفاده از مبانی علمی، شاه کلید خروج از کم آبی در کشور و مازندران اعلام شد، مقوله ای که امروز بار دیگر اساتید دانشگاه ها در همایش راهبردهای مصرف بهینه آب در بخش کشاورزی در ساری مورد توجه قرار دادند.
تعلیق پروازهای تابان به بجنورد تا 3 ماه دیگر ادامه می یابد
بجنورد - ایرنا- مدیر روابط عمومی فرودگاه بجنورد گفت: تعلیق پروازهای شرکت هواپیمایی تابان به فرودگاه مرکز استان خراسان شمالی ممکن است تا سه ماه دیگر ادامه یابد.
تشکیل جبهه مشترک بین ادیان ابراهیمی ضروری است
مشهد - ایرنا - مدیر حوزه های علمیه کشور گفت: تشکیل جبهه مشترک ایمانی، فرهنگی و علمی میان ادیان ابراهیمی برای پیوند بین پیروان آنها ضروری است.
مراکز معاینه فنی تهران در ایام نوروز نوبتی دایر است
تهران- ایرنا- مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران اعلام کرد: مراکز معاینه فنی در ایام نوروز (به جز روزهای تعطیل اول و سیزدهم فروردین) به صورت نوبتی دایر است و در سایر روزهای عادی طبق ساعات اداری در صبح و عصر فعالیت خواهد داشت.