70 حلقه لاستیک بین اتوبوسرانان درونشهری زنجان توزیع شد

08:35 ۹۶ روز و ۱۰ ساعت پیش ایرنا 133 0
70 حلقه لاستیک بین اتوبوسرانان درونشهری زنجان توزیع شد

زنجان - ایرنا - رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری زنجان گفت: با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان 70 حلقه لاستیک سهمیه ای بین ناوگان اتوبوسرانی درونشهری زنجان توزیع شده و فاز دوم نیز با همکاری اتحادیه اتوبوسرانی ها بزودی انجام می شود.

ایرنا

سید اسماعیل موسوی پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سازمان متبوعش و شهرداری زنجان از مدتها پیش مسائل و مشکلات حوزه حمل و نقل درونشهری از قبیل خطوط ویژه ، تامین لاستیک مورد نیاز و تخصیص یارانه را در دستور کار خود قرار داده بود و بیش از 50 جلسه کارشناسی شده را در شورا وشهرداری برای اجرای این طرح ها طی چهار ماهه گذشته برگزار کرده که نتایج آن به عملیاتی شدن کارها منجر خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: تجمع روز گذشته اتویوسرانان درونشهری زنجان این شائبه را در بین مخاطبان و شهروندان بوجود می آورد که تصمیمات اتخاذ شده در جلسه امروز تحت تاثیر این مسائل بوده در صورتی که برنامه ریزی لازم آن از هفته های قبل انجام گرفته بود.
این مسئول با قدردانی از شورای اسلامی شهر و شورای ترافیک شهر و استان خاطر نشان کرد: هرکدام از اقدامات یاد شده مستلزم کار کارشناسی چند ماهه بوده با پیگیری های انجام گرفته بخشی از این مهم به نتیجه رسیده است.

**فاز اول خطوط ویژه حمل و نقل درونشهری زنجان تصویب شد
رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری زنجان اعلام کرد: فاز اول خطوط ویژه حمل و نقل درون شهری زنجان شامل اتوبوس و تاکسی به تصویب شورای ترافیک استان رسید که از هفته آیند عملیاتی اجرایی آن آغاز می شود.
به گفته موسوی، بر اساس تصمیمات اتخاذ شده مقرر شد که عملیاتی اجرایی فاز اول خطوط ویژه حمل و نقل درون شهری زنجان ( اتوبوس و تاکسی) در هسته مرکزی طی هفته آینده اجرایی شود.
وی اظهار داشت: کلیات فاز دوم طرح نیز به تصویب رسید که جزئیات آن پس از مطرح شدن در کمیته فنی شورای ترافیک استان نهایی خواهد شد.
موسوی خاطرنشان کرد: این در حالی است که پس از ماهها و کار کارشناسی و پیگیری های فراوان ، فازاول طرح ساماندهی خطوط حمل و نقل درونشهری به تصویب شورای ترافیک استان رسید.
این مسئول ادامه داد: اعتبارات اجرای این طرح نیز از محل ردیف بهبود حمل و نقل عمومی شهرداری پیش بینی شده و با عملیاتی اجرایی آن مشکل تردد اتوبوس ها در خیابان هفت تیر برطرف می شود و بدین ترتیب که بخشی از بار آن، به خیابان زینبیه منتقل خواهد شد.
وی بیان کرد: علاوه بر آن، دسترسی مردم به هسته مرکزی شهر تسهیل می شود که با اجرای فاز نخست این طرح، اولین قدم در راستای ارتقای کمی و کیفی حمل و نقل عمومی در هسته مرکزی شهری برداشته می شود که گامی موثر در حمایت از قشر رانندگان اتوبوس درونشهری و تاکسی است.

** فرمانداری نظریه کارشناسی را اعلام نکرده است
موسوی با اشاره به تجمع امروز رانندگان اتوبوسرانی شهرداری نیز افزود: طبق تصویب شهرداری و شورای اسلامی شهر زنجان مقررشده بود که نرخ کرایه ناوگان اتوبوس های درون شهری زنجان افزایش یابد.
وی بیان کرد: بر اساس قانون، مصوبات شورای شهر این مهم باید به تایید فرمانداری زنجان برسد که منتظر بررسی و اعلام نظر کارشناسی فرمانداری هستیم.
این مسئول ادامه داد: هم اکنون اغلب رانندگان اتوبوس درونشهری شهرداری از طریق سامانه های مختلفی نسبت به پوشش بیمه ای خود اقدام کرده اند و افراد فاقد رقم بسیار ناچیزی را شامل می شود.
به گفته موسوی، این مشکل کشوری است و ربطی به شهرداری ندارد که دولت با مذاکره درصدد رفع این مشکل هستند.
به گزارش ایرنا، هم اکنون 140 دستکاه اتوبوس درون شهری و 2هزار و 500 دستگاه تاکسی در سطح شهر زنجان فعال است.
9646/8068


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

تولید و تجارت
تولید و تجارت

آخرین اخبار

دانشگاه آزاد کمیته مقابله با بحران تشکیل داد
تهران- ایرنا- سخنگوی دانشگاه آزاد گفت: بعد از وقوع سیل بلافاصله کمیته مقابله با بحران در سازمان مرکزی این دانشگاه تشکیل شد و هم اکنون امدادرسانی به مناطق سیل زده در حال انجام است.
شبی با موزه های قلب پایتخت
تهران- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران به برگزاری شبی با موزه اشاره و بیان کرد: بازدید از چهار موزه بافت تاریخی پایتخت در روز هفتم فروردین ماه جاری در قالب این برنامه رایگان است.
رودخانه قمرود قم 10 نقطه آسیب پذیر مقابل سیلاب دارد
قم- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قم گفت: با توجه به مطالعاتی که در حوزه داخل قمرود انجام شده، این مسیر حدود 10 نقطه آسیب پذیر مقابل سیلاب دارد که اعتبار قابل توجهی برای اصلاح این نقاط نیاز است.
1.5 میلیارد مترمکعب سیلاب وارد مخازن سدهای خوزستان شد
اهواز - ایرنا - مدیر دفتر برنامه ریزی منابع آب سازمان آب و برق خوزستان سیلاب فروردین ماه را از سیل زمستان پارسال شدیدتر دانست و گفت: طی 2 موج سیلابی در 48 ساعت گذشته، 1.5 میلیارد مترمکعب آب وارد مخازن سدهای خوزستان شده است.
خطری سدهای استان تهران را تهدید نمی کند
تهران- ایرنا- مدیر دفتر مطالعات پایه منابع شرکت آب منطقه ای تهران با بیان اینکه خطری سدهای این استان را تهدید نمی کند درباره سد لتیان که ظرفیت آن تکمیل شده است گفت: در این زمینه نگرانی وجود ندارد.
بارش باران 68 میلیارد تومان خسارت به دالاهو وارد کرد
کرمانشاه - ایرنا - فرماندار دالاهو گفت: بارش باران در روزهای اخیر 68 میلیارد تومان خسارت به بخش های کشاورزی، باغبانی، خطوط آب روستایی، جاده های مواصلاتی، معابر و خیابان های شهرستان دالاهو وارد کرده است.
مردم و مسئولان برای امدادرسانی به سیل زدگان بسیج شوند
قم- ایرنا- آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید با ابراز تاسف از وقوع حادثه سیل شیراز و جان باختن تعدادی از هموطنان، گفت: مردم و مسئولان برای امدادرسانی به سیل زدگان بسیج شوند.
توفان مسیر زاهدان - بم را بست
زاهدان- ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: مسیر زاهدان - بم عصر امروز سه شنبه به دلیل توفان شدید و کاهش دید بسته شد.
ایستگاه های مترو تهران دچار آبگرفتگی نشده اند
تهران-ایرنا- مدیر روابط عمومی شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه اعلام کرد که هیچکدام از ایستگاههای مترو در پایتخت دچار آبگرفتگی نشده اند.
سرعت باد در زاهدان به 68 کیلومتر بر ساعت رسید
زاهدان- ایرنا- رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بیشینه سرعت وزش باد در زاهدان که از امروز سه شنبه در نواحی مرکزی این استان شروع شده به 68 کیلومتر بر ساعت رسید.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اسامی برخی جانباختگان حادثه سیل شیراز اعلام شد
شیراز- ایرنا- اداره کل پزشکی قانونی استان فارس اسامی برخی جانباختگان حادثه سیل شیراز را اعلام کرد.
رانش زمین روستای «آبیدک زیلایی» را در بویراحمد بلعید
یاسوج- ایرنا- فرماندار بویراحمد گفت: پس از بارندگی های سیل آسا در کهگیلویه و بویراحمد ،روستای «آبیدک» دهستان زیلایی در شهرستان بویراحمد بر اثر رانش زمین محو شد و هیچ اثری از آن وجود ندارد.
تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره های هنری در آذربایجان غربی
ارومیه - ایرنا - رییس حوزه هنری آذربایجان غربی گفت: مهلت ارسال اثر به چهار جشنواره حوزه هنری استان در رشته های شعر، تئاتر و تصویرسازی به درخواست هنرمندان تا 20 فروردین سال جاری تمدید شد.
آماده باش دستگاه‌های مسئول در پایتخت برای مواجهه با سیل احتمالی
استاندار تهران تاکید کرد: با توجه به اعلام هواشناسی مبنی بر احتمال بارش شدید در عصر روز سه شنبه، همه دستگاه‌های مسئول استان تهران تا عصر روز چهارشنبه در آماده باش کامل خواهند بود.
استقبال از تورهای نوروزی گردشگری تهران 35 درصد افزایش داشت
تهران- ایرنا- رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران اعلام کرد: استقبال از تورهای گردشگری تهران در پنج روز نخست نوروز امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 35 درصد افزایش داشت.
بارش باران در خراسان جنوبی شدت می گیرد
راه ارتباطی بام - اسفراین بازگشایی شد
مه غلیظ موجب محدودیت دید در آزاد راه شهید شوشتری مشهد شد
سیل اخیر به 60 درصد خزانه های شالی فریدونکنار خسارت زد
سیلاب 10 میلیارد تومان خسارت به قصرشیرین وارد کرد
خطر سیل شهرستان سوادکوه را تهدید نمی کند
شرایط نامساعد جوی موجب تاخیر پروازها از فرودگاه امام خمینی (ره)
آمار مسافران نوروزی فرودگاهی از مرز 879 هزار نفر گذشت
100 واحد مسکونی در الیگودرز تخریب شد
مسوولان نسبت به کاهش تراز آب سد سردشت هشدار دادند